nog teeds begin- en indpunt "Meer dan alleen inpakken" HG yi/mtLcrcmi ECOBOOST SYSTEM:CARE s: K ASTSYSTEMEN OP MAAT Bandelieren Tomorrow People Gregoriaans Koor Aostrumse Zangkompeneej Ars Musica Euterpe Confetti MMSK St. Petrus'Banden Bij ons loopt de zomer al ten einde voor de halve prijs!!! Hub Gooren vof VEEHOUDERS OPGELET: Ideale kunstmestver- vanger voor grasland dunne mest NPK-gehalte per 1000 kg 5-1-5 Houbensteyn BV Henk Hellegers 06-53579753 ASUS COMPUTER R(>odbeen Partners Cantorij Contrast Collegium Vocale Jeugd- natuurwacht Chrisko 't Zandakker Sub Matris Tutela Venray's Mannenkoor Ci3 gin tl EN MAAS Donderdag 5 juni 2003 - Pagina 23 ichting Belangen Pavanestraat tien jaar J(jg' De Stichting Belangen Pava- straat heeft afgelopen week- ,en' nde een geweldig feest itrij had ter gelegenheid van het •jarig bestaan. Niet alleen t mooie weer bepaalde de jolijke stemming, maar voor- de aanwezigheid van bijna 0 volwassenen en kinderen fhet feest een zonnig tintje. Van te voren had de organisatie rjjjj hoopt op de komst van tv weer- of ifl Piet Paulusma, maar zijn niet rschijnen bleek het enige don- re wolkje aan de horizon van 1 feest. Zaterdag twee uur 's ddags begonnen bestuur, orga- en bewoners al met het iieren van de straat, daarna ;de het slaapfeest voor de kin- ren. Daarvoor werd een grote le sf iertent opgezet waar de hele dag ips, onder toezicht, in kon over- -lers cliten. Op zondagmorgen Dcht iedereen uitslapen want de rste activiteit was een uitgebrei- brunch. Daarna volgde heel el spellen voor jong en oud. «ral de waterspellen waren w ipulair, waarschijnlijk vanwege hjj! verkoeling die een 'onvrijwilli- irai duik bracht. Na de speurtocht i achten eerst alle kinderen aan sluiten bij hun barbecue, eenzelf de eetspektakel voor de volwasse nen werd later opgestookt. Met dank aan het heerlijke weer 's avonds werd het al snel een uur voordat de laatste gast vertrok. HUIZENPROBLEMATIEK Een verwaarloosde speeltuin midden in de straat was tien jaar geleden aanleiding voor de bewo ners om in actie te komen. De schouders werden er onder gezet en samen werd de speeltuin opge knapt met daarna een feestelijke heropening. Toen enige tijd later de eigenaar van de huurhuizen in de straat bekend maakte dat de huizen te koop waren besloot men zich in een stichting te orga niseren. De Stichting Belangen Pavanestraat bemiddelde vervol gens tussen bewoners en eigenaar bij zowel de verkoopperikelen als bij de problemen die ontstonden toen er asbest in de woningen bleek te zitten. Vele vergaderin gen en brieven volgden en uitein delijk werd het asbest op kosten van de eigenaar verwijderd. Op dit moment is zo n dertig procent van de huizen in particulier bezit. Daarna bleef de stichting actief. Het hele jaar door worden er wel •Slaapkamer Kantoor Woonkamer - Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 WielHemnkes KFUKFN- FN I N T F R IF U R B O U W leuke dingen georganiseerd. Er zijn goed bezochte knutselmidda- gen in De Kiosk en elk jaar komen er rond Sinterklaas drie of vier Zwarte Pieten de straat onveilig maken. Met Pasen zoekt iedereen ■naar eieren en met Sint Maarten is er een grote lampionoptocht. Voor de kinderen zijn er regelma tig spelmiddagen en met z'n allen gaat men op pad met de fietstocht of met de boot. Kinderen krijgen met hun verjaardag een kaart in de bus. Bij alles is in ieder geval de speeltuin steeds het begin- en het eindpunt. Annelies Frisart zit al vanaf het begin in het bestuur: "Een paar jaar geleden dachten we even 'het gaat mis". Er was veel verloop bin nen het bestuur en de activiteiten stonden op een lager pitje. Geluk kig doet iedereen nu weer mee, er zijn'veel nieuwe gezichten in de buurt met kinderen." Dat laatste wordt bevestigd door voorzitter Johan Pelzer: "Behalve penningmeester Cindy Pelzer hebben we sinds kort Diana van de Heide als secretaris en Annemiek Wessels als bestuurslid in