I LENSSEN Meerlo-Wanssum i Trots op nieuw kinderspeelterrein CDA trekt boetekleed aan Militairen actief in Meerlo-Wanssum St. Jozefschool is weer schoon Muziekcentrum Best-Venray opent winkel SSSQP4 Peuters Zorgvragers aan zet Bromfietser bekeurd (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Steun voor herbenoeming Hahn Deeltaxi mode centrum PEEL EN MAAS Donderdag 10 juli 2003 - Pagina 1i PE Muziekcentrum Best-Venray, met vestigingen in Best en Venrav (Keizersveld), is zeker in de regio, maar ook landelijk, een ver trouwd adres voor muziekvereni gingen, muziekscholen, orkesten en gezelschappen. Men kan er voor alle instrumenten en onder delen terecht en uniek is hun reparatie-afdeling die in heel Nederland bekend en gewaar deerd is. De docufilm Zorgvragers aan Zet is tijdens een symposium in Roermond over ervaringsdeskun digheid in de GGZ in première gegaan. Het is de eerste van twee films die dit jaar in opdracht van het Provinciaal Platform GGZ Zorgvragers Limburg worden ver vaardigd. Audiovisueel vormgever Sjaak Peters uit Venlo en journa list Maurice Ambaum uit Tegelen tekenen voor de productie van de twee documentaires. De eerste film zoomt in op medezeggen schap en belangenbehartiging in de geestelijke gezondheidszorg in Limburg. De tweede film, die na de zomer in première gaat, is gericht op een aantal projecten waarin zorgvragers zelf de regie in handen hebben. De films geven bovendien een inkijk in de werk zaamheden van het Platform en voeding aan een positievere beeldvorming over mensen met een psychiatrische achtergrond. De docufilms worden gebruikt voor voorlichtingsbijeenkomsten bij politie, gemeente, hulpverle ning, binnen opleidingen en bij symposia. In de eerste film wor den drie onderwerpen gevolgd: Plexat - een café voor mensen met een psychiatrische achtergrond in het centrum van Maastricht -, een zorgboerderij voor psychiatrische cliënten in Merkelbeek, en het persoonlijke verhaal van Cor Rut ten, voormalig ondernemer en sinds kort voorzitter van de cliën tenraad van het Vincent van Gogh Instituut in Venrav. Omdat vanuit de vestiging op bedrijventerrein Keizersveld detailhandel niet is toegestaan, opent Muziekcentrum Venrav op vrijdag 11 juli een winkel, bestemd voor particuliere ver koop, in het centrum van Venray en wel op het adres Julianasingel 6 (naast makelaar Hauzer). Iedere particulier en vooral ook leerlin gen van de Muziekschool kunnen hier nu terecht voor al hun beno digdheden. van blokfluit, koperen blaas- en klepinstrumenten. toets instrumenten. electrische gitaren en versterkers tot alles van drums en percussie-instrumenten. Het assortiment is uitgebreid en de prijzen ongekend laag; zonder twijfel de laagste in de regio Goedkoper slaagt men nergens. Met de eigen reparatie-afdeling kan ook snelle en vakkundige ser vice worden verleend. Muziek centrum Best-Venray heeft een goede naam hoog te houden. Met deze vestiging wordt hier in de regio ook de consument bereikt die kan profiteren van lage prijzen en uitstekende service zoals vele muziekscholen van Leeuwarden tot Maastricht al doen. De politie heeft zondagavond een 16-jarige bromfietser uit Venlo bekeurd. De jongeman werd rond 19.30 uur gesignaleerd op de Spoor straat in Tienray, waarbij het de politieman opviel dat hij een oranje plaat voerde. Toen hij hem wilde controleren, ging de bromfietser er van tussen door, waarna een korte achtervolging volgde. Op een bospad aan de Meerlosebaan wist de politie hem tot stoppen te dwingen, waarna de jongen bekeurd is. De bromfiets, die meerdere technische mankemen ten vertoonde, is meegenomen naar het bureau. De jongen kan deze alleen ophalen als de bromfiets binnen een bepaalde periode ter her keuring wordt aangeboden. Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld^^ van mijn bank-of girorekening af te halen. handtekening Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Opening vernieuwde speelterrein De Schoevert Wethouder Beteranis van de gemeente Meerlo-Wanssum verricht op zaterdag 12 juli om 14.00 uur de officiële opening van het compleet vernieuwde speelterrein De Schoevert in Wanssum. Dit speelterrein is gerealiseerd dankzij de steun van vele vrijwilligers, subsi dies en steun vanuit het bedrijfsleven en van particu lieren. De Schoevert krijgt tijdens de feestelijke openingsmiddag een tweetal nieuwe luchtkussens, om de opening van het speelterrein extra op te luisteren. Gemeentelijke subsidie maakte de realisatie van kinderspeelter rein De Schoevert in Wanssum zo'n vijftien jaar geleden mogelijk. Maar de toenmalige gemeente Wanssum verbond wel voorwaar den aan de subsidie: de gemeente zou zelf verantwoordelijk blijven voor de toestellen en de veilig heid ervan, maar de dagelijkse beheerstaken en het onderhoud werden bij Stichting Speelterrein De Schoevert neergelegd. Twee jaar geleden constateerde deze stichting echter dat veroudering en slijtage de speeltuin en het hekwerk rondom het terrein dus danig in hun grip hadden, dat de stichting moest ingrijpen. Ze is toen naar de gemeente Meerlo- Wanssum gegaan met het verzoek om het hekwerk te herstellen. Uit die gesprekken ontstond het nieu we plan om het kinderspeelter rein eens ingrijpend te renoveren. Want ook veel speeltoestellen en het basketbalveldje waren aan vernieuwing toe. Ook werd geke ken of de aanleg van een skate- baan mogelijk was. De gemeente Meerlo-Wanssum liet de toestel len ieder half jaar keuren en merk te dat steeds meer toestellen moesten worden aangepast en opgeknapt om het veiligheids keurmerk te krijgen. TROTS Een ingrijpende renovatie bleek echter duur: het hele plan werd begroot op 105.000 euro. De stichting ging de boer op en kreeg een groot deel van het bedrag binnen: aan subsidies, aan donaties en giften. Het gat in de begroting werd mede gedicht door de belangeloze inzet van vele vrijwilligers. De gemeente Meerlo-Wanssum gaf 35.000 euro. het fonds 'Samen Builen Spelen' subsidieerde 35.000 euro. Rabo bank Zevenrode en Woningstich ting Balans maakten een gift over. Ook de plaatselijke ondernemers kwamen over de brug met mate riële en financiële steun. Het geld is gebruikt om het kinderspeelter rein grondig te vernieuwen. Ook de skatebaan aan de Venrayseweg is onderdeel van dit plan. Vele vrijwilligere begonnen met het aanleggen van looppaden zodat ook rolstoelgebruikers, oudere met kinderwagens en ook de oudere mensen het terrein gemakkelijk kunnen bereiken. Er kwam tevens een nieuw hek werk. Nieuwe toestellen werden aangeschaft en bestaande toestel len. die nog in redelijke staat waren, werden opgeknapt. De afgelopen maanden is hard gewerkt aan het kinderspeelter rein (circa 700 uur vrijwilligers werk en 500m3 zand werden verwerkt, red.). Door deze inzet kon het gehele plan zoals de stichting dat voor ogen had worden gerealiseerd. Het kinderspeelterrein, het bas ketbalveldje en het trapveldje zijn met name bedoeld voor kinderen tot 12 jaar. Zij kunnen er spelen en ravotten. Omdat het speelter rein niet bedoeld is voor pubers en oudere jongeren, is in overleg met de gemeente Meerlo-Wans sum besloten dat het voortaan verboden is om kinderspeelter rein De Schoevert na 21.30 uur te betreden. Burgemeester Joep