Vleermuizen in huis Kerkelijke mededelingen Regiokalender Blarenbal Ronde Tafel Mannen met seksueel geweld ervaringen Oude foto Weekend diensten Venray's Mannenkoor De Springplank Jeugd- natuurwacht Aostrumse Zang- kompeneej 'EEL EN MAAS Donderdag 24 juli 2003 - Pagina 20 In TUISARTSENDIENSTEN foor spoedgevallen waarneming loor de Noord-Limburgse Huis- VrtsenPosten: tel. 0800-1222. OEKENVERVOER Tel. 077-3575757 INGEVALLEN TeL 112 VPOTHEKEN VENRAY Openingstijden van Apotheek St. Dda, Apotheek De Monnikskap in Apotheek Antoniusveld: Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag en zon- lag is Apotheek Antoniusveld evens geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Stationsweg 60d, tel. >84877. Vpotheek Veltum dagelijks van 18.00 tot 12.30 uur en van 13-30 ot 17.00 uur. 3uiten deze tijden, uitsluitend /oor spoedgevallen kunt u bij apotheek Antoniusveld terecht ria het dienstluik. TANDARTSEN WEEKENDDIENST fENRAY-YSSELSTEYN jfoor spoedeisende gevallen Jitsluitend na telefonische ^spraak neemt waar: P.P. v.d. WERP, tel. 583478 JtïEKENDDIENST DIERENARTSEN PIEREN ARTSENPRAKTIJK fENRAY Óude Oostrumseweg 26. Voor Spoedgevallen zijn wij dag en (Jacht bereikbaar. £1. 581336 of 586457 (JM. van Winden, W.H. de Vocht,- LC. Goedegebuure, V. Geurts, R. iderink, G. Gelling en M. Theu- oissen GOEDEGEBUURE en M. THEUNISSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK OOSTRUM f. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tl. 582690 DIERENAMBULANCE SOORDLLMBURG |4 uur per dag bereikbaar, tel. 177-3522088 WEEKENDDIENST ftRLOSKUNDIGEN «oor de verloskundige praktijk fenray. f anaf vrijdag 19-30 tot maandag (#7.30 uur f. TTGGELOVEN, lel. 06-22922151 DIENST ERLOSKUNDIGEN lj>e weekdienst van de verloskun dige praktijk Venray worden lanaf maandag 07.30 tot vrijdag 9.30 uur waargenomen door: SPAN en T. TIGGELOVEN, jeL 06-22922151 Ifspraken maken ma t/m do tus- en 18.00 en 19.00 uur, p. 06-22722996 FORMATIECENTRUM GEES- E GEZONDHEIDSZORG Stationsweg 46, 5803 AC Venray, p. 0478-527066. Email: g@wgi.nl Openingstijden: Maandag t/m (jonderdag van 09.00 tot 12.00 ur en maandag, dinsdag en don derdag van 13.30 tot 16.30 uur. 'PUNT ALGEMENE IENST VENRAY eL 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 16.30 uur. Buiten deze tijd is 1 et meldpunt via voice-mail 1 ereikbaar voor hulpvragen van e Algemene Hulpdienst en het iehandicaptenplatform. «JDERENADVISERING J YNTHESE I ïformatie en advies bij ouderen t mis over Wonen. Welzijn, Zorg n Financiële regelingen. Voor en afspraak kunt u bellen met de i uderenadviseur van Synthese, 1:1. 517317 GE TERMINALE SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en don derdag van 10.00-12.00 uur Ven- fcy tel. 0478-565155 iUREAU VOOR RECHTSHULP .O.N. $e Clockert, Bergweg 4, 5801 EG Yenray. Juridisch (gratis) spreek uur op afspraak: tel. 077- S209191. Gespecialiseerd in arbeidsrecht, uitkeringsrecht, huurrecht, vreemdelingenrecht én consumentenrecht, met name voor de minder draagkrachtigen ip onze samenleving. l^enderdag 14 augustus: 19-30 repetitie gehele koor. Programma: 31 augustus: Opluisteren H. Mis. september: Extra repetitie. 10 september: Concours Zutphen. Koorvakantie is van 24 juli t/m 7 augustus. Afmelden: Bij Cees van Kreij, tel. 589775. Alleen op donderdag tus sen 18.00 uur en 19.00 uur. Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molen- Ijofweg. (De weg tegenover de voormalige zuivelfabriek) (Staat ingegeven!). Niet na 22.00 uur! Repetitielokaal: Partycentrum De Witte Hoeve. Website: http://lis- tfcn.to/VMK. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenemen ten en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactio nele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. t.m. 27 augustus: Festival Literaire Zomer in Venlo en Roermond, een grensoverschrijdende Literaire manifestatie. Voor meer info kijk op www.literairstationvenló ril Donderdag 24 juli: In de concertreeks Klassiek op Locatie treden onder andere Theodora Gera- ets (concertmeester LSO) en Erika Waardenburg op in de Conenhof in Velden. Het concert begint om 20.00 uur. Zondag 27 juli Zowel de smederijd als de bakkerij van museum de Locht is van 11.00 tot 17.00 uur geopend. Kinderen mogen hun eigen broodje bakken. Op de bin nenplaats kunnen de gasten genieten van en optreden van De Vagebodcn Er is een expositie ingericht over 'het gebruik van dierennamen in de bouw1. De speciale activiteiten beginnen rond 13.00 uur. Zondag 27 juli: In manege De Kraal in Nederweert vindt de centrale Limburgse keuring van Haflingers plaats. De keuring begint om 09.30 uur. Maandag 28 juli: In het kader van het Festival Literaire Zomer leest Ilja Richter voor uit wer ken van Yann Martel. Muziek is er van Claudia Couwenbergh en Robert Weih- rauchDe voorstelling in De Maaspoort in Venlo begint om 20.00 uur. Dinsdag 29 juli: In nationaal park De Groote Peel speelt theater Patricia Suer 'Het Vogel huis' Een theater vol avontuur en spannende belevenissen voor kinderen vanaf 6 jaar. De voorstellingen in bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel beginnen om 12.30 en 15.00 uur. Woensdag 30 juli: Staatsbosbeheer verzorgt een zomeravondwandeling voor het hele gezin in nationaal park De Groote Peel. De wandeling begint om 19.00 uur bij de ingang van bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel. Dinsdag 5 augustus: In nationaal park De Groote Peel speelt Fratclli Fiasco "De Dwerg". Een spannend en lachwekkend kindertheater voor kinderen van 4 tot 10 jaar. De voorstellingen in bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel beginnen om 12.30 en 15.00 uur. Dinsdag 12 augustus: In nationaal park De Groote Peel speelt De Kleine zon "Pas op. wolletje Tim". Dit spannende poppentheater is speciaal voor kinderen van 3 t.m. 7 jaar. De voorstellingen in bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel beginnen om 12.30 en 15.00 uur. Zaterdag 14 augustus: Optreden Jamai en Dewi in de Doolhof te Tegelen. Kaartverkoop bij de VW in Venray. Aanvang 19.00 uur. De Doolhof is geopend vanaf 17.00 uur 15,16 en 17 augustus Melderslose Kennedymarsfecsten met fietstochten (40 en 70 km) op zater dag 16 augustus, de wandeltocht (zaterdag 16 augustus start 22.00 uur) en een Luikse markt en goederen- en dienstenveiling op vrijdag 15 augustus. Op zaterdag 26 juli houdt de Ronde Tafel Land van Cuijk samen met het Boxmeerse Hotel Riche, als bedankje voor alle sponsors en wandelaars betrok ken bij het project Vooruit met Vincentius een BlarenbaL Daarbij verzorgt de Boxmeerse coverband Twice een spetterend optreden. De Ronde Tafel hoopt tijdens de Nijmeegse Vierdaagse 16.000 euro bijeen te sprokkelen door wandelaars te laten sponsoren door het regionale bedrijfsleven. Het via shirtsponsoring opgehaalde .bedrag is bestemd voor de nieuw opgezette regionale Vincen tius Vereniging, een initiatief welke opkomt voor mensen zonder sociaal vangnet. Tijdens het Blarenbal zal een cheque ten behoeve van de Vincenti- usVereniging overhandigd worden aan initiatiefnemer dhr. Janssen, pas toor uit Bergen. Het