het bestuur. Samen met Harry Koekkoek en Hans de Goede is het 10-jarig bestaan geor ganiseerd." Aan gewone activiteiten na het feest is nog niet zoveel gedacht, waarschijnlijk volgt dit jaar nog wel een boottocht. "Dat is makke lijk, want de schipper van de duwboot waar we mee varen woont in de straat. Bij de evalu atie bekijken we alle plannen, in juli en augustus ligt alles sowieso even stil en in september gaan we weer aan de gang. In ieder geval zal de speeltuin weer op de agenda staan voor de volgende opknapbeurt. Welis waar heeft men net een ten nista fel gekregen maar de picknickta fel staat op het punt om het te begeven. "Daar moeten we nu weer achter aan." Leuk was wel dat het eerder gevraagde, en geweigerde, piratenhuisje alsnog ter plekke kwam, als kadootje van de gemeente voor het jubileum. De Stichting Belangen Pavane- straat blijft zich inzetten voor de veiligheid in de straat en de leef baarheid. Daar is het allemaal mee begonnen en daar gaat men mee door. 50-jarige Nelipak denkt aan verdere uitbreiding Nelipak bestaat dit jaar vijf tig jaar. In 1953 werd Loek Nelissen gevraagd of hij in een leegstaand pand aan de Maas- heseweg een onderneming wilde starten die voor Venray het nodige wérk zou verschaf fen. Het werd Damel. De hoofdactiviteiten was het vullen van tubes tandpasta en shampoo. Vanaf 1958 werden met de komst van Toine Horbach de verpakkingsactiviteiten uitge breid en het bedrijf omgedoopt in Nelipak. Anno 2003 is inpakken slechts een klein onderdeel van het bedrijf. Nelipak heeft interna tionaal een grote naam als het gaat om het produceren van ver pakkingen voor de medische industrie. Op zaterdag 7 juni houdt het bedrijf een open dag in de vestiging aan de Spurkt. Neli pak staat ook bekend als een gemoedelijk bedrijf. De band tus sen werknemers onderling en werknemers met directie is goed. Frank Nelissen, die het bedrijf, samen met zijn broer Ton, 25 jaar geleden overnam van vader Nelis sen beaamt dat ook. "Ik ken veel van de 240 werknemers in Venray en Overloon bij naam. Sommige mensen zeggen dat het een echt familiebedrijf is. Ik ben echter de enige Nelissen die er werkt. Wat dat betreft lopen er hier meer 'van de elastieke' (familie Janssen, red.) rond." Nelissen wordt door zijn zaken relaties veelvuldig gevraagd hoe een bedrijf als Nelipak zich in Venray heeft kunnen vestigen en niet in bijvoorbeeld de Randstad. Nelissen verwijst dan naar het ver leden. In het na-oorlogse Venray kwam vader Loek naar Venray om te helpen met de wederopbouw van Venray. Ook de actie Haarlem helpt Venray komt dan ter sprake. "Ik neem die relaties dan vaak ook mee met een rondje Venray. Vaste items zijn daarbij o.a. het oorlogs museum in Overloon, het Engelse maar ook Duitse kerkhof. Dat maakt vaak veel indruk op de mensen, zoals dat bij mij ook nog altijd doet." Maar het is niet altijd gemoede lijk in de verpakkingswereld. "In de loop der jaren waren we ons steeds meer gaan toeleggen op de vervaardiging van blisterverpak- kingen. We hadden daarmee een grote vaste klantenkring opge bouwd. Eind jaren tachtig kreeg het imago van de blisterverpak- kingen een fikse deuk. Dat leidde ertoe dat we in 1992 maar liefst 60% van onze klanten verloren. De verhuizing naar Keizersveld. waar we inmiddels grond hadden gekocht, was van de baan. We zijn toen gaan zoeken naar meer continuiteit binnen ons bedrijf. Die vonden we uiteindelijk in de medische wereld. We zijn ons veel meer gaan toeleggen op het produceren van verpakkingsmate riaal voor de medische industrie. Producten waar hoge eisen aan gesteld worden. Binnen ons bedrijf zijn dan ook diverse clean rooms waar nagenoeg steriel geproduceerd wordt. De medi sche industrie vormt nu 60% van onze omzet, die sinds 1993 is gestegen van 11 miljoen naar 30 miljoen euro. Een belangrijke rol daarin speelt de vestiging in Ier land. Die fabriek ligt vlakbij drie grote producenten van