ick Willems gildekoning Ingezonden Nieuwe start brandweerpost Vierlingsbeek Björn Cleven wint darttoernooi Meerio Veiligheidstips voor uw huis tijdens uw vakantie Extra beloning bij goed presteren The Best of Health Vuurdoop voor Pro-claim Oud papier Geslaagd Wijkfeest Landweert NAVO-oefening Politie informeert met publiekskrant Bevrijdingsrit PEEL EN MAAS Donderdag 26 juni 2003 - Pagina 14 Belofte maakt schuld: koning gaat trouwen Op donderdag 18 juni, sacramentsdag, hield het Koninklijk St.-Willibrordusgil- de uit Geijsteren traditiege trouw de schietwedstrijd om het koningschap van het gilde. De nieuwe koningen werden bij de junioren-aspi ranten Michiel Jakobs en de gildekoning 2003 van Geijste ren werd Nick Willems. Eerst werd echter afscheid genomen van de oude koningen en koningin. Dat waren Eddy Boom (die op de laatste gildedag in Beugen ook nog het kringko ningschap van het Land van Cuijk wist te bemachtigen), koningin Angela Kleeven en jeugdkoning Peter Janssen jr. Vervolgens hielden de junioren aspiranten hun wedstrijd. Zes junioren namen aan deze strijd deel. De wedstrijd nam een ver rassende wending toen Michiel Jakobs al met het 85e schot de vogel eraf schoot. Daarmee werd Michiel jeugdkoning van het gilde. Daarna kon de wedstrijd om het koningschap van het gilde beginnen. De elzenhouten vogel, traditiegetrouw gemaakt door kei zer Hay Boom. werd door burge meester Joep Hahn, gildepriester pastoor Wim van Kempen en ere lid Sjeng Kleeven bevrijd van eventuele 'boze geesten'. Boze geesten in de zin van afspraakjes vooraf tussen gildcbroeders over wel of niet raak schieten en dat soort dingen. Maar liefst 4 3 gildebroeders mengden zich in de strijd om het koningschap en in vlot tempo volgden de schoten elkaar op. Maar de vogel leek geen krimp te willen geven en na zo'n 250 scho ten waren er pas enkele tekenen van schade zichtbaar. Daarna begon hij aan de zijkant en voor kant wat scheuren te vertonen, maar iedereen dacht dat het nog «wel lang zou duren. Het duurde dan ook nog tot het 427e schot eer de vogel naar beneden stortte. De verrassing was groot voor Nick Willems. Hij werd koning, aangezien het zijn schot was dat dit veroorzaakte. Nick schrok, keek op en besefte dat dit een belofte inhield. Zo'n drie jaar gele den had hij namelijk aan zijn vriendin Hanny Koopmans beloofd dat wanneer hij koning zou worden, zij zouden gaan trou wen. Hanny hoefde dan ook niet lang na te denken eer zij het koninginneschap aanvaardde. Behalve een voorgenomen brui loft, zal het koningspaar ook deel nemen aan de gildedagen en optredens van het gilde. Bijzon der hieraan is dat Nick behalve koning, ook de standaardruiter van het gilde is. Een koning te paard, eventueel vergezeld van een schrijlings zittende koningin is natuurlijk iets zeer bijzonders in de optochten op de gildedagen. Op 22 juni, sacramentszondag, werden de nieuwe koningen en koningin na de H. Mis in de St.- Willibrorduskerk in Geijsteren aan de gildepriester en aan beschermheer Baron de Weichs de Wenne voorgesteld en vervol gens begeleidde het gilde het koningspaar naar huize Willems aan de Oostrumseweg. Daar werd nog een vendelhulde gebracht en natuurlijk werden ook enkele fles jes bier genuttigd door de gilde- broeders op het nieuwe koning spaar. Op zaterdag 28 juni vindt tussen 15.00 en 16.00 uur de officiële installatie plaats van de brandweervrijwilligers voor de post Vierlingsbeek. Tien nieuwe vrijwilligers heb ben eind