St. Ceciliapad gaat barbecuen Audities theaterschool Lynn Steverink Jeugdtheater in 't Podium Workshop beeldhouwen in De Lochting Mariaprocessie in Oostrum De Bongerd in het Afrikamuseum Winnaar prijsvr Autobedrijf Van Haren HUIS-RAAD Feest in Maashees PEEL EN MAAS BEZORGEN? Geslaagd Vrijwilligers- centrale Synthese Inschrijven Avondvierdaagse en(, k" Open dag cactussen en vetplanten Theatherschool Lynn Steverink, gevestigd in Schouwburg Venray, houdt op zondag 15 juni haar jaar lijkse auditie. Jongens, meisjes, dames en heren vanaf 12 jaar wor den uitgenodigd zich aan te mel den. Wie zich aangetrokken voelt tot zang, dans en expressie is bij de theaterschool aan het goede adres, In deze drie vakken wordt les gegeven door vakdocenten. Om de nodige praktische ervaring op te doen organiseren zij per theaterseizoen vijf Lynn's Dinner- shows, die terug zijn te vinden in de nieuwe theaterbrochure 2003- 2004 van Schouwburg Venray. Daarnaast presenteren zij aan het einde van elk lesjaar Lynn's Finale show in de grote schouwburg zaal. De zangauditie wordt indivi dueel afgenomen en daarvoor moet je een lied voorbereiden in de stijl die je het beste ligt of waar je het meest van houdt. Je mag dit lied a capella (zonder begelei ding) zingen of met begeleiding van een bandje of cd zonder stem. De dansauditie wordt in klein groepsverband afgenomen en ook de expressieles doe je met een kleine groep. Er is geen vooroplei ding nodig, maar wel enthousias me, doorzettingsvermogen talent. Wat betreft de zang is notenkennis een pre. Voor verdere informatie en een aanmeldingsformulier kun je bel len met Lynn Steverink, tel. 0478- 589905. Enige tijd geleden heeft café 't Podium op zondagmiddag een start gemaakt met Jeugdtheater. De reacties hierop waren dusda nig dat dit vroeg om een vervolg. Op zondag 1 juni speelt daarom Pop Speltheater De Pimpernel in 't Podium. De voorstelling begint om 14.00 uur, het café gaat open om 13-30 uur. Het is moge lijk om telefonisch te reserveren. Pop Speltheater De Pimpernel speelt jeugdtheater voor kinderen vanaf 4 jaar. Al zo'n twintig jaar verschijnen er van de hand van Marijke van Bergen uit Groenin gen en Anky Fleuren uit Boxmeer theaterstukken voor kinderen. Allerlei thema's worden op een humoristische manier met pop pen, muziek, mime, dans en toneel op de planken gezet. Door de combinatie van een baan in het basisonderwijs en mime theater ervaring met een jeugdig publiek, weten ze heel goed wat er bij kin deren leeft. Ze hechten er steeds meer belang aan om samen met de kinderen hun theater te maken. Hun voorstellingen zijn heel interactief en ze noemen het graag meespeeltheater. De ver haallijn, decors, kostuums, pop pen, muziek, alles wordt door henzelf bedacht, gemaakt en uit gewerkt. Voor meer info kijk op www.podiumvenray.nl Afgelopen zondag was er open huis in het Kunstencentrum in Venray waar u kennis kon maken met het ruime aanbod van creatie ve cursusssen. Komend weekend is er een nieuwe kans om kennis te maken met een van de technie ken die in het Kunstencentrum beoefend worden. De groep cur sisten die op woensdagavond de cursus beeldhouwen volgde bij Jos Beurskens is zo enthousiast dat ze besloten het cursusjaar af te sluiten met een workshop. Op vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 mei werken de vijftien enthou siaste deelnemers aan een nieuw beeld dat ze zondag hopen af te werken. Op zaterdag en zondag van 13-00 tot 17.00 uur bent u van harte welkom in galerie De Lochting om deze amateur-beeld houwers aan het werk te zien of om het resultaat te bewonderen. De gedreven en deskundige lei ding van de beeldhouwer Jos Beurskens zal zeker zorgen voor goede resultaten en leerzame dagen. Buiten genoemd werk is er in de Beeldentuin De Lochting een grote variëteit aan beelden van professionele kunstenaars te bewonderen. Verder is er in de galerie een