emo grasmaaierdag 'ersleijen Oirlo lalfords: wereld ioI auto- en fietsplezier )pbergen in stijl Cultuurfonds steunt amateurschrijvers Mannenkoor brengt ode aan pastoor Woning uitgebrand Nieuw corpus in Klein Oirlo (89 Cees Helder asperge-ambassadeur Draadloos internet in gemeente Boxmeer De Sjannellekes naar dag van het levenslied St. Caecilia naar Kevelaer Koninginnedag in Dingus Oud papier Gewond Oranjebal ;EN MAAS lp zaterdag 26 april houdt Ver ton uit Oirlo haar jaarlijkse iodag op het gebied van tuin- i parkmachines. Ervaar zelf hoe ivoudig en plezierig het is om naaien met bijv. een tuintrac- een scootermaaier en zelfs cartmaaier. Uiteraard ontbre- |de handgeduwde en aange- Ven benzine- en elektromaai- ook niet tijdens deze nodag. De naam Versleijen is je wijde omgeving dan ook 1 i begrip. Met een rechttoe htaan instelling wordt de con- nentop zijn wenken bediend. |en zeker als het om grasmaai- cn tuinmeubelen gaat, waarbij isterkste verkoopargument is - jop bij de vakman die ook pareren kan". De Versleijen ocp bestaat uit drie onderne men, waarbij Fixet met een rk dier- en tuinaccent zich urnamelijk richt op de particu- re markt. Maar voordat Fixet in 98 een feit was, stond Versie dal wijd en zijd bekend om de muntende collectie grasmaai- cn tuinmeubilair. Dit is binnen Fixetformule onveranderd. Pronken met eigen veren doet al Versleijen niet graag, maar weet in het binnenste van zijn a dat de onderneming een um heeft op het gebied van isniaaiers en tuinmeubilair, porop staat natuurlijk de kwali teit die je verkoopt, maar verko pen kan iedereen, het komt op de service aan". Even later legt hij uit wat deze service Versleijen zo anders maakt. "In de herfst komen veel grasmaaiers hier op stal om onderhoud te laten plegen. In de lente rijden wij de machines in topconditie weer voor bij de klant". Naast de grasmaaiers staat een ruime collectie tuinmeubelen die een dwarsdoorsnede is van het huidig aanbod en trends in tuin meubilair. "Het met zorg uitkiezen van tuinmeubilair kan niet zonder een goed advies. Maar al te vaak wordt hardhout voor teakhout verkocht. Wij wijzen de klanten op de verschillen in hard- en teak hout. Alhoewel teakhout erg pop ulair is. blijkt kunststof het nog steeds goed te blijven doen. Wat je verder veel ziet is een combina tie van materialen zoals bijv. alu minium met kunststof of met teak. Uiteraard hebben wij hier passende en zeer modieuze kus sens bij". Bij het samenstellen van de col lectie tuinmeubelen is bewust gekozen voor een assortiment in het midden en hogere segment. Dat verklaart waarom Versleijen nog steeds te boek staat als dé specialist met het grootste assorti ment in de regio. De demodag is zaterdag van 8.30 uur tot 16.00 uur (Fixet Vers leijen 0478 571941). 'Wij zijn van fietsenmaker [gegroeid tot auto- en fiets- edalist die de moderne con- ment adviseert over een sortiment van duizenden oducten om veilig en com- rtabel deel te nemen aan het rkeer en onderweg te com- uniceren." Dat zegt Hal- rds-directeur Paul Burger, nds eind februari van dit wis Halfords ook in Venray llalfords staat er om bekend dat lals eerste het merkenmonopo- van de autofabrikanten door- H ik en tegen lage prijzen univcr- c accessoires aanbood die sten op of in iedere auto: auto- jels, automatten, stoelhoe- dakkoffers, kinderzitjes, auto beveiliging, [ieonderhoud. Halfords luc'eerde audiosystemen van ipmerken voor iedere auto. combinatie