Geslaagden Raayland College Merlin: alternatieve hangplek voor jongeren Vierlingsbeek staat weer op de Töffel! Ci Ingezonden Battle of the Watjang Openlucht Concert in Ysselsteyn BEZORGEN PEEL EN MAAS Donderdag 19 juni 2003 - PaginaL 1e tijdvak 2003 Aan het Raayland College te Venrav zijn geslaagd: ATHENEUM: Wouter Aben, Ven rav Leon Arets, Venray; Ruud van den Bekerom. Venray; Petra van Bent- hum. Overloon: Irene Bertijn. Venray; Jack Bollen, Wanssum; Marieke Boom. Venray; Bastian Bouwsema. Venray; Erwin Brou wer, Veulen; Ward Buddiger, Ven ray: Loes Bus. Venray; Eefje Chin- A-Fo, Venray; Marloes van Dijck, Leunen; Jos ELfring, Venray; Hend rik Ermers, Ilolthees; Wendv van Gerven, Wanssum; Ellen Geurts, Leunen; Lenie Heidens, Venray; Danielle Herens. Venray: Paul Hovens. Venray; Gies Jansseri, Meerio; Joep Jenneskens, Leunen: Eiaan Jeuken. Leunen; José de Jong, Merselo; Fleur Kuipers, Ven ray; Jaap Litjens, Leunen; Anne- miek Moraal, Oostrum; Erik van den Munckhof, Venray; Rob van Ooi, Venray; Martijn Peeters, Ven ray; Chiel Pel, Merselo; Victor Peters, Leunen; Joost Philipsen, Venray; Karlijn Pingen, Leunen; Maurice Pouwels, Ysselsteyn: Cle mens Rammcloo, Maashees: Eve line van Reeuwijk, Venray; Wil lem Reintjes, Leunen; Hanneke Schütte, Venray; Robin Smeets, Wanssum; Sandra Smits, Yssel steyn; Bart Soetens, Venray; Mar leen Sonnenberg, Leunen; Judith vim Sundert, Venray; Erik Toffolo, - Venray; Rosamée Vallen, Venray; Ólga Vandcwall, Wanssum; Joris Verheijen, Maashees; Willem Ver- hieijen, Ysselsteyn; Paul Veugen, Venray: Bart Volman. Venray; Jan- neke Vossen, Venray; Mieke de Wit. Ysselsteyn; Marlou van Zwa- men. Venray. BASISBEROEPS VOERTUIGEN- TECHNIEK: Koen Basten, Oos trum; Jelle Claessens. Merselo; Maarten Druiven, Venray; Obeid Hamidi, Venray; Kevin Hennesen, Venray; Paul Janssen, Venray; Ronnie Philipsen, Ysselsteyn; Kevin Schoevers, Wanssum; Wil lem Vanmaris, Well. BASISBEROEPSGERICHT ADMINI STRATIE Emre Altin, Venray; Mohammed Amini. Venray; Davy Arts, Venray; Jeffrey Arts. Venray; Marco Arts, Venray: Ramadan Bregaj, Venray; Kadir Dagdeviren, Venray; Eelco Druiven, Venray; Jaser Husseini, Meerio; Glenn Jan sen. Venray; Gina Kupers, Venray; Luuk Loonen, Venray; Joon-Tae Nelissen, Venray; Faruk Öztürk, Venray; Joep Poels, Venray; Rvan Ras. Meerio: Angelo Risteski, Ven- ratAlen Salija. Venray; Mathias Soplanit, Venray; Elleke Stevens, Leunen. Adem Yüce. Venray; Xing Zhang. Venrav. BASISBEROEPSGERICHT BOUW TECHNIEK Behzad Bayat, Ven ray; Kevin Gielens, Venray; Wes ley Gommans, Leunen; Dave Hendrix, Venray; Dave Hendriks, Oirlo; Peter Langenkamp, Leunen; Lars Lenssen, Venray; Rick Oudenhoven, Venray; Ibrahim Simsek. Venray; Jelle Thiesen, Blitterswijck; Jome Thiesen. Blit terswijck; Mark Weijs, Leunen; Maik van Well, Venray; John Wij- ers. Wanssum. BASISBEROEPSGERICHT LAND- BOUWBREED: Leon Brauer, Ven ray; Ramona Hermans, Venray; Coen Kareis, Venray; Jelle van de Ligt, Venray; Lancy van de Vorst, Venray. BASISBEROEPSGERICHT M ET AA LTECHNIE K Sukru Gul. Venray; Peter van Hoof, Venray; William Hughes, Venray; Yaël Welerubun. Venrav. BASISBEROEPSGERICHT ZORG WELZIJN: Karima Aoussar, Ven ray; Karen Craenmehr, Venray; Ellen Hendrix, Venray; Ngoc Hang Huynh, Venray; Jasmijn Janssen, Venray; Bianca