Ein Deutsches Requiem van Brahms Start culturele seizoen in Venray eremgingsmensen en Nel vijftig jaar samen andelijke fietsdag Klatergold presenteert Ovver Laeve ncnsT Van Maasakkers in Holthees GRATIS VERGROTING Op zondag 11 mei treedt de bekende Brabantse troubadour en liedjeszanger Gerard van Maasakkers op in de Mariakapel in Holthees. Het concert begint om 15.30 uur. De werkgroep activiteiten Mariakapel is er trots' op dat zij deze kanjer van een artiest naar Holthees heeft weten te halen. Al ruim 25 jaar zingt Gerard van Maasakkers in Brabants dialect over de kleine en grote dingen van het leven, op een warme en respectvolle manier worden per soonlijke ervaringen en ontmoe tingen met het Brabantse leven vertolkt. Zijn liedjes ontroeren, weten de juiste snaar te treffen, zijn dan weer ingetogen, dan weer uitbundig, zoals een echte Brabander kan zijn. Al weer 25 jaar geleden verscheen zijn eerste lp, getiteld: Komt er mer in. Vanaf die tijd zijn er in totaal nu vier lp's en zeven cd's verschenen met zijn liedjes. In januari 2003 is de laat ste cd uitgebracht, Vol dagen, en het is te verwachten dat hij tij dens dit concert ook een aantal liedjes van die nieuwe cd zal bren gen. Gerard van Maasakkers is geen onbekende meer, hij is regelmatig te zien en te horen op radio en tv, hij verzorgt concerten in vele grote theaters in het land, en zeker in Brabant zijn ze nage noeg altijd uitverkocht. Juist in de intieme sfeer van de Mariakapel, waar betrekkelijk weinig mensen kunnen komen luisteren, zal zijn optreden bijzonder tot zijn recht kunnen komen. De intimiteit van de kapel sjuit naadloos aan bij de intimiteit die in de liedjes van Gerard van Maasakkers besloten ligt. Het concert zal ongetwijfeld ook in Holthees snel uitverkocht raken. Het is voor de liefhebbers dan ook aan te bevelen zo snel mogelijk kaarten te reserveren voor dit concert bij de bekende voorverkoopadressen in Holthees: de fam. Ermers, Kapelstraat 3, tel. 0478-636480, en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6, tel. 0478-636390. Ook kunnen kaarten gereserveerd worden via de website van de Mariakapel, www.mariakapel.nl. De entreeprijs is 12,50 per per soon, ook voor kinderen. 15/21 cm bij ontwikkelen en afdrukken SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY LEN Honderdvierentwintigste jaargang - week 19 - donderdag 8 mei 2003 MAAS bruidspaar in Leunen Binnenkort vindt in Venray een heel bijzonder concert plaats. Op vrijdag 9 mei voert het Symfonie Orkest Venray Ein deutsches Requiem van Joh. Brahms uit, in de St. Petrus' Bandenkerk. Het Symfonie Orkest van de Orkestvereniging Venray speelt dit grootse werk niet alleen met eigen leden, maar in samenwer king met de Ilelmondse Orkestvereniging en een koor van 60 leden. Voor dit majestueuze werk van Brahms is een groot orkest met koor vereist, reden waarom deze twee regionale amateurorkesten hebben besloten dit gezamenlijk uit te voeren. Het geheel staat onder leiding van Stephan Pas, die dirigent is van beide orkesten. Er treden tevens twee solisten op, de sopraan Petra Raimond en de bari ton Jan Carpentier. Zij zijn, even als de dirigent, professionele musici. In totaal zullen er 130 muzikanten in de Grote Kerk optreden. Erg gelukkig zijn beide orkesten met het feit dat dit Requiem in de Grote Kerk ten gehore gebracht kan worden. De fraaie akoestiek en het mooie inte rieur zullen zeker bijdragen aan een sfeervolle uitvoering. Het gebeurt niet vaak dat het Requiem van Brahms wordt