speciaal rond deze actie georganiseerde Blarenbal zal dit jaar op 26 juli plaatsvinden. Het bal wordt gehouden op het terras voor Hotel Riche, aanvang 20.00 uur. entree is gratis. Het feest is voor iedereen toegankelijk en geldt ter afsluiting van het serviceproject en als dank aan alle Nijmeegse vierdaag se lopers, sponsors en het aanmoedi gende publiek. Een bal is geen bal zonder muziek. Daarom zal de Box meerse coverband Twice een gewel dig optreden verzorgen Deze band speelt met veel inzet en enthousiasme een breed scala aan geweldige covers. Wie nu een band verwacht die klak keloos alle nummers naspeelt komt bedrogen uit. Twice kan namelijk niet nalaten hier en daar nummers een persoonlijk tintje te geven. Onder het motto Vooruit met Vin centius wil Ronde Tafel 126 Land van Cuijk en Noord-Limburg 16.000 euro ophalen voor de zojuist opgerichte VincentiusVereniging in de regio. Dit is een wereldwijd netwerk aan plaat selijke verenigingen welke zich bekommert om de hulpbehoevende medemens die, om wat voor reden dan ook, bij geen enkele instantie terecht kunnen. In het land van Cuijk en Noord-Limburg is de Vincentius- Het seizoen is voorbij. We hou den eerst vakantie en maken ons dan op voor het volgende sei zoen. Voordat het echter zo ver is wordt de club eerst voor een deel opgeknapt. Deze week wordt een begin gemaakt met de renovatie van toiletten en het keukentje (pantry). De urinoirs zijn al jaren een doorn in het oog, vanwege de slechte afvoer. Alles wordt nu ver nieuwd, ook de betegeling en de plafonds. Eventuele gebruikers kunnen terecht op het invalidetoi let. Het keukentje wordt ook hele maal vernieuwd. De conditie was dermate slecht dat oplappen geen enkele zin had. Direct na de bouwvakvakantie worden de werkzaamheden hervat, zodat bij het begin van het nieuwe seizoen dit gedeelte van de renovatie afge rond is. Later volgen er nog meer werkzaamheden. Eind van dit jaar hopen we alle gerealiseerd te heb ben. de financiering gebeurd voor een groot deel met gelden die we hebben mogen ontvangen van een aantal fondsen. Aan de puzzeltocht begin juli in het Loobeekdal hebben meer dan 130 wandelaars deelgenomen .De prijs boeken zijn gewonnen door Loes van Els van de school Toverbal groep 7: Peter Hesselmans en Simon Jeuris- sen, beiden uit Ysselsteyn, groep 7. De prijsboeken worden bij de win naars afgeleverd. Tijdens de tocht waren er vragen over de opdrachten bij opdracht vier bij de pauze ging over een wilg, dit was wel degelijk een wilg, en vruchten van de Els noe men we elzenproppen. Hoe is het met de zonnebloemen geven jullie ze ook op tijd water want dat hebben zij bij deze temperaturen nodig. Op 27 juli, 10 en 24 augustus kunnen jullie door jullie gemeten hoogten van de zonnebloemen tussen 11.00 en 12.00 uur doorgeven op telefoon nr..0478-54l644 op per e- mail naar jnwvenray@erkensict.nl. Natuurlijk kunnen jullie ook nog kij ken op de website www.jnwvenray.nl De Aostrumse Zangkompeneej is een zangkompeneej van circa 20 leden. Wekelijks wordt er gerepe teerd in 't Allemanseafé in Oostrum en wel van 21.00 tot 23 00 uur. Zijn er mannen die belangstelling hebben om ook eens zo'n repetitieavond mee te maken. U bent van harte welkom. Meer informatie nodig? Neem de tele foon en bel 0478-511251. Vereniging nog niet actief. Deze Ver eniging heeft geld nodig, aangezien dit gebeurt zonder enige subsidie van de overheid of andere instanties. In ons land staat de verzorgingsstaat onder druk, evenals de onderlinge solidariteit. Er is armoede en daarin heeft iedereen