juni examen gedaan voor de opleiding brandwacht en zijn voor dit examen ook geslaagd. Vanaf zondag 29 juni 12.00 uur staat de nieuwe ploeg paraat. Om deze nieuwe start offi cieel in te luiden, vindt op zater dag 28 juni de officiële installatie plaats in de brandweerkazerne aan de Molenstraat 8c in Vierlings beek. Om 15.00 uur worden de genodigde ontvangen, waarna wethouder Moes om 15.15 uur het woord zal nemen. Daarna worden de korpsleden officieel geïnstalleerd middels het per soonlijk overhandigen van de semafoon. Het korps Vierlingsbeek gaat nu van start met zestien brandweer- vrijwilligers. Dit betekent dat de veltum Vrijdag 27 juni wordt er door leden van DOS Venray wederom het oud papier opgehaald in de wijk Veltum (gedeelte omsloten door de straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg). Om 13-00 uur wordt met het inzamelen begonnen en daarom wordt iedereen vriende lijk verzocht het papier goed gebundeld of verpakt in dozen tij dig aan de straatkant te zetten. Voor bewoners van de flats aan de Haammakerstraal en Veltumse Kleffen geldt dat zij het papier op die middag tussen 12.30 en 15.00 uur kunnen brengen naar de cen trale plek gelegen aan de Haam- makerstraat. vredeski; rk Woensdag 2 juli wordt er papier opgehaald route Vredes- kerk, Langeweg, Mer.seloseweg, Westsingel, Langstraat en al de tussenliggende straten. In overleg met de gemeente zal ook het eer ste gedeelte van de Merseloseweg en de Kruitweg in de route wor den opgenomen. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. desselke Op vrijdag 27 juni wordt er papier opgehaald route "t Dessel- ke, het gebied gelegen tussen Lan geweg, St. Jozefweg, Noordsingel, Westsingeï, Merseloseweg en alle tussenliggende straten. Aanvang 18.00 uur. Zorg dat het papier goed gebundeld of in dozen aan de straat wordt geplaatst. De container op de parkeer plaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier depone- ren ten bate van Heil der Zieken. Aan de dansacademie van de Fontys Hogeschool Tilburg slaag de Willemijn van Daal voor de richting Musical-Theater. post weer volledig bezet is en dat de zorg voor de brandweertaken niet meer gedeeltelijk wordt opgevangen door de korpsen uit de gemeenten Venray en St. Anthonis. Wél krijgen de nieuwe leden nog een steuntje in de rug van hun collega-brandweerlieden van de post Boxmeer. Voorlopig zal er bij elke oproep gelijktijdig een wagen uit Boxmeer uitrok ken. In september gaat de nieuwe groep van tien de opleiding brandwacht eerste klas volgen, waarin ze de fijne kneepjes van de technische hulpverlening wordt bijgebracht. Een nieuweling begint opnieuw met de opleiding brandwacht en twee leden starten met de opleiding voor bevelvoer der. Het wijkfeest Landweert nieu we stijl op 4, 5 en 6 juli staat dit jaar geheel in het thema country en western. Op vrijdag 4 juli geeft jeugdsoos De Kelder het start schot voor de jongeren van 12 tot 18 jaar. Vanaf 20.00 uur gaat de tent open en kun je je opgeven voor deelname aan het rodeorij den. Na 23-00 uur vindt de prijs uitreiking plaats. Zaterdag 5 juli wordt ingevuld door ACL met gezinsplezier. Kids kunnen er schminken, knutselen en er is een heuse huifkartocht, 's Avonds de Venrayse band BOB en een demonstratie country- en wes- terndansen. Op zondag 6 juli wordt afgesloten door de oude renvereniging met volksdansen. Vliegtuigen van de Konink lijke Luchtmacht nemen van 23 juni tot en met 4 juli deel aan de jaarlijkse NAVO-oefe ning 'Clean Hunter 2003'. 