[abarestafette acred Tibets en laniel Kwartet in het fheehuis Kunst Cultuur Negende editie Venrayse Oldtimer Toertocht COLLUMN GEBOERS Vier vrouwen exposeren in Irok Streetdance The Classics spelen op Dance Night Mctdnique STÖNËS Dmberbnl 9 ALAN J3& IB De Terroristenjaagster ESPRIT moxx rika in de |)liotheek Limonadeconcert Orgelconcert Confusion in De Evenaar Teenz SELECTED DEALER Pa, j, EN MAAS Donderdag 15 mei 2003 - Pagina 15 ,gramma Schouwburg Venray jouwburg Venray heeft ende week drie interes- voorstellingen op de cul- kalenders staan. Religieu- aosen in Sacred Tibets, avond in een Parijse tclub met Liesbeth List en )rkest van de Koninklijke itmacht en cabaret pur in Cabarestafette. •red Tibets is een uniek pro- pa van Asian Performing iet tien Tibetaanse monni- aii het Dzogchen klooster in India. Religieuze dansen, ceremonies en chanten waarin Tibetaanse mantra's en gereciteerd) zijn enkele 1211 rdelen in de voorstelling. De IS| lums en decors worden in 2 looster vervaardigd. De mas- schoenen worden, na eeu- iude voorbeelden, in 0 acht gemaakt in Tibet. In de stelling een dag uit het leven Ie monniken in hun Tibetaan- 3I* ooster: de ochtendrituelen, beden, de voorbereidingen een bijzondere gebeurtenis, - e dansen, gezang, de alle- se handelingen en de afslui- ent ran de dag. De religieuze dan- lAl enkele daterend uit de 7e niSi i worden uitgevoerd in de st pure vorm. Te zien zijn lnJ rmeer de Sha Cham (dans 3j' iet heilige hert) en de black J0 lans die wordt begeleid door nge koperen horens (dungs). 1I?fl tdeze instrumenten worden mels, bellen en handt rom- bespeeld. Enkele offerritu- i mantra's werden niet eer- het westen vertoond. De uctie straalt harmonie, rust, denheid en mededogen uit. jenten die onlosmakelijk zijn widen met het boeddhisme, n avond in een nachtclub, avond vol emotie, muziek en ret met één onderliggend ia: De Liefde, L'amour, Love, avond in Parijs, bij uitstek de van de liefde. Laat u meene- idoor de Grand Diva Liesbeth die alle bovenstaande ele- jen zal samenbrengen in een :lende show met internatio- gasten. Samen met het Sstvan de Koninklijke Lucht- Alkemade en Bloemen reizen dit seizoen mee in Cabarestafette macht presenteert List een avond vol passie, vuur, internationaal cabaret en natuurlijk veel muziek. De voorstelling op woensdag 21 mei begint om 20.00 uur (zie ook het interview met Liesbeth List op de voorpagina met het tweede katern). Cabarestafette is een avondvul lende voorstelling die langs de schouwburgen toert. De vorm van de avonden is altijd hetzelfde, maar de bezetting is steeds weer anders. Dat maakt iedere avond uniek. Er kan door de theaterdi recties een keuze gemaakt wor den uit het aanbod van zeventien (nieuwe) cabarettalenten. Deze cabaretiers spelen meestal al een avondvullend programma in de kleinere zalen en Cabarestafette biedt ze de gelegenheid om een deel van hun programma in de grote theaterzalen te brengen. De avond bestaat uit drie optredens: twee van een half uur voor de pauze en een van drie kwartier erna. Deze succesvolle formule is, in de bijna vijftien jaar dat Caba restafette bestaat, altijd in tact gebleven. Enkele namen van vele cabaretiers die nu succesvol zijn en in het verleden deelnamen aan Cabarestafette zijn Brigitte Kaan dorp, Bert Visscher, Hans Teeu- wen, Theo Maasen, Lenette van Dongen, Jeroen van Merwijk, Kees Torn, Sanne Wallis de Vries, Jochem Myjer en Sara Kroos. Voor alle duidelijkheid: in tegen stelling tot de cabaretfestivals is Cabarestafette geen wedstrijd. Met de Cabarestafette reist een presentator mee. De deelnemers aan Cabarestafette 2003-2004 zijn onder anderen Alkemade en Bloe men, Wim Helsen, Renee van