Rabobank verhuist in september naar Basismarkt 'Een grote stap voorwaarts' Herinrichting Oranjebuurt gaat verder Pinautomaten verdwijnen in Oirlo en Merselo PTleekknallerl i KnowHouse gaat innovatiekracht in regio vergroten Martens mode centrum Gewond Controles peel en maas Donderdag 24 juli 2003 - Pagina 3 Beatrixstraat na vakantie als eerste aan de beurt Na de bouwvakvakantie gaan de werkzaamheden in de Oranjebuurt weer verder. In de afgelopen twee jaar is al een groot aantal straten hele maal opnieuw ingericht. Vanaf maandag 18 augustus tot aan Kerstmis worden vier straten onder handen geno men. Als eerste de Prinses Beatrixstraat, gevolgd door een gedeelte van de Prins Bernhardstraat, de Prins Hendrikstraat en als laatste de Oranjestraat. Zeventig buurtbewoners kwa men dinsdagavond naar de infor matieavond in De Witte Hoeve. De mensen in de Oranjebuurt weten al grotendeels wat hun te wachten staat. De herinrichting is geheel in overleg met de klank bordgroep vanuit de wijk tot stand gekomen. De vier straten die nu aan de beurt zijn zullen er straks vrijwel hetzelfde uit gaan zien als bijvoorbeeld de Prinses Marijkestraat, Prinses Margriet straat en Prines Irenestraat die al een facelift hebben ondergaan. In september 2001 werd begonnen met het Nassauplein en het meest oostelijke gedeelte van de Prins Bernhardstraat. De herinrichting van de Oranje buurt. de wijk stamt uit de jaren vijftig, is een miljoenenproject. Ondanks de vele bezuinigingen bij de gemeente, staat de planning nog steeds overeind. In 2004 komen de Wilhelminastraat, Kolk- weg en Minister Ch. Ruysstraat aan de beurt en in de 2005 de Dr. Poelsstraat, Mgr. Nolensstraat en de Kard. Van Rossumstraat. Als de weersomstandigheden meewerken, moet rond half december de Oranjestraat als laat ste van de vier door aannemer Wijchens Wegenbouwbedrijf worden opgeleverd. Bijna alles in de straat wordt vernieuwd: weg dek, riolering, trottoir, verlich ting, groen/speelvoorzieningen en parkeerplaatsen. BEATRIXSTRAAT De Prinses Beatrixstraat komt als eerste aan de beurt omdat komend najaar de Oude Oostrum- seweg aan één zijde voor het ver keer wordt afgesloten. De gemeente wil zo voorkomen dat de Beaxtrixstraat een sluipweg wordt. De Oranjestraat sluit de rij omdat deze straat wat apart ligt van de andere wegen. De werkzaamheden in iedere straat duren ongeveer een maand. Op maandag 25 augustus wordt daadwerkelijk begonnen met het openbreken van de Prinses Beat rixstraat. Projectleider Rein Blaauw waar schuwde ervoor dat de aannemer 's ochtends om half acht al aan de slag gaat. "Alhoewel we de over last proberen te beperken, zult u hinder ondervinden van de herrie van de machines en kranen die in de straat aan het werk gaan. Want alle oude stenen, asfalt en puin moeten verwijderd worden", zei Blaauw. Eind september wordt begon nen met de Prins Bernhardstraat, eind oktober met de Prins Hend rikstraat en eind november met de Oranjestraat. De werkzaamhe den in de straten kunnen elkaar enigszins overlappen. Indien het een nat najaar wordt, dan kan de aannemer achter raken op het schema. De projectleider beves tigde dat voor Kerstmis de vier straten gereed moeten zijn. Desnoods wordt extra mankracht ingezet. MOEITE MET BOMEN Bewoners uit de Oranjestraat en Prins Hendrikstraat hadden moeite met drie grote bomen die veel overlast (blad, bloesem, tak ken, opgetilde stoepen) veroorza ken. De gemeente heeft de bomen nog eens goed bekeken. In de Oranjestraat wordt de berk, voor huisnummer 