Nieuwe speelplaats Coninxhof Venray zet rechtszaken tegen Dingus door GGZ-groep Noord-en Midden-Limburg een feit Wanssum De Ballon krijgt vergunning Dit jaar toch stoplichten op A73/Maasheseweg Agribusiness ondersteunt haven Kindervakantiewerk verbreekt record mode centrum Financiële positie Venray ondermaats Wegpiraat Lintje Tonny van de Pasch Gewonden Voor de vakantie nog even wat kilo's kwijt? PEEL EN MAAS Donderdag 3 juli 2003 - Pagina 7 Op 1 juli richtten de instel lingen voor geestelijke gezondheidszorg Vincent van Gogh Instituut in Venray en stichting Zorgcircuits in Venlo een gezamenlijk bestuur op. Deze nieuwe overkoepelende organisatie draagt de naam GGZ-groep Noord- en Midden- Limburg. Door deze bestuurlij ke fusie is een begin gemaakt met geïntegreerde geestelijke gezondheidszorg voor volwas senen en ouderen in de regio. Mooi de Mooiste Mode Roggel 0475-494220 Boxtel 0411-676322 Pandingen 077-3074931 Horst 077-3986464 Geleen 046-4757545 In het klassement van de financiële positie van de 47 Limburgse gemeenten bevindt Venray zich op een beschei den 35e plaats. De provincie Limburg heeft de ranglijst samengesteld aan de hand van de ingediende begrotingen 2003. Op twee van de zes onderdelen scoort Venray een voldoende. De budgettaire ruimte in de begro ting 2003 en de belastingdruk voor de burgers worden met een 'zes' beoordeeld. Het slechtst komt Venray uit de bus bij de onbenutte belastingcapaciteit. De gemeente krijgt het rapportcijfer 'twee' omdat het geen ruimte meer heeft om via extra belasting verhoging de inkomsten te ver groten. De onroerende zaakbelas ting (6,59 euro) zit al boven het redelijk peil dat het rijk als norm- tarief hanteert (6,30). Rioolrech ten en afvalstoffenheffing zijn in Venray al volledig kostendek kend. De reservepositie wordt door de provincie met een 'drie' beoor deeld. Zowel de hoogte als de aanwendbaarheid van de reserves is ruim onder het vereiste niveau. De aangrenzende gemeenten Meerlo-Wanssum (16e) en Horst aan de Maas (30e) kwamen beter uit de bus. De gemeente Heythuy- sen, met oud-Venraynaar Joos Truijen als burgemeester aan het roer, staat op de eerste plaats. Voor het belastingpakket scoorde fleythuysen als enige Limburgse gemeente tweemaal een tien. De gemeente Gennep, waar de voor malige Venrayse wethouder Mar lies de Loo burgemeester is, staat op een fraaie vierde plaats. De ranglijst wordt afgesloten door de gemeente Simpelveld waar de financiële situatie bar en boos is scoorde op alle fronten een een. Venlo staat voorlaatste op de lijst. De GGZ-groep Noord- en Mid den-Limburg, die gevestigd is in Venray, gaat zich met name bezig houden met het besturen, het beheren en het faciliteren van beide instellingen. Ook zal de GGZ-groep de totstandkoming van Regionale Centra voor GGZ in Venlo en Venray vanuit één regie ter hand nemen, in nauwe samen werking met VieCuri Medisch Centrum. Een Regionaal Centrum GGZ is een basisvoorziening waar op geïntegreerde wijze laagdrem- De gemeente is optimistisch over het verloop van de juridi sche strijd tegen Dingus. Ondanks dat de kantonrechter vorig jaar op 10 juli en 27 november de gemeente Ven ray in het ongelijk stelde en tevens flinke tikken uitdeelde aan de lokale overheid. Des ondanks gaat de gemeente bij het gerechtshof in Den Bosch in hoger beroep tegen beide vonnissen. Bovendien spant de gemeente bij de kanton rechter in Venlo een kort geding aan tegen het jonge rencentrum. De gemeente wil hiermee voor- komen dat Dingus de renovatie van het gebouw zelf gaat uitvoe ren. Op 27 november 2002 bepaalde de rechtbank dat de gemeente binnen drie maanden begonnen moest zijn met de ver bouwing volgens het door Dingus gewenste scenario. Zo niet dan mocht het jongerencentrum de renovatie - op kosten van de gemeente - zelf uitvoeren. Vol gens voorzitter Pieter Gijsbers krijgt de gemeente deze week of begin volgende week de deur waarder op bezoek met de aan kondiging van het verbouwings