Niels Kraaij wint NK Matchplay Wout Poels jaagt op eerste zege Sportnieuws -info "Prima promotie voor vereniging én sport" Zege Sint Jan Grubbenvorst Sint Jan Merselo Nobel Oostrum SVV Veteranen Motorcrossers PEEL EN MAAS Donderdag 3 juli 2003 - Pagina 17 Mr. Pieter van Vollenhoven en Freek de Jonge in Geijsteren Niels Kraaij is zaterdagmiddag winnaar geworden van het Nederlands kampioenschap Matchplay in Geijsteren. De Nederlandse golfer versloeg op de banen van de Golf- en Count ryclub Geijsteren zijn landge noot Ruben Wechgelaer. Eerder had hij onder andere al titelver dediger John Vingoe verslagen. Niels Kraaij pakte de zege op hole zestien. Met nog twee holes te gaan had hij al een onoverbrugbare voor sprong van drie punten op Wechgela- Het afgelopen weekend is Julliet Willems op concours geweest naar Meerlo. Hier heeft zij een mooie zesde plaats met 160 punten behaald. Het kleine viertal bestaande uit Melanie Wilmsen, Julliet Willems. Kwinten de Rijck en Imke Coopmans behaalde, net als vorige week, een mooie tweede prijs Mr. Pieter van Vollenhoven bleek een fervent golfer te zijn. Zaterdag was hij in Geijsteren aan het put ten. er opgebouwd. Bij de vrouwen ver sloeg titelverdedigster Rica Comstock de Nederlandse Marjan de Boer. Met nog twee holes voor de boeg had zij net als Kraaij een voorsprong van drie punten op haar medefinaliste opge bouwd. Naast de professionele golfers werkten ook enkele bekende Neder landers hun eigen toernooi af. Onder hen onder meer mr. Pieter van Vol lenhoven en cabaretier Freek de Jonge. Programma zaterdag 5 juli: SW-EWC 17.00 Alle spelers worden verwacht. Afmel den uiterlijk donderdagavond bij E. van Mill. tel. 582346. Op de laatste zondag van juni waren de motorcrossers te gast op het circuit het Wolfsbosch te Gemert waarbij Ruud Pijpers bij de Inters 250 een 21e plaats voor zich veilig stelde en was de 26e stek voor Rob Mulders weggelegd. Op de zware baan wist Edwin Logtens bij de Nationalen 250 de 32e plaats vei lig te stellen na het rijden van twee manches. Door het grote aantal van rijders bij de 250 junioren moesten zij serie rijden, een herkansing om in de finale manche te mogen mee rij den. In de eerste serie behaalde Marc van Dijck een prachtige derde plek wat hem al zeker stelde om mee te mogen rijden in de finale manche en in de finale manche wist hij na een verbeten strijd de negen de plek op zijn naam te schrijven. Komende zaterdag is er een jeugd wedstrijd in Boekel waar zondags een nationale wedstrijd verreden zal worden. In Sevenum werden de verenigings kampioenschappen verreden. Zowel de paarden als de pony's wonnen een hele mooie derde prijs. Verder waren er de volgende indivi duele uitslagen: Bij het springen klas se L won Petra van Dijck de tweede prijs met Peya Amorka. Voorzitter Peter Willems sprong met Gisela ook twee keer foutloos rond. Met 47 pun ten voor de rijstijl won hij de vijfde prijs in de klasse B. Janine van Ooi tenslotte werd met Narlando nog zevende ook in de springklasse B. Bij de dressuur won Ton Arts ook een hele mooie tweede prijs met Lola in de klasse Z met 190 en 185 punten. Jan Janssen won met Donut de vierde prijs met 164 punten in de klasse M2. Ellen van Dijck reed wederom heel succesvol. Met Pou- wer won ze de tweede prijs met 173 punten in de klasse L2 en met Rozet- te werd ze vierde met 174 punten in de klasse