Sportnieuws -info Heidi Peeters kampioen veldhandboogschieten van de jeugd TV De Gagel Meerlo-Wanssum Medailles voor lave v.d.Coelen Nederlands ampioen eldschieten Honkballers Lesley en Geertje inkstertoernooi 11 Junioren bij fV Oost rum verliezen nipt SV Leunen SV Geijsteren SVV Jeugd SV Ysselsteyn Biljarten T-Ball toernooi Oranje Wit TV Ysselsteyn EN MAAS I Donderdag 5 juni 2003 - Pagina 21 nder grote belangstelling werd afgelopen zaterdag de Dag van de jeugd luden op sportpark De Vlies in Ysselsteyn. De organisatie was ook dit jaar in handen van de korfbalvereniging en voetbalvereniging. Een van de itepunten waren de finales om de Champions Leagues bij de F- en E-tcams. e Reams werd Manchester United winnaar door Barcelona met 2-1 te ver- i, terwijl bij de E-teams NEC winnaar werd door PSV met 4-2 te verslaan. Ie finales werden de bekers met de grote oren uitgereikt door voorzitter Jvoetbal Theojeurissen. lp het NK veldschieten in Ossend- leverde Davc v.d.Coelen van p i iboogschutterij Ons Genoegen fsselsteyn een prima prestatie. Na dagen wedstrijd onder zeer mie omstandigheden nam hij met punten de Nederlandse titel over clubgenoot Ron v.d. Hoff die in 2 de sterkste was. Oud-kampioen i Vogels uit Boekei werd tweede, ird Koonings werd vierde met punten. V.d Coelen behaalde rdag tevens de gouden prestatie- il vóór zijn dagscore van 340 pun- Mark Poels greep in de comp- iklasse net naast de titel. Met 698 ten moest hiju Rene Aarts uit schot met een puntje verschil rzich dulden. Ook Rick Philipsen 3t genoegen nemen met een ede plek in de juniorenklasse met punten. De Nederlandse titel in tcurveklassc kwam vacant door- v.d.Hof gekozen heeft voor het doelschieten op afstand. 90,~0,50 en 30 meter, de Olympische afstand. Hij vormt inmiddels, samen met Wiet- se v. Alten en Pieter Custers het Nederlands Olympisch team dat zich tracht te kwalificeren voor de OS in Athene. Ter voorbereiding werd er afgelopen week deelgenomen aan een sterk bezette GP-wedstrijd in Frankrijk. Met het team werd een goede vierde plaats veroverd na in de strijd om het brons met een puntje in de sterke Italianen te hebben verloren Drie weken terug werd in Croatic wel nog een tweede plaats behaald. De individuele strijd werd gewonnen door landgenoot Wietse v. Alten, Ron werd in de finaleronden uitgescha keld door een Chinees schutter en werd vijftiende. In juli wordt in New York (Hydepark) het WK geschoten Die wedstrijd geldt als kwalificatie voor Athene. Tienrayse handboogschutter verrast Nederlandse top Onder ideale weersomstandighe den is de tenniscompelitie 2003 afge sloten. De balans kan opgemaakt wor den en de Open toernooien kunnen 't wedstrijdelement overnemen. TV De- Gagel kan wat de resultaten betreft op een goed seizoen terugzien. Zowel bij senioren als bij de junioren waren er kampioenschappen te t ieren. Bij de senioren wisten de dames De Gagel 3 op de dinsdag ongeslagen kampioen te worden en dus te pro moveren. Ook het 50+ Herenteam wist alle wedstrijden te winnen in de eerste klasse en speelt dus volgend seizoen in de hoofdklasse District Limburg. De Kringjeugdcompetitie zit er