'Clean Hunter' is een grote internationale oefening waar dit jaar veertien landen aan meedoen. De oefening vindt plaats in een gebied dat loopt van midden Polen tot het Verenigd Koninkrijk en van Zuid-Duitsland tot Dene marken. De vliegoefeningen vin den overdag plaats tussen 09.00 uur en 18.00 uur. Gedurende het weekend (28 en 29 juni) wordt niet gevlogen. Luchtmachtbasis de Peel in Vre- depeel wordt tijdens 'Clean Hun- ter' onder andere gebruikt als doel voor luchtaanvallen. Deze oefening bestaat uit maximaal vier aanvallen, met maximaal twaalf vliegtuigen per aanval. Boven luchtmachtbasis dé Peel mogen toestellen op een minimumhoog te van 150 meter vliegen. De vliegtuigen mogen buiten het luchtvaartterrein niet lager vlie gen dan 300 meter. Apache- gevechtshelikopters van de vlieg basis Gilze-Rijen voeren tijdens 'Clean Hunter' onder meer een Combat Search and Rescue-oefe- ning (CSAR)-operatie uit in Dene marken. Dartclub 't Tumpke Meerio hield zondag haar Open Meerlo's Dommelsch Ice Cup Darttoernooi in 't Brugeind. Ondanks de hitte streden 58 fanatieke darters om de titel. Na de eerste ronde ont stond een winnaars- en verliezers ronde. De uitslag: Winnaarsronde: 1) Björn Cle ven, Venray 2) Frank Tiggelers, Venlo 3) Wil v.d. Coelen, Horst 4) Elroy Willems, Helmond Verliezersronde: 1) Wil Guzzen Roermond 2) Ron Windrath, Ven ray Extra prijs Beste dame: Natasha van Gogh, Venray Hoogste uitgooi (150): Ruud Bont, Venray Ook dit jaar kunt u aan de politie doorgeven wanneer u met vakantie gaat. Het voor deel hiervan is dat uw adres wordt opgenomen in de pro jectmatige surveillances en in geval van nood weet de politie hoe u te bereiken bent. Deze service van de politie is ook dit jaar te regelen via internet. Op de internetsite van de poli tie Limburg-Noord (www.politiel- imburgnoord.nl) kunnen inwo ners van de regio Midden- en Noord Limburg via de button 'vakantiemelding' de vakantiemel ding direct aan de politie doorge ven. Dit kan ook telefonisch via het algemene politienummer 0900-8844. Op de internetsite van de politie Limburg-Noord (www.politielimburgnoord.nl) kunt u een vakantiemelding door geven door een formulier in te vullen. Dit formulier vindt u onder de button Vakantiemel ding. Op dit formulier vult u uw adresgegevens in en geeft u onder andere aan wanneer u afwezig bent en wie er in het bezit is van uw huissleutel. Als u belt met het algemene nummer van de politie 0900 - 8844, dan kunt u met een telefoontje uw melding doorge ven. Tijdens het telefoongesprek worden uw adresgegevens geno teerd en de periode die u afwezig bent. Daarnaast wordt de naam, het adres en telefoonnummer van de zogenaamde sleutelhouder van uw woning gevraagd en kunt u eventuele bijzonderheden door geven. De adressen van vakantiegan gers worden opgenomen in de zogenaamde projectmatige sur veillances. Met name de vrijwilli ge politie bezoekt en controleert op ongeregelde tijdstippen de aangemelde woningen. Het komt 1 voor dat de .sleutelhouder wordt gewaarschuwd met het verzoek een bepaalde onveilige situatie te verhelpen. Denk bijvoorbeeld aan een raam dat nog openstaat of een stapel post die zichtbaar achter de voordeur ligt. Het komt voor dat vakantiegangers eerder dan gepland thuis arriveren. In dat geval is het belangrijk om dit ook even door te geven bij de politie via het algemene politienummer 0900 - 8844. Hierdoor kunnen onnodige vervelende situaties worden voorkomen. De politie werkt er natuurlijk ook in de vakantieperiode aan om zoveel mogelijk misdrijven te voorkomen. U kunt er zelf echter ook veel aan doen. Met behulp van een aantal kleine acties in en rondom uw woning kunt u de kans op een misdrijf tijdens uw afwezigheid verkleinen. Denk bij voorbeeld aan het goed afsluiten van alle ramen en deuren. Het komt regelmatig voor dat w.c.