let Peel en Maas naar lernie's Familienpark ieuwe regio eel en Maas KBO Ingezonden )ingus voert enovatie zelf uit De Hofbend(e) wint tweede prijs op dweilfestival ra LEKKERE KOFFIE, ESPRESSO... Keukenshop"1 PEEL EN MAAS BEZORGEN? Niets! k EN MAAS Donderdag 15 mei 2003 - Pagina 9 kleurwedstrijd in Peel en Maas. Zij ontvingen in boekhandel Van den Munckhof in Venray een gratis toegangskaartje voor Kernie's Familienpark in de Duitse plaats Kalkar. De redactie van Nieuwsblad Peel en Maas wenst ze veel ple zier! KBO Limburg is een organi- van en voor ouderen, bande uit 152 afdelingen met 36.000 leden. Tot voor kort gjfeiden een aantal afdelingen linen een district en zo beston- *er dertien van districten bin- de KBO-Limburg. Deze dis- fungeerden als schakel hofjen het Bondsbestuur en de dingen. De KBO Limburg rijf maakt deel uit van de landelijke Unie KBO, met ruim 258.000 leden. Met ingang van dit jaar heeft er een ingrijpende omvor ming plaatsgevonden. De eerder bestaande dertien districten van KBO Limburg zijn samengevloeid in zeven regio's. Aanleiding hier toe was het gegeven dat de rol van de regio's (en de consequen ties daarvan voor de KBO Lim- Ie commissie Maatschappelijk Diensten houdt op woensdag mei een ingelaste vergadering. Met slechts één onderwerp: ■renovatie van jongerencentrum Dingus. Iwrafgaand aan de commissievergadering vindt om 19.00 uur een Vgesprek plaats met een delegatie van Dingus. Het jongerencen- pi mag voor dit gesprek met de commissieleden vier personen jardigen. Volgens voorzitter Pieter Gijsbers zullen slechts twee tsen van Dingus deelnemen. Wel zullen er een aantal vrijwilligers, [Beurs en bestuursleden bij dit gedeelte - dat eveneens openbaar is - iwezig zijn. De voorbespreking duurt tot 19 45 uur waarna om 80 uur de vergadering begint. Pieter Gijsbers laat weten geen vrolij- Roodschap voor de commissie te hebben. Het jongerencentrum is [tijdrekken van de gemeente meer dan beu en heeft ook het ver ben in de lokale overheid verloren. Zoals bekend mag Dingus - 'het vonnis van de rechter in de hand - de renovatie zelf uitvoeren losten van de gemeente. "We moeten overleven want we hebben loandere keus", aldus Gijsbers. "Gezien alles wat er met de geraeen- jebcurd is durven we hen de verbouw niet meer toe te vertrouwen, voor is de gemeente te onbetrouwbaar gebleken. We hebben jjtief besloten om de renovatie zelf ter hand te nemen. De politie- ijen in Venray en wethouder Emonts zijn door ons hiervan al op gte gesteld. Formeel moeten er nog wel enkele stappen worden Inmiddeis staat ook wel vast dat de stichting SR'03 wordt opge- Dat gebeurt nog voor de raadsvergadering van 27 mei, zodat is alle geleden schade maximaal kan verhalen op de gemeente V voor het geval dat dit nodig zou zijn. Het hangt nu van de com- en de raad af in hoeverre dit alles haar beslag zal gaan krijgen." KOM PROEVEN BIJ KEUKENSHOP.NL gfehjk de nieuwe SIEMENS WRESSO AUTOMAAT aantrekkelijk geprijsd' [oor meer info, hvw.keukenshop.nl Dé keuken en kookwinkel uit de regio! Weverstraat 2, Venray. tel 0478 - 550770 burg) in de belangenbehartiging steeds belangrijker wordt en er steeds meer een beroep gedaan wordt op ouderen om op regio naal niveau in de beleidsontwik kelingen te participeren. Op het terrein van de Zorg valt hierbij te denken aan de Regionale Indicatie Organen, de Zorgkantoren en de Raden van Advies, de participatie in het zogenaamde Regiovisiepro ces en de aanpak van de wachtlijs ten. Het is meer dan ooit zaak dat de ouderen met één stem in deze regio's spreken en dat deze stem luid en duidelijk overkomt. Voor een krachtige