Mariens, Leunen; Bianca Peters, Venray; Linda Tijssen, Heide; Anja van der Ven, Venray: Alina Vorstenbos, Venray; Jessie Wijnen. Geijsteren, Joyce Appeldoorn, Venray; Naima Berraho. Venray; Lian Bonants. Holthees; Aniek Cuijpers. Well; Hanneke Gooren, Venray" Wendy Goorcn. Venray; Arisara Khamsa- bai, Venray; Laura Langenkamp, Leunen; Imane Morrhane, Venray; Petra Neuvel, Overloon; Tai Phan, Venray; Tim Raaijmakers, Venray; Marloes Smits, Venray; Cissy Swaghoven, Meerio; Amassa Tak- hari, Venray; Tamara Thiesen, Wanssum; Angela van Tilburg. Merselo; Lindy Toonen. Venray: Linda Vervoort, Venray; Tim Voer- mans. Leunen; Layla Voesten, Venray; Leslie van de Vorle, Ven ray Hermien Weijs, Venray; Anke Wilmer, Blitterswijck. GYMNASIUM: Niels Bekkers, Ven ray; Joost van der Borg, Venray; Charlotte Broers, Oostrum; Roy Cuppen, Wanssum; Marie-Louise Daudeij, Well; Kim Dusch, Oos trum; Mieke Evers, Venray; Anne Merel Gelling. Oostrum; Yvonne Heidens. Venray; Lisanne Huijs, Wanssum: Thanh Huynh. Venray: Niek Jansen, Oostrum; Merel Kerckhoffs, Oostrum; Houshang Kianzad, Venray; Rob Klemans, Meerio; Alain de Klerk, Venray; Lotte Kok, Blitterswijck; Mirte Kraaijkantp, Venray; Theo Lank- veld, Venray; Inge Linskens, Blit terswijck; Christine Martens. Well; Sarah Muijres, Venray; Femke Neervoort. Venray; Linda Onckels. Venray; Kim van Putten, Bergen; Lotte Ramekers. Venray; Jeanine Reivers, Blitterswijck: Sanne Spee, Venray; Marijn Sprok- kereef, Meerio; Joris Stegen, Oos trum; Kelly Tijssenraad, Venray; Suzan Tilleman, Ysselsteyn; Laura Tonen, Venray; Christel Vergeldt, Wanssum; Tineke Vergeldt, Yssel steyn; Mariska Verstegen, Venray; Simon Wintels.^'enrav. GEMENGDE LEERWEG ADMINIS TRATIE Steve Cornelissen( Vtn- ray; Peter Fleurkens, Oosmim; Jelle van Hees, Ysselsteyn; Daan Linssen, Venray; Joep Litjens, Ysselsteyn; Sander Lomme. Blit terswijck; Jesper Poels, Yssel steyn; Loes Reijnders, Venray; Mark Rommen, Venray; Joyce Roodbeen, Well; Karlijn Valckx, Well. GEMENGDE LEERWEG TECH NIEK: Sjarrel Verkerk, Venray. GEMENGDE LEERWEG ZORG EN WELZIJN: Nicole Fleuren, Well; Mieke Hodzelmans, Venray; Marly van Houdt, Venray; Aukje Janssen. Venray; Ruud Keijzers, Venray; Renée Leenders, Heide; Jaimy Muijsers, Oirlo; Nicole Rouwette, Oostrum; Ine Sijberts, Well; Luuk Snijders, Venray; Gert-Jan Spee, Venray; Simone van Stokkem, Venray; Kees Teeuwen, Venray; Shirley Tijssen, Venray; Nadine Wachter, Venray. HAVO: Bonnie Aben. Venray: Lieke Arts, Oirlo; Loes Arts. Leu nen; Renée Bartram. Venray; Loes van den Berg, Venray; Ellen Bcr- kers, Ysselsteyn; Inge Berkers, Heide; Boy Boom, Wanssum; Leontien Bos, Blitterswijck; Frank van Bracht, Venray; Melanie Broe- re, Wanssum; Mark Christiaens, Venray; Wesley Connor, Venray; Jan van der Cruijsen, Heide; Nie- neke Cuijpers. Venray; Els Cup pen, Wanssum. Linda Custcrs, Oostrum; Stevy Custers, Venra\ Tom van Dartel. Wanssum; Serpil Dayi, Venray; Rian Derikx, Heide; Kris Derks, Venray; Bart Diesber- gen, Venray; Eelke van Dijk, Meer io; Bram Doreleijers, Venray; Eefje Doreleijers, Venray; Marlies Dries- sen, Maashees; Lotte Dupont, Oostrum; Kelly Eibers, Venray; Annelieke Emonts, Venray; Koen Fleuren, Well, Mike Franssen. Blit terswijck; Sandra Gommers. Ysselsteyn; Laurie