niorenorkest Venray aar jubileum in Horst óuth at Risk koppelt olwassenen aan isicojongeren ij 1 Omzet Flora Holland met vijf procent gestegen I LENSSEN na Demonstratie over fotobewerking Internet Moederdagactie "O 1 Bijenwacht Venray Snelheidsduivel Inbreker aangehouden Dorpsraad Oostrum Slachtofferhulp Goed gewicht in zicht IJ delers Vrijwilligers Snelheid SS O (0478)539020 showroombezoek Stayerhofweg 2b öp™k Wanssum 10 mei bestaat het Senio- irkest Horst e.o. tien jaar lat zal op gepaste wijze veel muziek worden erd. Het Seniorenorkest it e.o. telt momenteel 24 n en staat onder leiding dirigent W. Faasen uit in jaar geleden werd gestart zestien oprichters, waarvan mog twee steeds trouw lid De doelstelling van het st is om op recreatieve wijze amusement te brengen door het verzorgen van muzikale optre dens voor de gehele gemeen schap onder andere culturele middagen, muziekfestivals en soortgelijke evenementen. Ook wordt er veel gemusiceerd in ver pleeghuizen, bejaardencentra etc. om zo de bewoners een gezellige middag/avond te bezor gen. Het veelzijdige repertoire van dit orkest (meer dan 90 num mers) bestaat uit dansmuziek, Het jubilerende Seniorenorkest Horst populaire nummers en stem- Venray e.o., Seniorenorkest De mingsmuziek. Verder enkele klas- Keverberger Muzikanten, Senio- sieke nummers voor het opluiste- renorkest VTO Deume en Senio ren van kerkdiensten. renorkest Groot Someren. Het tienjarig jubileum wordt gevierd op zaterdag 10 mei in de aula van het Dendron College, Gebr. Van Doornelaan 124 in Horst; aanvang 13 30 uur. Op deze middag wordt een muziek festival georganiseerd, waarvoor de volgende seniorenorkesten zijn uitgenodigd: Seniorenorkest Deze orkesten zullen een optreden verzorgen waarvoor genodigden en ouderen uit Horst en omgeving zullen worden uit genodigd. Verder is elke muziek liefhebber van jong tot oud van harte welkom. De entree is vrij en koffie met vlaai of een drankje staat klaar. SN MAAS Donderdag 8 mei 2003 - Pagina 7 Uitl emand zegt dat het lakkelijk is, maar dat de "(kernjongeren die deel- :n aan het project Youth Isk anders naar zichzelf hun situatie gaan kijken, 'én ding dat duidelijk is. rig jaar ging dit project ir het eerst van start in lord Limburg, op dit iment wordt het tweede igramma opgestart. én 'harde' aanpak, (lees: zelf- Ifrontatie) plus een een-op een begeleiding zijn enkele uit gangspunten van dit programma waarin ontspoorde jongeren geleerd wordt hun leven een andere wending te geven, moge lijkheden voor de toekomst te creëren, kortom alles weer op de rails te krijgen, onder het motto: Je toekomst?...die bepaal je zelf! Als vrijwilliger steun je samen met andere vrijwilligers deze jongeren. Door deze samenwer king wordt de gemeenschap wanneer betaal je makelaarscourtage? Makelaarscourtage is het loon dat de makelaar verdient door te bemiddelen bij verkoop of aankoop van onroerende zaken zoals huizen of grond. De regel is dat de opdrachtgever de makelaar betaalt. In de meeste gevallen heeft de verkoper een makelaar ingeschakeld om hem te helpen zijn woning te verkopen. Hij I betaalt dus de courtage. De makelaar behartigt dan dus vooral het belang van de verkoper. Steeds vaker komt het voor dat ook de koper een makelaar inschakelt om hem bij te staan bij de aankoop. Voor deze dienst betaalt de koper. LMV NVM waarin jij leeft veiliger. Youth at Risk (YAR) biedt jongeren tus sen de 16 en 21 jaar een inten sief hulpverleningstraject, waar bij ze ondersteund worden door vrijwilligers in hun eigen omge ving, voor de duur van negen maanden. Het traject is opge bouwd uit drie fasen. Geduren de de eerste drie maanden wor den probleemjongeren benaderd en gemotiveerd om deel te nemen. Het zelf willen, het verantwoordelijk zijn voor jezelf en je toekomst en het uit eindelijk doorzetten, vormen de basis. Het gaat om jongeren die ten gevolge van drugsgebruik, (klei ne) criminaliteit e.d. voor over last zorgen. Ze zijn meestal bekend bij politie en hulpverle ningsinstanties, hebben proble men op meerdere gebieden en hebben vaak een negatief zelf beeld: niets of niemand kan hen helpen, denken ze. Daarnaast richt YAR zich op jongeren die alle vormen van hulp en zorg weigeren, de zgn. 