B. Eva van Ooi won de vijf de prijs met Rebel in de klasse LI met 165 punten. Petra van Dijck won de derde prijs in de klasse B met Jumpdolivia Z met 174 punten. Ten slotte Jaqueline Willems. Zij won een hele fraaie eerste prijs in de dressuur- klasse B met haar paard Gina. Voor haar proef kreeg ze 175 punten De pony's gingen zondag naar Meer lo en daar noteerden we de volgende uitslagen: Het 4-tal klasse L won de eerste prijs met 173 punten. Saskia Beerkens kreeg voor haar dressuurproef met Robbie maar liefst 175 punten. Dit aantal was genoeg voor de eerste prijs en daar mee mag Saskia zich ook kringkam pioen noemen in de dressuurklasse DL1. Saskia Beerkens won ook nog de tweede prijs met Christa in de springklasse DB. Rik Wilms won de tweede prijs bij het springen klasse DB met 56 stijlpunten. Susan Hend riks won de vijfde prijs in de spring klasse DB met Melissa, met 48 stijl- punten. Bij de dressuur reed Josette van den Berg, Elzemiek Payens, Susan Hend riks en Rik Wilms succesvol. Josette won de tweede prijs met Chicco in de klasse DB met 166 punten. Elze miek werd vierde met Rakker met 158 punten ook in de klasse DB. Susan won de vierde prijs met Melis- sa ook in de klasse DB met 166 pun ten. Rik werd derde met Mambo met 164 punten in de klasse eveneens in de klasse DB. Pascal Oudshoom werd vierde bij het Bixiespringen met Lingo Liz Arts werd met Bovke tweede bij het bixiespringen Aankomend weekend staat er een groot hipisch festijn gepland voor pony's en paarden in Grave. Jonge wielrenner treedt in voetsporen van oudere broer Norbert Noord-Limburgers op het Nederlands kampioenschap baan- wielrennen zijn dun gezaaid. Op het ovaal in Amsterdam maakt 11 juli een jonge coureur zijn debuut: Wout Poels uit Blitterswij- ck. Wout Poels? Norbert Poels is toch dé beloftevolle wielrenner uit Blitterwijck? Dat klopt. Maar Norbert heeft nog twee broertjes, waarvan de jongste ook een geta lenteerd wielrenner blijkt. Wout Poels dus. Vijftien jaar, allround en onlangs tweede in een klim- klassieker voor nieuwelingen. Een kennismaking. Tips krijgt hij wel eens van broer Norbert. Als ze samen gaan losrijden. Maar dat komt niet vaak voor. "Nor bert is ouder, traint intensiever en lan ger, rijdt andere wedstrijden. We komen elkaar in koersen bijna nooit tegen. En als we dezelfde wedstrijd rijden, dan starten wc in andere cate gorieën. Ik heb wel eens uitgerekend dat het hopelijk nog een jaar of zes duurt voordat we in hetzelfde pelo ton rijden. In het profpeloton, als onze droom uitkomt." K1JM KLASSIEKER Wout Poels was de linkervleugel verdediger-van de Cl van BW. Maar zijn interesse ging steeds meer uit naar het wielrennen "Naar Norbert kijken, hem aanmoedigen. Het wiel rennen begon ik steeds leuker te vin den. Zo leuk zelfs, dat ik zelf wilde gaan fietsen." Verleden jaar maakte Wout Poels zijn debuut bij de nieuwelingen. De start was moeizaam. "Ik moest wen nen aan het rijden in een peloton. Dat is toch heel anders dan in je eentje fietsen. Ik moest leren sturen, ik moest leren koersen. Aan het eind van het seizoen had ik veel geleerd en dat bleek ook uit de uitslagen. Ik pakte aan het eind van dat leerjaar nog twee derde plaatsen." In de winter trainde Wout Poels veel op de baan in het Duitse Büttgen. "Ook dat was heel leerzaam. Op de baan leer je sturen, krijg je tempoge- voel en tempohardheid.'1 De vruchten