faals: "Raadsdebat loet in het openbaar" lationale Voorlees!intje foor Annie Baats Aanpak kleine ergernissen werkt lulp voor 400 lachtoffers ircus Bavaria ifgelast Anjerloterij van start in Venray Kindervakantiewerk op piratenjacht Avondvierdaagse Laatste voorronde talentenshow De Kans Zorg aan Huis -I! l EN MAAS Benoeming Koos Swinkels Multiculturele Platform Auto vernield Diefstal auto Open dag Turkse moskee Fietser gewond Zijattijdr duign voor I/kkck en knitcx 4mih, i'm.i, mm Donderdag a mei ZUUi - Pagina b iale stelsel bevordert achterkamertjespolitiek e raadsvergadering van week werd enkele onderbroken voor een ufsing. Sinds de invoering het duale stelsel - een te scheiding tussen colle en raad - is het aantal orsingen flink toegeno- I, Tot ergernis van het jjek, radioluisteraars én leester Waals. raad móet in openbaarheid teren. Er dient geen uitvoe- :bat achter gesloten deuren lajjlts te vinden. Dit is niet trans parant naar de burgers toe en het komt het vertrouwen in de poli tiek niet ten goede", verklaarde Waals nadat alle fracties langer dan een half uur in beslotenheid bij elkaar hadden gezeten over de kwestie Dingüs. CDA-fractievoor- zitter Ton Teeuwen-Peeters ver ontschuldigde zich: "Het verdient niet de schoonheidsprijs hoe we vanavond beraadslagen." Niet alleen het aantal schorsin gen neemt toe maar ook de duur ervan. Om de haverklap wordt om een schorsing verzocht voor onderling beraad of om er samen met andere partijen uit te komen. Sinds de nieuwe raadsperiode is het schering en inslag geworden. Terwijl de opzet van het duale stelsel juist was dat het spannen der moest worden in de raadzaal. Maar het tegenovergestelde gebeurt. De vaak zo verfoeide 'achterkamertjespolitiek' wordt meer dan ooit toegepast. En niet alleen in de raad. De maandelijkse bijeenkomst van de fractievoorzitters met de burge meester - het seniorenconvent - vindt sinds deze raadsperiode ach ter gesloten deuren plaats. Voor heen was dit de commissie AZ (Algemene Zaken) die wel in het Openbaar vergaderde. Alhoewel deze commissie na het openbare gedeelte vaak in beslotenheid ver der ging. Dat het seniorenconvent slechts een agendacommissie is blijkt ook niet het gev&l. Steeds vaker zijn onderwerpen in de beslotenheid van het senioren convent al voorgekookt of besproken. Het duale stelstel_ heeft ook in Venray niet gebracht' wat ervan verwacht werd. Per 1 januari 2003 hebben de buitengewone opsporings ambtenaren van Q park extra bevoegdheden gekregen om ook een aantal van de zoge naamde kleine ergernissen in het centrum van Venray aan te kunnen pakken. Het eerst waarschuwend en later hand havend optreden blijkt te wer ken; er is sprake van een gedragsverbetering. Naast de parkeerovertredingen kunnen de buitengewone opspo ringsambtenaren van Q park nu ook optreden tegen onder andere fietsen in het voetgangersgebied, overtreding van de laad- en losre- geling, inrijden van het autoluw gebied en rijden tegen de aange wezen rijrichting in. Dagelijks sur- )e Openbare Bibliotheek in uray reikte dinsdag in peu- )edn speelzaal De Blokkendoos Nationale Voorleeslintje aan Annie Baats-Gubbels. ontving dit lintje uit hall is n van Arnoud Bruijns, vao ecteur van de Openbare thus iliotheek Venray omdat Mi Annie Baats-Gubbels sinds 1998 op een leuke, enthousias te en interactieve manier voorleest in peuterspeelzaal De Blokkendoos. Door haar persoonlijke manier van presenteren en haar enthou siasme weet ze het plezier in boe ken, verhalen, lezen en voorlezen over te brengen op peuters, leid sters en ouders. Daarmee levert ze een geheel eigen bijdrage