Goulding. Ven ray; Bart Groenen, Well; Tomas van de Groes, Venray; Miel Hanen, Venray; Maart je van Hees, Leunen; Wout van Helden. Ven ray; Bram Hendricx. Venray; Hans Hendrickx, Blitterswijck; Pim van Hoek, Venray; Neeltje van den Hoogen. Venray; Thijs Hovens, Venray; Ronnie Huberts, Well; Roy Jacobs, Venray; Laura Jans- sen, Well; Lex Janssen. Venray; Marc Janssen, Venray; Rik Jans- sen, Heide: Susan Janssen. Ven ray; Eveline Kessels, Meerio; Frank Koenen. Venray; Judith Koenen, Venray; Roy van de Kor- put, Venray; Margot van Kreij, Venray; Floortje Van Lierop, Ven ray; Joyce van Loon, Venray; Mar loes Manders, Venray; Luuk Mat- heeuwsen, Maashees; Iris Melgert, Venray; Bregje van Ool, Venray; Lisa Ottenheim, Venray; Lenneke Oudenhoven, Venray; Sanne Pee ters, Venray; Moniek Peters. Ysselsteyn: Ellen Poels. Heide; Bart Ramekers, Venray; Figena Rashiti, Venray: Moniek Rijk, Well; Simone Robben, Venray. Stefanie Rongen, Venray; Michiel Santegoeds, Venray; Marlie Schle- pers, Oostrum; Cynthia Scholtz, Venray; Paul Schraven, Venray; Rob Schrooten, Venray; Wim Sij berts, Well; Loes Smits, Leunen; Maart je Sonnenberg, Leuneajan- nekë Spreeuwers, Wanssïhn; Anne^eke Staal. Venrav» Chantalle" Stevens, Wanssum; Yvonne Swin- kels, Venray; Sjors Teeuwen, Oos trum; Laura Terpstra. Venray; Marly Valckx, Well; Linda Veld kamp, Venray; Irene Verbakei. Venray; Bianca Verhoeven, Ven ray; Thea Verijdt, Bergen; Daan Versleijen. Venray; Marjolijn de Veth, Venray; Ineke Voermans, Leunen; Linda Vogelsangs, Well; Thijs Vollenberg, Venray: Marleen van der Weide, Venray; Myrthe Willems, Venray: Ruben Zintel, Venrav. KADERBEROEPS VOERTUIGEN- TECHNIEK: Roel Hubben, Maas hees; Paul Koppes, Merselo; Dannv Lenssen, Venray; Tom San tegoeds, Venray; Daan Stultjens, Venray; lovan Taseski, Venray. KADERBEROEPSGERICHT ADMI NISTRATIE: Stijn Anderegg, Ven ray; Michael Augustijn, Venray; Kim van den Berg, Heide; Jonat han Chatlein, Venray; Brandy van Dijck, Oostrum; Mark Franssen, Venray; Joyce de Graaff, Venray; Orhan Güliner, Venray; Koen Hei dens, Venray; Nelson Hendriks, Venray; Nico Hermsen, Venray; Bas van den Heuvel, Leunen; Danny Jacobs, Venray; Rick Jacobs, Venray; Dessie Jansen, Venray; Stijn Janssen, Venray; Ilse Knufman, Venray; Stephanie Kreukniet, Venray; Richard Krijgs man. Venray; Annemieke Van der Leeuw, Venray; René Linnenbank, Venray; Bart van Mook, Wanssum; Rubin Nanarjaïn, Venray; Mara Peeters, Meerio; llhan Poiat, Ven ray; Achmcd Sadat, Well; Linda Seijkens, Venray; Nick Tunnissen, Venray; Martijn Vink, Geijsteren; Kamiel Wasser, Venray; Gieljan van Winden, Venray. KADERBEROEPSGERICHT BOUWTECHNIEK: Roy Cornelis- sen, Well; Giel Emons, Oostrum; Thijs Hendriks, Venray; Rob Koo nings, Ysselsteyn; Clint Lucassen, Leunen: Frank Minten, Venray; Pleunie Peeters, Oostrum; Dave Spreeuwenberg, Ysselsteyn; Jef frey de Vries, Holthees. KADERBEROEPSGERICHT LAND- BOUWBREED: Tamara Klaassen, Venray; Hans Maas, Wanssum; Kristel Nuijten, Veulen; Wilco Robben, Merselo; Renée Schlech- triem, Venray; Amoud Verstegen, Venray KADERBEROEPSGERICHT METAALTECHNIEK: Wendy Beyer, Venray; Mickey Bindewalt, Venray; Bart Eickmans, Well; Mat Houwen. Veulen; Pim Kartner, Venray; Paul van Kempen, Ven ray; Willem van Loenhout, Blit