14, gerooid. De twee grote bomen bij de Wilhel minastraat blijven staan. "Het zijn gezonde en möoie bomen. Het is zonde als ze weg zouden moe ten", aldus Blaauw, die wel beloofde dat de beide bomen bin nenkort een flinke snoeibeurt krij gen. Ongeveer een kwart van de bomen wordt gesnoeid. Van de drie bomen in de Prins Hendrik straat wordt alleen de middelste gekapt. Deze boom is beschadigd en verkeert in een slechte condi tie. De andere twee blijven staan maar worden eveneens behoorlijk gesnoeid. In iedere straat worden ook enkele nieuwe bomen geplant die op den duur de oude moeten ver vangen. Wortels van bomen die het wegdek omhoog drukken worden afgezaagd. Ten opzichte van het ontwerp plan zijn er twee aanpassingen. Er komen meer parkeervakken die ook wat langer zijn en de trottoirs worden verbreed. PARKEERPLEK Gedurende de periode dat de straat openligt moeten de bewo ners hun auto's elders parkeren. Indien nodig, wordt in de Kolk- weg een nood-parkeerplaats inge richt. 's Avonds kunnen de auto's wel weer de straat, maar Blaauw adviseerde een goede parkeerplek in de buurt te vinden. De aanne mer zorgt er voor dat de groene en grijze afvalbakken op de ophaaldag op een verzamelplaats worden gezet, zodat de vuilniswa gen ze kan ledigen, 's Avonds worden de lege containers weer bij de huizen terugbezorgd. Om de woningen toch bereik baar te houden worden de trot toirs niet in één keer opgebroken. Er blijven zolang mogelijk nog drie of vier rijen tegels liggen aan de kant van de huizen. Na de herinrichting wordt er betaald parkeren ingevoerd in de Oranjebuurt. Enkele bewoners zijn het niet eens met dit besluit. De klankbordgroep wil proberen de vergunningen voor de bewo ners niet te koppelen aan het ken teken maar aan het huisnummer. Zodat ook bezoek er gebruik van kan maken. Een vergunninghou der moet 87 euro per jaar betalen. Voor een tweede parkeervak geldt het dubbele tarief. Project leider Blaauw wilde niet ingaan op de vele vragen over het par keerbeleid. In september komt er een aparte informatieavond over de parkeerproblematiek in de gehele Oranjebuurt. Nieuw bankgebouw 'kwaliteitsimpuls' voor Venrays centrum In september start de groot scheepse renovatie van het Rabobankgebouw aan het Schouwburgplein. Er komt een derde verdieping bovenop en binnenin wordt het pand helemaal opnieuw ingedeeld. "De buitengevel krijgt een hoogwaardige uitstraling", zegt directeur Jan Vinkenvleu- gel. "Het wordt een mooi gebouw dat het Schouwburg plein markeert. Een voorbeeld voor de kwaliteitsimpuls van het Venrays centrum." De totale verbouwing zal negen maanden duren. Daarna moet het vernieuwde bankgebouw nog worden ingericht. Vinkenvleugel verwacht dat vlak na de zomer van 2004 de medewerkers en klanten weer aan het Schouw- burgplein terecht kunnen. Bin nenkort worden de bankdiensten en de pinautomaten verplaatst naar het leegstaande winkelpand van de Basismarkt aan de Kemp- weg. De medewerkers worden verspreid over drie locaties. In februari is de afdeling Financieel Advies al naar Leunen verhuisd. De directie, administratie en per soneelszaken vertrekken tijdelijk naar Wanssum. De andere mede werkers nemen hun intrek in de voormalige Basismarkt. Als over ruim een jaar het nieu we hoofdgebouw in gebruik wordt genomen komt er een einde aan een roerige periode voor de Rabobank. Het begon vlak na de eeuwwisseling met de in eerste instantie mislukte fusie tussen Zevenrode en Venray-Oos- trum. Uiteindelijk ging de samen voeging toch