annen met asten Lasten Kunst Cultuur üarinus Kooien xposeert in kerk xpositie Kermis in OJC Watjang?!? Kermis in Oirlo Wake Up! Koffieconcert in Theehuis Concert Searing Quartet in Theehuis Gryphus Een huid van karamel Niets! Landi Dandi weer paraat Jesus Christ Superstar Adelbert- vereniging Dehumanize in Dingus -1 en maas Donderdag 2003 - Pagina 15 gamma Schouwburg Venray i kvan Muiswinkel en Die- I )i van Vleuten zij n Mannen Vaste Lasten. Na de suc- j fa van Mannen van de I eid en Mannen op de pwas dat onvermijdelijk, onen in vrijstaande hypo- en, waar zij over veertig horizontaal uitgedragen »n worden. De voorsteflin- donderdag 15 en vrij- mei in de Schouwburg ray beginnen beide keren O.oo uur. ip leven is verdeeld over lig hangmappen en een harde De man vallen zij onder 36 iiniiingen, 6 belastingheffin- 16 verzekeringen en de Ver- 1de Wetgeving van het pkrijk der Nederlanden. Om van deze prachtige regelin- lebben zij bij hun geboorte Zij staan op breken, ent u zichzelf in deze schets? iek dan de derde voorstelling Erik van Muiswinkel en Die van Vleuten, en keer gelou- lerug naar huis. Mannen met Lasten.... ook aantrekkelijk vrouwen. Wat je al wist. Dat indent Van Muiswinkel - Van len in vlammende solo s, in :nkel lied en in zuigende dia- flitsend en messcherp met ireen razende, verbale com- ieslag aangaat. Dat ze argu- icn en tegenargumenten met luffend instinct voor theater nuances uitwisselen, met gvormen van verkillend, rdistisch en hilarisch cabaret, derde show op basis van het nen-thema verhaalt van twee zichtig buikende veertigers elkaar veroordelen tot een tendverblijf in een huisje op Waddeneiland om over het te denken en de boven- ereen flinke opruimbeurt te .-haffen. Kortom, de truttig- ligt voor het oprapen, Hoe breek je die? Door ervan uit tan dat deze beide heren alles een hebben met Erik van winkel en Diederik van Vleu- Dat schept ruimte, maar ds beperkingen op weg naar x'urigheid van de midlife eri- lie ze aan de orde stellen, ite om bandeloos tekeer te en de beperking om het ende Nederlanderschap' voor lubliek te honoreren met de itjes die we voornamelijk via van hen kennen. Imitaties dus van Simek, Van Hanegem, Büch, Ronald Koeman, Geesink en Van Dam. Hoe goed ook, die types vormen een ontegenzegge lijk rol- en succesbevestigend ele ment dat ad hoc is ingemetseld en niet meer toevoegt dan het grote lachen, al geven ze er een parodis tische draai aan. In de twee vorige programma's sinds 1998 gingen ze dieper. Waren ze er op uit mensen de oren te wassen. Onze schaamteloos grote, westerse bek tegenover andere culturen sloe gen ze dicht in Mannen van de Wereld. En in Mannen op de Maan verwezen ze via een ruimte reis door de geschiedenis van de mensheid naar de controverse tussen grijpbare en ongrijpbare opvattingen. Mannen met vaste lasten is dichter bij huis én ver toeft dichter bij de persoonlijk heid van de makers. Venrayse amateurschil- Marinus Kooien exposeert af donderdag 15 mei in de Aldegondiskerk in As. de kerk is tot en met zon- 15 juni de tentoonstelling ■eaten Beeldende Kunst uit leLimburgen te zien. e expositie is een initiatief de Koninklijke Limburgse eratie voor Beeldende töten in samenwerking de Stichting Lei Alberigs i en de Stichting Alphons iters. exposeren in totaal acht kun- ffitrs waaronder de winnaars de Koninklijke Limburgse eratie voor Beeldende Kun de Alphons Wintersprijs en it gebeurt er als U niet adverteert EEL EN MAAS de Stichting Lei Alberigs Prijs in 2002. Venraynaar Marinus Kooien mocht in 2002 de Alphons Win tersprijs in ontvangst mogen nemen. Kooien kreeg de prijs voor zijn werk De schilder en zijn model. Kooien schildert al sinds zijn jeugdjaren maar door zijn werk als notaris kon hij daar in het verleden weinig tijd aan beste den. Toen hij in 1995 met pen sioen ging, pakte hij de schilders kwast weer op en toog aan het schilderen. Via de Vrije Acade mic's in Venray en Deurne wist hij zijn techniek verder te verfij nen. Kooien schildert met olieverf en acryl