overzicht van twaalf kunstenaars. Een reden temeer om een bezoek te brengen aan deze bijzondere beeldentuin en galerie. De rust en ruimte en de natuurlijke en sobere inrichting zorgen ervoor dat de gepresen teerde kunstwerken goed tot hun recht komen. Galerie De Lochting is gelegen aan de Laagheidseweg 16 in Venray. Tijdens het 39e internationale volleybaltoernooi van MVC'64 uit Maashees en omgeving, organi seert deze volleybalvereniging twee grandioze feestavonden in de feesttent, die dan opgericht is bij het sportterrein aan de Ven- nenweg in Maashees. De activiteiten rond dit 39e toernooi beginnen al op donder dag 29 mei met een mini-voetbal toernooi en met daaropvolgend 's avonds de open Maashese Sjoel en Dartkampioenschappen. Inschrijven daarvoor is nog moge lijk. Inlichtingen daaromtrent kunnen ingewonnen worden bij Patrick Baltissen, tel. 0478- 636743. Op vrijdag 30 mei barst het feest dan los met een geweldige opwarmdisco in de feesttent, waarbij de bekende dj Stephan Eibers (met name bekend door optredens op grote manifestaties) zijn beste beentje zal voorzetten jong en oud in de juiste stemming te krijgen. Zaterdag 31 mei is de eerste dag waarop ook daadwerkelijk gevol leybald gaat worden en wel in de klassen beach (3 tegen 3) en recreanten (6 tegen 6). 's Avonds treedt in de feesttent het bekende Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray show en dansorkest Tusker op. Met een geweldig optreden laten ze de jaren 70, 80 en 90 herleven. Zoals vrijdag zal de entree ook deze avond gratis zijn. Een echte aanrader voor wie van ouderwet se gezelligheid houdt. 's Zondags wordt dit vierdaagse evenement afgesloten met weder om volleybal in de klassen beach en recreanten. Inschrijven voor dit toernooi is nog mogelijk. Inlichtingen kun nen worden ingewonnen bij www.mvc64.nmml of mvctoer- nooi@hotmail.com. Aan de universiteit van Tilburg is Celinka Roovers geslaagd voor de richting Personeelwetenschap- pen. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor Humanitas afd. Venlo/Venray, voor diverse nieuw op te starten projecten, mensen die tijd en energie willen steken in: het opzetten van nieuwe pro jecten; het begeleiden van nieu we vrijwilligers; het verrichten van PR-activiteiten; hij bijhouden van de financiën; het opbouwen en onderhouden van een relevant netwerk in de gemeente Venray. Eisen: een actieve en resultaat gerichte inzet; een tijdsinveste ring van plusminus 4 uur per week; vrijwilligerswerk als belangrijk in de samenleving erva ren; de wil de afd. Venlo/Venray te laten groeien (PR-activiteiten) en Humanitas op de kaart te zet ten. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwilligers- centfale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995, e-mail: vwcvenray@synthese.nl. PEEL EN MAAS De buren van het St. Ceciliapad in Venray staan op 24 mei rond de barbecue om elkaar op informele manier beter te leren kennen. Een barbecue leent zich daar bij uit stek voor. Terwijl de geuren van houtskool en gegrild vlees door de lucht zweven, praten buren bij en leren elkaar beter kennen. Het buurtgevoel wordt weer gestimu leerd. De bewoners hebben één van de 1500 Remia Buurt Barbe cue Pakketten gewonnen door zich aan te melden op www.buurtbarbecue.nl. Daarmee kan het niet anders dan een heer lijke zomeravond worden. De contacten sneeuwen in de rest van het jaar nogal eens onder door de dagelijkse beslommerin gen; in de zomer bloeien ze op, verwarmd door zonnestralen. Iedereen is vrolijker en leeft meer buiten. Het weer werkt mee en de dagen zijn langer. Ideale omstandigheden om de banden aan te halen of juist voor het eerst kennis te maken. Een barbecue is een uitstekende gelegenheid om mensen uit de buurt te leren ken nen. En voor de kinderen om meer vriendjes te maken, terwijl pa en ma zich te goed doen aan een drankje en stukje geroosterd vlees. Het