vervanging lichtmasten fenray viert Koninginnedag Flextronics grootste werkgever in Venray I Harold öf LENSSEN Rabobank Nieuwsbrief 'Groep Lemmens' wil snel verder onder nieuwe naam Evenaar )resenteert (oninginnepop Rooyse vur- Koninginnenacht Programma Koninginnedag Rabobank Venray Meerlo-Wanssum (0478)539020 showroombezoek Stayerhofweg 2b j,EN maas Donderdag 24 april 2003 - Pagina 7 -Pi jnig geld voor nieuwe investeringen in straatverlichting is geen geld meer om te investeren in de open- verlichting in Venray in de afgelopen jaren gebeurde. Vanaf 1999 was jaarlijks 224.000 euro Jiikbaar. Door de bezuini- efl is het budget in 2003 krompen tot 99.773 euro. endien heeft de vervan- gvan oude stalen masten, dertig jaar of ouder zijn, roorrang. 1999 is het beleidsplan nbare Verlichting door de eenteraad vastgesteld. Vol de landelijke normen zijn iftoen de gerenoveerde stra- ,an nieuwe en betere verlich- voorzien. Deze gebiedsge- ie aanpak vond plaats in de lenbuurt. Burggraaf, Groene Doormanstraat, rijwielpad tkruid, Oranjebuurt. Merselo- tg bij Vlakwater II en in Oirlo. t straten hebben door een gelijkmatige verlichting nu geen donkere plekken meer. Dit komt de sociale veiligheid en de ver keersveiligheid ten goede. Op veel plaatsen zijn de armaturen ook voorzien van nachtelijke dim mers. 's Nachts brandt de verlich ting op een lager niveau, op 24 in plaats van 36 Watt. Twee onderdelen uit het beleidsplan zijn nog steeds niet uitgevoerd. De vervanging van 200 stalen, niet-verzinkte masten die voor 1973 geplaatst zijn.En de vervanging van 945 verouderde en onzuinige TLEM-armaturen. Deze armaturen zijn voorzien van ronde lampen van 40 Watt die door Philips binnenkort uit de productie worden genomen. Phi lips is de enige fabrikant en leve rancier. Met Essent is afgesproken dat iri de periode 2003 tot 2007 alle armaturen worden vervan gen. Dit jaar worden alvast 54 stalen masten vervangen. "Daar moeten we nu echt mee beginnen", zei ambtenaar Willy Sassen in de commissie Stedelijk Beheer. "Want de masten zijn door de tand des tijds aangetast. Het wordt ook te gevaarlijk." Tevens worden 200 ronde armaturen ver vangen. De ronde TL-buizen maken plaats voor een energiezui nige buislamp. Dit gebeurt dit jaar in Brukske II. Molenklef, Casten- rav. Heide en Leunen. Hiermee is een vervangingsin vestering gemoeid van 75.330 euro. Er blijft dan nog net genoeg geld over voor de herinrichting van drie straten. Dit zijn de St. Ursulastraat en de Pater Tulpstraat en Van Beurdenweg in Yssel- steyn. Voor de derde fase van het Brukske is geen budget meer. Voor dit jaar waren de Klarinet- straat. Luitstraat. Marimbastraat, Spinetstraat en Tamboerijnstraat aan de beurt. Toch wil de gemeente ook Brukske II van betere straatverlichting voorzien. Daarom wordt er 25.000 euro uit het krediet 'integrale gebiedsge richte aanpak' gehaald. Naast het reguliere budget van 99.773 euro is er nog een restant krediet van 13.400 euro uit 2001 over. Er is voor dit jaar in totaal 113-173 euro beschikbaar; exclu sief 25.000 euro voor Brukske II. Voor kleine vervangingen, scha- deherstel, verplaatsingen en de voorbereiding ervan is 12.900 euro gereserveerd. Opgeteld bij de vervangingsinvestering van 75-330 euro is 88.230 euro daar mee vastgelegd. Voor nieuwe straatverlichting is slechts 24.943 euro over. Ook in de komende jaren wordt het leeuwendeel van het budget gebruikt voor het ver vangen van masten en armaturen. De commissieleden konden instemmen met het voorstel. Elly van Dijck (PvdA) was blij dat er toch geld gevonden is voor Bruks ke. "Wat dit is toch een must." Martin Wijnhoven (Samenwer king) zag graag meer financiële ruimte voor sociaal onveilige plekken. Mart Kessels (fractie Van de Vorle) vroeg aandacht voor de onveilige situatie op de Kruis straat bij café 't Podium en op het sportpark van Oostrum waar de fietsenstalling en de parkeerplaats nog steeds in het donker staan. Wethouder Driessen (CDA) zei dat hij later dit jaar de landelijke norm bij verbindinsgwegen ter discussie wil stellen. Bijvoorbeeld langs de Oirloseweg staan de mas ten wel erg dicht bij elkaar. Hier kan geld bespaard worden. Door het beperkte budget groeit de wachtlijst 'met serieuze knelpunten' gestaag. "De lijst wordt steeds langer en telt in totaal al 175.000 euro. Er is jaar lijks maar weinig geld voor knel punten. Toch proberen we de meeste urgente gevallen aan te pakken", aldus Driessen. Ivan activiteiten in en om centrum traditioneel viert Venray de irlijkse Koninginnedag rots. Hoe kan het ook jers, de Koninginnedagvie- ig van Venray behoort mers, landelijk gezien, tot toppers. Ook in 2003 is het anjecomité er weer in slaagd om, met ruimhartige tdewerking van de plaatse- e middenstand, horeca- jememers, vele verenigin- n en sportclubs en de meente Venray de feestelij li- den te coördineren. Ier aankondiging van de feesle- cdag rijden in de ochtenduren tuten te paard door het dorp. nolgens gaan zij naar het Beentehuis, waar zij in de itoal om half elf de officiële Ivoorlezen aan de gedecoreer- nen andere genodigden. Deze chtigheid wordt muzikaal Ijst door een ensemble van de nrayse Muziekschool. De gedc- teerden worden toegesproken burgemeester Waals, waarna zich om 11.15 uur naar het inks begeven. Daar nemen zij pfhun verdiensten een aubade de Koninklijke Harmonie trpe in ontvangst en worden toegesproken door de presi- van Euterpe. .Maar het feest dm al in volle gang, want zoals jaar is om 09-30 uur het minginnegolftournooi bij Res- irant Buitenlust gestart. Om }0 uur wordt op sportpark De cën de aftrap gedaan voor het anjevoetbaltournooi. Op dat- Ifde tijdstip gaan in het Venray- centrum nabij de schouwburg beentjes van de vloer bij het cetdancing, dat tot circa 12.00 irduurt. Ook kunnen jonge aan- mende artiesten van 10.30 uur 12.00 uur hun inspiratie bot- op het asfalt van de Merse- Kweg bij de Rabobank, waar iler leiding van de Venrayse mstenaar Piet Hermans het nattekenen plaatsvindt. Voor e deelnemers is er een leuk her- Kringsprijsje. Om 11.00 uur begint op sport- 4 De Wieën het sportieve fami- hockeytoumooi en op het Hen- oiusplein en het houtvburgplein wordt van 00 uur tot 13 00 uur de Kinder lik! gehouden. Met alle behen digheden en trucjes wordt door de jeugd uitgeprobeerd hoe vast u aan uw euro's gehecht bent. Met nadruk wordt er op gewezen, dat er op wordt toegezien, dat alleen kinderen tot 12 jaar hieraan deel nemen. OPEN PODIUM In de loop van de middag geeft de Venrayse Brandweer demon straties van hulpverleningsactivi teiten, zoals het bevrijden van slachtoffers uit auto's na verkeers ongevallen. Van 11.00 tot 16.00 uur kunt u gezellig een ritje met de huifkar maken vanaf de Markt straat. Op datzelfde plein worden in de loop van de middag demon straties gegeven op het gebied van turnen, Tong-il en dansen. En ga zéker op 't Schieëperspleintje bij de stand van de Fotoclub Ven ray kijken. En test uw uithou dingsvermogen maar eens door tussen 14.00 en 16.00 uur de toren van de Grote Kerk te beklimmen. Van 14.00 tot 17.00 