Swolgense Boys weer vijfdeklasser Mill Receptie kampioenen ilen maas Donderdag 15 mei 2002 - Pagina 21 )in campeone ui rose Boys is kampioen in jde klasse E. Door een 2-1 in de beslissingswedstrijd iResia keert de formatie van a Jan Loock na een seizoen in de vijfde klasse. Met dank 1 npschutter Kevin Tissen die ^et beslissingsduel beide usvoor zijn rekening neemt, jen tekst: Henk Lammen. geste na afloop is sportief en tggend. Trainer Ron Dura van omhelst zijn collega Jan Loock iiciteert hem oprecht met de tn het behalen van het kam- (schap. Op het sportpark van was Swolgense Boys vorige donderdag een maatje te groot i v je formatie uit Wellerlooi. Voor- pi aan het duel heeft Loock toch edcnkingen. Driemaal ging zijn [immers in de reguliere compe- flderuit. Frappant detail, twee- legen Resia dat op eigen veld (1- inSwolgen (1-2) met de drie a aan de haal ging. Voor het waakt Loock dan ook voor teveel jisme in het rood-zwarte kamp. npporters denken daar anders Met toeters, vlaggen en span en arriveert de Swolgen-aanhang d uur voor het cruciale duel op jortpark in Well. De jonge hon- nnjan Loock lopen zich dan al unnen warm op het hoofdveld PROFETISCH t ack heeft duidelijk respect voor "Een fysiek sterke ploeg die de lange bal hanteert. Achterin nzc bovendien weinig weg. Op ;g) van onze techniek en snelheid awe het karwei moeten klaren", hij ruim een half uur voor aan- Een deel van de ruim 700 sup- •rs uit beide kampen, maar ook rotrale voetballiefhebber is ruim staat dan al in het zonnetje ibuitentap. Voor EWC rinkelt de van de kantine. iwoorden van Loock lijken wei- profetisch in de beginfase van flftiel. Vanaf het eerste fluitsignaal, oor de ingang van het sportpark «schouwers nog rijen dik staan, Swolgense Boys nadrukkelijk de aanval. De bedrijvige midden- cfRobin Tissen is enkele malen irlijk dicht bij de openings- tr, maar ziet twee inzetten rake naast gaan. Het offensief wordt pt verstoord door de eerste echte il van Resia. If Mulders omspeelt op de rand de zestien meter Peter van Mierlo na de doelman met een handje invaller van Resia ten val brengt, idsrechter Vivian Peeters, die op avond geen bijster sterke indruk ;l, wijst gedecideerd naar de fechopstip. Met de champagne en ■s| men in de hand kan de Swolgen se Boys-trainer zich na afloop, met de titel in de binnenzak, nog steeds kwaad maken over de beslissing van de vrouwelijke scheidsrechter uit Kronenberg. "Geen penalty, geen sprake van", windt hij zich op. "Die beslissing had voor ons grote conse quenties kunnen hebben." Loock doelt dan op het wedstrijdbeeld nadat Resia-speler Patrick Koenen de toege kende strafschop feilloos benut. Swol gense Boys is tot aan de rust de kluts kwijt. Vergeet te voetballen en gaat teveel mee in het spel van Resia dat bij voorkeur inderdaad de lange bal hanteert. Sjoerd Kerstjens, de motor in de achterhoede van de 'boys', erkent dat het even fout dreigde te gaan. "We waren overrompeld door die onterechte penalty en lieten ons meeslepen door Resia. We vergaten onze eigen kwaliteiten, snel Combina tievoetbal. en gingen ook steeds meer de lange bal hanteren. We hadden beter de rust moeten bewaren." GOUDHAANTJE TISSEN Het rustsignaal van Peeters komt voor Swolgense Boys als een geschenk uit de hemel. Loock zet in de rust orde op zaken. "We hebben het er duidelijk over gehad, dat we ons eigen spel moesten blijven spe len. De bal snel rond laten gaan en de druk op Resia opvoeren. Alleen op die manier konden we tot resultaat komen." Zijn manschappen voegen na de thee de daad bij het woord. Swolgense Boys voert het tempo op en laat de bal bij vlagen snel rond gaan. De ploeg van Dura krijgt het in het verloop van het duel steeds moei lijker om alle gaten te dichten. En als de aanvalsmachine van Swolgense Boys eenmaal op gang