plan. Zodra de gemeente dit officiële bericht binnen heeft wordt het kort geding ingesteld. pelige zorg wordt aangeboden, dichtbij de woonomgeving van de cliënt. Het Vincent van Gogh Instituut en de Stichting Zorgcircuits (waaronder de RIAGG Noord-Lim burg volwassen/ouderen) blijven naast elkaar bestaan op de ver schillende locaties en blijven zich zelfstandig profileren. In de komende tijd wordt onderzocht op welke wijze beide instellingen in elkaar gevlochten kunnen wor den. "De kans dat de gemeente suc cesvol zal zijn in het kort geding en de hoger beroepsprocedures is fifty/fifty", aldus de B en W nota. De gemeente vindt dat de kanton rechter bij haar vorige uitspraken "volledig voorbij gegaan is aan de belangen en argumenten van de gemeente Venray, waardoor deze onevenredig nadeel lijdt Dat de relatie met Dingus hierdoor ver der zal verslechteren neemt de gemeente voor lief. "De verstand houding was zonder deze proce dures al niet werkbaar, zonder perspectief op verbetering. De gemeente noemt Dingus een onbetrouwbare partner omdat het jongerencentrum niet wil instemmen met de voorwaar den die verbonden zijn aan het verbouwingskrediet van 1,85 mil joen euro. Overigens zijn deze voorwaarden al eerder door de rechter onderuit gehaald. De gemeente is er op uit om Dingus zo snel mogelijk uit het gebouw te krijgen. "Zodat part ners aangezocht kunnen worden die wel instemmen met de uit gangspunten van jeugd- en jonge renbeleid op de wijze zoals de gemeente dit voorstaat." Het tienjarige huurcontract van het pand Hoenderstraat 10-12 loopt af op 1 juni 2005. De gemeente zinspeelt erop dat per Het Vincent van Gogh Instituut richt zich op ambulante en poli klinische zorg, deeltijdbehande ling en opname voor cliënten met psychiatrische problematiek. Het telt 730 klinische plaatsen en 90 deeltijdplaatsen. De RIAGG Noord-Limburg richt zich op ambulante zorg voor volwassenen en ouderen en omvat preventie, dienstverlening en dagbesteding. Bij beide instellingen samen wer ken zo'n 1450 medewerkers. De plannen voor de bestuurlij die datum het gebouw vrijkomt. Voorzitter Gijsbers is niet bang tot over twee jaar het gebouw verla ten moet worden. "Nee, want gezien de lange voorgeschiedenis wordt het huurcontract weer minimaal voor tien jaar verlengd. Het Dingus-bestuur twijfelt niet aan een goede afloop van de pro cedures die de gemeente nu aan spant. Pieter Gijsbers liet al eerder doorschemeren dat het jongeren centrum failliet dreigt te gaan. De exploitatie is al jarenlang verlies gevend in het verloederde pand. Komend najaar zou Dingus wel eens het lootje kunnen leggen vooral als Heineken, een van de grootste schuldeisers, eindelijk eens geld wil zien. Volgens Gijs bers is de gemeente er daarom vooral op uit om tijd te rekken. In de hoop dat het jongerencentrum vanzelf omvalt. "Ze zijn duidelijk uit op onze ondergang. De gemeente voert al jarenlang een afschaffingscampagne. Ze noe men ons onbetrouwbaar omdat wij niet uitvoeren wat zij willen. Maar dat geldt andersoom ook." Gijsbers maakte zich toenemen de zorgen over de morrende ach terban. Het bestuur is er tot nu toe ingeslaagd de jongeren in de hand te houden zodat excessen zijn uitgebleven. Behalve het inci dent van een paar jaar terug met ke fusie zijn in het najaar van 2002 geboren. Toen bleek de inhoudelijke visie op de zorg en op de ontwikkeling van de GGZ in de regio sterk overeen te komen. Eind december 2002 is het voorgenomen fusiebesluit gevallen. Onlangs hebben onder nemingsraden en cliëntenraden groen licht gegeven voor de vor ming van de GGZ-groep. De Mutsaersstichting, tot nog toe het onderdeel van stichting het waterpistool tegen wethouder Driessen. Wanneer Dingus op de agenda staat is er in het gemeente huis altijd politie en extra bewa king van gemeentelijke bodes aan wezig. "Dit valt onze bezoekers niet uit te leggen. Het is toch schandelijk dat een overheidsli chaam op dergelijke wijze omgaat met een