Autospeedway op circuit De Peel Sportnieuws -inf<; Zomerlopen bij A Venray-Regio EK Motorcross in Venray Nieuw: Toy cup Schietwedstrijd voor Venrayse gemeenschap Joop Jansen schaakkampioen Clubrecords Jeroen van de Biggelaar Versterkingen voet HVC/Alustema 't Gretig Paard Jeugdkoning- vissen Sigma's/RBV kampioen 1e klasse nationale league Tennistoernooi de Gagel Midgetgolf Club Buitenlust Ereplaatsen sjoelers Sjoelclub Venray De Rooyse Schuuvers SLuh PEEL EN MAAS Donderdag 5 juni 2003 - PaginlEI ILI een kinderijsje Atletiekavond voor verstandelijk gehandicapten in Venray 21:00 uur. Ook op Zondag in het voorseizoen tot 20:00 uur Op tweede pinksterdag, maan dag 9 juni, vinden weer auto- speedwaywedstrijden plaats op circuit De Peel in Venray. De wed strijden beginnen om 12.00 uur. Vol trots presenteerde circuit eige naar Harry Maessen de eerste V6 boli de aan het publiek tijdens de afgelo pen wedstrijddag. Een nieuwe in alle opzichten beheersbare raccklasse moet hier uit gaan voortvloeien. Ook was er een tegenslag, het aangekon digde bezoek van Engelse Stockcar F1 coureurs ging helaas niet door Mede door het drukke wedstrijdschema in Engeland bleek dit niet haalbaar. Het vijfentwintigjarig samenwerkingsjubi- ileum wordt hierdoor verschoven naar een latere datum. Ongekend spannen de wedstrijden in de F1 klasse maak ten veel goed. Het leek erop, of dat de coureurs nu pas uit hun winterslaap waren ontwaakt. Vanaf het eerste moment werd er fel gestreden om de eerste plaats. Door het vele duw werk; overigens tot groot vermaak van het publiek, bleef het lang de vraag wie de eerste manche op zijn naam schreef. Louw Wobbes uit het Friese Warga trok aan het langste eind Evert van den berg liet duidelijk zien zijn wagen perfect te hebben afge steld. Hij schreef de derde manche bij in zijn overwinningslijst en werd ver dienstelijk tweede in de finale achter Willie Peeters (nijmegen) die ook de tweede manche won. In de stockcar F2 klasse een zelfde beeld veel duw- Tijdens wedstrijden in Vught en Nijmegen heeft senior Jeroen van de Biggelaar twee clubrecords verbeterd. In Nijmegen liep de atleet van AV Venray-Regio de 1500 meter in 3.58.04 en verbeterde daarmee het veertien jaar oude record van Wim van Oijen. Vijf dagen later liep Jeroen in Vught de 3000 meter in 8.25.57 min. en verbeterde het oude record van Twan Lensen van mei 2001 met ruim twee seconden. Peter Heusschen verbeterde op deze afstand zijn persoonlijk record met 9 seconden door te finishen in 8.36.46 min. Bij een wegwedstrijd in Sonsbeck Duitsland over 10 km, heeft Paul Coppus een fraaie tweede plaats Ook dit jaar organiseert de jeugd commissie van HSV 't Alvertje Oos trum een wedstrijdserie om de koningstitel voor de jeugd. Deze serie bestaat uit drie wedstrijden en wel op zaterdag 7 jun en zaterdag 5 en 12 juli. Er wordt gevist in de overstortvij- ver bij het Brukske van 14.00 tot 16.00 uur. De bijeenkomst voor de loting van de plaatsnummers is om 13-15 uur. Om aan deze wedstrijd mee te mogen doen moet je natuurlijk lid zijn van het Alvertje. Alleen leden die op 1 januari 2003 nog geen 16 jaar waren mogen deelnemen. Verder moet je zelf zorgen voor hengelmaterialen, voer en aas en mag er alleen gevist worden met de vaste hengel. Er hoeft geen inschrijfgeld te worden betaald. Na elke wedstrijd wordt er een bekertje uitgereikt aan de dagwinnaar en na de derde wedstrijd volgt de grote prijsuitreiking, met bekers voor de nummers een, twee en drie en waardebonnen voor alle deelnemers. Deelnemers kunnen zich aanmel den bij Pieter Kunen, tel. 077- 3662920. Er wordt gezorgd voor voldoende begeleiding voor degenen die nog niet zo goed kunnen vissen. werk. In