door. Waarnemend directeur Jan van Winkel werd per 1 mei 2001 opgevolgd door Jan Vinkenvleugel. De bank wilde een nieuw kantorenpand bouwen op bedrijvenpark de Hulst II. Er werd een optie genomen op een kavel van drieduizend vierkante meter, schuin tegenover het NS- station in Oostrum. Hier moesten de meer specialistische functies onderdak krijgen. In het pand in Venray zouden alleen nog de een voudige handelingen plaatsvinden waardoor het gebouw gedeelte lijk kon worden afgestoten. Het probleem in de Hulst was dat de beoogde grond niet in eigendom was van de gemeente Venray maar van een projectontwikke laar. Dat bemoeilijkte de onder handelingen. "In die tijd stonden ook de ontwikkelingen in het bankwezen niet stil. Bovendien stortte na de aanslagen van 11 september de kantorenmarkt in. Er rezen steeds meer twijfels over de Hulst waar wij als eerste Een impressie van de Rabobankna de verbouwing bedrijf naar toe zouden gaan", licht Vinkenvleugel toe. KANTOREN Al snel viel het besluit om af te zien van de Hulst II. In plaats daar van zou ergens in Venray een tweede pand betrokken worden. Ondertussen viel ook het doek voor vijf van de negen kantoren. In april 2002 werd bekend dat Merselo, Oostrum, Oirlo, Meerlo en Blitterswijck gesloten zouden worden. Dat nieuws sloeg in als een bon} bij de dorpen die alwéér een voorziening zagen verdwij nen. Door het verdwijnen van deze vijf vestigingen en een effi ciëntere verdeling van de werk plekken (flexwerk) kwam de oplossing steeds dichterbij dat alle bankdiensten in het huidige gebouw ondergebracht konden worden. "Het heeft veel voordelen als de gehele bank onder één dak zit. Bovendien bespaart dit een paar miljoen euro." Het personeelsbe stand daalt van 150 fte naar straks 120 fte, dit zijn ongeveer 140 medewerkers. Het overgrote deel hiervan zal vanaf volgend jaar in Venray een werkplek krijgen. In de kantoren in Leunen, Ysselsteyn en Wanssum zal de bezetting na de verhuizing nog slechts uit twee of drie personen bestaan. Zo wordt de afdeling Bedrijven, met 45 medewerkers, geheel overge plaatst van Ysselsteyn naar Ven ray. Duidelijk is dat de kantoren in deze drie dorpen straks veel te groot zijn voor zo'n kleine bezet ting. Directeur Vinkenvleugel zegt dat het nog niet duidelijk is wat er met de kantoren gaat gebeuren. De kans bestaat dat ze alle drie verkocht worden en dat de Rabobank kleinere ruimtes elders gaat huren in Leunen, Ysselsteyn en Wanssum. Ook bestaat de mogelijkheid dat een gedeelte van de huidige panden in gebruik blijft. FACELIFT Er wordt fors geïnvesteerd in het hoofdgebouw aan het Schouwburgplein. Op de nieuwe bovenverdieping komen geen werkplekken. De kantine, verga derzalen, facilitaire ruimtes en installaties krijgen hier onderdak. De bestaande twee verdiepingen worden helemaal opnieuw inge richt en technisch aangepast. De buitenkant krijgt een grote facelift met veel meer glas, groen kope ren dakbedekking en gevelbekle ding. De hoofdingang blijft op dezelfde plek. In de entreehal wordt het publiek gesplitst. De rechterdeur geeft toegang tot de eenvoudige en korte transacties waarvoor de klant zo kan binnen lopen.. De linkerdeur is voor de andere diensten of mensen met een afspraak. Vinkenvleugel heeft hoge verwachtingen van het nieu we gebouw, zowel voor de cliën ten als voor de medewerkers. Hij beseft dat het verlaten van de vijf dorpen vorig jaar niet met gejuich ontvangen is. Volgens de normen is drieduizend inwoners de benedengrens om er nog een bankfiliaal