- raampjes en schuurdeuren wor den vergeten! Laat geen sleutels aan de binnenkant op de deuren staan. Laat niet zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoelang u weg bent. Sluit de overgordijnen niet en haal de planten niet van de vensterbank. Vraag uw buren om uw brievenbus dagelijks te legen en laat de post neerleggen op een plek die van buitenaf niet zichtbaar is. Laat geen geld, waar devolle papieren of sieraden thuis achter. In een kluis bij de bank is het safe. PEEL EN MAAS een abonnement waard VGZ en Maasziekenhuis maken prestatie-afspraken Zorgverzekeraar VGZ en het Maasziekenhuis Pantein in Boxmeer hebben als eerste partijen in Nederland een samenwerkingsovereenkomst die veel verder gaat dan de gebruikelijke jaarlijkse afspra ken. Met ondertekening van het contract verplicht het zie kenhuis zich de gevraagde, benodigde zorg te leveren. 'Nee' verkopen onder het mom van bijvoorbeeld capaciteitstekort is geen optie meer. De overeen komst geeft ziekenhuizen daaren tegen de mogelijkheid hun regier ol ruimer in te vullen. Contractueel is vastgelegd dat het ziekenhuis regelmatig klanttevre- denheidsonder-zoeken uitvoert. Bij goed presteren wordt het zie kenhuis beloond met een bonus. In het contract staan heldere en meetbare afspraken over de geac cepteerde wachttijden (Treeknor men), wachtlijstbemiddeling, zorgvernieuwing, de kwaliteit van de dienstverlening, de resultaten en de toetsing ervan. De resulta ten worden gekoppeld aan een financiële bonus of malus. De bonus kan voor het Maaszieken huis oplopen tot zo'n 65.000 euro. Het Maasziekenhuis wil die bonus inzetten voor de patiënten zorg. Beide partijen denken op deze manier te werken aan toegankelij ke en betaalbare zorg die voldoet aan de vraag van de patiënt. Aan het eind van dit jaar moet duide lijk worden wat de nieuwe con tracten hebben opgeleverd. VGZ wil ziekenhuizen aanzetten tot een maximale inspanning de beschikbare capaciteit in te zet ten: "Het is in het belang van onze verzekerden dat, via de weg van vrije onderhandelingen met zor gaanbieders, afspraken worden gemaakt over kwantiteit, kwaliteit en tijdigheid van de behandelin gen. Als zorgverzekeraar moet je voor je verzekerden zorg kunnen inkopen bij de beste leverancier tegen de beste prijs. Het blijkt dat ziekenhuizen, met het Maaszie kenhuis nu voorop, over het alge meen positief reageren op deze nieuwe lijn. De meeste ziekenhui zen gaan met zelfvertrouwen een omgeving van meer marktwer king in", aldus bestuursvoorzitter Boudewijn Dessing. Meer dan 85% van alle denkba re ziektes kan in het Maaszieken huis worden behandeld. Voor de zorg die het Maasziekenhuis niet zelf kan leveren, zoekt zij zelf alternatieven bij samenwer-ldngs- partner UMC St. Radboud in Nij megen of andere ziekenhuizen in de buurt. Waar nodig - zoals op het gebied van oogheelkunde - wordt in Duitsland zorg inge kocht. Daarnaast is het Maaszie kenhuis als onderdeel van Pantein (de organisatie voor zorg, welzijn en wonen) volop bezig met de ontwikkeling van ketenzorg in het Land van Cuijk en Noord-Lim- burg. Het