e waant je p een bootje Meerlo-Wanssum ikenprocessierups eer gesignaleerd Juffrouw Annie zegt De Peddepoel vaarwel Koningsschieten in Blitterwijck Vaatjes bier van Arcen naar Blitterswijck €18 Motorrijder gewond Winkeldief Inzameling KCA Gemeentehuis gesloten oo Schoonmaak beurt Service rubriek De Meuleberg I EN MAAS Donderdag 19 juni 2003 - Pagina 11 k dit jaar weer grote interesse in voetveer toeristische attractie te verleden jaar op 13.000 oekers'. Het werden er uit- delijk ruim 35.000. En ook jaar is de belangstelling r het fiets- en voetveer tus- Blitterswijck en Wellerlooi ot. In drie minuten de is over voor 1 euro. Maar met een speciaal gevoel, dt Jan Bartels, exploitant restaurant Tante Jet. "Je Int je namelijk niet op een r, maar op een bootje." cl fiets- en voetveer tussen erswijck en Wellerlooi is geen iwe uitvinding. Tot 1953 pen- ie het veer - zeg maar een roei- op en neer. Toen de brug Well werd geopend, was er voor het veer echter geen toe komst meer. De belangstelling nam sterk af en het veer werd uit de vaart genomen. Tot verleden jaar. Als toeristische attractie werd het fiets- en voetveer opnieuw te water gelaten. En met succes. Mede door de gunstige weersomstandigheden staken liefst 35.000 mensen op deze wijze de Maas over. Jan Bartels ziet dagelijks groepen fietsers en wandelaars gebruik maken van het veer. "Het is een leuke attrac tie. Te meer omdat het eigenlijk geen veer is. Het ligt niet aan een ketting, het is een bootje. Je waant je ook op een bootje. Dat geeft de overtocht een speciaal gevoel." Bartels merkt dat steeds meer Duitsers het fiets- en voetveer weten te vinden. "Fietsen is enorm populair in Duitsland. Wie had dat ooit kunnen bedenken. Tien jaar geleden was een fietsen de Duitser bij wijze van spreken een bijzonderheid, maar nu is het gemeengoed." DIVERSE ROUTES Het veer is opgenomen in tal van fiets- en wandelroutes. "De fietsroute naar Kevelaer is erg populair. Dat zijn meestal de vroe ge vogels die oversteken. Ze moe ten de mis halen. Vanaf Wellerlooi is het nog 13 kilometer fietsen naar Kevelaer, dus dat is goed te doen. De oversteek met het veer maakt ook deel uit van diverse aspergeroutes Het veer sluit ook aan op fraaie wandelroutes. "Bij Tante Jet de auto parkeren, een kop koffie, dan met het veer oversteken, ver volgens gaan wandelen in de Maasduinen en met het veer weer terug. Die tochten en arrange menten worden door steeds meer mensen ontdekt. Het fiets- en voetveer is ook dit jaar weer erg in trek. Ik sluit niet uit dat als de weersomstandigheden meespe len, we dit jaar weer op 35.ÖOO bezoekers uitkomen." Het fiets en voetveer pendelt dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur op en neer tussen Blitterswijck en Wellerlooi. De oversteek duurt een minuut of drie en kost 1 euro. Bij restaurant Tante Jet zijn diverse fiets- en wandelroutes verkrijgbaar. emeente start met verwijderen nesten eikenprocessierups is [er actief in de regio. De renprocessierups is de larve j een nachtvlinder die in Justus en september haar s legt in eikenbomen. De |>sen gaan s nachts op zoek voedsel en kruipen 'in ^cessie' naar de kroon. iverdag bevinden de rupsen i een spinsclvormig web e stam of in een takkraag van lom. De rupsen komen voor gelijk voor in eikenbomen. De Sen zijn vanaf eind mei bedekt l brandharen. Deze brandha- jkunnen irritaties veroorzaken de ogen, huid en luchtwegen. c voorkomt u ongemak? Ver- |d elk contact met de rupsen en [nesten. Na aanraking van de sen of de haren van het dier- [niet krabben of wrijven maar |huid of ogen spoelen met [er (de brandharen zijn name- Ivoorzien van microscopisch weerhaakjes waardoor [ven en krabben alleen maar fer irritaties opwekt). De mees- Iklachten verdwijnen meestal pelf binnen twee weken. e gemeente Meerlo-Wanssum [nmiddels gestart met het ver leren van de nesten. Dit werk Uitbesteed aan een gespeciali- Érd bedrijf dat met behulp van 1 hoogwerker de nesten uit de pien zuigt en vervolgens ver- Zondag 22 juni De schutters van het St. Antonius Abt Gilde in Blitters wijck treden op zondag 22 juni aan voor het traditionele koningsschieten. De dag begint voor de gildele- den al vroeg. Om 06.30 uur trekt het gilde namelijk al door het dorp om het koningsschieten aan te kondigen. Dit wordt gedaan door de gildetambours. klaroen blazers en vendeliers. Iedere andere gildebroeder of -zuster wordt thuis opgehaald. Als laatste is het huidige koningspaar aan de beurt, waarna de gildeleden geza menlijk naar de schutsweide gaan om te genieten van koffie, brood jes en de traditionele borrel. Om 09.15 uur vertrekt het gilde naar de kerk om de gildemis bij te wonen. Deze mis begint om 09-30 