romotiedroom V Venray voorbij winst Venrayse flames maar geen Promotie Sportnieuws - Merselo krijgt Venrayse kolonie Topscorer Fransman weg bij Volharding mburgse beker oor meisjes \l Venray Trepke Venray ronde verder Bert Spee naar Geldrop Geslaagd jubileum SVV Veteranen 21e Stratentoernooi VV Oostrum agin L EN MAAS Donderdag 5 juni 2003 - Pagina19 ndaard te slim Venray heeft niet de finale e nacompetitie in de tweede i kunnen bereiken. In Maast- werd tegen Standaard een 3- ederlaag geleden en na de se in eigen huis (0-0) bete- e dit het einde van deze com- e voor de ploeg van trainer e Koolhof. verschil tussen Standaard en was niet het voetballend ver maar de routine van de Maast- ploeg die uiteindelijk de door- if. In een warm Maastricht Standaard de jonge Venray niet 3-1 en de overwinning was id. Venray had de pech na drie icn al tegen 1-0 achterstand aan «ten kijken na een verdedigings- iadeel voor Venray was dat het ijl middag met een geheel nieuwe |H digingslinie aan moest treden pi i Rob Scholten en Loek van ;;;rj idel geschorst waren na hun ||l larten vorige week tegen Stan di cn Hicham Hlimi geblesseerd Sjftg schorst was. Standaard heeft een Él ne solide en slimme ploeg dat 1 v deze middag alles nodig had I om dit elftal te kunnen ver- Ondanks de vroege achterstand iel Venray dat zich na een kwar- jon ontworstelen aan de druk IJT, landaard en zelf op zoek kon naar het eigen spel. Optisch teil. kreeg Venray grip op de wedstrijd en creëerde ook kansjes maar het afron den was ook deze middag een pro bleem. Standaard bleef levensgevaar lijk op de counter en had ook de beste kansen. Toch was het Ivo van der Weerden van Venray die even wat ruimte kreeg van de sterke verde digers van Standaard en met zijn laag schot liet hij de doelman volledig kansloos. In het Venray kamp nam de hoop op een goed resultaat direct toe. Echter de vreugde was van korte duur. Na wat rommelig uitverdedigen mocht Standaard een hoekschop nemen en met een snoeiharde kopbal en volledig vrijstaand kon Nicky Lahaut 2-1 laten aantekenen. Dit was tevens de ruststand. Na de pauzet eenzelfde spelbeeld. Een drukkend Venray en een levensgevaarlijk coun- terspelletje van Standaard. Ook de tweede helft waren de beste kansen voor Standaard maar ook Venray had mogelijkheden de achterstand teniet te doen. Het zat de Venraynaren ook niet mee deze middag. Een prachtige stiftbal van Wout Gommers werd door een Standaard verdediger van de lijn gehaald toen hij z'n doelman per fecte rugdekking gaf. Het is de erva renheid van dit soort voetballers die in deze wedstrijden de doorslag geven. Nadat Niels Nielen, de Venray- doelman, al een aantal schitterende reddingen had verricht moest hij toch toestaan dat Dave Laeveren op snel heid iedereen van Venray klopte en vervolgens kon scoren. Ivo van der Weerden zag vervolgens een prachtig genomen vrije trap rakelings langs gaan en ook de vijftien minuten voor tijd voor Joost Keijzers ingevallen Niels de Klerk faalde oog in oog met de Standaard doelman. Geert Jan Drabbels werd twintig minuten voor tijd vervangen en opnieuw mocht de 15-jarige Luuk Snijders z'n opwach ting maake voor een invalbeurt. Snij ders viel wederom zonder schroom in en liet zien waarom hij volgend jaar naar Helmond Sport gaat vertrekken. Ook Ruud van Ooi kreeg van trainer Koolhof nog