de finale werd er gestart met het gehele deelnemersveld en startte al direct met een koprol gevolgd door de ene na andere crash. Herhaaldelijk moesten de heren coureurs onder de gele vlag enkele ronden afleggen, zodat de baanofficials de gestrande stockcars van de baan konden halen. Bij de national hotrods was het in de eerste manche ongekend span nend. Met een verschil van enkele centimeters wist World Cup winnaar Jupie Willemsen (Wachtendock) te winnen. Barrv Maessen (Ysselsteyn) had de race perfect opgebouwd, en wist zijn steeds beter presterende bolide tot plek één te manoeuvreren. In de laatste bocht zette Juppie Wil lemsen een alles of niets aanval in en besliste de wedstrijd. Jan van Eek reed de hele dag al sterk, maar mag toch de verrassende winnaar van de finale genoemd worden. John van den Bosch had zeker zijn dag niet en moest twee keer met een defecte bolide het veld ruimen. Sensatie bij saloon stockcar waar het er weer heet aan toe ging. Veel crashes maken van deze autospeedwayklasse een topper om naar te kijken. Maandag tijdens de Pinksterraces, de stockrods en de for mule tovota ook weer aan de start. Ook zal er weer met de stockcar Fl duo-zitter worden gereden, tijdens de dag kan men zich opgeven voor een rit in deze unieke stockcar. De trai ning begint om 10.30 uur, de wed strijden om 12.00 uur. Tennisvereniging de Gagel in (Wanssum) houdt in de eerste week van juli het Jenniskens Installatie Dubbeltoernooi Een open tennis toernooi dat ieder jaar weer een groot aantal deelnemers uit de regio trekt. Zé komen uit de regio's Venlo, Venray, Horst en Oost-Brabant. Er kan in verschillende sterkte- en leef tijdscategorieën gespeeld worden. In prestatief opzicht springt de heren open categorie 4 (voorheen B2) er boven uit. Aantrekkelijk voor de ster kere heren, junioren en senioren, uit de regio om eikaars krachten te meten en attractief voor het publiek. De vraag is of in deze categorie John Rijs en Patrick Hermsen, hun titel kunnen prolongeren. In de overige categorieën kan door de verdeling naar leeftijd in 25+ en 45+ op ieder niveau gespeeld worden. Ook hier enthousiaste en fanatieke deelnemers aan het werk, die naast het spelletje op de baan ook de gezelligheid naast de baan niet willen missen. Dankzij hoofdsponsor Jenniskens Installatie en de nodige co-sponsors kunnen de finalisten op een aardig prijzenpakket rekenen. Bovendien is er voor alle deelnemers een grote loterij na afloop van de prijsuitreiking met als hoofdprijs een tennisarrangement van een week aan de Adriatische kust voor twee personen. Onderlinge competitie Het duel Huub Straatman tegen Leo Wilms was een kraker van jewelste. De 3-3 (71-70) uitslag was een gaf de krachtsverhoudingen juist weer in een wedstrijd waar de spanning van af droop, en waarbij lijstaanvoerder Leo Wilms (70) tot de laagste score van de dag kwam. Verrassend was de zware nederlaag van Jan van Dijk (0-6) tegen Ton Hendriks. Gerrit Janssen (tegen Jeu Vrankcn)en Jan Engels (tegen Karei van Ham) boekten beiden eveneens een 6-0 overwinning. Theo Litjens won met 4-2 van Jo Litjens, een uitslag die ook gereali seerd werd door Betsie Wilms tegen Truus van Dijk en Pierre Dean tegen Jan Litjens. Leo Wilms blijft koploper met 6 punten, Harric Lenssen volgt met 8 punten als tweede, terwijl Jan van Dijk zijn derde plek (voorlo- pig?)moest inleveren ten faveure van Gerrit Janssen, die 13 punten heeft. Bij de dames nam Jo Litjens het roer over van de niet spelende Riet Lem- mens en gaat nu met 17,5 punten haar naaste rivale (18 punten) vooraf. Betsie Wilms volgt met 22 punten op de derde plaats. De Venrayse schutterij t Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray organiseerde in het jaar 2001, tijdens het 575-jarig bestaansfeest, voor het eerst sinds jaren weer een schietwedstrijd waar bij personeelsverenigingen, families, verenigingen en alle belangstellenden in een broederlijke sfeer konden strij- ■den om de hoogste eer. De deelname was goed te noemen en ook de twee de editie was succesvol te noemen, Redenen natuurlijk voor de Venrayse schutterij om ook dit jaar wederom een schietwedstrijd te gaan organise ren voor de Venrayse gemeenschap op zaterdag 28 juni. De Venrayse schuttersweide is dan hopelijk over bevolkt met mensen uit de Venrayse gemeenschap die kennis willen maken met het schutters- en gilden wezen. Naast de schietwedstrijden met de Limburgse buks zullen er ook nog andere wedstrijden worden gehouden, waarbij ook de jeugd zijn of haar schietkunsten kan tonen. De dag begint om 14.00 uur. Voor meer informatie over deze schietwedstrijd kan men contact opnemen met de organisatie, Giel Krijnen (0'478- 516336) of met Piet van Lierop (0478- 58 07 48). Op (le website onder www.zandakker.nl kunt U een fotore portage zien van het vorige familie- en verenigingsschieten. In Vierlingsbeek streden 29 regio nale schakers en een schaakster om hel Open Maashese Schaakkampioen schap 2003. Tijdens dit toernooi, inmiddels bij vele schaaklicfhebbers bekend omdat het ieder jaar weer op de avond vóór Hemelsvaart wordt gespeeld, werd er in negen rondes uitgemaakt wie zich kampioen mocht noemen. De strijd ging uiteindelijk tussen Henk Nissen uit St. Anthonis, Joop Jansen uit Oostrum en John Rig- ters, maar pas nadat Eric van de Haar uit Langeboom cn René Kniest uit Boxmeer moesten afhaken. Vooral de onderlinge wedstrijd tussen Joop Jan sen en Henk Nissen was van een hoog gehalte. Pas na de laatste speel ronde waren de eerste drie geëindig- den bekend. Kampioen werd Joop Jansen met 8 1/2 punt, tweede John Rigters met zeven punten en derde Henk Nissen met 6 1/2 punt. Al met al een geslaagd toernooi, waarop de organiserende vereniging trots mag zijn, en op naar de dertiende afleve ring op, inderdaad, de woensdag avond voor Hemelsvaart 2004. Pas op de laatste speeldag van de onderlinge competitie van schaakver eniging 't Gretig Paard is de beslissing gevallen over wie het kampioenschap 2002/2003 zou gaan winnen. Geert Boekholt uit Venray stond op de eer ste plaats, maar Theo Goemans uit Maashees kon bij de volle winst in zijn laatste partij Geert nog voorbij streven. En dit lukte hem in een zeer spannende wedstrijd. Na een afge dwongen koninginnenruil kon Theo beide torens van zijn tegenstander tegelijk met zijn paardje aanvallen en behaalde de volle winst. Hij volgt de meervoudig kampioen Piet Hendriks daarmee op. Schaakvereniging 't Gre tig Paard komt nog eenmaal bijeen, op maandag 9 juni, om dan met een onderling snelschaaktoernooitje het jaar af te sluiten. Iedereen die er infor matie wil over de vereniging kan gerust komen Om 20.00 uur in café zaal Het Hoekje, Vierlingsbeek, direct naast de kerk. Zeventien leden van sjoelclub de Schuivers van de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. namen afgelopen zaterdag deel aan het vijfde Pinkster Sjoeltoernooi van de Weerter Troetelschijfjes in Weert. Aan het einde van een afmattende dag waren er ondanks de tropische tem peraturen toch enkele aansprekende resultaten. t Bij de dames nam Hendra van Sin- deren weer een trofee mee naar huis met haar fraaie tweede plaats in de klasse E en een gemiddelde van 107,50. Bij de heren waren er meer die een ereplaats behaalden. Volkomen onverwacht, zeker voor hem zelf, behaalde Frans Geurts een derde- plaats in de klasse E met gemiddeld 105,90. Martien Manders