Gouden bruidspaar in Venray START: KORTING H basics Vakantie fotowedstrijd met prachtige prijzen Dizzy Jazzdance gaat jungle in DONDERDAG 3 JULI VANAF 3.30 UUR VENRAYGROTESTRAAT 43 ALCAST PumiK ROMTih^RenK adidas ywv Zomerconcert Honderdvierentwintigsté jaargang - week 27 - donderdag 3 juni 2003 PEEL EN MAAS Piet en Til van der Burgt 50 jaar samen Op Venrayse kermis, ruim vijftig jaar geleden, zag Piet van der Burgt uit Zeilberg de vijf jaar jongere Til Beerkens uit Venray voor het eerst. Een vriend van Piet stelde de jonge Venrayse aan hem voor en de Brabander was meteen ver kocht. Til aarzelde nog even, maar toen ze in de jaren daar na Piet beter leerde kennen en waarderen, hakten ze samen de knoop door en stapten ze in het huwelijksbootje: op 10 juli 1953. Vijftig jaar later zijn ze nog steeds bijeen. Piet (75) en Til (70) vieren op vrijdag 11 juli samen met familie, vrienden en bekenden hun gouden bruiloft met een etentje bij café-restaurant Thielen in Venray. De jeugdige geliefden Piet van der Burgt en Til Beerkens beloof den elkaar op 10 juli 1953 eeuwi ge trouw. Een belofte die ze nooit hebben gebroken, al kende ook hun huwelijk tal van moeilijke momenten. Maar ook altijd weer brak de zon door in het leven van Piet en Til- Vlak na de oorlog had het echtpaar het net als vele andere Nederlandse gezinnen zeker niet eenvoudig. De zorg voor de ouders die jaren bij hen in huis woonden, later de zorg voor de eigen kinderen, hard werken, niet veel verdienen: het was in die jaren lang niet altijd rozengeur en maneschijn in huize Van der Burgt. Elk dubbeltje moest twee keer omgedraaid worden. "We hebben in ons leven zware jaren gekend", zegt Piet met een diepe zucht. Maar niet alleen in die tijd zat het het echtpaar niet altijd mee. Want drie jaar geleden werd Piet plotseling getroffen door een her seninfarct, die zijn leven ingrij pend veranderde. Hij kan bijvoor beeld niet meer van zijn grote hobby's genieten. Postzegels en (foto)kaarten verzamelen, tuinie ren, of samen fietsen met Til is er helaas niet meer bij. En dat doet hem pijn, weet Til. "Vroeger gingen we overal heen, maar dat gaat sinds enkele jaren helaas niet meer. Als we nu een wandeling naar het centrum van Venray maken, zijn we een uur onderweg. Piet kan gewoon niet zo snel lopen met zijn rollator. Ja, we zijn nu veel meer aan huis gebonden." Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl RUSTIGE BUURT Piet en Til woonden in de beginjaren van hun huwelijk in Deurne, maar verkasten ruim 1,5 jaar later alweer naar Venray, waar ze gingen wonen in een huis aan het Groenewoldsepad. Later betrokken ze samen met hun inmiddels geboren zoon en doch ter een woning in de Kastanje straat, maar daar hadden ze het niet zo goed naar hun zin. Nu wonen ze al bijna dertig jaar tot hun grote tevredenheid in een huis aan de Hemonystraat, op loopafstand van het Venrayse cen trum. "Dit is een lekker rustige buürt", vindt Til, die bij een beet je mooi weer actief is in de tuin achter hun woning. Eerst deed ze de tuin altijd samen met Piet, maar ook dat is helaas verleden tijd. En dat terwijl Piet vroeger kon werken als de beste. Hij werkte onder andere 22 jaar bij een textielbedrijf in Hel mond, verdiende zijn geld in de wegenbouw en bij NLW-bedrij- ven. "Bijna tot mijn 65ste weet Piet nog goed. Tegenwoordig wandelt het echtpaar nog regelmatig en vormt de zondagmorgen hét hoogtepunt van de week. Want dan komen hun kinderen en kleinkinderen op bezoek. "We hebben zes klein kinderen", vertelt Til trots. "Ze Piet en Til van der Burgt: "We hebben in ons leven zware jaren gekend". kaarten wat bij opa en oma en vermaken zich altijd prima. Gelukkig wonen onze kinderen in Landweert en Brukske en komen ze vaak bij ons op bezoek." Met een grijns op haar gezicht: "Soms is ons huis bijna te klein." VWW. HELDERMANSPORT NL mm T-SHIRTS CAPRI'S SHORTS ZOMERJACKS SWEATERS TRAININGSPAKKEN KINDERKLEDING JOGGINGKLEDING SPORT SCHOENEN CASUAL SCHOENEN RUNNING SCHOENEN SKATES TENNIS-RACKETS SQUASH- RACKETS BADMINTON-RACKETS Op zondag 6 juli sluit het Har monie Orkest Noord-Limburg haar seizoen af met haar traditio nele openluchtconcert in de tuin van Café 't Kruuspunt aan de Americaanseweg 105 in Horst- Meterik. Het concert begint om 