iemeente houdt 1,4 miljoen over Bewoners Het Schuttersveld kiezen voor chipknip Robben ontkent verontreiniging "Over Veel meer ambtenaren in dienst Essent wil af van afkoopregeling Onderzoek naar vakantiewoning in Merselo Samen sterk kpositie I toch fcrkeerterrein Verdachten aangehouden A&rA [MAAS Donderdag 24 april 2003 - Pagina 3 ïeente heeft het boek- 002 afgesloten met een r saldo van 1,4 miljoen [peze onverwachte mee komt vooral door de [rijksuitkeringen die Ven- I uit het gemeentefonds g. Daarnaast voerde de jeQte minder plannen uit zoals die in de begroting €'l u opgenomen. plaats van de geplande 15 en euro werd er voor 12.5 en euro geïnvesteerd. Vol gens wethouder Heidens (CDA) is het gunstige resultaat ook te dan ken aan een strakkere budgetdis cipline. "We sturen heel strak op het verlagen van het uitgavenpa troon. Dat levert nu al zijn rende ment op. De meeste budgetten zijn binnen de perken gebleven." De budgetten voor wegen, stra ten en pleinen (357.000 euro) en milieu (345.000) leverden zelfs grote overschotten op. Er is flink bespaard op wegenonderhoud en door de onduidelijke regelgeving zijn er veel minder milieuvergun ningen aangevraagd. Andere bud getten gaven grote tekorten te zien. Bij de inkomensvoorziening was er een overschrijding van 588.000 euro. Door de afnemen de economische groei nam het aantal uitkeringsgerechtigden sterk toe, vooral in de laatste maanden van 2002. Ook het WVG-budget (Wet Voorziening Gehandicapten) werd met 352.000 euro flink overschreden. Steeds meer gehandicapten doen een beroep op de voorziening voor aanpassingen in huis, een rolstoel of scootmobiel. Door het rapport van de VROM-inspectie moet de gemeente strenger toe zien op de milieu- en bouwregel geving. Hiervoor is extra man kracht ingezet waardoor het budget met 227.000 euro over schreden werd. Lei Heidens bevestigde dat er ondanks deze meevaller niet wordt getornd aan de aangekon digde bezuinigingsoperatie. "Daar houden we onverkort aan vast. Op termijn moet er een even wicht komen tussen de inkom sten en uitgaven. En extra inko mensten uit gemeentefonds zijn wellicht niet meer te verwach ten." De raad zal waarschijnlijk besluiten dat het overschot wordt toegevoegd aan de algemene reserve. Want de vermogensposi tie verslechterde opnieuw. De reserves en voorzieningen liepen terug van 24,2 naar 22,9 miljoen euro. Heidens meende dat deze verlaging niet zo'n kwaad kon omdat er minder risico's tegen over zouden staan. Hij wil een deel van het exploitatieoverschot inzetten voor versnelde afschrij vingen. "Zodat er in de toekomst structureel meer financiële ruimte ontstaat. Maar dat moet ik eerst met de raad bespreken." Dat de post salariskosten steeg van 11,7 miljoen naar mim ruim 13 miljoen euro komt volgens Heidens vooral doordat uitbe steed werk is inbesteed waardoor er minder externen nodig zijn. Het aantal medewerkers op het gemeentehuis nam vorig jaar toe van 293 naar 319. straat 12, tel. 581553 en Samenwerking zijn niet mee eens dat er parkeerplaats komt tus- Julianasingel en Paters- Het college ziet hiervan it de grondverwerving ijk verloopt en het •k aan parkeergelegcn- minder neipend is dan lt werd gedacht. Op deze in de zuid-oost hoek van Entrum was ruimte voor lauto's. oppositiepartijen wezen er [commissie Stedelijk Beheer tt de gemeenteraad drie jaar in heeft ingestemd met de ip van het voormalige kan- and van Vissers wegen- Het college wil dit perceel :r verkopen. rit Verkoeijen (Samenwer- is er allerminst van over- dat er minder parkeerbe- i is. "Het gebied in zuid-oost [jarenlang genoemd als par- terrein. Want er is extra par- limte nodig. Wij willen dit