met boosters, ifers, speakers, CD-wisselaars It de auto omgetoverd tot ware disco of concertzaal. De :ste toestellen zijn voorzien Radio Data System (RDS) en rangen onderweg automatisch (eersinformatie om de auto- lilist veilig langs files te loods- Op autoradio's geeft Halfords fs een prijsgarantie. Als een iment een autoradio van Hal ls ergens anders goedkoper It, betaalt Halfords het prijs- 'lil terug. "Wij zijn dan ook auto-audio de beste en goed- )Ste aanbieder in heel Neder- 1', zegt filiaalhouder Lars van ioven van de Halfords-vesti- jgaan het Kapelaanspad. Hal fords is dan ook de grootste in auto-audio in Nederland. Voor alle automerken introduceerde Hal fords fietsdragers voor op de trek haak en allesdragersystemen op het dak voor het vervoer van ski boxen of bagageboxen. Auto navi gatiesystemen die de autorijder de weg wijzen naar iedere gewenste bestemming verschenen. De dvd- speler in de auto doet zijn intrede. Via schermpjes aan de hoofdsteu nen zijn speelfilm en computer spelletjes een nieuw vermaak voor kinderen op de achterbank. Halfords is pas een kleine twee maanden in Venray gevestigd, maar Van Rijthoven merkt nu al op dat de formule ook hier aans laat: "In Venray zijn verschillende grote concerns aanwezig, alleen op het gebied van auto-accessoi res en fietsen was er te weinig. Halfords is in dit gat in de markt gesprongen. Je merkt dat met name de Venraynaar nog onbe kend is met Halfords, Maar onze formule heeft hier tijd nodig om zich te ontwikkelen en te werken aan een stuk naamsbekendheid." Ook op fietsgebied is Halfords een specialist. Je vindt er voor vol wassenen en kinderen ruim 40 modellen stads-, tour- en sportfiet- sen. Elk filiaal beschikt over een eigen fietswerkplaats waar gedi plomeerde fietsenmakers service, onderhoud en reparaties verzor gen tegen vaste prijzen. Fietsklan- ten weten precies waar zij aan toe zijn. Als de klant'wil kan hij zijn fiets ook verzekeren tegen dief stal. "Halfords voert fietsen van het huismerk Cumberland. Een fiets met de kwaliteiten van een A-merk fiets, maar heel betaal baar. Cumberland wordt dan ook geproduceerd door de bekende fietsenfabrikant Sparta", aldus Van Rijthoven. )w garderobe keurig rangschikt, uw boeken strak liet gelid of het keukengerei dentelijk gesorteerd. Voor dere ruimte in uw woning icrt Hermkes Interieurbouw Horst kasten op maat, bouw of los, in ieder ft'enst ontwerp en van ieder tenst materiaal. Zodat u al spullen overzichtelijk en ijlvol kunt opbergen. Reeft u graag uw boekencoilec- of administratie voor het grij- Is uw krappe, volgepakte renkast aan vervanging toe? i<irt u zich al tijden aan dat ene iimdhoekje of die ene rommel- Her? De oplossing voor deze ragen is even gemakkelijk als Pol. "Plaats of bouw in de :ftruste ruimte een kast waarin je les overzichtelijk kunt opber- n", adviseert Wiel Hermkes van lenukes Interieurbouw. "Wij 'uwen kasten die volledig over komen met de wensen van de int en die aansluiten bij de IflOftelijkheden die het interieur En daarbij is feitelijk alles ogelijk, maakt Hermkes duide- "Onze kracht is dat we kasten knen maken van elk materiaal, iedere kleur en voor elk bud- :t' 2eg maar van doe-het-zelfkwa- ktot zeer exclusief. Uiteraard dleen voor de zogenaamde °oimelhoekjes, maar voor iedere "fote in het huis," 2° kan Hermkes Interieurbouw f keuken voorzien van een leuw> fraai vormgegeven interi- k - inclusief de door u uitge ste apparatuur -, vervaardigen 'boekenkasten en televisie- of ^meubels en krijgt ook uw '®g een uitstekend onderko- in ruime, chique klerenkas- fn' "Dat kunnen zowel losse kas- eens aanverwante artikelen zoals bureaus en tafels. "Ons uitgangs punt is, zoals gezegd, de wens van de klant", aldus Hermkes. "We inventariseren eerst wat men wil en bekijken ook de situatie ter plekke, zodat we een accuraat advies kunnen geven. Eventueel werken we deze informatie met behulp van de computer uit tot een ontwerp. Op die wijze kun nen we een fraai product leveren dat een verrijking voor de woning of het bedrijfspand is." En hoe dat eruit kan komen te zien kunt u zelf ondervinden door een bezoek te brengen aan de recentelijk geheel vernieuwde showroom van Hermkes Interieurbouw. Voor meer informatie: Hermkes Interieurbouw Horst, 077 - 398 08 89, www.wielhermkes.nl ten zijn, maar ook een inloop- kast", geeft Wiel Hermkes aan. "Mensen met een ruime slaapka mer of extra ruimte, omdat bij voorbeeld de kinderen uit huis zijn, laten tegenwoordig steeds vaker een inloopkast maken waar in ze hun garderobe op een over zichtelijke wijze kunnen opber gen. Schuine daken of dakkapellen hoeven daarbij geen belemmering te zijn, en of men sen nu een schuifdeur of vouw deur willen, een moderne of lie ver een traditionele uitvoering, het is allemaal mogelijk." Naast particulieren kunnen ook zakelijke klanten voor de inrich ting van hun kantoorruimtes terecht bij Hermkes Interieur bouw. Behalve de diverse opberg systemen maakt het bedrijf even- Jubileumbundel schrijfwedstrijd Venray Het Prins Bernhard Cultuur fonds steunt de amateurliteratuur in Brabant en Limburg. Dankzij een subsidie van dit fonds ont vangt elke bibliotheek in beide provincies een bloemlezing gedichten en verhalen van Zuid- Nederlandse schrijvers. Het betreft de jubileumbundel 'Raad- selige Roos tien jaar', een uitgave van het Literair Café Venray-regio, Peelstadje op de grens van Lim burg en Brabant. De Venrayse organisatie houdt al tien jaar onder de titel de 'Raadselige Roos' een schrijfwedstrijd voor ama teurs uit Zuid-Nederland. De tien de wedstrijd heeft met steun van het Letterkundig Centrum Lim burg de 112 pagina's tellende jubi leumbundel opgeleverd. Om het werk van amateur schrijvers uit Brabant en Limburg meer bekend heid te geven en het schrijven van gedichten en verhalen te promo ten, biedt het Literair Café Venray- regio elke bibliotheek in deze pro vincies gratis een exemplaar van de bundel aan. De Venrayse orga nisatie is daartoe in staat gesteld door het Prins Bernhard Cultuur fonds. Het fonds Noord-Brabant en het fonds Limburg hebben samen 230 bundels bekostigd. Het Prins Bernhard Cultuurfonds onderstreept daarmee het belang van de amateur literatuur. Twaalf Venrayse schrijfwedstrijden in tien jaar leverden meer dan 800 gedichten en verhalen van meer dan 500 auteurs op. De jubileum bundel bevat bekroonde gedich ten en verhalen maar ook een bij drage van de Venrayse schrijver jen columnist Peter Winnen. Op www.literair-cafe-venray.nl staat informatie over de 'Raadselige Roos'. De inzendtermijn voor de elfde Roos sluit op 1 oktober 2003- Op zondag 27 april reist het Venray's Mannenkoor af naar Noordwijkerhout om daar een heilige mis op te luisteren. Aanlei ding is de 50e verjaardag van de Venrayse pastoor Andre Gou- mans. Het parochiebestuur van Noordwijkerhout biedt hem dit verjaardagscadeau aan omdat, naast dat