beleidsbeïnvloe ding is een adequate regionale organisatie onontbeerlijk. Wil de KBO Limburg zijn doel stelling: een sterke belangenbe hartiging op regionaal niveau waarmaken, dan vloeit hier logi scherwijs uit voort: afstemming van zijn organisatiestructuur aan de ontwikkelingen binnen de overheid en de zorgsector. Het is dus noodzaak om op regionaal niveau te zorgen voor een ade quate organisatie, die in staat is om regionaal de belangen van de ouderen optimaal te kunnen behartigen. De districten Horst/Sevenum, Maasdorpen, Venray en de afde lingen Arcen, Velden en Lomm, omvattende 28 afdelingen met in totaal 6957 leden en vormen sedert 1 januari van dit jaar samen de nieuwe regio Peel en Maas. Het werkgebied van deze nieuwe regio omvat de gemeenten Arcen- PEEL EN MAAS een abonnement waard Velden, Horst a/d Maas, Meerlo- Wanssum, Sevenum en Venray. De Regioraad bestaat uit twee per sonen per afdeling, zijnde 56 per sonen. Het Regiobestuur bestaat uit acht personen verspreid uit de regio, aangevuld met een voorzit ter en de voorzitters van de twee regio-commissies te weten Educa tie en Wonen/Welzijn/Zorg (WWZ). Het ligt in de bedoeling dat het nieuwe KBO Regiobestuur Peel en Maas alle voorkomende zaken behartigt op regionaal en bovengemeentelijk niveau. Echter om de afstanden tussen de diverse gemeenten en de individuele afdelingen niet onnodig groot te maken zal per gemeente één aan spreekpunt worden aangewezen. Deze aangewezen persoon is dan het eerste aanspreekpunt voor alle zaken op gemeentelijk Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Wat is taxeren en waar is dat dan voor nodig? Ergens lazen wij: "Schatten kunnen we allemaal, maar taxeren is een vak". En dat is ook zo. Juist op het gebied van waarde, van met name woonhuizen, is de Nederlander even allround ontwikkeld als op voetbalgebied. Op menig feestje wordt luid verkondigd wat een huis waard zal zijn. Maar taxeren is iets heel anders. Taxeren is het doen van een onafhankelijke waar- de-uitspraak op basis waarvan belangrij ke beslissingen genomen worden. Vaak met verregaande consequenties. De taxa- teur staat in voor de waarde. Het is duide lijk dat een dergelijke waarde-uitspraak (taxatie) meer moet zijn dan het bekende "natte vinger werk". LA/IV NVM In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Ook last van werk gelegenheids- kolder? Met stijgende verbazing en ver bijstering over zoveel realiteits vreemde onbenulligheid heb ik kennis genomen van het ingezon den stukje van dhr. J. Comelissen, getiteld 'Oirlo bedankt!', in ons aller 'Peel en Maas' d.d. 1 mei jl. Blijkbaar denkt dhr. Cornelissen dat zijn zoon, die afgelopen jaar zijn MBO heeft gehaald, een vaste baan zou hebben gevonden bij het door dhr. Maessen in de regio Oostrum-Oirlo geprojecteerde Indycar-circuit. Ik heb nooit enig concreet bewijs gezien dat daar minimaal 1200 volledige en vaste arbeids plaatsen zouden worden gereali seerd. Bovendien was men uiter mate vaag over het gehalte van die vooronderstelde werkgelegen heid. Voor mij golden die werkge legenheidsargumenten destijds eerder als een motief om, bij een krimpende economie, bestuur ders en de publieke opinie te bewerken en te manipuleren om zodoende, op valse gronden, brede steun te verwerven voor een in alle opzichten (qua milieu verontreiniging, geluidsoverlast, horizonvervuiling etc.) verwerpe lijk project. Meneer Cornelissen, u zou net zo goed als ik moeten weten dat een ondernemer pas actief wordt als hij voor zijn bedrijf op voldoende winstkansen kan rekenen. In de loop van maart 2000 kwam er een kentering in onze economie: de AEX