Bavel. vrijdag 16 mei, aanvang uur, zal het Daniel tet het vierde en laatste verzorgen in de reeks vijf strijkkwartetconcer- het Theehuis in Venray. meert maakt deel uit van ctiviteiten van de Stichting kkwartetten Nederland, groot landelijk initiatief vorig in april werd gelan- rd. ader het motto de beste strijk- [tetten op de mooiste locaties n Nederlands beste professio- strijkkwartetten concerten in ties die om hun prachtige iance en uitstekende akoes- voor dit landelijke netwerk uitgekozen. Sfeer en kwaliteit de avonden staan bij deze ierie centraal; het is dan ikkelijk de bedoeling en luisteraars elkaar na bij een glas ontmoeten in ipannen sfeer. De AVRO leeft als een van de grote fganisaties het exclusie- idrecht verworven van idelijke reeks concerten, ital concerten die in den hebben plaats gevonden iddels op Radio 4 uitge- )aniel Kwartet bestaat uit fcn Shamir en Misha Furman |Itamar Shimon altviool en Ferschtman cello. De ingen van groep 8 van tooi de Bongerd zijn in de Afrika. Tijdens De weken hei reisboek van 7 t/m 27 laten zij in de bibliotheek •fi risie op Afrika zien. De kinde- rtifj hebben werkstukken en pos- l(< gemaakt. In de werkstukken eld to hun kijk op onder ande- Partheid, het klimaat en diver- ilD Afrikaanse landen worden ;iU 'belicht. Ook zijn de kinde- j creatief geweest met lino en lóf erPrachtige zwart wit afdruk- 1 'e bewonderen. Op doek «en Afrikaanse motieven 1 hilderd. Dit heeft een unieke nai '"Kling doeken opgeleverd \l ton de diverse motieven door hei 1 prachtige kleurschakeringen jla !°Üe aandacht trekken. Dit id( jjennog veel meer is te zien in t 'ibliotheek. De bibliotheek is ni 'Pcnd dinsdag t/m donderdag ieej 1100 tot 18.00 uur, vrijdag .nd 00 tot 21.00 uur en zater- *n 11.00 tot 14.00 uur. musici ontmoetten elkaar in Tel Aviv aan de Rubin Academy of Music, verhuisden in 1976 naar ons land waarvandaan zij al snel een internationale reputatie opbouwden. Zo treedt het kwar tet regelmatig op in de Verenigde Staten in concerten en masterclas- ses onder andere aan de Universi ty of Washington of de prestigieu ze Eastman School of Music. Het kwartet organiseert tevens de jaarlijkse Daniel Muziekdagen in Zeist. Van het kwartet verschenen succesvolle Cd-opnamen met kwartetwerken van Brahms en Dvorak. Vrijdag zal het kwartet werken spelen van Beethoven (op. 18 nr.6). Dimitri Sjostakovitsj (op. 122) en Brahms (op. 51.1). Kaarten voor dit concert kosten 16, - en zijn te koop/reserveren bij het Theehuis (0478 - 513690) of bij Concertorganisatie Fred H Renirie (0478 - 582472) en indien voorradig vanaf 19 30 uur aan de zaal. Voor het volgende seizoen verschijnen binnenkort de nieu we brochures, nu al zijn abonne menten en losse kaarten te reser veren op genoemde adressen en via de website van de Stichting Strijkkwartetten Nederland: www.strijkkwartettennl PEEL EN MAAS een abonnement waard In gemeenschapshuis D 'n Oes terham in Oostrum vindt op zater dag 17 mei om 18.30 uur het limonadeconcert plaats door alle leerlingen van de Harmonie, IVM 'ers en Kinderkoor. Het pro gramma ziet er als volgt uit: IVM 'ers spelen enkele nummers, samenspelgroepje speelt een nummer, het kinderkoor zingt enkele nummers, drummers spe len op de trom, solisten laten allerlei instrumenten horen, het leerlingenorkest speelt Mini- proms met Harry Potter, K3 met Kinderkoor e.a. kinderen, Grease en het uitproberen van instru menten. Verder is er de mogelijk heid om bij de infokraam informa tie te krijgen over wat je voor mogelijkheden hebt en keuzes van instrumenten en alle overige informatie. incasso-gerechtsdeurwaarder Rectificatie In de advertentie van vorige week, betrekking hebbende op een