Veel geslaagden op muziekschool Kunst Cultuur Succesvolle premiere Pro-Claim in Merlin Maaien Maar! Fietstocht S m süvëcs Nieuwe jongerenkrant is uit Lei Alberigs Prijs 2003 Kermis in Ysselsteyn Het rijk van de Gouden Draak groot assortiment gazonmaaiers Expositie Expositie galerie Rooyart Cursus djembé Hardcore Impact Openlucht concert in Odapark Slachtofferhulp helpt BBQ concert Winkeldief Cursus Balkanmuziek Autodiefstal PEEL EN MAAS Donderdag 2003 - Pagina 11 Onlangs was het op de muziek school Venray examenweek. Hon derden leerlingen van de muziek school deden examens op verschillende instrumenten en op .verschillende niveaus. De exa mens nemen in het onderwijs een belangrijke plaats omdat het, vol gens de muziekschool, belangrijk is op diverse punten in de oplei ding de leerlingen te toetsen en vooruitgang te bewaken. Dat een duidelijke opleiding samengaat met op een recreatieve manier omgaan met muziek bewijst zo n examenweek. Van alle examen kandidaten is er ongeveer 95% geslaagd, een enorme prestatie temeer daar niet alleen gekeken wordt naar de beheersing van het instrument maar ook naar theore tische vaardigheden worden getoetst. Voor de leerlingen die lid zijn van een muziekvereniging wor den er aparte HaFa examens afge nomen waarbij ook een extern gecommitteerde regelmatig aan wezig is. Deze examens zijn speci aal gericht op het functioneren van leerlingen in de vereniging. Hoogtepunt is altijd weer het Openbaar D-examen dat dit jaar plaatsvond. Jack Bollen (trompet), Anke Spee (klarinet), Joep van Bracht (trombone) en Yvonne Poels (bugel) lieten op overtui gende wijze zien wat er bereikt kan worden op een instrument. Deze jonge mensen slaagden alle vier op bijzondere wijze voor hun examen en maakten onder aanwe zige diepe indruk. De voorzitter van de Federatie van Muziekver enigingen roemde de kandidaten. hun doorzettingsvermogen en gaf aan hoe belangrijk het is voor de muziekverenigingen om goed opgeleide muzikanten binnen de geledingen te hebben. Dat is niet alleen inspiratie maar zeker ook transpiratie en kost ook geld, vol gens de voorzitter. Maar zo ging hij verder, het is dan ook zeer zeker waard gezien de prestaties van deze jonge mensen. Vervol gens reikte voorzitter Hendrix de D-diplomas uit en kregen de geslaagden ook nog een bloeme tje. Op zondag 20 juli houdt het St. Joris en St. Anthoniusgilde uit Maashees wederom een fietstocht door de regio. Evenals voorgaande jaren zal de tocht ongeveer 40 km. lang zijn En ook dit jaar is, op veler ver zoek, ook een kortere route van ongeveer 20 km. uitgezet, speci aal voor deelnemers met jongere kinderen. Deelname kost 3,50. Hier voor krijgt u een drankje onder weg en natuurlijk de routebe schrijving. Kinderen mogen gratis deelnemen, als zij tenminste bege leid worden door minimaal een volwassene. De start vindt plaats vanaf het schietterrein Het Broekven, gele gen aan de Vennenweg in Maas hees. Dit wordt ter plaatse met bordjes aangegeven. Tussen 13-00 en 14.00 uur kunt u starten voor deze fraaie fietstocht. U steunt met uw deelname het uniformen fonds van het gilde. SaWeCo grasmaaiercentrum Overtuig uzelf en kom naar Swolgen Mgr Aertsstraat 33 Swolgen, tel. 0478-697111 mail: boerenbondtö saweco.nl www.saweco.nl Stichting Wonen Noord-Lim burg organiseert een expositie van Willebrord de Winter. De expositie vindt plaats in de hal van het kantoor van Wonen Noord-Limburg, Plataanstraat 15 in Venray en wordt gehouden tot en met 29 augustus 2003- De ope ningstijden zijn: maandag t/m donderdag van 08.