begon aan een onafgebroken daling, mede veroorzaakt door zelfverrij king, winstbejag, malversaties, malafide balansconstructies en wat dies meer zij door de hoogste echelons uit onze ondernemers wereld. Om welke ware reden(en) dhr. Maessen van zijn onzalig project heeft afgezien, zul len we waarschijnlijk nooit te weten komen. Misschien wilde hij enkel goedkoop aan grond komen. Mogelijk zag hij geen winstkansen meer in het zg. test circuit. Volgens de officiële lezing was de commotie in de regio Oos trum-Oirlo, veroorzaakt door Werkgroep de Blakt, de reden. Beste meneer Cornelissen, ver zoent u zich met de gedachte dat uw zoon dankzij onze zwaarbe vochten sociale voorzieningen nu ook zijn handje open mag houden en stopt u ermee om welgeïnfor- meerde en bezonnen medebur gers van Werkgroep de Blakt de schuld te geven van de werkloos heid van uw zoon! En bedenkt u dat naast uw zoon nog minstens 600.000 mensen graag een kans zouden krijgen hun (betaald) steentje aan onze samenleving bij te dragen! Hoeveel doldwaze racecircuits moeten er dan vol gens u, die kennelijk met veel ver stand van zaken spreekt, worden aangelegd? Wilt u soms elk gehucht van Nederland 'op de kaart zetten'? Als ik u juist inschat, bent u zo iemand die overal rond bazuint dat er werk genoeg is en dat iedereen die wil werken, werk kan vinden, dat die lamstra len die een uitkering genieten, eindelijk hun handjes maar eens moeten laten wapperen en desnoods genoegen moeten nemen met een minder gekwalifi ceerde en dus onderbetaalde baan. Nu behoort uw zoon, overi gens buiten zijn schuld, tot genoemde categorie, die u vanuit de grond van uw hart veraf schuwt. U betaalt vast te veel belasting, de benzine is te duur, het kwartje van Kok moet terug en de overheid is 'sowieso' een sta-in-de-weg. Die rechtse platitu des van u en uw consorten ken ik nu onderhand wel. In uw hersen pan staan gezonde ideeën, die de mensheid vooruit zouden kunnen helpen, helaas voortdurend in de file. Wellicht zou uw zoon een ver volgopleiding (HBO) kunnen overwegen, hetgeen zijn kansen op de arbeidsmarkt enorm zou kunnen vergroten. Ik geef u dit advies gaarne gratis in beraad, zeker als u ophoudt om als een kip zonder kop tendentieuze prietpraat ter publicatie aan te bieden. drs. J.P.M. van de Pasch, Venray Venray spie en span 't Is zaterdag, schoonmaakdag. Vroeg op dus. Eerst even oud papier verzamelen. Het valt deze week mee, slechts 70 cm aan reclamefolders en 1 kubieke meter karton van mijn nieuwe pc. Rap naar buiten want het zonne tje schijnt. Vlug even de tuin bij werken. Eerst het grind opharken en de plastic bloemetjes afspoe len. Vervolgens de stoepen vegen en spuiten met algendoder. Ver dorie al weer een blad van die ver rekte buurman overgewaaid. Vlug de groene bak erbij. Oh nee toch, wat komt daar voor putlucht uit. Maar ach een beetje chloor doet wonderen! Even de vuilniszakken in de grijze bak doen. Kan er nog een zakje bij, roept mijn vrouw? Ik trek me aan de dakgoot omhoog en laat me als een bom in de opening van de bak vallen. Even lijkt het een onhygiënische ballenbak te worden maar ik kan me nog net in de goede positie manoeuvreren. Klep toe en klaar is Kees. Hej Lei roept de buur man, ga je even mee naar het milieustation om wat groenafval weg te brengen? Nou nee dank je roep ik, onderhand denkend wat voor een asociale milieuvervuiler dat ie wel niet is met zijn afval- producerende tuin. Voldaan kijk ik nog even naar mijn eigen tuin tje. Alles spie en span, zelfs geen vogel- of mierepoepje te beken nen. Mijn credo is, een goed milieu begint bij jezelf. Met dank aan diftar. Dat