inmiddels ook op en ook hier zeer mooie resultaten geboekt. De jongensteams met Bram Vissers. Glen Cremers, Stijn v. Baal en Paul Geurts zijn glansrijk kampioen gewor den en kunnen nu hun kwaliteit en vorm tonen in de toernooien die op 't programma staan. De uitslagen: Landelijke competitie: D: De Gagel 1-LTV De Heikamp 4-2 D: Boekei 2-De Gagel 2 5-1 Gem: De Gagel l-'t Trambaantje 2-6 Gent: Kienehof 6-De Gagel 2 7-1 J: De Gagel 1-TV Weurt 3-3 J: Topspin 1-De Gagel 2 2-4 Districtscompetitie De: TV Venlo 3-De Gagel 1 0-6 DD" Ace 6-De Gagel 2 0-4 DD: De Gagel 3-TV Bosclael 3-1 DD: De Gagel 4-Kaetelberg 3 2-2 DD: Tv Bosdad-De Gagel 1 3-1 H18+De Gagel 1 -TA7 Bmnssum 4-2 H35+: Helden 1 -De Gagel 1 2-4 H35+: De Gagel 2- Helden 2-4 Gem: De Gagel 1 -TV Horst 0-5 H50+; De Poelder-De Gagel 1 1-3 H50+: Kaetelberg -De Gagel 2 0 4 Verenigingsagenda: Op zaterdag 14 juni wordt de inmiddels gebruikelijke competitieaf sluiting gehouden met daarbij de hul diging van de kampioenen en verdere wetenswaardigheden over de compe titie van 2003. Inleveren van het deel nemersformulier van de teams graag voor 4 juni a.s. bij de competitielei- der. In het Pinksterw eekend van vrijdag 6 t/m 8 juni worden de Vista Accoun tants Clubkampioenschappen Mixid 2003 georganiseerd. Uiteraard zijn ook belangstellenden van harte wel kom op tennispark De Gagel. In de week van 30 juni t/m 6 juli wordt het Jenniskens Installatie Open Dubbeltoernooi georganiseerd door TV De Gagel Meerlo-Wanssum in de categorieën 25 45 voor de speel- sterktes 5 t/m 9 en'categorie 4 open. Inschrijvingen voor 14 juni 2003. Toemooileider Mart v.d. Aa. tel 0478- 531658 Jeugdcommissie De rackettoss is gestart. Iedere don derdag van 17.00 - 19-30 uur zijn de banen gereserveerd voor de jeugd. Afhankelijk van het aantal deelnemers kunnen er enkel-, dubbel- en mixed- partijen gespeeld gespeeld worden. Voor zondag 15 juni staat het Gee- len Beton Open dubbel/mixed-invita- tietoemooi voor Junioren op het pro gramma. Inschrijven voor 5 juni a.s. bij Petra of Janske, Op vrijdag 4 juli van 18.00-21.00 uur, wordt het Uitwisselingstoernooi met TV Venray in Wanssum georgani seerd. De jeugdleden vanaf 8 jaar kun nen zich hiervoor opgeven voor 1 juli a.s. Op zondag 29 juni organiseert TV Broekhuizen het Maasdorpentoemooi voor alle junioren. Inschrijfformulier inleveren voor 20 juni a.s. bij Petra of in de groene bus op 't tennispark S.V. Leunen op internet: www.Leu- nen.nl\svLeunen Afgelastingennummer: 0900-9019074. Verbouwing-Verbouwing. Na Pinksteren gaan we beginnen met de verbouwing van de kleed- en douchruimtes. Als we allemaal even helpen dan hebben we na de zomer weer een prachtige accommodatie, waar we als club trots op mogen zijn. Zorg dat je er allemaal bent om te hel pen met de werkzaamheden zoals gepland. Zoals we altijd zeggen, vele handen maken licht werk! Programma zaterdag 7 juni: Sport en spellendag Programma zondag 8 juni: Stratentoemooi. Start verbouwing: Dinsdag 10 juni ccessen Ons Genoegen Ysselsteyn Lesley Barents en Geertje Bakens presteerden uitstekend tijdens de Limburgse kampioenschappen Senioren NWS 2: 7. Miron van