aan leesbevorde ring voor peuters en hun omge ving. Bij het voorlezen put ze uit de collectie van de bibliotheek maar ook uit haar eigen, uitgebrei de collectie pop-up boeken. Het voorleeslintje wordt dit jaar eenmalig uitgereikt ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van De Nationale Voorleesdag. Met dit lintje wordt iedereen die zich op een bijzondere wijze heeft inge zet om voorlezen te stimuleren, in het zonnetje gezet. Elke biblio theek mocht een kandidaat voor dragen Daarnaast worden door de lan delijke organisatoren van De Nationale Voorleesdag tien Natio nale Voorleeslintjes uitgereikt. veilleren de medewerkers van Q park samen met surveillanten van politie in het centrum. Ook in de avonduren vinden door politie en buitengewone opsporingsambtenaren extra con troles plaats. In de eerste weken van januari hebben de medewer kers van Q park en politiesurveil lanten voornamelijk waarschu wend opgetreden, daarna zijn zij gaan verbaliseren. In het eerste kwartaal 2003 hebben 518 men sen een proces verbaal gekregen wegens fietsen in het voetgan gersgebied, er zijn 41 bekeurin gen uitgeschreven vanwege over treding van de laad- en losregeling en 72 personen kregen een bekeuring vanwege het negeren van een gesloten verklaring. In de praktijk betrof dit met name fiet sen over die weggedeelten die in verband met de markt afgesloten waren. Doel van de inzet van de buiten gewone opsporingsambtenaren en de politiesurveillanten is meer toezicht in het centrumgebied en een betere naleving van de vastge stelde regels. Van een echte suc cesvolle aanpak van de kleine ergernissen is pas sprake als nale ving vari de regels plaats gaat vin den zonder dat daar enorm veel bekeuringen voor uitgeschreven hoeven te worden. Koos Swinkels, voorzitter van het Lokaal Historisch Plat form Venray (LHPV), is door de provincie benoemd tot lid van de Provinciale Adviescom missie voor het Culturele Erf goed. De kandidatuur van Koos Swin kels, die ook voorzitter is van de afdeling Venray van de Stichting Kruisen en Kapellen, werd door het bestuur van het LHPV van harte ondersteund. De heer Swin kels is reeds jarenlang actief op het gebied van de cultuurhistorie en het culturele erfgoed. Het bestuur van het platform acht het een goede zaak, dat de regio Ven ray nu rechtstreeks in zo'n belang rijke adviescommissie is vertegen woordigd. Aandacht voor het culturele erfgoed is een belangrij ke zaak en het bestuur ziet de benoeming dan ook als een erken ning en ondersteuning van het werk van het platform. Het Multiculturele Platform heeft op woensdag 14 mei de openbare algemene bestuurs vergadering in het Turks cen trum aan de Beukenlaan 2 in Venray. Op de agenda staan onder andere de activiteitenlijst, de ver slagen van de diverse werkgroe pen, minderhedenbeleid, thema avond dag ouderen en de rondvraag. De vergadering begint om 20.00 uur. ikan Het bureau Slachtofferhulp Jjeft vorig in Venray 340 behandeld. Daarbij uren 400 slachtoffers van misdrijf of verkeersonge- iel ^betrokken. lalve het slachtoffer worden familieleden, buren of klasge- ien geholpen. In 2001 werden izaken afgehandeld. De mees- e|® slachtoffers zijn gedupeerden een geweldsdelict (35%) of ioafn^Hsdelict (33%). lachtofferhulp biedt prakti- le, juridische en emotionele un en werkt in Limburg met vrijwilligers. Het doel is de "m0| hten en belangen te beharti- nvan slachtoffers van strafbare kam 'enen verkeersongevallen. De ien$ttaaamheden bestaan uit: en ondersteuning bij het werkingsproces, hulp bij scha- tfhandeling, ondersteuning bij afhandeling van de strafzaak en doorverwijzing