terswijck; Frits van Ochten. Ven ray; Jeroen Peeters, Leunen; Sjoerd Pijls, Venray; Pascal Rou wette, Oostrum; Dave De la Roij. Venrav. KADERBEROEPSGERICHT ZORG EN WELZIJN: Mariska Alards, Ven ray; Judith Bardoel, Oirlo; Mieke Beerkens, Venray; Isis Belosevic, Venray; Petra Bergmans, Venray; Jonie Berkers, Leunen; Naema Bousnina, Venray; Sean Bradley, Venray; Sander Broers, Venray; Danielle Brok, Leunen; Janneke Brutsaert, Grubbenvorst; Kafa Chamoun, Venray; Agnita Clas sens. Oirjo; Jolijn Coumans, Ven ray; Nano'Ffanssen, Venray; Car- Vtana Godschalk, Venray; Suzan Hanen, Merselo: Eline Hendrix, Ysselsteyn; Mandy Henraath. Ven ray; Senne Hermans, Oostrum; Inge van den Heuvel, Smakt; Wil lem Hoex, Oostrum; Nadine van Houdt, Venray; Wendy Janssen, Venray; Renée Jeuken, Venray; Iris Kallen, Venray; Jill Keijsers, Leunen; Sanne Langenkamp, Blit terswijck; Lan Lè. Venray; Anne van de Ligt, Venray; Moniek Lit jens, Leunen; Stephanie Mariens, Venray; Tjon Preeyakom. Venray; Pauline Selen. Horst; Tineke Slij pen, Venray; Tamara van Veen, Venray; Amandine van de Ven, Venray; Willem Verheijen, Oos trum; Remco Vermeulen, Venray; Jolanda Willems, Merselo; Tamara Wilmsen, Oostrum. THEORETISCHE LEERWEG: Inge van Aerts, Veulen; Linn Andersen, Venray; Casper Baeten, Leunen; Nicole Bouten, Wanssum; Daph ne Bovee, Oostrum; Rik Bruil, Well; Beyhan ^akal, Venray; Emmy Camps, Wanssum: Giel Cla essens, Venray; Inge Claessens, Ysselsteyn; Anneke Cox, Yssel steyn; Jill Cox, Wanssum; Niek Ermers, Venray; Nienke Ewalts, Venray; Pim Fleurkens, Oirlo; Marieke Foeken, Venray; Thomas Frencken, Venray; Ruud Gerrats, Venray; Lianne Geurts, Leunen; Annelies Heidens, Venray; Lizzy van Hintum. Venray; Bram van Hoek. Venray; Tim van Houdt, Venray: Martijn Houwen. Venray; Raffaello Ibba, Venray; Laura Jacobs, Leunen; Jacqueline Jans sen, Venray; Jop Janssen, Leunen; Martine Janssen, Well; Pim Jans sen, Venray; Esther Jeurissen, Oirlo; Janine Juliana, Venray; Stef van de Laar, Venray; Chantal Lens sen, Oostrum; Joep Linssen. Ven ray; Peggy Litjens. Leunen; Kristie Lucassen. Leunen; Rianne Lucas sen, Leunen; Zoë McLachlan. Ven ray; Jeffrey Nova, Venray; Koen Oudenhoven, Venray; Ricardo Peijs, Venray; Arthur Peters, Leu nen; Robbin Peters, Well; Björn Poels, Wanssum; John Poels, Mer selo; Phylicia Rasdam, Venray; Elke van Rens, Maashees; Ramon van Rhee, Oirlo; Ilona Rothoff, Well; Nicolien Ruijter. Venray; Nick Saffrie, Venray; Theo Sij berts, Well; Anneke Sluiters, Blit terswijck: Elki Soree, Venray; Eline Sprenger. Venray; Bram Sprunken, Venray; Anne-Mieke Steeghs, Oirlo: Rik van Stokkem, Venray; Brechtje Terpstra, Ven ray; Bart Thiesen, Swolgen; Step hanie van Tilburg, Wanssum; Ray mond Timmermans, Venray; Dionne Volleberg, Wanssum, Rianne Volleberg. Wanssum; Ferdi Vrede, Venray; Joyce Wie- chert, Venray; Anke Wijnands, Venray: Kelly Willems, Oostrum; Evelien van der Zeeuw, Wanssum; Lonneke Zintel, Venray. Scholengemeen schap Stevensbeek HAVO. Robbert Gossens en Raoul Talen (beiden uit Venray). VMBO: Hanneke Boelaars, Mike Creemers, Maurice Klaassens, Bert Verberk en Maickel Wijnho ven (allen uit Venray). HBV Bij het Huiswerk Begeleidingsin stituut Venray slaagden Paul, Miel, Susan, Janneke, Frank, Erik Dion ne, Emmy, Iris, Thijs, Bart, Floren