initiatief Buurt Barbe cue heeft al veel buren om de tafel gebracht. Duizenden organi satoren van een Buurt Barbecue weten de site www.buurtbarbe- cue.nl inmiddels te vinden. Via deze internetpagina kunnen buur ten zich aanmelden en kans maken op een Remia Buurt Barbe cue Pakket. Daarnaast staan op deze site leuke tips, recepten, spelletjes (voor kinderen), verlo tingschema's en winnaars. Remia moedigt, middels het verloten van maar liefst 1500 Remia Buurt Bar becue pakketten, nog meer men sen aan om in de zomermaanden gezellig met alle buren een avond je te tafelen. Het Remia Buurt Bar becue Pakket voorziet in allerlei middelen om het buurtfeest tot een groot succes te maken. Remia Schapsauzen in tien verschillende smaken, stokbroden om af te bak ken, maar ook placemats en bar becueborden. de stookmeesters worden voorzien van T-shirts en caps. Met vlaggenlijnen, ballon nen en andere straatversiering ziet de buurt er extra gezellig uit. Ter afsluiting van het project over Afrika bezocht groep 8 van basisschool De Bongerd het Afri kamuseum. Er waren twee works hops waarvoor ingeschreven was. De eerste was een workshop Afri kaanse muziek waarbij er behoor lijk geswingd werd. De tweede workshop was een bezoek aan een Ghanees dorp. In passende kledij moesten de leerlingen daar activiteiten verrichten, die in een Ghanees dorp dagelijks verricht worden zoals water halen, grond bewerken, voedsel bereiden, die ren verzorgen. Zondag 25 mei wordt in Oostrum de Maria-processie gehouden. De viering begint om 10.30 uur in de parochie kerk met een feestelijke hoog mis waarin deken Coenen uit Venray zal voorgaan. Aanslui tend wordt vanaf 11.30 uur de grote Mariaprocessie gehou den. De Mariaverering in Oostrum is al vele eeuwen oud. Er is sprake van een ononderbroken verering vanaf de middeleeuwen. De oor sprong van die Maria-verering ligt in het jaar 1350, toen volgens de legende een landbouwer op zijn vlasakker een klein Mariabeeldje vond. Deze vondst, die uiteinde lijk resulteerde in de bouw van een kapel door die landbouwer, is het begin geweest van de Maria verering in Oostrum, inmiddels dus al meer dan 650 jaar. Middel punt van de devotie is het miracu leuze beeld van OL Vrouw. Oos trum heeft een lange geschiedenis als bedevaartoord. De bedevaart naar Oostrum kende een grote bloei met name in de periode na 1850. Bezoekers van de kapel waren vooral afkomstig uit Noord- Limburg een aangrenzende delen van Noord-Brabant. Maar ook vóór die periode zijn vele bedevaartgangers vanuit diverse plaatsen naar Oostrum gekomen. Zo staat vast dat in 1721 de Parochie Venray al naar Oostrum kwam. En dat gebeurt heden ten dage nog steeds op 8 september of op de eerste zondag daarna bij gelegenheid van het feest van Maria Geboorte. Maar ook de parochies Oirlo en Geyste- ren komen jaarlijks ter bedevaart naar Oostrum. Bovendien komen, vooral in de meimaand, veel indi viduele bedevaartgangers voor een bezoekje aan de Mariakapel in de parochiekerk. En in die mei maand, bij uitstek toch de Maria maand, wordt jaarlijks de grote Mariaprocessie gehouden. De Mariaprocessie is een van de hoogtepunten in deze Maria maand. Deze processie trekt dit jaar op zondag 25 mei. Op die dag is er om 10.30 uur een feestelijke hoogmis met als voorganger deken Coenen uit Venray. Na de hoogmis zal om ongeveer 11.30 uur de Mariaprocessie trekken. De route voor deze processie is van oudsher een rondgang rond de kerk via de Mgr. Hanssenstraat, Watermolenstraat, Randenrade, Vlasakker en weer Mgr. Hanssen straat, waarna op het dorpsplein een afsluitende plechtigheid wordt gehouden. Voor deze gele genheid zal het gedeelte van de Mgr. Hanssenstraat, parallel aan het dorpsplein, tijdelijk worden afgesloten en zal het doorgaande verkeer worden omgeleid. De kerk, het dorpsplein en de route zullen voor deze gelegenheid feestelijk versierd zijn. Schoolkin