Autospeedwayraces op De Peel Sportnieuws -infq Mike Teunissen grijpt naast zege Berry Thoolen wint in Ysselsteyn Afscheidswedstrijd Gert Custers Volharding ontmoet Hapoel SV Geijsteren Ron v.d. Hoff naar Olympische Spelen Peelrunners SV Merselo HSV De Roerdomp Motorcrossers HSV 't Alvertje- Oostrum PC Jumpers Oirlo Triathlon Vereniging Mountainbike vereniging PEEL EN MAAS Donderdag 24 juli 2003 - Pagina Doelman keert terug naar Swolgen Boys Op 26 juli komt een groot deel van de Volharding-selectie in actie tijdens de afscheidswedstrijd van Gert Cus ters en Dennis Barten. Het is bij Vol harding al sedert jaar en dag de gewoonte om spelers met een grote staat van dienst aan het einde van hun carrière bij Volharding een afscheids wedstrijd aan te bieden, waarbij Vol harding zoveel als mogelijk is, de wensen van de betrokkenen wil uit voeren. Doelman Gert Custers en aan valler Dennis Barten nemen na respectievelijk zes en negen jaar afscheid van Volharding en krijgen vanwege hun grote verdiensten voor de vereniging van Volharding dan ook een afscheidsduel aangeboden. Op 26 juli speelt de Vierlingsbeekse ploeg tegen een door de beide spelers zelf samengestelde selectie die bestaat uit spelers waarmee Custers in de B- jeugd van VW speelde en spelers van Juliana Mill, de club waar Barten zijn voetballoopbaan begon. De doelman keert terug naar Swolgense Boys. de aanvaller naar Juliana Mill. De wed strijd zal beginnen om 15.00 uur. Gra tis entree. Het duel staat onder leiding van de onlangs naar het betaald voet bal gepromoveerde Pol van Boekei. Net als de afgelopen drie jaar speelt tweedeklasser Volharding uit Vier lingsbeek zijn eerste wedstrijd in de aanloop naar het nieuwe seizoen tegen een Israëlische tegenstander. Op 30 juli nemen de roodwitten het op tegen Hapoel Ramat Gan. Dit team speelt in de op één na hoogste afde ling in eigen land. Het duel begint om 19.00 uur en de entree bedraagt 3 euro voor volwassenen en 1 euro voor kinderen tot en met 12 jaar. We gaan genieten van een welver diende vakantieperiode met zoals het inmiddels al gebleken is, heel mooi weer. Voor na de vakantie geven we nu een aantal data door. Senioren Hervatting training op dinsdag 12 augustus om 20.00 uur. Op zondag 17 augustus het eerste opwarmertje, om 11.00 uur uit tegen Holthees 2. Op zondag 24 augustus een uitwed strijd tegen Velden. Deze wedstrijd begint om 10.00 uur. gr zijn dan geen douches! Op zondag 31 augustus om 11.00 urn- de thuiswedstrijd tegen Holthees 1 Even proeven hoe het was in de 6e klasse K.N.V.B. De eerste competitiewedstrijd is op ^ondag 7 september. Omdat er dan ook een gildedag is proberen we deze vvedstrijd te verschuiven naar de zaterdag. Dit kan echter pas, als de tegenstander bekend is. Veteranen Op zaterdag 23 augustus is de eerste veteranenwedstrijd en wel thuis tegen Lullingen Did. Een week later komen opnieuw Duitsers op bezoek, de veteranen van Twisteden. Het vervolg van het programma wordt nog door een rondschrijven bekend gemaakt. Zaterdag 13 sep tember is gepland voor een activiteit. Algemeen De geplande bestuursvergadering en algemene ledenvergadering op resp. 18 en 27 augustus kunnen door vakantie van de secretaris helaas niet doorgaan. De nieuwe data hiervoor zijn: bestuursvergadering op 9 sep tember. De algemene ledenvergade ring