komt, dan weten de zesdeklassers in het afgelo pen seizoen dat alle zeilen bij gezet moeten worden Met meer dan zeven tig competitietreffers scoorden de rood-zwarten er deze jaargang lustig op los. Met de wederopstanding van zijn team komt ook topscorer Kevin Tissen tot leven. Tissen wordt tot aan de 70e minuut goed in bedwang gehouden door de fysiek sterke Resia- spelers, maar bewijst vervolgens zijn status van goudhaantje. Na een over treding op een kleine twintig meter van het doel, plaatst Tissen zich ach ter de bal om vervolgens doelman Martijn Houwen met een fraaie krul volkomen kansloos te laten. "Hij zat er goed in", glundert Tissen na afloop van oor tot oor "Het mooie is dat we deze week nog met een paar spelers op vrije trappen hebben geoefend." LEGIOEN De goalgetter heeft er altijd het vol ste vertrouwen in gehad dat zijn ploeg de titel voor zich opeist. Ook na de domper in de eerste helft heeft hij nooit het vertrouwen in een goede afloop verloren. "We hebben het afge lopen seizoen hewezen de beste ploeg te zijn. Het dreigde na de penal ty even mis te gaan. maar eerüjk gezegd ben ik er altijd in blijven gelo ven dat we als winnaar van het veld zouden stappen." Kevin Tissen velt zelf het vonnis over Resia dat. gezien het wedstrijdbeeld, ook geen aan spraak mocht maken op de titel. Uit een schitterende voorzet van de jeug dige invaller Sander Thijssen knikt Tissen enkele minuten voor het einde de winnende treffer achter Houwen. Voor het Swolgense legioen breken dan nog enkele bange minuten aan. De wisselspelers en leider Peter Heijnen zitten in de dugout en maken bij ieder fluitsignaal van Vivian Pee ters aanstalten om het veld in te ren nen. Trainer Loock ijsbeert langs de lijn en wacht lijdzaam op het verlos sende fluitje. Als in een druilerige regen Peeters uiteindelijk een einde maakt aan de ruim negentig minuten stormt iedereen het veld in. Match winner Kevin Tissen dreigt bedolven te worden onder medespelers en sup porters. maar ontworstelt zich behen dig uit de kluwen Het einde van een fantastisch seizoen wordt besloten met bloemen, champagne en kusjes van vrouw, vriendin of supporter. CAFÉVOETBAL Als de rust enigszins-is terugge keerd. geeft Tissen toe blij te zijn te zijn gevrijwaard van de nacompetitie. Niet omdat hij niet graag voetbalt. "Nee, maar anders waren we in de knoei gekomen met het cafévoetbal. We moeten weer met de Leeuwkes uit Horst aan de bak", lacht de kam pioen. Ploeggenoot Sjoerd Kerstjens kijkt, met een pilsje in de hand. alweer vooruit naar het nieuwe sei zoen. "Vorig seizoen zijn we uit de vijfde klasse gedegradeerd. Het wordt tijd dat we er nu langer in blijven. Met deze groep, en de jonge A-spelers die er volgend seizoen vast bijkomen, moet dit lukken. We hebben kwaliteit genoeg." Zijn ploeggenoten en de supporters voor de kantine herinne ren hem er nog maar een keer aan dat Swolgense Boys de titel heeft gepakt. 'Campeone, campeone' klinkt het op het sportpark in Well. Een yell die ongetwijfeld de afgelopen week nog In het beslissende duel tegen Resia bestond de selectie van trai ner Jan Loock en leider Peter Heijnen uit de volgende spelers: Peter van Mierlo, Ron Puyn, Nick Lemmen, Sjoerd Kerstjens, Paul Kursten, Thijs van Mierlo, Sandèr Perry, Robin Tissen, Kevin Tissen, Bart Rüttcn, Bas Heijnen. Niels Heijnen, Marcel Puyn, Lex van Leeuwen, Sander Thijssen en Mar cel Custers. De kampioenen krijgen op vrij dag 30 mei een receptie aangebo den door het bestuur van Swolgen se Boys. Iedereen kan tussen 20.00 en 21.00 uur in zaal Wilhelmina in De kampioenen schreeuwen het uit van vreugde. Sjoerd Kerstjens krijgt een dikke pakkerd Ron Dura (links) van Resia feliciteert zijn colleqa Jan Look. M Goudhaantje Kevin Tissen.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 21