medische producten en voorziet al die bedrijven van verpakkingsmate rialen." Verder heeft Nelipak ook plannen om de vestiging aan de Spurkt fors uit te breiden. Naast verpakkingsmaterialen voor medi sche producten maakt Nelipak ook industriële producten zoals carrosserie-onderdelen voor trac toren, zijpanelen voor expositie tenten, kappen van zonnebanken maar ook zaken als opbergdoosjes en, zeer recent, de nieuwe blister- verpakking van Philishave, die wereldwijd toegepast gaat wor den. "Een zeer belangrijke order voor ons." Verder produceert en levert Nelipak ook machines voor hun klanten waarmee ze zelf hun eigen producten kunnen inpak ken. Een belangrijke rol binnen Nelipak is weggelegd voor de afdeling productontwikkeling waar 40 mensen zoals industriële vormgevers en modelmakers wer ken om, samen met de klant, pro ducten te ontwikkelen. "Met de software die we hebben kan de klant zelfs on-line meekijken en zijn bevindingen direct aan de ontwerper doorgeven zodat die aangepast worden en meteen weer visueel zichtbaar zijn", aldus Nelissen. Tijdens de open dag op 7 juni wil Nelissen zijn bedrijf meer pro fileren. "Bij Nelipak denken veel mensen nog aan alleen maar inpakken, maar het is meer dan alleen inpakken. Wij zijn een mooi bedrijf, dat schoon werkt en een prettige werkomgeving kent. En Venray mag dat rust eens een keer komen bekijken, op 7 juni tussen 10.00 en 15.00 uur. De ves tiging aan de Spurkt is dan volle dig productief." Iedere donderdag repetitie van 18.00 tot 19.10 uur. Kinderen die graag een kijkje willen nemen kunnen vrijblijvend binnen lopen. Zit je op de basisschool en kun je lezen kom dan gezellig langs in de repetitieruimte De vrolijke noot in de toren van de Grote Kerk. Donderdag 5 juni repetitie. Voor informatie en aanmelden bel Han- nie Ghielen, tel. 587142. Kun je niet dan afmelden bij Jacintha, tel. 580802 Iedere donderdag repetitie van 19.30 tot 21.00 uur. Jongeren vanaf 12 jaar zijn van harte wel kom een nootje mee te komen zingen. Loop gerust eens binnen en kom naar de repetitieruimte De vrolijke noot in de toren van de Grote Kerk. Zij zijn ook op zoek naar een drummer. Kun jij drummen of ken je iemand die kan drummen loop dan even bin nen op donderdagavond. Donder dag 5 juni repetitie. Voor meer informatie en aanmelden bel Han- nie Ghielen, tel. 587142. Kun je niet dan afmelden bij Lara, tel. 581894 Zondag 15 juni: uitvoering St Anna 10.00 uur. Aan- en afmelden bij: J. v. Loon, secretaris tel. 0478- 585422. De Aostrumse Zangkompeneej is een zangkompeneej van circa 20 leden. Wekelijks wordt er gerepeteerd in 't Allemanscafé in Oostrum en wel van 21.00 tot 23-00 uur. Zijn er mannen die belangstelling hebben om ook eens zo'n repetitieavond mee te maken. U bent van harte welkom. Meer informatie nodig? Neem de telefoon en bel 0478-511251. Iedere dinsdagavond van 20.15 uur tot 22.30 uur repeteren zij in de Opmaat, hoek Oostsinge /Henry Dunantstraat. Hebt u zin en interesse om samen te zingen? U berit van harte welkom. Zij heb ben hun repertoire een bredere wending gegeven. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Marjo Kuypers (voorzitter) Agenda: Dinsdag 17 juni stemtes ten vanaf 19.00 uur. Dinsdag 8 juli laatste repetitie voor de zomerva kantie. Afmelding repetitie: Marjo Kuypers, tel 0478-513191 dins dags tussen 18.00 en 19.00 uur. Harmonieorkest: 5 juni: repetitie Afmelden tel. 589363. Jeugdorkest: 5 juni: repetitie; afmelden tel. 588545. Drumband: 10 juni: 19.00 uur les, aansluitend repetitie Algemene activiteiten: 22 juni: défilé Avondvierdaagse; 7 juli: AB- vergadering; 13 juli: Seizoensaf sluiting voor alle leden. Woensdag 11 juni: geen repetitie. 14 juni: Festival Dendron College. 