Verantwoording gt bij de ouders' Venray wil stoplicht op kruising A73 COLLUMN De Nissehoff wijkt uit naar De Toverbal Tevredenheid i over afschaffing sluitingsuur horeca Mexx Stönës jitrit Jerusalem op ladhuisstraat? Maaien Maar! Info-avond ontwikkeling MBO-KTS-terrein ALAN REDI ^fiF 1^31^3619 Woninginbraak ESPRIT KxJe centrum groot assortiment gazonmaaiers Autodiefstal Rijden onder invloed SELECTED DEALER Mcitimque TjmberfonS gin L EN MAAS Donderdag 22 mei 2003 - Pagina 3 olg voorpagina: Kinderen Anders Naar School ""V< rN„- ".Ov W s - s*" nique Heesbeen in gesprek met een van de ouders: "We hebben deze week veel positieve reacties gekregen op ons initiatief' peren moeten veilig en ver oord naar school kunnen, ouders willen ook dat hun lij zo vroeg mogelijk zelfstandig l chool gaat. Het autoverkeer im school levert in combina- et fietsende en lopende kin- en ouders veel ergernis en ligheid op. "Maar met een 5» nenlijke inzet van ouders, ol en andere belanghebben- in de buurt, kan de situatie ,kig worden veranderd", zegt ird Mooijman, ook verkeers- en lid van de werkgroep zich een beeld te vormen de verkeersproblematiek :ide scholen heeft de werk groep KANS de ouders gevraagd een enquete in te vullen met vra gen over de verkeerssituatie rond om beide scholen. Aan de hand van de resultaten besloot de werk groep zich in eerste instantie te richten op de problemen die zich voordoen in de Boterbloem. Auto's die vanuit twee richtingen komen, zich keren op de weg, dubbel parkeren,'de problemen zijn evident. Mooijman: "Als de ouders zich houden aan de aanrijroute wor den de problemen al grotendeels opgelost. Nu we hier met een oranje hesje staan, zie je dat de ouders die met de auto komen bewust er mee bezig zijn. Maar hoe zit het als we hier niet staan? Er moet een stuk mentaliteitsver andering waardoor het een auto matisme wordt om vanaf een zijde de Boterbloem in te rijden. In het belang van de veiligheid van de kinderen." De ouders krijgen in de actie week ook diverse tips mee: par keer niet op de stoep, blijf niet langer staan dan noodzakelijk, laat kinderen uitstappen en rij meteen door, maak gebruik van de par keerplaatsen bij de Plusmarkt. Praktische zaken die de verkeers stroom rond de Landweert en De Vlas wei versoepelen. "Bovendien geven we de ouders tips hoe de kinderen al op jonge leeftijd alleen, maar wel veilig, naar school kunnen lopen of fietsen. We leren ze hoe ze veilig alléén naar school kunnen gaan", aldus Monique Heesbeen. Zelfstandige mobiliteit is daarnaast belangrijk voor de gezonde ontwikkeling van kinderen. Kinderen die hierin worden belemmerd kunnen enke le jaren achterstand oplopen in hun ontwikkeling. Dit heeft onderzoek uitgewezen, zo stelt 3VO. Onderzoek heeft ook aange toond dat de gemiddelde leeftijd waarop kinderen zelfstandig naar school gaan in de afgelopen 25 jaar is gestegen van 6 naar 8,5 jaar. Uiteraard kunnen ouders veel meer met hun kinderen gaan lopen en fietsen. Door de dagelijk se routine leren kinderen vanzelf gevaarlijke situaties te (herken nen en vervolgens ermee om te gaan. Kinderen kunnen zo veel eer der zelf aan het verkeer deelne men dan wanneer zij vooral in de auto op de achterbank zitten. Heesbeen: "Maar de grootste ver antwoording blijft bij de ouders liggen. We hebben er het volste ver trouwen in, zeker gezien de reac ties deze week. De ouders besef fen maar al te goed dat het gaat om de veiligheid van hun eigen kinderen." uitrit van de parkeerga- onder het nieuwbouw- Jerusalem wordt toch De uitgang komt —luit op Gasstraat - zoals het plan geweest is - wellicht op de Raadhuis- vlak langs de woning familie Bexkens. nood is hoog bij de bewo- jiJerusalem", zei wethou- (uvten in de commissie Stede- intwikkeling. "We zoeken n snelle oplossing in plaats - ïfUeyeitje yueyeitfe JjfUUt cCc UMUul.... van een onteigeningsprocedure die nog jaren duurt.Dat de uitrit van de parkeerkelder er nog steeds niet is heeft alles te maken met het overgebleven woonhuis op de hoek Raadhuisstraat-Gas- straat. Op deze plek is de uitgang gepland. Maar de gemeente is er nooit ingeslaagd om overeenstem