een heel eigen verant woordelijkheid. Dankzij de steun van (regionale) sponsors en Vierdaagse- lopers krijgt de VincentiusVereniging een mooie start. Het bij elkaar gelo pen sponsorgeld komt volledig ten goede aan de vereniging. De Ronde Tafel beloont op zijn beurt wande laars en sponsors. Naast het Blarenbal heeft de Ronde Tafel tijdens de vierde dag een verzorgingspunt nabij de kerk in Linden ingericht, waarin de lopers als gast worden verwelkomd In de zomermaanden ontdek ken mensen nog wel eens dat ze ongenode vleermuizen in huis hebben. Het kan gaan om een enkel dier dat per ongeluk in een woning verzeild is geraakt. Maar ook om een tijdelijke kraamkolonie van meerdere dieren. Een telefoontje met het gemeentehuis kan dan uitkomst bieden. In Limburg is er een netwerk waar door mensen met vleermuisklachten geholpen kunnen worden. Niet alleen in het belang van de bewoners, maar ook voor deze bedreigde en daardoor wettelijke beschermde dieren. In elk Limburgs gemeentehuis is een meld punt voor vleermuisklachten dat con tact heeft met mensen die zich bezig houden met de afhandeling van vleer muisklachten. Indien de vleermuizen in huis zitten en de bewoners overlast ervaren kan een speciaal hiervoor opgeleide vleermuiswerker de klacht thuis af komen handelen. Deze klach tenafhandeling is gratis. Bij een huis bezoek stelt de vleermuiswerker met een zogenaamde batdetector de soort vast en telt hij de vleermuizen. De aard van de klacht wordt ter plekke nog eens goed bekeken. De mensen worden voorgelicht over vleermuizen in het algemeen en krijgen te horen wat er bij hen aan de hand is. Vervol gens wordt samen naar een accepta bele oplossing gezocht. Soms is het nodig om de angst voor vleermuizen enigszins weg te nemen. Het netwerk, van vleermuiswerkers en gemeentelij ke meldpunten registreerde in 2002 in Limburg 139 meldingen van vleer muizen. Dit blijkt uit het jaarverslag Vleermuisbescherming dat de stich ting Instandhouding Kleine Land schapselementen (IKL) opstelde. In totaal werden hierbij 2.871 vleermui zen aangetroffen. Het ging daarbij om zowel een enkel dier op zich als een De groep voor mannen met seksu eel geweldservaringen die half febru ari bij de Fiom van start is gegaan ein digt binnenkort. Na de zomer start er een nieuwe groep. Het doel van deze groepen is het leren omgaan met de gevolgen van het seksueel geweld. Dit gebeurt onder deskundige bege leiding van twee maatschappelijk werkers. Ter voorbereiding op deelname aan de groep vinden er individuele gesprekken plaats. Daarom is het nodig dat men zich nu reeds aan meldt. Veel mannen hebben in hun leven te maken gehad met seksueel geweld. Uit schaamte, schuldgevoel, angst en onmacht blijven mannen jarenlang zwijgen. Vaak verdringen, ontkennen of bagatelliseren zij wat er met hen gebeurd is. Het kan een openbaring zijn en opluchting geven als mannen met elkaar kunnen praten over hun ervaringen. Deelnemers steunen elkaar in het bespreekbaar maken van de gebeurtenissen en de gevolgen daarvan en om de vaak ver warde gevoelens en gedachten te uiten. Onderwerpen die onder ande re aan bod komen zijn: overlevings- mechanismen, rol van het gezin, ver trouwen hebben en grenzen stellen, schuld en schaamte, (seksuele)identi- teit, seksualiteit, macht en onmacht. Wie meer informatie wil over deze groep of zich wil opgeven, kan con tact opnemen met Bert Wolf of Jeen van Beek, maatschappelijk werken den bij de Fiom: telefoon 024- 3294053 (tussen 09.00 en 13.00 uur). kolonie. Van de tien aangetroffen soorten kwam de