ging voor het eerst sinds langere tijd ook mee naar een toernooi en liet gelijk zien waar hij toe in Staat is met een uitstekende derde plaats in de klasse D en een gemiddelde van 112,60. Ook Mat Klaassens toonde zich weerbestendig, want met een gemid delde van 132,35 stak hij in de klasse B met kop en schouders boven de rest uit. Dinsdagavond 17 juni organi seert de plaatselijke atletiekver eniging AV Venray-Regio haar jaarlijkse open atletiekavond voor verstandelijk gehandicapten. Voor het eerst gaat de vereniging, in het kader van de integratie van de valide - en mindervafide sport, ook twee zomerlopen organise ren waar jong en oud aan deel kan nemen. Een mooie gelegen heid voor een ieder om de condi tie te testen en een avond sport te bedrijven/ te bekijken binnen AV Venray-Regio. De wedstrijden beginnen om 19 00 uur voor de G-atleten. Zij kunnen die avond deelnemen aan de 40-/ 100 meter sprint, verspringen, kogelsto ten, bal -/ speerwerpen en de 400 meter. Een ieder ontvangt een diplo ma met vermelding van de geleverde prestaties. Aanmelden voor deelname kan tot donderdag 12 juni a.s. via het KNAL! - inschrijfformulier of tel.nr. 515025 of e-mailen naar info@av-venray.nl met vermelding van naam, adres en geboorte datum. Tevens kan op de avond zelf worden ingeschreven vanaf 18.15 - 18.45 uur bij het wed strijdsecretariaat op de kunststofatle tiekbaan aan de Sportlaan 1 van het sportpark de Wieën in Venray. De kosten voor deelname bedragen 2,50. Verder info op de website van de vereniging: www.av-venrav.nl Jaarlijks nemen met groot enthou siasme vele verstandelijk gehandicap ten uit de gehele regio en van vereni gingen, scholen of instituten deel aan deze meerkamp die open staat voor iedereen. Dus wil je eens proberen om bijvoorbeeld zo'n speer door de lucht te werpen dan is dit je kans! De groepen worden verdeeld in leeftij den van onder en boven de 16 jaar. Ook de atleten van de G-groep van AV Venray-Regio zullen deelnemen en hun uiterste best doen om hun eigen prestaties te verbeteren. Belangstellenden zijn van harte welkom en kunnen gratis genieten Sjoelclub Venray behaalde tijdens een toernooi in Weert uitstekende resulta ten: DA Rietje Goumans 2e gem. 136.0; DB Annij v. D. Heijden 4e 124.15; DC Truus Jenniskens 4e 118.35; DD Agnes v Dijk 4e 113-30; DD Regien Sanders 9e 105.90; DE Truus Schoeber 7e 97.75; HC Ben Rongen 2e 125.10: HD Harrie Ron- gen2e 114.85; HE Paul Bouten 2e 106.95. Jeugd: JA Inge Vermeulen le 128.15 Tanja Vermeulen 2e 121.50 Kevin Engels 3e 109.70. Tijdens een koppeltoemooi in Beneden-Leeuwen werden Annij v d Heijden en Bas Pas tors tweede in de klasse C met gemid deld 95.0. behaald. De veteraan in de categorie M50 liet een tijd van 38.43 min note ren. De competitieploegen van de jon gens C en de jongens D hebben bei den de gewestelijke finale bereikt. Deze finalewedstrijd wordt gehouden op zaterdag 14 juni in Kerkrade. De jongens C komen uit in de landelijke eerste divisie terwijl hun jongere clubgenoten uitkomen in de tweede divisie. van een uniek avondje sponjl zoals deze binnen de VenrayJ tiekvereniging bedreven woJ vereniging hoopt weer veel jol en meisjes te mogen begroef! hun schitterende atletiekaccorj tie in Venray. ZOMERLOPEN Valide sporters, atleten triii kunnen zich op deze atletiel inschrijven voor een van de si slopen over de kunststofatletif Voor de dames is er de mogel! zich in te schrijven voor c meter en de heren kunnen d voor de 5000 meter. De dam ten om 19.50 uur en de heren! om 20.50 uur. Zowel de dames! heren dienen zich een half uur] aanvang van de wedstrijd te hi ingeschreven bij het wedstrijds riaat in het clubgebouw van di eniging. Kosten: 1,50. AV Ve Regio hoopt ook bij deze wedsu op een hoog opkomstperce str zodat ook deze "zomerlopen' 'd' jaarlijks terugkerende wedstrij ha worden. 