ming te bereiken met de familie Bexkens. De eigenaren van het leegstaande pand accepteren het bod van de gemeente niet. De woning staat al enkele maanden te koop bij 3VM makelaardij. De gemeente heeft een gesprek gehad met de makelaar maar ook dat heeft niet tot resultaat geleid. Wethouder Ruyten wil - onder druk van de bewoners - haast maken en niet de onteigenings procedure afwachten. "We onder zoeken momenteel of het moge lijk is de uitgang vanuit de kelder zo te draaien dat het net voor het woonhuis op de Raadhuisstraat uitkomt. Ook verkeerstechnisch wordt hiernaar gekeken. Dit is een tussenoplossing die tijdelijk is maar ook definitief kan zijn." Brandbrief naar minister de Boer van Rijkswaterstaat De gemeente Venray vraagt minister R. de Boer ,van Ver keer en Waterstaat in een brandbrief met klem nog dit jaar een verkeersregelinstalla tie op de gevaarlijke kruisin gen van de A73 met de Maas- heseweg te realiseren. De gemeente weet zich hierbij onder andere gesteund door de provincie Limburg en het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg (ROVL). Venray vindt dat de minister van Rijkswaterstaat zijn verantwoordelijkheid moet nemen, nu de komst van verkeers lichten bij de op- en afritten van de A73 op de Maasheseweg bij hotel Asteria in Venray opnieuw °°l de Mooiste Mode Umbertusplein 12 *t tel. 077 3986464 SaWeCo grasmaaiercentrum Overtuig uzelf en kom naar Swolgen Mgr Aerlsstraat 33 Swolgen, tel. 0478-69711 is opgesteld. De gemeente Venray vindt dat ze al jaren door Rijkswa terstaat aan het lijntje wordt gehouden. Want ondanks meer dere toezeggingen in de afgelo pen jaren, zijn er nog steeds geen verkeerslichten op de gevaarlijke kruisingen. Meerdere verkeers deelnemers zijn in de afgelopen jaren op het kruispunt al (dode lijk) gewond geraakt. 'U zult begrijpen dat wij furieus en ont goocheld zijn. te meer omdat er concrete toezeggingen van uw ministerie zijn dat de bouw van een verkeersregelinstallatie onder aan de afrit zou realiseren voor 2000!'. aldus de gemeente Venray in de brief aan de minister. DODELIJKE ONGEVALLEN In de brief schetst de gemeente Venray hoe gevaarlijk de twee kruisingen zijn. De afgelopen twee jaar zijn bij de op- en afritten van de autosnelweg al drie onge- De politie heeft maandagavond een tweetal op de hielen gezeten die verdacht werden van autodief stal. Rond 22.10 uur kreeg zij de melding dat vanaf een parkeer plaats aan de Langeweg een auto was weggenomen. De auto werd in eerste instantie niet aangetrof fen in de directe omgeving, maar werd rond 01.00 uur gesignaleerd door een patrouille op de Krui denlaan. De bestuurder kreeg een stopteken, waar hij niet aan aan voldeed. Op het Christoffelkruid stopte de bestuurder, waarna twee personen uit de auto spron gen en er vandoor gingen Er volg de een onderzoek in de directe omgeving waarbij ook een speur hond werd ingezet, maar het tweetal werd niet meer aangetrof fen. De auto is inmiddels weer teruggegeven aan de rechtmatige eigenaar, vallen met dodelijke afloop te betreuren geweest. 'U zult begrijpen dat na deze momenten een schokgolf door onze gemeenschap gaat welke lang nagalmt. Gezinnen en fami lies van nabestaanden komen de klap nooit te boven', schrijft de gemeente in de brief. De kruisingen staan op de twee de plaats van de provinciale Blackspotlist, een lijst van alle gevaarlijke kruisingen in de pro vincie Limburg. Bovendien is het vooral in de ochtend- en avondu ren zo druk op de kruisingen dat op de autosnelweg fdes ontstaan. Wij hoeven u niet voor te reke nen hoeveel doden en gewonden vallen op het moment dat een vrachtauto of personenauto met hoge snelheid deze rij stilstaande voertuigen raakt', schrijven B en W. Vorige week onstond grote commotie over mogelijke bezuini gingen van Rijkswaterstaat, waar door de komst van verkeerslich ten bij de op- en afritten van de A73 op de Maasheseweg opnieuw wordt uitgesteld. Een woordvoerder van Rijkswa terstaat ontkende vorige week dat de verkeerslichten definitief van de baan waren, maar zeker is wel dat ze er dit jaar niet meer komen. Als Rijkswaterstaat het geld vrij geeft, duurt