en zijn stijl neigt naar impressionisme. Begin dit jaar schreef hij zich in voor de Alphons Wintersprijs. Deze prijs wordt een keer in de twee jaar toegekend aan een niet professio nele kunstenaar. Alphons Winters was huisarts in Sittard en daar naast zelf een niet onverdienste lijk schilder. Uit een voorselectie uit 368 schilderijen bleven er 90 werken over. Uiteindelijk ging Kooien met de Alphons Winters prijs aan de haal. ,lcmhg Wonen Noorcl-Limburg houdt een expositie van Riet ms-IJav i is, beeldend kunstenaar. De expositie vindt plaats in "dl van bet kantoor van Wonen Noord-Limburg, Plataanstraat "i Venray en wordt gehouden tot en met 30 juni 2003De ope inden zijn: maandag tot en met donderdag van 08.30 tot 17.00 re" vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. Ondanks de Koebrand zet De Bonte Koe haar activiteiten door. Ook zonder eigen locatie staan zij hun mannetje. De Resident-dj- dudes van de Landidandidododil- dodixosoundparade hebben weer een gigantisch gezellige geinshow voorbereid. In samenwerking met het Bonte Koe personeel verzor gen zij weer een melige thema avond doorspekt met disco en aangevuld met foute plaatjes en leuke spelletjes. Dit keer worden zij eenmalig bijgestaan door een verrassings-dj, zeg maar de Leon- tien van Hans van der Togt. Dus lieve mensen: feestkledij uit de kast en dansschoentjes aan en gaan met die banaan. Locatie: De Evenaar. Zaal open 21.00 uur en de entree bedraagt 3 euro. Voor de voorstellingen van Jesus Christ Superstar, vanavond en vrijdagavond, zijn nog een beperkt aantal kaarten beschik baar. Deze megavoorstelling is in Venray mede mogelijk gemaakt door de Stichting Bedrijf en Cul tuur. De voorstelling is zaterdag in de schouwburg te zien voor de leden van de Stichting en hun gas ten. Kaarten voor donderdag en vrijdag kunt u nog verkrijgen aan de kassa. Wees er wel snel bij want vol is vol. Op maandag 12 mei om 20.15 uur zal Dr. R. Jansen spreken over Persoonlijke Coaching. Rene Jan sen psycholoog, als consultant verbonden aan Mercuri Urval, ondersteunt leidinggevenden en medewerkers van ondernemin gen in het 't beste halen uit zich zelf en hun omgeving. Gedrag is immers een keuze en als je hierbij optimaal inspeelt op wie je bent en wat er van je verwacht wordt leidt dit ongetwijfeld tot succes, plezier en gezondheid. Daarnaast heeft Rene nu zelf een, zojuist verschenen, boek geschreven getiteld Persoonlijke Coaching. In het boek staat zijn eigen model, ontwikkeld in zijn managemen- tadviespraktijk centraal. Geinte- resserden zijn welkom op deze avond in de bezoekerszaal van Beukenrode. Dingus Dance Department pre senteert op zaterdag 10 mei de eerste aflevering van Dehumani ze. Deze eerste aflevering gaat heten, zoals voor de hand ligt: Dehumanize nr. 1 (The Pilot). Door Dingus Dance Department in samenwerking met Team Hard core Impact werd vorige week met groot succes alweer de zeventiende editie van Hardcore Impact gehouden Op veler ver zoek probeert Dingus Dance Department nu -met exact dezelf de formule als die bij Hardcore Impact wordt gehanteerd- Dehu manize neer te gaan zetten. Op Hardcore Impact parties wordt enkel en alleen hardcore gedraaid. Dat zal ook zo blijven. Hardcore Impact heeft zich bewe zen en zal, door de bank geno men, verder iedere maand (meest al in het begin van de maand) bij OJC Dingus op de party-agenda prijken. Op de Dehumanize parties zul len de housemuziek soorten Ita lian hardstyle, techno, hardhouse en drumm en bass te horen en vooral ook te beleven zijn. Dingus garandeert een goede setting en fabuleus licht enzo. Voor wat de geluidskwaliteit en het gewenste volume betreft is het even afwachten wat de bezoeker er van gaat vinden. De .kwaliteit van de muziek zelf, de dj's dus, zullen in ieder geval de moeite waard zijn. Zoals bekend zit Dingus al jarenlang in een harnas vim onmo gelijkheden gevangen. Pas nadat de zwaar bevochten renovatie (en geluidsisolatie) is voltooid, kan Dingus weer als vanouds vrij en onbevangen