ilimanjaro uitdaging voor lilitair Flip Nijs Maak kans op een gratis voorstelling Koninklijke Luchtmacht stort zich in het Parijse nachtleven iicnsT ï®,1" jheque voor ieke Lyvania GRATIS Lezing over Nieuw-Zeeland VERGROTING Volkswagen Touran Looptijd Aantal km Leasebedrag p/m Basis 1:6-16V FSI 60 maanden 15.000 km p/j 509,00 115 pk Trendline 1.9 TDI 60 maanden 25.000 km p/j 698,00 100 pk Bovengenoemde prijzen zijn op basis van Full Operational Lease. Bij Arena Lease least u al een VW Touran vanaf 375,00 per maand. Volkswagen. Wie anders? L EN Honderdvierentwintigste jaargang - week 20 - donderdag 15 mei 2003 MAAS ■aynaar beklimt hoogste berg van Afrika voor Childaid Nieuw theaterseizoen Schouwburg Venray Wie droomt er niet van een reis naar bijvoorbeeld Nieuw-Zeeland? Nijmegenaar Jan-Willem Driessen heeft zijn hart aan Nieuw-Zeeland verpand. Hij bereisde dat land meerdere malen en schreef er een reishandboek over. Zijn website www.nieuwzeelandplein.nl staat vol informatie. Op donderdag 15 mei geeft Jan-Willem een lezing in de bibliotheek Venray. Aanvang 19 30 uur. Entree is 3,00 per persoon. Betalen kan op de avond zelf. Aanmelden voor de lezing liefst vooraf aan de balie, telefo nisch (0478 581970) of via e-mail obvenray@obvenravnl De lezing wordt georganiseerd in het kader van de weken van het reisboek die dit jaar van 7 t/m 27 mei georganiseerd worden. In de bibliotheek ligt het grote aan bod reisgidsen, cd-roms, romans, taalgidsjes maar ook bijvoorbeeld boeken over architectuur in Nederland en andere landen tij dens de themaweken ;ipart op tafels. Leerlingen van groep 8 van basisschool de Bongerd zijn in de ban van Afrika. Tijdens de Weken van het Reisboek laten zij in de bibliotheek hun visie op Afrika zien. Jenniskens installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email; JennlskensInstallatIe8Jowa.nl 15/21 cm bij ontwikkelen en afdrukken lllirTTFTT^r^TTKm SCHOOLSTRAAT5 5B01 BN VENRAY Schouwburg Venray presen teert het nieuwe theatersei zoen in een prachtige brochu re. De grote bekende artiesten ontbreken natuurlijk niet, maar ook zijn zij erin geslaagd een aantal nieuwe, verrassen de culturele voorstellingen te hoeken. De brochure is zowel persoon lijk aan de vaste bezoekers toege zonden als ook huis aan huis ver spreid. Wellicht bent u één van diegenen die daardoor twee exemplaren ontvangen heeft. Dat is helaas niet te voorkomen. Uit milieubewust oogpunt nodigen zij u graag uit om de tweede bro chure in te leveren bij de Schouwburg Venray. Wanneer u uw naam en adres bijvoegt, maakt u kans op een gratis voorstelling voor twee personen. Zij hebben een vijftal mooie voorstellingen geselecteerd die verloot worden onder de retourzenders. Op zon dag 18 mei, tijdens het festival Uit de Kunst, zal rond 16.00 uur de loting plaatsvinden. Dus bezoek de open dag en breng uw tweede brochure mee naar de Schouwburg. Bij de kassa liggen voorbedrukte invulstrookjes die u samen met uw brochure bij de kassa kunt inleveren. Zondag 18 mei van 12.00 tot 16.00 uur organiseren Kunstencentrum Jerusalem en de Schouwburg Venray het festival Uit de Kunst. Dit festival kan gezien worden als de start van het culturele seizoen in Venray. Naast de eigen presentaties vinden er ook presentaties van amateurver enigingen plaats. Kunstencentrum Jerusalem (Muziekschool, Vrije Academie en Balletschool) en de Schouwburg Venray houden open dag. Van zowel het Kunstencentrum Jerusalem als ook de Schouwburg Venray zijn de nieuwe brochures 2003/2004 uitgegeven. Dus tij dens de open dag is er ook volop gelegenheid om in te schrijven voor lessen, cursussen en/of theatervoorstellingen. In de Schouwburg staan de foyer, de theaterzaal en theatercafé De Artiest ter beschikking voor pre- Subside ïmen Deuren Serres Tsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Bijzondere voorstelling met Liesbeth List 50 mensen die verbon- üjn aan Defensie in d, hebben de afgelopen aar de hoogste berg van de Kilimanjaro, immen. Het doel