leiden in de ban van Karen, ristel en Kathleen Britse bevrijders in Venray LK Stratego Sem Hendrikx wint weekprijs 256,50 euro voor het goede doel Het Grensgeval OJC Dingus Onder invloed ALCAST to« li 3Tr Honderdvierentwintigste jaargang - week 30 - donderdag 24 juli 2003 PEEL EN MAAS /lelissa en Elize dansen in tv-programma 'De wereld van K3' Kinderen in de leeftijd van 4 [tot en met 11 jaar zijn nog oer in de ban van K3. De olijke muziek en dito dans pasjes van de populaire mei- engroep uit België laten vele neisjesharten sneller klop- en. Ook Melissa Nisarali (7) i Elize Delsing (7) uit Venray üjn grote fans van Karen, ristel en Kathleen. Op vrij- j 25 juli gaat voor de twee neiden een grote droom in jvervulling, want die dag komen ze in de studio in elgië oog in oog te staan met de drie olijke meisjes van K3. 3 Melissa en Elize mogen name- jjlijk deelnemen aan de opna- |men van het populaire kinder programma 'De wereld van Samen met honderden andere enthousiaste kinderen namen de twee leerlingen van groep'3 van basisschool De Foekepot onlangs deel aan een auditie voor 'De wereld van K3' in Hilversum. [Natuurlijk waren ze een beetje zenuwachtig, maar hoewel ze het best eng vonden om voor een des kundige jury hun dansje op te voeren, waren de zenuwen verd wenen zodra de muziek startte! Melissa en Elize maakten met hun dansje op de muziek van de kin dermusical 'De 3 Biggetjes' blijk baar zoveel indruk, dat ze zelfs geselecteerd werden voor de opnamen van het kinderprogram ma 'De wereld van K3', op vrijdag 25 juli in de studio's in i Antwerpen. DE 3 BIGGETJES Melissa en Elize kennen de tek- jsten van alle liedjes van K3 uit hun hoofd. En alle danspasjes en bewegingen, zo blijkt tijdens een inderhaast ingelaste dansles op de muziek 'De 3 Biggetjes' in Dans- Partycentrum Janssen. Als twee rasechte artiesten toveren ze een brede glimlach op hun gezicht voor de foto in Peel en Maas, om even later geconcentreerd en vol overtuiging weer verder te gaan met hun dansles. Uitgedost als biggetjes zullen ze vrijdag samen met Karen, Kristel en Kathleen in de schijnwerpers staan en samen met hun Belgische idolen op het liedje 'De 3 Biggetjes' zingen en dansen. Opgewonden vertellen ze over K3- Wat vinden jullie van Karen. Kristel en Kathleen? "Ik vind ze leuk", vindt Melissa. "Ik ben een grote fan en verzamel alles van K3 Haar vader kan dat beamen. Lachend: "Ik moet alles uitknippen en zelfs het K3-nieuws van internet uitprinten." Ook Elize vindt de drie meiden 'geweldig', maar haar ^-verza melwoede is wat minder. "Maar de liedjes en dansjes vind ik erg mooi." En dat blijkt ook wel als ze ijve rig zingen, springen en dansen op de dansvloer van het bekende danscentrum aan de Raadhuisstraat in Venray. Via de dansschool kregen ze te horen over de audities en sindsdien staat het leven van de families Nisarali en Delsing voor ene heel groot deel in het teken van K3. Hun Melissa Nisarali en Elize Delsing: "K3 is geweldig" ouders vinden het allemaal prach tig, zo blijkt. "Ja. natuurlijk gaan we kijken", zegt de moeder van Melissa trots. "Deze week gaan we nog roze biggetjes-jurkjes maken, zodat Melissa en Elize er ook mooi uitzien op tv." Het tv-kinderprogramma 'De wereld van K3' wordt in oktober of november bij de TROS uitge zonden. Herdenking op 14 september Sinds 1986 komen groepen Britse oorlogsweduwen, oor logsinvaliden en oud-bevrij ders in september naar Venray om de traditionele her denkingsdienst op het Britse Oorlogskerkhof bij te wonen. Aanvankelijk werden deze Britse