Tennishal de Schaapskooi Koninklijke Harmonie Euterpe fenray Proms 2003 I Peter Bongaerts muzikale motor van de Venray Proms *pieg Fateev: irtuoos >p de toetsen Voor elk wat wils! De Venray Proms in één oogopslag Nelly Gorree 16 en 17 mei 2003 i.s.m. Geert Pelzer 'leg Fateev is een bayan- öppenaccordeon-) speler uit lavië in de voormalige Sovjet- waar hij op 5 juli 1967 werd Mn. Na het muziekcollege te «pol, Moldavië met succes 'dopen te hebben, vervolgde lijn opleiding aan de beroem- Russische Muziek Academie Wi sin te Moskou. Hij studeerde 993 af als bayanspeler en diri- 1 In 1996 vestigde hij zich in Ierland, alwaar hij reeds een ot aantal soloconcerten heeft ren in theaters en op accor- festivals. Optredens EWen niet de zanger-gitarist rOdjila speelde hij op diverse 'e festivals in Nederland en era" feië, zoals op het eerste interna- eko Mie Gypsyfestival, het Festival Hal en het Sphinxfestival 1998 trad hij op met het GE tnible van Erik van der Wurff RKÊ wd Reijnders op het Jacques Festival te Bonn. "c8 schuwt ook het experi- nt niet, zoals te beluisteren e(u< tijdens de tweede Nacht van ,veU ^cordeon (november 1998) ■radox te Tilburg, Daar speel- I samen met de jazztrombo- 555 1 Hans Sparla, dit keer. op I^rdeon, en Peter Hofland op 'tonica. 2000 en 2001 trad hij vele Cn op met leden van het voor 5® malige Russische zigeunertrio Loyko. Zij waren op tournee in Engeland, Noorwegen, Ierland, Duitsland en Schotland. Opl januari van het vorig jaar nam hij deel aan het Nieuwjaars concert van de YPRO in het Con certgebouw met het Nederlands Blazers Ensemble, en sedertdien is hij op tournee in Nederland met zijn Oleg Fateev Kwartet. Sinds de oprichting in april 2002 speelt Oleg in het Nard Rei jnders Consort dat bestaat uit een bijzondere combinatie van 8 musici. Het Venrayse publiek kent hem ook van zijn recente optreden met dit gezelschap in de carnavalsconcerten die in februari in de Venrayse schouwburg wer den gegeven. Repertoire Olegs solorepertoire omvat spe ciaal voor bayan geschreven Rus sische stukken, arrangementen van Russische volksmuziek, bij zondere bewerkingen van Molda- vische melodieën en klassieke werken. Daarnaast speelt hij eigen composities. Het Oleg Fateev Kwartet speelt eigen composities en arrangemen ten van traditionele Moldavische en Bulgaarse melodieën met improvisatie, maar ook Russische liederen. Tijdens de Venray Proms vertolkt hij onder andere het bekende "adios nonino" dat ten gehore werd gebracht tijdens het huwelijk van Prins Willem Alexan der en Prinses Maxima. Met Oleg Fateev heeft Euterpe een artiest naar de Venray Proms gehaald, waar we in de toekomst stellig nog veel van zullen horen! De in Rotterdam geboren, maar in Venray getogen Nelly Gorree treedt voor het eerst op als soliste op voor een groot publiek. Haar verleden ligt vooral in de koormu ziek en zij maakte lange tijd deel uit van de Close Harmony Group Confetti. Als soliste heeft zij voor een kleiner publiek opgetreden, onder andere als gaste op een van de Amsterdamse avonden in het Podium en tijdens evenementen in café de Bonte Koe in Venray. Tijdens de Venray Proms ver tolkt Nelly een tweetal songs van Gloria Estefan. Proms betekent een rijke variatie aan klassieke stukken en eigentijdse popnummers. Een greep uit het muzikale programma: Oh Fortuna (Carmina Burana) Carmen Enchanting Images Carnaval de Paris Adios Nonino I can't stay away from you This is my life Ik voel me zo verdomd alleen Riverdance Rosamunde Eve of the War Is she really going out with him Maria uno-dos-tres California Dreaming Just the way you are I've got you under my skin Rain down on me Kwestie van geduld Paradise by the dashboard light Land