algemeen voorko mende dwergvleermuis het meest voor. Hiervan werden meer dan 2.500 dieren geteld. Dit dier vormt graag kraamkolonies in spouwmuren. In totaal werden 57 kolonies aange troffen. Dat gebeurt meestal in mei en juni, vleermuizen krijgen doorgaans maar één jong per jaar. Ze worden in de kolonie gezoogd totdat ze zelfstan dig kunnen vliegen. Meestal worden de kolonies niet ontdekt door de bewoners. Wanneer dat wel het geval is, kan door ondoordacht optreden veel schade en verdere overlast ont staan. Het is voorgekomen dat men sen de invliegopening afsloten. De vleermuismoeders kunnen de jongen dan niet meer kan bereiken en beiden gaan op zoek naar elkaar en kunnen op dan op de gekste plaatsen tevoor schijn komen. Naast het feit dat dit desastreus is voor de verder onschul dige vleermuizen, neemt daardoor de overlast alleen maar toe. Een bezoek van een vleermuiswerker kan veel schade en verdere problemen voorko men. Een andere soort dan de Laat- vlieger, die graag kolonies vormt onder dakpannen werd in totaal acht keer aangetroffen. De rosse vleermuis en de bosvleermuis komen met name in bossen voor, maar in vier gevallen werden ze bij woningen aangetrof fen. Deze dieren waren ofwel ver wond of hadden zich kennelijk ver gist. Een rosse vleermuis zat vast in een kachelpijp De bosvleermuis werd uit een fabriekschoorsteen gehaald die hij waarschijnlijk voor holle boom had aangezien. Alle gewonde vleermuizen zijn overge bracht naar het vleermuisasiel in Roermond. Vleermuizen zijn zoogdie ren die insecten eten en geen enkele verwantschap hebben met muizen. Ze knagen niet aan of in huis en maken geen nesten. Elke nacht voe den ze zich met vele honderden insecten, als muggen, vliegjes en kevers. De stichting IKL coördineert het netwerk vleermuisklachten dat vanaf 1999 met 48 vleermuiswerkers en in elke gemeente één meldpunt voor klachten opereert. Het project wordt financieel mogelijk gemaakt door de Provincie Limburg. Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan I. Crasbom, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: HH. Joachim en Anna, ouders van de LI. Maagd Maria. 1915 Feestelijke FI. Mis; jrd. Hendrik Kerkhof en overl. fam.; Francien Collaert van de Heuvel. Zondag: 17e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor overl. ouders Wim v. Dijck-Duijc- kers en zoon Joos; Hubertus Cus- lers en Antoinette Custers-Luijkx; Frans Stappers; jrd. Ser Muiijsers; Joseph Janssen. 11.00 Feestelijke H. Mis; jrd. Klaas v. Koerten; Joos Buijssen; Joke Custers van den Boom. Maandag; 9.00 H. Mis voor overl. fam. De Vildcr-Rutte Dinsdag; H. Martha. 9-00 H. Mis voor overl. fam. Thijssen-Hend- rix. 9.30 Stilteviering. Woensdag: 9.00 H. Mis; jrd. Fer ric Dobbclaer; Bertus en Jans Meesters en overl. fam. Donderdag: H. Ignatius van Loyo la. priester. 9.00 H. Mis voor Jo Beerkcns en Willy Beerkens-v. Meijel; Betteke Kremer-Duijnstee; Loes Jansen. Vrijdag: H. Alfonsus Maria de 'Liguori, bisschop en kerkleraar. 9.00 H. Mis voor broeder Theo Thijssen (verj.). Dienbeurten: za 19.15: Roy, Elian- ne, Wouter, Bas. Merel; zo 9.30: Gerrit. Job, Martijn en Cas; 11.00: Judith. Vita. Naomi. Yannick en Erwin. Lectoren: za. 19-15: J. Thiesen: zo 9.30: J. Truijen: li.00: S Man- ders. Vincent van Gogh Zaterdag: Servatiuskapel: Geen dienst. Zondag: Annakapel: Geen dienst. 