Dames Venray uit de beker Venray start nacompetitie met kleine zege Onfortuinlijke nederlaag Volharding Venray aast op Horster spits Vullings Sportnieuws -inf De dames van SV Venra hebben toekomst" Molestatie komt hard aan b scheidsrechtersvereniging Ger Delauw nieuwe trainer Merselo Rooyse Rakker in digitaal jasje SV Leunen VV Oostrum SV Merselo SV Geijsteren SSS'18 PEEL EN MAAS Donderdag 15 mei 2003 - Pagi [g; De dames van SV Venray zijn op eigen veld in de kwartfinale om de districtsbeker uitgeschakeld door SSS'18 uil Overloon: 1-2. De beginfase was duidelijk voor Venray. Goed com binerend werd het doel van SSS'18 gezocht en dit resulteerde in diverse goede kansen. Opnieuw bleek het scoren een groot probleem voor de Venrayse dames. Zoals in de voetbal lerij gebruikelijk: als je zelf de kansen nifct benut, dan doet de tegenstander dat wel. In de 25e minuut kwam SSS'18 voor de eerste keer echt gevaarlijk voor het doel van Venray. De keepster stompt de bal weg. pre cies voor de toeten van Marlie Vet. die met dit kansje wel raad wist: 0-1 Hierna kreeg Venray nog enkele klei ne kansjes die niet benut werden. Vlak voor de pauze wist SSS' 18 0-2 te scoren. Een ongevaarlijk uitziende bal van Lucie Botterhuis werd van rich ting veranderd en stuiterde over de Venrayse keepster Patricia Einders, die even daarvoor geblesseerd was geraakt en na de pauze werd vervan gen. In de tweede helft probeerde Venray druk te zetten, maar de Over- loonse defensie gaf weinig weg. Door het veelvuldig hanteren van de lange bal bleef hef achterin oppassen voor Venray. De aansluitingstreffer, gemaakt door Petra Peeters, viel vijf minuten voor tijd. Te kort om nog een verlenging af te dwingen. Het bekeravontuur is hiermede voor Ven ray ten einde. Wel speelt de Venrayse ploeg nog voor promotie naar de le klasse. Zaterdag 17 mei is de eerste wedstrijd: uit tegen De Zwaluwen uit Vlaardingen. Door een verdiende 0-1 overwin ning bij Almania in Sittard heeft Ven ray zich een goede uitgangspositie verworven om de volgende ronde in de nacompetitie te behalen. Dat de zege op een wat merkwaardige manier tot stand kwam was een feit en de tweede helft van de partij had een zeer hoge amusementswaarde. Venray was de hele eerste helft de enige ploeg die wilde voetbalde en Almania beperkte zich puur tot coun tervoetbal. Gevaarlijk werden de mannen uit Sittard de eerste helft niet eenmaal. Hooguit ontstonden er een drietal vervelende momenten na slor dig balverlies aan Venray zijde door een matig acterende verdediging. Venray kreeg al na vijf minuten de eerste kans tot scoren nadat Joost Keijzers op rechts drie man knap pas seerde maar daarna de bal niet in het doel kon werken. Daniel Peters ver scheen gevaarlijk voor het Sittard dö'el en een mooie kopbal van Eric Troisfontaine ging net naast. Kortom heel Venray wachtte op de bevrijden de openingstreffer De eerste helft viel die echter niet. De toeschouwers, voor het grootste deel uit Venray, die na rust een zelfde spelbeeld ver wachtten hadden het mis. Almania kwam heel strijdvaardig uit de kleed kamer en creëerde kans op kans. De Venray verdediging stond deze mid dag absoluut niet goed en het was aan de fantastische doelman Niels Nielen te danken dat Venray niet met 2-0 achter stond na een kwartier. Laat w-akker geschud door de Almania aan valsdrift en agressie nam Venray het heeft w eer in handen maar de thuis ploeg bleef gevaarlijk bij de diverse counters. Echter ook Venray kreeg weer kansen maar de verzilvering