^eerzaam debuut 'riathleet Ewalts Meerlo-Wanssum Superschoonmaak beurt voor St. Jozefschool Sponsorloop fanfare Vriendenkring uitgesteld Vriendschap overschrijdt grenzen 30.000 euro voor peuterspeelzalen OJC Merlin 40 jaar derhoud wegen Tienray en olgen Onkruid- bestrijding 9'ni I EN MAAS Donderdag 5 juni 2003 - Pagina 11 d-Wanssummer wil zich dit jaar handhaven in Nederlands elitecircuit In de komende periode gaal de gemeente Meerlo-Wanssum weer onkruid bestrijden op verhardin gen (trottoirs, fietspaden enz.). De gemeente heeft dit werk uitbe steed aan een gespecialiseerd en vakkundig bedrijf. De bestrijding van onkruid wordt uitgevoerd met de select-spray methode, gemonteerd op een quad. Dit is een uiterst selectieve wijze van onkruidbestrijding. Met behulp van sensoren is het mogelijk om bladgroen (onkruid) te herken nen. Zodra de detector vaststelt dat er bladgroen in het zichtveld is, wordt een signaal naar de spuitkop gegeven en wordt het onkruid bespoten. Op deze manier .wordt dus alleen het onkruid gespoten. Waar niets staat, wordt dus ook niet gespo ten! Het middel waarmee gespo ten wordt is Roundup Evolution. Dit middel is niet schadelijk voor de dierlijke voedselketen en wordt afgebroken door bodem bacteriën tot natuurlijke stof. Het gebruik zal geschieden in een droge periode. Het middel zal na behandeling binnen 1 a 2 uur worden opgenomen door het onkruid (afhankelijk van de weer somstandigheden). Voor meer informatie kunt u terecht bij dhr. F. Hesen, tel. 0478-699275. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bei 582877! vrijdag tussen 9,00-17.00 uur Uit de ruim 800 basisscho len die zich hebben aange meld via de actiesite www.mijnmschoolweer- schoon.nl komt de St. Jozef school uit Swolgen als één van de uitverkorene in aanmer king voor een superschoon maakbeurt. Een schoonmaak beurt die wordt aangeboden door het jubilerende Hago Nederland (60 jaar) en uitge voerd door een gespeciali seerd schoonmaakteam. De St. Jozefschool is een van de scholen in een serie van twaalf die door Hago, in samenwerking met het Astma Fonds, grondig onder handen wordt genomen. Via de actiesite www.mijn- schooIweerschoon.nl konden kin deren, ouders en ook leerkrach ten van 22 april tot 20 mei hun basisschool opgeven voor een extra, uitgebreide schoonmaak beurt. Maar liefst 817 aanmeldin gen en tientallen vragen bevesti gen de problematiek rondom het schoonmaken van basisscholen. Grootste zorg is het ontoereiken de schoonmaakbudget waardoor het vrijwel onmogelijk is een school voor honderd procent stof vrij te maken. Een probleem waar vooral kinderen met astma veel last van hebben. Steph Feijen, algemeen direc teur van Hago Nederland: 'Het aantal reacties overstijgt onze ver wachtingen. Het geeft nogmaals aan dat het schoonmaken van scholen van groot belang is..Zeker voor kinderen met astma. Uit het totaal aantal aanmeldingen zijn er uiteindelijk twaalf basisscholen die we gratis gaan schoonmaken. Zes scholen zijn geselecteerd aan de hand van de officiële Euro Loterij. De andere zes scholen, waaronder de St. Jozefschool uit Swolgen, hebben we samen met het Astma Fonds geselecteerd. Hierbij hebben we gekeken naar de motivatie. En die van de St. Jozefschool was voor ons reden genoeg hen te selecteren voor een schoonmaakbeurt.' Coen Berends van het Astma Fonds: 'In iedere klas zitten kinde ren met astma. Daarom besteden we veel aandacht aan 'een gezon de schoolomgeving'. Onderdeel van een gezonde schoolomgeving is letterlijk en figuurlijk een scho ne school. De praktijk leert echter dat dit lang niet altijd het geval is. Samen met Hago Nederland heb ben we toen bedacht dat we dit jaar een twaalftal basisscholen een grondige schoonmaakbeurt gaan geven. De missie van het Astma Fonds is het voorkomen van astma en COPD en het minimaliseren van de gevolgen van deze aandoenin gen voor patiënten, hun directe omgeving en de samenleving. Het Astma Fonds doet dit onder ande re door het geven van informatie aan patiënten en aan het