uitgevoerd zien", aldus Ver in. "Wij keuren de handel- van het college af. Want ;de ondernemers hebben hier op parkeerplaatsen. Ik heb Iruk dat dit alleen gedaan is de dure ondergrondse par- garage in de Gouden Leeuw ie krijgen." Samenwerking de komst van betaald eren meer geld opbrengt dan erkoop van het pand Vissers. Jhn Niessen (WD) noemde terrein tussen Julianasingel en irsstraat 'een unieke parkeer- cgenheid'. "Dit mogen we niet (schieten." Cs Emonts (CDA) vroeg zich college het afblazen van dit erterrein wel goed door heeft. "Terugdraaien kan lts niet meer. En dit is ook een (dezen mogelijkheid om een raakte fietsenstalling te realise- Is hier met de centrumonder- mers over gepraat?" fethouder Driessen (CDA) van 'een rechtvaardige sing gezien de parkeerba- zei Driessen dat het beoog- lerrein een complexe situatie mei moeilijk te verwerven fidommen. Hij kondigde aan bet college blijft uitkijken naar andere parkeerplek aan de tkant van het centrum. Verkoeijen vond het een d idee van het CDA over een laakte fietsenstalling. "We eten aan die kant van het cen- D niet alles dicht timmeren. een goede parkeerplaats mensen die even snel een •dschap willen doen. Want 'oor duurt het in een par irage veel te lang. Daar ben een uur mee kwijt." EEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! mjdag tussen 9.00-17.00 uur Bewoners en personeel van Het Schuttersveld, onderdeel van de Zorggroep Noord-Lim burg, betalen voortaan hun aankopen binnenshuis met de chipknip. De bewoners hoe ven dus niet meer eerst con tant geld te halen. Opladen van de chipknip gebeurt bij een chipknipoplaadpunt in hun eigen, vertrouwde omge ving. Carola Litjens, teamleider, van Rabobank Venray Meerlo-Wans- sum was vanaf het allereerste begin betrokken bij de invoering van het plastic geld. "Contant geld maakt kwetsbaar. Of het nu om het geld van mevrouw Janssen gaat of het kasgeld van de winkel: er is altijd een veiligheidsrisico. Het betekent meestal ook veel werk. Voor Het Schuttersveld, en voor alle andere instellingen waar vaak met kleine bedragen betaald wordt, biedt de chipknip dus alleen maar voordelen". Met de chipknip kan overal in Het Schuttersveld betaald wor den: bij de winkel, restaurant, kapper, activiteiten en receptie. De bank zorgt er ook voor dat iedereen in Het Schuttersveld ver trouwd raakt met de chipknip. Dat gaat vaak sneller dan ver wacht. "De meeste ouderen heb ben helemaal geen problemen met de moderne manieren van betalen, als alles maar rustig uitge legd wordt", zegt Carola Litjens. Onlangs werden daarom voor alle bewoners medewerkers en vrij willigers instructieavonden gehouden, waarbij iedereen in eigen tempo de chipknip kon ont dekken. De bijeenkomsten wer den gegeven door een speciaal daartoe opgeleide seniorenvoor- lichter: de heer C. Smeets. Onder de naam Rabo Zorgservice is de Rabobank al enige tijd bezig om contant geld in zorginstellingen zoveel mogelijk te vervangen door plastic geld. De bank biedt advies en ondersteuning, verzorgt instructiebijeenkomsten voor bewoners en personeel en plaatst, als dat nodig is, ook extra oplaad- punten. De Zorgservice is onder deel van een brede aanpak waar mee de bank aangeeft voor iedereen bereikbaar te willen zijn en blijven. Carola Litjens: "Nieu we betalingsvormen als pinnen, chippen en internetbankieren zijn in korte tijd heel gewoon gewor den. Voor sommige mensen zijn die ontwikkelingen te snel gegaan: de bank kan daardoor minder goed bereikbaar lijken. Maar we zijn nog even bereikbaar als altijd, alleen op een andere manier. Als het aan ons ligt, kan iedereen tot op hoge leeftijd 'financieel zelfstandig' blijven. En daarmee