11 oli De Venrayse eerste divisie futsalver- eniging HVC/Alustema heeft zich voor het komende seizoen versterkt met een drietal nieuwe spelers. Meest opvallende naam in het rijtje van nieuwkomers is mogelijk die van Juul Ellerman. Deze ex-PSV-speler is in con tact gekomen met HVC en na het akkoord zijn beide partijen overtuigd van een duidelijke meerwaarde met betrekking tot zijn capaciteiten en ervaring. Met name op dit laatste punt kan de Venrayse vereniging een derge lijke speler heel goed gebruiken. Een ander nieuw gezicht is dat van Willem Peeters, welke onlangs hij de hoofd macht van SV Venray afhaakte. Van oudsher is Willem Peeters bevriend en bekend met diverse bij HVC uitkomen de spelers. Ook hij heeft, mede gelet op zijn staat van dienst (o.a. VW) de potentie om de vereniging mede op een hoger plan te brengen. Voorlopig Ml lanwi tcr® ook si te' De Weerter Troetelschijfjes hielden zaterdag jl. hun toernooi. De uitslag: Bij de DD werd Matty Rens 8e met gemiddeld 107.1 en Mien Classens 3e, 114.5. Bij de DC werd Mimi Jansen 8e, 113-3; Toos Montijn 3e 120.6; Mariet Aarts le 121.8. Bij de HC werd Hans Montijn 8e met gemiddeld 118.3. Var laatste 'nieuwkomer' in het rijt, drie is Frank van Daal. Gelet op m eerdere jaren bij HVC is er meer ij rsc van een terugkeer op het oude: re Uiteraard is coach Paul Janssen zijn nopjes met deze ontwikkei to en doet het hem zeker ook goei a twee van de drie nieuwe aan' uit Venray zelf komen. De ran Frank van Daal ziet hij ook waardering voor de vele investet rcI die de club in jonge talentvolle sp !<r doet. Hij verbaast zich nog dag ps. dat zoveel andere jonge spelers clv potentiële kwaliteiten de stap xj HVC blijkbaar niet durven te main R[l zijn echter ook twee vertrekkend! Iers bij HVC/Alustema. Helaas clubtopscorer Frank van Kempel kwaliteiten in Eindhoven bij KW/llor hout demonstreren. Voor hem vnfP11 een zeer moeilijke keus, daar hij I Venray op zich bijzonder naar aj di had. Echter de ambities KW/Langhout zichtbaak maakte aantrekken van diverse versterkt deed hem ondanks de door begeerde maar gemiste pi aldus besluiten. Uiteraard won vertrek als een direcht beschouwd. Tevens gaat Jurgen na een seizoen terug naar het vense en wel naar R&R Ci HVC/Alustema blijft ook na het: van de overschrijvingstermijn zoek naar verdere versterking selectie. In Eindhoven werd afgelopen Zon dag de 2e en laatste play-offronde gespeeld van de le Klasse D van de Nationale (5-mcn) Lëague. Door 3-0 overwinningen op naaste concurrent Maaspoort Den Bosch en Bokual/Mij- ling en een 2-1 zege op Hobij uit Boe kei bleef het team van Sigma's/Restau rant Bowling Venray Maaspoort een half punt voor en behaalde daarmee de Kampioenstitel in deze Klasse en daarmee promotie naar de Hoofdklas se, de op een na hoogste Klasse. Het winnende team bestond uit captain Hay Lenssen, Joos Peeters. René Geurts, Gerard Stroecken, Bert Tax, Twan Claessens, Mark Mijling, Martijn Magermans en Inge Lenssen Het andere Venrayse team in deze klasse kwam niet tot winst. Tegen Maaspoort en de Sigma's werd met 0- 3 verloren, tegen Hobij werd het 1-2. Daardoor eindigde het team op de 4e plaats in de Kampioenspoule. Uitslagen le Klasse: Plus Van Dijck-Jamin 17-11 La Mousse-Café de Buren 245-35 Sigma 's/RBV-Deska 11-17 Scores-Dr.handel Winters 15-13 De Pinhunters, die niet in actie kwa men, hebben op 3 juni genoeg aan een half punt om zich kampioen te mogen noemen. De belangrijkste belager. Sigma's, verspeelde zo goed als zeker alle kansen door van Deska te verliezen. Plus van