londerd muzikanten ij 25-jarig feest Kunst Cultuur l/luziekvoorstel I i ng 'oor en met inderen Leer dieren verzorgen in Zoo Pare Overloon Afsluiting jubileumjaar Ars Musica Bloesrok Schouwburg Venray Andere kijk op RaRa Het recht in eigen hand Bazaar op De Flierefluit Pinkpop in Dingus Bonte Koe revival Hardcore Impact gjnj,u EN MAAS Donderdag 5 juni 2003 - Pagina 13 kapellen reünie in Merselo Ter afsluiting van het 30-jarig jubileum heeft Groot Vocaal Ensemble Ars Musica eind mei een jubileumconcertreis georgani seerd. Op vrijdagochtend werd al vroeg vertrokken naar Brugge.Na een stadswandeling onder bege leiding van gidsen werd een koud en warm buffet genuttigd bij de Bierbrouwerij de Straffe Hendrik. Een rondleiding door de brouwe rij sloot het bezoek aan Brugge af en werd koers gezet naar Antwer pen. Na het inchecken in het hotel was de rest van de dag vrij te besteden in Antwerpen. De vol gende ochtend stond Brussel op het programma. Een stadsrit met een zeer ervaren gids was een groot succes. Letterlijk alle moge lijke bezienswaardigheden wer den bezocht. Na de lunch en de resterende vrije tijd werd de teru grit naar Antwerpen aangevan gen. Dezelfde avond hebben zij kunnen genieten van een heerlijk diner. Zohdag stond Gent op het programma. In Gent heeft het koor een concert uitgevoerd in de St.Martineskerk. Deze kerk is een van de oudste kerken van Gent 941) en is bekend om zijn scheve torenspits. Het concert met onder andere werken van Gounod, Mozart en Voesten was het hoog tepunt van de reis en een groot succes. Uitnodigingen om vol gend jaar concerten te geven in Brussel en Gent heeft het koor ter overweging meegekregen. Ondanks het slecht weer kon het koor terugzien op een zeer geslaagde reis. Nadat de gasten van café 't Veule twee jaar lang de kastelein zijn oren van het hoofd hebben gezeurd is het dan eindelijk zover, Harry en de Rest komt terug in het Veulen. Een band vol passie en de blues laten klinken zoals ze moeten klinken, vet, cool, gaaf, scheurende gitaren, heavy met een drive en knetterende mond harmonica. Echte bluesrock-lief- hebbers gaan gegarandeerd uit hun bol. In 2001 stonden deze mannen reeds eerder in de schijn werpers van café 't Veule en heb ben destijds bewezen dat zij het waard zijn om terug te keren op de planken van café 't Veule. Ooit heeft een van de Harry en de Rest- mannen toegezegd, bij een twee de concert in het Veulen zijn rose pakje aan te trekken. In zo n geval zal de muziek op een niet onver dienstelijke tweede plaats belan den. Of deze belofte wordt inge lost zal blijken op zaterdag 7 juni om 22.30 uur. PEEL EN MAAS een abonnement waard Tot donderdag 21 augustus worden de bestelformulieren van Schouwburg Venray in volgorde van binnenkomst afgehandeld. De vrije verkoop van de toegangskaarten start op 8 september. Vanaf deze datum kunt u ook kaartjes online bestellen. Kijk op internetsite www.schouwburgvenrav.nl Het nieuwe programma van de Schouw burg Venray is een zorgvuldige mix van alle theatervormen die passen in de Venrayse Schouwburg. Naast de vaste waarden (Youp van t Hek, prachtige opera's, etc.) vindt u ook verrassende nieuwe voorstellingen die complete nieuwe dimensies openen op het gebied van theater. Zo hebben ze een woordeloos toneelstuk uit Iran, een prachtige dans groep uit Nieuw Zeeland maar ook een kwalitatief hoogstaand orkest van jonge musici uit Limburg. Bij het samenstellen van het programma hebben ze zich zorgvuldig georiënteerd binnen de brede theaterwereld maar zeker ook oog gehad voor nieuwe programmering van bestaande artiesten. Aldus ontstond een programma dat zeker, verrassend en zeker genoemd mag worden. Extra aandacht is er voor de jeugd en de amateurkunst. De Schouwburg van Venray heeft een brede functie en in de programmering komt dat duidelijk tot uiting. Een avondje cultuur snuiven in Venray moet een feest zijn. De kassa is maandag t/m vrijdag van 10.00-15.00 uur geopend. Telefoon 0478 530999- ln verband met zomervakantie is de kassa van 14 juli tot 10 augustus gesloten. 