Meerlo-Wanssum 't Brugeind en Merlin werken samen Poolse vrienden op bezoek eerlo-Wanssum romotion en lidariteit Ballonnen Peel en Maas stijlvol de lucht in! Kinderen maken eigen programma Cyriel Pingen wint voetbal Dronken Donderdag 30 januari 2003 - Pagina 11 Hoeveel nationaliteiten? Vijf kinderen van basis school Megelsheim Meerio zijn momenteel een eigen tele visieprogramma aan het maken voor het LI kinderpro gramma KinjerKraom. Ze strijden daardoor mee voor de Limburgse jeugdcultuurprijs. Het thema van het programma is het werk van SOS Meerlo-Wans sum. hun projecten en de Derde Wereldmanifestatie Meerlo-Wans sum. Zondag interviewden de kin deren jongeren op het festival en spraken onder andere met twee Chileense adoptiekinderen, Linda en Ilona Denissen. Maandag heb ben de kinderen van Megelsheim samen met SOS-bestuurslid Patrick Beterams een dia-serie bekeken bver het land Chili en het project dat Meerlo-Wanssum daar steunt: het kindertehuis Hogar Esperanza. De filmploeg van LI komt nog een keer op basisschool Megelsheim opnames maken en naar verwacht wordt het programma over drie weken uitgezonden. Tegelijk hebben de televisiemakers van LI op het Derde Wereldfestival Meerlo- Wanssum opnames gemaakt voor het jongerenprogramma Kresj. Opmerkelijk daarbij is dat de dia lectpopgroep Ondiep op het festi valterrein akoestisch een van hun liedjes zingt. Dat wordt zowel deze als de volgende week uitge zonden bij Kresj. Hoeveel nationaliteiten wonen in Meerlo-Wanssum? Dat was de vraag die de orga nisatie van het Derde Wereld festival Meerio de bezoekers had voorgelegd. Voor de winnaar was een voet bal van het Nederlands Elftal met handtekeningen van alle nationale voetbalhelden te winnen. Zondag avond maakte presentator Hans Vestjens en SOS-lid Ina de Schip per bekend dat in Meerlo-Wans sum liefst 23 nationaliteiten zijn geregistreerd. Pastoor Ruud Verheggen van de cluster Meerlo-Tienray-Swolgen en Tienraynaar Cyriel Pingen had den het juiste antwoord. Na de tos won Cyriel. die trots met de bal naar Tienray terug ging. Pas toor Verheggen kreeg maandag morgen van de organisatie een boeket bloemen aangeboden. De 23 nationaliteiten die in Meerlo-Wanssum wonen zijn: Afghanistan, Thailand. Duitsland, Engeland, Nieuw-Zeeland, Indo nesië, Spanje. Polen, Cuba. Rus land. Portugal, Oost-Afrika, Mauri tius, Frankrijk, Portugal. Singapore, Angola,. België, Italië, China, Noorwegen, Denemarken, Turkije en Oostenrijk. Meerlose kermis van 30 mei tot en met 3 juni Het exploitantenechtpaar Twan en Gertie Kleeven van het nieuwe sport- en zalen complex 't Brugeind Meerio en het jongerencentrum Mer lin hebben de handen ineen geslagen om de kermis in Meerio in het weekend van 30 mei tot en met 3 juni tot een groot succes te maken. Om de te verwachten aantal kermis-, pop-, muziek- en dansliefheb bers te herbergen voor café 't Tumpke een grote feesttent geplaatst. Gedurende vier dagen wordt daar de Meerlose kermis gevierd op een manier zoals Meerio die nooit eerder heeft gekend. De kermis wordt vrijdag 30 mei om 21.00 uur ingezet met een spetterend optreden van de rock and roll coverband Trade Mark uit Horst. Daags daarna, zaterdag 31 mei, staal de Achterhoekse cover band Ready To Go op de bühne vanaf 21.00 uur. De vijf bandle den hebben ervaringen in binnen- en buitenland. Zondag 1 juni is er sprake van een waar muziekspek takel van liefst drie popgroepen uit de regio Noord-Limburg. Het kermisfestijn wordt ingezet met een optreden van de uit Horst afkomstige band Fishnet Stoc kings. Daarna is de beurt aan de snel stijgende popsterren van de Wanssumse band Jellygoose. De vijf man sterke formatie kenmerkt zich door de energie die de band op het podium uitstraalt. De Hor ster formatie Fuzzy Lumpkin sluit het popspektakel in de feesttent af met een stukje echte feestmu ziek. Het kermis popconcert begint om 14.00 uur en de tent sluit 's nachts rond de klok van Maandag 2 juni is het traditione le matinee vanaf 14.00 uur met medewerking van de band Time less. 