speelminuten en Roel Janssen werd voor hem uit de ploeg gehaald. Na het laatste fluitsignaal zakten de Venray spelers vermoeid tegen het groene gras. De strijd was gestreden en er was hard gewerkt maar dat was niet voldoende tegen dit geroutineerde team. Venray liep na tien wedstrijden zonder nederlaag nu wel tegen een zeperd op. In de laatste wedstrijd van het seizoen moest SV Venray bovendien meer doelpunten incasseren dan de voorafgaande tien wedstrijden samen. SV Leunen kan terugkijken op een geslaagd jubileumweekend. Voor de jeugd was het dagje Wanroy. mede door het prachtige weer, een uit stapje dat de D-, E- en F-jeugd niet snel zal vergeten. De receptie is voor de vereniging ook zeer goed geslaagd. Er waren vele gezichten die de vereniging gemaakt hebben tot wat het nu is, een bloeiende ver eniging. Verder kreeg SV Leunen op de receptie een prachtig cadeau van hoofdsponsor Steenhandel Kusters uit Heide, een bijzonder fraai score bord. Dan was er de survival voor de B- en C-jeugd. Het was een hele trip er naar toe en weer terug, maar voor de jeugd de moeite waard. Ze heb ben een mooie dag gehad in de natuur, er was genoeg verkoeling in het water. En als laatste nog de feest avond op de zaterdag. Er zijn heel veel leden op afgekomen. Het werd dan ook een feest om nooit te verge ten. Er waren elf jubilarissen die werden gehuldigd; allen 40 jaar lid van de vereniging. Een prachtig aan tal mensen waar een club heel blij mee is. Uitslag: Inalfa Roof Systems-SW 2-3 Programma zaterdag 7 juni: S W-TOP 17.00 Alle spelers worden verwacht. Afmel den uiterlijk donderdagavond bij Erwin van Mill. tel. 582346. meisjesteam van SV Venray heeft afgelopen weekend de Lim- teker veroverd. Na een aarzelend begin kwamen de jeugdige voetbal- steeds beter in hun spel en dit leidde uiteindelijk tot een finaleplaats. In ale was RKWL/Polaris uit Maastricht de tegenstander. Na een bloedstol- eindstrijd met aan beide kanten zeer goede kansen, bleef het uiteindelijk O-O. Strafschoppen moesten beslissen wie de winnaar werd van de Lim it beker. De Venrayse meiden stonden strak van de zenuwen en na vijf choppcn voor beide ploegen was de stand gelijk: 5-5. SV Venray wist ver- as de zesde penalty te benutten en nadat de zesde strafschop van RKWL ^paal belandde, mochten de meiden zich Limburgs kampioen noemen, foto het succesvolle team met begeleiders. Trepke Venray heeft de tweede ronde van de nacompetitie bereikt. Ook de returnwedstrijd tegen ZW Beringe werd door de Venrayse zaalvoetballers gewon nen: 5-2. Alhoewel de zege veel moeilijker tot stand kwam dan de uitslag doet vermoeden. Trepke Venray gaat nu met de periodekampioenen uit IB en IC strij den om de finaleplaats met als inzet promotie naar de hoofdklasse. De winnaar van deze halve competitie treft in de finale de ploeg die als derde van onder is geëindigd in de hoofdklasse. Het is nog een lange weg te gaan voordat Trepke Venray promotie naar de hoofdklasse kan bewerkstelligen. De eerste stap werd vorige week gezet. Nadat het uitduel tegen ZW Beringe al met 3-4 was gewonnen had het Venray team vrijdag in sporthal De Wetteling aan een gelijkspel vol doende om de tweede ronde te berei ken. De tegenstander uit Beringe gaf zich niet zomaar gewonnen. Trepke Venray moest tot het uiterste gaan om aan de goede kant van de score te blij