wilde niet lukken mede ook door goed keeperswerk van de Sittardse doelman. Almania had er geen reke ning mee had gehouden dat Venray nog een aardige reservebank achter de hand heeft om zonodig een beslis sing te forceren. De van een blessure herstelde De Klerk en Van der Weer den en Ban Linders werden ruim een kwartier voor tijd ingebracht door trainer Koolhof van Venray en het was Van der Weerden die met een prima passeerbeweging vijf minuten na zijn invalbeurt Wout Gommers in staat stelde te scoren. Uit een moeilij ke hoek wist Gommers subtiel de bal achter de goalie te werken. Daarna kregen De Klerk en van der Weerden nog diverse prachtige mogelijkheden de strijd ruim in Venrays voordeel te beslissen maar eerzucht naar een eigen doelpunt speelde de spitsen duidelijk parten. De uitgangspunten voor de return zondag 18 mei op het Venrayse sportpark zijn goed al zal Venray alert moeten blijven op de gevaarlijke counters van Almania. De wedstrijd begint zondag om 14.30 uur en de entree is deze middag gra- Volharding heeft tijdens de eerste na'competitiewedstrijd uiterst onge lukkig verloren op bezoek bij Mheer der Boys in het Zuid-Limburgse Mheer: 1-0. Volharding was met name na rust heer en meester, maar ver- züimde dit uit te drukken in doelpun ten. Twee minuten voor tijd viel bij eèn uitval nog zeer onverwachts de winnende treffer voor de gastheren. Het speelveld in Mheer had veel weg van een knollentuin en hel gras stond zo hoog, dat er beter koeien de wei in gestuurd hadden kunnen wor den dan voetballers Al na drie minu ten werd Volharding-goalie Gert Cus ters bijna slachtoffer van de slechte terreingesteldheid. De Swolgenaar gleed uit bij een uittrap, maar kon zich gelukkig voor hem en Volharding nog net voldoende herstellen om een aanstormende Mheerder Boys-aanval ler'van hel lijf te houden. Meteen daar na trok Volharding ten aanval. Dat leidde tot kansen voor Maikel Frans man (2x) en Patrick Korsten, maar niet tol succes. Het tweede deel van de eerste hejft was voor Mheerder Boys, maar het was aan Gert Custers te danken, dat de nummer twee van de tweede klasse G niet tot scoren kwam. Na rust voetbalde er eigenlijk maar een ploeg en dat was Volharding. Direct na de hervatting kreeg Volhar ding binnen tien minuten drie dotten van kansen Eerst miste Patrick Kor sten vrij voor doel, daarna controleer den zowel Maikel Fransman als Erik Ermers de bal slecht in zeer kansrijke positie. Acht minuten voor tijd leek Volharding dan eindelijk de verdiende treffer te gaan scoren. Maikel Frans man zette de net ingevallen Dennis Graat met een fraaie pass vrij voor Mheerder Boys-keeper Claude Róthig. de A-junior schoot goed in maar Röt- hig haalde de bal ternauwernood uit de benedenhoek Omdat de roodwit- ten verzuimden om de kansen te benutten bleef Mheerder Boys in de wedstrijd en Volharding kreeg dan ook de deksel op de neus. Twee minu ten voor tijd ontstond er na een spaar zame uitval eeri scrimmage voor Gert Custers en het was Rofes Laisin die de gastheren onverdiend op voorsprong zette: 1-0. Even later omzeilde dezelf de speler de buitenspelval en leek zelfs voor 2-0 te gaan zorgen, maar zoals zo vaak bleef Gert Custers weer eens lang staan en de geschrokken Lai sin schoot de bal pardoes in de han den van de doelman.. Door deze belangrijke redding heeft Volharding nog alle kans om door te gaan naar de volgende ronde, maar dan zal men komende zondag in ieder geval met twee doelpunten verschil dienen te Wittenhorst boos op trainer