's Middags is er volop dans muziek en kunnen de dansliefheb bers zich te goed doen aan walsen, tango's en twisten, 's Avonds is er vanaf 19.30 uur volop te genieten van het top- veertig werk en gouden ouden met de band Timeless. De Meerlo se kermis wordt dinsdag 2 juni afgesloten in café 't Tumpke met muziek van de bekende Horster entertainer Jos Hoebers. Hij begint om 20.00 uur. "t Brugeind en Merlin bieden de gasten de maandag en dinsdag vrij-entree aan. Jongerencentrum Merlin en sport- en zalencomplex 't Bru geind verwachten dat met deze invulling jong en oud aan hun trekken komen. De politie heeft maandagmid dag een 31-jarige inwoner van het Poolse Wola aangehouden. De man reed rond 13 00 uur acheruit op een terrein aan het Moleneind in Well en botste daar tegen een geparkeerde auto. Vervolgens is hij weggereden. Getuigen gaven zijn kenteken door, waarna een aantal patrouilles uitkeek naar het voertuig. Rond 14.00 uur werd de auto met de bestuurder op de Stayerhofweg in Wanssum aange troffen. Hij werd aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau, waar een ademanalyse uit wees dat hij teveel gedronken had. Tegen de man wordt proces: verbaal opgemaakt, waarbij ver moedelijk zijn rijbewijs zal wor den ingevorderd. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Van donderdag 29 mei (Hemel vaartsdag) tot en met maandag morgen 2 juni brengen zo'n dertig kinderen en vijftien ouders uit het Poolse Wasosz een bezoek aan de gemeente Meerlo-Wanssum. De Poolse gasten verblijven drie volle dagen in de gemeente waarmee Wasosz al ruim tien jaar warme vriendschapsbanden onderhoudt. Donderdag 29 mei worden de gas ten om 15.00 uur op het gemeen tehuis in Meerio ontvangen. Gedurende hun verblijf in Meerlo-Wanssum planten de bezoekers onder andere een boom in Meerio, brengen ze een bezoek aan de Rosmolen in Geys- teren, museum de Locht in Mel- derselo en de molen en het Raay- land College in Venray. Ook nemen ze deel aan een sportmid dag. Maandag 2 juni om 10.00 uur vertrekt de Poolse delegatie weer naar Wasosz. De uitwisseling vloeit voort uit het bezoek dat een delegatie uit de gemeente Meerlo- Wanssum in de herfst van 2002 bracht aan de Poolse plaats. Dit ter gelegenheid van de viering van de tienjarige vriendschap tus sen de twee agrarische gemeen ten. In Wasosz ontmoetten ook tal van Poolse en Meerlo-Wanssumse kinderen elkaar en werd de afspraak gemaakt voor een tegen bezoek in 2003. Door de Stichting Vriendenkring Meerlo-Wanssum- Wasosz is een programma in elkaar gezet dat in het teken staat van ontmoetingen. Tussen kinde ren en tussen ouders, tussen twee bevriende gemeenten: Wazosz en Meerlo-Wanssum. De Poolse gasten verblijven bij gastgezinnen in de gemeente. Voor de meeste kinderen een hele belevenis, want veel van hen zijn nog nooit in het buitenland geweest. Een team van ouders uit de gemeente Meerlo-Wanssum neemt de organisatie van de uit wisseling voor zijn rekening. Wilt u meedoen tijdens een of meerde re dagen in het Hemelvaartweek- end? Mensen ontmoeten? Andere cultuur beleven? Contacten leg gen? Meer informatie, P. Surmins- ki, tel: 539088. ,EN MAAS Witte invasie in Duitsland de Wereldmanifestatie Meerio: organisatoren van het )erde Wereldfestival zijn ergoden dankbaar dat ze n de buien door de 5 opgezette manifestatie en kunnen houden. De egon in alle vroegte met i maar toen de eerste (lieden