60-jarig jubileum een muziekfeest organiseerde. Daarna het toeval dat de voetbalclub SV Merselo een jaar later de kas dringend moest spekken en zich herinner de dat de fanfare toch leuk geld had overgehouden aan de muziek feesten. Een traditie was geboren en de ontwikkelingen gingen snel. In 1980 werden de muziek feesten nog door de fanfare en de voetbalclub samen georganiseerd, maar men besloot dat jaar dat het verstandiger was om de organisa tie apart te houden. Zo werd in het najaar van 1980 de Stichting Muziekfeesten Merselo opgericht. Het hele doqi werd er bij betrok ken en alle verenigingen in Merse lo zetten sindsdien hun beste beentje voor om de muziekfees ten jaar in jaar uit groter en mooi er te laten worden. ALLEREERSTE UUR Sinds 2002 heeft de organisatie dankzij de familie Hendrix de beschikking over een nieuwe, prachtige accommodatie aan de Hees nummer 4 waar ruimte genoeg is om dit prachtige feest te organiseren. De Muziekfeesten Merselo zijn anno 2003 al ruim uit hun jasje aan het Dorpsplein gegroeid. Wie denkt er niet met nostalgie terug aan het mastenten- tje midden in het dorp? Nu staat er een gigantische spantentent op de locatie bij de molen. Plaats genoeg dus voor de trouwe bezoekers en het jeugdige uit gaanspubliek om samen op de stoelen en tafels te gaan staan als de kapellen er op los blazen. Het grote podium is deze keer ook echt hard nodig want het is de organisatie gelukt om de drie kapellen van het allereerste uur weer binnen te halen. Maar het allerleukste is dat het ook groten deels gelukt is de oorspronkelijke bezettingen van 25 jaar geleden bij elkaar te krijgen. Dus wat zien de bezoekers op het podium: de Fidelen Rosentaler zowel oud als hieuw, de Freude Echo uit Over loon en de Muhltaler Muzikanten uit Horst in de oude bezetting plus daarbij nog eens de Originale Maaskapelle uit Wessem en de Waalkant Muzikanten uit Wins- sen. Marcel Kessels: "Het speciale is dat wc om acht uur beginnen met alle zes kapellen tegelijk op het podium en dat dat de hele avond zo blijft. De zes orkesten spelen een aantal nummers samen, dan spelen er drie om de beurt, dan weer alle zes samen, dan weer drie om de beurt, dan weer samen en zo voort tot het einde van de avond. Deze verrassende avond beloofd een optreden van hoog niveau met heel veel speel- en luisterplezier te worden en het zal de trouwe bezoekers goed doen de ouwe hap' weer eens terug te zien. Het beloofd in ieder geval de meest spectaculaire kapellen- avond van de laatste 25 jaar te worden. MEER TOPPERS De Muziekfeesten Merselo 2003 openen dit jaar op vrijdag 6 juni met de absolute Nederlandse top- band de Golden Earring, een groep die overigens al ouder is dan de Merselose Muziekfeesten. Golden Earring heeft onlangs zijn eerste studioalbum sinds 1999 uit gebracht en deze cd Millbrook USA is volgens kenners het beste uit hun hele carriere. De band is trots op het album en zal daarvan veel nummers spelen in Merselo. Zaterdag 7 juni barst het apres- ski geweld los met De Koets On Tsour Partyshow. Een-maarJiefs^ vier uur durende show met drié deejays, twee promotie-mciden en allerlei leuke dingen voor de bezoekers. De mannen van Move- It en het feestteam Altijd Lazarus zullen er alles aan doen om de tent op z'n kop te zetten. Het feest zal vervolgens besloten wor den op zondag met het verrassen de optreden van de zes kapellen. De feesthal is elke dag open vanaf 20.00 uur. telefonische inlichtingen en reserveringen: Ploegmakers, Dorperveld 14, mer selo, tel. 0478-546362. Wie snel is kan nog bij de diverse kaartver- koopadressen langs, zie daarvoor de speciale actiekrant van de Muziekfeesten Merselo 2003- Ook een dier niest en heeft wel eens een snotneus. Heeft het dier de griep of heeft hij gewoon een kriebeltje in zijn neus en hoe zie je dat? Heb jij altijd al willen weten of een dier ook medicijnen slikt, hoe de vacht van beermar- ters of het verenkleed van sneeuwuilen wordt verzorgd en wat de dieren in de dierentuin eten? Schrijf je dan in voor de kin derworkshop Dieren Care van Zoo Pare- Overloon en leer alles over de verzorging van dieren- tuindieren en huisdieren. Na de workshop staat er voor de deelne mers een bakje patat en een Sisi No Bubbles klaar in het Panda paviljoen. Dieren Care wordt elke zaterdag in juni aangeboden. In verband met beperkte deelna me is reserveren noodzakelijk. Wie een hond of een kat heeft, Basisschool De Flierefluit in Venray houdt op donderdag 5 juni van 16.30-18.00 uur een grote bazaar. Op deze bazaar