bedoelen we dan zijn of haar bankzaken regelen zónder een beroep te hoeven doen op anderen." "Op het gemeentehuis wil niemand ons te woord staan" Autohandelaar Robben ont kent dat de grond van zijn bedrijfsperceel aan de Metaal- weg verontreinigd zou zijn. "We hebben een schone grondverklaring. Dat weet de gemeente ook goed. Maar toch vertellen ze steeds wat anders. Zelfs voor de rechter durven ze te liegen dat onze grond verontreinigd is", zegt Yvonne Robben. Vorige week kondigde wethou der Driessen (CDA) in de commis sie Stedelijk Beheer aan dat de gemeente samen met de politie het bedrijf van Robben streng gaat aanpakken. De rechter stelde de gemeente onlangs in het gelijk omdat Robben illegaal gemeente grond in gebruik had genomen. Potgrond Geschikt voor het vullen van potten en bloembakken. Voor binnen en buiten. Yvonne Robben vertelt dat de enkele wagens die nu langs de opritten staan er al jarenlang staan. Al zolang de autohandelaar op deze plek op het industrieter rein zit. In februari had Robben tijdelijk auto's en banden buiten de per- ceelsgrens opgeslagen. Volgens Robben gedurende slechts drie dagen. "Want anders konden we het nergens kwijt. Dat was bestemd voor export. Dat heb ik ook bij de gemeente gemeld maar daar wil niemand mij te woord staan. Ze verwijzen alleen maar door naar de advocaat." Yvonne Robben beschuldigt de gemeente ervan een hetze tegen hun bedrijf te voeren. "Er zijn hier al zoveel bodemonderzoeken uit gevoerd. Ze zijn iets aan het zoe ken wat er gewoon niet is. De mensen die hier de metingen ver richten snappen de gemeente ook niet. Dit is misbruik maken van gemeenschapsgeld door hier telkens van die dure onderzoeken te doen. Terwijl wij een schone grondverklaring hebben. Hier is niets verontreinigd. Want als de gemeente wel wat had gevonden dan hadden ze ons allang aange pakt." In oktober 2001 werd met een grootscheepse schoonmaakactie het gemeenteterrein naast het perceel van Robben ontruimd. "We waren al vanaf augustus volop bezig het terrein te ontrui men. 250 wagens hadden we al weggehaald, We vroegen twee maanden uitstel tot december dan hadden we ook de andere 260 auto's kunnen wegslepen. Maai de gemeente wilde hier niets van weten. Het moest in oktober per se ontruimd worden omdat ze het terrein nodig hadden. En nu ligt het nog steeds braak." Yvonne Robben is totaal niet te spreken over de behandeling op het gemeentehuis. "We zijn blijk baar een doom in het oog. Ze wil len ons gewoon weg hebben en ze proberen ons financieel kapot te maken. Ik heb ook geen ver trouwen meer in de rechtbank. Want dat kun je beter een 'lieg- bank' noemen." Robben zegt samen met 25 andere Venrayse bedrijven de kwestie te hebben aangekaart bij het ministerie van VROM die een onderzoek gaat instellen. "Want wij zijn niet het enige bedrijf dat gepakt wordt. Daarom hebben we het hogerop gezocht. De waarheid moet boven tafel komen. En we doen het niet voor onszelf. Onze zaak is toch al verlo ren, Maar we doen het voor de andere burgers van Venray." De politie heeft zaterdagmiddag een 14-jarige inwoonster van Ven ray en een 20-jarige inwoonster van Steenwijk aangehouden op verdenking van diefstal uit een winkel aan de Grotestraat. De meisjes probeerden cosmetica ter waarde van bijna 20 euro te ste len, maar werden betrapt door een winkelmedewerkster. Ze wer den overgedragen aan de politie, waarna duidelijk werd dat ze tevens kleding hadden weggeno men ter waarde van ruim 80 euro bij een andere winkel. Ze werden overgebracht naar het politiebu reau waar de zaak voor de 20-jari- ge met toepassing van snelrecht werd afgehandeld. De 14-jarige is inmiddels voorgedragen