Koolhof en bestuur SV Venray heeft grote interesse in Johan Vullings. De spits van Wittenhorst staat echter bij meer dere clubs in de belangstelling. Dinsdagavond voerde de Horste- naar nog een gesprek met Volhar ding-trainer Chris Burhenne. Toch heeft Venray-voorzitter Sjef Keijzers goede hoop dat hij Vullings kan strikken. Ondanks dat zijn maatje Joep Vossen wél de overstap maakt van Wittenhorst naar Volharding. De 23-jarige centrumspits heeft te ken nen gegeven graag hogerop te willen. "Zijn ambities passen goed in de doel stelling van SV Venray", zegt Keijzers. "We zijn op zoek naar een diepe én scorende spits Want daar onbreeki het bij ons aan." Want clubtopscorer Niels de Klerk is zeer blessuregcvoelig en miste dit jaar meer dan de helft van de wedstrijden. De Venrayse belangstelling voor Vullings is helemaal verkeerd gevallen bij Wittenhorst Het bestuur heeft boos gereageerd bij trainer André Koolhof en Keijzers. "Maar wc zijn pas in actie gekomen nadat we hoor den dat Volharding met Vullings bezig was. Waarom zou Volharding wel aan hem mogen trekken en wij niet', aldus de SW-preses, die zegt dat trai ner Koolhof - die Wittenhorst drie jaar onder zijn hoede had - er helemaal builen staat, "André vindt het ten opzichte van zijn vorige club ook niet netjes zich hierin te mengen. Het spe- lersbeleid wordt ook door het bestuur bepaald. Alhoewel de trainer wel heeft aangegeven gecharmeerd te zijn van Vullings." De transfermarkt is momenteel volop in beweging. Sjef Keijzers zegt nog met twee andere spelers in onder handeling te zijn. Het gaat om een aanvaller plus een centrale verdediger die de opgestapte Willem Peckers moet vervangen. Volgens Keijzers is een mogelijke terugkeer van Peeters niet meer aan de orde. "Nee. dat is een gesloten boek." Namen wil de voorzitter niet prijs geven om geen slapende hónden wak ker te maken. Wel kan hij melden dat de volledige spelersgroep intact blijft. Of Venray wel of niet promoveert naar de eerste klasse is volgens Keijzers niet van invloed. "Onze doel stelling is duidelijk. We willen op ter mijn naar dc hoofdklasse En dan doen we het liefst met jonge spelers uit de regio die wc nog beter kunnen maken. Zoals we vorig jaar Niels Nie len, Ivo van der Weerden. Sjoerd van der Coelen en Daniél Peters hebben aangetrokken. Ze hebben het bij Ven ray allemaal goed naar de zin en heb ben toegezegd te blijven. Alhoewel je het in de voetballerij nooit helemaal zeker weet", aldus Keijzers. De over- schrijvfligstermijn sluit op 31 mei. SV Venray zal ook bij promotie geen ex- profs aantrekken. "Nee. we gaan zeker geen gekke dingen doen. We bouwen gewoon verder met dit jonge team." Dc Rooyse Rakker, het clubblad van SV Venray, wordt met ingang van het nieuwe seizoen 2003-2004 in een nieuw, digitaal jasje gestoken, Het bestuur van de Venrayse voetbal vereniging heeft besloten om het maandelijkse clubblad, dat bijna haar veertigste jaargang telt, op de eigen internetsite www.swenray.nl, te plaatsen. Het bestuur heeft besloten om deze nieuwe weg in te slaan om zo actueler voor de dag te kunnen komen. Volgens SV Venray geeft het medium internet de redactie dc mogelijkheid de informatie meer up- to-date aan te bieden. Ook denkt de voetbalvereniging de adverteerders beter van dienst te kunnen zijn door te moderniseren. Het internet heeft een groter bereik, advertenties kun nen desgewenst in kleur geplaatst Worden en adverteerders krijgen de mogelijkheid om vanuit de site van SV Venray door te linken