wordt gehouden op woensdag 17 september a.s. Een uitnodiging voor deze vergadering ontvangt U hog. Er is veel onderhoud gepleegd door de veteranen afgelopen weken in ver band met het gehouden Mewatour- hooi. Elk groepje wordt echter gevraagd na te gaan of er nog onder houdswerkzaamheden zijn te verrich ten die op hun lijstje staan. Deze werkzaamheden s.v.p. uitvoeren voor 15 augustus a.s., want 17 augustus is alweer de eerste oefenwedstrijd. Met frainen willen we beginnen op dins dag 12 augustus. Veteranen De veteranen van Geijsteren hebben het seizoen afgesloten met het organi seren van het Mewatournooi afgelo pen zaterdag. Alhoewel het rond het middaguur begon te regenen werd het toumooi gespeeld onder ideale weersomstandigheden. Op het schit terend opgeknapte tweede veld behaalde Geijsteren in de voorronde een knappe zege van 5-0 tegen Meer- lo en een 4-2 zege tegen Wanssum. Een finaleplaats waard dus. De wed strijd tussen Meerlo en Wanssum ein digde in een 1-0 overwinning van Meerlo. In de andere poule won B.V.V. van Tienray en speelde gelijk met 0-0 tegen Swolgen. Tienray en Swolgen hielden elkaar ook in evenwicht met 1-1. In de finale wist B.V.V. een minuut voor het einde nog te scoren, wat de stand op 3-3 bracht. In de verlenging werd niet meer gescoord. In de afslui tende reeks penaltyschieten volgde Geijsteren braaf het voorbeeld van het Nederlands elftal en ging ten onder. De uiteindelijke uitslag: 1 B.V.V., 2. Geijsteren, 3. Swolgen, 4. Meerlo, 5. Wanssum en 6. Tienray. De wedstrijden werden des kundig geleid door de scheidsrech ters. Korfbal In de week van 25 augustus beginnen de eerste trainingen weer. Jullie krij gen bericht op welke dag je traint, hoe laat het begint, bij wie je in het team zit en wie er traint/coacht. Donderdag 28 augustus: Kleding- beurs voor voetbal en korfbal om 20:00 uur in de kantine. Een aantal bestuursleden is dan aanwezig om vragen te beantwoorden. 30 augustus: Toernooi Beesel voor welpen en E-pupillen. Verdere info volgt nog. 6 september: Voor alle aspiranten (ook de "nieuwe") en junioren is er het onderling openingstoernooi van Oranje Wit in Leunen. Het begint om 17.00 tot ±20:15 uur. Daarna gezellig samenzijn in de kantine met muziek en wat lekkers. Aanwezig zijn om 16:30 uur.,Penk aan een wit t-shirt. De eerste wedstrijden in het seizoen 2003-2004 beginnen voor de mid week eind augustus, de rest begint in het eerste weekend van september. Handboogschutter Ron van der Hoff uit Ysselsteyn heeft zich met het nationale team zo goed als zeker verzekerd van deelname aan de Olym pische Spelen van 2004 in Athene. De Nederlandse rccurvepioeg heeft zich bij het WK tn New York bij de lan- denwedstrijd bij de laatste acht geplaatst. Dat was een voorwaarde voor Olym pische nominatie. Het handboogteam, bestaande uit Wietse van Alten, Pieter Custers en Ron van der Hoff, bereikte de kwart finales maar verloor hierin van Zuid-Korea. Nederland eindigde op de zesde plaats en moet nu alleen nog zor gen dat op het EK van volgend jaar vormbehoud wordt getoond. Wietse van Alten, die brons won in 2000 in Sydney, slaagde er als enige Nederlander in zich ook te plaatsen voor het individuele Olympische schieton- derdeel. Ron van der Hoff werd al vroeg in hentoemooi uitgeschakeld. Begin augustus vertrekt het drietal naar Athene