OPRUIMING De badkamer gaat naar Horst unstwerk op Schouwburgplein "500 euro voor De Wendel Lions club Venray steunt goede doelen Multiculturele Platform Venray Ray-Ban legende onder de zonnebrillen Gewonden FloraHolland investeert 180 miljoen euro PEEL EN MAAS BEZORGEN? vrieYets 3g EL EN MAAS Donderdag 19 juni 2003 - Pagina 9 J te hulp geschoten middels een donatie van 8000 euro om plaat sing te realiseren. Het doel van het wijkplatform is om samen met de bewoners en gebruikers van het centrum, te zorgen voor een leefbaar centrum met een mooie uitstraling. Een van de projecten waar het wijk platform zich sterk voor maakt, is de verfraaiing van het centrum onder andere door het plaatsen van kunstwerken. een volle Schouwburg in lEnray vond onlangs het jaarlijkse seminar van Round Table 160 Venray plaats. Na de overhandi ging van een cheque van 7500 euro door voorzitter Thijs Jennis- kens aan Raymond Stegen, sectie directeur kinderzorg De Wendel konden de gasten konden genie ten van Robbert Benninga, die een prachtige performance neer zette. Helaas kreeg de organisatie te maken met het te elfder ure afzeggen van staatssecretaris Joop Wijn in verband met het afleggen van de regeringsverklaring in Den Haag. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn in de foyer. Kortom weer een geslaagde hap pening van RT 1Ó0 Venray. Wijkplatform Venray-Cen- heeft een positieve reactie van de Industriële e.o., op de vraag of een bijdrage konden leveren plaatsing van het kunstwerk, voorlopig de naam Rendez- heeft gekregen, te realise- Het kunstwerk is ontworpen werd uitgevoerd, door Adriaan Rossen, Eric van Grootel, Bartels en Jos Mertens, begeleiding van de heer Hans Reijnders, professioneel kunstenaar en verbonden aan het kunstencentrum Jerusalem. Zoals de Industriële Club Ven ray e.o. zelf aangeeft, kent de motivatie van de toekenning van deze sponsoring drie delen, zoals de verfraaiing van het Schouw burgplein; het steunen van dit ini tiatief van lokale kunstliefhebbers en kunstenaars om iets te maken voor Venray en tenslotte als geschenk aan Venray van de ICV die volgend jaar haar 50e verjaar dag viert (als oudste Industriële Club in Limburg). Het is een duidelijk herkenbaar kunstwerk, specifiek gemaakt voor plaatsing op het Schouw burgplein en gefinancierd door de gemeente. Voor de plaatsing ech ter ontbraken de middelen en de gemeente kon hier geen gelden voor beschikbaar stellen. Geluk kig is de Industriële Club Venray T^Dc Stichting Kruisen en kapel len en de Bond van Wapenbroe ders uit Venray en drie andere organisaties hebben voor hun exploitatie een financiële bijdrage gekregen van de Lions club Ven ray. De Lions club heeft onlangs "P markten in zeven steden in het westen van het land asperges verkocht en is daar financieel zeer l uitgekomen. Ook de tradi tionele veiling heeft goed geld opgebracht, waardoor er extra i doelen gesteund konden worden, 'let betreft de Stichting Kruisen «n Kapellen in Venray; een orga- Inisatie van vrijwilligers die zich inspant om deze cultuurgoederen op te knappen en te onderhou den. Zij ontvangt drie jaar steeds 750 euro. De Bond van Wapenbroeders Venray en omgeving. Deze vrijwil ligers zetten zich o.a. in voor de jaarlijkse herdenking van Britse soldaten uit de tweede wereldoor log, begraven op het Britse oor logskerkhof alhier. Kinderen leg gen tijdens die plechtigheid op alle graven bloemen. De bond ontvangt 600 euro. Het project Satang Jabang in Senegal. Onder begeleiding van Nederlandse idealisten krijgen jonge meisjes een beroepsoplei ding, o.a. het maken en kleuren van kleding. Hierdoor wordt hun zelfstandigheid en onafhankelijk heid verbeterd. Zij ontvangen 1500 euro voor aanschaf van les materiaal. Jongerenwerkers op het eiland Bonaire ontvangen 1500 euro als bijdrage voor aanschaf van een busje om jongeren uit sociaal zwakke gezinnen op te halen naar het jongerencentrum en ze 's avonds weer thuis te brengen. Fight for sight. Een project van Lions-international. Al vele jaren helpt deze organisatie mee om staarblinden weer ziende te maken. Momenteel zijn de Lions- clubs actief in India en Tibet. Met een operatie die 21 dollar kost, inclusief twee dagen verblijf in het oogkamp, wordt een staar- blinde weer ziende! Onlangs wandelden leden van de Lions club Venray, zoals ande re clubs dat in hun regio deden, een deel van het Pieterpad. Dit bracht 1500 euro aan sponsoring op ten bate van de blindheidsbe- strijding. Mannenmode voor elke dag Venray Grotestraat 27, tel: 0478 583938 Vrijdagmiddag zijn in Boxmeer twee personen gewond geraakt bij een ongeval. Een auto bestuurd door een 49-jarige vrouw uit Bergha- ren reed over de Raamstraat. Op de kruising van die weg met de Hei straat verleende ze geen voorrang aan een over die weg rijdende auto, bestuurd door een 34-jarige manuit Vierlingsbeek. Zowel de vrouw uit Bergharen als een passagier uit de andere auto, een man uit Cuijk zijn met onbekend letsel overgebracht