Rijswij- ck (32.133); 17. Iris Kallen (29.150) 18. Sanne Niens (28.650). De vijf beste turnsters per toestel van het Nationale Wedstrijdsport Niveau mochten zondag nog een keer om de eer strijden. Toen werden de toestelfi nales gehouden. Lesley mocht voor de brug. balk, vloer en sprong uitko men, Miron voor de vloer. Lesley behaalde op sprong en vloer een bronzen medaille. Zaterdag 14 juni turnen Lotte, Geer tje, Josien, Jenny EviRichanell en Maud nog de finale van de competitie in Kerkrade. lp zaterdag 7 en zondag 8 juni alt voor de tweede keer een Al I mooi gehouden in Oostrum, Decl- nende ploegen komen uit alle Kllioeken: Woudrichem, Vaassen, imen, Hulzcnsc Boys, Harfsen, Driebergen en Oostrum zelf. tas moest een achtste team zich ige week terugtrekken, let geheel speelt zich af op het chtige sportcomplex aan de Spar- Ireef in Oostrum. De meeste as arriveren al op vrijdagavond en machten gedurende het toernooi rote tenten op het sportcomplex, let toernooi is met name bedoeld spelers die overgaan naar de afde- 1 senioren een afscheid aan te bie- ivanuit de jeugdafdeling. Natuur- is het daarbij fijn te constateren dit gedaan kan worden met dccl- Heidi Peeters van handboogver eniging 't Trefpunt is afgelopen weekend in Ossendrecht Neder lands kampioen veldhandboog schieten geworden. In de bare- bow-klasse liet de 33-jarige inwoonster van Tienray alle dames in het veld achter zich. Heidi Peeters moet ongetwijfeld een natuurtalent zijn. Een kleine vier jaar geleden verhuisde ze met haar man Peter naar Tienray. Om het socia le leven in hun nieuwe woonplaats op te pakken nam het tweetal deel aan een avondje handboogschieten door de buurtvereniging. "En dat was het meteen. Ik vond het ontzettend leuk en we hebben ons meteen aan gemeld bij handboogvereniging 't Trefpunt." Peeters bleek meteen over talent te beschikken. Vorig seizoen werd ze rayonkampioen en in haar tweede sei zoen veldschieten pakte ze maar meteen de Nederlandse titel. "Ik was natuurlijk aangenaam verrast dat ik afgelopen week die titel voor me opeiste. Maar het is ook niet allemaal vanzelf gegaan. Ik heb er toch het nodige voor moeten doen. Veel trai nen is toch het sleutelwoord." Drie keer per week werkt ze aan haar tech niek. De fijne kneepjes van het vak heeft ze geleerd van Jan Koonings, de handbooggoeroe van Ons Genoegen uit Ysselsteyn. "Aan hem heb ik ont zettend veel te danken. Jan is er meteen als de kippen bij als je iets niet goed doet. Dat werkt perfect." NATUURGETROUW Het veldschieten is Heidi Peeters op het lijf geschreven. Binnen schie ten vindt ze eigenlijk maar niks, maar ze doet het toch in de wintermaan den om haar eigen vaardigheid te ver beteren. "Nee, veldschieten is het helemaal. Lekker in de natuur. Met een barebow zonder vizier, een mooie kale boog. Alles natuurge trouw. Dat is het einde." De Nederlandse titel is niet haar einddoel. Peeters heeft aan het succes geroken en wil meer. In het weekend van 15 en 16 juni is er een kwalifica tie voor het EK veldhandboogschie ten. In het vijflandencircuit staat ze daarnaast met nog twee wedstrijden te gaan op een eerste plaats in het