was om jn te zamelen voor de kin van Afrika en om istzijn te creëren voor de nd waarin deze kinde- erkeren. Tot nu toe is het me bedrag van 400.000 opgehaald. Flip Nijs uit is één van de achttien indse militairen die proberen via een beklim- ivan de 5896 meter hoge nog meer geld binnen te voor deze kinderen. Nijs (48) is werkzaam op iep Geleide Wapens in :el. Toen de militair in het idsblad Oplinie' een las waarin vrijwilligers gevraagd voor de beklim- n de Kilimanjaro, gaf Nijs ip. De beklimming van de 9 tot en met 20 juni) georganiseerd door id, een humanitaire organi- wordt gevormd door vrijwilligers en iiepersoneel die hebben rt voor projecten voor inderen in Afrika en deze ondersteunen zodat ze Itinueerd kunnen worden, imeld geld wordt besteed atkinderenprojecten in de inwijken van Nairobi. De idigheden in deze sloppen- zijn erbarmelijk slecht; 250.000 mensen leven er ^mistroostige omstandighe- deze sloppenwijken is een lurend gebrek aan voedsel iter. Medicijnen zijn er bij- schaars. LESPOGRAMMA jldaid heeft een Iesprogram- jjgezet voor de kinderen uit bppenwijken van Nairobi, Zij in samenwerking met f Pat O'Toole en de Holy t Fathers en zuster Mary Jn van de Mercy Sisters. Mary [bekend als de moeder ia van Afrika. Beide weldoe- Ëerken keihard in de slop- Flip Nijs: "De expeditie is een hele uitdaging. penwijken om deze kinderen te helpen. Duizenden kinderen, sommige met hun familie, andere ont heemd en wees, hebben dringend hulp nodig voor voedsel, kleding, sanitair, huisvesting, onderwijs en training. Bovendien worden wezen in pleeggezinnen geplaatst en voorzien van kleding, een bed en kookgerei. Alle leden van Childaid zijn vrij willigers en ontvangen geen sala ris. Geld blijft echter een continu probleem. De beklimming van de Kilimanjaro in juni 2003 staat dus centraal voor hun welzijn. De beklimming duurt zes dagen. De rest van de tijd wordt gebruikt om tussen de verschillende landen te reizen. Tevens is bij de expeditie inbegrepen een bezoek aan de sloppenwijken van Nairobi. Flip Nijs, die net terug is uit Zuid- Turkije waar de Groep Geleide Wapens het land beschermden tegen mogelijke raketaanvallen uit Irak, gaat zich de komende weken goed voorbereiden op de expedi tie. "De reis is een hele uitdaging, maar ik ben er klaar voor. Iedereen bereidt zich op z'n eigen manier voor, ik ben van plan om nog wat extra te fitnessen en te wandelen. Kilometers maken, dat is nu het belangrijkste. Want zes dagen klimmen in ijle lucht: je conditie moet goed zijn anders haal je het gewoon niet." De deelnemers aan de vorige vier beklimmingen waren erg onder de indruk van de armoedi ge omstandigheden waaronder de bewoners moeten leven. Iedere deelnemer dient een bedrag van 4000 euro aan sponsorgeld bin nen te halen: Dit geld gaat direct naar het Straatkinderen Fonds. STEUN STRAATKINDEREN Wilt u het project ook onder steunen? Dat kan! Stort uw bijdra ge onder vermelding van expedi tie Kilimanjaro op gironummer 1933098. Wilt u liever doneren op iemand persoonlijk? Surf dan naar www.afmp.nl en klik op de foto van de Kilimanjaro. Onder het kopje 'Wie zijn wij' ziet u alle deelnemers. U kunt iemand spon soren door de naam bij uw over schrijving kenbaar te makep. Op de geldbarometer op de site kunt u zien hoeveel geld er al bin nen is en hoeveel geld er al bin nen is en hoeveel er nog binnen moet worden gehaald. Mocht u belangstelling hebben voor eventuele sponsoring (u komt dan op de internetsite met het logo van uw bedrijf, firma, vereniging, etc.) voor een goed doel. Voor meer informatie kunt u ook contact opnemen met Flip Nijs, tel: 598471 (luchtmachtba sis) of tel: 0478-514671. sentaties van de verenigingen. Vanuit de Nederlandse succesvol le serie Zeg eens AAA komt de bezoeker Kiki Classens en Hans Cornelissen tegen. In en bij het Kunstencentrum Jerusalem staan ook verschillende podia. De pre sentaties bestaan uit optredens van diverse verenigingen en/of informatiestand van betreffende verenigingen voor