11.15 Liturgieviering Vincentius- kapel; voorganger: B Faas. Dinsdag: 10.30 Liturgieviering Heuvel; voorganger: P. Zandvliet. Woensdag: 11.00 Liturgieviering Vincentiuskapel; voorganger: B. Faas. Stilteruimte: Maandag en donderdag: 16.45 tot 17.15 uur Yoga en meditatie. P Zandvliet. Paterskerk Geestelijken: Aalmoezenier A. de Graaf Woutering, Leunseweg 5. tel. 0478-580202; Kapelaan I. Crasbom, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; Kapelaan W. van Dijck, Albionstraat 30. tel. 04~8-581575. Noodgevallen/bedieningen: zie kenhuis, tel.nr. 0478-522222. De administratie is bereikbaar op ma, di. wo en vr. van 9-30 tot 10.30 uur en op do. van 18.00 tot 19-30 uur.(Leunseweg 5, 0478-580202). Dan kunt u de misintenties opge ven. Als u wenst dat de intenties in Peel en Maas gepubliceerd worden, dient u de intenties 14 dagen van te voren op te geven- Zaterdag: 16.00 Doopsel Sharay- no Bclfox. 16.30 Spreekuur parochiepriester. 17.00 Biecht gelegenheid. 18.00 H. Mis -Volks zang voor Jeu Michiels. Zondag: 8.30 Vroegmis; voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 H.Mis - Volkszang; Michel Hermans. 12.00 Doopsel Floyd Smit. 12.30 Doopsel Fleur Huberts. 13-15 Doopsel Dean Hendriks, Westerbeek. Maandag: 18.30 H.Mis voor alle zieken en hulpbehoevenden. Dinsdag: 10.00 Tot 12.00 uur: openstelling kerk. 18.30 H. Mis uit dankbaarheid. Woensdag: 18.30 H. Mis voor ouders Dupont-Gooren. Donderdag: 18.30 H. Mis voor Gonnie Gommans. Vrijdag: 17.30 Aanbidding van het Allerheiligste. 18.30 H. Mis voor ouders Huisman-Paulus Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Karin Hendrickx; Jan Verheijen; overl. fam. V. Dijk-Claessens; overl. ouders Pelzer-Janssen. Misdie naars: Bart, Sil. Zondag: 9.30 H. Mis (stille mis); overl. fam.Vennekens-Verschu- ren en wederz. fam.; voor pries terroepingen. Misdienaars: Seray, Yvette. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor onze zieken; voor de vluchtelingen in de wereld; fam. Vennekens-Ver- schuren en weder/., fam. Donderdag: 9.00 H. Mis; voor de vrede; voor alle alleenwonende en eenzame mensen. Parochie Oirlo Zevende Zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19-00 H. Mis voor overl. ouders Classens-Wismans en overl. kinderen; overl. fam. Classens-Verschuuren. Misdie naars: M. en K. Nelissen. Collec tant: F. v. Dijck. Zondag: 9.00 Hoogmis (Heren- koor); st. Mgr. Jan van Susante; Toon Dijkmans (trouwdag). Mis dienaars: A. Verkoeyen, A. Drab- bels. Collectant: A. Pouwels. Woensdag: 9.00 H. Mis voor overl. fam. Stevens-Steeghs, Vrijdag: 9.00 H, Mis t.e.v. H. Hart van Jesus en voor priesterroepin gen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Kuijpers-van de Pasch; Nella Clas- sens-Janssen en Geert Classens; Toon Dinghs; zwd. Anna Keijsers- Kuenen; overl. ouders Maes-Bae- ten en zoon Martien. Misdienaars: Josje, Yvon, Karlijn. Kapelaan van Dijck is bereikbaar onder tel. 581575. Parochie Leunen Misintenties opgeven middels for mulier achter in de kerk of telefo nisch: A. Reintjes, 582221. 17e week door hel jaar Zaterdag: 15.00 H. Mis voor fam. Qualitz-Bahner en fam Reintjes- van Megen. 18.00 H. Mis voor overl. fam. Bouten-Verheijen; Frans Fleurkens en overl. fam. Fleurkens-Peeters; Wim Litjens en An Litjens-Arts; Sef Gooren, Anna Gooren-Marcellis; overl. ouders en overl. fam. Misdienaars: Sam en Niek. Lector: Sandra Comelis- sen. Zondag 10.30 H. Mis; jrd. Mien- tje Croijmans en overl. fam.: jrd. Piet Croijmans en overl. fam.; fam. De Mulder-Hendrix. Misdie naars: Marjon, Bram en Mark. Lec tor: Els Wijnhoven. Woensdag: 19 00 H. Mis voor Harry Geurts en overl. fam. Mis dienaars: Patrick en Cine. Rectoraat Veulen Misintenties opgeven: telefo nisch: G. Claessens, 0478- 583112. Contactpersoon parochie: M. Geurts-Slangen, Lor- baan 9, tel. 0478-588215. 