300 kinderen nemen deel aan Rollebol Sraderie en (indermarkt in /ierlingsbeek lo Hansenprijs voor De Locht Sint Hubertus wint schuttersfeest Open dag dierenopvang 'Het kan niet altijd tijd voor zorg zijn' Firstlady in zomerse en tropische sferen Regionaal Kabaal Gewonde snorfietsster Oud papier Wake Up! Radio Maasland igii iEEL en maas Donderdag 22 mei 2003 - Pagina 23 Harmonie en drumband De erleving organiseert op zondag juni van 10.00 tot 17.00 uur een rote braderie in het centrum van ierlingsbeek. Ruim 140 stand- ouders uit het hele land hebben ch reeds aangemeld om die dag un waren aan de kooplustige an of vrouw te brengen. Een rima uitje voor jong en oud. lensen die bijvoorbeeld antieke oppen, pluche beren, speelgoed oor de kinderen, bijzondere hilderijen, cd's en cd-roms, ieuwe kleding voor de zomer, oemen, een porseleinen vaas of ellicht een prachtige kamer- mp of -plant willen kopen, kun- cn op zondag 1 juni op de stra in en pleinen rond de kerk in ierlingsbeek hun hart ophalen, lok kunnen de bezoekers genie- nvan tal van interessante (pro- a ict)demonstraties van standhou- jjS, ers uit het hele land. Maar e j jtuurlijk heeft de Herleving ook ler in de inwendige mens gedacht. t bezoekers kunnen op diverse inassen genieten van een smake- |k assortiment aan hapjes en 'q rankjes. Ook wordt er een euro- trras ingericht, waarop iedereen Ier de muzikale klanken van orkest voor slechts een euro genieten van een pilsje of een ije frisdrank. Verder kunnen jeugdige bezoekers terecht op in tal van kermisattracties, ils bijvoorbeeld een zweefmo- en een springkussen, en ingt de populaire ballonnenko- die dag een bezoek aan Vier- ibeek. De jeugd van Vierlingsbeek en omstreken wordt door de Herle ving ook van harte uitgenodigd om gratis deel te nemen aan een kindermarkt. Spelletjes, Lego, tin nen soldaatjes, knikkers, video banden, oude voetbalschoenen, fietsen, kijkdozen, grabbeltonnen; alles mag uitgestald worden, als er maar een leuk zakcentje mee te verdienen is. Van alle deelnemen de kinderen wordt tussen 10.00 en 12.00 uur bij hun stand een foto gemaakt. In de week van 2 juni tot en met 7 juni maakt een deskundige jury bekend wie zich de beste jeugdige standhouder 2003 van Vierlingsbeek mag noe men. Gelet wordt op creativiteit en commerciële invulling van de stand en de expressie en het ver kooptalent van de stand houders). De hoofdprijs is een wisselbeker en 30 seconden gratis winkelen bij PLllS Verbeeten. Het winkelen geldt alleen voor snoep, chips en frisdrank. De tweede prijs is twintig seconden jen de derde prijs tien seconden gratis 'kinderwinkelen'. De entree voor de braderie is 2 euro, kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toe gang. Inwoners van Vierlingsbeek of Groeningen die een kraampje wil len huren, kunnen contact opne men met Gerrit Ermers, tel: 631724. Een kraam huren kost 22 euro.De harmonie zelf bemant ook een marktkraam. Mensen die oude of nieuwe spullen voor de verkoop aan de Herleving willen schenken, kunnen contact opne men met Gerrit Ermers, tel: 631724. een succesvolle editie van :t Regionaal kabaal in 2002, ft de organisatie besloten het ipconcours in 2003 weer te iten plaatsvinden. Bands met eigen werk uit de egio Noord-Oost Brabant en loord Limburg worden opgeroe- jlfl len om zich in te schrijven voor te[ lit concours dat georganiseerd ial /ordt door verschillende jonge renorganisaties uit het Land v. iuijk. Naar verwachting zullen de oorronden plaatsvinden op 18 J1 ktober, 25 oktober, 8 november, ,r(1 november en 29 november. De )S{ nale zal