het namelijk nog zeker acht maanden voordat de verkeerslichten er staan. In de nacht van zaterdag op zondag is op de Baansestraat in Overloon een 34-jarige man uit Overloon bekeurd. Hij reed met een auto terwijl hij te veel had gedronken. De man kreeg een rij verbod en een boete van 190 euro. Op maandag 26 mei houdt Wonen Venray een bijeen komst over de ontwikkeling van het MBO-KTS-terrein. Dit doet zij samen met de toekom stige gebruikers Zorggroep Noord-Limburg, De Wendel en Synthese. Doel van deze bij eenkomst is betrokkenen en belanghebbenden te informe ren over de ideeën die genoemde organisaties heb ben en de meningen van de aanwezigen te horen. De vier organisaties ontwikke len samen een woningbouwpro ject op de terreinen van de MBO- KTS scholen. Hier worden ongeveer 90 woningen gebouwd, waarvan 40 woningen verhuurd worden aan ouderen die zorg nodig hebben. Deze zorg wordt geleverd door Zorggroep Noord- Limburg. Drie woningen worden verhuurd aan De Wendel, die hier aan 14 bewoners huisvesting wil bieden. De overige woningen worden voor een deel verkocht en voor een deel verhuurd. Wonen Noord-Limburg zorgt voor de realisatie, de verkoop en de verhuur van de woningen. In het project komt ook een wijksteun- punt. Doel van het wijksteunpunt is dat bewoners van de wijk dicht bij huis gebruik kunnen maken van welzij ns- en zorgvoorzienin gen om daardoor het wonen in de wijk compleet te maken. Bij het steunpunt is onder andere Synthe se betrokken. De bijeenkomst vindt plaats in De Witte Hoeve in Venray en begint om 19.00 uur. Wethouder Frits Ruijten vertelt eerst wat het plan betekent voor de gemeente Venray. Vervolgens geeft architect Leo Petit van bureau Satijn een presentatie over de stedenbouwkundige opzet en tot slot geeft Liesbeth van Beek (Wonen Venray) algemene infor matie over het project. Omdat deze bijeenkomst in de beginfase van het project gehouden wordt, is aanmelding voor de woningen nog niet mogelijk. Er vindt dan ook geen registratie van belang stellenden plaats. men MEN casual near for man bleek 82. venray tel 0478 - 512306 PEEL EN MAAS een abonnement waard De Nissehoff barst uit zijn voegen aan de locatie aan de Bosweg. Vanaf 1 juni krijgt het kindercentrum meer ruimte want dan wordt een lokaal van basisschool De Toverbal tijdelijk in gebruik genomen. Bert en Anita Achten hadden om twee lokalen gevraagd maar dat bleek niet haalbaar. In het kla slokaal komt dagopvang voor twaalf kinderen van 0 tot 4 jaar. Deze tijdelijke huisvesting bui tenshuis zal hooguit een jaar duren. Eind dit jaar hoopt De Nis sehoff te starten met de nieuw bouw vlakbij de huidige locatie. Als in het voorjaar 2004 de nieuw bouw in gebruik wordt genomen dat zijn alle groepen weer onder één dak samengebracht. Door het uitwijken naar De Toverbal gaat het kindercentrum met een zogeheten verticale groep werken van 0 tot 4 jaar. Momenteel heeft De Nissehoff een babygroep, een dreumes- groep en een peutergroep plus nog een BSO-(buiten schoolseop- vang) groep. "Dit doen we ook om te voor komen dat de ouders straks hun kinderen op twee verschillende plaatsen hebben zitten", zegt Bert Achten die blij is met de uitbrei ding. Want De Nissehoff, dat kin deropvang op antroposofische grondslag biedt, kan de grote toe loop momenteel nauwelijks opvangen aan de Bosweg. Voor het eerst in haar bestaan deelt De Nissehoff vanaf dit jaar ook mee in de overheidssubsidie. Voorheen sluisde de gemeente alle subsidie voor kinderopvang automatisch door naar SSK. De extra subsidie voor 38 kind plaatsen wordt vanaf dit jaar gelijk verdeeld door SSK, Poehbeer, Ollie en De Nissehoff. De 9,5 kindplaats komt neer op ongeveer 17.000 euro subsidie per jaar. De Nissehoff kan dit geld direct weer uitgeven aan de huur van het kla slokaal in De Toverbal. "De huur kost ons op jaarbasis 17.000 euro. Daar komen nog kosten bij voor gas, water en licht en het lokaal moet nog helemaal worden inge richt", aldus Bert Achten. ye Nissehoff wordt in De Tqiverbal de buurman van SSK dat er-(al twee lokalen in gebruik hééft. Na 1 juni wordt de BSO-groep - voor kinderen van 4 tot 13 