uur en wordt gecelebreerd door gildepriester H. te Boekhorst. Aansluitend aan de mis vindt de sacramentsprocessie plaats. Na de processie wordt de kerkelijke overheid overvendeld en de offi ciële vendelgroet gebracht door de vendeliers van het St. Antonius Abt Gilde. KERKPLEIN Na het officiële gedeelte van deze ochtend verzamelen de gil- debroeders en -zusters zich om 12.30 uur op het kerkplein, waar van ze even later naar schutswei de 'De Mars' vertrekken. Om 13.00 uur begint het jeugdkoning- schieten, waarna om 14.00 uur de gildezusters schieten op een vogel. Om 15.00 uur beginnen de gil- debroeders met de wedstrijd, voorafgegaan door burgemeester J. Hahn en de kerkelijke overheid, die vertegenwoordigd wordt door gildepriester H. te Boekhorst, en vervolgens komen de ereleden aan de beurt. Als de vogel eraf is geschoten, wordt de nieuwe koning tijdens een groot ceremo nieel gebeuren geïnstalleerd. Voor het publiek is er verder nog klos- en puistschieten en het gilde zorgt ook voor voldoende ver maak voor de jeugd. St. Antonius-Abt Gilde houdt traditie in ere Het jaarlijkse bierkruien vanaf de Arcense bierbrouwe rij naar Blitterswijck vindt dit jaar plaats op zaterdag 21 juni. Twintig gildebroeders en -zus ters van het St. Antonius-Abt Gilde in Blitterswijck zijn weer bereid gevonden om deze tra ditie in ere te houden. De bierkruiers zijn vanaf 11.30 uur te gast in de proeverij van H. Clevis in Arcen, waar voor de der tigste maal enkele vaatjes gerste nat worden aangeboden aan de lëden van hét fSt.Antonius Abt Gilde van Blitterswijck, die de vaatjes met de kruiwagen naar Blitterswijck gaan brengen. Onderweg hebben ze twee ver plichte pitstops, zowel in cafés in Broekhuizen als in Broekhuizen- vorst. Verder onderweg, in het gehucht Ooyen, is een mooie picknickplaats ingericht door enkele gildebroeders en -zusters, zodat de bierkruiers even hun beentjes kunnen strekken en hun magen kunnen vullen met soep, broodjes en wamt vlees. Om 18.00 uur komen de bier kruiers aan bij gildebroeder Jan Pijpers in Blitterswijck, waar ze traditiegetrouw kunnen genieten van een kopje koffie met zult en zich eventjes kunnen opfrissen, 's Avond om 19-00 uur worden de bierkruiers in Blitterswijck afge haald door de overige gildebroe ders en -zusters waarna ze geza menlijk vertrekken naar de schutsweide 'De Mars', waar de bierkruiers het gekruide bier aan bieden aan het gilde. Die avond is er tot 22.00 uur nog een gezellig samenzijn, waarna iedereen op tijd huiswaarts keert. Want de vol gende dag staat immers het tradi tionele koningsschieten op het programma. Een 41-jarige motorrijder uit Venrav is zondagmiddag gewond geraakt toen hij op de Blitterswij- ckseweg ten val kwam. De man nam een bocht te ruim en corri geerde waarbij hij de macht over het stuur verloor. Hij werd met rug- en schouderletsel opgeno men in het ziekenhuis. De politie heeft donderdag een 41-jarige inwoner van Venlo aan gehouden op verdenking van dief stal uit een winkel aan de Burge meester D. Weihshavenstraat in Wanssum. De man probeerde vleeswaren met een totale waarde van 66.15 euro te stelen, maar werd betrapt door een winkelme dewerker. Hij werd overgedragen aan de politie en overgebracht naar het politiebureau. Hier bleek dat hij nog aantal vonnissen had openstaan. Omdat hij de boetes niet kon betalen is hij overge bracht naar Venlo om daar zijn dagen uit te zitten. De chemokar komt met ingang van 2003 twee keer per jaar op zaterdag. Op de laatste zaterdag in mei en november in Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck en de laatste zaterdag in juni en decem ber in Meerlo, Tienray en Swol- gen. De inzameldagen vallen dan samen met de inzameling van oud papier. Op zaterdag 28 juni komt de chemocar: -van 8.30 tot 10.45 uur in Meerlo, locatie in de tussen- berm van de Julianastraat. -van 11,15 tot 12.30 en van 13-00 tot 14.00 uur in Swolgen, op de par keerplaats van de Rabobank -van 14.30 tot 16.45 uur in Tienray, op de parkeerplaats waar 's morgens ook het oud papier wordt ingeza meld II kunt het klein chemisch afval in de KCA-box aanbieden die u van de gemeente in bruikleen heeft gekregen. Indien u niet over een KCA-box beschikt kunt u deze afhalen op het gemeente huis, bureau milieubeheer. Op vrijdag 20 juni is het gemeentehuis van Meerlo-Wans sum gesloten in verband met hel jaarlijkse uitstapje van het perso neel. brandt. De bestrijding wordt alleen op gemeentelijke bomen uitgevoerd. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer F. Hesen van de afdeling openbare werken, tel. 699275. De gemeente Meerlo-Wanssum is inmiddels gestart met de bestrijding van de eikenproces sierups. Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Postcode Woonplaats: .-Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen handtekening:' J !>tuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Na 42 lange maar mooie jaren in het onderwijs Juffrouw Annie is al jaren en jaren hét gezicht van basis school De Peddepoel. Niet ver wonderlijk natuurlijk, want Annie Jacobs staat al meer dan veertig jaar voor de klas in Wanssum. Meestal als juffrouw van de kleuters, want werken met de groepen 1 en 2 vindt de in Well geboren maar in Wans sum getogen onderwijzeres heerlijk. "Kleuters zijn leuk, hebben iets ontwapenends. Natuurlijk vragen ze veel aan dacht, maar ik geniet nog elke dag van hun spontaniteit", zegt Annie Jacobs met een brede glimlach op haar gezicht. Na 42 lange maar mooie jaren in het onderwijs gaat juffrouw Annie binnen kort echter van haar welver diende pensioen genieten. Op donderdag 26 juni zegt ze basisschool De Peddepoel én haar' kleuters vaarwel. Met een beetje pijn in het hart, dat wel. Nog een weekje werken. Onge twijfeld een vreemde gedachte voor juffrouw Annie, die zondag 22 juni haar 62ste verjaardag De superschoonmaakbeurt van de St. Jozefschool uit Swolgen vindt plaats op woensdag 9 juli. Uit de ruim 800 basisscholen die zich hebben aangemeld via de actiesite www.mijnschoolweer- schoon.nl komt de St. Jozefschool uit Swolgen als een van de geluk kigen in aanmerking voor een superschoonmaakbeurt die wordt aangeboden door het jubilerende schoonmaakbedrijf Hago Neder land (60 jaar). viert. Want de laatste vier decen nia stond haar leven toch voor een groot deel in het teken van het onderwijs. Bijna nooit was ze ziek en bijna altijd ging ze fluitend naar haar werk. Als jonge juf frouw begon ze ruim veertig jaar geleden in Ottersum, later stond ze ook nog een half jaar in Venlo voor de klas. PLEZIER Maar in haar woonplaats Wans sum bracht ze als juffrouw van de kleuters de meeste uurtjes door. Uurtjes die haar voor altijd bij zul len blijven. Want ze werkte op De Peddepoel altijd met veel plezier en veel van de ouders van nu had ze zelf nog als kind in de klas, ver telt Annie Jacobs. "Het leuke van het werken met kleuters is dat je eigenlijk de hele dag toneel speelt. De kinderen spelen echter nooit toneel, zijn altijd eerlijk en spontaan. Dat is heerlijk werken." En dus gingen de jaren snel voorbij. Annie Jacobs weet nog goed hoe ze als jonge juffrouw voor het eerst voor de klas stond. Veel is er in de loop der jaren in het onderwijs veranderd, maar het plezier in haar werk bleef voor juffrouw Annie altijd voorop staan. En dat plezier straalt ze ook nu nog altijd uit. bijvoorbeeld als de kinderen een liedje zingen, een middagje knutselen of gewoon gaan ravotten op de speelplaats. "Ja, natuurlijk zal ik de school wel een beetje gaan missen", verwacht juffrouw Na 42 jaren in het onderwijs gaat juffrouw Annie Jacobs met pensioen. Annie. "Maar ik ben zeker van plan om hier af en toe nog even binnen te lopen. En verder heb ik genoeg hobby's. Ik fiets, wandel en tuinier bijvoorbeeld graag." Lachend: "Nee. ik ben niet bang dat ik me ga vervelen." Op donderdag 26 juni gaat juf frouw Annie met pensioen. Basis school De Peddepoel staat die dag in het teken van haar afscheid, 's Avonds van 19.00 tot 20.00 uur kan iedereen Annie Jacobs onder het genot van een hapje en een drankje de hand komen schud den. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers. Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen. F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur. za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo. tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004)432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 51 ""484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo. tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg. tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 De scouts zijn met Pinksteren naar het Intercamp in België geweest. Zaterdags maakten ze een trip naar het onderzoekscen trum Technopolis, waar de kinde ren proeven en testen konden doen. Zondags overdag namen de scouts deel aan een spellenmid- dag en konden ze zwemmen, 's Avonds stond er een bonte avond op het programma. Volgend jaar gaat de Meuleberg naar een inter nationaal kamp in Tsjechië. Deze week 14.00 uur blokhut. Afgelo pen week was de aanmeldmiddag voor het nieuwe seizoen. Ook kwamen er enkele esta's kijken die volgend jaar naar de scouts komen. Wil je ook bij deze club... kom dan zaterdag om 14.00 uur naar de blokhut... of mail; meule- berg@scoutnet.nl Explorers. Deze week donderdag 19.00 uur.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11