voor een HALT-procedure. Venraynaren moeten meer gaan betalen Essent kabelcom, de exploi tant van o.a. het Venrayse kabelnet, wil af van een afkoopregeling die destijds bij de aanleg van het kabelnet met enkele honderden Ven raynaren is gesloten. De afkoopregeling omhelsde een eenmalige bijdrage van 1200 gulden en een jaarlijks tarief van destijds dertig gulden. Kabeltelevisie Venray bv. des tijds exploitant van het Kabelnet gaf de Venraynaar de keus om ineens 1200 gulden te betalen om vervolgens 20 jaar lang, gelijk aan de afschrijvingstermijn, het sig naal tegen een gereduceerd tarief doorgestuurd te krijgen. Voor Venraynaren die meededen werd een aparte overeenkomst afgeslo ten. Daarin staat deze termijn gemeld evenals het feit dat het gaat om een afkoopsom van de abonnementskosten. Essent is nu van mening dat het kabelnetwerk, zoals het er nu bij ligt niet meer te vergelijken is met het netwerk van destijds. Het aan tal kanalen dat doorgegeen wordt is beduidend hoger en de kabelge bruiker kan naast tv ook nog van andere diensten via het kabelnet gebruik maken. Essent heeft daar flink in geïnvesteerd en vindt nu dat dat via uniforme abonne mentsgelden terugverdiend moet worden. "Handhaving van geredu ceerde tarieven op grond van afkoopsommen, die waren geba seerd op de te verwachten levens duur van het omroepnetwerk zoals destijds aangelegd, past daar niet in" aldus de brief van Essent, die de Venraynaren vorige week ontvingen. Vreemd genoeg stelt Essent dat er geen uitdrukkelijke termijn voor de geldigheid van de afkoop som is afgesproken, en dat de afschrijvingstermijn van de met betrefende afkoopsom gedane investeringen reeds lang verstre ken is. De kabelmaatschappij beroept zich verder op het feit dat nergens uit blijkt dat de mid delen van de afkoopsom gereser veerd zijn geweest voor vervan gingsinvesteringen. "Het destijds aangelegde net (indien het nog niet was aangepast) zou aldus inmiddels als volstrekt verouderd en nagenoeg afgeschreven moe ten worden beschouwd, zodat de destijds door u betaalde aansluit kosten opgesoupeerd zijn." zo stelt Essent. Essent wil met ingang van 1 juni a.s. overgaan tot het in reke ning brengen van het standaardta rief zijnde 12,70 euro (thans beta len deze abonnees 6,93 euro). Indien niet voor die datum wordt gereageerd gaat Essent er gemaks halve vanuit dat de abonnee hier mee accoord gaat. Inmiddels hebben diverse Ven raynaren rechtsbijstand ingeroe pen. In Land weert heeft een groep bewoners zich gemobili seerd om gezamenlijk dit besluit aan te vechten. Krachten worden gebundeld. Samen met een deskundige partner bepaalt u de strategie. WiJ kennen het spel, VJ A vivvV^v de regels. Weten dat winnen of verliezen afhangt van een nauwe samenwerking. Het resultaat: uw bedrijf op voorsprong. GROEP ACCOUNTANTS EN ADVISEURS ACCOUNTANCY - BEDRIJFSKUNDIGE ADVISERING - FISCAAL ADVIES - JURIDISCH ADVIES LOONSERVICE - PZ-CONSULTANCY AUTOMATISERING REGIOKANTOOR VENRAY LEUNSEWEG51. POSTBUS 60. SSOO AB VENRAY. TEL (0478) 51 72 90. FAX: (0478) SI 1566 OVERIGE KANTOREN: HEERLEN HORST - MAASTRICHT PANNINGEN - ROERMOND - SITTARD VALKENBURG - VENLO - WEERT Limburgs grootste! w aagroep rü In de commissie, die een onderzoek instelt naar de afgebroken vakantiewoning in Merselo, zijn alle vijf politieke partijen vertegenwoordigd. Iedere raadsfractie wijst één persoon als lid aan. De vijf leden kiezen uit hun midden een voorzitter. De resulta ten van het onderzoek naar de gesloopte vakantiewoning van de familie Van Bronswijk aan de Veldstraat worden voor 1 oktober 2003 in een rapport aan de gemeenteraad gepresenteerd. Het onderzoek komt er op voorspraak