naar hun eigen site SV Venray heeft de spon sors inmiddels aangeschreven over de plannen en vraagt de geldschie ters of zij bezwaar hebben tegen deze nieuwe opzet van het clubblad S.V. Leunen op internet: www.Leu- nen.nlVsvLeunen Afgelastingennummer: 0900-9019074 40-jarig bestaan S.V. Leunen. Pro gramma: 30 mei. Jeugdactiviteit D-, E- en F-jeugd 08.30 uur; 30 mei: Recep tie 40-jarig bestaan 19.30-21.30 uur; 31 mei: Jeugdactiviteit B- en C-jeugd 11.00 uur; 31 mei: Feestavond alle leden van Senioren, veteranen. A- jeugd en steunende leden 20.30 uur. Laatste trainingen Jeugd en lagere elf tallen. De laatste trainingen voor de jeugd en lagere elftallen senioren in dit seizoen zijn gepland in week 21 (19-23 mei). Sportweekend D, E en F-jcugd. Helaas, tot onze spijt zullen we dit jaar het sportweekend niet door kun nen laten gaan. Dit om de volgende redenen: Geen goede datum, week end vrij voor zulk een activiteit. Het 40-jarig bestaansfeest en de ver bouwing. We hopen dat jullie dit begrijpen. Aan en afmelden voor 1 juni. Als je je wilt aanmelden (of afmelden) dan moet je dit doen voor 1 Juni En wel bij Jan Gielens. tel. 0478-580870. Programma zaterdag 17 mei: Leunen Cl-ZS\ (.1 12. i5 D2 en D3 toernooi bij Panningen E3 en E4 toernooi bij Vitesse Venray vet.-Leunen vet. 17.00 Programma woensdag 21 mei: Leunen Cl-Venrav C3 12.45 Uitslagen: Vcteranentoernooi in Liessel: Oos trum eerste in de poule en gaat naar de finale op 20 mei Oostrum vet.-SV Venray vet. 1-6 Oostrum 4-SSS' 18 4 3-3 Programma zaterdag 17 mei: SVCB vet.-Oostrum vet. a. 16.00 Toernooi HBSV: Ooslrum F1 v.08.30 Oostrum F3 v.08.50 Oostrum F4 v.09 15 Programma dinsdag 20 mei: Oostrum vet.: Finale veteranentoer- nooi in Liessel a. 19.00 Aan en afmelden van leden: W Oostrum. afdeling jeugdvoetbal kan nog enkele nieuwe leden aanne men (met name voor de E- en F- teams, in de leeftijd: 5 plus t/m 11 jaar). Aan- en afmelden voor 26 mei 2003 bij R. de Kleijn, tel. 510894, na 19.00 uur. Voetbal Programma zaterdag 17 mei: Holthees-Merselo vet a. 17.00 Korfbal Uitslagen: Merselo-Quick Up midw. 10-5 SVOC 3-Merselo welpen 2-1 Merselo-Oostrum welpen 0-1 Oranje Wit-Odos asp.Cl 7-2 Oranje Wit-Swifl asp.Bl 9-3 Oranje Wit-SVSH jun.Al 2-9 Merselo-Olympia sen. 5-6 Programma zaterdag 17 mei: De welpen en F-pupillen sluiten het seizoen af met een spellendag in Oos trum 13.00 Pcelkorf-Merselo D-pup. 14.00 SVSH-Oranje Wit asp.Cl 12.30 DES-Oranje Wit asp.Bl 12.30 Oranje Wit-OEC jun.Al 1530 Programma zondag 18 mei: ODOS-Merselo sen. 11.00 Programma woensdag 21 mei: De Peelkorf-Mersclo midw. 20.00 Op dinsdag 20 mei is er bestuursver gadering in de kleedaccommodalic De vergadering begint om 20.30 uur. Voor het onderhoud van de accom modatie zijn groepjes gevormd, die allerlei klusjes gaan klaren de komen de weken. Voor de benodigde mate rialen dient elk groepje tijdig,contact op te nemen met Alex Lommen, voor de te gebruiken materialen. Doe dit niet te Iaat. want Alex moet dc mate rialen dan eerst bestellen. Uitslag: Veteranen-Lottum 2-4 Programma zaterdag 17 mei: Veteranen-TOP a. 16.30 Op donderdag 29 mei, Hemelvaarts dag, houden ze de afsluildag op het sportpark, 's Avonds is het gezellig samenzijn in café 't Trefpunt. De afdeling jeugdvoetbal kan nog enkele nieuwe leden aannemen (m.n. voor de E- en F-teams in de leeftijd 5 plus t/m 11 jaar). Aan- en afmelden voor 26 mei bij R de Kleijn telefoon 510894, na 19 00 uur. Janine Rongen aan de vooravond van nacompetitie ff De dames van SV Venray