algemeen klassement in de barebow- klasse. In die strijd gaat ze voor de eindzege. Haar grote doelen liggen internationaal. "Later dit seizoen zijn de Europese kampioenschappen in Frankrijk en volgend jaar is de wereld titelstrijd in Kroatië. En volgend jaar hoop ik op het Nederlands team. Anita en Twan Cleven van onze ver eniging maken hier al deel van uit. Een plekje in dat team zou geweldig zijn. Maar zover ben ik op dit moment nog niet." Heidi Peeters werd afgelopen Nederlands kampioen in Ossen drecht Op de afsluitdag werd de onderlin ge wedstrijd onder tropische omstan digheden gewonnen door de oudjes, 's Avonds werden alle vrijwilligers met een fles goede wijn bedankt door de voorzitter voor hun inzet in het afgelopen jaar. Twee jubilarissen, 40 jaar bij de voetbalclub, werden speci aal in het zonnetje gezet. Gerrit Gou- mans, de derde jubilaris kon helaas niet aanwezig zijn, maar dat gebeurt nog op een informele manier. Erelid Martin Jacobs en Wilbert Kleeven kregen een cadeau aangeboden en hun echtgenoten Gerry en Sjaan kre gen bloemen. Martin Jacobs is sinds jaar en dag de lijnopmaker van het sportpark, maar heeft in de veertig jaren ook nog bijna alle functies gehad binnen de vereniging. Bestuurslid, trainer, eerste elftalvoet baller, noem naar op. Wilbert heeft zich ook lang ingezet als bestuurslid van de voetbalclub, was eerste elftal speler en doet nog steeds klusjes op het sportpark. Uiteraard zijn beiden bij de veteranen. Voor het onderhoud van de accom modatie zijn groepjes gevormd, die allerlei klusjes gaan klaren de komen de weken. Voor de benodigde mate rialen dient elk groepje tijdig contact op te nemen met Alex Lommen, voor de 'te gebruiken materialen. Doe dit niet te laat, want Alex moet de mate rialen dan eerst bestellen. Programma zaterdag 7 juni: Veteranen-Wanssum 17.00 Programma zaterdag 7 juni: Toernooien: Venray ClVenl. Boys, Venlo v.09.30 Venray E3 Olympia, Boxmeer v. 13.00 Venray E401ympia, Boxmeer v. 13 00 Venray E12M Olympia, Boxm.v.13.15 Venray E13M Olympia, Boxm.v.13.30 Programma zondag 8 juni: Toernooi: Venray Cl Venlose Boys, Venlo Programma maandag 9 juni: Toernooien: Venray Cl Venlose Boys, Venlo Venray C2 Olympia, Boxmeer v. 13.00 Venray D4 Olympia, Boxmeer v.08.00 Venray D10 Olympia, Boxm. v.08.15 Venray E5 Sparta'18, Sevenumv.08.30 Venray E6 Sparta'18, Sevenumv.08.45 Venray F3 Sparta'18, Sevenumv. 12.45 Voor het Limburgs kampioenschap turnen in Weert plaats hadden zich dertien turnsters van st, Christoffel van verschillende niveaus geplaatst via de voorrondes. De persoonlijke uitslagen: Pupil LOS 5: 5- Josien Raedts (35.896). Pupil 2 LOS 4: 3. Geertje Bakens (36.293); 6. Lynn van Kessel (35.200). Instap LOS 6: 8. Floor Neervoort (33.430). Senioren LOS 3: 8. Anja van der Ven (33 35); 10. Nicole Rouwette (32 55). Junioren LOS 4: 9. Loes van Dijk (33.25). leugd LOS 3: 10. Kim Verstappen (33-15). Junioren NWS 2: 2. Lesley Barents (31-933): 7. Mechteld Grootemaat (28.300). nemers vanuit het gehele land. De wedstrijden duren 2x20 minu ten en tussen de wedstrijden door zijn er wat ludieke acties waar ieder een tegen en kleine