Maasziekenhuis is zeer tevreden met de overeenkomst: "Met deze afspraken stimuleert VGZ een systeem waarin de finan ciën de ziekenhuizen niet langer belemmeren om te voldoen aan de zorgvraag van patiënten. De geleverde zorg wordt zo altijd betaald, iets dat voor het Maaszie kenhuis en de daar werkzame medisch specialisten in het oude systeem lang niet altijd het geval was. Bovendien biedt dit systeem mogelijkheden om te investeren in zorginnovatie. Wij zijn geïnte resseerd om met andere zorgver zekeraars soortgelijke afspraken te maken", aldus directeur Henri Janssen. Heeft u ook moeite gewicht te verliezen? Voelt u zich moe, heeft u last van dat opgeblazen gevoel en steeds behoefte aan suiker? The Best of Health heeft een life- styleprogramma ontwikkeld voor een ieder die gewicht wil verlie zen en dat gewichtsverlies wil behouden. Vele beroemdheden hebben profijt van dit buitenge woon succesvolle programma dat inmiddels bekend staat als 'het dieet van de sterren'. Zo heeft Viola Holt in slechts vier weken elf kilo en een indrukwekkende twaalf centimeter van haar taille verloren. Zij zegt: "Nooit gedacht dat lijnen zo gemakkelijk was. De centimeters en kilo's vliegen eraf. Ik ben dik tevreden!" Het programma wordt onder steund door veel artsen en voe dingsdeskundigen. Dit uitgebalan ceerde eetprogramma staat u toe normaal en lekker voedsel te eten zoals eieren, vlees, vis, gevogelte, fruit en groenten zonder het voedsel te wegen of de calorieën te tellen. Natuurlijke voedingssup plementen zorgen voor de juiste balans van voedsel, verhogen uw energieniveau en verminderen de verschijning van vet en cellulitis. Viola Holt ziet ook duidelijk ande re voordelen: "De voedingssup plementen die bij het afslankpro- gramma horen zijn ook nog goed voor je huid, je haar en je nagels. Ik wens iedereen The best, of health." Voor meer informatie over The Best of Health afslankmethode in combinatie met een unieke niet- goed-geld-terug-garantie bezoekt u het best de speciale presentatie bij u in de buurt. Deze vindt plaats in: Wijkcentrum Velten. Veltumse Kleffen 62 b in Venray. Bel gratis: 0800 0801 om te verne men wanneer en hoe laat. Reser veer plaatsen voor u en uw vrien den. Het afslankprogramma bestellen maar geen presentatie bijwonen? Bel dan ook gratis 0800 0801. In februari 2000 knalden de laatste klanken van de toendertijd vermaarde popgroep Noisy Stuff door de speakers in het uitver kocht Meerlose jongerencentrum Merlin. De groep viel uit elkaar gezien een aantal interne meningsverschillen. Voormalig gitarist Luc Schell stapte in top-40 coverband Jeopardy, drummer Michael Poels stapte over op de pretpunk van de band Jellygoose. Maarten Peelen (27) en Marijn Poels (27) kwamen na een tijdje rust weer bij elkaar en al vlug werd er volop gezocht naar gedre- Voor de derde keer presenteert de politie Limburg-Noord een populaire versie van het jaarver slag. De balans 2002 is bedoeld om alle inwoners van de regio Limburg-Noord te informeren over de activiteiten en prestaties van de politie in de regio Lim burg-Noord over het afgelopen jaar. Bovendien staan er prakti sche tips en wetenswaardigheden in. Kortom, een krant om te bewaren. De publiekskrant telt in totaal twaalf pagina's waarin de vier resultaatgebieden veiligheid, leefbaarheid, maatschappelijke integriteit en kwaliteit van dienst verlening zijn uitgewerkt. Deze resultaatgebieden bepalen in ster ke mate het alledaagse politie werk. De