Muziekfeesten in Blitterswijck Meerlo-Wanssum Schraven 70 jaar lid van Moed en IJver Containeropslag bezorgt buurt hoofdbrekens Winnende ballon landt in Polen ^€18, Peuters gaan 'op vakantie' Ballonnen Peel en Maas welkome aanvulling OJC Merlin Geslaagd Niets! Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 26 juni 2003 - Pagina 09 Fanfare Moed en IJver viert 85-jarig bestaan Platina jubilaris in Blitterswijck Fanfare Moed en IJver uit Blitterswijck viert dit jaar haar 85-jarig bestaansfeest. De ver eniging ontstond in 1918 vlak na de eerste wereldoorlog. Na de ontbinding van de toenma lige zangvereniging zetten enkele heren in Blitterswijck een bliksemactie op touw om een fanfare op te richten en een aantal instrumenten aan te schaffen. Hiermee werd de basis gelegd voor de huidige fanfare. Op vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 juli viert de muziekvereniging haar 85- jarig bestaan met een spette rend feestweekend in het dorp. Sinds meer dan veertig jaren heeft Moed en IJver ook een drumband. De vereniging heeft inmiddels een rijke geschiedenis achter de rug en is nog altijd bloeiend, ondanks haar 85-jarige leeftijd. Moed en IJver is niet meer weg. te denken uit de plaat selijke gemeenschap. Anno 2003 staat de fanfare onder de bezielende leiding van de nog jonge dirigent Chris Derikx (22) uit Broekhuizenvorst. "We hebben een zeer vooruitstre vende en enthousiaste dirigent", zegt secretaris Simon Kreutz van fanfare Moed en IJver. "De kracht vah dit korps is dat het een grote familie is met een erg sterke vaste kern. Gezelligheid staat voorop terwijl de muziekvereniging er op de eerste plaats is voor de dorps gemeenschap." De vereniging telt honderd leden waarvan 48 actief zijn bij de fanfare en 21 bij de drumband. Fanfare en drumband hebben samen 21 jeugdleden, terwijl het ledenaantal van de muziekvereni ging nog steeds groeiende is. Iets dat niet alle fanfares kunnen zeg gen. De drumband van Moed en IJver staat onder vakkundige en inspirerende leiding van instruc teur Mark Roosengarten en komt uil in de tweede divisie. De Blit- terswijckse fanfare is de laatste tijd nauw gaan samenwerking met de fanfare uit buurtdorp Meerlo om op die manier eikaars sterke kanten te verbreden en wat het instrumentarium betreft elkaar aan te vullen. Muzikaal gaan ze ook samenwerken. Zo leeft het idee om in het voorjaar van 2004 samen met de Meerlose muziekvereniging een groot con cert te geven in de Venrayse schouwburg. Het programma gaat heten Music Trends en er worden tijdens dat concert allemaal bekende filmmuzieknummers gespeeld door de twee fanfares en de drumband. Maar tijdens dat concert is veel meer te zien en te beleven, want er wordt een hele show omheen gebouwd. Fanfare Moed en IJver uit Blitterswijck viert haar 85-jarig bestaan met een groot feestweekend op vrijdag 4zaterdag 5 en zondag 6juli :PROMOTIE jeugd een kleurwedstrijd op touw gezet. s'Avonds is er vanaf 20.00 uur volop show en entertainment met Hoogtepunt van Moed en IJver is wel de promotie naar de ere- afdeling in 1993 en de handha ving in deze hoge afdeling in 1996. Omdat het korps door omstandigheden in 2001 niet op concours kon, is de fanfare een afdeling gezakt en speelt ze nu in de afdeling Uitmuntendheid. In oktober van dit jaar gaat Blitters wijck deze plek verdedigen tij dens een concours in de Maas poort in Venlo. Zowel aan het programma als aan het enthou siasme van dirigent en instruc teur, leden en bestuur valt af te leiden dat muziekvereniging Moed en IJver uit Blitterswijck weer in de muzikale lift zit. In het kader van het 85-jarig bestaan viert de vereniging in het weekend van 4. 