plaatsvinden op 21 ecember 2003. De genoemde alums zijn nog onder voorbe- oud. Inschrijven kan door het uren van een demo, foto, biogra fie, priklijst en volledige adresge gevens (adres, telefoonnummer, e-mailadres en naam contactper soon) naar OJC de Box, Weijer- straat 1, 5831 JV in Boxmeer o.v.v. Regionaal Kabaal. De inschrijftermijn sluit op 22 augus tus 2003. De organisatie selec teert twintig bands en vijf reserve bands. Inschrijvende bands dienen beschikbaar te zijn op de genoemde data. Na sluiting van de inschrijftermijn krijgen bands bin nen twee weken bericht. Geïnte resseerden kunnen voor meer informatie contact opnemen met OJC de Box tel. 0485-571250 en vragen naar Frank van der Wiel of Catheleine Verstraten. Alles valt na te lezen via www.regionaal- kabaai. nl. In het Stedelijk Museum in loermond is de Jo Hansenprijs litgereikt aan Streekmuseum De ocht uit Melderslo. Deze prijs, lie door gouverneur van Voorst lot Voorst werd overhandigd, :staat naast een oorkonde uil :oècn kostbare zegelring met het da stadswapen van Roermond en 11 en geldbedrag van 750 euro. In juryrapport wordt grote waar lering uitgesproken voor de gd rijze waarop de vaste collectie De Locht een beeld geeft van infl even en werken op het platte- ind in Noord Limburg in de ik periode 1890-1950 en van de ont- 00 rikkeling van de asperge- en en itampignonteelt. Daarnaast prijst de jury de opmerkelijke aandacht die besteed wordt aan thematen toonstellingen, ambachtelijke demonstraties en educatieve acti viteiten voor kinderen in de stijl volle en prachtig geconserveerde boerderij aan de Koppertweg in Melderslo. Het museum straalt een aangename, gastvrije sfeer uit dank zij de inzet van zo'n 140 vrij willigers. Dit alles maakt De Locht 'een voor Limburg unieke en voorbeeldige instelling', aldus het juryrapport. Namens De Locht werd de prijs in ontvangst geno men door de directeur Harrie Lit- jens (zie foto) in aanwezigheid van -hoe kan het anders- een groot aantal vrijwilligers. gebeurt er als U niet adverteert l\liets PEEL EN MAAS Bij een aanrijding tussen een Krsonenauto en een snorfiets, is fonderdagmorgen een 67-jarige vrouw uit Venray gewond Kraakt. Het ongeluk gebeurde een 22-jarige vrouw uit 'sselsteyn op de' Nöorderhof lJnaf het parkeerterrein de weg wilde rijden en daarbij de snor- tsster geen voorrang verleende, gewónde vrouw is naar het fekenhuis in Venlo gebracht. AV Venray-Regio haalt iedere laatste woensdag van de maand oud papier op. Op woensdag 28 mei worden bewoners van de straten Zandak- ker, Schutsboom, Vendel, Groe- newoltsepad, Kruisstraat, St Fran- ciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molen- klef, Vlakwater, omgeving Werc- kenslaan, Aan den Dril e.o. Merse- loseweg, verzocht uiterlijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00-13.00 uur de gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Vel- tumse Kleffen/Kulutweg, Nadere informatie, tel. 583529 of 582842. -v.'*» Al twintig jaar komen in mei of juni de kinderen van een aantal jeugdclubs bij elkaar, om samen Rollebol te beleven. Rollebol is een sport/spel acti viteit, die door de deelnemen de clubs georganiseerd wordt en waarvan de uitvoering op toerbeurt, bij een van hen plaatsvindt. Dit jaar treedt op zaterdag 24 mei de club uit Kessel, OJC De Hobbits op als gastheer. De verde re deelnemers zijn Ador uit Oos trum, Jong Arcen, Sirene '99 uit Lomm, de Springplank uit Venray en SJW Castenray. Rollebol 03 word gespeeld achter clubge bouw De Knip van de jeugdclub uit Kessel, gelegen aan de Schijf- weg-Zuid. De