naar andere instanties. Ook verzorgt Slacht offerhulp voorlichting aan daders. Dit is vooral gericht op bewust wording van de impact van hun daden. De gemeente Venray gaf het bureau vorig jaar 9261 euro subsi die. De crossauto van een 30-jarige man uit Oirlo is zaterdagmiddag door brand vernield. De man was aan de Blaktweg in een champig- nonloods aan zijn auto aan het las sen. Toen hij stopte voor een bakje koffie, hoorde de man een knal en zag vlammen uit de auto slaan. Hij zag kans de auto naar buiten te duwen. De brandweer bluste het brandje maar de auto ging verloren. P voorstellingen van cir- iiSs Us Ovaria die begin deze 'Jpi, t'ek in Venray zouden md katsvinden, zijn niet door ban. In verband met de "gelpestcrisis trok de E®eente Venray de eerder ïleendè vergunning aan Et circus eind vorige week 1') nadat de gemeente advies 'a ingewonnen bij dèTL'EB en E1 ministerie. "Het circus IIDt mogelijk op een latere 'turn, wellicht in augustus, ^Venray", aldus gemeente voorlichtster Monique Schalier. Volgens circusdirecteur B. de Vrind betekent het afgelasten van de voorstellingen een behoorlijke strop voor Circus Bavaria. "Ik schat 4000 tot 5000 euro, zeker omdat we op zo'n korte termijn niet ergens anders meer konden optreden." De Vrind overweegt de schade te verhalen op de gemeente: "Maar dat zal heel moeilijk wor den want de burgemeester heeft de bevoegdheid om de vergunning in te trekken." Op maandag 12 mei start in alle 47 Limburgse gemeenten de verkoopcampagne van de jaarlijkse Anjerloterij Lim burg. Ook dit jaar zullen weer duizenden verenigingsmen sen, door heel Limburg, in hun eigen omgeving de loten van de Anjerloterij Limburg 2003 te koop aanbieden. LI zal op maandag 12 mei a.s. extra aandacht aan de loterij beste den in het radioprogramma Het Balkon van Limburg van 10.00 - 12.00 uur. In 1999 werd de naam van het Anjerfonds Limburg gewijzigd in Prins Bernhard Cultuurfonds Lim burg en ook het logo werd aange past. De vertrouwde anjer is gebleven.De prijs per lot bedraagt dit jaar 1 euro. Van elk verkocht lot mag de verkopende vereniging zelf 1/3 deel oftewel 35 eurocent behouden voor de verenigings kas. De overige 2/3 - aangevuld met een bijdrage uit het budget van het landelijke bureau - is bestemd voor zowel culturele ini tiatieven als initiatieven gericht op natuurbehoud binnen onze eigen regio. In onze provincie werd in 2002 bijna 400.000 euro aan subsidie toegekend. In 2002 werden meer dan 180.000 loten verkocht. Voor 2003 hoopt het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg op een ver dere stijging van de lotenverkoop. Ook dit jaar zijn er weer hon derd aantrekkelijke prijzen te win nen, die zoveel mogelijk zijn aan gepast aan de doelstellingen van het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg. De hoofdprijs is- een droomreis ter waarde van 10.000 euro. Verder zijn er te winnen cul- tuurreizen naar de Europese cul turele hoofdstad, Londen en Parijs. Voorts waardevolle theater bonnen, diverse dagtochten en 45 Anjerprijzen, dit jaar in de vorm vari een aquarel van Peter Cox uit Maastricht. Het Prins Bernhard Cultuur fonds Limburg, dat de Anjerloterij verzorgt, is samen met de veer tien andere regionale afdelingen van het Prins Bernhard Cultuur fonds het cultuurfonds voor Nederland. Zij subsidiëren projec ten op cultureel gebied in brede zin: muziek, theater, letteren, beeldende kunst, monumenten zorg, kunst- en cultuureducatie, wetenschap en natuurbehoud. Het Prins Bernhard Cultuur fonds Limburg heeft dit jaar een jaarbudget van bijna 0,5 miljoen euro. De hoogte van dit budget