'zorgmijders'. Tot slot is er de groep die geen overlast veroorzaakt maar wel in de problemen dreigt te komen. Jongeren die deelnemen aan het traject van YAR stellen bij het begin van het project voor zich zelf drie doelen die ze willen bereiken. Dat kan variëren van bijvoorbeeld 'weer op goede voet komen te staan met mijn ouders' tot 'betere schoolpresta ties leveren, een baan of woning zoeken' of 'stoppen met drugs'. Doordat de jongeren volledig gaan voor hun doelen en verant woordelijkheid blijven nemen voor hun eigen gedrag realise ren zij hun eigen toekomst. Na deze wervingsfase volgt de intensieve trainingsweek, de zogenaamde 'residentie'. Hierin wordt als het ware de basis voor het gehele programma gelegd. Deze residentie voor deelne mers, vrijwilligers en professio nele begeleiders is bijzonder intensief. Er wordt veel gepraat maar daarnaast wordt geleerd om te gaan met zaken als discipline, je aan je woord houden, samen werken en grenzen verleggen. Na de residentiële week wordt er negen maanden gewerkt (ver volgtraject) aan het behalen van door de jongere gestelde doelen. Dat gebeurt onder begeleiding van een getrainde vrijwilliger (Committed Partner), een con tactpersoon, die de jongere coacht. Youth at Risk zoekt mensen die geloven in een toekomst voor deze jongeren. Die willen begeleiden en coachen, want de begeleiding door vrijwilligers maakt een essentieel deel uit van het project. Betrokkenheid is daarbij belangrijker dan erva ring. Natuurlijk gebeurt dat niet onvoorbereid. Als vrijwilliger krijg je een gedegen ondergrond in de vorm van een verplichte, maar uiteraard gratis workshop (2 t/m 4 mei). Tijdens de inten sieve trainingsweek (residentie; van 21 t/m 29 juni) worden de Committed Partners gekoppeld aan de jongere die zij in het ver volgtraject gaan begeleiden. Ben je geïnteresseerd sms dan 'Meer info je naam' naar 06- 12797868, bel naar Rubicon Jeugdzorg 077-3510541 of mail l.vandenhengel@rubicon-jeugd- zorg.nl en dan vertellen ze je graag meer over het werken als vrijwilliger binnen hét project Youth at Risk! Ook hebben ze op woensdag 7 en 21 mei en 4 juni een infor matieavond van 19.00-21.00 uur, Kaldenkerkerweg 56, Venlo (pand Wel.kom). Iedereen is van harte welkom. C#f P4Y" in USli- -C£ UJÉitifc TM, tijm FloraHolland kijkt terug op een uitstekend 2002 waarin een omzetgroei van vijf pro cent is behaald waarmee de totaalomzet op 1,9 miljard euro komt. Het nettoresultaat bedraagt twee miljoen euro. Het marktaandeel van Flora- Holland steeg naar 53,5 pro cent. In het komende jaar investeert de bloemenveiling 45 miljoen euro onder meer in huisvesting van klanten en in logistieke dienstverlening. Voor 2003 verwacht FloraHol land een lichte omzetgroei en een nettoresultaat van 4,5 mil joen euro. Dit maakten bestuur en directie deze week bekend tijdens de perspresentatie van de jaarcijfers van FloraHolland. Na winsttoe voeging is het risicodragend ver mogen circa 40 procent. Alhoe wel dit een gezond uitgangspunt is, werken bestuur en directie aan een verdere versterking de komende jaren om de ambitieuze toekomstplannen te realiseren. De omzet in snijbloemen steeg in 2002 met 3,9 procent naar een totaalomzet van 1,3 miljard euro. De kamerplanten stegen met 8,4 procent naar 462 miljoen en de tuinplanten met 3,4 procent naar 121 miljoen. De afzet via de 26 veilingklokken steeg met 3,4 pro cent en via het landelijke Bemid delingsbureau met 9,3 procent. FloraHolland heeft in 2002 haar elektronische dienstverlening uit gebouwd. Inmiddels wordt 125 miljoen euro omzet gerealiseerd door open op afstand (elektro nisch inkopen) en