21 Juni: Huwelijk Mieke en Frans. Confetti is een enthousiast koor. Het repertoire is variërend van close harmony tot popnummers. Ze repeteren op de woensdag avond. Zij streven ernaar om voor elke stempartij een extra stem te hebben, dus geen vijf, maar zes stemmen per partij. Op dit moment is er bij Confetti plaats voor een enthousiaste tenor. Heb je zangervaring? Neem dan con tact op! Bekijk voor informatie ook website www.confetti.tk of neem contact op met secretaris: Henk Mijnster, tel. 512082. Voor afmelding: Gerti, tel. 631306. Repetities: Tamboerkorps: op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur. Op zondag repetitie samen met het muziekkorps. Muziekkorps: op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur. Op zondag van 10.30 tot 12.00 uur. Afmeldingen: Bij verhindering die nen alle leden van het opleidings orkest en muziekkorps zich af te melden bij de korpsleiding. Dit bij voorkeur mondeling en wel bij tel. 580418, of uiterlijk een half uur voor aanvang van de repetitie in de Opmaat, Oostsingel 37 in Venray. Aanmeldingen nieuwe leden: hebt u interesse, neem contact op met tel. 580993 of 580418, of kom kijken en luiste ren tijdens de repetities in clubge bouw de Opmaat. "3 Dus kom eens lekker snuffelen in 'I Stoffeltje, het adres voor de betere (gebruikte) merkkleding voor kinderen en dames!!! want vanaf woensdag 4 juni gaat de hele collectie de deur uit Tevens starten wij met de inname van winterkleding. Openingstijden: vrijdag 18.00-21.00 uur zaterdag 9.30-13.30 uur woensdag 9.00-12.00 uur sinds A983 onderhoudsbedrijf Nieuwbouw - verbouwing - renovatie Van o.a.: badkamer-keuken-tuinmuren-serres- bedrijfsloodsen-glasreparaties-zolderkamers enz. Gezellenbaan 5, 5813 EA Ysselsteyn tel.: 0478-542194, fax.: 0478-542127 GSM 06 22529857 Stationsweg 86 5807 AC Oostrum-Venray Tel. 0478-585956/580361 www.stoffelhoeve.nl Open: ma. t/m do. 13.30-17.30 uur vrij. 13.30-21,00 uur - za. 9.00-16.00 uur van den Munckhof bv Grotestraat 68 Venray Hulp 2e Elektromonteur voor utiliteit en woningbouw Enige ervaring vereist. Hoog loon en vaste baan. COBETEC 0318-500240 06-22230690 LAATSTE KANS INTRODUCTIE ACTIE vanaf Wij zetten uw LP op CD 0 Informeer naar de mogelijkheden Oude Oostrumseweg 19a, 5802 CA Venray Tel. 0478-569666 N F I A S T I N C A D V I S F 'J B 5 Raadhuisstraat 2 5801 MA Venray Ter versterking van ons team zijn wij op zoek naar: Secretarieel medewerkster/directiesecretaresse (full-time) Functie eisen: - goede contactuele eigenschappen en stress bestendig. - hoge mate van zelfstandigheid - Opleiding: MEAO secretarieel of Schoevers. Bent u geïnteresseerd, stuur dan binnen 10 dagen een sollicitatiebrief voorzien van C.V. t.a.v. drs. H.J.M.J. Verbaandert voor inlichtingen: 0478 - 583097 Ibe sfeer vak toen hi cm MAteria.nl vak kh: Bij Rien van Mierlo Tuinen kuni u plaats nemen ir de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of s< Alle modellen zijn met de hand gevlochten. Het resultaat is verbluffend. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weerbestendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen zomer en winter buiten? Weathercraft, aluminium met vinyl is het antwoord. Bij Rien van Mierlo. - I j van mierlo Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondseweg 111 Deurne Tel.0493 314593 Koor van de Protestantse Kerken- gemeenschap Venray en omge ving. Doel van de Cantorij is gemeentezang te ondersteunen, nieuwe liederen te introduceren en liturgische response te verzor gen in vieringen, de eerste zonda gen van de maand, en op hoogtij dagen. Repetitie elke maandag van 19.45 uur tot 21.30 uur in het Zonnelied, Kiosk 9 te Venray o.I.v. cantrix Wijntje Strijbos-Nor- bruis. Afmelden tot en met zon dag bij Wijntje Strijbos, telefoon 585089. Op pinksterzondag, 8 juni, zullen zij tijdens de dienst in de kerk in Blitterswijck mede werking verlenen. De leden wor den verzocht op 8 juni om 10.25 uur aanwezig te zijn in Blitterswij ck. Nieuwe leden zijn nog steeds van harte welkom! Afgelopen dinsdag zijn er foto's gemaakt van het koor in verband met een concert op 29 juni