vrienden bij gastgezin nen ondergebracht. Sinds 1995 blijft een groep Britse bevrijders onder de naam 'Anglo-Dutch Bond' naar Venray komen. Sommige Britten sparen het hele jaar voor dit uitstapje naar Venray. Ook dit jaar hebben zich vol doende deelnemers aangemeld bij de organisator, mr. John Sleep. Parachutist Sleep werd levensge vaarlijk gewond door een Duitse tank bij de Britse bevrijdingsaan- val op Venray in oktober 1944. Afgelopen mei bezocht hij Venray om de trip voor te bereiden en hij had slechts één wens: 'herhaling van het optreden van het Ysselsteynse kinderkoor tijdens de bloemlegging op de 700 gra ven tijdens de jaarlijkse herden king'. De leidster, mevrouw Jeanne Spreeuwenberg, werd op de hoogte gebracht van de Britse w;ens en was direct bereid het hartverwarmende optreden van haar koor te willen herhalen op 14 september 2003- De grote trekpleister voor de Britse gasten is de herdenking op 14 september op het Brits Oorlogskerkhof, waar circa zeven honderd Britten hun laatste rust plaats vonden. Ook dit jaar wor den weer kinderen betrokken bij dit indrukwekkende gebeuren. Behalve het Ysselsteynse kinder koor is er de jaarlijkse hulp van Scou,ting Venray, die de 700 gra ven een bloemenhulde geven. De kosten van deze bloemen zijn dit jaar beschikbaar gesteld door de Lions Service Club Venray, Ook de steun van het Jeugd Ontmoetingscentrum (JOC) te Ysselsteyn, onder leiding van1 mevrouw Tarcicia Voigt- Bosboom, werkzaam voor de Duitse Oorlogsgravenstichting, zal weer gevraagd worden om hulp. Het was tenslotte haar idee om het Ysselsteynse kinderkoor te laten optreden in 2002. Behalve de eerder genoemde kinderen zal aan de herdenkings bijeenkomst worden meegewerkt door drs. J. Waals, burgemeester van Venray, aalmoezenier J. Maesen, luchtmachtbasis De Peel, zangvereniging Venrode, Fanfare Ons Genoegen en de doedelzak speler Pieter van Vorle. Veel groe pen oud-strijders zullen acte de presence geven. Het geheel staat onder leiding van ceremonie meester H. Meijer van de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray e.o. Zondag 3 augustus wordt in Venray het Open Limburgs Kampioenschap Stratego gehouden. Senioren en junio ren uit heel Nederland strij den om de provinciale titel. Naast bekers en medailles zijn er Jumbo-spellen te winnen en plaatsen de beste spelers zich voor het Nederlands Kampioenschap op 8 novem ber. Stratego is het spel van bom men, verkenners, de spion, de maarschalk en de strijd om de vlag. Het spel bestaat meer dan veertig jaar en er zijn wereldwijd meer dan vijftien miljoen exem plaren van verkocht. Tegenwoor dig wordt er op serieus niveau competitie gespeeld en zijn er provinciale kampioenschappen door heel het land. Er bestaan ook al jaren een Nederlands en een Wereldkampioenschap. Het toernooi vindt plaats in Café-zaal 'Back in Time', Monseigneur Hanssenstraat 29 te Oostrum en is zowel bedoeld voor ervaren spelers als voor men sen die Stratego pas ontdekt heb ben. En voor degenen die het vroeger veel speelden en nu na lange tijd hun krachten weer eens met anderen willen meten. Er wordt zondag 3 augustus gespeeld volgens het Zwitsers competitiesysteem. Dat betekent dat niemand voortijdig wordt uit geschakeld. Deelnemers komen op het bord tegenstanders tegen van hun eigen niveau. Het Open Limburgs Kampioen schap Stratego begint om 10.45 uur. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur. De prijsuitreiking is om 17.30 uur. Deelname kost 4 euro voor senioren en 3 euro voor juni oren. Bel voor informatie met David Bouten: 06-51 00 97 51 of kijk op www.strategobond.nl. Fotowedstrijd Combi Dom Melskens en Peel en Maas Sem Hendrikx uit Castenray is de winnaar van de eerste weekprijs van de fotowedstrijd van Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas. Dinsdagmorgen nam hij samen met zijn moeder Jacqueline Hendrikx en zijn broer Jimi de prijzen in ont vangst: een boekenbon van Melskens reikte de prijzen uit. Theo Klabbers van Combi Dom Melskens reikt de prijzen uit aan de familie Hendrikx boekhandel Van den Munckhof, een gratis waarde bon voor een felicitatie op de kabelkrant en een gratis ver groting van de winnende vakantiefoto van Dom Melskens. Bedrijfsleider Theo Klabbers van Combi Dom Het Grensgeval van muziek theatergezelschap Struweel is een bijzondere voorstelling op een bijzondere locatie. De voorstelling vindt namelijk plaats in de Carousselloods op het St. Annaterrein. Twee voorstellingen zijn gepland op 6 en 7 september, telkens om 20.00 uur. Een bijzondere voorstelling aan het begin van het nieuwe theater seizoen. Niet in de theaterzaal dus, maar op locatie omdat deze theatervoorstelling in de Carousselloods het beste tot zijn recht komt. Onder de bezielende leiding van Els Boonen, muziektheater- maker uit Heythuysen, werd Struweel geboren. Haar eerste productie was Doodgoed, een boerenopera in gemengd bedrijf, die in 2001 succesvol werd uitge voerd in koeienstallen. Struweel presenteert nu zijn tweede muziektheatervoorstelling: 'Het Grensgeval', muziektheater in 'gezinsverpakking'. De voorstelling is een samen werking met Musiktheater Kontra-Punkt uit Düsseldorf en met muziektheater La Barca uit Brussel. De avond begint met een lezing, gegeven door Twan van Els. Kaartjes zijn te verkrijgen via de Schouwburg Venray. De fotowedstrijd slaat goed aan. Bij boekhandel Van den Munckhof in de Grotestraat en de fotospcci- aalzaak in de Schoolstraat worden de laatste dagen flink wat vakan tiefoto's ingeleverd. Er worden op vier donderdagen weekprijzen ver geven: namelijk op 24 en 31 juli en 14 en 21 augustus. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste foto. De vier prijswinnaars dingen overigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee met de hoofdprijs die op donderdag 28 augustus bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs bestaat uit een Samsung Vega 1405 kleinbeeldcamera met een waarde van maar liefst 299 euro. Dus geef die favoriete vakan tiefoto snel af en ding mee naar die prijzen! Op vrijdag 25 juli vindt in OJC Dingus aan de Hoenderstraat 10 in Venray een Real Classic Rock Evening plaats (aanvang: 19-00 uur), die op touw wordt gezet door een aantal oude rotten uit het dj-kamp. Uit de boxen zal rock roll schallen, denk aan muziek van Iron Maiden, Black Sabbat, The Rolling Stones, Guns Roses. Deep Purple. Queen en Pink Floyd. De entree is gratis. Op zaterdag 26 juli is er een grote karaoke-avond in het jonge rencentrum. Lekker lallen met z'n allen. Iedereen die mee wil doen, is van harte welkom bij Dingus. Maar ook alleen luisteren is oké. De entree is gratis. Kermisvrijdag 1 augustus kun nen de liefhebbers genieten van (hard)rockcafé met de beste metal-dj's en zaterdag 2 augustus vindt Hardcore Impact nr 20 bij OJC Dingus plaats met als specia le gast Angerfist (live). Zondag 3 augustus staat in het teken van hardrockcafé met optredens van drie bands (namen worden nog bekendgemaakt), maandag 4 augustus is er (hard)rock café met echte oude rockmuziek, dinsdag 5 augustus HardCore Impact nr 21 met als speciale gast Endymion (live) en woensdag 6 augustus kan iedereen genieten van punk 6 ska-café met optredens van een punk- en een skaband. Dingus maant de Venrayse achterban om op tijd kaarten te kopen voor Endymion en Angerfist. Voor Venrayse bezoekers gaat op beide dagen de kassa een uur eerder open, om 18.00 uur. De politie Limburg-Noord heeft de afgelopen week totaal vijftien automobilisten bekeurd omdat ze teveel alcohol hadden gedronken. In Noord-Limburg gebeurde dat in Venray (drie), Panningen, Blerick (drie) en Well. In Midden-Limburg werden de automobilisten betrapt tijdens controles in Herten (twee), Nederweert (twee), Echt, Roermond en Baexem. Tegen alle verdachten wordt proces-verbaal opgemaakt en van twee bestuur ders werd het rijbewijs ingevor derd. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Linda Vervoort overhandigt cheque aan SOS Linda Vervoort (15) uit Venray liep tijdens de 45e editie van de Avondvierdaag se Venray voor het goede doel. Iedere dag liep ze kilo meters om geld in te zamelen voor de Stichting Onderzoek Stofwisselingsziekten (SOS). Maandagmiddag overhandig de de sportieve Venrayse een cheque ter waarde van 256,50 euro aan meneer en mevrouw Straetmann. Linda Vervoort kende dochter Daisy van de familie Straetmann goed. Daisy overleed op 11 okto ber 2001 aan een zeldzame stof wisselingsziekte. Ze zou maan dag haar twintigste verjaardag hebben gevierd. "Daisy was een vriendin van mijn zus. Hierdoor was ik altijd goed op de hoogte van de ernst van de ziekte. Ik ben blij dat ik me voor de stichting heb kun nen inzetten", zegt Linda Vervoort. De familie Straetmann heeft ook nog een zoon, Erwin (24), die dezelfde ziekte heeft als zijn overleden zus. Hij is vorig jaar behandeld. "Wij zijn erg blij met de actie van Linda", zegt meneer Straetmann. "Erwin heeft inmid dels een stamceltransplantatie ondergaan. De ziekte zelf komt maar eens op de 500.000 men sen voor. Dat onze beide kinde ren een stofwisselingsziekte heb ben, is zeldzaam. Dat kan alleen maar als zowel vader als moeder drager zijn." ONDERZOEK Diepgaand onderzoek naar stofwisselingsziekten heeft dus hoge prioriteit. En daar is - helaas- veel geld voor nodig. Niet op de laatste plaats vanwege de enorme verscheidenheid aan stofwisselingsziekten. De VKS (vereniging voor kinderen met Linda Vervoort overhandigt de cheque aan de familie Straetmann stofwisselingsziekten), vastbeslo ten niet langer lijdzaam te wach ten, heeft daarom SOS opgericht. De SOS ondersteunt alleen wetenschappers die een duide lijk en patiëntgericht onder zoeksplan indienen. Doelstelling van de onderzoeken die finan cieel ondersteund worden, is altijd primair de verbetering van de levensomstandigheden van de zieke slachtoffertjes. TOEKOMST Haast is geboden. Al veel te lang is de toekomst voor veel kinderen uitzichtloos. Al veel te lang is er op medisch gebied vaak niet bekend wat hen kan helpen. Daarom wil SOS meer onderzoeksprojecten ondersteu- De stichting Onderzoek Stofwisselingsziekten is in 2001 opgericht en heeft maar een hoofddoel: het bevorderen van onderzoek naar voorlichting over stofwisselingsziekten. Zodat patiëntjes meer tijd van leven krijgen. Wilt u de stichting steunen, dan kunt u een bijdrage overmaken op giro 1122002 t.n.v. SOS Zwolle. Voor meer informatie: www.stofwisselings- ziekten.nl Jenniskens installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kertetraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 047*532441fax 047*532645 Email: Jenniskensins4allalie@ Jewaxil

Peel en Maas | 2003 | | pagina 13