wordt bepaald door de bijdrage uit het Prins Bernhard Cultuur fonds en door de opbrengst van de jaarlijkse Anjerloterij. Als de financiële middelen stij gen, kunnen nog meer projecten gesteund worden! Uw steun door het kopen van loten van de Anjer loterij is dan ook onmisbaar voor het functioneren van het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg en daarmee voor het behoud van onze eigen Limburgse cultuur in al haar facetten. In de nacht van zaterdag op zondag is bij een inbraak in een woning aan de Brennerlaan in Venray de auto van de 55-jarige bewoner gestolen. De inbrekers kwamen het huis binnen door een raam open te breken. Binnen werden wat kleine spullen en wat geld gestolen. Samen met de auto sleutels Van de bijna nieuwe Mer cedes Benz. Al enkele maanden is de organisatie van het Kinderva kantiewerk Venray weer volop bezig. Iedereen is hard aan het werk om er ook dit jaar weer voor te zorgen dat de kinderen een spannende week te wachten staat. Dit jaar zal de Kindervakantie werk week plaatsvinden van 21 tot en met 25 juli en is het thema piraten. Zo zijn er dus allerlei leuke acti viteiten die met piraten te maken hebben. Ook zullen de kinderen zelf mogen knutselen, is er een lekker actieve sportdag en gaan ze met z'n allen naar de film. Natuur lijk eindigt de week weer heel speciaal. Blijft dus niet thuis zitten en ga mee en beleef de mooiste tijd van je vakantie. In de week van 12 mei krijgen de kinderen van groep 3 tot en met 7 van de Venrayse basisscho len het informatieboekje met aan meldingsformulier op school uit gedeeld. Ook kun je zelf kijken op www.kvw-venrav.nl. De aanmel dingsformulieren kun je bij de school weer inleveren. Inschrij ven is mogelijk tot uiterlijk 21 mei. Kindervakantiewerk ook dit jaar weer op zoek naar leiding. Leiding geven kan vanaf 15 jaar, maar iedereen kan helpen. Alle hulp is welkom, ook als je maar één of meerdere dagen kan hel pen. Voor meer informatie is kin dervakantiewerk bereikbaar (tus sen 18.00 en 19.00 uur) via telefoon 0478-584687. Over acht weken, van 19 tot en met 22 juni, begint de jaar lijkse Avondvierdaagse. De afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 km per dag. Het inschrijfgeld is 4,00 euro p.p. Wilt u één dag wandelen, dan betaalt u 2,00 euro p.p. Alle deelnemers ontvangen elke dag op de rustplaats een traktatie. Bovendien ontvangen alle deel nemers een herinneringsmedail le. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. Starten en finish zijn dit jaar weer op het Schouwburgplein. Op zondag 22 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Start défilé om 16.45 uur. Wilt u deelnemen met een school of een vereniging dan nodigen zij u van harte uit voor een informatiebijeenkomst in de kantine van Sporthal De Wette- ling op dinsdag 20 mei om 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Stichting Avondvier daagse Venray, tel. 06-10202006, mevr. G. v. Ham-Frederix, Kerk- pad 1, Venray, tel. 583765. Ieder jaar staan er weer nieuwe talenten op. Jonge mensen, maar ook ouderen die onverwacht talent bij zich zelf hebben ontdekt of vanuit hun omgeving zijn geatten deerd op hun talent, melden zich aan voor De Kans. Voor de deelnemers is het hart stikke spannend om op zo'n groot toneel te staan ten overstaan van misschien wel 700 mensen. De grote variatie aan acts maakt het Open Podium ook juist inte ressant voor het publiek. In .elke voorronde kiest een vakkundige jury twee deelnemers die door mogen gaan naar de grote finale op zaterdag 27 september 2003- De finalisten mogen meedingen naar de publieksprijs, de persprijs en de