voor de Derde Idmarkt verschenen, dre- Je wolken weg en ver- n de zon. bleef de hele dag tot na het fivan de markt en het strij- an de immens grote para- Toen in de manege nog het muziekprogramma afgewerkt, viel het water rmet bakken uit de lucht, tussen hadden naar schat- I zo'n 3000 bezoekers de igepasseerd. Derde Wereldmanifestatie o-Wanssum brak weer alle 1: meer bezoekers, meer kraampjes, meer kinderacti- :n, meer muziek, meer vrij ers, meer exotisch eten en :n. Nog nooit zoveel men- o manage Megelsprong en icer informatie over ontwik- [ssamenwerking en de pro van SOS Meerlo-Wanssum. :t te vergeten een absoluut epunt: het massakoor en - (samengesteld uit alle vijf nfarcs en zes gemengde uit de gemeente Meerio-' sum met hun unieke kproductie Meerlo-Wans- n de Derde Wereld. Zeshonderd witte ballonnen van nieuwsblad Peel en Maas kozen zondagmiddag het luchtruim vanaf het manifes tatieterrein in Meerio. Jan de wind greep de ballonnen in de kraag en blies ze met volle kracht over de Meerlose bomen naar het oosten. Duits land heeft de afgelopen dagen ongetwijfeld te maken gehad met een invasie aan ballon nen! Eens kijken hoeveel van die ballonnen door onze vriendelijke oosterburen teruggestuurd worden? Tijdens de Derde Wereldmani festatie was het van 13.00 uur tot 16.30 uur een drukte van belang bij de informatiestand van nieuwsblad Peel en Maas. De pen nen voor het invullen van de namen konden bijna niet aange sleept worden en het geduld van kinderen en ouders werd soms danig op de proef gesteld. Maar gelukkig werd hun wachten beloond en mochten uiteindelijk alle kinderen een ballon (of meer dere ballonnen) de lucht in stu ren. Pas rond etenstijd werd het weer rustig bij de stand en kon den de medewerkers van Peel en Maas even rustig ademhalen en stoppen met het opblazen en kno pen van de ballonnen. Nu maar afwachten van welke kinderen de si dirigent John Gubbels van t Concordia, die de artistie- ding had. het startsein gaf cpaukenisten en percussio- ivan de fanfares om de ins- nten te bespelen en de vlot- duidelijke presentator Hans ns aankondigde: '18 mei lien jaar ontwikkelingssa- rerking Meerlo-Wanssum oord is aan voorzitter René kregen veel mensen al kip- tl Dat werd alleen maar toen de fanfares en koren de liederen samen zongen en ien, 'O Happy Day' uitvoer den en tot slot samen met de Wanssumse dialectgroep Ondiep Döje of Vrieze brachten. Het dak vloog zowat van Manege Megel sprong en de naar schatting twee duizend mensen in de hal geno ten met volle teugen en beloonde de zangers en muzikanten met een langdurig applaus. TOON GEZET De toon van het festival, dat georganiseerd was bij gelegen heid van het tienjarig jubileum van Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum, MUZIEKPROGRAMMA Het publiek genoot vervolgens van de spectaculaire en zeer ritmi sche Afrikaanse dans- en percus siegroep La Troupe Saaba uit Bur kina Faso, de gevoelige Chileense zangeres Jacqueline Castro en haar ensemble en de wervelende Braziliaanse show van Os Maland- ros. Hoogtepunten waren ook de optredens van KAJA (Karlijn Sur- minski en Janine Shell) en Michel le met haar band. Zeer verrassend en muzikaal erg goed was ook de samenzang was gezet. Huub Janssen, zanger en liedjesschrijver van Ondiep, was ook onder de indruk: "Dit moet een herhaling krijgen. Wij hebben er ontzettend van geno ten en zijn blij dat we aan het werk van SOS Meerlo-Wanssum op deze wijze een bijdrage heb ben kunnen leveren." Ook .binnen de fanfares en korengemeenschappen klonken na afloop veel positieve geluiden en opmerkingen als: "Hier is van daag een trend gezet." Burgemees ter J. Hahn prees de mensen ach ter de organisatie en de vele vrijwilligers