ven. Halverwege de eerste helft nam de de thuisploeg de leiding. De Beringse doelman kon een schot van Dennis Snijder niet klemvast houden. In de rebound reageerde Jos van Ger- ven attenter dan de Beringse verdedi gers en scoorde de openingstreffer: 1- 0. ZW Beringe hoefde niet onder te doen voor de Venraynaren. In de benauwde sporthal konden de bezoe kers vier wisselspelers inzetten ter wijl Trepke Venray slechts twee wis sels op de bank had zitten. De aanvallers Mohamed El-Ghoul (stage in Frankrijk) en Hafid Azarfane (laat ste wedstrijd van vier duels schor sing) ontbraken. ZW Beringe kwam op de gelijke hoogte: 1-1. De thuisclub wist niet te profiteren van een tijdstraf bij de bezoekers. Op slag van rust nam Trepke Venray toch weer de leiding. Aanvoerder Gert-Jan Wismans vond Dennis Snijder die knap zijn man uit speelde en 2-1 binnenschoot. In de vijfde minuut van de tweede helft trokken de Beringers de stand weer gelijk: 2-2. De bezoekers zetten daarna de thuisploeg steeds meer onder druk. Maar de Venrayse defen sie bleef vrij eenvoudig overeind. De spanning werd naar het einde toe steeds groter. Want ZW Beringe ging meer risico's nemen om de overwin ning te forceren. Trepke Venray loer de op de bevrijdende derde treffer die pas in de voorlaatste minuut viel. Uit een vrije trap van Gert-Jan Wismans scoorde Danny Fasen: 3-2. Daarna was het verzet van ZW Beringe gebroken. Na een mooie actie van Danny Fasen kon Dennis Snijder 4-2 binnenschieten. In de blessuretijd werd het ook nog een geflatteerde 5- 2. Gert-Jan Wismans onderbrak een Beringse aanval en passte naar Danny Fasen die Dennis Snijder vrij voor het doel vond: 5-2. aanvangstijdstip werd 25 minu- ;esteld omdat het team van Oli- een file was beland. Zowel fv alsook Oliveo moesten win- im nog aanspraak op promotie inen maken. Grote concurrent sc Boys speelde tegen Dè Zwalu- cn deze uitslag zou medebcpa- zijn. Venray kwam fris uit de blokken (ondanks het zeer ie weer) en had tal van kansen. Msnog werden die niet benut, to kon er weinig tegenover stel- "I! len en het wachten was dan ook tot de eerste Venrayse goal zou vallen. Dat gebeurde in de 43e minuut: een slechte uittrap kwam bij Jessie Pelzer, die Lónneke van Eist bediende. Lon- neke aarzelde niet en haar schot belandde in de goal. De zeer verdien de 1-0 voorsprong. In de tweede minuut na de rust volgde een schitte rende Venrayse combinatie, die door Patty Dings werd afgerond: 2-0 voor Venray en de strijd leek gestreden. Twee minuten later echter kon een Oliveo speelster uit een vrije trap hoog boven de Venrayse verdediging uitspringen en de 2-1 binnenkoppen Venray bleef goed voetballen en in de zevende minuut kon Jessie Pelzer een dieptepass van Brecluje Sijmons bin- nentikken. Weer twee doelpunten voorsprong en goede kansen om de voorsprong verder uit te bouwen. Het ongeloofelijke gebeurde echter: uit Scheidend coach Peter de Roock kon helaas niet niet een hoofdprijs afscheid nemen het niets wist Oliveo binnen twee minuten twee goals binnen te kop pen. Op identieke wijze als bij de eer ste goal. Zo stond het na 20 minuten 3-3. De Venrayse dames bleken over karakter te beschikken en gingen voor de verdiende overwinning. In de 38 en 40e minuut wist Petra Peetcrs haar afscheid kleur te geven door twee keer te scoren. Einduitslag: 5-3 voor