daarvan plukt Poels nu al. In de klas sieker Omloop van St. Geertruid in Zuid-Limburg eindigde hij als tweede bij de nieuwelingen. Een klimklassie- ker. "Klimmen blijkt me te liggen. Ik kan goed bergop. Tenminste: ik kan goed bergop in Zuid-Limburg en in Belgic. Dat wil niet zeggen dat ik ook echt kan klimmen. In augustus rijd ik in Oostenrijk de Asvo-tour. Een vier daagse klinnvedstrijd. Dan weet ik pas echt of ik goed bergop kan rijden. En wie weet pak ik in Oostenrijk wel mijn eerste overwinning." BETREKKELIJK Wout Poels traint wekelijks twee, drie keer. Evenals zijn oudste broer cijfert hij zijn sociale leven groten deels weg ten faveure van de sport. "Uitgaan doe ik tijdens het seizoen amper of niet. Ik ga wel eens op bezoek bij vrienden, maar verder staat mijn leven grotendeels in het teken van trainen, wedstrijden en school." Poels begint na de zomer aan het examenjaar VMBO aan het Raay- land College in Venray. Wat hij daar na pat doen, weet hij nog niet. "Ik ga in ieder geval niet alles op het wiel rennen zitten. Daar is het te betrekke lijk voor. Een flinke valpartij en het seizoen is voorbij. En als je dan niets achter de hand hebt, dan wordt het moeilijk. Bovendien kun je slechts een aantal' jaren op topniveau rijden. Maar het leven houdt daarna niet op. Ik wil in ieder geval ook maatschap pelijk iets opbouwen." Poels is lid van RTC Buitenlust in Helmond. "Ik heb gezocht naar een Limburgse vereniging, maar er was geen club die me aansprak of waar van ik het idee had dat ik daar goed zou worden opgevangen en begeleid. Bij RTC Buitenlust had ik dat gevoel wel. Een leuke club, prima accommo datie, goede begeleiding. Ik zou er nu niet meer weg willen, ook al betekent het iedere keer naar Helmond rijden." PURE SNELHEID Zijn volgende grote krachtmeting is meteen een titelstrijd: het NK baan in Amsterdam. Op het ovaal neemt Poels deel aan de 200 meter, 500 meter. 2 kilometer, achtervolging en de puntenkoers. Hij geeft zichzelf de meeste kans op de 2 kilometer. "Ik mis pure snelheid en explosiviteit voor de korte disciplines De 2 kilo meter is ideaal, dan is niet alleen de pure sprintsnelheid de beslissende factor." Het voetballen mist hij niet. "Team sport is leuk als ook echt iedereen in het team dezelfde doelstelling en ambitie heeft. Als er zeven fanatiek zijn en vier vinden het wel goed, dan botst dat met elkaar. Dan zijn die vier een remmende factor op de prestaties van het team. Als wielrenner ben alleen ik verantwoordelijk voor mijn eigen prestaties. Dat spreekt me aan." Vier handboogschutters Ons Genoegen naar internationale topwedstrijden Vier clubgenoten van hand boogvereniging Ons Genoegen Ysselsteyn vliegen binnenkort de aardbol over voor deelname aan enkele belangrijke internationale topwedstrijden. Ron van der Hoff en Johan van Dongen stappen in het vliegtuig naar het WK in New York, Mark Poels reist af naar de Universiade voor studenten in Zuid-Korea en Dave van der Coe- len neemt deel aan het Europees kampioenschap in Frankrijk. "Dit is natuurlijk prima promotie voor onze vereniging en de handboog sport", zegt Mart van Hoof, pr- man van de liandboogvereniging, trots. De redactie van Peel en Maas ging met de vier handboog toppers om de tafel zitten. Ron van der Hoff (25) uit Yssel steyn is de geroutineerdste schutter van het gezelschap. Hij reist al jaren stad en land af