zijn van allerlei activiteiten te doen. Daarnaast kunnen ze een voorstel ling bijwonen en zijn er kleine hapjes en drankjes. Voor iedereen is er wel iets leuks te doen. De opbrengst van deze bazaar is voor het goede doel: de organisatie War Child. De school hoopt op grote belangstel ling (en een grote opbrengst), niet alleen van de eigen kinderen en ouders, maar ook van de kinde ren van andere scholen. De Flie refluit ligt in 't Brukske aan de Kiosk 116. weet dat de hond iedere dag wordt uitgelaten en dat de voer- bakjes en de kattenbak regelmatig moeten worden schoongemaakt. Je borstelt je huisdier een paar keer per week zodat de vacht goed in conditie blijft (en er min der haren in huis ronddwarrelen) en als je huisdier ziek is, ga je ermee naar de dierenarts. Maar hoe zit dat dan met dierentuindie- ren? Moeten die ook worden geborsteld en hoe laat je de die- rentuindieren uit? In de kinderworkshop Dieren Care laat de dierverzorger zien dat er een aantal overeenkomsten zijn tussen de verzorging van die- rentuindieren en huisdieren. Zo moeten natuurlijk ook de voer bakken van de dieren in Zoo Pare Overloon worden schoonge maakt, worden de verblijven van de dieren iedere dag uitgemest en wordt de gezondheid van de die ren gecontroleerd. En als een dier ziek blijkt te zijn, wordt de dieren arts gebeld. Er wordt niet alleen van alles verteld over de verzorging van dieren: tijd om de handen uit de mouwen te steken! De kinderen helpen met het schoonmaken van de voerbakken, leren beter naar de dieren te kijken, gaan de die ren voeren nadat er natuurlijk bepaalt is wat welke diersoort moet eten en ze bekijken of die- rentuindieren vachtverzorging nodig hebben. De kinderworkshop Dieren Care start om 11.00 uur en kost 14 euro per kind, dit is inclusief entree, activiteit en lunch. In ver band met beperkte deelname is reserveren noodzakelijk. Inschrij vingen kunnen telefonisch of bij de kassa worden doorgegeven. Thomas Ross schrijft geschenkenboekje 'De Klokkenluider' Boekrecensie in Peel en Maas Dingus laat voor de thuisblij vers het Pinkpop-festival in Land graaf niet ongemerkt voorbij gaan. Het café is op eerste pinkster dag, zondag 8 juni, vanaf 19.00 uur open. De muziek die avond ligt in de lijn van de Pinkpop-pro grammering. Op tweede pinksterdag, maan dag 9 juni, is het café al om 12.00 uur open. Via een grootbeeld scherm is Pinkpop live te volgen. De presentatie van het verslag, verzorgd door NPS, Vara en VPRO, is in handen van Dolf Jan sen, 3FM dj Isabelle en Marco Roelofs van De Heide-roosjes. Vanwege het enorme succes van de Bonte Koe revival 1 komt er op zaterdag 7 juni opnieuw een Bonte Koe avond. De vaste bezoekers die het café missen, kunnen die avond weer terecht in zaal De Evenaar om'op de bekende Bonte Koe klanken te dansen. De avond begint om 21.00 urn en de entree is vrij. Anne en Marti- ne staan achter de bar, terwijl dj Barry alles uit de kast haalt, zodat jullie tot diep in de nacht kunnen swingen. In OJC Dingus staat zaterdag 7 juni de alweer achttiende editie van Hardcore Impact op het pro gramma. Er wordt onder andere med- werking verleend door de dj's Ruff Ryder, Die-Moon, Bassweiler, Chromix en Tissue. De avond begint om 21.00 uur. Tomas Ross schreef voor deze Maand van het Spannen de Boek het geschenkboekje De Klokkenluider' waarin hij zijn licht laat schijnen over de nog altijd niet opgeloste aan slagen door de organisatie RaRa. RaRa begon in 1985 met aansla gen die waren gericht tegen de apartheid. Na de politieke veran deringen in Zuid-Afrika werd het stil rond RaRa. Tot 1991, toen vonden er nog twee aanslagen plaats die en heel ander karakter droegen dan de vorige acties. Er ontploffen bommen in het huis van Aad Kosto en op het ministe rie van Binnenlandse zaken. Ver antwoordelijk was de mysterieuze actiegroep RaRa (Revolutionaire Anti-Racistische Actie). Ondanks een fanatiek jagende BVD en recherche werden de daders nooit gepakt. Wouter Burger is het prototype van een zondags kind. Net 35 jaar oud is hij de gedoodverfde kroonprins van de Partij van de Arbeid: een char mante en charismatische man die zojuist voorzitter is geworden van een belangrijke kamercommissie. Wouter is gelukkig getrouwd met Marion, die in verwachting is van hun eerste kindje. Een