5 en 6 juli de Muziekfeesten onder het motto.'Moed en IJver ontmoet....' Het programma start op vrijdag 4 juli om 20.00 uur met een receptie en de huldiging van jubi laris Nöl Schraven wegens zijn 70- jarig lidmaatschap (zie elders op deze pagina). Zaterdag 5 juli is de jeugd aan de beurt. Om 11.00 uur is er een kindershow met een optreden van clown/goochelaar Rinaldo. Tevens is er voor de medewerking van Henri Wessels. Deze rasartiest zal het bekende Swing Palace spelen, samen met een vertegenwoordiging van alle buurten uit Blitterswijck. Wat is de muzikaalste buurt van Blitters wijck? WERVELENDE SHOW Zondag 6 juli staat geheel in het teken van drumbands en blaasmu ziek in de buitenlucht. Om 09.30 uur is er echter eerst een H. Mis en aansluitend begint op het kerk plein het muziekspektakel: 'Moed en IJver ontmoet. Allereerst geven de drumbands van Fanfare Velden, Jong Nederland Horst en van Moed en IJver een wervelen de show. Vervolgens luisteren diverse fanfares het programma op. De jubilerende vereniging staat als eerste op de planken en vervolgens spelen uit Duitsland Musikferein Walbeek, uit Broek huizenvorst Fanfare Broekhuizen- vorst en Ooyen, uit Meerlo Fanfa re Eendracht en uit Velden Fanfare en Drumband Velden. Voor de kinderen zijn er ook diverse attracties aanwezig. De entree is gratis. Nol Schraven, in de volks mond beter bekend als 'Schra- oves'Nöl', viert dit jaar zijn platina jubileum als muzikant. De Blitterswijckenaar is al zeventig jaar lid van muziek vereniging Moed en IJver. Nol herinnert zich nog als de dag van gisteren het prille begin van zijn muzikantschap. De pove re gang van zaken bij de muziek vereniging tot en met de Tweede Wereldoorlog maar ook de jaren daarna nog en de moeilijkheid om aan nieuwe instrumenten te komen bijvoorbeeld. De armoe ging zelfs zo ver, dat de leden de eerste jaren na de bevrijding een partij koper moesten inleveren om instrumenten te kunnen kopen. Nol loste dat probleem creatief op. Hij ging zelf op zoek naar koperen granaathulzen, over blijfselen van die vervelende oor log. Er volgden jaren van bestuurslidmaatschap, Nol moe digde jonge muzikanten aan. repa reerde instrumenten enzovoorts. Kortom: Nol Schraven is een veel zijdige verenigingsman. De jubilaris was niet alleen actief als muzikant bij de fanfare, A'dl Schraven is al zeventig jaar lid van de Blitterswijckse fanfare maar trad na de bevrijding ook jarenlang op als 'speulman' met zijn trekbuul bij bruiloften en feestjes (meestal nog aan huis gevierd destijds). Het grootste succes dat hij als actief muzikant bij 'Moed en IJver' meemaakte, was ongetwijfeld de promotie van zijn korps naar de ere-afdeling in oktober 1993 in de Rodahal in Kerkrade. Heel zeker bewaart hij ook nog goede herin neringen aan de viering van het 75-jarig jubileum van de muziek vereniging in 1993 waarbij aan de vereniging de koninklijke erepen ning werd toegekend en Nol de koninklijke onderscheiding en het gouden bondsinsigne ontving. Tij dens de receptie op vrijdag 4 juli vanaf 20.00 uur kan iedereen de jubilaris en zijn echtgenote Annie komen feliciteren. Het ROC, Regionale Overslag Centrum Wanssum B.V., bezorgt inwoners van Wans sum en Well, aan de andere kant van de Maas, veel hinder. De gemeente verleende het bedrijf, in afwachting van een definitieve vergunning een gedoogvergunning. Maar C. Versteeg uit Wanssum en A. Sjoerd, Ben en Mo winnen kaartjes voor familiepark Peel en Maas hield onlangs tijdens de Derde Wereldmani festatie in Meerlo een ballon wedstrijd voor de jeugd. In de afgelopen weken mocht de redactie van het nieuwsblad voor Venray en omgeving