uur houdt Tafeltennisvereniging Red Stars open huis in haar clubgebouw aan de Kiosk in 't Brükske. Daar kunt u spelen tegen een ping- pongrobot, krijgt u demonstraties te zien en vindt vanaf 16.00 uur een afsluitend toumooi plaats. Ook als u van muziek wilt genieten, komt u op deze dag aan uw trekken. Van 12.00 uur tot 13.00 uur laat de jeugdharmonie van Euterpe u vanaf de voorzijde van de schouwburg horen, dat zij al een opmerkelijk niveau heeft bereikt. De hele middag is in de Grote Straat de band Jemmyn te horen. En de zangers van de Lie- derentafel trekken 's middags door het dorp om de feestvreugde en de gezelligheid op deze dag nog meer te verhogen. Overal is volop muziek. Geniet ervan. Laat u rustig op de gezelli ge terrasjes neer om iets te eten of te drinken; er komt heus wel een joekskapel, hoempapa-daverend, langs. Ga om 15.30 uur beslist naar het Open Podium in De Bonte Koe om lekker mee te zin gen. Of wandel naar de Evenaar, waar de beroemde Chain Dogs spelen op een festival voor ama teur-bandjes. En stuur de jeugd in de namiddag maar naar het Hen- seniusplein, om er naar blinkende schatten te graven. En de traditie wil, dat om 19.30 uur in de Schouwburg weer de bridgedrive gaat beginnen; ook dit jaar weer. Jubileum Een vertrouwd gezicht is goud waard, zeker op het gebied van financieel advies. Op 1 mei 2003 viert Paul Halmans zijn 25-jarig jubileum als mede werker van onze bank. Dit mooie feit willen wij niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Daarom nodigen wij u graag uit voor een feestelijke receptie. U bent van harte welkom op vrijdag 2 mei 2003, van 18.00 tot 19.30 uur in Hotel Asteria, Maasheseweg 80a in Venray. Wij verheugen ons op uw komst! Het is tijd voor Koninginnedag Op koninginnedag, woensdag 30 april, zijn onze kantoren gesloten. Bankzaken kunt u 24 uur per dag regelen. Kijk op www.rabobank.nl. Of bel de Rabofoon: 0900 0909 0,10 per minuut). Wij wensen u een fijne koninginnedag toe! Het is tijd voor de Rabobank Joost van de Vorle heeft in een brief aan zijn ex-fractiege noten kenbaar gemaakt dat ze de partijnaam niet meer mogen gebruiken. De oprich ter gaat zelf onder de naam 'fractie Van de Vorle' als splin terpartij verder in de gemeen teraad. De vier andere raadsleden (Lemmens, Derks, Grebenjak, De la Roy) conformeren zich aan de wens van hun voormalige partij leider. De groep van fractievoor zitter Gerrit Lemmens komt bin nenkort bij elkaar om een nieuwe naam te vinden. Bestuurslid Mar- tien Manders weerlegt de kritiek die Joost van de Vorle gaf op zijn voormalige partijleden. Volgens Van de Vorle stond hij overal alleen voor en had hij meer steun van de anderen verwacht. "Het klopt dat Joost veel alleen gedaan heeft. Dat ontkent ook niemand. Maar het is ook duidelijk dat de vier anderen en alle commissiele den ook hun steentje hebben bij gedragen. De ene wat meer dan de andere maar het beeld wat Joost schetst willen we wel recht zetten", aldus Manders die hoopt dat de rust aan het partijfront weer terugkeert. "Deze kwestie heeft van ieder een veel aandacht gevraagd. We willen ons inzetten voor de poli tiek maar daar zijn we veel te veel van afgeleid geweest. We kunnen nu doorgaan met waar we mee bezig waren." Luchthaven Niederrhein kan voor economische impuls zorgen Flextronics is met 1300 werknemers momenteel de grootste werkgever in Venray. Het elektronicaconcern nam anderhalf jaar geleden de assemblage-afdelingen over van Xerox. Flextronics wordt op de voet gevolgd door Groep Geleide