Dijck won wel iswaar van B.T. Jamin, maar kon de degradatie naar de 2e klasse daarmee niet meer afwenden. Ook de Scores grepen de laatste stro halm om te proberen in deze klasse te blijven door te winnen van Dranken handel Winters. Maar de kans op klas sen behoud werd nog kleiner omdat La Mousse, dat ook nog in de gevaren zone stond, stevig uithaalde tegen Café de Buren. Mariëlle Moors zorgde voor de hoogste game bij de dames met liefst 247 pins. Inge Lenssen scoorde de hoogste serie met 573 en bij de heren was Cyriel Winters de beste met een 226-game en 618-serie. Uitslagen 2e Klasse: Altijd Raak/OD-Groeip./Kluss. 18-10 Club Up-Close Encounters 14-14 VvGI/V. Rensch-Rcd Arrows 9-5-18.5 Tile Nitwits-Hit Miss 7-21 De beslissing, wie kampioen wordt van de 2e Klasse en welke teams pro moveren naar de Ie Klasse, valt op dinsdag 3 juni, als Close Encounters en Groeipunt/Klusservice elkaar ont- moetem GroeiKlus, dat een voorsprong heeft van 9 punten op Close Encounters heeft de beste papieren, al liet het team de kans om voortijdig de titel te pakken lopen door te verliezen van Altijd Raak/Old Dutch. De promotie is evenwel zeker, omdat Red Arrows, dat de laatste wedstrijd tegen V.v.G.I.?van Rensch omzette in winst, is uitgespeeld en afhankelijk is van het resultaat van het topduel. Als Close Encounters, dat door Club Up op een gelijkspel werd gehouden, minder dan 7,5 punten haalt, promo veert ook Red Arrows. De beste indi viduele prestaties kwamen op naam van Ria Latimer bij de dames met een game van 203 en een serie van 520 cn bij de heren op die van Martijn Mager mans met een 246-game en Huub Op den Camp met een 575-serie. Jeugd Pinbombers kampioen Op de laatste wedstrijddag heeft koploper Pinbombers zich niet de kaas van het brood laten eten. Met het kleinst mogelijke verschil (14,5- 13,5) werd Bowlstrikers verslagen. Ondanks dat Nicky Claessens (221/553) in goeden doen was, kon hij niet voorkomen, dat Mickey Binde- walt (223/541) en zijn ploeggenoten net iets te sterk waren, waarmee het kampioenschap das een feit was. Het kampioensteam bestond uit Mickey Bindewalt, Robbert Jansen, EricMin- ten en Lukc Verhoeven. Hying Pins handhaafde zich keurig op de tweede plaats. Ondanks dat met 17-11 verlo ren werd van Striketeam, kwam deze plek niet meer in gevaar.omdat Bowl- stikers eveneens verloor (zie hierbo ven). Lisa Jansen scoorde bij het ver liezende team wel de hoogste game (180), Dc hoogste serie (452) bij de 'meisjes moest ze echter delen met zus Paula. The Drifters met een goed scorende Martijn Magermans (544) behaalde een ruime 25-3 overwinning op Big'Bowling Balls, dat te weinig in huis had om het hun tegenstander las tig te maken, 't TEAM, met Sander Broers in dc gelederen (en tevens goed voor dc hoogste game (232) en serie (557) bij de jongens) boekte een verdiende overwinning op Brooklyn Bowlers, dat daarmee definitief op de laatste plaats eindigde. Toch perste Tim van Houdt er nog een keurige 209/501) uit. Bovendien scoorde Kevin Gijsbers met een game van 175 een nieuw PR. Eindstand: 1. en kampioen: Pin bombers 262.5 punten, 2. Flying Pins 241,5 pt, 3- Bowlstrikers 240 pt, 4. Striketeam 222 pt, 5. 