tine, Raoul, Hermien, Loes en Ste fanie. Fontys Marianne Verhaag uit Venray is aan de Fontys Hogescholen in Eindhoven geslaagd voor de afstu deerrichting management, econo mie en recht. Feestweekend jongerencentrum Meerio geslaagd Jongerencentrum Meerio is een begrip voor de muzieklief hebbers in de regio. Tal van bekende en minder bekende bands uit binnen- en buiten land maakten in de afgelopen jaren hun opwachting in de soos, die vanaf 1963 wordt gerund door jongeren tussen de 16 en 30 jaar. Merlin is een van de eerste echte jongeren centra van Nederland. Afgelo pen weekend werd het veer tigjarig bestaan van het jongerencentrum gevierd met muziek, een reünie en tal van andere festiviteiten. - Het werd een druk weekend voor de veertig vrijwilligers van Merlin. Vrijdags startten de festivi teiten al met een receptie in de soos, waar de bezoekers vervol gens konden genieten van een spetterend optreden van de band Lock and Load. Een dag later speelde de band Rattle Snake Shake de sterren van de hémel in een goed gevulde soos en zondag stond een groots opgezette reünie op het programma. Iedereen die ,ooit vrijwilliger was van het Meer- lose jongerencentrum was hier voor uitgenodigd. Burgemeester Joep Hahn sprak rond de klok van vier de aanwezigen toe en ver richtte de officiële opening van de reünie. "Twintig jaar, de helft van het hele soosbestaan, heb ik bewust meegemaakt als burge meester. En eerlijkheidhalve moet ik zeggen dat ik nog nooit een probleem heb gehad met de soos of de soosjeugd. Het is een alter natieve hangplek voor de jonge ren. Iets waar ik als burgemeester van Mecrlo-Wanssum verdomd trots op mag zijn en ook ben", complimenteerde de burgervader de jongerensoos. Na de officiële openingshande ling overhandigden de spreekstal- meesters Lucas Mooren en Jan van Lipzig de 48 pagina's tellende 'jubileumuitgave' van de soos aan burgemeester Hahn. JUBILEUMUITGAVE Deze uitgave werd uitgebracht ter gelegenheid van het veertigja rig bestaan van de soos en bevat de gehele geschiedenis van de soos en haar activiteiten in de loop der jaren. De uitgave werd gerealiseerd door het oude team van het blad Propaganda met hulp van verschillende soosleden. In het boekwerk komen tal van oud- leden van de soos aan hel woord. Maar het gaat bijvoor beeld ook in op het legendarische Midsummer popfestival van de jaren zeventig en vertelt het ver haal achter de naam Merlin. Ook staat het boekje boordevol leuke -anekdotes die bewaard zijn geble ven. Dit alles in een professioneel ontworpen full-colour lay-out. "De boekjes gingen als warme brood jes over de toonbank. Maar het is dan ook een boekwerk waar we als vrijwilligers trots op mogen zijn", vindt Propagandalid Linda Cox. Het jubileumboekje is van concept tot product eigenhandig gemaakt door de vrijwilligers van de soos. Buiten het boekwerk produceerde het Propagandateam (videoafdeling) ook een unieke verzamel-dvd. SPRAAKMAKENDE FILMPJES Het videoteam van Propaganda verzorgde in de afgelopen jaren de presentaties van het kwartaal blad. Dit gebeurde vaak op ludie ke wijze, met professioneel geproduceerde filmpjes. In deze vaak spraakmakende filmpjes namen de jongeren met behulp van een verborgen camera vele mensen op de hak. Alle