voor een testevenement. De handboogschutters kunnen dan alvast wennen aan de Olympische baan en de omstandigheden in de Griekse hoofdstad Johan van Dongen schoot als debutant een zeer acceptabele open ronde en eindigde hierin als 34e. In de eerste finaleronde werd hij gestuit door een Spaanse schutter. Met het team behaalde hij de halve finale na overwinningen op Slovenië en Denemarken, in die halve finale was het thuisschietende team van de VS met 259 tegen 255 te sterk en ook de strijd om het brons tegen de Canadezen ging verloren,. Maar een vierde plaats op dit sterkstbczctte WK is een mooi resultaat. De voorronden werden verschoten in het van Cortlandpark in de Bronx,New York, en de finale vond plaats in het 100-jarige Central Park. Amper zeven uur na de landing op Schiphol en na drie uurtjes nachtrust in het vliegtuig, stonden beiden dinsdagavond weer aan de meet op de thulsbaan van Ons Genoegen in Ysselsteyn om een zomercompetitiewedstrijd te schieten!!!! Trainingen: Dinsdag: baantraining, 19:00 uur, Kas- ticlse Baan. Donderdag: duurloop, 19:00 uur, par keerplaats Schadijker Bossen Meterik. Zaterdag: bostraining, 16:00 uur, par keerplaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijdkalender: 27 juli: Hevthuysen Leudal Bosloop 6- 9-12 km. Uitslagen: De Peelrunners kunnen terugzien op een geslaagde eerste aflevering van de parkloop "De Acht van Horst". Onder een tropische temperatuur, het was de warmste dag van deze eeuw, werden een 5 km en een 10 km afgewerkt. De verwachting t.a.v. het aantal inschrijvingen liep bij de wedstrijdcommissie in de voorafgaan de dagen omgekeerd evenredig aan het stijgen van de temperatuur. Toen er tenslotte op de wedstrijdavond 73 deelnemers aan de start stonden van de 5 km en 53 bij de 10 km konden de organisatoren alleen maar tevre den zijn. Opnieuw bleek dat hardlo pers geen watjes zijn en zich goed kunnen instellen op extreme omstan digheden. Niet een uitvaller en de EHBO hoefde niet in actie te komen. Er werd veelal wat rustiger gestart dan gewoonlijk en er werd goed gebruik gemaakt van de drankpost. Uiteraard werden de tijden gedrukt door de wamte, maar niemand kwam door warmtestuwing of andere onge makken in de problemen Bij de 5 km voijr mannen ging de Somaliër Farah Awled Awale, lid van Scopias, vanaf de start op kop en liep in een regelmatig tempo naar de over winning in 16.42, op een kleine minuut gevolgd door Werner Gentle uit Deurne en Horstenaar Peter Sche- res. De klasse M50 werd gewonnen door Huub Aben. voor Sraar Smits die als eerste Peelrunner door de finish kwam Bij de 5 km vrouwen waren het de veteranen van de Peelrunners die het tempo maakten en de senioren met afstand het nakijken gaven. Na een ronde kwam Hedda Nabben als eerste door, met Ria van den Goor en Petra Mooren op een tiental meters. Petra bleek echter de krachten het beste te hebben verdeeld en nam in de Iaatse ronde de kop over om met een kleine voorsprong de eerste Acht van Horst te winnen. Hedda Nabben werd tweede op 11 seconden en Ria van den Goor derde op 14 seconden, ter wijl Rinie Ebisch op plaats 4 eindigde Overigens hadden de eerste vier vrou wen zich precies volgens leeftijd gerangschikt. De Stockcar Fl-DUO-zitter die gepromoot wordt door Stockcar F1 Racing Experience uit Baarlo zorgt komende zondag weer voor het