executieverkoop, is een storende fout gemaakt door de advertentie-afdeling van Peel en Maas waardoor afbreuk werd gedaan aan de inhoud van deze adverten tie. Namens de advertentie-afdeling excuses hiervoor. Gerechtsdeurwaarderskantoor GEBOERS Pastoor Wijnhovenpark 3 5801 BZ Venray Telefoon: 0478-513513 Telefax: 0478-513900 Dit jaar is het voor het negende opeenvolgende jaar dat in Venray de Venrayse Oldtimer Toertocht wordt gehouden. De gebeurtenis heeft inmiddels een vaste plaats en vast tijdstip verwor ven: de laatste zondag van juli (dit jaar 27 juli) met het gezel lige centrum van Venray als plaats van samenkomst. Het Schouwburgplein met het Henseniusplein en de omliggende straten in het centrum van Venray zullen zich weer vullen met een groot aantal prachtige auto's De nostalgie zal weer de boventoon voeren. Prachtige oude modellen met veel chroomwerk en in veel gevallen ook heel mooie vormge vingen. Het gebruik van windtun nels in de ontwerpfase van auto's was in die tijd zeker nog geen onderwerp waar over na werd gedacht. Veel mensen kunnen nog steeds in vervoering raken als ze de stijl en de techniek van de afgelopen eeuw nog in werkelijk heid zien. Een gedeelte van de auto's welke aanwezig zullen zijn, zal zelfs van voor de tweede wereld oorlog zijn waarbij en enkel exemplaar zelfs in de richting van een respectabele leeftijd van 100 jaar toe gaat. Het uiterlijk van de auto, het geluid van de motoren, de uitstraling van het geheel, het zijn allemaal zaken waarvoor natuurlijk niet alleen de eigenaar van de auto warmloopt. Als geïn teresseerde en als toeschouwer kunt u op deze zondag ook aan uw trekken komen. Uitgaande van het aantal oldtimers die het afgelopen jaar aanwezig waren, zo'n 350 stuks, zal er dus voldoen de te zien zijn. De ervaringen van het afgelopen jaar gaven de orga nisatie weer voldoende aanleiding om de toertocht verder te ontwik kelen. Zo zullen de deelnemers ook dit jaar weer de mogelijkheid krijgen om tussen 11.00 en 15.00 uur te starten. De deelnemers kunnen een keuze maken uit drie verschillende geprogrammeerde routes met lengtes van ca. 30, 60 of 100 km. Zij kunnen dan zelf de route kiezen welke het beste bij de auto en uiteraard henzelf past. De routes worden, in tegenstel ling tot de editie van het afgelo pen jaar, nauwkeurig omschre ven. Als bezoeker en belangstellende toeschouwer heeft men de mogelijkheid om tussen 11.00 en 16.00 uur zelf te bepalen wanneer men wil genie ten van de prachtige oldtimers in het centrum van Venray. Daar naast zullen in het Noord-Lim burgse en Brabantse landschap de auto's natuurlijk op diversen plaatsen in rijdende toestand te bewonderen zijn. Behalve van de gezellige sfeer en van de vele oldtimers kunt u op deze zondag natuurlijk ook genieten door plaats te nemen op een van de vele terrassen welke er in het centrum van Venray zijn. Het geheel wordt bovendien ook nog opgefleurd door een groep enthousiaste muzikanten die hun vrolijke klanken over de pleinen zullen uitstrooien Deelname aan de toertocht staat open voor klas sieke personenauto's met een bouwjaar van 1978 of eerder. Om een juiste presentatie en aandacht vast te kunnen houden zal het bouwjaar 1978 echt bepalend zijn voor het al dan niet kunnen deel nemen. Zoals reeds eerder aange haald zullen de start-, rust- en finish activiteiten op het Schouw burg- en Hensenius plein en de omliggende straten zijn in het centrum van Venray. Voor deelna me aan de toertocht kan men inschrijven op de dag van de tocht zelf, 27 juli 2003 op de bekende plaats op het Schouw burgplein. De bijdrage per deelne mende auto bedraagt vijf euro. Ook dit jaar weer zal een publieksjury met ondersteuning van vakkundige