Wapens De Peel en het Vincent van Gogh Instituut met ieder 1250 mensen in dienst. GGW De Peel zal binnen drie jaar de kop positie overnemen door de komst van bijna 1000 militairen uit Ede. Op de vierde plaats staat een verrassende nieuwkomer. Het is Otto Uitzendkracht dat zich onlangs in Venray vestigde. Het uitzendbureau van vooral Poolse flexkrachten heeft 1200 werkne mers in dienst. De NLW-bedrijven bevinden zich op de vijfde plek met 1100 personeelsleden. Hier bij zijn wel de NLW-vestigingen van buiten Venray meegeteld. Kopieer- en printerconcern Xerox was lange tijd de grootste Venrayse werkgever. Sinds de gedeeltelijke overname door Flex tronics is het bedrijf meer dan gehalveerd. Xerox heeft nog 1000 ft is café de Evenaar ook dit jaar weer gelukt met Koninginnedag pril een mooi programma samen te stellen.-Zeven beginnende zullen die dag het grote podium betreden voor de vijfde Korting- Hond 16.15 uur zal wethouder Mathieu Emons het muziekspektakel Petten. Om 16.00 beklimt de band Fake het podium. Een uurtje later BI Koninginnepop verder met de band W.I.O.O.M, die Nederlandse 1 Engelstalige pop ten gehore brengtOm 18.00 treedt Pilot Flame met rock. pop en punk en om 19.00 uur de viermansformatie J$it. jonge muzikanten die ook vorig jaar al op het festival speelden, fflmyn (poprock) staat om 20.00 uur op de planken, gevolgd door fint (coverband van bekende bands) en Chain Doggs (bluesrock) is 3122.00 uur de opzwepende afsluiter van Koninginnepop. Myce Sur- feki zal de bands aankondigen. De entree is gratis. Op zaterdag 26 april zal voor de derde keer de Rooyse vur-Konin- ginnenacht worden georgani seerd in Partycenter de Witte Hoeve. Vorig jaar konden de festi viteiten geen doorgang vinden omdat daags voor het feest een grote brand de Witte Hoeve voor een groot gedeelte in as legde. Dit jaar dus de derde editie van de Rooyse vur-Koninginnenacht. Het organiserend comité is er in geslaagd een aantal smaakmakers te contracteren. Samen met een professionele discotheek Trend Productions, een buffet en uiter aard een lekker drankje zullen deze artiesten garant staan voor gezelligheid en uitbundigheid. De optredens zullen worden verzorgd door niemand minder dan; Pascalle; een rijzende ster uit Amsterdam, Walter Vermeer; ofte wel de Zooiman uit Tilburg. Leste Aom; de zeer succesvolle ludieke act uit Roermond en tot slot, maar niet de minste, Barrv van Vliet; dé zanger van het levenslied. Voor een all-in prijs van 38,50 euro kunt u op 26 april vanaf 20.30 uur in Partycenter de Witte Hoeve een hele avond onbezorgd feest vieren. De kaarten zijn te koop bij bloemenhuis Angèle, de Wine Hoeve en Thetru Venray. Het programma op Koninginnedag 2003 in Venray ziet er als volgt uit: Koninginnegolftoumooi 09-30 uur Restaurant Buitenlust Oranjevoetbaltoumooi 10.30 uur Sportpark De Wieën Ontvangst gedecoreerden 10.30 uur Gemeentehuis Straattekenen 10.3042.00 uur Kroitweg Streetdancing 10.30-12.00 uur centrum van Venray Hockeytoumooi 11.00 uur Sportpark De Wieën Kindermarkt 11.00-13.00 uur op Schouwburg- en Henseniusplein (alleen voor kinderen tot 12 jaar) Aubade gedecoreerden 11.15 uur door Euterpe Gemeentehuis Concert Jeugdharmonie Euterpe 12.00-13 00 uur De Bleek Fotoclub AFV Venray 12 00-16.00 uur Schieëperspleintje Liederentafel vanaf 12.00 uur centrum Venray Jongerenmuziekband "Jemmyn" 13.00-17.30 uur Henscheniusplein/Grotestraat Huifkar 13.30-16.00 uur opstappen Marktstraat/Eindstraat Tafeltennistoumooi Red Stars. 