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. Na een succesvolle eerste periode wordt de expositie van de verzameling van Wessel Jager, die vorig jaar overleed, voortge zet. Deze (verkoop)expositie in galerie Rooyart in Venray omvat nog een 175 kunstwerken van zo'n 100 keramisten. Verzameld over de periode van medio tachti ger jaren tot heden, treft u een grote variatie van stijlen, vormge ving en technieken aan. Het is een internationale groep kunste naars van nagenoeg alle Europese landen en overige continenten, met name Azië. De beeldentuinexpositie laat beelden zien van Rosemarie Stuffer (D), Stan Linssen (NL), Anke Sondhof (D), Wladek Garnik (PL), Petra Lommen (NL) en Eva Roucka (F). Rosemarie Stuffer toont slanke tot 260 cm hoge stélen, Stan Lins sen hoge stoelen (190 cm), Anke Sondhof abstracte zoutgeglazuur- de sculpturen tot 180 cm, Wladek Garnik figuratieve sculpturen (160 cm), evenals Eva Roucka. Petra Lommen organisch abstrac te sculpturen laten zien hoe kunst en natuur kunnen versmelten. Voor deze expositie is de gale rie geopend op afspraak: tel. 0478-589245, internet: www.art- ned.nl/rooyart •Dik een jaar geleden heeft Syn- tligse een krantje uitgebracht, gémaakt voor en door jongeren. Na een lange stilte is er weer een krantje uitgekomen. Het nieuwe krantje draagt de naam Wat Nou?!?. Dit eerste krantje van de vejnieuwde uitgave laat duidelijk zien dat de jongeren van de redac tie de smaak te pakken hebben gekregen. Het acht pagina tellen de felgekleurde krantje trekt meteen de aandacht. Er staan onder andere twee interviews in. Een met Ger Last en één met eige naar Van Dijk-van De Steeg. Er staan ingezonden stukken in van jongeren en reacties van jongeren op de stelling Vandaag de oorlog tegen Irak morgen tegen Amerika. Er staan wederom weetjes en er is een nieuwe rubriek waarbij prij zen gewonnen kunnen worden. Deze keer is het een rebus. De jongerenkrant wordt uitgedeeld op verschillende locaties. Zoals op het Raayland College, Gilde opleidingen, het JIP en diverse inlooppunten van Synthese. De redactie is nog steeds op zoek naar andere enthousiaste jonge ren die mee willen helpen om de krant nog leuker en mooier te maken. Heb je interesse of vragen mail dan naar watnoukrant@hot- mail.com. PEEL EN MAAS een abonnement waard Op de eerste woensdag van september gaat in café-zaal De Evenaar een nieuwe cursus djembé van start. De lessen staan onder leiding van Jos Swinkels en Semmy Schamming. Op woensdag 3 september is er een introductieles. Voor de klein tjes vanaf 7 jaar is dit van 16.30 tot 17.30 uur; de kindergroep van 17.45 tot 19.45 uur blijft gehand haafd. Om 19.00 uur is er voor de volwassenen een introductieles. Info: Jos Swinkels, tel. 0478- 503522. Op zaterdag 5 juli is Hardcore Impact nummer 19 in Dingus aan de Hoenderstraat 10 in Venray. Aanvang 21.00 uur; café open om 19.00 uur. De entree bedraagt vijf euro en iedereen van 16 jaar of ouder (legitimatie verplicht) is welkom. Artiesten zijn Area 1 Hardcore: DJ Ruff Ryder, DJ Yesheads, DJ Die-Moon versus DJ 2 Hard, DJ Bassweiler, DJ Hallucinator en in Area 2 Chill-Out: DJ X-ception, DJ Chromix, Dl Untamed, DJ Tissue, DJ Poelik. Op zaterdag 12 juli verzorgt het Sambeekse Muziekgezelschap Semper Unitas een openlucht concert in het Oda Park in Ven ray. Semper Unitas staat onder de zeer deskundige leiding van diri gent Geert Mooren uit Meerlo. Het concert omvat uitvoeringen van diverse componisten, zoals Jan van der Roost, Phil Collins, Johan de Mey en Juri Briat. Sem per Unitas uit Sambeek vertoeft al geruime tijd in de hoogste afde ling van de amateur-blaasmuziek, de superieure afdeling. Regelma tig weet het orkest te komen tot zeer goede scores. Brabantse kam pioenschappen hebben zich in het verleden afgewisseld met het Nederlands kampioenschap. Sem per Unitas is meer dan 100 jaar jong, het enthousiasme straalt er vanaf, ook tijdens het concert in het Odapark in Venray. De entree is geheel gratis en de aanvang is om 18.30 uur. Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg/Zuid-Limburg is zodanig georganiseerd dat hulp verlening voor slachtoffers van geweldsdelicten en verkeersonge lukken altijd dichtbij is. Zij zijn elke werkdag bereikbaar op tele foonnummer 0900-0101 of 046- 4203500. U kunt bij hen altijd terecht voor een persoonlijk, ver trouwelijk gesprek over het gebeurde. Ook als u advies en hulp wenst omtrent strafzaken, de rechtsgang, de mogelijkheden van schadevergoeding en hulp bij verzekeringszaken kunnen zij u helpen. Met of zonder afspraak, u bent altijd welkom op een van de regiospreekuren. Voor regio Venlo (Vinckenhof- straat 63 in Venlo) is dit op iedere werkdag van 10.00 tot 12.00 uur. Slachtofferhulp werkt kosteloos en kent geen wachtlijsten. PEEL EN MAAS een abonnement waard De Lei Alberigs Prijs is er speci aal voor de amateur-beeldhouw kunstenaar in de provincie Neder lands Limburg en in de provincie Belgisch Limburg. Voor de derde maal wordt deze wedstrijd geor ganiseerd door de Stichting Lei Alberigs Prijs, die probeert voor de beeldenmakers een volwaardig podium te creëeren, iets wat voor de amateurschilder reeds vele jaren een vanzelfsprekend feit is. Aan Lei Alberigs (1921-1998) directeur van het Cultureel Cen trum Venlo en het Museum van Bommel van Dam Venlo (1966- 1982), die zich tijdens zijn leven op een bevlogen manier inzette voor de kunst in het algemeen, in Limburg en Vlaanderen in het bij zonder, maar ook een bijzonder oog had voor de amateurkunste naar, is de naamstelling van deze prijs te danken. Middels een aan tal selectie-tentoonstellingen in de beide Lintburgen, wordt door een onafhankelijke jury aan de Stich ting Lei Alberigs Prijs voorgesteld welke geselecteerde werken er in aanmerking komen voor de eindtentoonstelling, die plaats vindt medio december 2003 in het Terpkerkje te Urmond, Gemeente Stein en waar tijdens de eindjurering de laureaat voor dit jaar wordt verkozen en bekend gemaakt. De Stichting Lei Alberigs Prijs wil dit jaar een nog grotere bekendheid geven aan de mogelijkheid om deel te nemen aan de diverse exposities, maar vooral aan de amateurbeeldhou wer de kans geven zijn werk, dat vaak in zijn eigen stilte is ont staan, te tonen. In 1999 was de prijswinnaar mevrouw C.v.d.Lin- den uit Weert en in 2001 werd de heer J.Linssen uit Baexem de win naar. Of u nu lessen volgt aan de diverse kunstencentra, of particu lier lessen neemt bij diverse lera ren, of zonder les te nemen zelf werkt, omdat de drang om beel den te maken u reeds in de grip heeft; het is gewoon aan u om mee te willen dingen naar de prijs. De inschrijvingstermijn sluit uiterlijk 1 juli. Neem contact op met het secretariaat van de Stich ting Lei Alberigs Prijs: Maria Adams, telefoon (077)3510595, Lohofstraat 6b in Venlo, telefoon (06)19134141 e.mail mjca- dams@home.nl. e-mail: redactie© vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Het was spannend, afgelo pen vrijdagavond in jongeren centrum Merlin in Meerlo waar de première plaatsvond van de nieuwe Meerlo-Venray- se band Pro-Claim. Of beter gezegd: een nieuw muzikaal project. Want de vijf mannen van Pro Claim willen meer dan alleen muziek maken, ze geven er een spetterende show bij en tegelijk doen ze een beroep op het publiek. De band dwingt muzikaal respect af voor een mul ticulturele samenleving. Zo'n 150 muziekliefhebbers waren aanwezig bij de geboorte van Pro-Claim. Zanger Maarten Peelen (27) en basgitarist Marijn Poels (27) uit Meerlo, percussionist Frank van Zwamen (38) en