pagina's zijn gelardeerd met foto's, artikelen over politie werk en statistische gegevens. Ook wordt aandacht besteed aan de ontwikkelingen binnen de politie-organisatie. De publieks krant verschijnt met een oplage van 225.000 stuks. De inhoud van de krant is ook beschikbaar op www.politielimburgnoord.nl ven 'andersdenkende' muzikan ten die grenzen wilden verleggen in een groots opgezet plan. Al vlug werd de Venrayse percussio- nist Frank van Zwamen (38) aan getrokken en was de basis gelegd. Met z'n drieën werd er maanden lang gefilosofeerd hoe het nieuwe project er uit zou moeten zien. Het plan was gesmeed en gitarist Edin Hamzic (21) en drummer John van Els (37) werden aange trokken zodat de band Pro-Claim vaste vorm kreeg. De band heeft een aantal try-outs in het buiten land gedaan, onder een andere naam, om stage-ervaring op te doen en om te kijken hoe het publiek reageerde op de muziek en show. Dit heeft geleid tot klei ne veranderingen en aanpassin gen om de band klaar te maken voor het eerste optreden onder de naam Pro-claim. Vrijdag 27 juni staat de band voor het eerst op de planken in Noord-Limburg in Jongerencen trum Merlin in Meerio. "We zijn er al een hele tijd mee bezig met dit optreden. Veel voorbereidin gen zijn er voor nodig geweest maar uiteindelijk zijn we er hele maal klaar voor en er absoluut zeker van dat het dak eraf gaat", spreekt voorman Maarten Peelen. "We willen ons beperken met optredens in de buurt. Meerio is vooralsnog de enige locatie die we zullen aandoen in de regio. Daarna zullen de optredens bui ten de regio plaatsvinden. We wil len ons zelf niet doodspelen." "We zijn geen hoeren in de muziek en willen ons ook niet zo voelen", aldus bassist Marijn Poels. "Door het beperken van de optredens in de regio blijft het voor ons en de mensen ook aan trekkelijk en kunnen we ons ook bij elk optreden voor de volle 100 procent geven. Zo is het leuk voor de mensen en natuurlijk ook voor ons." In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Een partner met toekomst, een vriend voor het leven? Hoe kan een gemeentebestuur van haar burgers verwachten dat zij als actieve en verstandig mee denkende partners in de besluit vorming over de inrichting van hun leefmilieu participeren als blijkt dat hun bestuurders, kenne lijk gespeend van elke realiteits zin. voortdurend lopen te raaskal len? Daaraan moest ik ongewild denken toen ik het artikel Poli tiek huiverig voor Floriade" in de 'Peel en Maas' van 19 juni jl. las. Misschien kunt u zich het deba cle van de Expo Hannover nog herinneren. Ook daar werd met een welhaast bijbelse visie een formidabele impuls (Heidens' "vliegwielfunctie") voor de werk gelegenheid (van welke kwaliteit overigens benevens kelneren?), de recreatie en het toerisme voor speld De bezoekers zouden en masse toestromen. Dat het een succes zou worden dat Hannover voor altijd en eeuwig 'op de kaart' zou zetten, stond al bij voorbaat vast. Uiteindelijk voldeden de bezoekersaantallen niet aan de hooggespannen verwachtingen en werd het project met een enor me financiële strop voortijdig afgesloten. De bestuurders gingen uiteraard vrijuit, maar de belas tingbetalers, die zo dom waren geweest hen als hun vertegen woordigers te verkiezen, moch ten voor de schade opdraaien. Wellicht kunt u zich ook nog de Ceveco-affaire in Zuid-Holland herinneren waarin bestuurders en ambtenaren van de Provinciale Staten meenden te moeten gaan bankieren. Ook dat draaide