eon Aarts is altijd in oor een feestje Goed rapport voor RIO Noord-Limburg Vergunning oor Ollie h Harold öf LENSSEN Afscheid van pater Frans Meyer Over 'ec, Barbecuen Omroep Venray Gewonde bij ongeluk Het Zonnelied Venrode Kinderdagverblijf Poeh-beer Dorpsraad Oostrum Zangers van St. Frans Oud papier (0478)539020 opspraak Wanssum 14 en 15 iuni HUISBEURS Buitenpotten Pa, EL EN MAAS Donderdag 5 juni 2003 - Pagina 7 jdrijfsleider zet kampioensfestiviteiten PSV in gang lOUl o sta je in een microfoon te llen voor enkele honder- M idolenthousiaste jongeren feestcafé de Koets in het loutenstraatje in Venray en oiyita 'e voor 20.000 uitzinni- aas te zingen tijdens het kampioensfeest van PSV lartje Eindhoven. eon Aarts, bedrijfsleider van ,tcafé De Koets, beleefde op nelvaartsdag het absolute igtepunt in zijn nog relatief ;e leven als zanger. De joviale raynaar zette om 16.30 uur zijn artiestennaam Arie lings met de liedjes Brabantse hten zijn lang en Clap your ds for PSV namelijk de karn- isfestiviteiten langzaam maar laag in gang. Een kolfje naar liand natuurlijk. Want een tje bouwen, dat kan de dj van ipulaire Venrayse feestcafé ijk wel. ;mel vaartsdag zal bij de in jsbeek geboren en getogen in voor altijd in het geheu- gegrift blijven staan. Niet :md natuurlijk, want zingen 20.000 mensen, dat over- it normaliter alleen Neder- Ise wereldsterren als pak 'm it Frans Bauer, Rene Froger of Towers in zijn beste dagen, 'who the hell is Leon Aarts?' 10e komt iemand uit Venray in ïelsnaam op het PSV-titelfeesl 13 terecht als zanger? De ver ing is simpel, legt Leon Aarts De SRV-mannen uit Venray •venlgen voor Berk Music uit Eind en, het bekendste bedrijf op gebied van feestmuziek. Dit ij indengroepje heeft al jaren tact met dat bedrijf en in de dopen jaren heb ik in een stu- in Venray al regelmatig tek- n voor ze ingesproken en inge- egalgen. Ja, ik schijn daar een °Mige stem voor te hebben, ik gevraagd werd om op de npioens-cd van PSV twee num- te zingen, hoefde ik daar irlijk piet lang over na te den- Want PSV is mijn duppie, jd al geweest." OPNAMES ji dus loog de horecaman en rertainer in hart en nieren enke- reken geleden al naar de stu dio's in Eindhoven om de cd met feestnummers in te zingen, net als de SRV-Mannen. De laatste wedstrijden van het seizoen kneep de Venraynaar 'm echter toch nog wel even, toen de ogenschijnlijk onverslaanbare PSV-brigade onder leiding van Guus Hiddink punt na punt ver speelde en de twaalf punten voor sprong op Ajax als sneeuw voor de zon begon weg te smelten. 'Ik dacht nog bij mezelf; 'als we die cd maar niet te snel hebben opgenomen'. Want 'Brabants Nachten' lag al weken in de schappen van de muziekwinkels in Nederland en PSV was nog geen kampioen. Ja, bijna hadden we te vroeg gejuicht." Grijnzend: "Het leek de arrogantie van Ajax wel." Maar gelukkig voor alles wat de PSV een warm hart toedraagt, pakte de Eindhovense formatie in Groningen na een draak van een wedstrijd het benodigde puntje en bleef de ploeg Ajax met een neuslengte voor. En dus kon de kampioensvlag in de lichtstad gehesen worden. CIRCUS En dat gebeurde ook, en hoe. De dag was voor Leon Aarts ech ter al veel vroeger begonnen. Samen met de SRV-mannen was hij aan het begin van de middag al naar Eindhoven gereden.Om alvast wat sfeer te proeven en in de juiste stemming te komen. En het draaiboek door te nemen. Want zo'n spektakel, dat rechtst reeks werd uitgezonden op Omroep Brabant en Studio Sport, moet natuurlijk vlekkeloos verlo pen. "Het was prachtig om dat hele circus mee te maken. Ik begon om 16.30 uur op het Stadhuis plein te zingen voor circa 15.000 man en om 19.30 uur stonden er meer dan 8000 man voor het podium op het