14.00-17.00 uur Kiosk Brükske Torenbeklimmen 14.00-16.00 uur Grote Kerk Tumdemonstraties 14.00-15.00 uur Grote Markt Brandweerdemonstraties 14.30-16.00 uur Schouwburgplein Tong il demonstraties 15 00-16.00 uur Grote Markt Open Podium vanaf 15.30 uur Café De Bonte Koe Dansdemonstratie 16.00-17.00 uur Grote Markt Schatgraven (voor kinderen tot 8 jaar) 16.00 uur Henscheniuspiein Koninginnepop vanaf 16.00 uur Café De Evenaar Bridge Drive vanaf 19 30 uur Foyer Schouwburg. mensen in dienst. Bij Inalfa Indus tries staan 950 werknemers op de loonlijst. Deze zeven grootste werkge vers zijn goed voor 38% van de werkgelegenheid in Venray. In totaal zijn in Venray ongeveer 21.000 mensen werkzaam bij 1820 bedrijven. Burgemeester Waals waar schuwt voor de kwetsbaarheid van de Venrayse economie. "In de industrie zijn we te afhankelijk van een paar grote bedrijven. Als het hoofdkantoor in Amerika bepaalt dat de vestiging in Venray verplaatst wordt naar een ander land dan hebben we niets meer." Waals vertelde tijdens het colle- gebezoek aan Oirlo dat het nieu we bedrijventerrein de Blakt voor al high-tech industrie krijgt. "Het moeten hoogwaardige bedrijven worden met een hoog kennisni veau. Dus iets anders dan bedrij ven als Flextronics of Xerox." Hij zegde toe dat de dorpsraad met twee personen zitting krijgt in de te formeren klankbordgroep. Het wrerkeloosheidspercentage in Venray w;as in februari 7,6 Dat was in 2001 nog 5,1%. Venray zit iets hoger dan het gemiddelde werkeloosheidcijfer voor Noord- Lintburg (7,5%). Venray zit veel lager dan Limburg (8,9%) en Nederland (7,9%). Volgens Waals komt het vooral door de insti tuutsbevolking dat Venray meer werkelozen heeft dan de omlig gende gemeenten die op een gemiddelde van 6,1% uitkomen. Wethouders Emonts vulde aan dat de stijging van de werkeloosheid vooral wordt veroorzaakt door jongeren en HBO-opgeleiden. Hij zei dat voor dit probleem in regio naal verband een oplossing wordt gezocht, Dorpsraadvoorzitter Patrick van der Broeck vroeg zich af of het grote aantal buitenlandse werkne mers de lokale bevolking niet ver dringt van de arbeidsmarkt. Waals meende dat dit niet het geval is. "Want de Poolse werknemers vul len een gat op. Zij verrichten laag gekwalificeerde arbeid in de industrie, landbouw of schoon maakbranche waar niemand voor te krijgen is." Industrie en gezondheidszorg zijn naast de agrarische sector van oudsher de kurken waar de Ven rayse economie op drijft. De sterkste werkgelegenheidsgroei deed zich de laatste jaren voor bij transport, horeca en overheid. 2000 was met ruim 13 hectare een topjaar voor de verkoop van industriegrond. Daarna zakte de verkoop in naar 6 hectare in 2001 en 1,6 hectare in 2002. Voor dit jaar lopen er aanbiedingen voor 2,8 hectare. De bestaande bedrij venterreinen raken aardig vol. Dit wordt opgevangen door de ont wikkeling van de Hulst II en de Blakt. Daarnaast wil de gemeente een herwaardering van oude industrieterreinen zoals de Hulst I en Smakterheide I. Ook de dienst verlening aan bedrijven moet ver beteren. En de gemeente streeft naar een goed woonmilieu en een versterkte positie van Venrays winkelcentrum. Waals verklaarde dat de Venray se economie een impuls kan krij gen door de nieuwe luchthaven Niederrhein vlak over de Duitse grens in Laarbruch. De ontwikke ling van de haven van Wanssum, waaraan Venray meebetaalt, zorgt samen met de A73 voor een bete re ontsluiting. KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds opSafs'praak WanSSUITl

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7