naar het zie kenhuis in Boxmeer. Bij aankoop van een Ray-Ban zonnebril krijgt u nu bij Optiek Verhoeven aan de Grotestraat 48 in Venray een exclusieve Ray-Ban clipwatch cadeau. Ray-Ban is de legende onder de zonnebrillen. Ontstaan in Amerika in begin jaren '30 en het meest bekend van de pilotenbril, de zogenaamde Aviator. In Hollywood hebben vele grote namen Ray-Ban zonne brillen gedragen in hun films. De bekendste hiervan zijn wel Men in Black, The Blues Brothers en natuurlijk Pearl Harbor. Ray-Ban is in het verleden altijd hét zonne- brillenmerk geweest en zal dat in de toekomst ook zeker blijven. Een Ray-Ban zonnebril staat name lijk voor tijdloos en authentiek design. De monturen hebben alle maal een grote historie en bij elk ontwerp is rekening gehouden met een grote verscheidenheid aan lichtomstandigheden. Zij bie den te allen tijde draagcomfort en een goede pasvorm. De collectie Ray-Ban bij Optiek Verhoeven is zeer breed en biedt, naast kunst stof en metalen monturen, nu ook titanium modellen. Hoewel de modellen van Ray-Ban vasthouden aan hun sterke vormgeving, biedt de nieuwste collectie Ray-Ban tegenwoordig ook modellen met gekleurde veren en glazen. Van felle tinten tot mooie in kleur ver lopende glazen (dégradé), de nieuwste trend is ook bij Ray-Ban terug te vinden. Een Ray-Ban dra ger heeft zelfvertrouwen, wil er graag goed uitzien en weet wat hij wil. Hij zal met iedere wille keurige trend meewaaien en kiest voor de beste kwaliteit. En een Ray-Ban zonnebril biedt superieu re kwaliteit. Veel glazen van Ray- Ban zijn gemaakt van optisch zui ver glas, dat vele belangrijke voordelen biedt. Uiteraard bieden alle glazen 100% UV-bescherming en zijn ze kras- en breukbesten- dig. Doordat de glazen met grote precisie zijn geschuurd en gepo lijst bieden ze superieure visuele helderheid en zeer goede kleurs- tabiliteit. Wie nu een Ray-Ban zonnebril aanschaft bij Optiek Verhoeven krijgt een originele Ray-Ban clip watch cadeau. Handig voor aan je strand- of sporttas. Kom daarom nu langs bij Optiek Verhoeven om je eigen persoonlijkheid te onder strepen met een originele Ray- Ban. Bloemenveiling FloraHolland investeert de komende vier jaar 180 miljoen euro in haar vijf vesti gingen en het landelijke Bemidde lingsbureau. Over een middellan ge periode verwacht FloraHolland een gemiddelde omzetgroei van 4 procent. Terugkijkend op 2002 heeft de bloemisterijsector het bovengemiddeld goed gedaan ten opzichte van de rest van de eco nomische sectoren; bloemen blij ken weinig conjunctuurgevoelig. FloraHolland behaalde in 2002 een nettoresultaat van 2 miljoen euro. De leden van de coöperatieve bloemenveiling FloraHolland heb ben de jaarrekening vastgesteld tijdens de Algemene Ledenverga dering in Rijnsburg. Gezien het ambitieuze investeringsprogram ma wordt het totale resultaat, 2 miljoen euro, toegevoegd aan de reserves. Voor het lopende jaar wordt 45 miljoen euro geïnves teerd in FloraHolland. Een aan zienlijk deel hiervan gaat naar logistieke projecten. Met name de logistieke dienstverlening vereist de komende jaren extra aandacht binnen FloraHolland. ervan. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Eindstraat 12, tel. 581553 De aktie Woon en win een bad kamer van de Venrayse VBO- makelaars, in samenwerking met Rongen Tegels en Sanitair is een groot succes geworden. Zo'n tweehonderd lotenbezitters namen afgelopen zaterdag de moeite om bij de prijsuitreiking aanwezig te zijn. Die moeite werd beloond voor de Horster familie Janssen. De heer Mertens, secreta ris van VBO Nederland verrichtte de trekking in twee fases. Van het eerste lot dat getrokken werd, was de eigenaar niet aanwezig waardoor het recht op de prijs verviel. Vervolgens mocht Janssen uit handen van VBO-voorzitter van de Rijt, de cheque van 5000 euro in ontvangst nemen. De Ven rayse VBO makelaars (2VM, Tho- masson en Joosten Vastgoed) zijn voornemens om volgend jaar opnieuw een actie op touw te zet ten. "Het was een groot succes", aldus Lambert Joosten. "Ook lan delijk is de aktie binnen de VBO goed ontvangen. Onze voorzitter was zeer enthousiast en wil bij een volgende actie namens VBO ook een extra prijs ter beschik king stellen." Het Multiculturele Platform Venray (MCP) heeft op woensdag 25 juni de algemene bestuursver gadering om 20.00 uur in hét Spaans Activiteitencentrum aan de Goudsmidtstr 9a in Venray, telefoon (0478)589098. Op de agenda staat onder andere de vreemdelingenpolitie, mededelin gen diverse werkgroepen binnen MCP en terugkoppeling actiepun ten, minderhedenbeleid en rond vraag. De volgende MCP vergade ring is op woensdag 3 september in het Marokkaans centrum. Op de foto krijgt de heer Ben- Maati een bosje bloemen van voorzitter H. Najja van het MCP. De heer BenMaati krijgt deze bloemen en een waarde bon voor zijn inzet voor de MCP en vooral gericht op zijn activiteiten en inzetten voor de allochtone oude ren.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9