verder, het wordt dus -net zoals bij Hardcore Impact- 'culty within the limits'. Dingus Dance Department en het pas onlangs opgerichte Team Dehumanize hebben echter goede hoop op voorhand, dit ook met het oog op het zeer succes volle verloop van de Hardcore Impact parties tot nu toe. Dingus hoopt hiermee weer één van haar doelgroepen, die, net zoals de vele anderen al te lang in de kou heeft gestaan, toch tegemoet te kunnen komen. In tegenstelling tot de Hardcore Impact parties, die helemaal door vrijwilligers worden verzorgd, is de entreeprijs in verband met de hogere organisatiekosten bij Dehumanize, twee euro hoger; entree zeven euro. Zondag 11 mei staat de kermis in Oirlo centraal. Hierbij kan Wat jang natuurlijk niet ontbreken. Voor deze dag is het volgende programma samengesteld. Als eerste zal de Tienrayse groep Sjister aantreden. Sjister is een groep jongeren die lol heb ben in het muziek maken en hun nummers dan ook niet al te seri eus nemen. Ze spelen een soort van nonsensrock waarmee ze een goede opening zullen zijn van deze dag. Als tweede brengen speelt Jemmyn (http://jemmynho- me.tripod.com). Jemmyn is een alternatieve rock band uit Venray bestaande uit 3 jongens en 2 mei den. De huidige formatie waarin ze spelen is al hun derde, maar ondanks dat gaan ze gewoon goed door met hun muziek. Als derde band zal Mindfold (www.mindfold.nl) het podium betreden. Deze band is in de Nederlands muziekwereld onder tussen een goede bekende gewor den. De voorrondes van "Nu of Nooit" en een tourschema met "88 Circles Above" zijn het bewijs van een opkomende band. Als laatste presenteren we A Days Work (www.adayswork.nl). Deze Alkmaarse emo/rock band maakt haar naam zeker waar, Optredens samen met ïntwine. Face Tomor row, Status Quo en Di-rect bewij zen dit wel. En om daarnaast ook nog eens een cd hoog in de low lands top 20 te hebben, dat belooft wat. Dus de zondag is weer goed gevult in OJC Wat jang?!? De zaal zal om 15.00 uur open gaan en de entree is drie euro. Voor meer informatie kijk op www.watjang.nl. In het Venrayse kerkdorp Oirlo barst vrijdag 9 mei de kermis los. Café-zaal D'n Terp heeft een uit gebreid programma voor de ker misdagen vastgesteld. Op de openingsavond, vrijdag 9 mei, speelt de band Clover. Het optreden begint om 20.00 uur, de entree bedraagt drie euro. Zater dag 10 mei is het de beurt aan de formatie Fuzzy Lumpkin. De café tent is die avond om 20.00 uur open en de entree bedraagt opnieuw drie euro. Zondag 11 mei is de entertainer Tonny Vogel te gast bij D'n Terp. Aanvang 16.00 uur. Het café is die dag om 10.30 uur open, de entree is vrij. Maandag 12 mei speelt het orkest Double in de feesttent, aanvang 15-00 uur. Het café is die dag om 10.30 uur open en de entree is opnieuw gratis. Op de laatste dag van de kermis, dinsdag 13 mei, is het café opnieuw om 10.30 uur open. Elke zondag in mei en juni kun nen jong en oud deelnemen aan de nieuwste activiteit van Zoo Pare Overloon: 'Wake Up!' De vroege ogels die deelnemen aan deze activi teit helpen de dierverzorgers met het wakker maken van de dieren en het werk dat hierbij komt kijken, zoals het bereiden van een heerlijk ontbijt voor de dieren, het klaarma ken van het buitenverblijf voor een nieuwe dag en het wekken van de dieren. Na het harde werk staat voor de deelnemers een overheer lijk ontbijt klaar in het paviljoen. Deelnemers aan Wake Up! worden voor dag en dauw verwacht in Zoo Pare Overloon. Terwijl het hele park nog in diepe rust is, lopen de mensen door het park en krijgen zo wel een hele andere kijk op de die rentuin. In de voederschuur aange komen, is er geen tijd om bij te komen van de opgedane indrukken: er moet worden gewerkt. Na de rondleiding door de voederschuur worden de verschillende ontbijten voor de dieren klaargemaakt. Zodra de laatste hand aan de menu's is gelegd, kan met het wekken van de dieren worden begonnen. Voordat de dieren wakker worden en naar buiten gaan, worden de buitenver blijven altijd goed geïnspecteerd en waar nodig