nodi ge spektakel met haar Chevy V8- motor met zo'n dikke 600 pk. Cou reur Ernst Jeninga en zij team zullen weer diverse malen over het circuit bulderen. Racefans die graag mee wil len rijden, kunnen zich melden bij de SRE infostand (achterzijde ftart/fmish), of raadpleeg de website www.stockcar-fl .com In de Stockcar F1-klasse zorgde Jack Vrenken uit Haelen tijdens de afgelopen races voor de nodige sensa- jtie door twee manches te winnen, op de hielen gezeten door de Baarlose Patrick Peetcrs die als vijfde eindigde in de eerste manche en tweede in tnanche 2. In de derde manche en in de finale moest het tweetal toch de snellere mannen, zoals Louw Wobbes (22), Hcnk-Jan Ronitz (240) en Bert Schaap 0325) voor laten gaan. Louw Wobbes won de uiteindelijke dagfina le. Theo van Lier uit Baarlo begint langzamerhand zijn stockcar onder controle te krijgen en van hem ver wacht men veel dit seizoen. Rien Rut- jens 'Smiling Bumpy' staat nog hoog genoteerd in tussenstand voor het WK in Coventry (Engeland). De stockcar is optimaal afgestemd en zal het de overige coureurs zwaar maken. Huub Litjens uit Panningen heeft na wat kleine tegenslag zijn Hot Rod perfect afgestemd voor de komende race en zal een zware concurrent worden voor Roel Bongaerts uit Rog gel, die nu de leiding in handen heeft voor het kampioenschap. Barry Maes- sen uit Ysselsteyn en Erik Roeffen uit Grubbenvorst zijn steeds vaker terug te vinden in de top-5. De concurren tie in deze klasse is zeer hoog. Huub Litjens heeft afgelopen zondag in Wameton (B) test gereden in de nieu we V8 Camso. Deze racewagens lij ken op de Amerikaanse Nascars. In de Stockcar F2 klasse krijgen de twee Maasbreese coureurs Joep Hendrikx (65) en Roy Hendrikx (79) steeds beter hun wagen onder controle. Dit jaar is een leerjaar, maar volgend jaar zullen ze ongetwijfeld mee gaan strij den om de hoogste plaatsen. Erwin Peeters (52) uit Venray kampte nog wat met kleine tegenslag, maar nu hebben zijn monteurs, de gebroeders Metselaers uit Baarlo, de F2 weer opti maal geprepareerd voor zondag. In de Formule Toyota-klasse gooien de twee coureurs uit Horst-Meterik, Stephan Driessen (51) en Roald Sever- ens (18), hoge ogen. Beide coureurs hebben al diverse overwinningen op hun naam staan. De races beginnen om 12.00 uur. Bij de 10 km mannen ging John Philipsen uit Deume er meteen na de start vandoor en had ook Hein Hoe- ijmakers zijn traditionele snelle start. Terwijl John Philipsen echter door ging alsof de temperatuur met een factor 2 was gezakt, kreeg Hein het halverwege de wedstrijd moeilijk. In de laatste ronde ging Ton van Buren over hem heen, maar hij slaagde er toch nog in om als eerste Peelrunner binnen te komen, voor de aanstor mende Joop Zanders, die opmerkelijk fris over de streep kwam. De deelnemers vonden het over het algemeen een aantrekkelijk par cours dat ook voor de toeschouwers goed overzichtelijk is. Verder was men zeer positief over de wedstrijd- omroeper, die van gelegenheidsom roeper best wel eens promotie naar een vaste aanstelling zou kunnen maken. De organisatie bedankt iedereen die zijn/haar steentje heeft bijgedra gen aan het slagen van de wedstrijd en hoopt jullie een volgende keer weer te mogen vragen. Vrouwen t/m 34 jaar 5 km: 1. Judith Heijnen 23-12; 2. Mariska v.d. Horst 26.46; 3. Marly Peeters 