jaar - uitgebreid van acht naar zestien kinderen. Medewerkers van het kindercentrum brengen en halen de kinderen naar en van school. Er is ook een mogelijkheid voor flexibele en verlengde opvangu- ren. Het veel en intensief in de natuur vertoeven is een van de uitgangspunten van De Nissehoff. De locatie aan de Bosweg is daar voor een ideale plek. Er wordt zoveel mogelijk met natuurlijke materialen gewerkt. De Nissehoff geeft ook cursussen aan ouders 1 die zich willen verdiepen in de antroposofische visie, seizoen- en natuurbeleving en handgemaakte poppen. Voor meer informatie: Anita Achten, tel/fax 0478-589314. Na een proefperiode van een jaar heeft de gemeente raad op 25 juni 2002 besloten om het horeca sluitingsuur definitief af te schaffen. Afge sproken is toen ook dat jaar lijks een evaluatie plaats zou vinden. Het moment van eva lueren heeft inmiddels plaats gevonden. Hiervoor zijn het Wijkplatform Venray Centrum, Politie Venray en Koninklijk Horeca Nederland, Afdeling Venray gevraagd om hun bevindingen van het afgelopen jaar in te dienen. Uit de schriftelij ke reacties en het overleg is geble ken dat het twee jaar geleden ingezette beleid van vrije ope ningstijden over het algemeen naar tevredenheid werkt. Wel zijn er nog een aantal punten die ver dere aandacht behoeven. Er zijn nog klachten en irrita ties. Maar een groot gedeelte hier van kan worden ondervangen door gericht op te treden tegen die horecabedrijven die de over last veroorzaken. Uit de politie- rapportages is gebleken dat er een duidelijke toename zichtbaar is van het aantal (lichte) incidenten met betrekking tot vandalisme, baldadigheid en vernielingen. Uit nadere bestudering van deze inci- denten is gebleken dat deze zich met name voordoen in het cen trumgebied. Dit doet vermoeden dat veel vernielingen worden aan gericht tijdens het pendelen door het centrum. Daar tegenover staat juist dat er een daling te zien is van de zware geweldsincidenten. Conclusie die hieraan verbonden zou kunnen worden is dat de inspanningen die door horeca, politie, en gemeente gedaan zijn in het kader van het convenant Veilig Uitgaan zijn vruchten beginnen af te werpen. Uit de gezamenlijk evaluatie zijn nog een aantal punten naar voren geko men die de aandacht verdienen en die door gemeente en politie zullen worden opgepakt, te weten: Aandacht voor en verscherpt politietoezicht op incidenten met betrekking tot vandalisme, balda digheid en vernielingen in het centrumgebied; Continueren van de huidige aanpak bij overlast gevende loca ties; In de volgende evaluatie de opgedane ervaringen betrekken met betrekking tot de taxistand plaatsen op het Schouwburg plein; Bij de evaluatie van de rege ling geluidsnormen bij horeca- inrichting gebonden festiviteiten en bij evenementen' de vragen meenemen van Wijkplatform Ven ray Centrum met betrekking tot geluidsoverlast tijdens evenemen ten en overlast afkomstig van ter rassen. De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 28-jarige inwoner van Venray aangehouden op verdenking van inbraak in een woning aan de Prins Bemhard- straat. Rond 0.20 uur kreeg de politie een melding dat er moge lijk werd ingebroken in de woning. Ter plaatse gekomen bleek dat er nog iemand in het pand aanwe zig was. De patrouille stelde nader onderzoek in, waarna de persoon wegvluchtte. Er volgde een korte achtervolging te voet, waarna de verdachte op de Beat- rixstraat in de kraag gegrepen werd. Onderweg had hij een aan tal spullen die hij had weggeno men, weggegooid. Hij werd aan gehouden en overgebracht naar het politiebureau. Hier bekende hij de inbraak. De man is in afwachting van de verdere afwik keling van de zaak inmiddels in vrijheid gesteld. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckho? Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau PejySdiek Tel. 0478-582872 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot.uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en vereriigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,- (postcode 58..) €30,- (overige binnenland}

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3