in samenwerking met kamerkoor Cabaletta. Het programmaboekje is inmiddels gemaakt en ook de posters zijn klaar. Nieuwsgierig geworden naar het koor achter dit stukje tekst? Kom dan op zon dag 29 juni om 16.00 uur naar basisschool De Keg in Venray. Het concert heet Summertime. Afmelden voor een repetitie kan natuurlijk gewoon tijdens de repetities, maar lukt dit niet of bent u nog geen lid en wilt u meer informatie? Bel dan naar diri gent: Ad Voesten, tel. 077- 3662479. Repetities in het gebouw van de Zangers van St. Frans aan de Lan- geweg Elke maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. 29 juni: Optreden in Steyl Cultureel, Patershof buitengebeuren 20.00 uur. 13 juli: Mis in de Basiliek in Roermond, 12.15 uur. Na afloop feestelijke slotdag voor de grote vakantie. Er is nog plaats voor een tenor. Kom eens luisteren tijdens een repetitie en proefde kwaliteit van mooie kamerkoormuziek. Inlichtingen: bel dan: 569412 of Aan de tweede wandeltocht hebben meer dan 100 deelnemers meegelopen. De prijsboeken zijn gewonnen, na loting door Leoni Geerets van de Kruudwis groep 7, Mike ten Holder van de Focus en Rick van Kreij van de Focus. De prijsjes kunnen jullie afhalen bij de volgende puzzeltocht op 6 Juli in het Loobeekdal in de cara van. Natuurlijk kunnen jullie ook nog kijken op de website www.jnwvenray.nl Vrijdag 6 juni: 14.00 uur Huwe lijksmis Veltumse kapel; 19-00 uur Vormsel Paterskerk. Zaterdag 7 juni: 19-15 uur H. Mis Grote Kerk. Zaterdag 14 juni: Feest avond. Gelieve een kwartier voor aanvang van de uitvoering aanwe zig te zijn. Bij eventuele verhinde ring s,v.p. tijdig afmelden. Infor matie of afmeldingen bij Marly Driessen, tel. 0478-588176 ol Norma Ansinger, tel. 0478- 585234. Vanavond wordt er geoefend op de schuttersweide, aanvang 19 30 uur. Zondag 8 juni eveneens oefe nen op de schuttersweide. Vanaf 10.30 uur is iedereen welkom voor het lossen van de oefenscho- ten. Maandag 16 juni wordt de algemene ledenvergadering gehouden in het gildehuis café 'den Oldtimer, aanvang 20.00 uur. Zondag 22 juni wordt het tweede bondsschuttersfeest van de Schut- tersbond Juliana, gehouden bij de Schutterij Sint Hubertus uit Tege len. Dinsdag 24 juni wordt de mis gehouden aan het eigen Gildeal- taar in de Sint Petrus Banden Kerk in Venray. De mis begint om 19-00 uur en het zal dit jaar extra bijzonder zijn in verband met de nieuwe inzegening van het Gil- dealtaar. Zaterdag 7 juni: 10.30 uur Inzame len oud papier. Maandag 9 juni: Geen repetities. Woensdag 11 juni: 18.30 uur Leerlingen tam boerkorps; 19 30 uur Repetitie tamboerkorps. Donderdag 12 juni: 20.30 uur Bestuursvergade ring. Vrijdag 13 juni: 19 30 uur Generale repetitie orkest Peel tournooi (tot 21.00 uur). Agenda juni: 14 juni: Tamboer korps Peeltournooi (21.00 uur). 15 juni: Orkest Peeltournooi (12.15 uur). 22 juni: Défilé Avond vierdaagse. Donderdag 5 juni: 19.30 repetitie gehele koor. Donderdag 12 juni: 19 30 repeti tie gehele koor. Zaterdag 21 juni: Extra repetitie van 10.00 totl2.00 uur. Programma: 29 juni: Optreden schouwburg. Afmelden: Bij Cees van Kreij, tel. 589775. Alleen op donderdag tus sen 18.00 uur en 19.00 uur. Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molen hofweg. Repetitielokaal: Partycentrum De Witte Hoeve. Website: http://lis- ten.to/VMK Moet de verkoper mij als koper alles vertellen? Wat moet de verkoper de koper mededelen. Het kan de verkoper goed uitkomen om een gebrek, dat de koper niet kan zien te verzwijgen. Echter, de verkoper heeft volgens de wet een meldingsplicht. Hij moet alle relevante gegevens, die hem< bekend zijn aan de koper meiden, zodat de koper een gefundeerde beslissing voor de aankoop kan doen en kan beoordelen of de4 woning aan zijn verwachtingen voldoet. Als de verkoper bewust iets verzwijgt, is hij in gebreke en kan hij voor de schade aangesproken worden.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 23