of hope and glory Venray Proms: een garantie voor 'n onvergetelijke muziekavond! De Venray Proms 2003 staat onder de algehele leiding van Euterpe-dirigent Peter Bonga- erts. Bongaerts (38) is sedert 2001 verbonden aan de Ven rayse harmonie. Hoogtepun ten uit deze nog korte periode van samenwerking zijn de Nieuwjaars-concerten, de Jeugd-PROMS en natuurlijk de promotie van "Euterpe" naar de afdeling Superieur in 2002, die onder zijn leiding tot stand kwam. Peter Bongaerts, afkomstig uit Horst maar tegenwoordig woon achtig in het Brabantse Terhe- ijden, studeerde klarinet en HAFA- directie aan het Brabants Conservatorium te Tilburg. Beide studies werden met succes afge rond. Als es-klarinettist is hij ver bonden aan de' Marinierskapel der Koninklijke Marine te Rotterdam. Mede door deze aanstelling deed hij ervaring op met de meest uit eenlopende muziekstijlen. Daarnaast is hij werkzaam als dirigent van verschillende muziekverenigingen met diverse successen als resultaat. Zo behaal de hij met Fanfare St. Joris uit Dorst in 2000 de Kampioenswim pel. Op 25 september 2003 zal hij zijn studie Harmonie-directie 2e fase, welke hij volgt bij Jan Cober, afronden met de repds vernoem de Marinierskapel. Bongaerts ziet de Venray Proms als een volgende uitdaging met Euterpe. "Het is voor muzikanten en dirigent een evenement om naar uit te zien", zegt hij. "De veelzijdigheid van genres en stij len die we ten gehore brengen doet een fiks beroep op de kennis en vaardigheid van de orkestle den. Er wordt dan ook sinds gerui me tijd flink gerepeteerd. Daar naast bereiken we met dit gevarieerde muziekaanbod natuurlijk ook een groot publiek. We bieden immers voor elk wat wils". Ook het samenwerken met diverse solisten, een combo en de close harmony group Confetti voegt een extra dimensie toe. "Alle deelnemers moeten opti* maal op elkaar zijn ingespeeld, en dat vergt natuurlijk ook de nodige voorbereidingen", zegt Bongaerts. In één adem voegt hij daaraan toe: "Maar de samenwerking is uitste kend, en dat stimuleert enorm! Ik ben ervan overtuigd dat we twee geweldige concertavonden gaan beleven. En mede door de infor mele en gezellige ambiance, die zo kenmerkend is voor de Venray Proms, zullen we ook dit keer weer honderden bezoekers trek ken." Wanneer? Vrijdag 16 en zaterdag 17 mei 2003. Hoe laat? Aanvang 20.00 uur; einde 02.00 uur. Waar? Tennishal De Schaapskooi, Kempweg Venray. Entreeprijs? Staanplaatsen eur 14, Tribune-zitplaatsen eur 18, Bewaakte garderobe Voorverkoopadressen? Tennisbal De Schaapskooi Venray, tel 06 - 51106275 Sportcafé/Cafetaria Landweert Venray, tel. 0478 - 580480 Sigarenhuis Jansen Grote Markt Venray, lel. 0478 - 582196 Cafetaria Thielen, Kennedyplein Venray, tel. 0478 - 582170 Theatercafé de Artiest, Schouwburgplein Venray, tel- 0478 - 587739 Donderdag 8 mei 2003 - Pagina 19 o.l.v. Peter Bongaerts M.m.v.: Close Harmony Group Confetti Afsluiting: Geert Pelzer Proms Dj's Combo Presentatie: Anne-Christine Liebrand Accordeon solist; Oleg Fateëv Edgar van Kessel Zang solisten: Dorrie Bierings Nelly Gorree Aanvang: 20.00 tot 2.00 uur Fred Jansen Edgar van Kessel Entree: staanplaatsen 14.- Don Mulders tribune 18.- Geert Pelzer 'nc'' Bewaakte garderobe Grandioze licht- en geluidshow - 2000mz muziekspektakel Voorverkoopadressen: Tennishal de Schaapskooi, 06-51106275 - Sportcafé Cafetaria Landweert, 580480 - Sigarenhuis Jansen, Grote Markt, 582196 - Cafetaria Thielen, Kennedyplein, 582170 - Theatercafé de Artiest, Schouwburgplein, 587739 EUTERPE VENRAY nt van eigen bodem ior de vijfde keer houdt j fjy's Harmonie Euterpe de jddels befaamde Venray us. Dit muziekfestijn vindt is in Tennishal De apskooi in Venray op vrij- ]6 en zaterdag 17 mei aan- flde. In de typisch infor- e promssfeer kunt u ook r jar weer genieten van de I edens van vele artiesten Venrayse bodem. Zij bren- teen boeiende mix van iek repertoire en eigen- 158 licht genre ten gehore. halve Euterpe treedt op [Harmony Group Confetti, ^Ide een keur van solisten. 