28.11 Vrouwen v.a. 35 jaar 5 km: 1. Petra Mooren 22.01; 2. Hedda Nabben 22.12; 3. Ria v.d. Goor 22.15. Vrouwen 10 km: 1. Anja v.d. Heijden 40.36; 2. Maria van Dinther 42.37; 3 Marian Wouters 49-34. Mannen t/m 39 jaar 5 km: 1. Farah Awled Awale 16.42; 2. Werner Gentle 17.36; 3- Peter Scheres 18.20. Ml 5 km: 1. Paul Fergus 17.19; 2. Willy Claessen 17.44; 3. Hub Brueren 18.01 Mil 5 km: 1 Huub Aben 18.54; 2. Sraar Smits 18.56; 3- Rob de Jager 20.19. Mannen t/m 39 jaar 10 km: 1. John Philipsen 33-37: 2. Wim Janssen 37.06; 3- Martin Verbeek 40.41 Ml 10 km: 1 Ton van Buren 37.27; 2. Hein Hoeijmakers 37.37; 3. Joop Zan ders 37.56. Mil 10 km: 1. Piet Jaspers 38.51; 2. Piet v.d. Oever 39.45; 3- Cees v.d. Vel den 39.50. De uitslagen van de overige Peelrun ners volgen komende week. Twan Keijsers nam op 19 juli deel aan de l/8e Triathlon van Hooge Mierde. Na 500 m zwemmen, 20 km fietsen en 5 km hardlopen eindigde hij in 1.06.40 uur. De definitieve uitslag is op dit moment nog niet bekend, maar hij zat ergens tussen plaats 10 en 15. Wedstrijduitslagen doorgeven via E- mail, rpvdgoor@plex.nl of telefo nisch, 077-4678240. Wedstrijden senioren: 26 juli: Vrije koppel te Vierlingsheek op de Maas, vissen van 09 00 tot 17.00 uur. 27 juli: Onderling op de Maas, bijeen komst 06.45 uur en vissen van 07.30 tot 12.00 uur 30 juli: Onderling op de vijver bijeen komst 18.00 uur en vissen van 18.30 tot 21.30 uur. 4 aug.: Het intussen beroemde ker- misvissen en na de middag schieten met de leden van handboogvereni ging Diana. Bijeenkomst om 08.00 uur aan de visvijver. 9 aug" Vrije koppel wedstrijd te Affer- den op de Maas, vissen van 10.00 tot 15.00 uur. De uitslagen zullen ook te zien zijn op www.hsvderoerdomp.nl Uitslagen: Op de 20 uur koppel te Boxmeer was er een vijfde plaats voor het koppel Gerrit Robben en Math v.d. Ven. Uitslag tiende zomeravond competi tie: 1. M. Voermans; 2. Sj. Philipsen; 3- J v.d. Heuvel; 4. H. De La Roy; 5. A. van Mill. Eindstand zomeravondcompetitie: 1 M. Voermans 26 punten 17.250 gram; 2. A.van Mill 28p 15.760 gram; 3- C Peters 28p 14.560 gram; 4. L. v.d Hoogenhof 33p 13.040 gram: 5. H Bexkens 35p 17.850 gram. Wedstrijden jeugd: 5 aug.: Het kermisvissen voor de jeugd, bijeenkomst om 13-00 uur aan de vijver, deelname is gratis en iedere deelnemer krijgt een prijsje aangebo den door de vereniging. Verdere inlichtingen bij de jeugdcommissie tel: 0478-582235. 8 aug.: Vissen voor de H. v.d .Heuvel beker,bijeenkomst om 18.00 uur aan De Ballonzuil en vissen van 18.30 tot 21.30 uur. Nieuwe vergunningen zijn verkrijg baar bij Faunaland van Grootel Sta tionsweg 21 te Venray en bij secreta ris H. Hendriks, Pastoor v.d. Gaetstraat 48, Venray, tel.0478- 582994. Hier zijn ook dag en week vergunningen te verkrijgen voor vis vijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor verdere inlichtingen. Per telefoon 0478- 582994 of per e-mail: info@hsvderoer- domp.nl Zoontje Jean-Paul van Poppel de rapste in Ysselsteyn De plaatselijke favoriet Mike Teunissen (10) heeft de wieller- ronde van Ysselsteyn niet kunnen winnen. In de eindsprint toonde Danny van Poppel zich de rapste. Het zoontje van oud-wielerprof Jean-Paul van Poppel flitste vlak voor Mike Teunissen over de meet. Het Ysselsteynse wielerta- lent moest genoegen nemen met de tweede plek. Voormalig rassprinter