uitspraak van de rechter. Veel jongeren dreigen het ver trouwen in de rechtsstaat volledig te verliezen. Het wordt daarom zeer moeilijk om de komende tijd de gemoederen in de achterban te bedaren", aldus Gijsbers. Een politieman heeft in zijn eigen auto een snelle automobilist gevolgd, die door zijn rijstijl de aandacht trok. De man reed in Venlo op de A73 met hoge snelheid vanaf de linkerrijstrook via de rechterrij- strook en het verdrijvingSvlak, waar hij op het laatste ogenblik uitvoegde om richting Venray te gaan. Het overige verkeer moest hierdoor flink remmen. Ter hoog te van de veiling in Grubbenvorst herhaalde de ongeduldige chauffeur zijn actie bij het invoe gen, om met hoge snelheid verder te rijden. Ter hoogte van de afslag Venray-Noord kon de politieagent de snelle bestuurder tot stoppen manen. De 34-jarige Italiaanse chauffeur gaf aan de weg niet te kennen, en op weg van Italië naar Tiel begaf zijn navigatiesysteem het. Zijn grote haast om tijdig aan te komen, was de reden van zijn rijstijl. Na overleg met de officier van justitie kreeg hij een boete van 800,= opgelegd, die hij con tant moest betalen. In eerste instantie probeerde hij af te din gen door 300,= aan te bieden, omdat hij niet genoeg geld bij zich had. Samen met zijn inzitten den kon hij toch het vereiste bedrag bij elkaar krijgen. Zorgcircuits dat zich bezig houdt met GGZ-zorg kinderen en jeugdi gen, gaat vanaf 1 juli als zelfstandi ge stichting verder. De voorzie ning voor maatschappelijke opvang, Blijf-van-mijn-lijf Venlo, valt eveneens onder de Mutsaers stichting. De Raad van Bestuur van de GGZ-groep bestaat uit dr. A. van der Sanden (voorzitter), drs. G. Derks en drs. W. de Cloe. De Raad van Bestuur van de Mut saersstichting bestaat uit mw. G. van den Eerenbeemt. Tonny van de Pasch (56) is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De in Oostrum geboren maar in Nij megen woonachtige Van de Pasch ontving de koninklijke onderscheiding omdat zij zich al geruime tijd verdienstelijk maakt voor het Tijdschrift voor Verpleegkundigen. In 1986 werd Van de Pasch free-lance hoofdredacteur van het Tijdschrift voor Verpleegkundi gen. Nu is ze hoofdredacteur van een tijdschrift dat een lezersbe- reik heeft van 60.000. Door col lectieve abonnementen bij vele instellingen in de gezondheids zorg en door veelvuldig gebruik in opleidingen voor verpleegkun digen, heeft het tijdschrift een grote rol in de ontwikkeling van het vak verpleegkunde in Neder land gespeeld. Zij maakte, aldus de toelichting bij de onderschei ding, het tijdschrift tot het lijfblad van de kritische en zelfbewuste verpleegkundige. Door nauwe samenwerking met universiteiten en hogescho len signaleert de redactie in een vroeg stadium belangrijke onder werpen voor de ontwikkeling van de verpleegkunde en voorziet deze ook van kritisch commen taar. Daarnaast worden verpleeg kundigen nadrukkelijk aangemoe digd om waardevolle kennis en ervaringen met vakgenoten te delen. Hierdoor fungeert het tijd schrift als een bijzondere ontmoe tingsplaats tussen wetenschap en praktijk. Als hoofdredacteur ken merkt Tonny van de Pasch zich door haar uitgebreide netwerk, haar vriendelijke, maar erg kriti sche benadering van vakgenoten en haar tomeloze inzet om de ver pleegkunde op een hoger plan te tillen. Daarnaast vervult zij nog diverse andere functies op het ter rein van de verpleegkunde en journalistiek. Van de Pasch werk te eerder in Venray in het toenma lige psychiatrisch centrum St. Ser- vatius. Zij was daar jaren werkzaam als stafverpleegkundi- ge en is voor vele verpleegkundi gen een goede bekende. De stichting Kinderopvang en Gastouderbureau De Ballon heeft een vergunning voor vijf jaar gekregen. Tijdens de con trole van de vergunningen voor kinderopvang kwam de gemeente erachter dat De Bal lon niet over de benodigde vergunning beschikte. De Ballon werd in oktober 1995 opgericht door dr. Irene Roso- Ruoff en heeft een kantoor op