Venray. Inmiddels bleek dat Beerse Boys gewonnen had en derhal ve promoveert naar de le klasse, Na afloop werd cr afscheid genomen van trainer Peter de Roock, assistent-trai ner Gert-Jan Wismans en de speel sters Petra Peeters, Patty Dings en Lonneke van Eist. SV Leunen houdt op zondag 8 juni op sportpark 't Klaverblad voor het 21e keer het Stratentoernooi. Op het programma staan voetbal- en volleybal wedstrijden, het waterspel, het kracht- spel en de rode draad. Het programma begint om 10.00 uur. Naast de spellen zijn er verder de finale van de penalty bokaal voor de jeugd van SV Leunen en het bekendmaken van de jeugdspeler van het jaar en kan de jeugd zich door lopend uitleven op het springkussen. Daarnaast worden er videofilms ver toond. Kindergezichten kunnen voor zien worden van de mooiste tekenin gen, uitgevoerd door Leuns beste grimeurs. Om 16.30 uur zijn de finale wedstrijden en aansluitend de prijsuit reiking van de wisselbeker en de spor- tiviteitbeker. Aansluitend feestavond voor alle deelnemers en supporters met orkest Limited. Grote leegloop bij Meerio: negen spelers naar DBS Eindhoven De bescheiden zesdeklasser Merselo krijgt komend seizoen een invasie van zes Venray-spe- lers. Ze zijn vrijwel allemaal twee dejaars senior en speelden afgelo pen seizoen in het tweede, derde of een lager team van SV Venray. Enkelen zijn ook voortijdig gestopt zoals Luc Spee die al een poosje met Merselo meetraint. De andere namen zijn Nick vap Hoek, Roel Biezenaar, Willem Koe nen, Lowie van Gendt en Roy Werk man. De smalle selectie van Merselo kan een kwaliteitsimpuls wel gebrui ken. De club eindigde als voorlaatste in de zesde klasse E. Het zestal jeugdi ge Venraynaren heeft geen voorspoe dig seizoen achter de rug. Venray heeft al jarenlang moeite om een prestatief derde elftal goed van de grond te krijgen. Jonge spelers die de eerste selectie net niet halen vallen vaak tussen wal en schip. Ze besloten daarom gezamenlijk naar Merselo over te stappen waar ze met open armen werden ontvangen. Venray-voorzitter Sjef Keijzers: "Ik heb nu geen moeite met hun over stap. We hebben het derde elftal los gelaten als prestatief team omdat dat niet werkte. Ik hoop dat ze zich bij Merselo goed ontwikkelen. En wie weet zien we ze daarna wel weer terug." SV Venray verwelkomt drie nieu welingen. Johan Vullings (Witten- horst), Tom Hendriks (Helmond Sport) en A-jeugdspeler Husseyn Tokat die terugkeert van VW. Hicham Hilmi maakt de overstap naar profclub VW. De 22-jarige verdedi ger gaat op amateurbasis in Venlo Uitslagen: Servio-Oostrum vet. 4-2 SVB vet.-Oostrum vet. 7-2 Programma zaterdag 7 juni: Veteranen toernooi America v. 13.15 Bert Spee voetbalt komend sei zoen voor eersteklasser Geldrop. Daar wordt de Venrayse voetbal ler herenigd met zijn dorpsge nootjan Poels die al drie jaar trai ner is bij de ambitieuze Brabantse club. Bert Spee (36) kwam afgelopen sei zoen uit voor Panningen. De Venray- naar wilde zijn verblijf bij de hoofd klasser graag verlengen. Maar hij kon vanwege werk en gezin niet voldoen aan de eis van de nieuwe trainer Hans Vergeer om drie keer per week te trai nen. Spee werd benaderd door zijn vorige clubs Deurne en Wilhelmi na'08. Met beide verenigingen voerde hij ook een gesprek. In de tussentijd nam hij zelf contact op met Jan Poels. "Ik heb hem uitgelegd hoe het