publiek, het verbeteren van medische zorg, het financieren van onder zoek en het bieden van individu ele hulp. Hago is de derde speler in de markt voor schoonmaakbedrij ven. Vanuit vijf regionale bedrij ven levert Hago schoonmaakdien sten door geheel Nederland. Hago is gespecialiseerd in het schoon houden van ziekenhuizen, kanto ren, scholen en treinen, maar ook van hotels en vakantieparken. In totaal werken er 7600 mensen bij Hago. De totale omzet in 2002 bedroeg 122 miljoen euro. Hago is een onderdeel van Vebego International, dat in acht landen actief is op het gebied van schoonmaak, facilitaire dienstver lening en personeelsdiensten. Wim van Horck komt belofte in september na De 'gedwongen sponsor loop' die Wim van Horck op pinksterzondag 8 juni zou houden voor de fanfare uit Swolgen is uitgesteld naar zondag 21 september. De loop kwam zo'n zes jaar geleden ter sprake tijdens een loslippige uitspraak van Wim tijdens de carnavalfestiviteiten. Wim een levenslustige vrijgezel van 43 jaar die wel'van een pintje bier houdt en al jarenlang lid is van de carnavalsvereniging den Bok uit Swolgen laat zich diep in de nacht enigszins beneveld enke le woorden ontvallen. Als de dag op het punt staat de nacht te ver dringen zegt Wim tegen een van de bestuursleden aan de tap: "Als ik ooit prins wordt in Swolgen loop ik' van Swolgen naar Eindho ven!" Hiervan wordt akte geno men door de aanwezige getuigen en zoals gebruikelijk wordt dit officieel op de achterkant van een bierviltje vastgelegd. De jaren ver strijken maar Wim, populair dorpsfiguur, wordt maar geen prins. Maar dan in 2001 is het raak, de Swolgenaren kiezen Wim als heer ser van het Bokkenrijk. Tijdens de volgende jaren wordt hij regelma tig fijntjes steeds herinnerd aan zijn uitspraak jaren geleden. Wim belooft zijn belofte in te lossen, maar om duistere redenen komt het er maar niet van. Dit knaagt aan het gemoed van deze goedlachse Willem, die toch een beetje worstelt met het feit zijn belofte nog niet ingelost te hebben. Tot onlangs fanfare Vriendenkring een goederen- en dienstenmarkt organiseerde. Zoals gezegd, als dorps- en vereni- gingsman, wil Wim hier ook een bijdrage in leveren. Maar wat heeft hij te bieden? Dan komt ineens weer de beloofde voet tocht naar Eindhoven ter sprake. Zou dat wat zijn? Na overleg met de fanfare was het al snel beklon ken. Wim houdt een sponsorloop voor de fanfare van Eindhoven, naar Swolgen. Al snel staat een collectebus met zijn kop op de. tap bij zaal Wilhelmina waar de cafébezoekers geld in kunnen storten. Ook is hij niet te beroerd om met wat drank achter de kiezen met de bus eens rond te trekken, hetgeen al een 'gewichtige' bus. opleverde. Als hondstrouwe en verwoede PSV-fan heeft Wim als startpunt het stadion van de lands kampioen gekozen. Dit geeft vol gens hem een extra dimensie en stimulans om zijn missie te vol brengen. Een extra adrenaline stoot zo men wil. Op Hemelvaartsdag arriveerde een groep van dertig kinderen en vijftien volwassen uit Wasosz (Polen) in Meerlo. Het was een tegenbezoek van gastgezinnen waar twee jaar geleden een aantal inwoners van Meerlo bij te gast waren. Na ontvangst door burge meester Hahn in het gemeente huis werd er bij een vriendschaps boom eem plaquette onthuld met de tekst Vriendschap overschrijdt grenzen. Het weekend werd ver der ingevuld met veel sport en spellen, een bezoek aan streekmu seum De Locht in Melderslo en aan het Raaylandcollege. De eer ste nacht brachten alle kinderen gezamenlijk door in Het Honk in Blitterswijk, vrijdag en zaterdag werd er overnacht bij de gastge zinnen. Na het uitwisselen van geschenken werd er maandag morgen afscheid genomen. Het Oranje Fonds heeft 30.000 euro toegekend aan Stichting Peuterspeelzalen Meerlo-Wanssum te Swolgen. De bijdrage is bestemd voor inrichting van alle peuter speelzalen van de stichting. Wineke Verwoerd, directeur van het Oranje Fonds: "Het Oranje Fonds vindt het belangrijk, dat mensen volwaardig en zelfstandig lid van de samenleving kunnen