Langstraat 55A. Het is in Venray het enige bureau voor kinderop vang dat uitsluitend met gastou ders werkt. "We hebben aan de Langstraat een kantoor waar ouders zich kunnen aanmelden en informatie kunnen krijgen. Het ontbreken van de vergunning heeft verder geen consequenties. Het kwam ook omdat er bij de Er komen eind dit jaar toch nog stoplichten bij de gevaarlijke afrit ten van de A73 op de Maashese- weg bij hotel Asteria. Vanwege bezuinigingen heeft Rijkwaters taat dit enkele keren uitgesteld. Wethouder Driessen (CDA) meldt dat de minister van Verkeer en Waterstaat de ernst van de situatie in Venray-Noord erkent. Er hebben op de Maasheseweg al enkele dodelijke ongevallen plaatsgevonden. Driessen ver wacht binnenkort de verlossende De Agribusiness Groep Venray zal op 9 juli een bezoek brengen aan de haven van Wanssum. 's Middags zal een bezichtiging van de haven zelf plaatsvinden tijdens een bezoek aan Geelen Beton, 's Avonds zal door wethouder A. Holl van de gemeente Meerlo- Wanssum een toelichting worden gegeven op de kansen die de haven van Wanssum biedt, met name ook voor bedrijven uit de agribusiness. De Agribusiness Groep Venray e.o. (ABGV) is een vereniging van ongeveer 50 leden ondernemers die leverancier, verwerker of afnemer zijn van producten of diensten uit de agrarische sector. Tegen de verwachting van de organisatie in, hebben zich dit jaar een onverwacht groot aantal kinderen aangemeld. Met het aantal van 768 kinde ren is dan ook het oude deel nemersrecord van 1995 ver broken dat stond op 739."Kindervakantiewerk leeft blijkbaar meer dan ooit!", aldus Erik van de Leur, een van de twee hoofdleiders van KVW. Het pro gramma vindt dit jaar plaats van 21 tot en met 25 juli. Dit jaar is Bij een foutieve inhaalmanoeu vre op de Midden Peelweg, zijn donderdagmiddag twee mensen gewond geraakt. Beiden, een 49- jarige man en zijn 46-jarige vrouw uit Maasbree, zijn overgebracht naar het ziekenhuis van Venlo, waar de man werd opgenomen. De aanrijding ontstond doordat een 19-jarige bestuurder uit Yssel- steyn van een personenauto die achter twee auto's richting Rips reed, over een doorgetrokken streep heen ging inhalen. De auto mobilist die voor hem reed, gaf richting aan naar rechts, maar de eerste auto in de rij sloeg linksaf. Dit zag de inhalende automobilist te laat. De chauffeur en inzittende van deze auto werden gewond. De auto's waren flink beschadigd. gemeente lange tijd geen vast aan spreekpunt was voor kinderop- j vang. Dat is nu wel goed gere- geld. Doordat we hier zelf geen kinderen opvangen hebben we ook niets nïet voorschriften voor brandveiligheid en dergelijke te doen", zegt Irene Roso. Het personeel dat zich met de bemiddeling bezighoudt beschikt over de vereiste opleiding. Er zijn schriftelijke overeenkomsten tus sen het bureau en de gastouders en tussen de gastouders en ouders of verzorgers. De gemeente oor deelt dat de kwaliteit van de kin deropvang gewaarborgd is door de wijze waarop de begeleiding en deskundigheidsbevordering van de gastouders wordt aange pakt. De verleende vergunning loopt tot 23 juni 2008. brief van het ministerie zodat komend najaar gestart kan wor den met de aanleg van de beide verkeersregelinstallaties. Het was eerste de bedoeling om op beide kruisingen rotondes aan te leg gen. Maar dat plan was te duur waardoor voor stoplichten geko zen is. Het rijk betaalt 80% van de kosten terwijl de gemeente 20% voor haar rekening neemt. Dries sen hoopt dat de stoplichten voor 1 januari 2004 in werking zullen zijn. Deze economische activiteit is een van de belangrijke pijlers van de economie in Venray en Meerlo- Wanssum. In het verleden is al vaker door de ABGV gepleit voor het opwaarderen en uitbreiden van de activiteiten van de haven in Wanssum. Gezien de gunstige ligging midden in een groot agra risch gebied en in de nabijheid van een goed (wegen)netwerk zijn logistieke voordelen te beha len die zowel de bedrijven in de agribusiness