zat en heb gevraagd wat de sportieve uit gangspunten van Geldrop zijn. Die ambities bleken heel hoog te liggen. De club wil komend seizoen voor het kampioenschap gaan. Want Geldrop wil per se terug naar de hoofdklasse. En dat sprak me wel aan." Deurne kampt met een groot spe lersverloop evenals Wilhelmina'08. Bovendien zag Spee op tegen de reis afstand naar Weert. Na een gesprek met Geldrop was de zaak snel beklon ken. De Venraynaar is gehaald voor de liberopositie. "Ik heb ook voor Geldrop gekozen omdat Jan Poels daar traint. Want hem ken ik al van jongsaf aan. En ik heb ze laatst zien spelen in een oefenduel tegen TOP. Daarin maakten zc een goede indruk." Spee en Poels - ze verschillen anderhalf jaar - speelden jarenlang samen in de jeugd van SV Venray en later in de hoofdmacht. Bert Spee ver trok naar VW en keerde in het sei zoen 1995/96 weer terug bij Venray. Jan Poels was inmiddels gestopt en was Maarten Arts opgevolgd als trai ner. Na één jaar verruilde Spee Ven ray voor Wilhelmina'08. Na zeven jaar worden beiden Venraynaren nu weer herenigd bij Geldrop. Bert Spee heeft ook Venray in zijn achterhoofd gehouden. Hij woont op een steenworp afstand van spoitpark De Wieën en woont in dezelfde straat als voorzitter Sjef Keijzers. "Ik kan me goed voorstellen dat Sjef niet als eer ste contact met mij heeft gezocht. Want de voorzitter heeft twee jaar geleden er veel energie ingestoken om mij naar Venray te halen. Ik heb ook aan Venray gedacht. Maar de stap terug naar de tweede klasse was toch te groot. Ik heb veel zin in het nieuwe avontuur bij Geldrop. Want die club heeft mij altijd al aangesproken." Oud Venray-speler Sasa Stosic speelt komend seizoen voor FC Oda. Bij de Weerter club staat Huub Ver- coulen komend seizoen aan het roer. Beiden kennen elkaar uit het seizoen 2001/02 toen Vercoulen trainer (tot november) en Stosic speler bij SV Venray was. De verdediger kwam afgelopen seizoen uit voor Wilhelmi- spelen. Nico Mihoglu heeft over schrijving aangevraagd naar Deurne. Willem Peeters gaat zaalvoetballen bij HVC/Alustema. Niels Hermsen, die net als Mihoglu en Peeters tijdens het seizoen afhaakte, voegt zich komend seizoen wellicht weer bij de selectie van trainer Koolhof. Bij vierdeklasser Leunen zijn er geen mutaties. Niemand haakt af en er komt niemand bij. De selectie van trainer Noud Janssen wordt wel aan gevuld met vier jeugdspelers die over komen uit de A-jeugd: Koen Gielens, Rob Gielens, Jaap Litjens (keeper) en Joep Jenniskens. De routiniers Stefan van Sinderen en Cris-Jan Tissen hebben bij Yssel- steyn te kennen gegeven een stapje terug te doen. Verder zijn er geen wij zigingen bij de Ysselsteynse hoofd macht. Bij SSS'18 stoppen Arno Vogelsangs en Luuk van Laake. Rachel Hendriks en Robert Weerts gaan lager spelen. De selectie wordt aangevuld met enkele spelers uit de A-jeugd waaron der Wouter Janssen die afgelopen sei zoen al vaker meedeed met de Over- loonse hoofdmacht. Meerio is geconfronteerd met een grote leegloop. Uit de selectie van de vijfdeklasser vertrekken liefst elf spe lers. Doelman Arjan Cleven gaat naar Volharding, Paul Timmermans stapt over naar Wittenhorst, Piet Peters stopt vanwege studie en ook Tom Coenders stopt.. Harm Bolten, Johan Coenders, Bob Cremers en Arjan de Schipper hebben overschrijving aan gevraagd naar DBS uit