Hahn van de gemeente Meerlo- Wanssum kreeg maandag avond tijdens de raadsverga dering steun vanuit alle politieke partijen voor een herbenoeming. Als de com missaris van de koningin het advies van de gemeenteraad overneemt wordt de WD'er benoemd voor een periode van zes jaar. Wel sprak E. Tissen van GP'94 de hoop uit dat de burgervader zich blijft inzetten 'voor een robuuste en zelfstandige gemeen te'. Hahn dankte de fracties voor hun vertrouwen. Als Joep Hahn wordt herbenoemd, begint hij op 16 oktober aan zijn vierde periode als burgemeester. In 1985 volgde hij WD'er R. Dittrich als burge meester van Meerlo-Wanssum op. Met ingang van 1 juli 2003 gelden voor Deeltaxi Noord- Limburg nieuwe tarieven. Het algehele tarief bedraagt 1,25 euro per OV-zone. Alleen men sen met een WVG-vervoers- voorziening betalen 0,35 euro per zone. Daarnaast betalen de 65+-ers een lager tarief namelijk 0,75 euro. Wilt u meer informatie, neem dan contact op met het Projectbu reau van Deeltaxi Noord-Limburg. Het projectbureau is op werkda gen te bereiken van 09.00 uur tot 17.00 uur. Het telefoonnummer is 077-4738111 Ook voor alle ande re informatie of voor het indienen van klachten kunt u terecht bij het Projectbureau. Op vrijdag 11 juli houdt de Stich ting Peuterspeelzalen Meerlo-Wans sum een gezamenlijke activiteit voor haar 130 peuters in de sport hal in Meerlo. Het thema van deze ochtend is 'Samen op vakantie'. Samen omdat alle peuterspeelzalen samen iets op touw zetten en op vakantie omdat de vakantie er aan zit te komen. En het thema vakantie is herkenbaar voor de peuters. De activiteit begint om 9.00 uur. De peuters nemen tijdens de ochtenduren onder meer vijf keer deel aan een bewegingsles van Talli Fokke. Verder komen in de sport hal en de kleedkamers negen sta tionnetjes waar tal van activiteiten plaatsvinden, zoals voorlezen, pop penspel en kleuren. Ook zijn er bij voorbeeld kruiptunnels en kunnen de peuters spelen in een bouw- en ballenhoek en klauteren in een klimhoek. De peuters gaan in groepjes onder begeleiding van een leidster of ouder op volgorde de stationnetjes af. Coalitiepartijen sluiten de rijen na ozb-affaire Het CDA in de gemeente Meerlo-Wanssum trok maan dagavond in de raadsvergade ring het boetekleed aan naar aanleiding van de politieke crisis die in de raadsvergade ring van mei ontstond rond de onroerendzaakbelasting (ozb). De oppositiepartijen WD en PvdA bestempelden de chris ten-democraten maandag avond als onbetrouwbaar, omdat het CDA een eerder voorstel om de ozb-stijging te beperken alsnog introk. De ozb zal nu met 9,5 procent verhoogd worden, waardoor er niet extra bezuinigd hoeft te worden. In de vorige raadsvergadering sneuvelde de coalitie als gevolg van een conflict over de onroe rendzaakbelasting (ozb). Het CDA kwam tijdens die vergadering met het voorstel om de stijging van de ozb voor het komende jaar tè beperken tot 2,5 procent, net zoveel als de inflatie. Dat gaat ech ter loodrecht in tegen het coalitie akkoord, dat vorig jaar werd gesloten tussen CDA, PK en GP.94. Daarin was namelijk een maximale stijging van 15 procent opgenomen. Burgemeester en wethouders hadden een voorstel op tafel gelegd om de stijging te beperken tot 9,5 procent. De oppositiepartijen PvdA en WD steunden het CDA, waardoor een meerderheid het voorstel van de christen-democraten steunde. Dit betekende dat het college fors (88.900 euro extra) meer moest gaan bezuinigen om de begroting sluitend te krijgen. Omdat het CDA een streep haalde door de afspraak in het coalitieakkoord over de ozb, vonden PK en GP'94 het complete akkoord