vergoeding aan kan deelnemen, dus ook de toeschou wers, supporters, etc. Zo is er penalty schieten, wie heeft het hardste schot en last but not least is er de mogelijk heid deel te nemen aan cabrio ros sen: vanaf een bepaalde afstand moet de bal terechtkomen in de cabrio en daar ook in blijven liggen. De organi satie heeft enkele prachtige prijzen voor de uiteindelijke winnaars liggen. Vorig jaar was W Oostrum uitein delijk verrassend winnaar en won het de grote cup die veel gelijkenis ver toont met de Champions Cup (83 cm en met grote oren!) De honkbalsenioren van Red Caps verloren het afgelopen weekeinde nipt van de Starlights uit Schijndel: 11-8. Na een aanvankelijke rustige opening, waarin geen van beide teams echt tot scoren kon komen, leek de wedstrijd in een massale vechtpartij te eindigen toen de Ven- rayse werper een slagman van de gastgevers raakte. De slagman liep op de Venrayse werper af, maar tus senkomst van diverse spelers voor kwam een escalatie. De w edstrijd ver liep voor het vervolg rustig. De Starlights lukten het om in de inning twee punten te scoren waardoor zij een goede voorsprong kregen. Red Caps Venray kon pas in de zesde inning iets terug doen, maar wist toen ook wel meteen een aantal punten te scoren. Dit gebeurde nadat Schijndel hun werper had gewisseld. De nieu we werper bleef het druk houden, maar zijn veld voorkwam erger. Bij het ingaan van de negende inning moest Red Caps Venray minimaal vier punten maken voor de winst, maar helaas lukte dat niet. De softbal dames hebben het afgelopen week eind niet gespeeld en komen ook volgende week niet in actie. De honkbal senioren hebben volgende week maandag om 14.30 een wed strijd in Beek tegen de Cheetahs. De pupillen spelen zaterdag om 11.00 uur in en tegen Nuenen, de aspiran ten om 11.00 in Eersel tegen de Mep pers en de junioren spelen om 13-30 uur in Weert tegen de Indians. Uitslag: Ysselsteyn vet.-SV Venray 5-2 Programma zaterdag 7 juni: Veteranen toernooi .America v1330 Alle spelers. Korfbal Uitslag: ZSV Dl-Pupillen Dl 1-1 Willen de Welpen 1 en 2 een pasfoto inleveren bij Elly Claessens, Peelweg 25. Dit voor op de wedstrijdpasjes van komend seizoen. Eindstanden voorjaar: Junioren Al le Aspiranten BI le Aspiranten Cl 2e Pupillen Dl 2e Pupillen El le Welpen 1 2e Welpen 2 3e Welpen 3 4e Welpen 4 2e Welpen 5 le Welpen 6 4e Welpen 7 2e Komend weekend. 7 en 8 juni gaan de Senioren 3 en hun leiders/train- sters naar Juniorfiin in Eindhoven. Finale doel-toemooi Ondanks de warmte hebben de speel sters er een mooi en spannend finale doeltoemooi van gemaakt. Welpen 6/7: 1. Emmelie Classens, 2. Imkc v.d. Weijer; Welpen 4/5: 1 Anke Houben, 2. Lotte Bergsma: Wel pen 3/4: 1. Elke Hendrix, 2. Lizan Jes- pers; Welpen 1/2: 1. Marly van Asten, 2. Iris Fleurkens; Pupillen 1/2: 1. Anke Rongen, 2. Rozan Romme; Aspi ranten 1/2: 1, Rian Litjens, 2. Jannekc Litjens. DOS Clubkampioenschappen: Vanavond, 5 juni, is de laatste speel dag van de finale fibre. Aanvang is om 19.15 uur. Tellers en schrijvers graag tijdig aanwezig. Uitslagen bandstoten KNBB: De Peel-DOS A3 7-0 Programma bandstoten KNBB Dinsdag 10 juni: De Jordaan-DOS Al Inaborg-DOS A3 Donderdag 12 juni: VOP-DOS BI Op eerste pinksterdag, zondag 8 juni, houdt Red Caps Venray het befaamde T-Ball toernooi voor ieder een die eraan mee wil doen. Het geeft niet of je jong of oud bent, groot of klein, of je op honkbal zit of niet. Het T-ball toernooi is dus een jaarlijks fun- toernooi waaraan iedereen mee kan doen. Als je een sportieve mentaliteit hebt en sportieve kleding, dan zorgt Red Caps Venray voor de rest van de materialen. Deelnemen kan als team (min. 8, max. 12 spelers), individueel of met een klein groepje. T-ball betekent dat er vanaf een paaltje (batting-tee) wordt geslagen. Verder zijn de regels net zoals bij honk- en softbal. De ene partij mag slaan en probeert zoveel mogelijk punten binnen te halen. De andere partij staat in het veld en probeert zo snel mogelijk nullen te maken (bijv. door vangballen), zodat de tegenpartij niet kan scoren. Als beide partijen twee keer geslagen hebben is de wed strijd afgelopen. De partij met de meeste punten wint. Ook dit jaar krijgt het winnende team de wisselbe- ker. e-mail: redactie© vandenmunckhof.nl PEEL EN* MAAS Korfbalclub Kampioenen! Aspiranten BI en Aspiranten C.1 Laatste uitslagen: Erica-Recreanten Eindstanden 2e helft veldcompetitie: Senioren 1 Senioren 2 Junioren A Aspiranten BI Aspiranten B2 Aspranten Cl Aspiranten C2 Pupillen D Pupillen F Welpen I Welpen 2 Welpen 3 Midweek Komend weekend staat de opening van het nieuwe clubgebouw op het programma. Voor de senioren start 1 1 het programma op vrijdag 6 juni om 19-30 uur met de officiële inzegening door pastoor Jenniskens. Aansluitend u is er een receptie tot 21.00 uur ,l gevolgd door een gezellig samenzijn. 'l Op zaterdag 7 juni kun je om 15 .00 uur al meedoen met de Asics Tennis Academy. Daarna start om 18.00 uur de Après-Ski-Party. Deze loopt als een f soort matinee door tot in de kleine uurtjes. Een barbecue is present, zodat de inwendige mens niets tekort hoeft te komen. Speciale aandacht voor de verrassingsact die start om L ongeveer 21.00 uur. Uitslagen KNLTB-competitie Dinsdag 27 mei: Dames 1-Nieuwenhagen 1 2-4 Donderdag 29 mei: Mix 18+ 1-NTC 1 4-1 Helden 2-Heren 18+1 5-1 Vrijdag 30 mei: ;1 Gr.'Vorst 4-Mix 2 2-2 a Mix l-Lottum 1 1-3 Heren 2-De Raam-W 2 2-2 Topspin 4-Heren 1 3-1 1 t Zaterdag 31 mei: Helden 2-Heren 35+ 1 4-2 Mix 18+ 1-Meijel 1 4-1 Maasbree 1-Mix 35+1 2-3 J Heren 18+ 1-Tegelen 3 4-2 r Zondag 1 juni: De Mast 1-Meisjes 1 6-0 Jongens 1-De Sprenk 1 0-6 Junioren Vanwege de opening van het nieu we clubgebouw is er zaterdag 7 juni een feestprogramma voor jong en oud. Voor de basisschoolleden start om 13-45 uur een tennisclinic. Paul van Helden en Kristel Gielen verzorgen deze leuke tennisclinic. Met leuke spelletjes en prijzen. De clinic duurt tot 14.45 uur. Vervolgens is er vanaf 15.30 voor jullie een leuke karaoke-kwis en kun nen de gezichten vrolijk worden geschminkt. De andere junioren (middelbare school) kunnen meedoen met het programma van de senioren, dat wil zeggen de Asics Tennis Academy (start om 15.00 uur) en de Après-Ski- Party (vanaf 18.00 uur).

Peel en Maas | 2003 | | pagina 21