in stand te kunnen houden. "We wisten dat ons ver trek reacties zou losmaken. Daar om hebben we veel met de dor pen gepraat. En er was best begrip voor ons standpunt. Want er kwamen nog maar zo weinig bezoekers in het gebouw. Aan de andere kant leefde het gevoel dat de bank wegloopt. Al honderd jaar was er een nauwe relatie met de dorpsbewoners. Maar de wereld verandert en dus ook het verlenen van bankdiensten. We hopen het vertrouwen weer terug te winnen door iets goeds te bie den. Alhoewel de persoonlijke relatie met de cliënten nooit meer zal worden zoals vroeger." g Met ingang van 1 oktober verdwijnen de pinautomaten in Oirlo en Merselo. Na over leg met de dorpsraden heeft de Rabobank de geldautoma ten zo lang mogelijk in stand gehouden. Vorig jaar werden de kantoren in Oirlo en Mer selo al gesloten. Volgens directeur Vinkenvleu gel zijn de automaten in beide dorpen technisch afgeschreven en kunnen ze na 1 oktober niet meer gebruikt worden. De geldautomaat in Oostrum blijft wel en wordt binnenkort verplaatst naar gemeenschaps huis d n Oesterham. Het is de bedoeling dat de automaat in Meerlo op de huidige plek blijft, ook indien het bankgebouw een andere bestemming krijgt. Het pand in Blitterswijck, waar geen pinautomaat was, is het eer ste gebouw dat verkocht is. Een Brabantse projectontwikkelaar wil er een dubbele woning bou wen. De Rabobank is nog bezig om de vier andere kantoren in Merselo, Oostrum, Oirlo en Meerlo te verkopen. "Er is belangstelling voor. Maar in Oirlo en Merselo hebben we niet de prijs kunnen krijgen die we wensten. We zoeken nog naar een oplossing", zegt directeur Vinkenvleugel die de voorkeur heeft voor woningbouw "In een kleine kern is het moeilijker voor een commercieel bedrijf. We hebben ook het liefst een bestemming die iets toevoegt aan de leefbaarheid van het dorp." Mooi de Mooiste Mode Roggel 047S-494220 Boxtel 0411-676322 Penningen 077-3074931 Horst 077-3986464 Geleen 046-4767545 Bij een eenzijdig verkeersonge val op de Horsterweg is vorige week woensdagmiddag een 51- jarige bromfietser uit Venray gewond geraakt. De man reed rond 15.00 uur over het fietspad langs de Horsterweg. Door nog onbekende oorzaak kwam hij in de berm terecht en viel. Bij het ongeval waren geen andere ver keersdeelnemers betrokken. Hij is met schaafwonden en vermoede lijk met gebroken ribben opgeno men in het ziekenhuis. Leden van het verkeershandha- vingsteam en politiemensen van de basiseenheden hebben in het politiedistrict Venray in de afgelo pen week in totaal 11.816 auto- 1 mobilisten gecontroleerd op hun snelheid. Hiervan hebben 1.933 weggebruikers een proces-verbaal gekregen. De controles vonden plaats in America, Sevenum, Ven ray en Ysselsteyn. De hoogste snelheid die met de radarauto werd gemeten, was in Ysselsteyn 112 km/u waar 50 km/u de limiet is. Bij controles met staande hou ding werden vier bestuurders geverbaliseerd voor rijden over het verdrijvingsvlak. De boete hiervoor bedraagt 115,=. Inspectiebezoek de Rooyse Wissel: Een maand of drie geleden was de Inspectie voor de Volksgezondheid in de Rooyse Wissel. Zij deed een toezicht- bezoek om te kijken of de Rooyse Wissel goede zorg en behandeling aanbiedt aan haar TBS-patiënten. Half juli kwam de rapportage naar aan leiding van het bezoek uit. De belangrijkste conclusie van de Inspectie: de Rooyse Wissel is de afgelopen jaren flink voor uitgegaan. Het bezoek was een vervolg op het bezoek van de inspectie in 2000. Toen was de Rooyse Wissel pas een half