de gemeente zeer wel in staat is om het kaf van het koren te scheiden is onlangs nog gebleken. Controlerende en foto graferende ambtenaren waren reeds lange tijd een criminele afvalbende onder leiding van een zekere HW op het spoor. HW werkte reeds 15 jaren bij dezelfde werkgever als undercovervuilnis man. Om geen argwaan te wek ken gedroeg hij zich als een voor beeldig werknemer. In maart van dit jaar sloeg de bende onder lei ding van HW geheel onverwacht en ongenadig toe en gooiden zij enkele zakjes bouwafval in de vuilniswagen van hun werkgever. De gemeente Venray werd hier door voor een totaalbedrag van 5 euro benadeeld. Een faillissement van de gemeente lijkt nu onaf wendbaar. Hoofdverdachte HW heeft zijn ontslag gekregen en samen met de andere drie bende leden krijgt hij een definitief Ven- ray's straatverbod. Het Venray's college o.l.v. JW haalt opgelucht adem. Hun commentaar: het blijft toch een kwestie van integriteit. Tijdens een mooie warme zomerdag heeft de Hofbende de tweede prijs in de wacht weten te slepen tijdens de vijfde IJsselstein- se dweildag. In alle vroegte werd zaterdag afgereisd naar IJsselstein (Utrecht), om samen met 35 kapellen deel te nemen aan deze grote dweildag. Na een aantal optredens werden om 17.00 uur de drie finalisten bekendgemaakt. Samen met de Blaasbalgen uit Leidschendam en de AA band uit Alblasserdam stond de Hofbend(e) in de finale. Iedere finalist kreeg nog één keer de kans om zijn beste en leukste muzieknummers te laten horen, alvorens de winnaar bekend werd gemaakt. De Blaasbalgen uit Leidschen dam met een groep van ongeveer 35 personen had voor de tweede maal de eerste prijs in de wacht gesleept. De Hofbende was met een kleine 3 punten verschil met de winnaar tweede geworden. Een heel mooie prestatie. De dure en intensieve controles en voorlichting betreffende diftar hebben bewijsbaar hun vruchten afgeworpen. Opgeruimd staat net jes! Leo Reintjes, Leunen Is Waals staatsgevaarlijk? Onder die noemer las ik een ingezonden stuk, door Fons Naus, geplaatst op 17 april 2003 in de Peel en Maas. De vraag zelf lijkt vooral te zijn ingegeven door een nogal gebrek kige kennis bij de bedenker van de vraag, en zijn refereren naar slechts één werkterrein van de AIVD, waarvan hij kennelijk wel op de hoogte is. Het is derhalve een volstrekt uit zijn verband gerukte vraagstelling met tevens er voor de gelegenheid bij gehaal de argumenten, maar dat op geen enkele manier inhoudelijk iets toevoegt aan het debat. Op de werkelijke vraag of we een goede Burgemeester hebben voor Venray blijft iedereen dus het antwoord schuldig, en dat gegeven op zich is een veeg teken aan de wand. Er (b)lijkt niemand bereid te zijn die kwaliteiten van de huidige Burgemeester eens aan de gemeenschap bekend of ken baar te maken. Niemand, maar dan ook werkelijk niemand heb ik tot nog toe de positieve kwalitei ten van de huidige Burgemeester horen (be)noemen, en zo ook Fons Naus niet. Dat is toch min stens een vreemde gewaarwor ding, zowaar toch een begrafenis stemming. Een paar mensen zijn er deson danks opgestaan, nadat niemand bereid bleek om de begrafenis stemming eens te doorbreken, of de Burgemeester eens veer in zijn hoed te plaatsen (daar is dan dus kennelijk ook al geen enkele aan leiding toe) met voldoende lef, om de vraag - die kennelijk toch breed onder Venrayse bevolking leeft - eens publiekelijk hardop te stellen en in het "Praatcafé". Daar is helemaal niets mis mee. Zeker niet in een tijd waarin we ons allen afvragen of een gekozen Burgemeester niet een betere optie zou zijn. U hoeft het met die mogelijkheid niet eens