zijn, dat ze 'erbij blijven horen'. Wij zijn blij dat wij door deze toe kenning in staat zijn dit doel dich terbij te brengen." Het Oranje Fonds richt zich op verschillende doelgroepen in de samenleving. Bijvoorbeeld jonge ren die hun draai moeten vinden in de samenleving; mensen die zelfstandig in hun eigen huis en omgeving oud willen worden; buurtbewoners, die de handen ineenslaan en zich inzetten voor een leefbare buurt; dak- en thuis lozen, die zorg nodig hebben. Het Oranje Fonds geeft financiële bij dragen voor bijvoorbeeld inventa ris en gebouwen, voorlichtings projecten of het bevorderen van deskundigheid bij medewerkers. In 2002 verstrekte het Oranje Fonds ruim 1.650 bijdragen voor een totaalbedrag van ruim 13 mil joen euro. Het Oranje Fonds is een onaf hankelijk fonds dat zijn inkomsten ontvangt uit onder andere de BankGiroLoterij, de Lotto en gif ten van particulieren en bedrij ven. Op 27 juni 2002 besloten het Juliana Welzijn Fonds 0WF) en het Oranje Fonds samen te gaan onder de naam Oranje Fonds. Hierdoor ontstond één nationaal fonds voor de stimulering van maatschappelijk welzijn en socia le cohesie. OJC Merlin in Meerlo viert het 40-jarig bestaan met een fees tweekend van 13 tot en met 15 juni. Op vrijdag 13 juni zal de reü nie van start gaan met een recep tie in verband met het 40-jarig bestaan van Jongeren Beweging Meerlo. De avond begint om 19 00 uur en eindigt met een live band. Rattle Snake Shake zal met haar muzikale talenten het feestweek end voort laten duren op zaterdag 14 juni. Niet alleen de laatste tijd, maar ook in het verleden wisten zij de soosgangers te laten swin gen. Vijf Brabanders weten met de juiste balans tussen heftig en hitgevoelig de zalen plat te spe len. Een mix van klassiekers en actuele hits met humor en spel vreugde zijn de belangrijke ken merken van Rattle Snake Shake. Er worden o.a. covers ten gehore gebracht van Ah-Ha, Duran Duran, Soft Cell, Linkin Park, Metallica en vele andere beroem de artiesten. Zij zullen deze fees telijke avond om 20.00 uur begin nen en heel wat uurtjes muzikaal op het podium van Merlin door brengen. Om het weekend Officieel af te sluiten zal op zondag 15 Juni 15.00 uur de presentatie van de speciale reünie uitgave plaatsvin den, die speciaal is samengesteld door de steeds groter wordende sectie Propaganda. Propaganda laat al enkele jaren op excentrieke wijze het reilen en zeilen van Mer lin zien. Zij beschrijven en laten tot in de details zien wat er zich in het verleden en heden heeft afge speeld. Deze propaganda uitgave zal dit weekend een speciale uit gave zijn met speciale aandachts punten voor alle vrijwilligers van Merlin in het verleden en heden. Men heeft ook de mogelijkheid om deze te bestellen op dvd. De muziek wordt deze dag verzorgd door Dansman 3 en Lucas Mooren Jan van Lipzig zullen deze dag dienen als ceremoniemeesters. Ook de kinderen zullen zich op deze dag kunnen vermaken met een speciale kinderhoek. ren. "De eerste ronde zwemmen ging nog redelijk, maar in de tweede ronde kon ik niet meer aanklampen. Er werd heel snel gezwommen. Het nadeel was dat ik niet meer in een groepje aan het fietsen kon beginnen. In de achterhoede streden eenlingen hun strijd. Ik was één van hen. Jammer, want in deze wedstrijd mocht je stayeren. Daar heb ik amper voordeel van gehad, want er was geen groepje waar ik in meekon. Ook het laatste onder deel, het lopen, heb ik groten deels als eenling afgelegd." Deson danks wilde Ewalts van geen opgeven weten. "Ik heb tijdens de race enkele keren op mezelf inge praat. Ik wilde per se de finish halen bij mijn debuut in het elite circuit. En het liefst zo snel moge lijk." OLYMPISCHE AFSTAND De triathlon kent meerdere varianten. De Olympische afstand, die in Sydney 2000 voor het eerst op het programma stond, bestaat uit 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. Dave Ewalts legde in Zundert de drie onderdelen af in 2 uur en 5 minu ten. Dat was 3 minuten sneller dan hij ooit was geweest. "En dat onder