officiële opening, die wordt vooraf gedaan door een vlaggenparade, wordt verricht door Geert Górtz. Deze welzijns werker in dienst van Symbiose, was in 1983 de initiatiefnemer van deze regionale activiteitendag en ook de naam Rollebol is door hem bedacht. De jeugdclubs die deelnemen aan Rollebol 03 zijn alle lid van de Verenigde Jeugd clubs Limburg (VJL). Bij deze koe pelorganisatie zijn zon 114 jeugdclubs en kindervakantie- werkgroepen uit heel Limburg aangesloten. De VJL is er met name voor vrijwilligers, die bin nen de jeugdgroeperingen werk zaam zijn. Hiervoor heef VJL een aanbod van cursussen en works hops. Er worden regionale thema avonden gehouden en eens per jaar een kalenderdag. Voor de KVW-groepen is een uitwisseling van draaiboeken opgezet. De VJL zorgt ook voor de begeleiding van de beide regionale ledenactivitei ten Rollebol en Boemerang (Mid den- en Zuid Limburg). Het bureau van de VJL is gehuisvest in Roermond. Hier kan men voor alle informatie terecht, telefoon 0475-315151Ter ere van twintijg jaar Rollebol trakteert de VJL kin deren en leiding op een ijsje. Rollebol '03 trekt zo" n 300 kin deren en 100 begeleiders naar Kessel toe. In drie leeftijdscatego rieën werkt men die speelonder- delen af. Op het programma staat een spellencircuit met achttien zeskampachtige spellen, een foto- tocht door Kessel en een Triviant Live, gebaseerd op het van de TV bekende spel. Iedere spellenron- de duurt anderhalf uur, daarna volgt een pauze en wordt er van onderdeel gewisseld. Bij het spel lencircuit, kijkt de jeugd onge twijfeld uit naar het buikschuiven, duiken op een grote binnenband die over een zeil glijdt, dat met groenzeep is ingesmeerd. Andere waterspeUen zoals vul de gaten en spuitslee genieten ook de voor keur. Maar zo zijn er ook andere spellen zoals rupslopen, brancard- race en spiegelpuzzel. Omdat Rol lebol twintig jaar bestaat is er ook het spel 20 jaar. Rollebol '03 duurt van 10.00 tot 16.00 uur, waarna de prijsuitreiking is gepland die wordt verricht door Johan van Knippenberg, voorzit ter van gastheer OJC de Hobbits. Iedereen is vrij een kijkje te komen nemen. De schutterij Sint Hubertus uit Beringe heeft afgelopen zondag tijdens het eerste Bondsschutters- feest van de Schuttersbond Julia na een einde gemaakt aan de zegereeks van Sint Antonius en Sint Petrus uit Baarlo. Na een zestal overwinningen op rij, wist Sint Hubertus Beringe het bonds- schuttersfeest te winnen. De ere prijs, beschikbaar gesteld door de gemeente Horst aan de Maas en de dagprijs waren eveneens weg gelegd voor de Beringse schutte rij. Na een optocht door het druk bevolkte centrum van Grubbenvorst, volgde op de schuttersweide aan de Califomi- scheweg de wedstrijden in het kader van het schutters- en gilden- wezen (de nevenwedstrijden) en de schietwedstrijden. T egen de klok van 21.00 uur werden de schietwedstrijden stil gelegd in verband met de nade rende grote regenbui, welke een einde maken aan een schitterend bondsschuttersfeest. Op dat moment waren er nog zeven schutterijen in de race voor het winnen van het bondsschutters feest. De algemene resultaten: Mooiste geheel in militair uni form: 1. Sintjan Grubbenvorst; 2. 