ereldwinkel drijft op vrijwilligers u de boulesbaan Kiwanis dienstenveiling dit jaar op 8 november iüi® ÉPUH Rabobank Nieuwsbrief CDA ontevreden over afwikkeling Maasschade Niet iedereen blij met bod Essent Niets! Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Autoinbraak nzet in 2002 gestegen S iFs»** _elen maas Een feestelijk pakket met producten uit derde wereldlanden is in de Wereldwinkel eveneens verkrijg baar. verantwoordelijk voor dat de Wereldwinkel in Venray iedere dag van 10.00 tot 18.00 uur kan draaien. De vrijwilligersgroep bestaat voor het grootste deel uit dames en heren op ietwat gevor derde leeftijd, maar ook de jeugd weet inmiddels de weg naar de winkel te vinden. Kim Dusch is pas zeventien jaar en sinds een jaar als vrijwilligster actief. Ze stu deert dit jaar af aan gymnasium 6 van het Raayland College maar maakt toch iedere zaterdag vrij om op zaterdagmiddag een hand je te helpen. In plaats van bij te verdienen in een winkel, cafetaria of café, zet zij zich pro deo in. En ze weet verdomd goed waarom. "De idealen van de winkel. Eerlij ke handel die een steentje bij draagt aan de ontwikkeling van de derde wereldlanden. Ik ben via mijn moeder, die hier in de boek houding werkt, terecht gekomen en het bevalt me fantastisch. Vol gend jaar ga ik een studie huma nistiek volgen in Utrecht volgen en neemt mijn jongere zus Sanne het over in de Wereldwinkel. Ik doe het puur voor mijn plezier, het contact met de mensen en om het goede doel te steunen. Ik vind het helemaal niet erg om dit op vrijwillige basis te doen." Vrijwilligers en idealen zijn de kurken waarop de Wereldwinkel Venray drijft. Ans van Oers is iede re vrijdagavond in de winkel aan wezig. Zij wijst op het nut van het open huis afgelopen zaterdag. "Via de mensen die hier komen, willen we bedrijven, scholen en instellingen in Venray en omge ving bereiken. Een ingang krijgen zodat er op nog meer werkplaat sen Max Havelaar koffie wordt geschonken. Koffie waar de pro ducenten een eerlijke prijs voor krijgen." De Max Havelaar koffie is het uithangbord van de 400 Wereldwinkels in Nederland. Ver schillende basisscholen in Venray en omliggende (kerk)dorpen, bedrijven en instellingen behoren inmiddels tot de categorie groot verbruikers van deze koffie. Tot verbazing van Ans van Oers is het Bisdom Roermond onlangs pas overgegaan op het gebruik van Max Havelaar.' "Maar misschien is dit wel een stimulans voor de parochies in Venray om dit goede voorbeeld te volgen." Van Oers is sociaal bewogen en actief. Tij dens reizen naar India en Ghana zag ze een leuke bijkomstigheid van haar vrijwilligerswerk in de Wereldwinkel: "Het is ontzettend leuk als je in die landen produc ten ziet die wij hier in de winkel verkopen." Naast de verkoop van producten doet de Wereldwinkel Venray heel veel aan voorlichting. Scholen worden bezocht en ook tijdens avonden van bijvoorbeeld vrouwenverenigingen wordt door vrijwilligers het werk van de orga nisatie uit de doeken gedaan. "Voorlichting is voor ons van. essentieel belang om ons werk en de doelstelling ervan uit te dra gen." PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bei 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Niet iedereen in Venray is blij met het schrijven van Essent Kabelkcom, waarin het kabelbe drijf aangeeft dat de lopende con tracten tot en met 2004 gerespec teerd zullen worden en dat de kabelabonnees vanaf 1 januari 2005 het reguliere tarief moeten gaan betalen. Het gaat hierbij met name om bewoners in Land weert. Deze groep bewoners sloot al in 1981 een contract af met de toen malige kabelexploitant. Ook hier was sprake van een afkoopsom. Deze bewoners hebben nu te horen gekregen dat Essent 2004 als een overgangsjaar wil beschouwen. Het eerste halfjaar krijgen de bewoners 40% korting op het reguliere tarief, het tweede halfjaar 20%. Vanaf 1 januari 2005 gaan zij dan het volle pond beta len. Essent stelt in een schrijven aan deze 212 bewoners dat de afspraken die destijds gemaakt zijn weliswaar gerespecteerd wor den maar ook geen eeuwigheids waarde hebben. Volgens een van de betrokkenen zullen zij hierte gen protest aantekenen bij Essent. Een woordvoerder van Essent liet woensdag weten dat er naar aan leiding van het bod (nog) geen nieuwe bezwaren waren binnen gekomen. Volgens hem is het aan bod dat Essent nu heeft gedaan meer dan billijk. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS et gaat goed met de Ieldwinkel Venray. Na een minder jaar in 2001 werd ig jaar weer een omzetstij- l geboekt. Afgelopen zater- stond de winkel aan Hen- iusstraat 3a in het kader de Europese Wereldwin- lag open voor het grote liek. Met attenties voor de )ekers. "Gezien het winkel- ervlak en de ligging heb- - we qua omzet niet te kla- KZeker niet in vergelijking indere Wereldwinkels in urg", zegt bestuurslid e Woltjer van de Wereld- pel Venray. Tj omzet van de Wereldwinkel av steeg van 85.223 euro in naar 92.641 euro vorig jaar. itaal zijn er 24 vrijwilligers l illWlïïH 1' sL.—gf- ■piai wijk Landweert heeft een we jeu de boulesbaan. lopen zaterdag werd de baan die, omheind een afrastering, in de van het wijkcentrum 't fke ligt, officieel geopend Sjraar van Dijck van de lamige Plus-markt en titter Peter Verzeilberg ouderenvereniging Ons 1 nieuwe baan vervangt de k boulesbaan die bij de par- plaats van het wijkcentrum in |jl weert lag. "Die baan werd Met het gooien van een eerste bal openen Sjraar van Dijck en Peter Verzeilberg de nieuwe jeu de boulesbaan echter voor allerlei doeleinden gebruikt, echter niet waarvoor zij bestemd was, namelijk het jeu de boules spel. Er was van alles op deze baan te vinden. Vuil, afval, lege blikjes en hondenpoep. Hier door was het spel jeu de boules niet of nauwelijks te spelen op deze baan", aldus Gerard Stap- pershoef van het stichtingsbe stuur. Stappershoef onderstreept de noodzaak van een nieuwe baan: "Al vrij snel bleek dat de baan zonder een vorm van toe zicht niet werkte. Het werd een ergernis voor het bestuur van de Stichting Landweert en de Wijk- vereniging. Vanuit de stichting werd dan ook het verzoek gedaan de baan binnen de omheining van wijkgebouw 't Stekske te plaat sen." Die klus werd de afgelopen winter geklaard. Bij 't Stekske ligt nu een mooie baan en de spelers kunnen makkelijk het wijkcen trum binnen lopen voor een kopje koffie of een andere con sumptie. Namens de ouderenver eniging wist voorzitter Peter Ver zeilberg om Sjraar van Dijck van de Plusmarkt te strikken afgelo pen zaterdag samen met hem het eerste balletje te gooien. In Franse sferen, met een hapje, drankje en accordeonmuziek werd de nieu we jeu de boulesbaan dan ook officieel in gebruik genomen. Stappershoef hoopt dat de wijk bewoners veel plezier zullen bele ven aan de nieuwe baan: "En dat we verschoond blijven van hon denpoep en ander ongerief." Donderdag 22 mei 2003 - Pagina 7 Het is tijd voor Hemelvaartsdag Op Hemelvaartsdag, donderdag 29 mei, zijn onze kantoren gesloten. Bankzaken kunt u 24 uur per dag regelen. Kijk op www.rabobank.nl. Of bel de Rabofoon: 0900 0909 0,10 per minuut). Op zoek naar een passende woning? Kijk op: www.VMWonen.nl Hypotheekrente vanaf 3,3%* Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,5%, vraag naar de voorwaarden. Tel: (0478) 530 300 Het is tijd voor de Rabobank Opbrengst voor stichting Hospice Zenith Vorig jaar organiseerde Kiwanisclub Schieëpersland voor het eerst een dienstenvei ling. De avond werd een groot succes met uiteindelijk een netto opbrengst van 10.000 euro. Reden voor de Venrayse serviceclub om de veiling te continueren. Dit jaar staat deze geprogrammeerd op zaterdag 8 november. De opbrengst van de avond komt ten goede aan de stichting Zenith in Venray. Voor de Kiwanisclub was de veiling vorig jaar eigenlijk een sprong in het diepe. "We wisten toen nog niet echt wat er op ons af kwam en wat de opbrengst zou zijn. De avond verliep echter nagenoeg vlekkeloos en de opbrengst was boven verwach ting" laat Frans van Hooft van Kiwanisclub Schieëpersland weten. "We hebben er ook van geleerd" vervolgt hij. "Zo was het aantal kavels net iets te veel. Dit jaar willen we ons daarom beper ken tot honderd kavels. Vorig jaar waren dat er honderdzeventien. Verder zullen we nog wel wat sleutelen aan