uit op een faliekante mislukking. Eigen schuld, dikke bult! Iedereen weet toch dat je ambtenaren niet moet storen. In de laatste alinea van boven genoemd artikel kwam ik meer te weten over de politieke houding van wethouder Heidens. Ik citeer: "De Floriade biedt voor Venray enorme kansen. Deze investering is alleszins verantwoord. Het is een ondernemersrisico dat we willen nemen. Achter elk van deze zinnen zou je net zo goed een,vraagteken kunnen plaatsen. Het is lang geleden dat ik iemand zoveel ongefundeerde bocht heb horen verkondigen. Waarom wordt 'ik' in de laatste zin vervan gen door 'we'? Moeten we dat als een teken aan de wand opvatten of hebben we hier te maken met de pluralis majestatis? Het is een ondernemersrisico dat ik wil nemen.' had ik een heel wat acceptabelere zin gevonden Ik zou dan gezegd hebben: Meneer Heidens, wat let u? Volgens mij heeft dhr. Heidens bij de laatste gemeenteraadsver kiezingen van het electoraat het mandaat gekregen om te bestu ren. Als hij wil gaan ondernemen, dan dient hij m.i. zijn wethouders functie neer te leggen en zich als vrije ondernemer te vestigen. Hij kan dan zonder gewetensbezwa ren zijn ondernemersrisico incal culeren en hoeft geen beroep op ons, belastingbetalers, te doen om per slot van rekening zijn risico- bereidheid te bekostigen. Ieder een blij toch? J. van de Pasch, Venray Roomser dan de paus Begin dit jaar ben ik door het Op zondag 29 juni houdt Toer club Overloon weer haar Bevrij dingsrit. De recreatieve fietser (25 en 40 km) en de sportieve rijder (105 km) komen aan hun trekken. De kortste route heeft een afstand van 25 km. De route slingert over rustige wegen rond Overloon en omgeving. De toeristische fietspa den worden zeker niet gemeden. De pauzeplaats is in Sint Antho nis. Kinderen doen gratis mee aan een fotokwis met een aantal leuke prijzen. Deze route is dus met name geschikt voor het gezin. Voor de recreatieve fietser is de 40 km uitermate geschikt. De route gaat door dezelfde omge ving als de 25 km maar maakt natuurlijk een ruimere boog: ook hier is de pauze in Sint Anthonis. Als laatste is er voor de sportieve fietser een uitdaging van 105 km. Met een aantrekkelijke route over rustige wegen wordt men via o.a. Sambeek, Sint Agatha, Cuijk, Gas- sel en Langenboom weer naar Overloon geleid. Pauzeplaats is hier in Langenboom., De inschrij ving: de start van de 105 km is tus sen 7.00 en 9.30, 25 en 40 km rij ders kunnen starten tussen 8.00 en 11.00 uur bij restaurant Muse- umzicht bij het Oorlogsmuseum in Overloon. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 euro voor de 25 en 40 km en drie euro voor de 105 km. bestuur van OJC Dingus gevraagd zitting te nemen in het bouw team, opgericht om tezamen met de gemeente de verbouwing van het centrum te realiseren. Als muzikant en voormalig beroeps kracht van OJC Dingus, zou met name van mijn expertise op het gebied van geluid(soverlast) gebruik worden gemaakt. Enkele jaren geleden was ik zoals velen al eens afgehaakt om reden van de hopeloze onderhan delingspositie die Dingus in het hele proces innam. Hopeloos, omdat het de positie van de niet of verkeerd geïnformeerde betrof. Een kansloze dus. Ik stapte er weer in omdat ik meende nu een onderhandelings proces binnen te stappen op basis van tenminste gelijkwaardigheid, daar nu toch de gemeente door de rechter (en voor ons allen Is een rechter niet synoniem mét een gekke Henkie) was terugge floten. Wat zich vervolgens