mensen uit de oldtimer wereld beoordelen welke trotse eigenaar de wisselbe ker verdient voor de meest mooie en originele oldtimer. De prijsuit reiking zal rond half vijf plaats vin den. De organisatie is in handen van de stichting "Venrayse Oldti mer Toertocht" Indien u nog aan vullende informatie wilt over deze happening kunt u contact opnemen met: Henk Achten, tele foon 0478-585140 of Henk Wil- lems, telefoon 0478-586329. In galerie Irok in Horst expose ren vanaf zondag 18 mei vier vrouwen. Vera van Heusden, geboren te Rotterdam en afgestu deerd aan de Kunstacademie Den Haag, gaat in haar werken niet uit van een vooropgezet plan, maar zoekt vormen waarmee ze gaat knippen en plakken totdat er een compositie ontstaat die haar bevalt. Inge Sips, woonachtig in de buurt van Utrecht. Zij expo seerde met succes negen jaar geleden bij IROK. Inge is van jongs af aan gefascineerd door paarden, vooral de kracht en dynamiek van dit mooie dier. Maria de Vries, in haar atelier, omgeven door het Brabants land schap, schildert zij zowel de natuur, dieren en bloemen als ook mensen, volwassenen en kinde ren in hun relaties tot elkaar. Marieke Derks, docente en gedre ven beeldend kunstenares. Prach tige bronsjes met oog voor detail. De expositie wordt geopend zon dag 18 mei om 13-00 uur, is voor iedereen toegankelijk, en duurt tot en met 29 juni. Galerie IROK is gelegen aan de Meldersloseweg 6 in Horst. Op zondag 18 mei tijdens de open dag Uit de kunst zal Dans- vereniging Opanka zich presente ren met haar streetdancegroep. Deze treedt op in de zaal van de Schouwburg Venray om 13-15 uur. Daarna is Opanka nog te zien op het Schouwburgplein, tussen 15.30 en 16.00 uur. Tussen de optredens door is Opanka aanwe-' zig met een stand in de schouw burg. Daar is informatiemateriaal beschikbaar over de vereniging Opanka, het lesprogramma (Steet- dance, Kidsdance en Internationa le dans) en het jubileumfestival. Tevens zijn er kaartjes voor het jubileumfestival te koop, tegen de voorverkoopprijs van 7,50 (nor male prijs is 10,—). Dit festival vindt plaats op zaterdag 21 juni in de schouwburg ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van Opanka. Naast de groepen van Opanka zelf treden dan op: Sama uit Utrecht (Poolse dansen). De Marije uit Boxmeer (Zuid-Ameri kaanse dansen), Marije uit Deume (Israëlische dansen) en De Hakke- spits uit Venray (Nederlandse dan sen). Voor meer informatie; www.opanka.nl. Tijdens een Dance Night in zalencentrum Roelanzia in Yssel- steyn treden vrijdag 16 mei The Classics op. Wie kent ze niet, de grote Classics hits zoals Gimme that Horse, My Lady of Spain, Yel low Sun of Equador. Stuk voor stuk Top 40 songs uit de gouden jaren van de Nederlandse popmu ziek. Sinds enige tijd is de band rond om zanger Harrie Broens weer actief, meestal verzorgen zij optredens van zo'n 45 minuten. Echter aan de vooravond van hun nieuwe cd, die op 3 juli op de markt komt, is het de organisatie gelukt The Classics te boeken voor een avondvullend muziek programma, waarbij de bandle den 2,5 uur voor hun rekening nemen. In samenwerking met de DJ's van Dynamic Drive In Show uit Venlo, verzorgen zij een te gekke muziekavond, waarbij u alle grote hits uit de jaren '60 - '70 weer hoort. Uiteraard mag er gedanst worden. De avond start om 21.00 uur, de zaal is open om 20.00. Zondag 18 mei zal er in de Grote Kerk in Venray weer een orgelconcert worden gegeven. De uitvoerende organist is Ruud Huy- bregts, verbonden aan de Stads kerk St. Catrien in Eindhoven. Behalve organist is hij ook diri gent van het Eindhovens Vocaal Ensemble, waarmee hij o.a. de Matthaus Passion en de Hohe Messe van Bach uitvoerde. Het orgelprogramma