drummer John van Els (37) uit Venray en gitarist Edin Hamzic (21) uit Maashees stelden het publiek niet teleur. Met een mysterieuze openingsact waarbij de lichteffecten een bij zondere rol vervulden, startte het kwintet de meer dan een uur durende non-stop show. In de muziek zaten elementen van aller lei types muziek: van jazz en latin en tot en met Afrikaanse ritmes en industriële metal. Een combinatie van alle cultu ren in één show, gespeeld door enkele gedreven muzikanten die van geen ophouden wisten. Maar ook de performance van de band mocht er zijn. Het ging er soms heftig, dramatisch, cultureel, spannend en akelig aan toe. .Maar dat is nu juist wat de mannen van Pro-Claim willen. Van vrijdag 4 tot en met dins dag 8 juli is er kermis in Yssel steyn. De Ysselsteynse kermis is een echte dorpskermis in de regio, die zich voor de jeugd in de feesttent, die geplaatst is achter Roelanzia en Forest, afspeelt. Vrijdag begint het feest met een avondvullend programma waar voor The Sparks en Geert Pelzer zullen zorgen. Beiden zeer bekend in Ysselsteyn en omstre ken. Zaterdag de band Oliver die grote bekendheid geniet in de regio. Oliver zal de tent op zater dag zeker laten schudden met hun bekende manier van optre den. Zondag is er voor de derde maal een regiodag. Op deze dag zullen er vier bands uit de regio voor zorgen dat iedereen aan hun trek ken komt. De spits wordt afgebe ten door Cold Turkey, afkomstig uit Overloon en omstreken. Deze band staat er bekend om benken- de 70op-40 nummers strak te coveren van o.a. De Dijk, Kane en Live. Daarna staat de band Day After Day voor u klaar. Deze vier koppige band uit de regio Venray staat garant voor een stevige pot power rock/metal. Als iedereen wat bekomen is van dit geweld staat The Unforgiven voor u klaar. Zij zijn bekend om de tribu- Dinsdag 8 juli geeft. Harmonie St. Catharina Leunen - Veulen - Heide een grandioos BBQ concert op het dorpsplein in Leunen. Voorgaande jaren stond de laatste repetitie altijd in het teken van een optreden bij het AC restau rant in Oirlo. Aangezien dat vorige jaar voor het laatst was werd er gezocht naar een alternatief en daar is het BBQ concert uit voortgekomen. Alle facetten van de vereniging zullen aan bod komen. De jeugd- harmonie, jeugddrumband, drum band en harmonie zullen allen het beste uit de kast halen om er iets moois van te maken. Het programma begint om 19.00 uur en zal ongeveer een anderhalf uur duren. Iedereen is bij deze uitgenodigd. Na afloop van het concert kan iedereen tegen betaling gebruik maken van de barbecue en de tap is natuur lijk ook nog de hele avond geo pend. Bij slecht weer wordt het hele programma binnen in De Brink afgewerkt. De politie heeft vrijdagmorgen in een winkel aan het Hensenius- plein een 41-jarige Duitser aange houden op verdenking van win keldiefstal. De man probeerde vlees mee te nemen ter waarde van 38,47 zonder te betalen. Hij werd meegenomen naar het politiebureau voor nader verhoor. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. Boekrecensie in Peel en Maas Het rijk van de Gouden Draak is de titel van de nieuwe roman van de bekende schrijf ster Isabel Allende. In 2002 begon Isabel Allen de aan een reeks avonturenro mans voor jong en oud. Het rijk van de Gouden Draak is het tweede deel van deze Jagu ar- en Adelaartrilogie. Voor het eerste deel. De stad van de wilde goden, kreeg de schrijf ster talloze goede kritieken. ISABEL ALLENDE De vijftienjarige Alexander gaat in dit nieuwe boek met zijn excentrieke oma, de reisboeken- schrijfster Kate Gold, mee naar het Verboden Rijk, een ongerept en moeilijk bereikbaar land hoog in de Himalaya. Daar ontdekt hij dat er op ruwe wijze