allé- maal afspeelde hoef ik hier niet (c herhalen, daar dit uit en te na door diverse artikelen in dezie periodiek is beschreven. De ruggengraat die door een groot deel van de raad getoond wordt, zal wel weer goed zicht baar worden bij de nieuwste zaak waar diezelfde raad besodemie terd wordt handelende omtrent de schouwburg op het St. Anna- terrein. Ook hier worden stoere woorden gesproken door een ieder, maar zal wel weer genoe gen worden genomen met een halve uitleg en 'Back tot Busi ness'. Roomser dan de paus was de wethouder in het geval van OJC Dingus toen hij op basis van een rapport van de GGD meende dat de gemeente een maatschappelij ke verantwoordelijkheid' had om een geluidsniveau van meer dan 101 dB(A) tegen te houden. Immers, volgens de wethouder zouden de tere trommelvliesjes van de jeugd het gevaar lopen onherstelbaar beschadigd te wor den door al dat lawaai. Het rap port waar hij zich op beroept ondersteunt deze stellingnamc overigens niet. Illustratief is het volgende voorval; Wij, het bouwteam, werden uit genodigd om de inhoud van Je nota van het college aan de ra;td omtrent de verbouwing van Dip- gus toegelicht te krijgen. De wet houder legde hier de bekende voorwaarden op tafel met een nieuwe voorwaarde, namelijk dat 101 dB(A) het maximale was van wege de hierboven geschetste 'gezondheidsredenen'. Op onze later in het gesprek aan de ook aanwezige hoogste ambtenaar in dezen gestelde vraag of de geluidsbeperking tc maken had met de eventueel noodzakelijke verwerving van de aanpandige woning, zei de ambte naar 'Ook. Want waarop dc wethouder met een flankering van paniek in de ogen hem in de reden viel met 'Nee!, Nee! Gezondheid! Gezondheid! Het was een schouwspel dat wij niet licht zullen vergeten. Waarom nu deze uiteenzetting die op een herhaling lijkt van veel dat al gezegd is in deze zaak? Ik ben in het gelukkige bezit van twee kinderen die de leeftijd heb ben dat zij nog lang niet aan jeugd, laat staan jongerenwerk toe zijn Wel zijn zij op een leef tijd dat de kunst van het zwem men geen overbodige luxe is. Wat echter besloot de wethouder in het volle besef van zijn 'maat schappelijke verantwoordelijk heid'? Geen schoolzwemmen meer omdat daarmee het fantasti sche bedrag van 135.000 euro bruto bespaard wordt. Ond<fr druk van diverse kanten ging hij om. En zegde toe, om dan ma^r een jaar schoolzwemmen af te schaffen, dit wel onder de nadruk kelijke waarschuwing dat nu nog slechts de helft van het te bezuini gen bedrag binnen zou komen! Wij als ouders moeten nu dus blij zijn, immers na twee jaar zwemles hebben de kinderen het zwem men normaal gesproken wel onder de knie, maar na een jaar kunnen ze het allicht een beetje en zullen ze niet allemaal verzui pen, dit in tegenstelling tot hele maal geen zwemles! Ik kan dus niet anders conclu deren dat dat 'maatschappelijke verantwoordelijkheid' een bijzon der rekbaar begrip is. In het ene geval wordt ten koste van hon derdduizenden euro's een zeer twijfelachtig standpunt ingeno men omtrent het geluidsniveau waaraan de jeugd zou mogen wor den blootgesteld, aap de andere kant wordt om 45.000 euro tc 'verdienen' het leven van onz,e kinderen op het spel gezet door zc een gedegen zwemopleiding te onthouden. Deze wethouder laat naast Din gus, de schouwburg op het St. Annaterrein en God mag weten wat er nog meer aan de opper vlakte gaat komen, ook onze kin deren verzuipen! Piet Tromp, Venray i

Peel en Maas | 2003 | | pagina 14