17e week door het jaar. Zaterdag: 19.30 H. Mis; jgt. Piet Spreeuwenberg en Maria Philip- sen; jgt. Harrv Mulders; gest. jgt. Gertruda Thissen en fam This- sen; Harry van Meijel; zwkd Trui Janssen-Fijten; Martien Hagens, Petronella Reintjes, dochter Truus en overl. fam.; Carel Nabuurs. Misdienaars: Katie, Jan, Amke en Daan. Lector; A. Tim- Rectoraat Heide Misintenties opgeven middels for mulier achter in de kerk of telefo nisch: D. Drabbels, 0478-510316. Contactpersoon parochie: L. Pou wels, Heidseschoolweg 1, 0478- 582421. 17e week door het jaar. Zondag: 9.15 H. Mis voor overl. ouders Peeters-Janssen; Johannes van Kempe'n en overleden fami lie; jgt. Rector Cox. Misdienaars: Frank, Claudia, Lotte, Antoine, en Anouk. Lector: Ria Derikx. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Uit dankbaarheid bij het 40-jarig huw. van Louis Smits en Toos Bovee; Annemie Geurts-Bakker; ouders Pouwels- Voesten en overl faml; ouders Derikx-Hendriks; Mia v. Dijck- Driessen; overl. fam. Mulders- Maessen en een bijz. int. Zondag: 9.15 Overl. fam. Mul- ders-Maessen. Dinsdag; 19-00 Jrd. Hannes v. Well en echtgen.: Anna v.d. Ven- Winnen en Mia v. Dijck-Driessen (Immenhof); ouders Vollenberg- Aerts en Theo en Gerrit; Piet Lit jens; Grad v. Dijck (KBO); Wiel Hubers; Pieter Verheijen en Maria Litjens. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Stef en Jell; zo 9.15: Bart A. en Willem; di 19.00: Bart O. en Joris. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Piet Janssen; Pet rus v. Helden; Bertha Arts-v. Meijel (coll.); Bertha Ewals-Wil- lems. Woensdag: 19.00 Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinde ren. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 Voor de parochie. Voorgangers: Liesjc en Vincent. Donderdag: 19.00 Fam. Cornelis- sen-Hendriks. Rectoraat Smakt 17e Week door het jaar; zevende Zondag na Pinksteren- Zondag; 10.00 Eucharistieviering met volkszang voor Gerardus Sraar Kersten; Arnold Reijnders; jgt. Piet Deenen. lectrice: Olga v.d. Meer. Woensdag: In de St. Jozef genade kapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis tot zekere int. (B); Mie Bonga- erts-Kersten; Triena Demant-Jans- sen. Parochie Tienray Spreekuur Kerkbestuur in de Sacristie iedere woensdag van 19-30-20.00 uur. Zeereerwaarde Heer R. Verheggen, Hoofdstraat 19, 5864 BG Meerlo. tel. 0478- 691217. Zaterdag: 18.00 Hoogmis; overl. fam. Van de Voort-Everts en dochter Hanna; overl. ouders Hendrix-Wismans; jrd. Jan Seu- ren. Misdienaars: Danielle en Nadine. Collectant: Sr. Reijnders. lector: J. Clabbers Woensdag: 19.00 H. Mis; ter ere van Onze Lieve Vrouw; voor alle lev. en overl. van onze parochie Parochie Meerlo Spreekuur pastoor R. Verheggen elke woensdag van 17.45 tot 18.30 uur in de pastorie, Hoofd straat 17 te Meerlo, tel. 0478- 691217. Misintenties opgeven bij Arnold Jacobs, tel. 0478-692526, b.g.g. Annie Peelen, tel. 0478- 691457. Zondag; 9.00 H. Mis voor Huber- dina Mooren; Willem Driessen (zsw); Harry Vorstermans (jrd); Zang; Volkszang. Misdienaars: Karei Goumans; Noud Goumans, Donné de Ruyter. Donderdag: 9.00 H. Mis. Protestantse Kerk Predikant; Ds. L. Boot, Groene Hart 11. 