hij 50 jaar wordt, hij ook tien jaar priester is in Noordwij kerhout. Voor veel leden van het Venray's Mannenkoor is de pas toor geen onbekende. Hij is name lijk de zoon van Math en Nellie Goumans van het Kerkepad. Het parochiebestuur van Noordwij kerhout heeft het koor verzekerd van een groot aantal toehoorders tijdens de mis Er is namelijk in de regionale pers veel aandacht besteed aan het optreden. Vol gens de persberichten mag het Venray's Mannenkoor gerekend worden tot een van de betere koren in Limburg. Er wordt gere kend op zo'n 800 bezoekers. Na de mis reist het koor af naar de Keukenhof in Lisse, alwaar drie miniconcerten worden zullen geven. Aldus weer een mooi uit stapje voor het actieve koor, dat de laatste twee jaar aanzienlijk is uitgebreid met voornamelijk jonge leden! Een uniek gebeuren in de Limburgse zangwereld. St. Caecilia, het dames- en herenkoor van de parochie St.Pet- rus Banden Grote Kerk), is van plan met koorleden en met zoveel mogelijk andere parochianen op dinsdag 13 mei per fiets op bede vaart te gaan naar Kevelaer. Ver trek vanaf de kerk om 8.00 u. 's morgens. Om ongeveer 11.00 uur zal er speciaal voor de deelnemers door de eigen deken een heilige mis worden opgedragen. Na de mis zullen alle deelnemers geza menlijk in Kevelaer in het 'Pries- terhaus' een maaltijd nuttigen. U kunt zich voor deze pelgrims tocht tot 8 mei opgeven bij Jan Beerens, Wilhelminastraat 41 tel. 588841 e-mailadres jgmbeerens- vanetten @wxs.nl Vermoedelijk door kortsluiting in een tv-toestel ontstond vrijdag morgen rond 06.30 uur een uit slaande brand in een woning aan de Hoenderstraat. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, de woning brandde geheel uit. Het betreft een woning boven De Bonte Koe: het café liep door de brand schade op. De 67-jarige bewoner zag tijdens het tv-kijken het toestel plotseling vlam vatten en wel zodanig dat hij meteen de woning moest uitvluchten. De brandweer had de brand omst reeks 07.10 uur meester. Ondanks dat het café enige tijd gesloten zal zijn, heeft uitbater Leon Mooren aangekondigd zoveel mogelijk activiteiten door gang te laten vinden. Voor Koninginnedag heeft hij een oplossing in de vorm van een tent die op de parkeerplaats tegenover zijn café zal worden geplaatst. De traditionele Smartlappendag kan daardoor gewoon doorgaan dit jaar. Wanneer het café weer open kan gaan weet Mooren nog niet. Wel is duidelijk dat het oude inte rieur dermate beschadigd is dat daarvoor iets nieuws zal komen. Donderdag 24 april 2003 - Pagina 23 Tijdens de opening van het Aspergeseizoen 2003 is kok Cees Helder geïnstalleerd als asperge-ambassadeur 2003. Helder runt samen met zijn vrouw, Rosalie Aarts uit Ven ray, Restaurant Parkheuvel in Rotterdam. Cees Helder is patron-cuisinier van Restaurant Parkheuvel, Nederlands eerste en enige restau rant met drie sterren in de fameu ze Guide Michelin. Met het instak leren van een asperge-ambassadeur wil de Stich ting Dubbel A bereiken dat het product asperges ook buiten de grenzen van Limburg meer bekendheid krijgt en vaker op de menukaart van de consument komt te staan. Tijdens de opening in de Kunsthal in Rotterdam kre gen de gasten uiteraard ook infor matie over Limburg overhandigd in de vorm van het Aspergemaga zine Van bed tot bord. Dit magazi ne boordevol informatie over asperges en bezoekjes aan het aspergegebied, heeft de Stichting Dubbel A aan het begin van het seizoen