te zijn. maar het kan natuurlijk niet anders dan dat er een evaluatie soort beoordeling plaats dient te vinden, of we met z'n allen eigen lijk wel vinden dat we aan de man een goede hebben om ook voor een volgende termijn zitting te nemen. Het gaat tenslotte om ons aller toekomst, waarin de Burge meester een belangrijke plaats inneemt, al was het maar vanwe ge het feit dat hij ons allen repre senteert. Maar hier wordt zijn functione ren zelfs niet geëvalueerd. In mijn optiek een zeer ernstige tekortko ming van de politiek, die zich mijns inziens zich breed had moe ten en dienen te informeren. Pro actief, en in volle transparantie tegenover de gemeenschap, maar dat is nagelaten zoals we (van twee andere deelnemers aan het debat) hebben kunnen vernemen. Maatschappelijke organisaties dienen hier een vorm van inspraak te hebben, maar ook de burgers. Maar hen is zelfs niet gevraagd naar hun mening, het geen mij de nodige vragen oproept over het benodigde draagvlak. Of moet men stellen dat er bewust is gepoogd een mogelijke negatieve aanbeveling uit de weg te gaan? En hoe kan de politiek hier tot een afgewo gen beslissing komen? En op grond waarvan dan? De politiek dient te zorgen voor een Burge meester waarin wij allen het ver trouwen kunnen stellen. En dat moet breed worden gedragen, en dan dient de man/vrouw van onbesproken gedrag te zijn. En dat blijkt niet het geval te zijn als ik op de woorden van Mr. G. Thijssen af mag gaan. En anders dan Fons Naus, heb ik geen redenen aan zijn inbreng te twijfelen. Ik heb er al helemaal geen behoefte aan de om man zelf - zoals ik op 17 April gelezen heb - ten onrechte in een verkeerd dag licht te plaatsen. Dat type van argumenten vallen onder de noemer, stropop. Hij (Fons Naus) dicht hem (Mr. G. Thijssen) een uitspraak me ningen) toe die de zijne niet is/zijn en valt hem daar vervol gens op aan. Verder legt hij niet bestaande verbanden. Dit alles ingegeven door morele veront waardiging tegen de man zelf, zijn politieke partij of zijn ideologie. Dat hij geen aanhanger is, zoveel is duidelijk. Ik kan er niets mee. Kortom: prachtige stropoppen die hij hier neerzet, en die hij ver volgens genoeglijk en vol trots zelf in de hens zet. Tja Grondig nalezen van Fons Naus zijn bijdrage brengt mij tot de conclusie dat hij kakelt als een kip zonder kop. Want neem nou zijn eigen woorden waarin hij stelt, en het ging hier om de cultuur bin nen de gemeente, ik citeer: "Als het waar is, is dat natuurlijk ver werpelijk, maar deze cultuur is niet zeker niet van vandaag of gisteren". Einde citaat. Maar, wat moet ik met een dergelijke con clusie? Want; of het is waar (immers hij stelt dat het 'niet van vandaag of gisteren is') en dan hoef hij er dus geen vraag meer van te maken en op te merken dat het verwerpelijk is, of het is waar wat Mr. G. Thijssen daarover te melden had, en waartoe dient zijn opmerking dan nog? Ik neem ook voetstoots aan, dat men Mr. G. Thijssen, uit hoofde van zijn maat schappelijke functie, eerder in vertrouwen zal nemen dan ene Naus, die op geen enkele manier de claim van Mr. G. Thijssen geloofwaardig heeft weten toet sen. En, als het dan waar is dat volgens hem (Fons Naus) het de meeste burgers geen ene malle moer kan schelen wie de burger meester is, hetgeen ik betwijfel, waarom klimt hij dan überhaupt in de pen? Of zit de angel hier in "de meeste"? Kortom: een opmer king die (bijna) altijd waar is. Zo ken ik er ook nog wel een paar. Ik heb er juist behoefte aan om het een en ander wel in een hel der daglicht te kunnen plaatsen of te zien, en op basis van goede argumenten mijn eigen