is bij 80 pro cent van de aangeleverde produc ten de informatie elektronisch aangeleverd. In 2002 heeft FloraHolland samen met haar klanten, 80.000 m2 nieuwe bedrijfshuisvestiging. gerealiseerd. Vorig jaar werden 400 nieuwe sierteeltproducten geïntroduceerd en daarmee is Flo raHolland koploper op het gebied van noviteitenintroducties. FloraHolland heeft vijf markt plaatsen nabij de belangrijkste sierteeltproductiegebieden. Twee ervan zijn exportveilingen en drie zijn gericht op de regionale markt. Jaarlijks worden er 7 mil jard stuks bloemen en planten via klokken en Bemiddeling ver kocht. Binnen dit netwerk van veilingen levert FloraHolland haar logistieke diensten. Handelaren kopen op diverse centra in en inmiddels voeren zo'n 500 Flora- Hollandleden in toenemende mate aan op meerdere vestigin gen van FloraHolland. Dit heeft te maken met de vraag uit de markt en de verdergaande schaalvergro ting en specialisme zowel aan leveranciers- als een afnemerszij de. Voor FloraHolland vergen deze ontwikkelingen aanpassingen in haar dienstverlening. Voorraad staat bij de kweker op de tuin en de handel wil gedurende 24 uur per dag, via de veiling, uit die voorraad kunnen putten. Kortere doorlooptijden leiden tot 'vaker, vlugger en verser'. Dit vraagt om tracking tracing en standaardi satie van transport en verpak kingsmiddelen. "Grootschaligheid in sierteeltke ten neemt grote vormen aan die verder gaan dan de traditionele samenwerkingsvormen zoals we die tot nu toe zagen", constateer de bestuursvoorzitter Kees Mos- tert van FloraHolland. Hij ziet deze ontwikkeling in bedrijfsom vang, in financieringsvormen en in commerciële samenwerking. Ter illustratie, op FloraHolland wordt inmiddels zo'n 10 procent van de totale omzet van FloraHol land gerealiseerd door zo'n dertig clusters van kwekerijen. Mostert haalde aan dat er samenwerkings verbanden tussen kwekers ont staan die vergaand samen willen ondernemen. Die samenwerking ziet hij ook terug bij ondernemers die hun bedrijf willen beëindigen en gezamenlijk ruimte creëren voor nieuwe grootschalige bedrij ven, onder meer in het Westland. Op FloraHolland worden sier teeltproducten verhandeld via vei- lingklokverkoop en via bemidde ling (contractverkoop) worden verhandeld. Marktleider FloraHol land heeft vijf vestigingen ver spreid over het land. Deze liggen nabij sierteeltproductiegebieden, in Naaldwijk, Rijnsburg, Bleiswijk, Venlo en Eelde. In totaal werken er bijna 3000 medewerkers bij FloraHolland. HCC Noord Limburg presen teert in samenwerking met de Multimedia-gg een grote lezing en demonstratie over het scannen en bewerken van foto's met Photoshop op vrij dag 16 mei in 't Stekske in Venray. Foto's bewerken met de computer is de laatste jaren zeer populair geworden. Veel mensen willen hun foto's en dia's in scannen om de hele verzameling ineens op de compu ter of de televisie te kunnen bekij ken, of een foto zelf groot uit te kunnen printen. En mischien kan die ene mislukte foto dan nog een beetje worden gecorri geerd. Het met de computer bewerken van foto's wordt al jaren toegepast in de grafische industrie. De apparatuur die hiervoor nodig is, is de laatste jaren sterk verbeterd en vooral betaalbaar geworden, waardoor het profes sioneel bewerken van foto's ook binnen het bereik van de thuisge bruiker is gekomen. Photoshop is een veelgebruikt programma om foto's te bewerken en biedt tal van mogelijkheden om foto's te bewerken. Hiervoor beschikt het programma over diverse filters en tools om foto's te kunnen corrige ren en te vervormen met speciale effecten. Zo kunnen de kleuren van een foto of een deel ervan worden gewijzigd, kan men de helderheid en het contrast veran deren en met filters de foto 'oud' laten lijken of vervagen. Bijzonder aan het programma is het gebruik van verschillende lagen waar de verschillende onderdelen van een project in komen te staan. Deze lagen bieden de