die dit festival moge lijk hebben gemaakt Daarvoor had de percussiegroep Haukuna Matata op wervelende wijze het publiek in en buiten de manege en bij de Afrika Mobiele Bar opge zweept. van Kaja en Michelle. Het was voor Michelle min of meer de offi ciële start met haar nieuwe band. "Geweldig om dit in Meerio mee te mogen maken. Ik heb er enorm van genoten", aldus Michelle, die twee jaar geleden voor ons land deelnam aan het eurovisie song festival. De ex-straatjongen Valdo Bonf- im maakte bij het publiek veel indruk met zijn verhaal over het leven op straat en de manier waar op hij via de hulporganisatie Sao Martinho in Rio de Janeiro van de straat is geplukt en kansen kreeg om zich te ontwikkelen. "Jullie zijn in Meerlo-Wanssum heel con creet bezig. Daarvoor dank ik jul lie namens al die projecten die Meerlo-Wanssum heeft gesteund", aldus de vlot sprekende Brazili aan. Het was een drukte van jewelste bij de stand van Peel en Maas ballonnen teruggestuurd worden en hoever ze zijn gekomen! De redactie is benieuwd! Er liggen meerdere toegangskaartjes voor Kernie' s Familienpark in de Duit se stad Kalkar voor de gelukkigen klaar! ABONNEMENT Afgelopen zondag nam een tiental inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum bij de stand van Peel en Maas voor slechts tien euro een abonnement op hét nieuwsblad voor de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. Zij krijgen voor dat bedrag de weke lijkse krant tot het eind van 2003 in de bus en blijven dus goed op de hoogte van al het grotere en kleinere nieuws uit hun naaste omgeving. De redactie van Peel en Maas schenkt van die tien euro één euro aan het goede doel: de Stichting Ontwikkelingssamen werking (SOS) Meerlo-Wanssum. De actie voor het goede doel gaat nog eventjes door. Mensen die de komende twee weken een abon nement op Peel en Maas nemen, steunen SOS Meerlo-Wanssum met een euro. Als dat geen goede reden is om een abonnement op Peel en Maas te nemen WERELDMARKT Op de grote Derde Wereld markt was voor iedereen wel iets te vinden. De kinderen van de basisscholen verkochten speel goed en zelfgemaakte spullen waarvan de opbrengst naar het kindertehuis in Chili gaat dat SOS meerlo-Wanssum enkele jaren heeft geadopteerd. Spectaculair was 'het afdak' waaronder de beroemde clowntje Polka en zijn maatjes hun aangepaste acts pre senteerden. Het afdak was name lijk een mammoetparachute van het Amerikaanse leger waaraan een jeep kan worden Het was voor de organisatie tot et laatste moment de vraag of eze enorme parachute wel opge- et kon worden. Toen vrijdagnpid- ag het Wanssumse dakbakkers- edrijf Jacobs zijn mobiele twintig ïeter hoge kraan spontaan aan- ood en transportbedrijf Van eendert uit Broekhuizenvorst rie vrachtwagens beschikbaar telde voor tegengewicht, werd e klus geklaard. Kraanmachinist irn Lenssen uit Wanssum liet eten dat hij nog nooit zoiets pectaculairs aan de takel heeft ehad. Ook de overzichtsexposi tie in de manage van tien jaar SOS werd veel bezocht. RECORDAANTAL In totaal kwamen zo'n driedui zend bezoekers op het evene ment af. Welk bedrag zij in het laatje brachten voor het goede doel, dat door de hulporganisatie wordt ondersteund, is nog niet bekend. SOS Meerlo-Wanssum zamelt geld in voor een kinderte huis in het Chileense Chilian. Daarvoor wil de stichting in totaal vijftigduizend euro inzamelen. De actie voor het kindertehuis loopt tot en met 2005. Hoeveel geld er nu precies binnen is, is niet exact bekend. "Maar die vijftigduizend halen we zeker", laat voorzitter René Poels weten In 2005 wordt de Chillan-actie afgesloten met weer een derdewereldmanifesta tie. De formatie Ondiep

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11