uitgevoerd; derhalve hopen beide orkesten dat het publiek in groten getale komt luisteren. Anders dan het Requiem van Mozart of Verdi is dit niet geschre ven voor de liturgie, en evenmin gecomponeerd op de latijnse tek sten van de rooms-katholieke liturgie. Brahms heeft zelf een zeer persoonlijke keuze gemaakt uit bijbelteksten in de volkstaal, waarin alle gevoelens die betrek king hebben op rouw zijn ver woord. Niet de "dag der wrake" wordt geduid, maar liefde voor het leven, vertwijfeling over de nietigheid van de mens, de angst voor de dood en tenslotte de intense en stralende troost van uitzicht op het hiernamaals vor men de inhoud van dit aangrijpen de stuk muziek. Het concert begint om 20.30 uur en de entree is gratis. Overigens is het Symfonie Orkest op zoek naar nieuwe leden, met name blazers. Er is ruimte voor hobo's, klarinet, fagot en hoorns. Ook strijkers zijn welkom. De repetities vinden plaats op woensdagavond om 20.00 uur in De Hommel in Venray. In het najaar presenteert Schouwburg Venray de derde edi tie van Klatergold. Deze regionale theatershow wordt geproduceerd door een speciale productiegroep onder leiding van Ten Duijf. De belangstelling voor Klatergold bij het Venrayse publiek is zo groot dat bij de vorige edities de kaart jes al in zeer korte tijd waren uit verkocht. De derde editie van Klatergold heeft als thema Ovver Laeve. Gaat het over het leven of om overle ven? Die vraag zullen de theater makers van Klatergold op geheel eigen wijze beantwoorden. Naast regionale artiesten uit allerlei gen res zal een groep van bekende Venrayse theatermensen een groot deel van het programma op de bühne staan met zang en con ferences. Namens als Willy Voesten en Rob van Lieshout (van de groep Oewiee), Henk Deters (die de vorige Klatergold-editie de Rode Draad van Klatergold pre senteerde) en Milton Cavis klin ken bij het publiek bekend in de oren. Nu ai is bekend dat ook de bekende Brabantse artiest Gerard van Maasakkers met zijn liedjes over het leven in Klatergold te gast zal zijn. De voorstellingen van de derde editie van Klatergold zijn op 31 oktober en 1 november 2003. Het Klatergold-productieteam dat het hele programma en de organisatie voor haar rekening neemt bestaat uit: Ten Duijf, Milton Cavis, Hans Spee, Jos van den Boom en Willy Voesten. Op zondag 18 mei van 12.00 tot 16.00 uur houden Kunstencentrum Jerusalem en de Schouwburg Venray het festival Uit de Kunst. Dit festi val kan gezien worden als de start van het culturele seizoen in Venray. Naast de eigen pre sentaties vinden er ook pre sentaties van amateurvereni- gingen plaats. Kunstencentrum Jerusalem (Muziekschool, Vrije Academie en Balletschool) en de Schouwburg Venray houden Open Dag. Van zowel het Kunstencentrum Jerusalem als ook de Schouwburg Venray zijn de nieuwe brochures 2003/2004 uitgegeven. Dus tij dens de Open Dag is er ook volop gelegenheid om in te schrijven voor lessen, cursussen en/of theatervoorstellingen. In de Schouwburg staan de foyer, de theaterzaal en theater café 'De Artiest' ter beschikking voor presentaties van de vereni gingen. In en bij het Kunstencentrum Jerusalem staan ook verschillende podia (kijk op acherkant van dit blad voor de podia-indeling). De presentaties bestaan uit optredens van diverse verenigingen en/of informatie stand van betreffende verenigin gen voor amateurkunst. Het wordt een bruisende dag vol kunst, amusement en informatie van en voor de podiumkunsten in Venray. Schouwburg Venray en het Kunstencentrum Jerusalem (Muziekschool, Vrije Academie en Balletschool) houden tevens Open Dag. U kunt tijdens deze dag ook op beide locaties een kijkje achter de schermen nemen. In het Kunstencentrum Jerusalem kan de bezoeker demonstratieles- sen bijwonen en desbetreffende docent informeert graag elke bezoeker over de lesmogelijkhe- den. In de Schouwburg Venray is er ook volop informatie over het theaterprogramma 2003/2004; Buiten op het plein voor de Schouwburg en ook op de par keerplaats voor het Kunstencentrum vinden tal van activiteiten plaats. De allerklein sten ontvangen tijdens het bezoek een kleurrijke ballon en kunnen gratis een glaasje ranja nuttigen. Voor de volwassen is er ook gele genheid genoeg om onder het genot van een drankje het festival te aanschouwen. Dus voor alle leeftijden een uniek festival Zang en theatergroep Oker pre senteert dit seizoen hun derde productie: Telefoon....? Voor Oker. Het is een avondvullend theaterprogramma, waarbij Oker wordt ondersteund door een spet terende live-band. Een show vol zang, muziek en emotie. Oker neemt u deze keer mee op reis door de emoties van het leven. Verhalen uit het leven gegrepen vormen dit keer de leidraad voor hetgeen Oker u ten gehore zal brengen. Vind u het ook zo fasci nerend hoe muziek en zang verha len kunnen vertellen, waarbij u als het ware wordt meegenomen in het verhaal alsof u het zelf beleeft? Daarom presenteren zij u een unieke avond uit, voor de hele familie! Zang en theater groep Oker brengt deze show op 16 en 17 mei in de Raayhal in Overloon. Aanvang 20.00 uur. Zang en theatergroep Oker staat o.l.v. Sjraar Klaassen, sedert okto ber 2001 de vaste dirigent. Rob van Reymersdal heeft ook deze keer weer de muziek geschreven en gearrangeerd. Verhalen uit het leven gegrepen, sommige herken baar, andere totaal nieuw. Ze wor den verteld door Oker in de vorm van bekende, maar ook minder bekende songs. Wat al deze songs gemeen hebben is dat ze u iets willen vertellen. De hele avond is een aaneenschakeling van verha len, grootse koornummers, mooie solo's en duetten. Zo zullen de heren een nummer van de popu laire zanger Billy Joëllater geco verd door Westlife, brengen. Maar ook-de dames laten een spette rend nummer horen. Met de hele groep brengen ze grootse num mers als: Bohemian Rhapsodie van Queen, maar ook I want to spend my life time loving you uit de film Zorro. Licht, kleding en decor laten deze prachtige num mers nog meer tot leven komen. Oker -vroeger Yong Sound- bestaat al meer dan 32 jaar. Sinds ongeveer zes jaar in de huidige samenstélling van meer dan zestig enthousiaste leden, die niet alleen vocaal hun mannetje staan, maar ook zelf zorg hebben gedragen voor kleding, choreo, decor en aankleding van de zaal. Dit keer de sporthal de Raayhal in Overloon. Kortom alles wat nodig is om er zeer bijzondere voorstel lingen van te maken. Gelukkig heeft Zang en Theatergroep Oker een zeer creatieve regisseur, Barn' Tuincentrum Leurs De beste graszoden voor de allerlaagste prijs!' Levering dagelijks tel. 077-3216000 Straelseweg 370. Venlo - www leurs nl van Osch en Nel genieten nog altijd van het leven. Ze zijn de mensen, fiet- en ruimen tijd in kinderen, kleinkin- en hobby's. Want ook ze genoeg. Vooral woensdag en don- agenda van het goed gevuld. Geen dat Jan (79) en Nel Leunen als echte ver te boek vieren de hun gouden huwelijks- we hobby's hebben? Nel it meteen te lachen en kijkt kleine pretoogjes aan. in jij maar", zegt ze tegen die bescheiden als hij is begint te vertellen verenigingen hij zoal Een heel aantal, zo Want net als zijn vrouw is an Osch een bezige bij, die wat uurtjes in de weer is de lokale gemeenschap. Hij ijvoorbeeld bij de jonge boe waarvan hij jarenlang lurslid en secretaris was, de ireen verdiende zijn sporen r al bij de plaatselijke hand- [schutterij. Van die vereni- was hij dertig jaar bestuurs- an 17 jaar voorzitter, zich anno 2003 erelid en hermheer van Sint Joris mag len, is dan ook niet vreemd. 