amateurkunst. Het wordt een bruisende dag vol kunst, amusement en informatie van en voor de podiumkunsten in Venray. Schouwburg Venray en het Kunstencentrum Jerusalem (Muziekschool, Vrije Academie en Balletschool) houden tevens open dag. U kunt tijdens deze dag ook op beide locaties een kijkje achter de schermen nemen. In het Kunstencentrum Jerusalem kan de bezoeker demonstratielessen bijwonen en desbetreffende docent informeert graag iedere bezoeker over de lesmogelijkhe- den. In de Schouwburg Venray is er ook volop informatie over het theaterprogramma 2003/2004. Buiten op het plein voor de Schouwburg en ook op de par keerplaats voor het Kunstencentrum vinden tal van activiteiten plaats. De allerklein sten ontvangen tijdens het bezoek een kleurrijke ballon en kunnen gratis een glaasje ranja nuttigen. Voor de volwassen is er ook gele genheid genoeg om onder het genot van een drankje het festival te aanschouwen. Uw lease partner Arena Lease B.V. Leunseweg 47A, Venray. Telefoon 0478-551300, fax 0478-585696, info@arenalease.nl. Voor meer informatie: www.autoarena.nl. rketing manager Patrick I van Seacon Logistics overhandigde woens- liddag een cheque ter de van 2250 euro aan de I Lyvania Maessen. Het is bedoeld voor de ting Lyvania, die tal van s op touw zet om genoeg in te zamelen voor een 0 onderzoek naar de oor van de uitzonderlijke isselingsziekte in de her tvan het meisje, borzaak van de ziekte is nog sonbekend, ondanks jaren- ntensief onderzoek. Via een nieuroloog van het VieCuri phuis in Venray en Venlo is pen geleden al contact 1 met twee gerenommeerde jken in Los Angeles en San J die gespecialiseerd zijn in pssëiingsziekten in de herse- |Het onderzoek gaat echter circa 25.000 euro kosten en wordt niet vergoed door een Nederlandse ziektekostenverzeke ring. En de familie kan dit grote bedrag niet zelf één-twee-drie ophoesten. Tot nu toe werd een bedrag van circa 7000 euro opge haald. Het benefietgala in De Witte Hoeve leverde bijvoorbeeld 2300 euro op en tal van particulie ren en bedrijven schoten de fami lie in de afgelopen maanden, weken en dagen al te hulp. Mooi natuurlijk, maar het streefbedrag is nog lang niet bereikt! Op 23 juni wil de stichting in de Steeg in Leunen nog een keer een benefietgala op touw zetten en ze blijft bezig met het inzame len van geld voor dit goede doel. Wilt u de ernstig zieke Lyvania ook helpen? Neem dan contact op met de familie Maessen, tel: 06- 45584837 of kijk op de website www.lyvania.nl. media aandacht (bijvoorbeeld Kopspijkers, Life and Cooking) zorgt ervoor dat het orkest een perfect media apparaat voor de Koninklijke Luchtmacht is. Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht en La Vie en Rose? Een avond in een nachtclub. Een avond vol emotie, muziek en cabaret met één onderliggend thema: De Liefde, L'amour, Love. Een avond in Parijs, bij uitstek de stad van de liefde. Het publiek wordt meegenomen door de Grande Diva Liesbeth List, die alle bovenstaande elementen zal samenbrengen in een wervelende show met internationale gasten. Eerst is te zien hoe La List zich in haar kleedkamer klaar maakt voor een avond vol show. Een show waarin zij haar internationa le gasten introduceert; Coco York en Matthew Dickens (Soulshow) en Nicole Hermans (Tommy) en "M" een nieuwe podiumsensatie uit New York. Deze gerenom meerde vocalisten zullen samen met La List en het Orkest een zeer gevarieerd cabaretspectakel bren gen met wereldwijd bekende muziek. Van Brei tot de nu zo populaire Anastacia van Piano Man tot Ne me quitte pas...En dit terwijl een ballerina en haar part ner zorgen voor visueel genot op hoog niveau. Zoals ieder normaal mens moe ten ook artiesten ontspannen en tot rust komen na hun werk. Er wordt nageborreld in La Vie en Rose, er wordt gedronken, gela chen en gezongen rondom de piano. En terwijl iedereen volle dig zichzelf is delen zij een stukje van zichzelf met elkaar en het publiek. Onder leiding van regisseur/choreograaf Matthew Dickens brengt