hilarische, mooie en spannende beelden zijn in de loop der jaren verzameld en bewaard gebleven. Zondag werd de verzamel-dvd 'Remember the good times' aan het publiek gepresenteerd, Tijdens de reünie verenigden zich ook zo'n tweehonderd (ex- )soosgangers in het Meerlose jon gerencentrum. De gezellige avond werd besloten met een ver rassing van drie oud-Propaganda- leden die een achttal vuurpijlen afschoten. De jubileumviering ging tot in de late uurtjes door, vertelt een trotse voorzitter Simon Poels. ""Het was een geslaagde dag. We hebben tijdens de reünie veel generaties mogen begroeten en hebben weer eens goed stilge staan bij het feit dat we als dorp trots mogen zijn op ons tweede huis, de soos aan de Peschweg in Meerio." Petra, Klaar en Inge lezen aandachtig de jubileumuitgave van jongerencentrum Merlin in Meerio In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Hulde aan de hulpverleners Ik heb de laatste tijd een paar brieven in deze rubriek geschre ven. Die gingen over "belangrijke" mensen en de onzin van dikdoe nerij. Ik neem er geen letter van terug en ik was echt van plan er mee op te houden, maar er is een goede reden om nog één keer te schrijven: de brand in de Zuider poort in het appartement van mijn moeder, een paar weken geleden. Toen hebben we mogen ervaren wat het betekent om hulp te krijgen van "gewone" mensen die onder het motto "niet kletsen, maar doen" klaar staan voor ande ren. Daarom: petje af, een diepe buiging en oprechte dank voor de mensen van de brandweer, poli tie, ambulance, het Turks ontmoe tingscentrum, Beukenrode, de gemeente (jazeker, zij ook!), het Schuttersveld, Wonen Venray, de heer Welting uit de Zuiderpoort, de mensen van de schoonmaak ploeg die onder bizarre omstan digheden de rotzooi hebben opgeruimd en elke dag als zwarte pieten naar huis gingen, en alle anderen die er op de een of ande re manier bij betrokken waren. Fons Naus Opheffing honden- uitlaatstroken Alweer een belachelijk voorstel van de gemeente Venray. Dit is een van de weinig projecten, ingevoerd door de gemeente, die een succes is. En dit allemaal om 14.000 euro per jaar te besparen. Maar als men naar de cijfers kijkt, klopt het een en ander niet, want de hondenbelasting is 40.20 euro per hond per jaar, er zijn onge veer 3000 betalende eigenaren, dus is er ongeveer 120.600 euro per jaar aan inkomsten. Als het 14.000 euro per jaar kost om de uitlaatstroken bij te houden, moet dit makkelijk kunnen. Waarom moet er op bezuinigd worden? De inkomsten zijn 8,6 keer kosten dekkend en er zijn verder geen faciliteiten of andere zaken voor honden in Venray die betaald moet worden. Het lijkt mij dat de gemeente Venray tekst en uitleg moet geven aan alle honden belas tingbetalers en burgers waar het verschil tussen 120.600 euro en 14.000 euro jaarlijks aan wordt uitgegeven en waarom opheffing plaatsvindt, terwijl er geld genoeg is? R. Land, Venray Belazerd De huidige gang van zaken met betrekking tot het Annaterrein is een schoolvoorbeeld van de manier waarop de gemeente Ven ray haar burgers weet te bedot ten. Tot voor enkele weken terug was het absoluut zeker, dat de schouwburg en het restaurant voor een vriendenprijs aan een nieuwe beheersstichting zouden worden verkocht. Het Vincent van Gogh