Marktplein. En maar zwaaien en zingen. Het rare was dat ik helemaal niet zenuw achtig was. Het ging eigenlijk alle maal vanzelf. Ja, het is prachtig om zo'n rode, deinende mensen massa mee te zien doen op jouw nummers. Dat geeft je een enor me kick." Net als de SRV-mannen (onder andere bekend van de Top-100 hit 'Unci jetzt kommen die kanonen'), mocht ook 'Arie Konings' alias Leon Aarts drie keer op meerdere podia en op verschillende tijdstippen in het centrum vol aan de bak. Maar dat is aan de entertainer wel toever trouwd, weten de echter kroegtij gers uit Venray en omgeving al jaren. Want in De Koets en met 'De Koets on tour show' bouwde Aarts met zijn kornuiten van het Venrayse feestcale al menig feest je, vaak onder het motto 'hoe gek ker, hoe liever'. De artiesten wer den in de loop van de avond als het ware opgenomen in de fees tende PSV-familie en maakten kennis met de PSV-selectie. En dus ging ook de PSV-fan op de foto met zijn idolen, zoals Mateja Kezman en Ronald Waterreus. En achter de coulissen, buiten het oog van de camera's, zag Leon Aarts dat het titelfeest steeds beter op gang kwam. Net als in De Koets werd er tot in de kleine uurtjes feestgevierd. "Er werd flink gezongen, gedronken en gefeest", grijnst Leon Aarts. "Ja, inderdaad. Het werd een lange Brabantse nacht, een om nooit te vergeten." Het RIO Noord-Limburg heeft onder 1245 cliënten die in de maand januari 2003 een AWBZ-besluit en/of een WVG- advies hebben ontvangen, een klantentevredenheidsonder- zoek gehouden. De vragenlijst is door 560 cliënten ingevuld en geretour neerd. Een respons van 45%. De ondervraagden is gevraagd het RIO een rapportcijfer te geven. Het gemiddelde rap portcijfer is 7.7. Het gemiddel de rapportcijfer per categorie aanvraag schommelt tussen 7.3 en 8.6. In de vragenlijst waren vragen opgenomen over de gang van zaken rond de aanmelding, de planning, de procedure tijdens het onderzoek door de adviseur, de bekendheid met het RIO, de informatieverstrekking door het RIO en als laatste vraag kon men het RIO een rapportcijfer geven. Uit het onderzoek komt naar voren dat de cliënt tevreden is over de bereikbaarheid van het meldpunt en planning. De advi seurs zijn door de bank genomen op tijd, vriendelijk, belangstel lend, begrijpelijk en geven vol doende ruimte aan de cliënt. Ongeveer 50% van de cliënt is bekend met het RIO voor de aan melding. Het RIO krijgt een gemiddeld rapportcijfer van 7.7. Met cle uit komst van het onderzoek is het RIO Noord-Limburg zeer tevre den. Dit betekent echter niet dat er nu achterover wordt geleund. De onderzoeksgegevens worden vertaald in een verbeterplan en hopelijk zal dit de tevredenheid van de RIO-cliënten nog doen toe nemen. De gemiddelde leeftijd van de ondervraagden is 69 jaar, 33% van de ondervraagden is man en 67% is vrouw. Op de vraag of men alleenstaand of samenwonend is, geeft 45% aan alleenstaand te zijn en 55% woont samen met een of meerdere personen. Wanneer men een telefonische aanvraag doet, krijgt men eerst te maken met het meldpunt. Vervol gens wordt er contact opgeno men om een afspraak te maken, dit gebeurt door de planning. De wijze van informeren door het meldpunt en planning wordt posi tief gewaardeerd. De telefonische bereikbaarheid van het meldpunt en planning is flink verbeterd. Dit betekent dat de cliënten over het algemeen snel een medewerker aan de lijn krijgen. Niettemin zijn er nog enkele piekmomenten waarop men langer moet wach ten dan gewenst, bijvoorbeeld de maandagochtend. Uit de cijfefs blijkt dat 84% van de gesprekken thuis plaatsvon den, 12% in het ziekenhuis en 4% per telefoon. Slechts 2% vindt dat het gesprek niet op de juiste plak heeft plaatsgevonden. 