voor weer een NK, EK of WK en maakte in de afgelopen jaren ondanks zijn nog jeugdige leef tijd al naam in het circuit. In 2000 werd hij bijvoorbeeld tweede op het WK veldschieten in de klasse recurve voor teams, in 2002 tweede op het EK en twee weken terug behaalde de Ysselsteynse schutter samen met zijn ploegmaats nog de zevende plek bij een internationale grand-prix in Tur kije in de klasse recurve (doelschie- ten). Na het behalen van de nationale titel in de klasse recurve in 2002 koos Ron van der Hoff voor het doelschie- ten op de afstanden 90, 70, 50 en 30 meter, de olympische afstand. De schutter vormt in New York een ijzersterk Nederlands team samen met Wietse van Alten uit Hilvaren- beek, die tijdens de Olympische Spe len in Sydney de bronzen medaille pakte, en Pieter Custers uit Ell. Maar hij komt ook uit in de individuele Mark Poels (links) gaat naar de Universiade in Zuid Korea, Ron van der Hoff (midden) en Johan van Dongen (rechts) zijn in training voor het WK in New York. wedstrijd. Van der Hoff vertrekt evenals Johan van Dongen met de Nederlandse ploeg op 9 juli naar de Verenigde Sta ten en keert op 23 juli terug in Neder land. VERTROUWEN Ron van der Hoff reist vol vertrou wen af naar New York. "In Turkije hebben we gewoon veel pech gehad. Met de Nederlandse ploeg behoren we zeker tot de top van de wereld. We gaan voor een medaille op het WK, maar de verschillen tussen de landen zijn enorm klein. Een mindere ronde en je ligt er gewoon uit." Van der Hoff hoopt in de VS in ieder geval bij de beste acht ploegen te eindigen. Daarmee zóu het trio namelijk een nominatie voor de Olympische Spelen in Athene in de wacht slepen. "En daar doen we het allemaal voor. Ik kan als prof dankzij de financiële steun van het NOC/NSF de hele dag trainen. Binnenkort ga ik bij Wietse van Alten in Hilvarenbeek wonen, zodat we vaker samen kun nen trainen. Ons doel is de Olympi sche Spelen in Athene, en daar trai nen we nu al ontzettend hard voor." JOHAN VAN DONGEN Johan van Dongen (38) uit Veulen is eigenlijk een beetje een vreemde PEEL EN MAAS een abonnement waard De Schutterij Sint Jan uit Grubben vorst heeft tijdens het tweede Bonds- schuttersfeest van de Schuttersbond Juliana, zegevierend toegeslagen. In een spannende finale versloegen Grubbenvorst de schutters van Sint Hubertus uit Beringe. Het Bonds- schuttersfeest werd georganiseerd door de Schutterij Sint Hubertus uit Tegelen. De Bussen Schutten uit Neer wisten beslag te leggen op de felbegeerde ereprijs, die beschikbaar was gesteld door de gemeente Venlo en de dagprijs. De resultaten: Mooiste geheel in militair uniform: 1. Sintjan Grubbenvorst Mooiste geheel in historisch uni form: 1. Bussen Schutten Neer Mooiste geheel in fantasie uniform: 1Sint Hubertus Beringe Beste houding in militair uniforml. Sintjan Grubbenvorst; 3- 't Zandak- ker Gilde Sint Jan Venray Beste houding in historisch uniform: 1Bussen Schutten Neer Beste houding in fantasie uniform: 1. Sint Hubertus Beringe Beste défilé in militair uniform: 1. Sint Martinus Tegelen Beste défilé in historisch uniform: 1. Bussen Schutten Neer Beste défilé in fantasie uniform: 1. Sint Hubertus Beringe Beste commandant in militair uni form :1Sint Urbanus Grashoek Beste commandant in historisch uni form: 1Bussen Schutten Neer Beste commandant in fantasie uni form: 1Sint Leonardus Panningen Beste vaandeldrager in militair uni form: 1. 