Van Poppel - winnaar van diverse Touretappes - keek tevreden toe hoe zijn zoontje Danny op het podium gehuldigd werd. De negenjarige winnaar toonde aan de kwaliteiten van zijn vader geërfd te hebben. Danny van Poppel en Mike Teunissen verschenen bei den in hun rood-wit-blauwe kam pioenstrui aan de start Van Poppel was onlangs Nederlands kampioen geworden bij de negenjarigen en Teu nissen bij de tienjarigen. Ze waren zondag in Ysselsteyn ook de sterksten en de twee aanstormende wielerta- lenten ontlopen elkaar nauwelijks."Ik heb twee keer van hem gewonnen en hij heeft nu twee keer van mij gewon nen". zei Mike na afloop. Vanaf de eerste ronde vormde zich een kopgroep van twaalf renners. Mike Teunissen zat bij iederen door komst in het voorlaatste gelid. Enkele keren probeerde hij om alleen weg te komen Maar Danny van Poppel haal de de Ysselsteyner telkens terug. Er moesten zeven ronden van 1,8 kilo meter worden afgelegd. Bij de voor laatste doorkomst ging Mike Teunis sen aan de leiding mei Van Poppel in zijn kielzog. "Na de laatste bocht zat ik bij hem in het wiel. Ik wilde op het laatste rechte stuk nog aan kop komen maar dat lukte me niet meer", aldus de licht teleurgestelde Mike die dolgraag voor eigen publiek had Danny van Poppel op de boogü trede van bet podium, links Mik Teunissen uit Ysselsteyn gewonnen. Zijn zus Britl (9) behaalde bij d jongste categorie een verdienstelijk vijfde plaats. Britt Teunissen moes vier jongens voor laten gaan en kwat als eerste meisje over de finish. D vijfde plek was goed voor een ert plaats op het podium. Op de vraagt ze tevreden was antwoordde ze res luut: "Nee, het ging slecht." Voor de negentiende keer werd het Internationaal Jeugdweekend ver reden op het circuit de Duivcnbos te Overloon, die voor de tweede keer het weekend organiseerde. Bij de 50 mini was het Jermey Vink die zijn eer ste wedstrijd reed en dit nog niet zo onverdienstelijk deed. Na twee dagen van felle strijd wist hij een achtste plaats in de wacht te slepen. Ook Dannv Brugemann reed voor het eer ste mee met een jeugdwedstrijd en wist bij de 65 versnellingen laag een zestiende plaats op zijn te schrijven. Bij de 85 A eindigde To'mmy de Bruyn na het rijden van vier manches op een elfde plaats in de eindstand en bezet te zijn broer Nicky bij de 85 hoog een 27e plaats in het algemene klasse ment. Bij de 125 jeugd was de tweede beker weggelegd voor Rob van Bent- hum, die op zijn thuiscircuit zeer sterk reed De tiende plaats was nog net voor Paul Eickmans weggelegd. Komende weekend is er een vakan tiecross georganiseerd door OMC Oploo. De wedstrijden vinden plaats op het Radiocircuit. Vergunningen 2003 Voor vergunningen kunt u terecht bij V Grootel Hengelsport, Stations weg 21 in Venray; V.d. Ligt Allicht aan de Brugstraat in Wanssum; Harry Theeuwen de Houskuilstraat 38 Wanssum. het Shell tankstation in Wanssum en bij Marco Jans in Well. Ook voor Dag- en Weekvergunningen voor Het Wanssums Ven kunt u terecht op bovenstaande adressen. Verdere inlichtingen bij de secreta ris H. Lcnssen, telefoon (0478)587606. Afgelopen weekend werden er weer veel prijzen gewonnen door de zusjes Jcurissen op het tweedaagse spring concours in Zeeland. In het klassieke parcours won Iris de categorie DL met Kimula, Met Neon Star behaalde ze een vijfde prijs en in