't Zandakker Gilde Sintjan Venray Mooiste geheel in fantasie uni form: 1. Sint Hubertus Beringe Mooiste geheel in historisch uni form: 1. Bussen Schutten Neer Beste houding in militair uniform: 1Sint Martinus Tegelen Beste houding in fantasie uni form: 1. Sint Hubertus Beringe Beste houding in historisch uni form: 1. Bussen Schutten Neer Beste défilé in militair uniform: 1 Sint Jan Grubbenvorst Beste défilé in fantasie uniform: 1. Sint Hubertus Beringe Beste défilé in historisch uniform: 1Bussen Schutten Neer Beste commandant in militair uni form: 1Sint Martinus Tegelen Beste commandant in fantasie uni form: 1Sint Barbara Reuver Beste commandant in historisch uniform: 1Sint Sebastianus Seven um Beste vaandeldrager in militair uniform: 1. Sint Martinus Tegelen Beste vaandeldrager in fantasie uniform: 1Sint Hubertus Beringe Beste vaandeldrager in historisch uniform: 1. Sint Lambertus Hel den Beste bordjesdrager in militair uniform: 1. Sint Lucia Horst Beste bordjesdrager in fantasie uniform: 1Sint Hubertus Kessel Beste bordjesdrager in historisch uniform: 1. Sint Sebastianus Sevenum Mooiste Koningspaar: 1Sint Jan Grubbenvorst Mooiste Koningin: 1. Sint Barbara Reuver; 3- 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray Mooiste Koning: 1. Sint Lamber tus Helden Mooiste marketentstersgroep: 1. Sint Lambertus Helden Modelste sappeursgroep: 1. 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray Beste muziekkorps in de optocht: 1. 't Zandakker Gilde Sintjan Ven ray Beste muziekkorps op het terrein: 1't Zandakker Gilde Sint Jan Ven ray Beste tamboermaïtre: 1. Sint Hubertus Beringe; 3- 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray Solistenwedstrijden: 1. E. Bergs- Akkermansgilde Venlo Mooiste Keizer: 1. 't Zandakker Gilde Sintjan Venray A-Klasse: 1. Sint Hubertus Berin ge; 3- 't Zandakker Gilde Sintjan Venray (na loting) B-Klasse: 1. Sint Hubertus Beringe C-Klasse: 1. Bussen Schutten Neer D-Klasse: 1. Bussen Schutten Neer D4 Jeugdzestal: 1. Bussen Schutten Neer Dagprijs: 1Sint Hubertus Beringe Ereprijs: 1Sint Hubertus Beringe. Aan de strijd om de Bondsko- ningstitel namen vijftien koningen deel, waaronder Guus Stiphout van 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray, Uiteindelijk was het de 'gastkoning' Rob Hesen, welke deze eretitel voor zich opeiste. Deze week wordt de week van het huisdier voor de tweede keer gehouden. In het kader daarvan houdt dierenopvang Op de Smak- terhneide op zaterdag 24 mei van 13-00 uur tot 16.00 uur een open dag met speciale aandacht voor de seniorenhonden. De bond tot bescherming van honden is in 1998 met dit iniatief gekomen om wat meer voor de oudere honden te betekenen. Die renopvang Op de Smaktcrheide is daar alweer vijf jaar geleden als eerste in Nederland mee begon nen en is nu voor vele oudere mensen en honden niet meer weg te denken. De honden kunnen bij de dierenopvang Op de Smakter- heide ondergebracht worden waarna er eventueel een nieuwe baas voor gezocht wordt De periode dat de hond in de senio- renopvang verblijft zal door de eigenaar vergoed worden. Daarnaast heeft de Bond tot bescherming van honden ook een aantal kansarme honden uit de asielen onder gebracht in de seni- orenopvang. De honden verblij ven in nagebootste huiskamers (met vloerverwarming) kunnen de gehele dag na eigen inzien bin nen of buiten verblijven. Daarnaast komen ze enkele keren per dag in de speelweide waar ze kunnen rennen en dollen met elkaar Voor de uitlaatronde in de middag van 15.00 uur tot 17.00 uur zoeken zij nog enkele vrijwilligers(sters). Grote liefde en enige kennis van honden is een vereiste. Dierenopvang op de Smakter- heide, St. Jozeflaan 2 in Smakt, telefoon 0478-639062. Elke zondag in mei en juni kunnen jong en oud deelnemen aan d< nieuwste activiteit van Zoo Pare Overloon: 'Wake Up!' De vroegt vogels die deelnemen aan deze activiteit zien hoe de dierverzorgen de dieren wakker maken en het werk dat ze 's