92% van de gesprekken vond binnen vier weken na de aanmelding plaats, 62% zelfs binnen twee weken. In zijn algemeenheid is men te spre ken over de wijze waarop de advi seur zijn werk doet. Adviseurs zijn door de bank genomen op tijd, vriendelijk, belangstellend, begrij pelijk en geven voldoende ruimte aan de cliënt. De informatie over de inhoud van het besluit en het traject na de indicatiestelling (10%) is niet altijd helder. Dit is een gezamenlijk verantwoorde lijkheid van de ketenpartners. De cliënt ervaart soms problemen met het bereiken van de adviseur. Ongeveer 50% van de cliënt is bekend met het RIOI voor de aan melding. Het RIO Noord-Limburg is hierover tevreden, zeker wan neer je in ogenschouw neemt dat mensen zich vaak pas gaan oriën teren op het moment dat er pro blemen ontstaan. Het RIO moet het hebben van 'mond tot mond reclame' namelijk 34%, maar ook verwijzer zoals huisartsen (27%) en ziekenhuis (22%) spelen een belangrijke rol. De folders zijn niet altijd even duidelijk. 12% van de ondervraag de vindt de folder 'uitleg over de beschikking' onduidelijk. Ook de tekst over mantelzorg en de alge mene RIO folder is niet voor iedereen duidelijk. Het verschil tussen klachten- en bezwaarpro cedure is voor bijna 40% niet hel der, 28% is niet op de hoogte van het kunnen indienen van een klacht en bezwaar. Het feit dat voor de AWBZ wel bezwaar en voor de WVG geen bezwaar kan maken bij het RIO wekt ook onduidelijkheid in de hand. Repetities maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Maandag 9 juni, Tweede Pinksterdag: Zingen om 10.30 uur in de Paterskerk. Zondag 15 en 22 juni: Zingen om 10.30 uur in de Paterskerk. Bij verhindering afmelden bij Iny Kuypers, tel. 585226. U bent altijd welkom op de repetitieavonden voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmelding, afmelding kunt u bellen: José Bak- kum, tel. 0478-582767 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Eerstvolgende repetitie woens dag 11 juni bij zaal Thielen, Ken- nedyplein te Venray. Afmeldingen bij Annemie Vousten, telefoon 513135. Agenda: 7 juni: Concert koorlid. De leden worden ver zocht om 18.45 uur, in uniform, aanwezig te zijn bij De Witte Hoeve. Laatste repetitie voor de vakantie: woensdag 16 juli. Heb je ook zin om te zingen in een koor met lichte muziek of wil je meer weten over de vereniging, neem dan gerust contact op. Bezoek website www.venrode.nl Nadat in mei moeder in het zon netjes is gezet, is het een paar weken later de beurt aan vader. Dit jaar valt vaderdag op 15 juni. De volgende demonstratie vindt plaats op zaterdag 7 juni. Vooraf gaande aan vaderdag staat deze demonstratie in het teken van bar becues. Barbecuen is een klein feestje op zich; de voorbereiding, het eten, de gezelligheid en het genieten. Barbecue-ideeën kun nen opgedaan worden tijdens de let college van B en W van gemeente Venray heeft jige week aan kinderdag- 'ilijf Ollie voor een periode vijf jaar een vergunning rleend voor het oprichten in stand houden van een lercentrum aan de Dr. elsstraat 8 in Venray. iet totaal aantal kinderen dat worden opgevangen in de gopvang (0-4 jaar) stelt de meente vast op maximaal 24 ideren. In de buitenschoolse vang (4 t/m 12 jaar) mogen laai vijftien kinderen wor- opgevangen. Kinderdagver- Ollie bestaat sinds 1 oktober fanaf de start zat Ollie in.een ie ruimte van een woonhuis 'de Latyrus 51 in Venray. Ruim jaar is Ollie op zoek geweest ir een grotere locatie. In ember van het vorig jaar kreeg ie de toezegging van de leente dat het kinderdagver- if mocht verhuizen naar de uterschool van de Petrus Ban aan de Dr. Poelsstraat. Aange- <eN n de verhuizing van de basis- looi toen nog steeds geen feit 'er{ s, kon Ollie niet meteen ver ben naar het nieuwe onderko en werd een tijdelijke locatie At ar int lis gevonden in het lege kantoor pand van BAM Nelissen van Egte- ren aan de Stationsweg. Het kin derdagverblijf zou aanvankelijk twee weken terug officieel geo pend worden, maar een brand gooide toen roet in het eten. Ollie opende maandag zijn deuren. Vaste en flexibele opvang in een huiselijke sfeer! Tel: (0478) 569706 E-mail: kdvpoehbeer@hetnet.nl Omroep Venray geeft vrijkaar ten weg voor de Disco Dance Classic Party op zaterdag 14 juni in de Brabant-hallen in Den Bosch. Met optredens van oa. The Tramps, Boney M, Mai Tai, The Gibson Brothers en vele anderen. Luister naar de programma's Heartbeat FM, Wie-kent Nico niet?, Venray actueel, Prime Time, Klojo radio, Total Dance, Ver zoekjes op Zondag en Hallo Ven ray en maak kans op kaarten! De kommissie A2000 heeft een muzikaal treffen op touw gezet, met als hoogtepunt alle liederen en muziek van de opgevoerde revue bij gelegenheid van de eeuwwisseling, Hierbij ook optre dens. van Puur Puree, de Boem- boxbans (De Wendel) o.l.v. Alex van Vliet, Acht vur Elluf, en DJ Henri. Klojo Radio is zondagmid dag 15 juni tussen 15.00-18.00 uur hierbij aanwezig, en zal hier verslag van doen. In de aanloop van het optreden van de Haagse band The Golden Earring op de muziekfeesten in Merselo, kunt u op dinsdagavond 3 juni alvast één uur genieten van deze band Nederlands meest succesvolle rockband allertijden werd opgericht in 1961, door Rinus Gerritsen en George Kooy- mans als The Tornadoes. Deze groepsnaam werd vervolgens ver anderd in Golden Earrings, naar een hit van Peggy Lee uit 1947. De groep werd in 1964 ontdekt door producer Fred Haayen. Ove rige leden in de jaren zestig waren Frans Krassenburg (zang), Jaap Eggermont, Peter de Ronde en Barry Hay. Krassenburg, Egger mont en De Ronde verlieten de groep voor 1970. Line-up sinds midden jaren zeventig Bariy Hay, Rinus Gerritsen, George Kooymans en Cesar Zuiderwijk, De groepsnaam werd veranderd in The Golden Earring, zonder de s dus. In de Nederlandse Top 40 scoorden The Golden Earring meer dan 40 hits waaronder drie nummer één hits. In het program ma hoort u een uniek nummer, waarvan de cataloguswaarde van het singletje 275 euro bedraagt. Veel luisterplezier op dinsdag 3 jimi in The Classic Rockexperien- ce van 21.00 tot 22.00 uur. Bij een verkeersongeval op de Middenpeelweg om één uur donder dagmiddag is een 49-jarige man uit Maasbree gewond geraakt, I-Iij werd ter hoogte van Toverland ingehaald door een 19-jarige automo bilist uit Ysselsteyn, op het moment dat hij linksaf wilde slaan de Helenaveense weg op. De achteropkomende automobilist uit Yssel steyn was in de veronderstelling dat de man rechtsaf wilde slaan rich ting Toverland en gewoon in kon halen. Hij raakte de man echter vol in de flank aan de bestuurderskant. Beide auto's raakten in de sloot. De man uit Maasbree moest door de brandweer uit zijn auto bevrijd worden. Hij werd met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis in Venlo gebracht. De 19-jarige man uit Ysselsteyn mankeerde niets. Zijn jongere broertje moest even voor observatie naar de Eerste Hulp, maar kwam er met de schrik van af. De politie heeft zondagmorgen om 4 uur een 19-jarige man uit Someren-Eind aangehouden wegens belediging. De man schold de agenten uit voor 'kankerwouten'. Hij is daar op aangehouden maar verzette zich daarbij hevig. De man zei het normaal te vin den politie-agenten uit te schel den. Na verhoor en het opmaken van een proces-verbaal is hij weer in vrijheid gesteld. demonstratie van Intratuin. Ze laten zien welke mogelijkheden er zijn met verschillende soorten barbecues: van zacht roosteren, mals braden en krokant grillen tot oosters roerbakken in je eigen tuin. En dat in combinatie met kruiden uit eigen tuin zoals tijm, oregano, rozemarijn en salvia. De keuze in barbecues is tegenwoor dig zeer uitgebreid: houtskool, elektrisch, gas en zelfs een wok. Dorpsraad Oostrum vergadert op dinsdag 10 juni in de foyer van D n Oesterham, Watermolenstraat 1 in Oostrum. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat onder ande re de terugblik bezoek B W aan Oostrum, het dorpsradenoverleg, toekomst Watermolen, bestem mingsplan Oostrum (Oost), uitbreiding parkeerterrein NS en onderhoud groenvoorziening 2004 door Oostrumse vereniging. Vrijdag 6 juni: 19.00 uur Repetitie sopranen en alten; 20.00 uur tenoren en bassen komen daarbij; 20.45 uur sopranen en alten beëindigen repetitie. Zaterdag 7 juni: Tot 12.00 uur mogelijkheid tot het inleveren van oud papier bij de container achter de Euro dump. Zondag 8 juni: 10.00 uur Inzingen in zaaltje van pastorie; 10.30 uur Hoogmis in Paterskerk; in uniform. Dinsdag 10 juni: 19.00 uur Repetitie sopranen en alten. Op woensdag 18 juni wordt er een ouderavond gehouden. De ouders van de sopranen en alten worden zeker verwacht. Ophalen oud papier in Wijk Zuid: tussen Zuiclsingel en Prins Bernhardstraat Nassauplein. Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier op tussen 18.00 en 20.00 uur. De eerstvolgende datum is vrij dag 6 juni. Men wordt vriendelijk verzocht het oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Openingstijd: dinsdags van 18.00-20.00 uur, zaterdags 09.00- 12.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel. 588411) of Peter Bouwmans (tel. 589134). KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds Showroombezoek Stayerhofweg 2b Op pinksterzondag neemt pater Frans Meyer ofm afscheid als vaste voorganger van de oecumenische basis groep Venray. De Franciscaan Frans Meyer kwam in de zeventiger jaren in Venray, waar hij werkte in het toenmalige jongensinternaat, en leraar werd aan het Boschveldcolle- ge- Tot 1990 heeft hij daar gods dienst en maatschappijleer gege ven. Hij heeft de bloeitijd, maar ook het vertrek van de Francis canen meegemaakt. Hij is het laatste lid van deze orde in Ven ray. Frans Meyer is mede-oprich ter van de oecumenische basis groep en heeft samen met de leden vele vieringen gemaakt, die qua vorm en inhoud nogal eens afweken van het vaste patroon. VERHAAL Een paar tekenende uitspra ken: "Ik droom van een kerk als een gemeenschap die zich rond het verhaal schaart. Ik kies voor kleine groepen, want in klein verband komt het verhaal meer tot leven. Vooral door de uitwisseling van gedachten, hetwelk in gro ter verband niet is te realiseren. Binnen het verhaal worden velerlei dingen acceptabel, die als stellingen of dogma's men sen zouden irriteren." Hij heeft twee boeken geschreven voor een breed publiek. 'Al gaande leert men' maakt de lezer vertrouwd met het Oude Testament en 'Licht- Beeld, Jehosjoea van Natsrat' geeft een portret van Jezus. Na twintig jaar voorganger te zijn geweest van de basisgroep, vindt Frans Meyer de tijd geko men zich terug te trekken. Met Pinksteren gaat hij voor de laat ste keer voor. De dienst begint om 11.15 uur in de kapel van Schuttersveld, aansluitend kan iedereen die dat wil afscheid nemen tijdens een informele bij eenkomst in dezelfde ruimte. TUINB Set van 3 geglazuurde buiten- potten met hetzelfde motief. 0 27,5 cm 0 21,5 cm Mil) 0 14,5 cm Keuze uit diverse motieven, Tuincentrum Overvecnt vindt u o.a. in: Boxmeer - ftwincialeweg 5 (A77 - afslag 1) Beuningen -Claudiuslaan 60 (A73 - afslag 1, Shoppingpark De Heuve)

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7