mogelijkheid om verschillende bewerkingen op de foto toe te passen zonder dat de foto onherstelbaar veranderd wordt. De lezing en demonstratie zullen worden gegeven door iemand van de Multimedia-gg die zeer ervaren is op het gebied van fotobewerking en fotografie. Aan bod komen o.a. De verschillende soorten scanners, wat de kwaliteit van een scanner bepaalt en waar op gelet moet worden om een goede scan te kunnen maken. Ook het nabewerken van foto's komt ruim aan bod, waarbij een aantal van de vele mogelijkheden van Photoshop gedemonstreerd worden. Dit varieert van het maken van een aantal correcties en het gebruik van enkele specia le effecten tot het maken van composities. Tevens zal worden uitgelegd waaom men zo min mogelijk correcties en speciale effecten op de foto's moet toepas sen om een zo goed mogelijk resultaat te krijgen. Tenslotte worden er een aantal voorbeel den van bewerkte foto's getoond die op een professionele kleuren printer zijn uitgeprint en opvallen door hun zeer goede kwaliteit, waarna ruim gelegenheid is tot het stellen van vragen. De bijeen komst in 't Stekske, Kruidenlaan 161 in Venray, begint om 19.30 uur. Iedere tweede zondag van mei, dit jaar 11 mei, wordt Moederdag gevierd. De meeste vaders en kinderen willen moeders graag in het zonnetje zetten met een leuk cadeautje maar vaak is het een opgave om een geschikt presentje te vinden, daar heeft Intratuin een leuke actie voor bedacht. Via hun website (www.intra- tuin.nl) kunnen moeders, hun kroost een hint geven met cadeausuggesties. Ze kan kiezen uit een drietal categorieën, name lijk cadeaus voor binnen, voor buiten of accessoires, waar alge mene cadeaulijsten zijn samenge steld. De cadeaus lopen uiteen van decoratieve fotolijstjes, zomerse parasollen en comforta bele fleece-truien voor frisse zomeravonden. Haar wensenlijst- je kan ze. vergezeld met een leuke tekst, mailen naar haar gezinnetje zodat hun een speurtocht naar het leuke cadeautje wordt bespaard. Natuurlijk worden de rollen met Vaderdag, zondag 15 juni, omgedraaid en mogen alle vaders hun wensenlijstje via de Intratuin- website kenbaar maken. Zoals ieder jaar zal ook in 2003 de Bijenwacht paraat zijn om bij overlast van een bijenzwerm en/of hommelnestje in b.v. een nestkastje, zich hierover te ontfer men. Het gaat alléén om vrijhan- gende bijenzwermen; dus niet in de spouwmuur e.d.! Bij overlast van wespen (en bijen op andere plaatsen) dient men zich te wenden tot een erkend bestrijdingsbedrijf. Dit is het gevolg van de nieuwe wet op toepassing van bestrijdingsmidde len; hierdoor mag de imkerver eniging deze middelen niet meer toepassen.Beschikbaar zijn: voor Venray: Jan Weys, gebied Leunen en Venray, tel. 585806 (tussen 12.00 en 13 00 uur en na 18.00 uur); Ad Meurs, gebied Venray, tel. 512537; Piet Michels, gebied Ysselsteyn, tel. 0493-529511; Wim Jacobs, gebied Oostrum, tel. 585652 (na 18.00 uur). PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur In de nacht van zaterdag op zondag is het rijbewijs en de auto van een 38-jarige Venraynaar in beslag genomen. De politie zag de man met hoge snelheid over de Middenpeelweg rijden richting Kessel. Daarbij werden snelheden geconstateerd van 170 km per uur. De man kon op de Napole- onsbaan bij Neer tot stoppen wor den gebracht. Proces-verbaal is opgemaakt. De officier van justi tie zal bepalen wat er met de auto gaat gebeuren. Een 46-jarige bewoner van het Lenteklokje en zijn 18-jarige zoon hebben in de nacht van zaterdag op zondag een 45-jarige man uit Pilchowice (Polen) aangehouden die bij hen in wilde breken. De mannen werden 's nachts wakker van het geluid van een ruit die vernield werd. In de tuin zagen zij de verdachte staan. Na een korte achtervolging konden zij hem aanhouden en aan de politie over dragen. Die heeft de man voor verder onderzoek ingesloten. De Dorpsraad Oostrum ver gadert op dinsdag 13 mei in zaal D'n Oesterham. De verga