't Zandakker Gilde Sintjan Venray Beste vaandeldrager in historisch uniform: 1Sint Lambertus Helden Beste vaandeldrager in fantasie uni form: 1Sint Hubertus Beringe Beste bordjesdrager in militair uni form: 1. Sint Martinus Tegelen Beste bordjesdrager in historisch uni form: 1. Sint Lambertus Helden Beste bordjesdrager in fantasie uni form: 1. Sint Hubertus Kessel Mooiste Koningspaar: 1Sint Sebas- tianus Sevenum Mooiste Koningin: 1 Sintjan Grub benvorst Mooiste Koning: 1. Sint Anthonius Tegelen Mooiste marketentstersgroep: 1. Sint Jan Grubbenvorst Modelste sappeursgroep: 1. 't Zan dakker Gilde Sintjan Venray Beste muziekkorps in de optocht: 1. Sint Anthonius Tegelen Beste muziekkorps op het terrein: 1. 't Zandakker Gilde Sintjan Venray Beste tamboermaïtre: 1. Bussen Schutten Neer Beste solisten: 1Remco Willems-Sint Anthonius Tegelen Beste duo's: 1Pascal Willems - Bob Smeets Schieten A-Klasse: 1. Sintjan Grub benvorst Schieten B-Klasse: 1. Sint Hubertus Beringe Schieten C-KIasse: 1. Bussen Schut ten Neer; 2. 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray Schieten D-Klasse: 1Bussen Schut ten Neer Dl Dagprijs: 1Bussen Schutten Neer Ereprijs: 1Bussen Schutten Neer. eend in de bijt in de Nederlandse ploeg. De Veulenaar schiet namelijk al jaren, is al ruim tien jaar lid van Ons Genoegen en schoot daarvoor bij St. Joris in Leunen, maar ging nooit naar nationale of internationale wedstrij den. Tot vorig jaar, toen hij ineens meer punten ging schieten en 'zom aar' tweede werd op het NK in de compoundklasse. Hij schoot zelfs de limieten voor deelname aan het WK in New York, waar hij samen met Fred van Zutphen uit Eerde en Peter Elzinga uit Almere individueel en in ploegverband de Nederlandse kleu ren gaat verdedigen in de compound klasse (doelschieten). "Het is de laat ste maanden erg snel gegaan", beseft ook Van Dongen, die sinds vorig jaar ook deel uitmaakt van de nationale selectie. "Ik had jarenlang te kampen met rozenvrees', een onder schutters bekend begrip. Op het moment dat je je pijl wilt afschieten, als je de roos in je vizier krijgt, begint je arm ineens te trillen. Het is een psychisch iets. moeilijk te verklaren." Maar sinds hij die 'psychische blok kade' heeft overwonnen, gaat het crescendo met de agrariër. De Veule naar gaat met volle teugen genieten van het WK in New York. "Ik wil met de ploeg gewoon zo hoog mogelijk eindigen en wil individueel een goede prestatie neerzetten. Een plaats bij de eerste 32 individueel zou ik al mooi vinden Met het team hopen we op een plek bij de eerste acht. Ik ga onbevangen naar die wedstrijd toe. laat alles maar een beetje op me afko men." Tijdens de grand-prix in Turkije werd Van Dongen negende in de indi viduele wedstrijd en derde in de lan- denwedstrijd. Een knappe prestatie, want het was zijn eerste internationa le wedstrijd. Hij kijkt uit naar het WK in New York, waar alle sterke landen aan de start verschijnen. Bijzonder aan Van Dongen is dat hij schiet met een zelfgemaakte boog. "Die heb ik zelf ontworpen, samen met Ron van der Hoff. Die boog is op maat voor mij gemaakt", legt de schutter uit. "Ik denk dat ze in de Verenigde Sta ten nog vreemd zullen opkijken als Johan gaat schieten", grinnikt Mart van Hoof. "Want die boog is merk- Ioos, zo'n exemplaar hebben ze daar nog nooit gezien. De toppers schie ten