omvat werken van o.a. Bach (Barok), Saint-Saëns (laat-romantiek) en Massiaen (modern). Rijk geva rieerd dus. Meer informatie over de te spelen werken vindt u in het programmaboekje. Het concert begint om 16.00 uur en duurt ongeveer één uur. De toegang is vrij. De jazzformatie Confusion speelt op zondag 18 mei in café De Evenaar in Venray. Het con cert begint om 17.00 uur. Confusion is de jazzformatie van Evert Hoedt, docent saxofoon aan de muziekschool van Venray. Confusion speelt fusion: stevig swingende, funky jazzrock. Op het repertoire staan stukken van 'vette' fusionbands als de Mike Stern Band, Brecker Brot hers, James Carter, Dave Weckl Band. Maar ook standards van Weather Report, Yellowjackets en Koinonia. Confusion is beslist niet alleen interessant voor kenners; hun 'prettig gestoorde' part)' time jazz zal ook de rest aanspreken! Evert Hoedt - saxen, Markoen Flos - gitaar, Jan Keeris - toetsen, Ben van Kemenade - bas, Toep van Kemenade - drums. Meer info over de band vind je op www.confusion.be Op zaterdag 17 mei is er een Hawai-party door en voor de jeugd van Vierlingsbeek en oms treken. Behalve goede muziek, hapjes en drankjes is er ook nog een beachvolley- en voetvolley- competitie. De avond aan de Gro testraat 18a in Vierlingsbeek begint om 20.00 uur. Teenz is een onderdeel van stichting JOC Vier lingsbeek en de activiteiten zijn bedoeld voor middelbare school- jongeren t/m 16 jaar. men MEN Bassl - casual tear lor men bleek 82. venray tel 0478 - 512306 I Schouwburg Venray kunstencentrum Jerusalem Zondag 18 mei Festival 'Uit de Kunst' Van 12.00-16.00 uur organiseren de Schouwburg Venray en Kunstencentrum Jerusalem het festival 'Uit de Kunst'. Dit festival kan gezien worden als de start van het culturele seizoen in Venray. Naast eigen presentaties op 5 podia; in de Schouwburg de grote zaal, foyer, theatercafé 'De Artiest' in de aula zijn doorlopend optredens, buiten bij het Kunstencentrum is een podium voor bandjes opgesteld. Ook kan het publiek demonstraties (dans, muziek en beeldend) bijwonen en veel amateurverenigingen zijn present. Dus een kunstzinnige dag voor iedereen met veel informatie en inschrijfmogelijkheden voor cursussen en theatervoorstellingen. Graag tot 18 mei! Schouwburg Venray, telefoon 0478 530999 Boekrecensie in Peel en Maas De Terroristenjaagster is het uitzonderlijke verhaal van een in Irak geboren joodse vrouw, die undercover ging om te infiltrereren in radicaal isla- mitsche groeperingen. Nadat haar vader op last van Saddam Hoessein in het openbaar wordt opgehangen op verdenking van spionage, vlucht 'anoniem' vanuit Irak via Iran naar Israël. Jaren later raakte ze, in de Verenig de Staten, als medewerkster van een bureau voor terrorisme bestrijding betrokken bij het inlichtingen werk. Verborgen onder een burqa gaat ze underco ver naar mos keeën en verga deringen van verdachte islami tische organisa ties. Zo ontdekt zij onder andere een netwerk waarmee steenrijke Saudiërs via liefdadigheidsorganisaties en bedrijven in de Verenigde Staten miljarden dollars doorsluizen naar al-Qaida en andere terreurgroe pen -informatie die de FBI jaren lang onder in een bureaula laat verstoffen en pas na 11 septem ber 2001 serieus neemt... De terroristenjaagster is het fas cinerende en aan grijpende verhaal van een vrouw die zichzelf en haar gezin in levensgevaar bracht met maar één reden: de wereld behoeden voor de terreur van radicaal isla mitische terroris ten. Dit prachtige boek is een uitga ve van uitgeverij Sirene en is ook te koop bij boek handel Van den Munckhof in Ven ray. Prijs: 18.95 euro. - p8 ERRORISTEN JAAGSTER

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15