ruim tachtig antwoordkaarten in ontvangst nemen, die voor al net over de grens in Duits land geland waren. Een tiental ballonnen was schijnbaar niet stuk te krijgen, want zelfs in de voormalige DDR werden enkele Peel en Maas-ballon nen gesignaleerd. De grote winnaar van de ballon wedstrijd van Peel en Maas is Sjoerd Swinkels uit. Ysselsteyn, wiens ballon landde in de Poolse plaats Peytnica, op circa 200 kilo meter ten noordoosten van Ber lijn. Deze ballon legde in totaal ongeveer 800 kilometer af. Sjoerd Swinkels uit Ysselsteyn ontvangt binnenkort twee kaart jes voor het familiepark Kernwas ser Wunderland in de Duitse plaats Bottrop. De 6,5 maanden oude Ben Sijmons uit Leunen werd tweede. Zijn ballon landde in de Duitse plaats Rathenow (circa 550 km ten westen van Ber lijn). Hij kreeg woensdagmorgen al twee kaartjes voor het familie park van de redactie van Peel en Maas overhandigd. De derde plaats was voor Mo van Dongen uit Venray. De ballon van haar kwam terecht in de Duit se plaats Javenitz in Sachsen, ten oosten van Wolfsburg, op circa Pas 6,5 maand jong en nu al in de prijzen: Ben Sijmons uit Leunen. 500 kilometer van Meerlo. Ook zij ontvangt binnenkort twee toe gangskaartjes voor het familie park. Het voorprogramma van het concert van Pro-Claim op vrijdag 27 juni in OJC Merlin in Meerlo is afgelopen weekend pas bekend geworden. Om 21.00 uur zal de nieuwe fomatie 'Pilot Flame' uit Venray bekende en minder bekende popliedjes uit de boxen knallen. Ook speelt de band eigen werk. Aanvang 20,30 uur, entree 3 euro. Op vrijdag 11 juli houdt de Stichting Peuterspeelzalen Meerlo-Wanssum een geza menlijke activiteit voor haar 130 peuters in de sporthal in Meerlo. Het thema van deze ochtend is 'Samen op vakan tie'. Samen omdat alle peuter speelzalen samen iets op touw zetten en op vakantie omdat de vakantie er aan zit te komen. En het thema vakantie is herkenbaar voor de peuters. De activiteit begint om 9-00 uur. De peuters nemén tijdens de ochtenduren onder meer vijf keer deel aan een bewegingsles van Talli Fokke. Verder komen in de sponhal en de kleedkamers negen stationnetjes waar tal van activitei ten plaatsvinden, zoals voorlezen, poppenspel en kleuren. Ook zijn er bijvoorbeeld kruiptunnels en kunnen de peuters spelen in een bouw- en ballenhoek en klauteren in een klimhoek. De peuters gaan in groepjes onder begeleiding van een leidster of ouder op volgorde de stationnetjes af. Kabouter Plop is aanwezig om iedereen de weg te wijzen. Een brandweerauto met ballonnen komt na afloop van de activiteiten aanrijden. Deze ballonnen worden ter afsluiting van de peuterochtend opgelaten. SOS Meerlo-Wanssum: De ballonwedstrijd van Peel en Maas tijdens de grote Derde Wereldmanifestatie op zondag 18 mei in Meerlo was een wel kome aanvulling op de vele kinderactiviteiten tijdens die dag. Dat heeft het bestuur van SOS Meerlo-Wanssum directie en redactie van het weekblad voor Venray en Meerlo-Wans sum laten weten. Meer dan zeshonderd ballon nen gingen de lucht in en dat betekent dal evenveel kinderen zo'n ballon de lucht in hebben gelaten. Ze stonden op zeker moment in de rij bij de stand van Peel en Maas. Tegelijk met deze ballonwedstrijd konden inwoners zich ook tegen reductie abonne ren op het weekblad Peel en Maas. Vijftig inwoners van Meer lo-Wanssum deden dat en voor elke nieuwe abonnee ontvangt de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum een euro voor hun kinderproject in de Chileense stad Chilian. "Een sym pathieke actie van de directie en de redactie van Peel en Maas", laat Patrick Beterams van de Meerlo- Wanssumse stichting weten. Hij voegt daar aan toe dat