't TEAM 219,5 pt, 6. The Drifters 199 pt. Big Bow ling Balls 156 pt en 8. Brooklyn Bow lers 139,5 pt. Kevin Gijsbers wint HC-trofee Hier kwam op de laatste wedstrijd dag geen verandering, zodat Kevin Gijsbers met 707 punten de verdien de winnaar werd. Robbert Jansen speelde eveneens een sterke competi tie en werd met 651 punten tweede, terwijl de winnaar van vorig jaar Mitch Gommans op nieuw een presta tie van formaat leverde, door voor het tweede achtereenvolgende jaar op het podium te staan (nu als derde), iets dat vóór hem nog nooit iemand gepresteerd heeft. Zondag 15 juni wordt op circuit De Peel de Nederlandse editie om het Europees' kampioenschap motorcross 250 500cc verreden. De wedstrijd wordt verreden onder auspiciën van Motorsport Organisatie Nederland (MON). Deelnemers uit tien landen zullen de strijd aan gaan voor de kam- pioenspunten. De favorieten zijn natuurlijk de rij ders uit België. In de tussen stand worden de eerste twee plaatsen inge nomen door Danny Wouters en Davy Goovaerts uit België. Anton van de Wetering uit Oss staat momenteel op de 3e plaats. De jeugdige Jimmy Kaal uit Groesbeek vinden we terug op de 9e plaats. Jimmy is de jongste deelne mer van de Nederlandse afgevaardig de. Hij groeit echter elke wedstrijd verder zodat hij in Venray zeker vele punten zal behalen. Maar in Venray zou men wel eens een winnaar uit Zwitserland mogen begroeten. Het feit dat circuit De Peel niet echt een zandcircuit is maakt dat de buiten landse deelnemers zich ook thuis voe len op De Peel. Ook de deelnemers uit Groot-Britannië en de Tsjechische Republiek moeten in Venray punten kunnen pakken. Maar ook Patrick Kasper uit Zwitserland is niet kans loos voor een hoge eindklassering. Fred van Loon uit Grashoek vertegen woordigt Limburg bij dit EK kam pioenschap. Fred raakte echter in Duitsland bij de EK wedstrijd aan zijn schouder geblesseerd. In Venray hoopt hij echter weer zijn opwach ting te maken. Deze week heeft hij voor het eerst de motortraining her vat. MCC Venray heeft het circuit voor deze wedstrijd speciaal aange past zodat de rijders nog hoger en verder zullen springen. Dit alles zorgt dat het publiek gegarandeerd span ning en spektakel te zien zal krijgen. De wedstrijd zal om 12.30 uur offi cieel geopend worden door wethou der Emonts van de gemeente Venray. JONGE HONDEN Naast de EK wedstrijd staat er ook nog de NK 125cc inters op het pro gramma. In deze klasse bevinden zich dc jonge honden van dc motorcross. Ook verleden jaar lieten zij op circuit Dc Peel zien wat MotoCross is. Tot de finishvlag gevallen is, blijft men strij den voor dc punten. Soms met vier of vijf rijders naast elkaar. Kortom ook dit jaar belooft deze klasse weer voor veel sensatie te zorgen. Ook de 125cc jeugd rijders zullen deze dag aan de start verschijnen. Voor deze rijders is het een wel zeer speciale wedstrijd. Normaal rijden ze hun wedstrijd op zaterdag tijdens de jcugdcrossen van MON. Deze dag zullen zij echter voor het talrijke publiek extra hun best willen doen om zich zo in dc kijker te rijden. Roger Thijssen, Sicm de Vlie ger (Reuver) zullen samen met Paul Eickmans (Wellerlooi) hun best doen om de bekers binnen de regio te hou den. Verder rijden op zondag nog de 250 en 500cc nationale. Hierin ook veel deelnemers uit de regio. Zater dag staat er een juniorencross op het programma Aan de start verschijnen dan de complete junioren en senio ren klassen van MON. Na deze wed- Fred van Loon uit Grashoek fl genwoordigt Limburg bij (lil kampioenschap. strijden zullen de EK deelnefl gedurende een half uur het on met een vrije training verkenn Ook deze rijders zullen extra veerd zijn op deze dag. Want win op het circuit waar daags daarm EK wordt verreden geeft toch n) glans aan een overwinning. W dagen beloven veel spanning enr satic, zodat een bezoekje aan een heide dagen zeker aan te bevelen Vervelen hoeft het publiek zich g® rende de wedstrijden zeker niet. beide dagen vangen de trainingen om 9.30 uur. Vanaf 11.30 uur zu dc eerste wedstrijden verreden den. Circuit De Peel is gelegen aan N277 (Middenpeelweg) ter hot van de basis Groep Geleide Waf* De Peel.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 22