met gesponsorde bogen van een paar duizend euro. Johan heeft een boog uitgedokterd die helemaal bij hem past, die hem een goed gevoel geeft. Dat is toch prachtig! Die nuch terheid is z'n grote kracht." MARK POELS De derde schutter die internatio naal gaat, is Mark Poels (22) uit Yssel steyn. Hij vliegt nog een stukje verder dan zijn twee clubgenoten. Naar Zuid-Korea om precies te zijn. waar van 15 augustus tot 1 september de Universiade voor studenten wordt gehouden. Poels gaat schieten op de olympische afstand in de compound- - klasse, zowel individueel als in ploeg verband. Poels, die in 2002 op het WK voor studenten in het Thaise Chonburi de bronzen medaille in de compound klasse in de wacht sleepte en in zijn loopbaan al meerdere keren succes vol deelnam aan EK's en WK's veld schieten, hoopt samen met Lucas en Marijn Schoormans (broer en zus) uit Goirle te scoren tijdens de Universia de. "Ik hoop op een medaille, dat zou een mooie prestatie zijn. Maar de con currentie is sterk, ook op zo'n 'Olym pische Spelen' voor studenten. Het moet gewoon een beetje meezitten." Het WK voor studenten, waar Poels samen met zijn clubgenoten Ron van der Hoff en Martijn Arts van de partij was, was een prachtige erva1 ring, vertelt de schutter. Hij kijkt al maanden uit naar de Universiade. "Ze schijnen daar speciaal voor dit evene ment een compleet nieuw stadion en nieuwe flats aangelegd te hebben. Het moet een mooi spektakel wor den. Ik ben benieuwd." Dankzij de handboogsport heeft de student al heel wat van de wereld gezien. "Op de eerste plaats wil je natuurlijk goed presteren in je sport, maar die internationale reizen maken het zeker nog een stuk interessanter. Maar je moet er wel wat voor over hebben. Wij trainen heel wat uurtjes in de week, individueel en met de nationale ploeg. Wij zijn gewoon erg professioneel met de handboogsport bezig." VAN DER COELEN Dave van der Coelen uit America is met zijn 19 jaar de jongste schutter van het kwartet. De in America woon achtige Van der Coelen neemt begin augustus deel aan het Europees kam pioenschap veldschieten in Frankrijk. Van der Coelen, die dit jaar de over stap maakte naar de senioren en enke le weken geleden meteen Nederlands kampioen veldschieten in de klasse recurve werd, verzamelde als jeugdlid de ene titel na de andere. Hij werd twee jaar geleden bijvoorbeeld Euro pees kampioen in Tsjechië, maar moet zich Europees dit jaar bij de grote mannen bewijzen. Hij reist als beste Nederlander af naar Frankrijk De talentrijke Americaan komt uit in de individuele wedstrijd. Nederland is op het EK namelijk niet met een ploeg vertegenwoordigd. Want nie mand buiten Van der Coelen slaagde erin de limiet te schieten. "Met een plaats bij de eerste zes ben ik tevre den. Maar de concurrentie is groot." Wellicht dat Van der Coelen op het EK nog gezelschap krijgt van clubge noot Gerard Koonings, die zich zon dag in het Belgische Lier hoopt te kwalificeren voor het Europese titel strijd (klasse recurve). Van der Coelen is sinds 1996 lid van handboogvereniging Ons Genoe gen. "Het is de beste club in de regio, met de beste trainers en een accom modatie waarin je altijd kunt trainen." Lachend: "Vooral van 'goeroe' Jan Koonings heb ik de afgelopen jaren erg veel geleerd." Dave van der Coelen neemt begin augustus deel aan bet EK in Frank rijk

Peel en Maas | 2003 | | pagina 17