het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht weder om een theateravond om niet te missen! Arena Lease en de Volkswagen Touran hting kan uw hulp goed gebruiken Na het overweldigende suc ces van de Rockopera Tommy, begeeft het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht zich nu samen met grande diva Liesbeth List in het bruisende nachtleven van Parijs. Het publiek wordt een avondje meegenomen naar een Parijse nachtclub, waar het orkest samen met La List en haar internationale gasten een wer velende show brengt vol pas sie, vuur en veel muziek. Dat alles met één onderliggend thema dat perfect past bij de stad Parijs: De Liefde, L'Amour, Love.... De voorstel ling op woensdag 21 mei in de Schouwburg Venray begint om 20.00 uur. Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht en Liesbeth List? Liesbeth List is natuurlijk van jongs af aan de Grande Diva van de Franse chanson geweest en zeker na haar rol in Piaff, de musi cal, heeft het Nederlandse publiek haar weer helemaal in de armen gesloten. Toen het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht besloot een Frans georiënteerde theatershow te brengen was al heel snel duidelijk dat zij niemand anders dan La List als boegbeeld voor die show wilde. Na de eerste contacten ontstond er een bijzon dere band tussen beide partijen. Liesbeth en haar manager woon den bijna elke vergadering van het creatieve team bij en zo werd een wervelende theatershow samengesteld die zowel het Orkest als La List op het lijf geschreven is: La Vie en Rose. Toen Liesbeth List vorig jaar benaderd werd door het Orkest, wist ze eigenlijk niet zo goed wat ze er mee aan moest. Ook zij had bij dit Orkest de gedachte aan een militaire Kapel die marsmuziek speelde. Ze snapte dan ook eigen lijk niet dat de zalen altijd zo goed Liesbeth List schittert in een Parijse nachtclub gevuld waren en was er van over tuigd dat het publiek enkel en alleen bestond uit familie, vrien den, buren en kennissen van het Orkest die gewoon altijd als een soort groupies" met het Orkest meereisden. Dat beeld veranderde drastisch toen ze vorig jaar naar een voor stelling van Tommy ging kijken. "Ik was totaal verbijsterd, zo goed, zo mooi, zo geweldig! Fantastische muzikanten die de meest uiteenlopende muziekstij len spelen. Ook de artiesten waren van zo'n hoog niveau dat ik bijna niet wilde geloven dat ze Nederlands waren. Een overwel digende avond, en dat vond ik niet alleen maar ook de rest van de afgeladen zaal was in euforie." "Doordat ik heel nauw betrokken Jren geweest bj de ontwikkeling van deze show, is het eigenlijk ook een beetje mijn show gewor den. Dat is best uniek, want nor maal krijg je gewoon een script toegestuurd en dan doe je het, of niet. Nu heb ik samen met de pro gramma commissie van het Orkest onder leiding van Jos Pommer, het hele ontwikkelings proces meegemaakt en dat maakt het toch wel heel speciaal. Ook heb ik al samengewerkt met Matthew Dickens, de regisseur/choreograaf, een erg getalenteerde man die precies weet wat hij wil en begaafd is op het gebied van showbusiness." "Tot slot kan ik u allen aanraden naar La Vie en Rose te komen kij ken, het wordt een groot muzi kaal, romantisch spektakel, met veel zang en dans en geweldige artiesten. Ik beloof u, u zit van begin tot eind op het puntje van uw stoel!" ORKEST Al vijf jaar is het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht te vinden in de Nederlandse theaters. De eerste (logische) reactie van zowel de theaters als het publiek was "Wat moet een militair Orkest nou in het theater?". Na vijf jaar heeft het orkest alle bezwaren ruimschoots weggenó men en een vaste en gewaardeer de plaats ingenomen in het theatercircuit. Het Nederlands publiek heeft gezien wat dit orkest qua theater in huis heeft, de toer wordt steeds langer en het publiek groeit nog steeds, met als klap op de vuurpijl het succes van de rockopera Tommy vorig jaar. Ook de nog steeds groeiende

Peel en Maas | 2003 | | pagina 17