van Samenwerking. De oppositiepartij kreeg in de laatste raadsvergadering steun van de WD en fractie Van de Vorle waardoor het voorstel nipt - der tien tegen twaalf - door de raad kwam. Gerrit Verkoeijen (Samen werking) vermoedt dat er op het gemeentehuis van alles is misge gaan rond het voormalige kippen hok dat de familie Van Bronswijk al veertig jaar gebruikt als vakan tiehuis. In 2000 werd de woning illegaal afgebroken en opnieuw opgebouwd. Dit gebeurde zonder bouwvergunning die Van Brons wijk ook later niet kreeg. Onder last van een dwangsom van 200.000 euro moest de nieuw bouw weer worden afgebroken. Samenwerking denkt dat ten onrechte is gebeurd en wil nu eens alles op een rijtje zetten. CDA en PvdA hadden weinig trek in een onderzoekscommissie maar zij nemen er nu toch aan deel. Volgens de officiële opdracht richt het onderzoek zich op amb telijke en bestuurlijke handelin gen en gedragingen, behoorlijk bestuur en zorgvuldigheid. De commissie krijgt een budget van 10.000 euro. Een griffie-ambte naar doet dienst als secretaris. Er kan voor het onderzoek een beroep worden gedaan op andere medewerkers of externe deskun digen. Het personeelsbestand van de gemeente Venray is fors uitgebreid met 8,9%. Er waren vorig jaar 319 ambtenaren in dienst. In 2001 telde de gemeente nog 293 medewer kers. De totale salarispost steeg met 11,5% van 11,7 mil joen naar ruim 13 miljoen euro. Opvallend is dat de stijging hoofdzakelijk wordt veroorzaakt door vrouwelijke parttimers. Het aantal fulltimers bleef gelijk (191) terwijl er 26 parttimers meer in dienst kwamen. Het aantal man nelijke medewerkers in deeltijd nam toe van 24 naar 27. Het aan tal vrouwelijke parttimers groeide fors van 78 naar 101. Venray heeft vorig jaar 67 vaca tures opengesteld en er zijn 45 nieuwe medewerkers in dienst getreden. De andere vacatures werden door interne verschuivin gen opgevuld. Er zijn 24 ambtenaren uit dienst gegaan: op eigen verzoek (l6x), einde tijdelijk dienstverband (lx), WAO (lx) en vervroegde uittre- ding (6x). Er komen veel open sollicitaties bij de gemeente binnen. Hieraan wordt meer aandacht besteed omdat externe werving duur is. Vorig jaar zijn drie medewerkers via een open sollicitatie in dienst gekomen. Sommige vacatures blijven moeilijk in te vullen. Het gaat vooral om technische functies, verkeerskundigen en financiële specialisten. Het ziekteverzuim daalde van 6,4% in 2001 naar 5,0% in 2002. Het aantal verzuimmeldingen bleef vrijwel gelijk. De daling wordt vooral veroorzaakt doordat bij langdurig verzuim het werk eerder in deeltijd wordt hervat. Klachten aan het houdings- en bewegingsapparaat en psychische en neurologische klachten waren goed voor 70% van de ziekteda gen. De oorzaak van het verzuim lag voor 41% aan het werk: RSI. werkdruk, taakinhoud of arbeids verhoudingen. De overige 59% lag buiten het werk en was meestal kortdurend verzuim. Uit het PAGO (Periodiek Arbeidsgezondheidskundig Onderzoek) blijkt dat vooral de huisvesting - teveel medewerkers in één ruimte - en het binnenkli maat bij warm weer als negatief worden bestempeld. Dit staat ver meld in het sociaal jaarverslag 2002. Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhöud'van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - info@flyers.nl PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Wülemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertenüe@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau: Periodiek - Tel. 0478-582872 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur Abonnementen: 18,- (postcode 58..) 30,- (overige binnenland)

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3