conclusies te kunnen trekken. Laten we de discussie dus maar voeren op de inhoud. Iets wat ik ook van de Venrayse politici als zodanig wel had verwacht, maar ook zij dur ven dat kennelijk niet. Het tekent mijns inziens toch de sfeer. Waarom durft hier niemand openheid van zaken te geven? Kan men hier wel in alle open heid met elkaar aan het werk? Is dat wel een partner met toekomst als er niet openlijk met elkaar kan worden gesproken? Alles zou transparanter worden, zo is ons beloofd Participatie ook, maar ook daar lijkt het te moeten wor den wat men (ambtelijk/bestuur lijk of politiek) daaronder (zelf) kennelijk wenst of wil verstaan. De burger(s) is/zijn niet in beeld, zijn/haar/hun visie/mening nog minder. Ik wil wel graag een Burge meester bijvoorbeeld, die ook waar maakt wat hij/zij beloofd. Vooral als het jeugd en/of jonge ren betreft. En zeker als hij daar aan Vrede* beloofd. En als het gaat om bestuurlijke integriteit, heeft Mr. G. Thijssen hier ook zeker een punt. Wat mij betreft komt er zeer snel een eind aan die meer dan misselijkmakende gemeentelijke politiek en vooral het beleid jegens hen en /of hun (wettelijke) vertegenwoordigers. En steekt het openbaar bestuur hier de hand in eigen boezem, en wijzigt zij zichzelf of haar beleid dusdanig, dat jeugd en jongeren daarin enige mate vertrouwen kunnen koesteren. Een falende Burgemeester die ondanks zijn belofte geen vrede brengt, noem ik geen voorbeeldfunctie en een niet mis te verstane negatieve boodschap aan de jeugd en jonge ren. Ik wil ook een Burgemeester die verder kijkt dan de (vermeen de) belangen die de gemeente zelf (lees: politiek ambtenaren of is het bestuur?) kennelijk heeft, en dus boven de partijen het ook werkelijk in de goede richting zou kunnen sturen. Sturen zeg ik met name, want van dwang in welke vorm dan ook kan natuurlijk geen sprake zijn. En het boven de par tijen staan mag geen open en on ingevulde vraag en moet zonder meer duidelijk zijn. En is dat zo? En waaruit blijkt dat? De man dient, in de functie van voorzitter van de gemeenteraad, ook boven de partijen te staan. In mijn optiek is dat niet het geval en merk ik dat hij tijdens 'spreek recht' te vaak en onnodig ingrijpt, en blijkt de maat der dingen gelijk de opvatting van de Burgemees ter, oeps sorry, de voorzitter van de gemeenteraad te zijn. Met alle gevolgen van dien voor de Rech ten van de inspreker. Zijn/haar democratisch Recht de Raad zelf toe te spreken wordt daarmee ernstig geweld aangedaan en dat doet weer geen recht aan de poli tiek/gemeente dichter bij de bur ger. En, het is bovendien aan de Raad zelf te beoordelen wat men met hetgeen ingesproken wenst te doen. Elk onnodig ingrijpen heeft derhalve dus ook gevolgen voor het democratisch proces en mogelijk zelfs op de besluitvor ming. Kortom: door welke gemeen schap wordt deze man nu eigen lijk gedragen en voor welk doel ook? Wie staan er achter hem. en met welk doel? Welke kansen heeft Venray en wat is daarin zijn opstelling? Welke bedreigingen hangen Venray boven het hoofd en hoe en op welke manier wordt daaraan gewerkt? Ik hoor het graag. Nee, dank je de koekoek. Met dank (aan Fons Naus) voor de beeldspraak, maar wat mij betreft zit er een vogel in het verkeerde nest. Ik heb - en met redenen - lie ver een andere Burgemeester. Een met visie en een toekomst voor iedereen, en zeker de jeugd en/of jongeren, en die vooral helder en transparant is, en waarin ook wer kelijk met hen rekening wordt gehouden en in het volle respect dat zij ook verdienen. Betrokken Burger, Henk Elegeert, Venray Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9