vakprijs. Na twee succesvolle voorron des is de laatste voorronde op woensdag 14 mei. Het belooft een fantastische avond te worden met veel talent. Aanvang: 20.00 uur. De deelnemers tijdens de laatste voorronde op woensdag 14 mei zijn Paulien van Dijck, zang en gitaar; Ineke Goverde, Inge Pee- ters, Dorieke Smits en Nicole Schreuder, stukjes uit Aïda; En Bloc bespeelt onder leiding van Ans Thijssen (bijna) de hele blok fluitfamilie van sopranino tot bas blokfluit. De leden zijn Mia van den Berg, Nicole Jeurissen, Maureen ter Laak, Mieke Niens, Josien den Teuling, Lieke Tijmensen en Marly Titulaer; Linda Koopmans, zang en gitaar en BOB 'Best of Bands'; vijf saxofoons, vijf trom petten, drums, basgitaar en slag werk. Voor deze avond kunt u kaartjes 7,00) bij de kassa van de Schouwburg Venray verkrij gen. De kassa van de schouwburg is geopend op maandag t/m vrijdag van 10.00-15.00 uur. Heeft u ook al de nieuwe brochure voor het seizoen 2003/2004 bekeken? Het programma-aanbod is een zorg vuldige mix van alle theatervor men die passen in de Schouwburg Venray. E-mail: info@schouwburg- venray.nl, telefoon: 0478 530999. Zorggroep Noord-Limburg levert haar thuiszorgdiensten voortaan onder één nieuwe (verzamel)naam: Zorg aan Huis. Of het nu gaat om huis houdelijke hulp, verzorging of verpleging, de Noord-Lim burgse mensen kunnen terecht bij een-en-hetzelfde adres: Zorg aan Huis. Tot voor kort sprak men van het Groene Kruis, de wijkverple ging of van huishoudelijke verzor ging. Bij Zorggroep Noord-Lim burg zijn deze diensten bijeen gebracht. Dit alles-in-één-hand- principe heeft voor de cliënt belangrijke voordelen. Het belangrijkste voordeel is dat Zorggroep Noord-Limburg de zorg optimaal kan organiseren. Een cliënt ontvangt precies die zorg die hij of zij nodig heeft, op de afgesproken tijden, door gekwalificeerde mensen. Ook als meer ingewikkelde en intensieve zorg nodig is, blijft de cliënt bij Zorg aan Huis. Zorg aan Huis kan zelfs de zorg bieden die vroeger alleen moge lijk was bij opname in een ver pleeghuis. Informatie over Zorg aan Huis is verkrijgbaar bij de afdeling Klantenservice van Zorg groep Noord-Limburg, telefoon 077-3209595. Om voor Zorg aan Huis in aanmerking te komen, is een zogeheten indicatie van het RIO (Regionaal Indicatie Orgaan) nodig. Het RIO Noord-Limburg is te bereiken onder telefoonnum mer 0900-2025180. Inmiddels maken meer dan drieduizend Noord-Limburgse mensen gebruik van Zorg aan Huis. Jaarlijks in de eerste weken van mei houdt de Turkse moskee aan de Eindstraat 6-Avan 12.00 uur tot 17.00 uur een open dag voor belangstellenden. Dit jaar op zaterdag 10 mei. Bezoekers kunnen de gebeds ruimtes en les ruimte bezichtigen en in de ontmoetingsruimte kan men zich tegoed doen aan allerlei zoete en hartige Turkse lekkernij en. Op bepaalde tijden zijn de gebruikelijke gebedsdiensten en er zijn Koran lezingen. Een 18-jarigé fietser uit Over- loon is zondagavond gewond geraakt bij een aanrijding op de Holthesedijk in zijn woon plaats. Een 23-jarige automobilist uit Overloon, die achter het slacht offer reed, was afgeleid door eengeparkeerde auto in de berm. Hij lette niet op het slachtoffer voor hem en reed hem aan. Hij is met hoofdletsel overgebracht naar het zieken huis. Bij Rien van Mierlo Tuinen kunt u plaats nemen in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weer- bestendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen zomer en winter buiten? Bij Rien van Mierlo. Helmondseweg 1 n Deurne Tel 0493 314S93 Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur

Peel en Maas | 2003 | | pagina 5