Instituut verleende daartoe alle medewerking. Alleen de gemeente bleef elke steun wei geren, hoewel er een door de raad vastgesteld plan lag. dat voor zag in het behoud van de schouw burg. Men was zelfs niet bereid om bij de provincie een subsidie aanvraag in te dienen, omdat zo'n aanvraag waarschijnlijk niks zou opleveren, zo luidde de verkla ring. Dat dit een misrekening was, blijkt uit de schriftelijke beant woording van vragen die hierover in Provinciale Staten waren gesteld. Afschriften daarvan zijn in ons bezit. Met veel fanfarege- schal werd het voorlopig steden bouwkundige plan gepresen teerd. Behoud van de schouwburg en behoud van het centrale middenpark was verze kerd, zo deed men ons geloven. Fraaie Nieuwsbrieven werden verstuurd en maatschappelijke organisaties zoals Stadspark wer den de hemel in geprezen om hun constructieve bijdrage. "Ik ben blij dat de dynamiek die wij zoeken ondersteund wordt door Stichting Stadspark. Daarin zitten de ideeën die Sint Anna vitaal zul len houden en het gemeentebe stuur bij de les houdt". Dat zijn de letterlijke woorden van bi meester Waals bij de openinj De Waan vorig jaar mei. Ze ken beloftevol en wekten verwachtingen. Na de presen van de bijgestelde plannen in tember vorig jaar trad er pl ling een radiostilte in en wei planuitwerking vertraagd, voor Stichting Stadspark a a ding was, om bij het gemeen stuur navraag te doen wat ei de hand was. Onlangs, op 22 j.l. kwam er antwoord. "De ei quenties van de vertragingei nog niet te overzien", zo li b het antwoord, "maar wijz van het plan kan alleen instemming van de gemei raad". Maar diezelfde raad door zwijgende wethouders 1 dig om de tuin geleid. Ook co nerend wethouder burgerpa patie, de vroeger zo spraak; Frits Ruijten, hield de kakei vig op elkaar. Vermeldensn is ook. dat wethouder Emom raadslid destijds zo behulp; was om een amendement v; toen nog eensgezinde fractie de Vorle om zeep te helpen strekte tot behoud van het keursrecht van de gemeente de schouwburg, het midden en het hoofdgebouw van Anna. En vrij recent nog det de wethouders Emonts en dens 'met tranen in de ogen' (aldus Hans Thomassen in interview), dat ze helaas geld hadden om de nic beheersstichting i.o. te helpt de aankoop van de schouwt De geplengde tranen bleken kodillentranen. Er rest maar één conclusie zijn belazerd. Twan van Els, V< Lokaal Historisch Platform Venray Geachte redactie, Hierbij wil ik het Lokaal H risch Platform Venray hart danken voor het initiatief on 11 verleden van Venray te bund in uitgaven onder de doeltre 1 de naam 'Venrays verleden'. Naar mijn mening is de red fi er bijzonder goed in geslaagi de cultureel-historische bijdr over Venray en omgeving te zamelen en in een voor i goed leesbare vorm te bunc in een keurig verzorgde uitga i" 'Venrays Verleden 1' is daa -eerste- bewijs van; met mij zi veel belangstellenden uitzien de volgende uitgaven. Een pluim op de hoed van form en redactie! Op zondag 22 juni vindt in het Oostbrabantse Vierlingsbeek (gelegen tussen Boxmeer en Ven ray) de elfde editie plaats van pop festival Op De Tóffel. Op en rond het Vrijthof, een plein midden in het dorp, zijn vanaf 14.30 uur wederom diverse muzikanten en theatermakers actief, zoals Sound surfer. Caesar, Stuurbaard Bakke