die omstandigheden. Het was heel erg warm. Dat hoeft geen probleem te zijn, als je je onder die omstandigheden kunt yoorbereiden. Maar de laatste weken- en maanden is het in ons land niet buitengewoon warm geweest. Wel veel regen. Vanuit die trainingsomstandigheden is het lastig om dan met bijna 30 gra den een wedstrijd te moeten afwerken. Daar had uiteraard iedereen last van." Ewalts (27) genoot van zijn debuut. "Het was ook een bijzon dere wedstrijd in Zundert. Het Nederlands kampioenschap, maar ook een ITU race. Dat wil zeggen dat er punten te verdienen waren voor de ranking voor de Olympi sche Spelen in Athene volgend jaar. Veertien nationaliteiten ston den aan de start. De toppers wer den één voor één opgeroepen en voorgesteld. Een fantastische ambiance, een prima organisatie. Voor mij een mooi en leerzaam debuut, ondanks de klassering in de achterhoede." HANDHAVEN Dat hij op de laatste pagina van de uitslagenlijst staat, deert de Venraynaar niet. "Ik kijk met ver trouwen uit naar dit seizoen. Enerzijds omdat ik weet dat er nog rek in mijn prestaties zit, anderzijds omdat mijn beste maanden nog moeten komen. Juli en augustus zijn traditioneel mijn piekmaanden. En in juli zijn twee races in het elitecircuit, in Holten en in Stein." Ewalts weet dat hij op alle drie de disciplines nog winst kan boeken. "Ik ben van ori gine een voetballer. De laatste jaren heeft mijn lichaam moeten wennen aan de omschakeling naar duursport. Ik merk goed dat ik geen zwemachtergrond heb. Veel triathleten komen uit het wedstrijd zwemmen en dat is een uitstekende basis. Die basis heb ik niet, dat weet ik. Ik moet geduld hebben, ik moet nog groeien in deze sport." Ewalts, in het dagelijks leven zwem- en fitnessinstructeur bij Sportcomplex De Sprank in Ven- ray, wil zich dit jaar handhaven in het elitecircuit. "Verleden jaar heb ik promotie naar de elite afge dwongen. De top van Nederland. Dat was mijn eerste doel. Dit sei zoen wil ik mij handhaven. Dat betekent dat ik zoveel punten bij een moet sprokkelen, dat ik aan het eind van het jaar bij de beste twintig in de ranking moet staan. En dat is geen onmogelijke opga ve, dat moet me lukken." het kader van het onderhoud le wegen wordt vanaf deze in Tienray/Swolgen buiten cbouwde kom op de Swol- fweg/Molenstraat de weg n pareerd. Tevens wordt er een H iv fietspad aangelegd tussen ray en Swolgen. Binnen de üwde kom van Tienray wor- ook nog verkeersremmende regelen en rode fietsstroken ilegd. Deze werkzaamheden 'en uitgevoerd door DuraVer- /Boesewinkel Wegenbouw it Nijmegen en nemen onge- tien weken in beslag. Tijdens periode worden omleidin gen voor doorgaand verkeer en de gewijzigde busroute, ter plaat se aangegeven. Dë woningen/ bedrijven blijven zoveel mogelijk bereikbaar. Door onvoorziene omstandigheden zoals het weer, kan de duur van uitvoering wijzi gen. Er wordt alles aan ge.daan om het ongemak tot een minimum te beperken, maar het is onvermijde lijk dat tijdens de uitvoering van deze werkzaamheden enige over last ontstaat. Wij vragen hiervoor uw begrip. Heeft u nog vragen, neem dan contact op met de heer R, Ker sten, tel. 699270. was hij niet. was even- 1 sprake. Dave Ewalts, oud- mer van Wanssum maar s enkele weken samenwo- in Venray, wist dat zijn ie grote krachtmeting met iationale triathlon elite proef zou worden. met de billen bloot." debuut afgelopen week- op de Olympische cn» ind bij de vaderlandse top, bene meteen het Neder- kampioenschap, mond- in een klassering in de Toch kijkt de vol vertrouwen resterende wedstrij- )J] "Ik moet me dit jaar kun- handhaven in het elitecir- UU n tactiek was duidelijk: tij- het zwemmen proberen een tc veroveren in de midden- en vervolgens vastklampen ns het fietsen en lopen. Trai- 'eter Scheres waarschuwde nog voor het eerste onder- zou sneller worden fomrnen dat Ewalts kon ver den. De trainer kreeg gelijk - i toen de triathleten uit het r kropen, had Ewalts het con- met de middengroep verlo-

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11