verspreid. Consumenten kunnen dit magazine gratis opvra gen bij de VW via 0900-202 5588. Deze officiële opening, en de uitgifte van het aspergemagazi ne, zijn verzorgd door de Stich ting Dubbel A. Een toepasselijke naam voor een stichting die zich vooral tot taak heeft gesteld om elk jaar aan de opening van het aspergeseizoen zoveel mogelijk inhoud, imago en bekendheid te geven. In Dubbel A zijn vertegen woordigd de Stichting Afzetbevor dering Asperge, Asparagus Cent- re, ZON, Nationaal Aspergemuseum 'De Locht', VW Noord- en Midden-Limburg en de Confrérie de l'Asperge Limbourg- ondië. Het is binnen de Stichting Krui sen en Kapellen in de gemeente Venray een traditie geworden om op Goede Vrijdag een hersteld corpus op zijn plek terug te han gen. Dit jaar was het de beurt aan het kruis van Klein Oirlo, waar sinds jaar en dag een beeld hangt van keramiek, van de hand van Emelie Gossens. Het materiaal bleek echter kwetsbaar, vandaar dat de stichting besloot om een replica van kunststof te vervaardi gen. Dat is in de afgelopen tijd in het eigen atelier gemaakt. Jubileumconcert Ars Musica Zondag 27 april om 12.00 uur is er in de schouwburg van Venray een jubileumconcert van Groot Vocaal Ensemble Ars Musica onder leiding van dirigent Jos Ardts. De entree is gratis. Dit concert wordt gegeven met medewerking van Maria Regina Heine, sopraan; Louise Rijs, alt; Dieter Lorenz, bas; Marcus Plats- becker, tenor; Ina Otte, piano. Men zingt werken uit o.a. Die Jahreszeiten van Haydn, Rosa- munde van Schubert, From the Bavarian Highlands van Elgar, Nocturner van Mozart en The long day closes van Sullivan. Ook OJCDingus viert op woens dag 30 april Koninginnedag. Van 14.00 tot 02.00 uur is er een muzi kaal en feestelijk Dingus Eetcafé in het jongerencentrum aan de Hoenderstraat. Ter ere van hare majesteit de koningin tegen een schappelijke prijs genieten van heerlijk eten en drinken. Het jongerencentrum besteedt ook dit jaar weer uitgebreid aan dacht aan Bevrijdingsdag en Nationale Dodenherdenking. Op zaterdagavond 3 mei kan jong en oud tot diep in de nacht genieten van Hardcore Impact editie 17, zondag 4 mei staat 's middags en 's avonds in het teken van de Nationale Dodenherdenking en maandag 5 mei vindt er 's mid dags en 's avonds een Bevrijdings feest plaats. 'T DESSELKE Vrijdag 25 april wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke, het gebied gelegen tussen Lange- weg, St. Jozefweg, Noordsingel, Westsingel, Merseloseweg en alle tussenliggende straten. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsin gel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier deponeren ten bate van Heil der Zieken. VELTUM Vrijdag 25 april wordt er door leden van DOS Venray wederom het. oud papier opgehaald in de wijk Veltum (gedeelte omsloten door de straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg). Om 13.00 uur wordt met het inzamelen begonnen en daarom wordt iedereen vriende lijk verzocht het papier goed gebundeld of verpakt in dozen tij dig aan de straatkant te zetten. Voor bewoners vim de flats aan de Haammakerstraat en Veltumse Kleffen geldt dat zij het papier op die middag tussen 12.30 en 15.00 uur kunnen brengen naar de cen trale plek gelegen aan de Haam makerstraat. Bij een eenzijdig verkeersonge val op de Zeilbergseweg is dins dagmiddag een 16-jarige bromfiet ser uit Ysselsteyn gewond geraakt. De jongen raakte bij het nemen van een drempel de macht over