59 jaar lidmaatschap schiet Dg steeds, op donderdagmid- egen andere senioren uit de In 1989 werd hij voor zijn Het gouden bruidspaar: Jan en Nel van Osch-Christiaens vele verdiensten voor de gemeen schap onderscheiden met de Gouden Knol, de jaarlijkse onder scheiding van carnavalsvereniging de Knöllekes. Verder is Jan als vrijwilliger ook nog actief als misdienaar, onder andere bij trouwplechtigheden, begrafenissen en andere diensten in de kerk, verzorgt hij dagelijks de paarden van zijn zoon, onder houdt hij hun volkstuintje en maakt hij samen met zijn vrouw Nel regelmatig een fietstochtje door de regio. Als Nel tijd heeft tenminste. Want op dinsdag, woensdag en donderdag is ook vrouwlief vaak van huis. Handwerken, kienen, sjoelen, gymmen, koersballen: Nel is van alle markten thuis en is regelmatig met wat andere dames van de plaatselijke KBO in de weer. Daarbij maken ze ook nog tijd vrij voor hun kinderen en tien kleinkinderen. Want die zijn enorm belangrijk in hun leven. "Vaak is ons huis te klein", grijnst Jan. HISTORIE Maar eerst even terug in de tijd. Want waar zagen de twee het levenslicht? Nel in Sevenum en Jan in Leunen. "Ik kom uit een gezin met tien kinderen", vertelt Nel. "Op jonge leeftijd ben ik met de rest van de familie naar Swolgen verhuisd." Nel zag Jan voor het eerst op de eerste dag van een tweedaagse fancy-fair in Swolgen. "Op 5 janu ari 1947", weet Jan zich nog als de dag van gisteren te herinneren. Net als het feit dat hij Nel diezelf de dag nog naar het buurtschap Ooyen bracht, waar zij als dienst meisje bij een familie werkte. En een dag later toog Jan weer naar Swolgen, want Nel had indruk op hem gemaakt. Het bleek liefde op het eerste gezicht te zijn en zes jaar later gaven Nel en Jan elkaar het jawoord. Op 15 mei 1953 voorde wet en vier dagen later trouwden ze in de kerk van Swolgen. Ze gin gen in Well wonen, waar Jan als boerenknecht aan de slag ging. In Well werd ook hun eerste van zes kinderen (vier jongens een twee meisjes) geboren. Maar ook in hun huwelijk liggen verdriet en vreugde dicht bijeen. Want hun oudste zoon kwam bij een- tra gisch ongeval al op 17-jarige leef tijd om het leven. "Dat waren zware jaren. Het duurt lang voor dat je zo'n klap verwerkt hebt", vertelt Nel. Nel en Jan woonden jarenlang in Well, verhuisden later naar Venray, maar brachten de meeste jaren van hun gezinsleven door aan de Overbroek in Leunen, waar ze op een stuk grond een klein gemengd bedrijf met o.a. wat varkens en kippen runden. Sinds 1991 wonen Nel en Jan in een mooie woning aan de Rondeveld in Leunen, waar ze in een rustige buurt volop genieten van hun vrije tijd. Huismussen zijn Jan en Nel bepaald niet. "Nu zijn we nog gezond en kunnen we doen en laten wat we willen", zegt Nel. Jan en Nel vieren hun gouden huwelijksdag op 23 mei in beslo ten kring. 'Hen Deuren Serres J/^Ofsterweg 10A - LeunenTel. 