het progressief een tweede prijs. Dit beide in de categorie DM. Katja sprong succesvol met haar twee pony's waar ze mee aan de start ver scheen. In het klassieke parcours behaalde ze een vierde prijs met Tin ka's Boy in de categorie DB en met Ratina J. eveneens een vierde prijs in de categorie DL. Het progressief par cours won ze met Tinka's Boy in de categorie DB en met Ratina behaalde ze een vijfde prijs in de categorie DL. Esther won beide categorieën met Nadanna in de categorie EM. Ten eer ste het klassiek en tenslotte het progressief parcours. Eenmalige comeback Bart Marcellis goed voor zesde plek Berry Thoolen heeft zondag de wielerronde van Ysselsteyn gewonnen. Vanaf de start ont snapte de routinier uit Slek-Echt met Peter Verhouden uit Eindho ven. Na 33 ronden bereikten ze samen de eindstreep waar Thool en zich in de sprint de snelste toonde. Lokale favoriet Bart Mar cellis finishte op de zesde plaats. Marcellis (31) stopte drie jaar gele den met fietsen en was speciaal voor deze ronde weer in training gegaan Voor het eerst sinds 2000 stond de Ysselsteynse wielerkoers weer op de kalender. "Dit optreden was eenma lig. Na afloop van het voetbalseizoen ben ik flink gaan trainen", zei de voet baller van Ysselsteyn 2. "Ik heb de afgelopen tijd heel wat kilometers gemaakt. Ik had hier graag gewonnen maar met een zesde plaats ben ik toch tevreden." Op de vraag of hij volgend jaar weer terugkeert, schudt hij het hoofd. "Nee, dat denk ik niet. Vooral als ik zie wat ik er allemaal voor over heb gehad om hier goed aan de finish te verschijnen. Het was mooi om weer eens in eigen dorp te rijden. Daar heb ik het voor gedaan." Start en finish waren dit jaar bij de hoofdingang voor de Boerenbond aan de Peter Janssenweg. Deze locatie kent beduidend minder sfeer dan het vorige parcours rond het gezellige Lovinckplein. Maar gezien de vele wegafsluitingen - inclusief de drukke Middenpeelweg - moest de organisa tie het parcours verleggen. Vanaf 's ochtends elf uur tot aan de finish rond half zes streden 275 wielrenners in acht wedstijden om de hoogste eer. Zeven in jeugdcategorieën en de amateurs vormden het slotstuk van een lange wielerdag. Zaterdag vond de triathlon van Hooge Mierde plaats. Flier kon geko zen worden voor meerdere afstanden onder tropische temperaturen. Bij de Aspiranten-A deed Pint Scheres mee over de afstand 150 meter zwemmen, 6 kilometer fietsen en 1500 meter lopen. Ze eindigde knap als zesde meisje. De achtste triathlon ging over 500 meter zwemmen, 20 kilometer fiet sen en 5 kilometer lopen. Peter Sche res nam hieraan deel en eindigde ver dienstelijk als derde in 1.01.01. Hans en Lies Pouls deden gezamenlijk mee op dezelfde afstand en kwamen samen over de finish. De kwart-triathlon ging over 1000 meter zwemmen, 41 kilometer fiet sen en 10 kilometer lopen. Marcel Martens deed aan deze wedstrijd mee namens TV Venray. Hij eindigde in een mooie tijd van 2.11.00. Programma Donderdag: 19.00-20.00 uur zwem men Kasteelse bossen Zaterdag. 