star ten zaterdag 17 mei de nacompe titie met een uitwedstrijd tegen De Zwaluwen uit Vlaardingen. In een vierkamp met verder Beerse Boys uit Middelbeers en Oliveo uit Pijnacker strijden de Venrayse voetbaldames voor één plek in de eerste klasse. Speelster Janine Rongen heeft vertrouwen in een goede afloop: "Het zal moeilijk worden, maar we gaan er voor." De voertaal in huize Rongen is geen ABN of onvervalst Venray s maar voetbal. Het ronde leer staat centraal bij vader Peter, moeder Lea en de dochters Janine en Suzan. SV Venray beheerst dan ook voor een groot deel het leven bij de Rongen's. Peter is voorzitter van dc damesafdeling. Lea zit nu nog in de wintercommissie maar is vanaf volgend seizoen jeugd- secretaris en de dochters Janin en Suzan spelen beiden in de damcssc- lectie van de Venrayse voetbalvereni ging. "Er wordt aan de eettafel inder daad veel over voetbal gepraat. En zondag worden de wedstrijden van die dag nog een keertje doorgespro ken. Janine is met zeventien jaar de jongste in het gezin. Zij is dit seizoen een vaste waarde voor het team van trainer Peter de Roock Janine heeft haar drie jaar oudere zus Suzan over vleugeld die in het tweede dameself tal van SV Venray speelt, maar door een vervelende knieblessure dit sei zoen nauwelijks in actie is gekomen Met ouders die 'voetbalgek' zijn, is het niet verwonderlijk dat ook de beide dochters tegen een balletje zijn gaan trappen. "Maar ik heb eerst geturnd, bij St. Christoffel. Dat beviel me echter niet zo goed. Ik vond een teamsport v eel leuker en ben op mijn elfde gaan voetballen Janine is een aardige, spontane meid. leerlinge 5 VWO aan het Raavland College in Venray. Maar de buitenkant verraadt niet altijd meteen de binnenkant. Want de zeventienjarige voetbalster is blocdfanatiek. Tot vorig jaar stond ze in het meisjesteam van SV Venray, al mocht ze toen al geregeld aan het grote werk ruiken. Sinds dit seizoen is ze een vaste waarde van het eerste team. Samen met Sana Boumasmoud. Aukjc van Lierop en Jasmine Kavahasi maakte ze de overstap naar de senio ren. Het bevalt haar uitstekend. Dc youngsters hebben nauwelijks aan passingsproblemen gehad "We zijn ontzettend goed opgevangen door dc ouderen in het team. Een beetje 'moe derlijk' maar ook weer niet overdre ven. We krijgen van alle kanten steun." Janine heeft een speciale band met Sandra Wismans, de rechtsback van de dames die in het veld achter haar staat. "Builen het veld kunnen we heel goed met elkaar praten en er bin nen helpen we elkaar uit de brand. We zijn dit seizoen als verdediger en middenvelder aan dc rechterkant goed op elkaar ingespeeld." De dames van SV Venray kunnen tot nu toe terugkijken op een geslaagd seizoen. De derde plaats ach ter kampioen Reuver en Somcren geeft recht op deelname aan de nacompetitie. Toch vlot het de laatste weken niet echt. In de competitie werden onnodig veel punten gemorst en afgelopen zondag werden de voet balsters in een derby tegen SSS'18 uit Overloon (1-2) uit liet bekertoernooi gekegeld. In de competitie werd nog twee keer gewonnen van SSS'18, in de kwartfinale van dc beker ging het echter mis. "Heel jammer. Ik heb vorig jaar in de bekerfinale gespeeld en dat was een heel leuke ervaring. Maar zondag zat het er gewoon niet in. Het gaat de laatste weken moei zaam. We hebben verschillende bles sures binnen het team en enkele mei den die niet honderd procent lit in het veld staan. Dat merk je toch terug in de resultaten." Ze kwant in het bekerduel ook niet