de Meerlo-Wanssumse fanfares en zangkoren zeer enthousiast heb ben gereageerd op de tien weken durende redactionele aandacht die Peel en Maas heeft geschon ken aan deze verenigingen. Van alle muziek en koorverenigingen werden portretjes gemaakt. "Ze hangen nu in alle clublokalen van de verenigingen", aldus de SOS- woordvoerder. SOS Meerlo-Wans sum heeft Peel en Maas ook laten weten zeer blij te zijn met de pro motionele aandacht die de Derde Wereldmanifestatie in dit week blad heeft gekregen. Wrat SOS betreft voor herhaling vatbaar. Klijnhout en anderen uit Well worden zo nu en dan gek van het lawaai. Vooruitlopend op de verdere uitkomst van de vergunningprocedure vroegen zij de Raad van State dezer dagen de gedoogbeschikking van de gemeente te schorsen. In feite gaat het om een tweede gedoogbeschikking. De Raad van State keurde de eerste af, omdat die formeel niet klopte. In beide gevallen ging de gedoogbeschik king vergezeld van een aantal voorschriften, die er volgens de woordvoerder van de gemeente Meerlo-Wanssum. J. de Graaf, juist op zijn gericht de burger tegen overlast te beschermen. Beperking van de herrie is daarin essentieel. Als het bedrijf de crite ria daarvoor overtreedt zal de gemeente handhavend optreden. NIEUWE VERGUNNING De nieuwe vergunning die in de maak is behelst onder meer de komst van nóg een kraan en de bouw van een hal. Klijnhout woont in Well, op 1500 meter van het bedrijf. Hij zegt dat het over slagcentrum aan het lawaai van de kraan begin dit jaar wel iets heeft gedaan. De herrie is nu in Well niet meer storend bij gesprekken binnenshuis. Maar bij wind uit het zuid-westen is de kraan nog wél duidelijk te horen als het binnen verder stil is. "Een en ander uiter aard bij gesloten dubbel glas". RAPPORTAGE Volgens Versteeg deugen de geluidsrapportages niet. "Zelden heb ik in mijn professionele loop baan zulke onduidelijke rappor ten gezien. De uitgangspunten staan er bijvoorbeeld helemaal niet in. Ook over het aantal autobewe gingen is geen duidelijkheid. Ver steeg veronderstelt dat er, 275 dagen per jaar, elke dag niet 60, maar 70 vrachtwagens het terrein van het bedrijf op- en afrijden. Een vermoeden dat de gemeente en een van de aanwezige geluids specialisten subiet als onjuist van de hand wijzen. OVERLAST A. Kaspers, woordvoerder van het bedrijf, vindt dat aan de regels tegen herrie kan worden voldaan. Maar helemaal stil zal het volgens hem rond zo'n bedrijf in werking nooit worden. En staatsraad Drup steen stelt dat het voor de raad bij deze zaak niet gaat of men geluid wel of niet als overlast ervaart, maar om de vraag of het gedoog- besluit de toetsing aan het wette lijk systeem kan doorstaan. Uitspraak over ongeveer twee weken. Wouter Poels uit Meerlo is aan de Hogeschool InHolland in Haar lem geslaagd voor de opleiding Logistiek Economie. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers. Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12,00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726. fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg. Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. VanDijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755 Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a. 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 0^7-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219. 5913 ST Venlo. tel: 077-3875829 CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Een jaarabonnement kost u slechts OO Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank-of girorekening af te halen. ob handtekening: V y tuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9