een einde is gekomen aan de rust in de koninkrijk, waar de vreedzame, boeddhistische levenswijze al generaties lang geresepecteerd wordt. Het rijk is in rep en roer omdat in opdracht van een rijke westerse verzame laar de Gouden Draak is gestolen, het kostbare beeld dat met orakel spreuken de toekomst kan voor spellen. Als Alexander samen met zijn vriendinnetje Nadia op onderzoek uitgaat, worden ze het slachtoffer van de bende die de Gouden Draak heeft gestolen. Maar dank zij de hulp van een inheems meis- HET RUK VAN DEGOUDEN DRAAK te tot Metallica. Deze vier topmu- zikanten staan garant voor een uur onvervalste covers van Metal lica. Als afsluiter van de regiodag is deze keer gekozen voor Trade Mark. Deze band behoeft eigenlijk geen nadere uitleg, want wie kent deze vijf jongens niet' Op maan dag staat V-Male op het program ma. En dan dinsdag: WC Experience met in het voorprogramma Apes- jit. Dat Apesjit in het voorpro- j gramma speelt hebben de jongens te danken aan hun aansteklijke optreden op de regiodag van 2002. Hierna zal WC Experience op geheel eigen wijze Ysselsteyn se kermis 2003 afsluiten zoals alleen WC Experience dat kan. Er zullen gedurende hun optreden vele bekende nummers voorbij komen, die dan geheel aangepast zijn in hun eigen taal. Eri zoals ze zelf in hun openingsnummer zin gen 'goade mee naor de WC'. In Roelanzia is er voor de dans liefhebber op zaterdag een alleen- staandenbal met medewerking van Jersey. Zondag kermis vieren op het terras met gepaste muziek en een lekker sfeer direct aan het kermisterrein. Op maandag en dinsdag ouderwets matinee, lek ker ouderwetse dansen maar ook de vlottere foxtrotten, eveneens onder begeleiding van Jersey. De Muziekschool Venray wil in september beginnen met een cur sus Balkanmuziek: Roemeense. Bulgaarse, Griekse, Joego-Slavi- sche klanken, zoals deze vaak te horen zijn op festivals, in schouw burgen, op muziekavonden, radio of tv. Belangstellende muzikanten krijgen vijf zaterdagen een inten sieve scholing van Gerwil Kus- ters. Hij zal de cursisten niet alleen de (dans)muziek leren spe len, maar ook ingaan op zaken als stijlkenmerken en speelmanieren. Elke zaterdag wordt er gespeeld van 10.00 tot 15.30 uur. Hiervoor is gekozen om de cursus kort en compact te houden. Bovendien gaat het instuderen zo makkelij ker en sneller dan met een groter aantal avondlessen. De muziek school hoopt op aanmelding van minimaal tien muzikanten, die liefst al enige ervaring hebben op hun instrument. Het lesgeld zal 80 euro voor vijf lessen bedragen. De eerste les is voorzien op zaterdag 20 september. De overige zaterda gen worden vastgesteld in overleg met de deelnemers. Belangstellen den kunnen zich voor informatie of opgave wenden tot de Muziek school Venrav, telefoon 0478- 585320. Onbekenden hebben vrijdag nacht een zilver kleurige Nissan Patrol, voorzien van het kenteken 62-VB-NF, weggenomen. Ze braken in in een woning aan de Gildestraat in Holthees en namen binnen de autosleutels weg. Vervolgens namen ze de auto die bij de woning stond weg. je en de zoon van de koning en diens boeddhistische leermeester lukt het hen na vele avonturen de vijand te verslaan en het Verbo den Rijk te redden. Isabel Allende heeft opnieuw een spannend en fantastisch avonturenverhaal geschreven waarin zij twee totaal verschillende culturen met elkaar confronteert. Op subtiele wijze levert ze kritiek op de materialisti sche westerse samenleving, waar in men het gevoel voor spirituali teit en het contact met de natuur verloren heeft. Het rijk van de Gouden Draak is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 17,90 euro.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11