ongeschonden uit de strijd. Na een forse tik op haar enkel werd ze een kwartier voor het einde vervangen. Twee dagen later heeft ze nog een behoorlijk ei op de voet. Verzorgster Lien Philipsen moet haar deze week dan ook oplappen. Het is nog de vraag of ze zaterdag aan de aftrap ver schijnt voor het eerste duel in de nacompetitie. "Het is verschrikkelijk balen. Ik doe er alles aan om zaterdag te spelen. Na de wedstrijd heb ik de enkel meteen gekoeld, 's avonds het been hoog gehouden en met zalf ingesmeerd. Ik hoop gewoon te spe len tegen De Zwaluwen." Koelen, been hoog houden, zalfjes, menig profspeler verzorgt bij een blessure zijn lichaam minder goed. Het tekent het fanatisme van de zeventienjarige voetbalster. Janine Rongen wil ten Janine Rongen (links) actie in bel bekerduel tegen koste van alles nacompetitk Al beseft ze dat het geen m worden om in een vierkampi plaats binnen te halen: "Het 2 twijfeld drie sterke tegenstai niet voor niets ook derde zijl den in hun klasse. Het is ook te voorspellen hoe het afloo we gaan er voor. proberen beste van te maken. Bovendit van zo'n wedstrijden ontzet» Als team word je er alleep n ker van." Leren doet ze niet alleqn oj Ze wil op het voetbalveld eet speler worden. Leergierig als is redelijk snel. heeft een got ditie en als rechtshalf heeft n mogen er over heen te gaan, te te zoeken "Maar mijn linl kan stukken beter. Daar oefc ook op. Ik ben nog jong en wi steeds verbeteren." Want nacompetitie ook afloopt, of ray volgend seizoen eerste o klasse speelt, Janine Rongen? de dames hogerop. "Dit tea toekomst. Een jong team met ervaren krachten waarop wi kunnen bouwen. We zijn; elkaar ingespeeld en als we le seizoenen bij elkaar kum ven, zit er zeker meer in clan de klasse. Misschien volgend al. We zullen het bij een j zeker moeilijk krijgen in klasse, maar als sporter wil je hoog mogelijk spelen." Voorzitter Chrit Joosten: "Dit is zinloos geweld" De scheidsrechters uit de kring Horst-Venray zaten donderdag avond na afloop van de wekelijk se training nog gezellig bij elkaar. Totdat in de kantine van Trefhove een telefoontje binnenkwam over de gebeurtenissen in Someren. Joep Bus vertelde wat twee colle ga's - Jos Peeters en Jeu Verhaegh uit Kronenberg - die avond was overkomen. Arbiter Verhaegh en zijn assistent Peeters werden gemolesteerd door een uitzinninge groep 'supporters' van HW Helmond Die konden het niet verkroppen dat vier spelers de rode kaart kregen en dat Verhaegh twee Helmondse doelpunten afkeur de. Het gebeurde in de verlenging bij een 1-0 voorsprong in het voordeel van Merefeldia uit Nederweert. Het was het beslissingsduel om het kam pioenschap in dc vierde klasse E. Venraynaar Joep Bus was de twee de assistent. Hij stond aan de over kant van het veld toen het gruwelijke tafereel gebeurde. De spelers begon nen met de handtastelijkheden waar na liet publiek het veld oprende en de twee leidsmannen flink toetakel de. "Ik zag het gebeuren. Ik ben er meteen op afgerend", vertelt Bus. "Ik heb nog nooit zo hard gerend. Met twee politieagenten heb ik met mijn vlag geprobeerd de menigte weg te Op donderdag 15 mei wordt de twee de wedstrijd gespeeld voor dc nacom petitie in de 4e klasse G en H. SSS'18 tegen DVG begint om 19.00 uur. Dc eerste wedstrijd in Liempdc eindigde in 1-1. jagen. Het waren er wel vijftig of zestig. Het was verschrikkelijk wat er gebeurde. Terwijl mijn twee collega's op de grond lagen schopten ze gewoon door. Het was bij de beesten af. Ik dacht ze worden dood