grondig schoonge maakt. Want na een goede nach trust is het altijd lekker om in een fris verblijf rond te springen, slinge ren of klauteren. Als alles is goedge keurd, kunnen de deuren open en zetten de dieren de eerste stappen in het verblijf. Lekker uitrekken, nog even een gaap en een nieuwe dag Is aangebroken. Een ochtend werken in de frisse buitenlucht maakt een mens extra hongerig. In het Panda paviljoen staat daarom een uitgebreid ontbijtbuffet klaar. Versgebakken pistoletjes met kaas of ham, appelgebak, yoghurt, gekookte eieren en fruit stillen de honger en koffie, thee en jus d'oran- ge lest de dorst. Na het ontbijt kun nen de vroege vogels op eigen gele genheid het dierenpark nog eens rustig doorlopen en kijken hoe de dieren hun dag zijn begonnen. Wake Up! start om 08.00 uur en kost 18 euro per volwassene en 15,50 per kind, dit is inclusief entree, activiteit en ontbijt. In ver band met beperkte deelname is reserveren noodzakelijk. Inschrij ven kan telefonisch. Quartetto Moresque en Fusion Saxofoonkwartet Quartetto Moresque en vocaal ensemble Fusion treden op zondag 22 juni op tijdens een koffiecon cert in het Theehuis in Ven ray. Aanvang: 11.00 uur. Saxofoonkwartet Quartetto Moresque is opgericht in 1997 en speelt in de huidige samenstelling sinds 2002, Saxofoonmuziek is voor velen synoniem met num mers als 'In the mood' en 'The Pink Panther'. Maar daarnaast speelt het kwartet klassieke muziek van bijvoorbeeld Bach, Debussy en hedendaagse compo nisten. Maurice Ravel heeft eens gezegd: "Mijn strijkkwartet zou moeten klinken als een saxofoon kwartet". Dat is wat Quartetto Moresque wil laten horen: verfijn de kamermuziek en swingende songs. Het kwartet bestaat uit Anita Manders (sopraansaxo foon), Joep Hahn (altsaxofoon), Corin Lommen (tenorsaxofoon) en Guus Muyres (baritonsaxo foon). Contact: tel: 0478-698030, fax: 0478-698130, e-mail: rhahn@plex.nl Quartetto Moresque. FUSION Tien mensen met maar één pas sie: zingen. Fusion is een kleine zanggroep met een groot geluid en een eigen karakter. De kern van het ensemble bestaat sinds 1990. Populaire nummers met een aanstekelijk ritme worden afgewisseld met gevoelige ballads, waarbij close harmony en a capel- la steeds de sleutelwoorden zijn. Naast zingen besteedt de zang groep ook aandacht aan een aan trekkelijke presentatie. Contact: tel: 045-4042573, 046- 4360678, e-mail: fusion@planet.nl. Het koffiecon cert begint om 11.00 uur met een optreden van Quartetto Mores que. Na de pauze staat Fusion om 12.15 uur op de planken. Entree: 4,50 euro (tot 12 jaar gratis). Reserveren: Vanwege het beperkt aantal beschikbare plaatsen is reservering (op volgorde van bin nenkomst) gewenst. Dit kan tele fonisch, tel: 0478-698030 of per e- mail: rhahn@plex.nl. Op vrijdag 9 mei zal in het Theehuis in Venray het Searing Quartet optreden. Het Searing Quartet werd in 1995 opgericht op het conservatorium Maastricht door pianist Egbert Derix en saxo fonist Peter Hermesdorf. Het doel was, en is, een band te vormen die eigen composities speelt met een unieke sound, waarbij com positie, interactie en improvisatie de belangrijkste elementen zijn. Het Searing Quartet speelt com posities van Derix en Hermesdorf en speelde reeds op podia in bin nen- en buitenland en voor de VPRO-radio in het programma Jazz in studie van Aad Bos. In 1997 won het Searing Quartet de publieksprijs op het Internationa le Jazzconcours in Breda. In 1999 verscheen de eerste cd Aquama- gia geproduceerd door Christoph Erbstoesser. Deze CD kreeg lovende recensies in de pers. In 2001 was het Searing Quartet fina list in de Dutch Jazz Competition in theater Diligentia te Den Haag. In 2001 ontvingen zij de Jerry van Rooyen Award. Citaat uit het jury rapport: "Zij (het Searing Quartet) nemen de tijd om hun muzikale gedachten vorm te geven. De spanning die ontstaat naar het zoeken van een balans tussen tijd en ruimte is van een grote muzika liteit en eenheid." Na het verschijnen van de eer ste cd heeft het Searing Quartet