11.30 met in aansluiting 'n vrolij ke snuffelmarkt waarop voor iedereen wat wils. Het materiaal dat er voor 'n habbekrats te koop Jenniskens^^^* installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478632441. la» 0478632645 Email: JennlskenslnstallaBeejevra.nl wordt aangeboden is te goed om het 'n rommelmarkt te mogen noemen, vandaar snuffelmarkt. De opbrengst komt geheel ten goede aan dit regionale orkest dat daarmee haar financiële armslag ietwat kan vergroten. Rond 13.00 uur nemen De Mühltaler Musikan- ten uit Horst de muzikale invul ling van het concertgedeelte over en rond drie uur worden zij weer afgelost door De Lieholter Blaas kapel uit Lieshout. Dit geheel speelt zich af in de gezellig inge richte tuin van café 't Kruuspunt. Bovendien kunt u daar de inwen dige mens versterken met 'n natje en 'n droogje. Tuincentrum Leurs De beste graszoden voor de allerlaagste prijs!' Levering dagelijks tel. 077-3216000 Straelseweg 370. Venlo - www leurs.nl Samenwerking Combi Dom Melskens en Peel en Maas Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas heb ben de handen in elkaar gesla gen voor een fotowedstrijd. Stuur uw leukste vakantiefoto in en u maakt kans op een van de vier weekprijzen of de hoofdprijs, een kleinbeeldca- mera ter waarde van maar liefst 299 euro. De welverdiende vakantie. De gelegenheid bij uitstek voor (hobbv)fotografen om de klein- beeldcamera. de klik-klak weg werpcamera of de digitale camera in te pakken als de reis naar veelal zonnige oorden gaat. Turkije. Griekenland, de Spaanse stran den, Italië of Portugal, of toch de camping in Zuid-Frankrijk. Mis schien wel overzee naar Amerika, Canada of Australië. Waar je ook bent, ieder (toeristisch) plekje heeft zo zijn eigen charme. Tij dens de vakantie worden de mooiste momenten op de gevoeli ge plaat vastgelegd. De kleine spruit van drie jaar die kopje ondergaat in de Adriatische zee, de tieners die na een wilde nacht door het bed zakken van hun niet al te sjofele low-budget hotel, de eerste kus van een vakantieliefde, of gewoon dat prachtige monu ment, die kerk met al haar pracht en praal. Vakantiefoto's zijn er te kust en te keur. De smaak ver schilt, maar over een ding is ieder een het eens: het blijven tastbare herinneringen aan een weekje strand, shoppen in London of Parijs, of genieten van de natuur in Bretagne, de Rocky Mountains of de safari in Afrika. Welnu, stuur uW, allermooiste vakantiefoto in en ding mee naar de vier week prijzen en de hoofdprijs die door Combi Dom Melskens en Peel en Maas beschikbaar zijn gesteld. Hoofdprijs Wat kun je nu eigenlijk win nen? Bij deze wedstrijd horen natuurlijk leuke prijzen, beschik baar gesteld door Combi Dom Melskens en uitgeverij/boekhan del Van den Munckhof, beide in Venray. Er worden op vier don derdagen weekprijzen vergeven: namelijk op 24 en 31 juli en 14 en 21 augustus. De inzender van de mooiste foto krijgt een boeken- bon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waardebon voor een felicitatie op de Kabelkrant Ven ray ter waarde van 12,50 euro en een gratis vergroting van uw vakantiefoto van Dom Melskens. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste foto. De vier week prijswinnaars dingen overigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee met de hoofdprijs die op donderdag 28 augustus bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs bestaat uit een Samsung Vega 1405 kleinbeeldcamera met een waarde van maar liefst 299 euro. De weekprijzen worden beoor deeld door Theo Klabbers van Combi Dom Melskens. Voor de fantastische hoofdprijs maakt Theo Klabbers samen met redac teur/fotograaf Henk Lammen van Peel en Maas een keuze uit de ingezonden foto's. De foto's kunnen worden inge leverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof BV aan de Grotestraat, beide in Venray. Uiteraard kunnen ook vakantie plaatjes die met een digitale came ra zijn gemaakt, meedingen naar de prijzen. Laat een afdruk maken die voldoet aan de voorwaarden van deze fotowedstrijd en ook u als 'digitale fotograaf kan meediiï: gen naar de prijzen. Spelregels: 1) De wedstrijd staat voor ieder een open, behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moe ten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn. Dit