als ook de leefbaar heid van het gebied ten goede kan komen. Door een bezoek aan de haven en de toelichting door Wethouder Holl hoopt de agribu siness bij te dragen aan de verdere ontwikkeling van de haven. het thema van Kindervakantie werk Piraten en dus zullen de Venrayse kinderen die zich aan hebben gemeld de hele week bezig zijn met allerlei activiteiten rondom dit thema. Om ervoor te zorgen dat al deze kinderen dan ook mee kunnen doen is de orga nisatie uiteraard nog op zoek naar leiding. Ben je 15 jaar of ouder en wil je een ontzettend leuke week beleven, geef je dan op als leiding de website www.kvw-venray.nl of via 0478-584687. Door onvoor ziene problemen is de incasso van de inschrijfgelden dit jaar ver traagd. De inschrijfgelden worden op dit moment van de rekening afgeschreven. De aangemelde vrij willigers en leiding hebben de afgelopen week bericht ontvan gen van de organisatie. In de week zelf begint het programma dagelijks om 09.00 uur en eindigt het programma om 15.45 uur. Om 16.00 is de organisatie al weer bezig met de voorbereidin gen voor de volgende dag en niet meer op het terrein aanwezig. Het is dus belangrijk dat de kinderen tijdig worden opgehaald daar de organisatie geen opvang verzorgt na 15.45 uur. Voor meer informa tie kunt de u de website www.kvw-venray.nl bezoeken. In de vakantieweek wordt deze web site dagelijks bijgewerkt met de laatste nieuwtjes, maar ook nu is er al volop informatie te vinden. Viola Holt verloor I I kilo in slechts 4 weken!! I Volg ook de methode die haar succes bracht. Bel gratis met 0800 - 0801 Nu met forse introductiekorting The Best of Health www.thebestofhealth.nl Basisschool Coninxhof in Venray opende vorige week donderdag en vrijdag de vernieuwde speelplaats met twee activiteitendagen. Aan de opening werd een actie gekoppeld voor het goede doel: Udavum Karangal, Helpende Handen, in India. Enkele jaren geleden werd door een aantal ouders van Coninxhof het plan opgepakt om de speelplaats grondig te renoveren. Hiervoor werden plannen omwikkeld. Plannen kosten geld, dus werden enkele fondsen aangeschreven en ook de lokale ondernemers en industrie. Natuurlijk werden op school ook allerlei activiteiten op touw gezet om de beno digde gelden bijeen te brengen. Het totale resultaat: circa 11.000 euro. De gerealiseerde objecten zijn een grondige opknapbeurt van het bestaande speeltoestel, hinkelvakken, basketbalveld, vernieuwde zandbak, pompstation, zitbanken, grasveldje met paddestoe len, waaruit een grote parasol komt, veel speelgoed om in de pauze te gebruiken (ballen, batjes etc) en hiervoor een groot opberghok. Ómdat er al lang plannen zijn voor aanbouw en verbouw van de school door de gemeente Venray, werd gewacht tot deze plannen gerealiseerd waren. Echter, dit duurde te lang, waardoor het effect van de officiële ingebruikname van de speelplaats nagenoeg weg was. Vandaar vorige week een aantal festiviteiten op twee activiteitendagen. Die fes tiviteiten zijn eigenlijk onafhankelijk van elkaar gepland, waarbij het idee geboren is ze te combineren met de opening. Een van de onderdelen van de activiteitendagen is het Goede Doelen Project. Dit jaar is dat Udavum Karangal, Helpende Handen, in India. De kinderen konden via een kaartenactie en een sponsoractie geld bijeénbrengen voor genoemd project. Ook wordt een gedeelte van de opbrengst besteed aan Coninxhof zelf. Alle groepen maakten nader kennis met Udavum Karangal middels een korte lezing over dit project. De Stichting Wilde Ganzen doet nog een aanvulling op het opgehaalde bedrag. In tegenstelling tot het verleden had het team van Coninxhof als alternatief voor een schoolreisje de activiteitendagen ontwikkeld met een vierledig doel: schoolreis, goede doel, onthulling nieuwe logo en speelplaats en sportdag. De activiteiten waren o.a. slapen op school, gezamenlijk ontbijtbuffet, playbackshow en een vossenjacht.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7