getrapt..." Bus heeft wonderwel geen klappen opgelopen. Maar de geestelijke scha de is ook bij hem groot Bang is hij niet geweest. "Daar had ik geen tijd voor om aan te denken. Ik wilde alleen maar mijn collega's helpen Dat beeld van hoe zij daar op dc grond lagen dat raak ik nog niet kwijt. Ik slaap nog steeds slecht. Ik ben wel weer aan het werk maar het gaat nog niet goed. Dat beeld komt steeds weer terug. Dagelijks heeft de Venraynaar - die al veertien jaar fluit - contact met Pee ters en Verhaegh. De twee hebben last van diverse kneuzingen en zitten thuis. Het gaat niet best. De drie ken nen elkaar al jarenlang en zijn goede vrienden van elkaar geworden. En ze proberen elkaar er nu bovenop te hel pen. Joep Bus wil over de wedstrijd en het hoe en waarom de vlam zo in de pan sloeg niets kwijt. Dat is in handen van de KNVB en de tuchtcommissie, zegt hij. De Venraynaar denkt er niet over te stoppen met fluiten. "Alhoe wel ik zoiets ergs nog nooit heb mee gemaakt. Maar het fluiten is mijn hobby. Daar kan ik mijn hele ziel en zaligheid inleggen. Daarom ga ik gewoon door." Chrit Joosten uit Overloon is voor zitter van de scheidsrechtersvereni ging Horst-Venray. Hij was donderdag ook in clublokaal Trefhove toen het slechte nieuws binnenkwam. Vri|dag- middag zocht hij beide arbiters thuis in Kronenberg op. De klap is ook hard aangekomen bij de anders scheidsrechters. "Deze molestatie waarbij er twee van het arbitrale trio betrokken zijn is wel heel extreem. Ook omdat hel om zo'n grote groep mensen ging. Het is zinloos geweld. Geestelijk is dit bij hen heel hard aan gekomen. Ook de vereniging heeft het overvallen want de onderlinge band is groot. Voor iedereen komt het nu heel dicht bij." De scheidsrechtersvereniging doet er alles, aan om nieuwe arbiters te werven. Joosten leidt zelf ook jonge cursisten op en probeert ze enthou siast te maken voor hel fluiten. "Dit is de zoveelste negatieve publiciteit Dit maakt het weer moeilijker om het scheidsrechterskorps uit te breiden." Joosten weet dat Peeters e cgh thuis veel steunbetuigin vangen. Ook van collega's, hen goed. Maar de klopparï mei in Someren zal voorlopi hoofden blijven rondspoken, chaos op het veld en de uitei de meningen zal het een gn zaak worden waarbij veel gehoord gaan worden. Ook trale trio zal om verklaringen gevraagd. "Het zijn twee echt isten die al heel lang fluiten, niet of zij hun hobby nu o Alhoewel ik dat wel zou begrijpen. Maar dat is een pn zij zelf moeten doormaken. nen alleen ons medeleven tonen onderling veel over praten.' Merselo heeft een nieuwe trainer gevonden. Het bestuur van df deklasser kwam afgelopen donderdag tot overeenstemming flï? Delauw. De oud-yenraynaar - hij woont ondertussen in Gemcrt - kan bogen voetbalervaring. Hij speelde bij Helmond Sport, Panningen en Ven» t rainer was hij onder meer actief bij Bclfeklia, Stormvogels en Witten Zijn laatste klus was een paar jaar geleden de A-jcugd van Panningen.31 ge privé-omstandigheden trok Delauw zich daarna terug uit het trainö reldje. Totdat Merselo zich onlangs meldde. "We hebben een aangd gesprek gevoerd", zegt voorzitter Theo Zegers. "Het enthousiasme s® van hem af. Wc zijn er uitermate blij mee dat hij onze trainer wordt.' Delauw tekende een contract vooreen seizoen. Hij volgt Geert Koet* die naar Kronenberg verkast. Saillant detail is dat Ger Delauw kornet* zoen zijn broer Picter tegenkomt die aan het roer staat bij BW27 uit wijek.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 18