jaar open en was er natuurlijk nog veel aan te merken op de zorg van de kliniek. De inspectie deed in 2000 dan ook vele aanbevelingen en kwam in april van dit jaar langs om te kij ken of de kwaliteit van de zorg is toegenomen. Uit het rapport blijkt dat dit inderdaad het geval is. Tegelijker tijd geeft de inspectie aan dat er op een aantal punten nog winst is te halen. Zo geeft zij aan dat er iets gedaan moet worden aan de soms lange wachttijden voor de therapieën, dat er meer metho disch gewerkt zou moeten wor den door sociotherapie en dat de patiëntendossiers beter op orde moeten komen. Al met al heeft de inspectie een tiental, grotere en kleinere, punten vastgesteld waar op de Rooyse Wissel maatregelen zou moeten nemen. De kliniek is met veel van deze punten al druk aan het werk en laat de inspectie Eén loket voor innovatie in agri- en foodbusiness Meer en betere kennisont wikkeling en een toenemende innovatie in de Zuid-Neder landse agri- en foodbusiness. Dit is waar KnowHouse BV voor staat. Op 15 juli zag het nieuwe bedrijf het levenslicht. Initiatief nemers zijn een tiental vooruit strevende ondernemers uit de regio (waaronder Saweco en Nij- sen Granico), Wageningen Uni versity and Research, provincie Limburg, gemeente Horst aan de Maas en enkele belangrijke Lim burgse organisaties. Met Know House BV hebben ondernemers, overheden en organisaties in Zuid Nederland één regionaal loket, waar zij door onafhankelijke co- innovators geholpen worden bij hun innovatietrajecten. Voor nationale en internationale ken nisleveranciers vormt het nieuwe bedrijf een belangrijke frontoffi ce, die hen helpt R&D-capaciteit op de juiste plaatsen in de regio in te zetten. Nieuwe kennis is belangrijk voor de productiviteitsgroei in de economie en bepaalt de mate waarin een economie effectief en succesvol is. Het is dus zaak inno vatie optimaal te stimuleren en te faciliteren. Belangrijk hierbij is, dat de kwaliteit en de productivi teit van onderwijs, wetenschap en technologie zo goed mogelijk aansluiten bij de kennisbehoefte in de praktijk. Bovendien is een adequate toegang tot deze kennis structuur een basisvoorwaarde. Juist op deze laatste punten zijn nog verbeteringen en efficiency slagen te realiseren. De huidige kennisontwikkeling is teveel ver snipperd en sluit niet altijd goed aan bij de kennisbehoefte binnen de agri- en foodbusiness. Oorzaak hiervan is de van oorsprong sterk aanbodgestuurde ontwikkeling van wetenschap en de versnippe ring door een sectormatige insteek. Door als scharnierpunt op te treden tussen kennisvragers en kennisleveranciers kan Know House BV innovatietrajecten stroomlijnen en nieuwe innovatie trajecten initiëren. KnowHouse BV, gevestigd in Horst, staat dicht bij de Limburgse en Brabantse ondernemers en traceert hun innovatiebehoeften. Daarnaast heeft zij een goed zicht op de diverse kennisleveranciers die nationaal en internationaal beschikbaar zijn. Innovatiebe hoeften van ondernemers worden door het nieuwe bedrijf vertaald naar concrete onderzoeksprojec ten, die KnowHouse BV daarna samen met de best passende ken- nisleverancier(s) uitvoert. De ken nisleveranciers concentreren zich op het innovatiewerk, terwijl de co-innovators van KnowHouse zich toeleggen op het duidelijk krijgen van de onderzoeksvraag, het formeren van het juiste onder zoeksteam, het begeleiden van het traject en het implementeren van de eindresultaten binnen de betreffende onderneming. Op deze manier moeten geleverde innovatie-inspanningen