5801 SX Venray, tel. 0478-584397, email: lex.boot@zonnelied.nl Woensdag vrije dag. Protestantse Kerk Hei j Zonnelied, Kiosk 6 te Venray. Website gemeente: www.zonne- lied.nl. Aanvang diensten zondag 27 juli: 9-30 uur in Het Zonnelied; 11.00 uur in de Ned. Herv. Kerk, Maas- weg 9 in Blitterswijck. Thema diensten Christelijke Spiritualiteit. In het kader van het zomerthema "Leven voor Gods aangezicht" hebben de diensten van zondagen 20 en 27 juli zowel in Venray als in Blitterswijck het karakter van een mini-conferentie over christe- lijke spiritualiteit. Voorganger ds. L. Boot. 20 juli: Hoe begint het? j 27 juli: En dan? De diensten heb ben een gewone liturgische inbedding zoals, we dat op zon dagmorgen gewend zijn, maar de voorganger houdt een voordracht met behulp van een flapover. Wie wil kan pen en papier meenemen om aantekeningen te maken. In het tweede gedeelte van de dien: sten is het mogelijk d.m.v. briefjes die worden uitgedeeld vragen té stellen n.a.v. de voordrachten^1 Voor zover de tijd het toelaat gaat I de voorganger hier direct op in. Vóór de diensten is er voor wié dat wil weer gelegenheid om vrije j liederen te zingen uit "Geroepen I om te Zingen" en het Zomerzang- blad. Hiermee beginnen we in Venray om 9.00 uur en in Blitters^ wijck zodra de muzikanten bin nen zijn. Voor de kinderen is de zomervar I kantie van start gegaan. Tijden? de vakantie zal er geen kinderne- vendienst gehouden worden in Het Zonnelied. Voor de allerklein sten is er wel oppas. In Blitterswijck is geen oppas en I kindemevendienst. Na afloop kunt U bij beide kerken j een kop koffie of thee blijven drinken en voor de kinderen staat'1 er limonade klaar. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak zaterdag om 18.00 en zondag om j 10.00 uur in de Koninkrijkszaal, Henri Dunantstraat 11 in Venray. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a. Horst. Evangelist: Clap- vaeren 4, Horst, tel./fax: 077-1 3987786. E-mail: jajbals@rdnet.nl Diensten: Zondag 27 juli gewijzig de tijden: Om 9.00, 11.00 en I 18.30 uur. Voorganger: ev. J.A.j. I Bals. s-morgens is er kinder-' crèche. De Bijbelwinkel: De lectuur en kadoshop is geopend: ma.t/m vrij t 10-13 uur en na tel. overleg. N.B Gesloten van 21 t/m 25 juli. Ook. voor Israëlproducten en info over Israëlreizen. www.christelijke- j boekhandels.nl Bijbelgemeente De Bijbelgemeente Venray houdt iedere zondag om 10 uur een dienst in de Kemphaan, Kennedy-' plein 1 in Venray. Er wordt gezon- j gen uit de bundel Opwekking'. Gedurende de dienst is er ook; aandacht voor de kinderen en is; j er crèche en zondagsschool. Na afloop van de dienst kunt u koffie blijven drinken en nog wat napra ten. Ook zijn er regelmatig bijzon- dere diensten. Door de week is er gelegenheid om deel te nemen aan diverse gespreksgroepen rondom de bijbel. Informatiefol ders over de bijbelstudies zijn op te vragen bij het secretariaat. Pre dikant van de Bijbelgemeente is R.' Lammers. Secretariaat: C. Kranendonk. Kogeldistel 35. 5803 HN Venray, tel. 510337. E-mail: ckranen- donk@12move.nl Deze week nogmaals een aandenken aan het rijke roomse leven dat ook in Castenray destijds een ongekende bloei beleefde. Jonge meisjes, de meesten waren al lid van een of andere godsdienstige vereniging, namen omstreeks 1935 deel aan de kindheidsoptocht. Ook in Castenray was dit een jaarlijks terugkerende gebeurtenis, waarbij de jeugd graag van de partij was. Op deze foto zien we een groep meisjes, verkleed als non (Zusterkes van Liefde?). We weten niet de kloosternamen, dus we zullen het moeten stellen met hun meis jesnamen. Op de bovenste rij zijn dat v.l.n.r.: Mia v.d. Water, Maria Steeghs, Lini Ram- bags, Mina v.d. Water, Maria Vissers, Nelly Heidens, Sofie Heidens. Onderaan: Tina Duykers, Stiena Geurts, Cato Geurts, Anna Vissers en Nella Verstegen. Jan van der Putten

Peel en Maas | 2003 | | pagina 20