morgens moeten ver richten, zoals het bereiden van een heerlijk ontbijt voor de dieren er het controleren en klaarmaken van het buitenverblijf voor een nieu we dag. Na de bijzondere rondleiding met een kijkje achter de scher men, staat voor de deelnemers een overheerlijk ontbijt klaar in hei paviljoen. Wake Up! start om 08.00 uur en kost 18 euro per volwassene er 15,50 per kind, dit is inclusief entree, activiteit en ontbijt. In verbant met beperkte deelname is reserveren noodzakelijk. Inschrijvinger kunnen telefonisch of bij de kassa worden doorgegeven. Het is deze maand tien jaar gele den dat de eerste voorbereidin gen werden getroffen om Maas land Radio in de lucht te brengen. Na de aanschaf van een 40-meter hoge antennemast in mei 1993 duurde het niet lang meer tot de uitzendingen van start gingen. Inmiddels is Maasland Radio uitge groeid tot de grootste omroep van Noord-Limburg en het Land van Cuijk. Maasland Radio zendt 24 uur per dag uit via de etherfre quenties 89.6 106 Fm. Het jubi leum van Maasland Radio zal wor den opgeluisterd met diverse feestelijke radio-acties. Zo is deze maand de sticker-actie van start gegaan. Tot en met december trekt de Maasland Geldkoerier in totaal tien keer door de regio met een grote schatkist met daarin 1000 euro contant. Telkens wordt een gelukkige gezocht die de kist mag proberen leeg te graaien. Er wordt ondermeer gespeurd naa mensen die een Maasland-sticke op hun auto, fiets, voordeur o brievenbus hebben geplakt. Haa dus snel een sticker bij de deelnt mende bedrijven, en ga voor di grote prijzen Ook de deelnemer aan het nieuwe radiospelletje d« "Cryptohit" maken kans op eei bezoekje van de Maasland Geld koerier met zijn goed gevuld< schatkist! Door alle programma' heen hoor je regelmatig een vei sleuteld muziekfragment voorbij komen. Weet jij de oplossing? Bel dai naar de speciale Maasland Crypte hit-lijn: 0485 - 34 21 39. De win naar wordt vrijdagmiddag rom kwart vóór twee bekend gemaak op de radio. Actuele informatii over de diverse acties rondom he tienjarig bestaan van Maasland i na te lezen op onze website www.maasIandradio.nl. Bijeenkomsten voor mantelzorgers bij Synthese in Horst Mantelzorgers zorgen voor familieleden of bekenden. Mantelzorgers hebben niet gekozen voor hulpverlening. Het geven van hulp is hun 'overkomen'. Mantelzorg is de 'Dat doe je voor elkaar hulp'. Het begint vaak met hand- en spandiensten zoals een bood schap, een klusje, medicijnen halen, even mee naar de dok ter. Vaak wordt naarmate de handicap of het ziek zijn lan ger duurt of de leeftijd hoger wordt ook de zorgtaak groter en zwaarder. Er zijn ook mantelzorgers die van het ene op het ander moment een zware zorgtaak op hun schou ders krijgen. Als partners, kinde ren, huisgenoten of buren van die persoon door een CVA of hartin farct getroffen worden of een ver keersongeluk krijgen bijvoor beeld. Veel mantelzorgers hebben niet alleen intensieve zorgtaak; ook de duur van de zorg is lang, soms jaren achtereen. Steeds meer mantelzorgers ervaren de zorg die zij moeten verlenen als een last. Deze last wordt, hoe kan het ook anders, met de mantel der liefde bedekt. Al met al hoog tijd dat de man- telzorger wordt erkend en her kend. Daarom staan bij de medewer kers van de steunpunten Mantel zorg niet de zorgvragers maar de mantelzorgers centraal. De steun punten zijn gehuisvest bij de unit kantoren van Synthese. Men kan er tijdens kantooruren terecht voor informatie. Na telefonisch overleg kan men ook tijdens avon duren het steunpunt bezoeken o een afspraak maken voor