0478-531144 - info@alcast.nl installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning van Opbergen, die de groep in alle opzichten steunt en er ook keihard aan werkt om een schitte rende show op de planken te brengen. Na de voorstellingen van Contrast in 1998 en Oscar in 2000 zal dit ook nu zeker weer gaan lukken. Oker krijgt onder steuning van een spetterende live band. Kaarten voor de voorstellin gen in Overloon zijn voor 12,50 reeds verkrijgbaar bij Slagerij Centen en de Raayhal, beide in Overloon. Of telefonisch te bestellen: 0478-642120 tussen 18.00 uur en 19-00 uur. advertentie I Moederdag 11 mei Verwendag rood beige zwart "Clarks-slipper" Alleen nu 10,- korting Geldig t/m 10 mei SCHOENMODE 'Hm tfe 'He// lc/iae/midae Bleek 13-15, Venray Hoofdstraat 14, Horst nieten van het Noord- en :n-Limburgse landschap, op bij een ijsboerderij, wijn- :drijf of andere agrarische lemer en lekker uitwaaien fiets? Dat kan op zaterdag tijdens de Landelijke ig 2003- Dan stappen in ^Nederland duizenden men de pedalen. Bij zo'n 400 loten in Nederland kunnen lers terecht voor de meest rende routes. Voor het jzijn er dit jaar ook routes lountainbikers, langeaf- ietsers en kinderen, het nationale karakter van restatie extra te benadruk- zal de Landelijke Fietsdag niet op één, maar op zes 'n in verschillende provin- ifficieel van start gaan. Tilburg, Uitgeest, lieu w-Amsterdam, rsum en het Limburgse nep. Zo zal in Gennep het iele startsein worden gege- door de heer Jan Linders en vertegenwoordigers van de erlandse Toerfiets Unie en het ingin Wilhelmina Fonds aan- Blaaskapel "De Manken" en een groot draai- zorgen voor muziek en En de Gennepse Plattelands laat u alle mooie plekjes in oorden van de provincie het provinciale startpunt, u in Noord- en Midden- irg op 16 andere plaatsen cuke route fietsen. In de te plaatsen zijn traditionele s tussen de 30 en 40 km te I. Daarnaast is er in Venlo let eerst ook een leuke kin- Ute en heeft Weert een afstandsroute van 62 km uit- Het thema van de lijke Fietsdag 2003 is: "air genieten van de regio', de fietsers onderweg bete- dit, dat ze tijdens de fiets- kennis kunnen maken met e streekgerechten. Alle emers ontvangen overigens nschaf van een route een receptenboekje, dat aan- ;'j het thema. De opbrengst it keer naar de Nederlandse rbestrijding/Kon ingin Imina Fonds (KWF). De hjke Fietsdag wordt onder- d door haar partners, zoals Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF), Vogelbescherming Nederland, de Nederlandse Toerfiets Unie (NTFU) en de BOVAG. Daarnaast wordt het evenement onder ande re gesponsord door Twinny Load, de LTO-campagne 'Boeren en Tuinders, Ondernemers van Nature' en de nieuwe omroepver eniging Max. In Venray is de VW/ANWB aan de Henseniusplein 13 de start plaats en het voorverkoopadres. Vanuit de VW/ANWB in Venray fietst u een route van 33 km door de prachtige omgeving van Venray en Horst aan de Maas. Molen Eendracht maakt macht in Meterik is opengesteld van 13-30- 17.00 uur. Het Aardbeienland in Horst is ingericht als controle post. U kunt pauzeren en alles te weten komen over de aardbei. Na de controlepost bij de Diepeling in Oirlo is een vogeluitkijkpunt ingericht, waar deelnemers van harte welkom zijn. Routebeschrijvingen zijn op 10 mei tussen 09.00 en 13 00 uur voor drie euro per stuk verkrijg baar bij de startpunten en vanaf 26 april bij diverse WV-kantoren in Noord- en Midden-Limburg. Deelnemers die voor 17.00 uur een afgestempelde routekaart inleveren krijgen, hiervoor een medaille als aandenken. Meer informatie is te vinden op wwwlandelij kefietsdagn 1 PEEL EN MAAS een abonnement waard Jenniskens

Peel en Maas | 2003 | | pagina 17