modelhu welijk, een modelpoliticus. Marions wereld stort in wanneer Wouter bij een verkeersongeluk om het leven komt. Niet lang na de begrafenis komt ze er tot haar verbijstering achter dat haar man nooit op de plaats van het ongeval kan zijn geweest. Samen met haar vriendin, Wouters voormalige fractie-assistente Chantal, ontdekt Marion dat Wouters dood geen ongeval, maar moord in koelen bloede was. Dan begint een zenuwslopende speurtocht bin nen een netwerk van intriges, ten slotte voerend naar de schokken de en gevaarlijke ontdekking wie en wat RaRa eigenlijk is. Tomas Ross is auteur en scena rist. Twee van zijn boeken wer den bekroond met de Gouden Strop: Bèta (1987) en Koerier voor Sarajevo (1997). In 2002 ver scheen de misdaadroman 'Omwil le van de Troon'. Onlangs ver scheen van zijn hand de spannende roman 'De zesde mei', over de moord op Pim Fortuyn. Cynisch geworden door het falende rechtsstelsel is Dennis Milne, een politieagent, de misdaad van een andere kant gaan bekijken. Hij heeft er dan ook geen enkele moeite mee om tegen betaling een paar drugsdealers te liquidieren. Maar dan blijken de slacht offers geen misdadigers maar douanebeambten te zijn. De Londense politie opent een grootscheepse jacht op de dader. Tegelijkertijd krijgt Milne de opdracht om de moord op een achttienjarige prostituee te onder zoeken. De politieagent Milne bijt zich vast in de zaak en ontrafelt de afschuwelijke, duistere gehei men rondom deze moord. Maar intussen sluit het net zich lang zaam rond de huurmoordenaar MilneDe debuut van schrijver Simon Kernick is een verdienste lijke en vooral spannende bijdra ge aan het Engelse politiegenre. Het recht in eigen hand: een gere specteerd politieagent, een falend rechtssysteem, een drievoudige moord. Het is een triller van het zuiverste water. Dit boek is ook te koop in boekhandel Van den Munckhof in Venray en kost 16,95 euro. s zondagavond 8 juni tij- s de muziekfeesten in Mer- i de tijd is aangebroken r de traditionele drie ellen avond staat de bezoe- s een unieke verrassing te hten. Want in plaats van zullen er maar liefst zes ellen op het immense hmi plaats nemen. Ijfentwintig jaar geleden was il bijzonder om drie van deze iekgroepen samen op het ium te zetten", vertelt Marcel iels van de organisatie van jubileumshow "maar deze is het helemaal uniek'" jfentwintig jaar geleden was i gezamenlijk optreden ook nooit ergens anders te zien eest en de forniule hitd een succes. Op een groot urn met drie kapellen die om im spelen en ook samen spe llet sprak het publiek onmid- jk aan. der jaar werden er, naast de n Fidelen Rosentaler uit het i zelf, andere orkesten uitge- igd. Sommigen kwamen nog een keer terug, maar in de van de 25 jaar stonden er r liefst 30 verschillende kapel- op het Merselose podium een uitzinnig publiek te spe- i dan te bedenken dat dit takel ontstaan is in 1978 toen anfare St. Oda vanwege hun p woensdag 18 juni vindt het Odapark de muziek- irstelling voor en met kin- en door Anne-Christine brand plaats. Tijdens deze retelling worden de kinde- I meegenomen in een span- ld verhaal waar een aantal ziekinstrumenten de hoof- 1 spelen. iine-Christine Liebrand speelt onder andere hobo en saxo- Ials hoofdinstrumenten. Deze unientcn zullen uiteraard een ngrijke rol spelen in de voor- ing. Daarnaast zijn er nog een i aantal andere (en verrassen- instrumenten die meedoen, kinderen horen zelf ook bij muzikale verhaal en kunnen S actief meedoen. Ze zullen 'n dat je met je instrument lalen kunt vertellen en dat Teen die kan begrijpen. Ze En merken hoeveel plezier je t beleven aan het maken van ikale verhalen. brtom... een voorstelling met actie en verrassing. Kinderen Hen natuurlijk ook een eigen onder instrument meenemen. :weet neemt Anne-Christine mee in haar verhaal. De voor lag is om 14.00 uur in. De fe bedraagt euro 4,50 per bon. enk eraan dat u op tijd reser- oUi K want het is snel vol. Reser- En kan via het Odapark, tel. 3- f8-513690 of via het VW-kan- 3i r, fel. 0478-510505. Bij het Oeken van de voorstellingen Hen kinderen hun eigen kus sens c.d. meenemen om verze- kunt u natuurlijk contact opne- kerd te zijn van een comfortabele men met het Odapark, tel. 0478- zitplaats. Voor meer informatie 513690,

Peel en Maas | 2003 | | pagina 13