baard, Zornik, Peter Pan Speed rock en Beef. De entree voor Op De Töffel 2003 is geheel gratis. Op De Töffel 2003 wordt om 14.30 uur geopend door de band 4 Fridges. Dit jonge kwartet, waarvan de leden afkomstig zijn uit Boxmeer, Haps en Vierlings beek, wist onlangs Op Ut Tuffel- ke, een open podium voor regio nale bands in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus, te winnen. Ongetwijfeld zorgt 4 Fridges met haar energieke skate- punk voor een vliegende start van het festival. Verder treden op in volgorde: De Soundsurfers uit Tilburg, de Nederbietels uit Rotterdam. De Green Hornet uit Groningen, Stuurbaard, Bakkebaard, Zornik uit België, Caesar, Peter Pan Speedrock uit Eindhoven en Beef. Tijdens Op De Tóffel zullen er ook theatermakers actief zijn. De Roadies brengen Stoom, een voor stelling waarin twee ervaren roadies laten zien dat er nog heel wat moet gebeuren vanaf het moment dat het busje komt voor rijden tot het concert kan begin nen. Daarnaast speelt het duo enkele straatanimaties. De presentatie van Op De fel 2003 is in handen van cal tier Guido Weijers. Weijen in november 2000 met veelt tuiging de publieksprijs op Q retten, het grootste cabaret! val van Nederland. Mom< speelt hij de laatste voorstellii van zijn eerste programmal moron, waarvan de VARA bin kort een televisieregisü maakt, en is hij druk in de met de voorbereidingen opi nieuwe programma Myo» waarmee hij volgend seizoc het theater staat. Naast pop ziek en theater is er ook een breide festivalmarkt met difl snuisterijen. e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Het eerste deel van de jaarlijkse Battle of the Watjang?!? zit er alweer op. De winnaar zal volgende week bekend gemaakt worden samen met de winnaar van deel twee. Het tweede deel vindt zaterdag 21 juni plaats. De tweede en laatste ronde van vijf bands zal worden gehouden. De winnaar zal plaats twee op de zondag innemen. Ook op de tweede avond van de Battle of the Watjang?!? worden de bands d.m.v. loting bekend gemaakt. De bands die om de tweede en laatste plaats op Zom aarpop 2003, die er nog te verdienen valt zullen gaan strijden zijn: Angels Decay; Fake; Stab Back; Morning Yo, el Rcy Deze bands spe len voornamelijk metal. Watjang opent zijn deuren om 20.00 uur en de eerste band zal om 20.30 uur zijn opwachting maken, de entree is gra tis. Voor meer info kijk op www.watjang.nl. Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation wèbpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - info@flyers.nl Op zondag 22 juni organis vocal group Enjoy Together openlucht concert op't Pof aan het Lovinckplein in Yi steyn. Tijdens dit concert zi voor u optreden: koor Just fori uit Meerio, gemengd koor Vit uit Ysselsteyn, drumband M| en-ijver uit Blitterswijck natuurlijk vocal group Et Together zelf. In de pauze is er een spet act die verzorgd wordt Break Dance Rocksteady Cre* Deume. Het concert begint om uur en duurt tot omstreeks )j uur. De entree is gratis. Het natje en droogje wordt zorgd door Forest uit YsselSl en het geluid wordt verf door EURO"PA. Bij slecht weet het concert bij Forest bit plaatsvinden. Wil jij PEEL EN MAASf Neem dan contact op md Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray

Peel en Maas | 2003 | | pagina 16