een pei soonlijk gesprek met een hulp- o dienstverlener van Synhese. In Venray en Horst zijn actievi groepen mantelzorgers die eei keer per maand tijdens de och tend- of middaguren op een vast* plaats en tijd bij elkaar komen. Aan deelname aan deze bijeen komsten zijn geen kosten verbon den. Tijdens deze bijeenkomstei staat de koffie klaar, worden erva ringen uitgewisseld, gastspreker uitgenodigd en is er ook tijd voo ontspanning. Het kan immer niet altijd tijd voor zorg zijn CONTACTGROEPEN Contactgroepen voor mantel zorgers en de steunpunten Man telzorg worden ondersteund dóo een medewerkster van Synthese Er wordt intensief samengewerk met andere organisaties en instan ties op plaatselijk, regionaal ei landelijk niveau. Voor meer informatie: Meerlo Wanssum: Steunpunt Mantelzorj Horst, telefoon Synthese 077-39' 85 00. Fax 077-397 85 05 of e-mai unithorst@ synthese.nl. (mevr. Rii v. Eijk-Bastiaansen). Voor Venray: Steunpunt Mantel zorg Venrav, telefoon Synthesi 0478-517 317. Fax 0478-584671 of e-mail unitvenray@synthese.n (mevr. Trudy v.d.Berg). Ook qj de website van Synthes* www.synthese.nl informatie 8 advies) en www.xzorg.nl vindt i informatie over het hulp- en dien stenaanbod voor mantelzorgers it onze regio. Ontvang gratis 'zomers' boekje Firstlady in de Grotestraat in Venray waant zich helemaal in zomerse en tropische sferen. De gloednieuwe collectie vol kleur hangt inmiddels in de winkels. Wanneer u nu een bezoekje brengt aan Firstlady wordt u warm onthaald in de sfeervolle winkel, waar een overheerlijke cocktail op u staat te wachten. Bovendien ontvangen vaste klan ten bij aankoop van kleding uit deze nieuwe collectie het boekje 'sappen, shakes cocktails' cadeau. In de voorjaarscollectie van Firstlady speelden natuur- en blauwtinten nog een grote rol. Voor de zomercollectie belooft de damesmodezaak een opvallender en vrolijker kleurenpalet. Van aqua, frisgroen en zonnig geel tot fel rood, zuurstok roze en vurig oranje; de collectie van Firstlady biedt het allemaal. Deze kleuren zijn met name toegepast in de luchtige bovenkleding. Broeken en rokjes zijn veelal verkrijgbaar in wit, zand en jeans en prachtig te combineren met de vrolijke bovenkleding. Ook op het gebied van dessins komt Firstlady met een opvallende collectie. Naast strepen spelen fantasieprints een belangrijke rol. Op warme, zomerse dagen draag je graag luchtige kleding Firstlady begrijpt dat. Deze zomei zorgen katoenlinnen en soepe tricot voor uitstekend draagcom fort. Dat comfort en trendy goec samengaan, bewijst de damesmq deketen met haar nieuwe eollee tie. Zo biedt Firstlady diveyst blouses in stoffen met kreukef fect. De collectie bestaat verdei uit bermuda's, priratenbroeken 7/8 broeken en broeken mei wijde pijpen. Jurkjes en rokje; mogen natuurlijk niet ontbreken Firstlady biedt deze items in ver schillende lengtes.Firstlady if helemaal klaar voor de zomer. Dal blijkt uit niet alleen uit de nieuw t collectie, maar ook uit de aankle ding van de winkel. De winkeb ademen één en al zomer uit. Ei wordt heerlijke zomerse muziek op de achtergrond gedraaid. Daar naast ontbreken de lekkere, tropi sche cocktails niet. Als klap op de vuurpijl ontvaogen vaste klantën een leuk boekje cadeau met daar in de lekkerste receptenvoor de heerlijkste sapjes, shakes en cock tails. Kortom, begin de zomei goed en breng een bezoek aan Firstlady. Firstlady is een keten van 52 damesmodezaken ver1 spreid over heel Nederland. Dé winkels onderscheiden zich dooi een hoogstaande service.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 23