geldt eveneens voor afdrukken van digitale foto's die een resolutie van minimaal 300 dpi dienen te hebben 3) De ingestuurde foto's dienen liggend te zijn 4) Je mag maximaal drie foto's inzenden 5) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoon nummer zijn ingevuld 6) De uitslagen van de weex- vprijzen staan op 24 en 31 juli'en 14 en 21 augustus in Peel en Maas. De hoofdprijs wordt op 28 augustus bekendgemaakt 7) Weekwinnaars dingen pok mee naar de hoofdprijs 8) De prijzen zijn niet inwissel baar voor geld 9) Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd 10) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 25 augustus 11) Inleveren kan bij Combi Dom Melskens aan de School straat of boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. 12) Inzenders geven toestem ming tot het plaatsen van hun vakantiefoto in Peel en Maas 13) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd. Drie voorstellingen hele maal uitverkocht. Drie keer 750 mensen die komend weekend de uitvoering van de leerlingen van Dizzy Jazzdan ce bijwonen in de Schouw burg Venray. 450 van de in totaal 550 leerlingen van de dansschool van Wilma Key- zers nemen het publiek mee naar de jungle. Het zijn drukke weken voor Wilma Keyzers. In de aanloop naar de voorstelling in de Schouwburg Venray is het top drukte. De laatste puntjes op de i, de kleding, het decor, de dansjes, alles moet tot in de perfectie wor den voorbereid. Vorig jaar gaf Dizzy Jazzdance drie voorstellin gen op één zaterdag. Van die for mule is Wilma Keyzers afgestapt. "Dat was voor iedereen heel erg zwaar, een enorme belasting. Zeker voor de allerkleinsten die drie keer op een dag hun deel aan de show moesten bijdragen." Komend weekend is er daarom een voorstelling op zaterdag avond (om 19.00 uur) en twee op zondag (11.30 en 14.30 uur). De belangstelling voor de dansshow van Dizzy Jazzdance is er niet min der om. De kaartjes gingen in de voorverkoop als warme broodjes over de toonbank en de schouw burg is dan ook drie keer tot de allerlaatste plaats bezet. "We zijn iedere keer weer heel erg blij met die belangstelling. Het geeft ook aan dat de mensen de opvoering van de leerlingen enorm waarderen. En voor de leden is het een ideaal podium om zich aan een groter publick te presenteren." De titel van de dansshow is dit jaar 'Lost in the Jungle'. Het idee en de choreografie van de voor stelling is in handen van Wilma Keyzers, Esther Rooiakkers, Lon- neke Hendriks en Anke de Bruijn. Leon Janssen van Thetru Venray heeft zorg gedragen voor de kle ding, terwijl Willy Voesten verant woordelijk is voor het decor. Het wordt de vijfde grote pro ductie in het twaalfjarige bestaan van Dizzy Jazzdance. Vorig jaar werd met Het gebeurde in 1001 nacht gekozen voor een winters thema, dit keer is het met het een jimglebezoek een zomerse, vrolij ke show. Hoe zou het zijn om midden in de jungle wakker te worden? Opeens ben je daar, midden in het oerwoud. Midden in een prachtige groene wereld. Dichtbij de olifanten, de leeuwen, apen en nog veel meer andere dieren. Je kunt ze allemaal van dichtbij zien en sommige kun je zelfs aanraken. Wilma Keyzers over het verhaal: "Shanti speelt de hoofdrol. Zij wordt midden in de jungle wak ker, maar is haar stam kwijt. Zij raakt gefascineerd door de wereld waarin zij is beland en zou die het liefste delen met haar familie. Later voelt Shanti zich echter ver loren en verdwaald. En mist zij haar eigen mensen. Steeds dieper in de jungle beleeft ze spannende en gevaarlijke dingen. Uiteindelijk vind ze haar familie toch terug om al dit moois met hen te delen." De film The Blue Lagoon is de inspi ratiebron voor de show: "Mis schien niet echt origineel, maar alles is al een keertje gespeeld. Het gaat erom hoe je het thema invult. Bovendien zijn er weer fan tastische stukken muziek onder gezet zoals het afsluitende This is my Destiny van Lionel Ritchie. Maar laat ik niet teveel verklap pen. Ik hoop dat de mensen komend weekend in de zaal zitten genie ten van de show. Net zoals de 450 dansers en danseressen die op het podium staan. Want dat blijft het allerbelangrijkste. Dat we plezier hebben in dat wat we doen en de toeschouwers een mooie avond bezorgen."

Peel en Maas | 2003 | | pagina 13