Eindhoven. Samen met drie spelers uit het twee de elftal (Wietse van Dijck, Jan-Wil lem Peters en Floris Peters) en twee voetballers uit derde team komt er komend seizen een Meerlose kolonie bij de Eindhovense eersteklasser. "Het zijn allemaal jongens die in Eind hoven studeren of daar hun toekomst hebben liggen", zegt secretaris Arie Janssen. Drie jeugdspelers stromen door naar de selectie: Sjoerd Koppes. Klaas van Arensbergen en Luc van de Eisen. Rick Voermans verlaat SVOC'01 en gaat spelen bij de voetbalclub uit zijn woonplaats Meterik. Routinier Peter Verlinden (38) heeft een punt gezet achter zijn lange carrière. Tweede doelman Roel Hoeijmakers heeft overschrijving aangevraagd naar TOP'27. De Castenrayer is verhuisd naar Tienray. Vijf spelers uit de A- jeugd van SVOC'01 worden bij de selectie gevoegd. Swolgense Boys ziet Gert Custers (32) terugkeren op het oude nest. De doelman kan terugzien op een loop baan bij VW, Wilhelmina'08, Witten horst en Volharding. Het is nog niet duidelijk of Custers bij Swolgen ook onder de lat gaat staan. De kersverse vijfdeklasser beschikt in Peter van Mierlo en Marcel Custers over twee vrijwel gelijkwaardige keepers. De Swolgense selectie wordt verrijkt met een sterke lichting uit de A-jeugd. San- der Thijssen, Robin Tissen, Sander Perry, Martijn Christiaens, Joop Mar tens, Paul Keursten en John Thijssen mochten afgelopen seizoen al vaker ruiken aan het grote werk. Enkelen wisten zelfs een basisplaats af te dwingen. Bij Swolgense Boys vertrekt niemand. In Oostrum bleef het vrij rustig ondanks een turbulent seizoen. Alleen Marcel Holtackers stopt bij de vijfdeklasser. Hij wordt komend sei zoen samen met Jurgen van Soest elf talleider bij de nieuwe trainer Wim van Dongen. Een drietal spelers uit de A-jeugd wordt bij de selectie gevoegd. BW'27 heeft hoge verwachtingen voor het nieuwe seizoen. Ralph Wol- Tom Hendriks, afkomstig van Hel mond Sport, komt de rijen van 5V Venray versterken ters (Volharding en VW) keert terug op het oude nest. Constantijn Jeuken (Venray 2) komt ook de Blitterswijck- se zesdeklasser versterken. De vleuge laanvaller uit Geijsteren speelde twee jaar geleden nog in Venray 1. Jeuken heeft een Blitterswijckse vriendin, zij voetbalt ook, waarmee de overgang is verklaard. Zeven talentvolle A-jeugd- spelers voegen zich bij de selectie van trainer Pieter Delauw die verder intact blijft. Bij Wanssum doet doelman Brian Philips een stapje terug. Verder zijn er geen mutaties bij de degradant naar de zesde klasse. Er komen wel zes jeugdspelers over naar de senio ren. TOP'27 krijgt versterking van twee Castenrayers die zich ook in Tienray gaan vestigen. Tweede doelman Roel Hoeijmakers en speler Marcel Dings (3e elftal) komen over van SVOC'01. De talentvolle Tom Knoops keert na omzwervingen langs de jeugd van VW en Wittenhorst terug bij TOP. Vanwege blessures kwam Knoops de laatste twee jaar weinig aan spelen toe. Keeper Marcel Hovens stopt bij de Tienrayse zesdeklasser. Hij vormt komend seizoen samen met Jac Ver linden het trainersduo bij TOP. Ook Holthees kan enkele nieuwe voetballers verwelkomen. Van de A- jëugd van Venray komen Jeroen Jager en Dennis van de Kamp naar de zes deklasser. Hakan Sazak kwam in Smakt wonen en vroeg overschrijving aan van SET uit Tilburg. Via de nieu we trainer Roeland van Oudenhoven komen