het stuur kwijt, botste tegen een betonnen paaltje en kwam ten val, De jongen liep diverse breuken op aan benen en armen alsmede een hersenschudding. Hij werd ter observatie opgenomen in het Venlose ziekenhuis. Dinsdag 29 april vindt in samen werking met het Oranjecomité wederom het feestelijke Oranje bal plaats. Dit jaarlijks terugke rend gebeuren wordt muzikaal opgeluisterd door allround dans- orkest Jersey. Tijdens deze avond, die om 20.30 uur begint, is er ook een fraaie dansshow te zien. Alle inwoners van de gemeente Boxmeer, buiten de centrale kern Boxmeer-Sam- beek, kunnen binnenkort ook een abonnement nemen op Snel Internet, Dit wordt moge lijk door de aanleg van een draadloos netwerk voor Snel Internet. Om Snel Internet voor iedereen bereikbaar te maken heeft de werkgroep gekozen voor een draadloos netwerk. Draadloos Snel Internet kent relatief lage investeringskosten. Door gebruik te maken van een netwerk van zenders en ontvangers is de aan leg van een duur netwerk in de grond niet nodig. Xtratyme Nederland b.v. gaat in de gemeen te Boxmeer twaalf zenders voor Snel Internet oprichten. Met deze zenders kunnen de inwoners van de gemeente Boxmeer, buiten de kern Boxmeer-Sambeek, over ca. drie maanden beschikken over Snel Internet zoals nu al mogelijk is in de centrale kern van de gemeente Boxmeer. Met een draadloos systeem is maatwerk mogelijk. Door een goede plaat sing van de zenders zal via het Boxmeerse net ook Smakt ontslo ten worden. De Werkgroep Draadloos Snel Internet Boxmeer is blij met deze overeenkomst. Zij beschouwt dit als een logische stap in de ontwik keling. De afgelopen maanden heeft de werkgroep belangstellen den geworven. Het draadloze net voor Snel Internet start met ruim 400 particulieren en 105 bedrij ven, die zich reeds bij de werk groep hebben aangemeld. Uiter aard kunnen nieuwe gegadigden Zich melden. LandvanCuijk b.v heeft inmid dels een site www.landvancuijk.net geopend waar nieuwe belangstellenden voor een abonnement op draad loos Snel Internet zich kunnen melden. Binnenkort zullen diverse infor matiebijeenkomsten belegd wor den voor zowel particulieren als ondernemers. De Sjannellekes, het eerste Rooyse smartlappenkoor, bestaat uit twintig Rooyse dames. Het koor is ontstaan op initiatief van twee dames, Sjan en Nelleke. Zij wilden graag een smartlappen koor opstarten en uiteraard is het koor dan ook naar hen vernoemd: de Sjannellekes. Het koor nam deel aan de voorrondes voor de grote dag van het levenslied; die eind maart werd gehouden in Nij megen. Van de twintig deelne mende groepen mochten er slechts vier door naar de grote finale. Iedereen was dan ook blij verrast met het telefoontje 'wij zijn door'. Op 11 mei kunt u het Rooyse smartlappenkoor bewonderen in Nijmegen. Dan zullen de dames optreden voor ongeveer 8000 lief hebbers van het levenslied. Tij dens Venray Muzikaal Totaal, 12 juli, zullen de Sjannellekes ook van de partij zijn. een notaris op de afgesproken datum het eigendom van de woning overdragen bij een akte van levering, ook wel transport akte genoemd. Diegene, die de notariskosten betaalt, mag de notaris aanwijzen die deze akte opmaakt. Bij kosten koper (k.k.) is dat de koper; bij vrij op naam (v.o.n.) is dat de verkoper. Op basis van de koopakte die de make laar voor je opstelt, maakt de notaris de transportakte voor de eigendomsover dracht klaar.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 23