een hele nieuwe ontwikkeling doorgemaakt, zowel in de compo sities (en de uitvoering daarvan) en de personele bezetting en genieten zij een steeds groter wordende aandacht van pubhek en media. In januari 2003 zijn zij begonnen aan de studio-opnames van de nieuwe cd Set Sail. Deze nieuwe cd zullen zij op vrijdag 9 mei ook presenteren in het Thee huis. Het concert begint om 20.30 uur. Entree 10 euro (voor Vrien den van het Odapark: 7,50). Kaarten reserveren bij het Thee huis, tel. 0478 - 513 690. Ais opwarmer voor Op De Töffel 2003 organiseert het Vierlingsbeekse jonge rencentrum Gryphus in samenwerking met stich ting Op De Tctffel op zon dag 11 mei een open podi um voor regionale bands: Op Ut Tuffelke. De inzet is een podiumplaats voor het Op De Töffel-festival dat gehouden wordt op zondag 22 juni. Uit de stapel inzendingen is een vijftal puike bands gese lecteerd die het strijdperk zal betreden, te weten: April War- chile - grungy gitaarrock uit Horst; 4 Fridges - energieke skatepunk uit Boxmeer, Haps en Vierlingsbeek; Glass For Gold - stevige poprock uit Heesch; Last Crewsaders - vette hiphop uit Mill en St. Hubert; Whatletto - heftige punkmetalcore uit America, Horst en Sevenum. Dit vijftal vertoont ieder een half uur haar kunsten, waarna een jury de winnaar zal kie zen. De volgorde van optre den wordt door loting bepaald. Op Ut Tuffelke vindt plaats op zondag 11 mei in jongeren centrum Gryphus aan de Gro testraat 18a te Vierlingsbeek. Gryphus is geopend vanaf 15.30 uur. De eerste band begint om 16.00 uur. De entree voor Op Ut Tuffelke is geheel gratis. Meer informatie over Op Ut Tuffelke is te vin den op internet www.gryp hus. nl. Op Ut Tuffelke wordt mede mogelijk gemaakt door Brabant Pop, de Provincie Noord-Brabant en het Natio naal Pop Instituut. PINKPOP Tijdens het Pinksterweek- einde vindt in het Zuidlim burgse Landgraaf de 34e editie van het Pinkpop-festival plaats. Op maandag 9 juni (2e Pinksterdag) wordt er in Land graaf opgetreden door onder andere Linkin Park, Moloko, Danko Jones, Beef, Saybia, The Cardigans, Solomon Burke, Krezip, Queens Of The Stone Age, Audioslave, Junkie XL en Manu Chao. Ook dit jaar orga niseert het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een busreis naar Pinkpop. Voor deze reis zijn nog enkele plaat sen a 80,00 euro (inclusief entree) beschikbaar. Voor meer informatie of opgave kunnen geïnteresseerden bel len met 0478-631802 of 0478- 630508 of surfen naar wwwgryphusnl Boekrecensie in Peel en Maas Elke zomer trekken drie broers en hun gezinnen over de Route 66 van Chicago naar Mexico-stad. Daar, in de stad die vroeger 'het Parijs van de Nieuwe Wereld' werd genoemd, brengen ze de vakantie door bij de Kleine Grootvader en de Vreselijke Grootmoeder, die de hele familie als een liefdevolle dic tator bestiert. Voor kleindochter Lala is de overgang van de VS naar Mexico alsof ze van een begrafenis in een feest zonder einde terechtkomt. Dit jaar gebeurt er iets bijzonders. In de kleerkast van haar grootou ders ontdekt Lala een lade die behalve persoonlijke documenten een echte 'caramelo rebozo', een wonderlijk mooi geweven kara- melkleurige sjaal. Haar vondst ver schaft het meisje toegang tot niet eerder onthulde familiegeheimen. Sandra Cisneros (VS, 1954) werd geboren in Chicago als dochter van een Mexicaanse vader en een Mexicaanse-Ameri- kaanse moeder. Ze is, zoals ze zelf zegt 'nog altijd niemands vrouw en niemands moeder'. Vóórhaar literaire werk ontving ze vele prij zen, waaronder de Lannan Litera ry Award, de PEN Award en de American Book Award. Flaar romans, waarvan 'The House on Mango Street' de bekendste is, zijn in vele talen vertaald. Bij inlevering van de actiebon die in de bij boekhandel Van den Munckhof gratis te verkrijgen voorpublicatie van 'Een huid van karamel' staat, krijgt u het boek van Sandra Cisneros voor 22,50 euro in plaats van 24,90 euro. Deze aanbieding is geldig tot en met 30 september 2003.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15