er twee spelers over van Ble- rick: Albert van Zanten en Envir Bek- tas. Aanvaller Rob Wilms is verhuisd naar België en is gestopt bij Holthees. Pol van Boekei met promotie naar C-lijst arbiters Maikel Fransman speelt vol gend seizoen bij het Duitse Union Nettetal in de Verbandsliga, verge lijkbaar met de eerste amateur klasse in Nederland. Voor de top scorer van Volharding hadden de afgelopen weken verschillende clubs belangstelling, waaronder Panningen en de Groesbeekse hoofdklassers De Treffers en Achilles'29. De uit Wellerlooi afkomstige lange aanvaller koos uiteindelijk echter voor het aan bod van de ambitieuze Duitse ver eniging. Bram Comelissen, spits van vijfde klasser Hapse Boys, moet Fransman doen vergeten. De talentrijke aanval ler verdedigt in het komende seizoen namelijk de clubkleuren van de Vier- lingsbeekse tweedeklasser. Onlangs speelde de Hapse goaltjesdief nog een nacompetitiewedstrijd op het veld van Volharding. In de met 2-1 gewon nen wedstrijd tegen het Venlose Quick Boys scoorde de spits een keer en wist hij zich in de kijker te spelen bij Volharding-trainer Chris Burhen- ne. Cornelissen wilde graag hogerop en hoopt zich in Vierlingslpeek verder te ontwikkelen als voetballer. Eerder werden door Volharding al doelman Arjan Cleven (Meerio), Patrick van Kempen (VW 2) en Joep Vossen (Wittenhorst) vastgelegd. Bij de Vierlingsbeekse ploeg vertrokken naast Maikel Fransman ook Pieter en Harm Litjens (Sint-Hubert), Jaap de Vlam (Toxandria), Dennis Barten (Juliana Mill), Ralf Wolters (BW Blit- terswijck). Patrick Korsten (Pannin gen) en doelman Gert Custers (Swol gense Boys). VAN BOEKEL Pol van Boekei keert terug op het oude nest. De in Venray woonachtige maar in Vierlingsbeek geboren en getogen Van Boekei speelde in de jeugd van Volharding voordat hij begon aan een profavontuur bij VW. Bij de Venlose profclub speelde hij enkele jaren in de basis. De afgelopen twee jaar kwam Van Boekei uit voor hoofdklasser JVC'Cuijk. Bij die vereni ging werd zijn contract niet verlengd omdat de 27-jarige Van Boekei kiest voor een scheidsrechtersloopbaan. Ln het nieuwe jaar staat de zoon van oud-profgrensrechter Jos van Boekei weer op de ledenlijst van zijn oude club Volharding waar hij tot zijn vijf tiende in de jeugd speelde. In princi pe is het echter niet zijn bedoeling om in het eerste van de Vierlings beekse club te gaan voetballen. Van Boekel is een van de negen gelukkige talentvolle scheidsrechters in Nederland die de sprong naar de proflijst hebben gemaakt. Aanvanke lijk streden liefst vijftig overwegend jeugdige arbiters voor een felbegeerd plekje op de C-lijst. Uiteindelijk ble ven er nog vijftien over. Van die vijf tien hebben negen leidsmannen, onder wie Pol van Boekel, ook de laat ste sprong kunnen maken. De Vier- lingsbekenaar hoopt later in het komende seizoen alvast enkele wed strijden in de eerste divisie te mogen fluiten. In de eerste maanden fluit Van Boekel vooral wedstrijden tussen reserveteams van profclubs en wed strijden in de eredivisie van de jeugd. Voor het grote werk begint, mag de oud-VW'er straks in de maand juli alvast warmdraaien tijdens oefenpot jes van profclubs tegen amateurs. Eind juli volgt een driedaags trainings kamp voor arbiters als voorbereiding op het seizoen.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 19