de indeling van de avond. Wie blijven zijn de veiling meesters, Willie Voesten en Rob van Lieshout. Deze twee jongens hebben die avond perfect geleid en we zijn dan ook zeer content met de toezegging dat beide heren zich weer in zullen span nen om de kavels aan de man cq. vrouw te brengen." Die dankbaarheid werd onlangs nog. onderstreept. De Kiwanis club had een ontmoeting weten te organiseren tussen Willie en Rob en het muzikale duo Mini en Maxi. "Dat was een zeer leuke ontmoeting, met een ontspannen diner waarbij het bekende duo veel belangstelling toonde voor de activiteiten van Willie en Rob maar ook omgekeerd. Bovendien mochten de heren en hun part ners voor de voorstelling in Ven ray aanwezig zijn bij de soundcheck. Uiteraard werd ook de voorstelling zelf bijgewoond. Onze geste aan de veilingmees ters bleek een schot in de roos". Momenteel wordt gewerkt aan een nieuwe kavellijst, terwijl een groot aantal gekochte diensten inmiddels is afgenomen. "Een aan tal kavels van vorig jaar zal ook dit jaar op de lijst terugkomen. Daar naast zijn we op zoek naar nieu we, leuke, aantrekkelijke kavels. Mensen die een leuke dienst weten kunnen zich dan ook bij de club melden." aldus van Hooft. Het goede doel is dit jaar de stichting Hospice Zenith. Deze stichting wil in de regio Venray een centrum voor palliatieve ter minale zorg realiseren. Palliatieve terminale zorg is de zorg voor patiënten en hun naasten in een fase waarbij medisch gezien geen genezing meer mogelijk is, en waarbij gestreefd wordt naar een zo hoog mogelijke kwaliteit van leven. Om het centrum te realise ren is volgens de stichting ruim 320.000 euro nodig. Het huidige oprichtingsbestuur wil zich inspannen om een dergelijk cen trum op korte termijn gereali seerd te hebben. De Stichting heeft al een aantal toezeggingen op zak maar is nog naarstig op zoek naar een geschikte woning waarin het centrum onderge bracht kan worden. De provinciale CDA-fractie is ontevreden over de afwikke ling van de schade door de overstroming van de Maas begin dit jaar. Het Venrayse statenlid Jan Loonen en zijn college Maurice Vossen heb ben hierover schriftelijke vra gen gesteld aan het college van Gedeputeerde Staten. De Maas trad buiten haar oevers tussen 2 en 6 januari 2003. Enkele dagen later stelde staatssecretaris Hessing van Binnenlandse Zaken de Wet Tegemoetkoming Schade bij rampen en zware ongevallen (WTS) in werking. Deze regeling gold voor het winterbed van de Maas ten zuiden van de brug bij Gennep tot aan de Belgische grens. Het taxatiebureau Laser heeft onlangs de getroffenen bezocht die teleurgesteld reage ren. Want de voorwaarden en de drempels zijn zo hoog dat het heel lastig wordt om daadwerke lijk een schadevergoeding te krij gen. Ondernemers krijgen bijvoor beeld de opruimwerkzaamheden pas vergoed indien ze minimaal zeven uur per dag hieraan besteed hebben. Het CDA vreest dat uiteindelijk bijna niemand voor vergoeding in aanmerking komt. Löonen en Vos sen vragen daarom aan GS of zij bij het ministerie willen pleiten voor een versoepeling van de regeling. De politie heeft maandagmiddag mede dankzij alerte getuigen een 32-jarige inwoner van Horst en een 25-jarige inwoner van Venray aan gehouden op verdenking van inbraak in een auto. Rond 15.30 uur kreeg de politie een melding dat er zojuist was inge broken in een auto aan het Wilhelrainapiein. Getuigen zagen dat twee mannen zich verdacht ophielden bij de auto's en reageerden direct toen ze zagen dat er een ruitje werd ingetikt. Ze waarschuwden de politie en renden naar buiten om de mannen tegen te houden. Deze renden echter weg, waarbij ze een gedeelte van de buit verloren. De gewaarschuwde politie wist de 32-jarige op aanwijzing van de getui gen rond 15.55 uur op de Deken Creemerstraat aan te houden, waarna hij is overgebracht naar het politiebureau. De andere verdachte meld de zich later op het bureau, waarna ook hij werd aangehouden. Beide mannen zijn ingesloten voor nader onderzoek. Het is niet uit gesloten dat zij in verband kunnen worden gebracht met meerdere autoinbraken.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7