waarde loos. Maandagavond werd de breuk in de coalitie echter weer gelijmd, omdat de christen-democraten een streep haalden door hun gewraakte voorstel. Het CDA liet de raadsleden weten af te zien van het door in de raadsvergade ring van mei ingediende belasting plan, dit tot grote irritatie van PvdA en WD. De twee oppositie partijen bestempelden het CDA als 'onbetrouwbaar'. "Er bestaat een oud volksliedje dat dit type gedrag op een milde manier bezingt", stelde WD-fractieleider L. Cremere. "Jan Huigen in de ton, met een hoepeltje erom. Jan. Hu gen, Jan Huigen. Maar die ton vfi in duigen. Heeft de kritiek hc CDA doen omslaan? De in CDA-programma zo hoog gen de burger is nu het kind van rekening en mag de tweede vo hoging van de ozb slikken in two jaar tijd. Iets waar de oppositij partijen zich met hand en tam tegen hebben verzet. Schijnbaan wat druk van binnen of van bui ten voldoende voor het CDA de burger in het hemd te late» staan, want die mag de rekenin| weer betalen. De PvdA en de WD willen mi deze verklaring hun afkeuring ui spreken over deze gang val zaken." De coalitiepartijen PK ej GP'94 accepteerden de excuse die fractieleider Jan Kuijpeó maandagavond uitsprak. "w betreuren dat daardoor verwaï ring en zelfs irritatie is ontstaaiij aldus Kuijpere, die aangaf dat zijt partij er inmiddels van overtuig) is dat er geen financiële rui mij meer is voor extra bezuinigingen Dit was voor PK en GP'94 vo) doende om de strijdbijl te begri ven. De ozb blijft daarmee op he door het college van B en W vpd gestelde van 9,5 procent. J Mooi de Mooiste Mode Roggel 0475-494220 Boxtel 0411-676322 Panningen 077*3074931 Horst 077-3986464 Geleen 046-4757545 De St. Jozefschool blinkt weer als een spiegeltje. Woensdagmorgen kreeg de basisschool in Swolgen een superschoonmaakbeurt, die werd aangeboden door het jubilerende schoonmaakbe drijf Hago Nederland (60 jaar) en uitgevoerd door een gespe cialiseerd schoonmaakteam. De St. Jozefschool is een van de scholen in een serie van twaalf die door Hago, in samenwerking met het Astma Fonds, grondig onder handen wordt genomen. Via de actiesite www.mijn- schoolweerschoon.nl konden kin deren, ouders en ook leerkrach ten hun basisschool opgeven voor een extra, uitgebreide schoon maakbeurt. Maar liefst 817 aan meldingen en tientallen vragen bevestigen volgens de initiatiefne mers de problematiek rondom het schoonmaken van basisscho len. Grootste zorg is het ontoerei kend schoonmaakbudget waar door het vrijwel onmogelijk is eet school voor honderd procent stof vrij te maken. Een probleem waat mee vooral kinderen met astma t( kampen hebben. De missie vatf het Astma Fonds is het voorkei men van astma en COPD en hd minimaliseren van de gevolgei van deze aandoeningen vooj patiënten, hun directe omgevinj) en de samenleving. Hago is de' derde speler in de markt vool schoonmaakbedrijven Tot en met 15 juli vindt de mili taire oefening Tigerfeet 2003 plaats in de gemeente Meerlo- Wanssum. De oefening wordt gehouden voor de C<ompagnie van het infanteriebataljon lucht mobiel Garde Gardeniers en Jagers uit Schaarsbergen. Het bataljon maakt deel uit van de elfde Air Manoeuvre Brigade, eveneens uit Schaarsbergen. Deze week landden er CH-47 Chinook (foto) en AS-532 Cougar helikopters ten zuiden van Blit- terswijek. Daarna voerden de t infanteristen te voet een aanta opdrachten uit in de gemeente j. Binnen de bebouwde kom word c niet geoefend. Donderdag ver trekken de militairen van de C compagnie weer om hun oefc - ning elders in Nederland voort t( zetten.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 10