dering is openbaar en begint om 20.00 uur. Op uitnodiging van de Dorps raad zullen burgemeester J.Waals en de wethouders van de gemeen te Venray aanwezig zijn. Op de agenda staat onder andere de Per spectiefnota 2002 - 2006, pro gramma B W, bestemmingsplan Oostrum, bestemmingsplan bui tengebied Oostrum, enquête woningbehoefte Oostrum, moge lijke uitbreiding met resocialisatie afdeling Tbs-kliniek buiten de gesloten setting, toekomst Water molen, mogelijke gevolgen per manente bewoning koopwonin gen Witte Vennen, ontwikkeling industrieterrein de Blakt en Hulst II en de rondvraag. Slachtofferhulp Nederland is een onafhankelijke organi satie die opkomt voor de belangen en rechten van slachtoffers van misdrijven en verkeersongelukken. De Bureaus Slachtofferhulp vor men samen met het Fonds Slachtofferhulp, Slachtoffer hulp Nederland. Dagelijks zet ten ruim 1600 vrijwilligers verspreid over dertien regio's zich in voor de opvang van slachtoffers. Bureau Slachtofferhulp Noord en Midden-Limburg, vestigings plaats Sittard, maar ook werkend vanuit o.a. Venlo en Gennep, is op zoek naar mensen die op een zinvolle manier invulling willen geven aan hun vrije tijd. Mensen met het hart op de juis te plek, die goed kunnen luiste ren, die ongeveer tien uur per week flexibel inzetbaar zijn en van afwisseling houden. Zij heb ben veel te bieden: een uitgebrei de basistraining, interessant en gevarieerd werk, intensieve bege leiding, aardige collega's en een fijne werksfeer. Daarnaast nog een grote mate van zelfstandig heid en verantwoordelijkheid, een ruim aanbod aan deskundig heidsbevordering en een goede onkostenvergoeding. In september 2003 gaat er, voor de regio Noord- en Midden-Lim burg, in Vënlo een nieuwe basis cursus van stan. Als u zich wilt inzetten voor uw medemens en denkt dat deze vorm van hulpver lening bij u past, kunt u contact opnemen tijdens kantooruren. U krijgt dan informatie toege stuurd en uitleg over de procedu re. Telefoonnummer: 0900-0101 (lokaal tarief) of 046-4203500. Met het voorjaar en de zomer in het vooruitzicht wil len veel mensen graag nog wat kilootjes kwijt. En het Groene Kruis heeft hiervoor iets de bieden: de cursus Goed gewicht in zicht. In het voor jaar start het Groene Kruis weer met deze cursus in o.a. Venray. In deze cursus, bestaande uit zes bijeenkomsten onder leiding van een diëtist, leert men de eigen eetgewoonten kennen en ook hoe deze zijn aan te passen en te beheersen. Tijdens de cursus wordt gebruik gemaakt van de zelfcontrole-methode. Er wordt veel aandacht besteed aan pro ductinformatie om zo tot een ver antwoorde keuze te komen uit het grote aanbod van levensmid delen. Daarnaast wordt er in één bijeenkomst onder deskundige leiding advies gegeven over hou ding en beweging. Voor inlichtingen en aanmel dingen kunt u contact opnemen met Bureau Klantenservice van het Groene Kruis tijdens kantoor uren, tel. 077-3209595. Eindstraat 12, tel. 581553 De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor Vizier Praktische Thuishulp vrijwilligsters voor het begeleiden van twee cliënten van de Praktische Thuishulp ter ont lasting van de mantelzorgen. Als vrijwilliger begeleid je de hulpvra ger bij het uitoefenen van diverse activiteiten zoals knutselen, zwemmen, wandelen, fietsen, winkelen, etc. in Bergen en Well. Men moet geduldig en flexibel zijn en affiniteit hebben met de doelgroep.De werktijden zijn in overleg en op woensdagmiddag. De werktijden zijn afhankelijk van de vacatures 's morgens of 's mid- dags.Meer informatie: Vrijwilli gerscentrale. Marktstraat 8. 5801 BM Venray, tel. 0478-516995, e- mail: vwcvenray@synthese.nl. Tijdens een snelheidscontrole op de Venrayseweg in Overloon zijn 32 bestuurders bekeurd. De hoogstgemeten snelheid was 109 km/uur waar 60 km is toegestaan. KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds opiueoisie

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7