efficiën ter verlopen en een zichtbaar beter resultaat opleveren, dan zonder tussenkomst van Know House BV. Voor de kennisleveranciers is KnowHouse BV een krachtige frontoffice, die de markt voor kennisproducten kent, acquisitie uitvoert, relaties beheert en pro jecten organiseert en coördineert. Bovendien draagt zij zorg voor de after sales, waardoor continuïteit in de relatie wordt gewaarborgd. Daarnaast draagt KnowHouse BV bij aan het ontsluiten van de bij kennisleveranciers beschikbare kennis naar de ondernemers in de regio. Het resultaat: meer en bete re kennisontwikkeling en innova tie in de regio. Wat projecten betreft, kent KnowHouse BV een voortvarende start. Er wordt inmiddels samen met enkele kennisleveranciers hard gewerkt aan het busines splan voor de inrichting van het grote Noord-Limburgse glastuin bouwgebied Califomië. Daarnaast werkt het kersverse bedrijf samen met een speciaal team van diverse kennisleveranciers aan een meer jarig actieplan voor het project 'Limburg, 'n tikkeltje warmer'. In dit grensoverschreidende project bekijken Belgisch en Nederlands Limburg samen hoe zij de gewenste vernieuwing van de lan delijke omgeving in beide provin cies kunnen versnellen en verster ken. Een belangrijk speerpunt hierin is de onwikkeling van het streekproduct "Limburg". De dagelijkse leiding van het nieuwe bedrijf is in handen van directeur Rinus van de Waart. binnen drie maanden weten welke maatregelen genomen wor den. Dat de Inspectie voor de Volks gezondheid tevreden is over de voortgang van de kliniek blijkt uit haar slotconclusie: 'Op grond van de bevindingen tijdens dit alge meen toezicht bezoek is de Inspectie tot de conclusie geko men dat in deze Tbs-kliniek sinds het vorige bezoek in 2000 een groot aantal essentiële verbeterin gen is doorgevoerd en dat de kli niek in haar ontwikkeling een grote stap voorwaarts heeft gezet. Hoewel nog veel verbeterpunten in het Meerjarenbeleidsplan van de instelling benoemd zijn en ook deze rapportage een aantal aan dachtspunten noemt, is de Inspectie van oordeel dat de kli niek in haar ontwikkeling een grote stap voorwaarts gezet heeft en op onderdelen (met name betreffende de beleidsontwikke ling) een voortrekkersrol vervult." Algemeen Directeur Toine de Beer geeft aan zeer tevreden te zijn met de rapportage: "We wis ten zelf natuurlijk al dat we goed op weg zijn. Wanneer een Inspec teur van buiten, iemand met veel kennis en ervaring en een objec tieve blik, dat bevestigd dan kun je daar alleen maar blij mee zijn Als ik het rapport lees, dan denk ik dat we van de Inspecteur als rapportcijfer zo ongeveer een zeven krijgen. Dat is natuurlijk mooi, maar betekent niet dat we op onze lauweren moeten rusten. De inspectie prijst ons ook zeker niet de hemel in. We hebben dus zeker nog een stuk te gaan en er is meer dan genoeg te doen." medio september opent DELICATESSEN Schouwburgplein 3 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertenüe@vandenmunckhofnl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0428-582871 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsmeuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,- (postcode 58.) 30,- (overige binnenland) SONY dscp32 Digitaal fototoestel Digitale fotocamera met de eigenschappen; 3,2 effective Megapixels HAD CCD, 1 x optische zoom, 3,2x (VGA)Smart Zoom, ingebouwde Flash en Effects. DETAIL BV VENRAY tel. 0 4 7 8 5 8 5 6 6 6 VM^I.a.lAVIj^X.W^Ü.IIJUTTTj

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3