16.00-17.30 uur lopen in Schadijker bossen Zondag: 09 00-10.00 uur fietsen vanaf de Sprank Dinsdag: 18.00-19.00 uur zwemmen in de Sprank (let op vervroegde aan vangstijd) Woensdag: 19 00-20.45 uur baantrai ning in Venray Info: www.geocities.com/tvvenray Mudhunters is een mountainbike vereniging. Een kleine maar gezellige vereniging. Afgelopen weekend is er gefietst in de omgeving van Tienray. Het was warm en menig zweetdrup peltje verdampte op onze voorhoof den. Zo warm is het gelukkig niet vaak want dan wordt het stofhappen. Er wordt elke week twee keer gefietst en dan gaat het er soms flink aan tot- Tochten tot wel 75 km maar ook trai ningen van maar 30 tot 35 km komen voor. Dan zou je denken: dan moet je toch wel erg sterk zijn om mee ie kunnen doen. Dat is niet zo, 25 km in de benen, een goede fiets en een helm en je bent welkom. Interesse??? Sluit je nu bij ons aan, dan kun je 4 weken gratis meedoen. Er zijn nog enkele plaatsen voor het weekend in zuid Limburg, bel snel als je nog mee wil. Planning Zondag 27 juli tocht van 25, 35 of 55 km in Arendonk België, vertrek 8.00 uur per auto. Zondag 3 augustus training in Geijste ren vertrek 9.00 uur. Zondag 10 augustus training op vaste route Zeddam, vertrek 8.00 uur per auto. Iedere dinsdag avondtraining om 19.00 uur. Tot ongeveer 20.45 uur. Vertrek is altijd vanaf de Sprank. Wil je een keer vrijblijvend meetraincn, bel Piet, 0478-589880. 41 coureurs verschenen aan 4 finish. Good-old Berry Thoolen u Peter Verhouden vonden elkaar sne en gaven het peloton direct na dt finish het nakijken. In eendrachtig samenwerking bouwde het leidendi duo haar voorsprong uit. Het peloBx brak in tweeën. In de eerste grotf zaten ondermeer Bart Macellis, Mauri ce Engbersen (oud-inwoner va Heide) en Ron Graat uit Overloon Maar de samenwerking was slecb gezien de vele woordewisselingen a discussies onderweg. "Er was indet daad wat onenigheid. Want er wen niet voor elkaar gereden en niematt wilde de kop nemen", aldus Marcellis TROPISCHE TF.MPERATUlü De renners moesten 33 rondjes van 1,8 kilometer afleggen. Door de liogt temperatuur van dik dertig graden et de straffe wind waren er halverwegt al tien renners uit de koers verdwe nen. Stan Janssen uit SiebengewaH was de slechte samenwerking beu o zette samen met Herman Reesink dt achtervolging in Maar de voorsproflj van de twee leiders raakte geet moment in gevaar. Het verschil lief op tot anderhalve minuut. In de 25i ronde haalden Thoolen Verhoudet het tweede peloton bij. Volgens dt regels moest deze groep vijf ronden voor het einde massaal afstappen zoi> dat de koplopers alleen aan de slotft se konden beginnen. In de eindsprint kwam 'de beer ui Slck' als eerste over de finish. Bern Thoolen kon opnieuw een zege bij schrijven op zijn indrukwekkend! erelijst. Stan Janssen, die gezien hfl vele kopwerk de derde plaats ver diende, viel toch net buiten het podi um. Herman Reesink uit Stokkink toonde zich in de sprint om de derdt plek het rapste. Van het eerste peloton waren no{ acht renners over. Maurice Engber sen, hij woont tegenwoordig it Nederweert, won de sprint en weti vijfde. Bart Marcellis werd knap zesde vlak voor Overloner Ron Graat. IX andere regionale wielrenners kondet geen rol van betekenis spelen. Franl Fonteyne uit Lottum werd zestiende op de voet gevolgd door Mario Hef mans (Melderslo). "Het was behoorlijk zwaar vooral in het eerste gedeelte van de koers. Ik had ook niet de kracht om met Sta» Janssen mee te gaan in de achtervol ging. Op het laatst voelde ik mc steeds beter en vooral de eindsprint ging wel lekker", vond Bart Marcellis,

Peel en Maas | 2003 | | pagina 16