deren van de basisschool zullen tijdens de processie bloemen strooien. In de processie wordt het beeldje van OL Vrouw van Oostrum meegedragen. De hoog mis en de processie worden opge luisterd door een tweetal koren uit Oostrum, te weten het Gemengd Koor en het koor Har mony en door de plaatselijke har monie Sub Matris Tutela. Boven dien zal de viering dit jaar extra luister krijgen door de medewer king van Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan uit Venray, die aan de hoogmis en de processie zal deel nemen en na afloop van de vie ring op het dorpsplein een muzi kale show zal verzorgen. Donderdag 22 mei 2003 - Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen, Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - info@flyers.nl Over vier weken begint de jaar lijkse Avondvierdaagse. De afstan den zijn 3-5-10-15 km per dag. Het inschrijfgeld is vier euro p.p. Wilt u één dag wandelen, dan betaalt u twee euro p.p.. Alle deelnemers ontvangen elke dag op de rust plaats een traktatie. Bovendien ontvangen alle deelnemers een herinneringsmedaille Het voorinschrijven is in de Schouwburg Venray, Schouw burgplein 1 op maandag 16 juni en dinsdag 17 juni van 19:00 uur tot 20:00 uur. U kunt ook elke dag voor de start inschrijven. Ieder een kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. De start en finish zijn dit jaar weer op het Schouwburgplein. Donderdag 19 juni, Vrijdag 20 juni en zaterdag 21 juni zijn de starttijden als volgt: 15 kilometer vanaf 17:00 uur, 10 kilometer vanaf 17:35 uur, 5 kilometer vanaf 17:45 uur en 3 kilometer vanaf 17:55 uur Op zondag 22 juni wordt er 's middags gewandeld. De starttij den zijn dan als volgt: 15 kilome- Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS ter vanaf 14:00 uur, 10 kiloi j vanaf 14:30 uur, 5 kilometer 111 15:00 uur f kilometer vanaf H,r' Op zondag 22 juni doei ,UI' deelnemers mee aan het °01 door het centrum van Venn 0 défilé wordt opgeluisterd )n. een tiental muziekkorpse j"a Venray en omgeving. Stan cc< om 16:45 uur. 1 Voor meer informatie k 311 terecht bij: Stichting Avon n daagse Venray, tel. 06-10 06, G.v.Ham-Frederix K< Venray tel.583765 en D. riks-Deijkers Look 20 tel.580572. o De afdeling Maas en Peel tl landelijke vereniging Sued en heeft elk jaar een open tb? «ad deze dagen stellen een i en leden hun collectie ten toa iet belangstellenden. kri In de regio Venray/Berga rij2 dat Theo Gommans, Hond ran 10 in Venray en Piet Wiene eve Catharinastraat 4b in Leunen hnc Op zondag 25 mei kan n* pen hen van 10.00 tot 17.00 «ik genieten van de wondern 'ha: pracht van cactussen en ten die dan ook in bloei Tevens krijgt u inlichtingen het kweken, enten en vera) van de planten. Tijdens de spectaculaire occa sionshow die gehouden werd op het parkeerterrein van Intratuin in Venray werd er ook een prijs vraag georganiseerd door Autobe drijf Van Haren. Men moest raden hoeveel opgeblazen ballonnen er in een brommobiel passen.(u weet wel het voertuig dat u overal brengt zonder rijbewijs indi|fn weer eens regent). "Het en juiste antwoord 95 geraden door de familie i uit Venray", aldus Max Hen11,1 de brommobielen-man). Op de foto overhandig! rix de prijs aan de familie Di ....Wat is dat; "Voorwaarde financiering" Op de maandagmarkt komt een koop een voudig en doelmatig tot stand. De koper staat garant voor het bedrag dat hij biedt. Dat weet hij, want dat zit in z'n knip. Bij de koop van een huis is dat anders. Bij ieder hoger bod zal de koper zich afvragen of de geldverstrekker dat wel toestaat. Dus eigenlijk moet hij bij ieder bod opnieuw fiat krijgen. Een onderhandeling over de koop van een woning zou zo maanden duren. Daarom geldt de wettelijke afspraak dat je éérst snel en doelmatig een prijs overeen komt onder voorwaarde dat er later een geldverstrekker is die fiat geeft: "voorwaar de financiering"

Peel en Maas | 2003 | | pagina 22