9 lerpe staat onder leiding van dirigent Peter Bongaerts, die de overall-directie van het trt in handen heeft. Confetti |l geleid door dirigente Ger- remers. vocale splisten treden op ie Bierings, Nelly Gorree, Jansen, Edgar van Kessel, 'ERïjl .Mulders en Geert Pelzer. ipe slaagde er ook in om de oze Moldavische bayanspeler Fateev voor de proms aan le binden. Verdere instru- tale medewerking wordt ver- jdoor toetsenist Otto Kooien tarist Edgar Janssen. Presentatie [presentatie van beide con- 34S ivonden is in handen van rvan Kessel en Anne-Christi- iebrand, beiden zeker geen j kenden in de Venrayse - i ekwereld. Zij maakten lange 11 leel uit van harmonie Euter- j I j idgar speelde bovendien vele lin de band Design en is de ic tijd vooral bekend als prins aval 2003 in Venray. Anne- ties nine werd onlangs benoemd De afgelopen maanden is zeer intensief gerepeteerd voor de Proms editie van 2003 tot directeur van de Venrayse Schouwburg. Zij zullen het publiek met vaardige hand en met verve door het concertprogram ma leiden. Grote inzet Euterpe is er bijzonder trots op, dat zij met de vijfde aflevering van de Venray Proms haar beste been tje weer mag voorzetten voor een groot muziekminnend publiek. Maar dat gaat niet zomaar. De afgelopen weken en maanden is er intensief gerepeteerd, vooral ook met de deelnemende artie sten. Maar het resultaat op de con certavonden mag er ook zijn. De muzikanten beleven niet alleen veel muziekplezier maar er gaat ook een grote bindende kracht van uit onder de deelnemers. "Het vergt veel inspanning, maar alle mensen van het orkest zien altijd weer reikhalzend uit naar de Ven ray Proms", zegt Eutrepe-presi- dent Hans Thomassen. Geert Pelzer (44), vroeger bekend als de zingende kastelein uit café Het Podium, behoeft nau welijks introductie.Vanaf zijn twintigste zong hij in diverse bands, met een repertoire dat varieerde van stevige rock-covers tot eigen Nederlandstalig werk. Met de band KLEUR stond hij met eigen werk in de finale van NCRV's Paperclip Radio en drong hij door tot de kwart finale van de Grote Prijs van Nederland. Als horeca-ondernemer moest hij zijn zanghobby wegens tijdge brek een tijdlang opgeven, maar het bloed kroop toch waar het niet gaan kon. Zo zong hij met hulp van orkestbanden al spoedig weer achter de bar van zijn eigen café. Dit sloeg zo sterk aan dat hij sinds enkele jaren zijn inmiddels befaamde Amsterdamse avonden organiseert, naar voorbeeld van de kasteleins aan het Amsterdam se Rembrandtplein. Dit evene ment is keer op keer uitverkocht: ruim 400 bezoekers genieten van dit bijzondere muziekspektakel. Geert volgt sinds twee jaar zangles bij de bekende Limburger Gé Titulaer, docent zang lichte muziek aan het Amsterdamse consevatorium. Hij treedt momenteel wekelijks op in voor namelijk Zuid-Oost Nederland met een programma dat varieert van nummers van Joe Cocker tot Marco Borsato, van Tom Jones en Frank Sinatra tot André Hazes. In het bekende Odapark in Venray bracht hij tijdens een tweetal uit voeringen chansons van Jacques Brei ten gehore. Ook was hij in de afgelopen jaren te beluisteren op diverse Promsconcerten in de regio, waaronder de Venray Proms. Euterpe is dan ook heel blij dat Geert dit jaar weer van de partij is om het publiek te laten genieten van zijn muzikale veelzij digheid en zijn sublieme zangkwa liteiten. t

Peel en Maas | 2003 | | pagina 19