Wunderland Feiten over Kernwasser Peel en Maas heeft beslag weten te leggen op tien entreekaarten voor het vrijetijdspark Kernies' Familienpark in het Duitse Kalkar. Die kaartjes kunnen jullie winnen door mee te doen aan de kleurwedstrijd. Kleur de onderstaande Kernie zo mooi mogelijk in en stuur de tekening'naar onze redactie. Uit de inzendingen worden de tien mooiste tekeningen geselecteerd. De inzenders krijgen de kaartjes thuisgestuurd. PEEL EN MAAS Donderdag 24 april 2003 - Adres Postcode Woonplaats Geboortedatum Telefoon De Nederrijnse omgeving van Kernwasser Wundertahd heeft eenb zondere aantrekkingskracht, is veelvoudig en afwisselend. De his! rische stadskern van Kalkar met zijn 15de eeuwse raadhuis, de schil derachtige molen en de gotische St. Nicoiai Kerk zijn enkele van bijzondere bezienswaardigheden van de stad. Kalkar is gelegen aan de Rijn op slechts geringe afstand van Nederlandse grens. Omgeven door een fraai landschap is de siaJ een ideaal uitgangspunt voor fietstochten en wandelingen fep Uitgestrekte weilanden met hun typische knotwilgen geven ee' p, goede indruk van het Duitse landschapsbeeld langs de Rl* Don Zeldzame dieren en planten zijn hier nog aanwezig. De stadjes Dos dorpjes in de regio hebben ten dele hun middeleeuwse karakter tot- in deze tijd kunnen bewaren. Talrijke burchten, kastelen en kerke" foe zijn te ontdekken. In de directe omgeving vindt u het Romeinse stad- jOs je Xanten. In dit soevereine recreatieoord vindt u een;archeologisch Don 11 DOS ral |c 123 park, vele musea en de St. Viktor Dom. jDeJ Naam Plezier voor meer info op www.kernwasser-wunderland.nl of www.kernies-familienpark.nl In de herfst van 1972 besloten Nederland, België en Duitsland tot de gemeenschappelijke bouw van de kerncentrale "Schneller Bruter". In het jaar 1973 begon het 12-jarige bouwproject. Uit technisch oogpunt was, de "Schneller Brüter" geheel bedrijfsklaar, zodat niets het continue verloop van de kerncen trale in de weg stond. Een inbedrijfsname van" de kerncentrale werd in het jaar 1991 echter om politieke redenen gestopt. Verbazingwekkende feiten: Voor diegene die het gehele complex van Kernwasser Wunderland bezoeken willen, bestaat er de mogelijkheid een dagarrangement te boeken. Hierbij zijn naast de toegang tot Kernie's Familienpark ook een koud-warm buffet, alle drank jes en het gebruik van de sport- en vrijetijdsfaciliteiten (zoals bijv. bowling, tennis, volleybal,etc.) inbegrepen. Vanzelfsprekend kan men ook in één van de 6 hotels overnachten, om zo ook nog te genieten van de bijzondere Barstraat, met in totaal 7 verschillende bars. Kernie's Familienpark is met zijn aanbiedingen en attracties de ideale bestemming voor een leuk dagje uit voor gezinnen met kinderen in de leeftijd van 3 tot 12 jaar en schoolreisjes. Kortom: Kernwasser Wunderland is een fantastische bestemming voor een paar leuke dagen uit met het gezin! Kernwasser Wunderland beschikt over zeer grote parkeerplaat sen, waar het vrij parkeren is. Kernie's Familienpark is van 06.04 tot 02.10 dagelijks van 10 tot 18 uur geopend. Overzicht Kernie's Familienpark: In het jaar 1995 kocht de Nederlander Hennie van der Most dit aan de Rijn gelegen industriecomplex en realiseerde een hotel-, vrijetijds- en vergadercentrum van bijzondere klasse, Kernwasser Wunderland genaamd. 06 April tot 02 November dagelijks van 10 tot 18 uur geopend Entreeprijs €16 p.p. inclusief ijs, frietjes en drankjes. (Groepen vanaf 12 personen betalen €12,50 p.p) Van maandag tot en met vrijdag bestaat er een speciale aanbieding voor schoolreisjes. Deze groepen betalen €10 p.p (vooraf reserveren, schoolvakanties uitgezonderd) Verjaardag in Kernie's Familienpark: De jarige Job ontvangt een kleine verrassing, entreeprijs €10 p.p. max. 12 personen. (vooraf reserveren) Kinderen tot en met 2 jaar zijn gratis Dagarrangement Kernwasser Wunderland en Kernie's Familienpark: €30 p.p. Hotelarrangement al vanaf €65 p.p. Gratis en uitgebreide parkeergelegenheid direct voor de deur. Te midden van mooi aangelegde tuinen en vijverpartijen beschikt Kernwasser Wunderland over 450 comfortabele hotelkamers met in totaal 1000 bedden, 5 sfeervolle restau rants, 7 verschillende kroegen, een vergadercentrum, een pretpark en 4 hectare sport en vrijetijdsfaciliteiten. Het pret park is geschikt voor families met kinderen van 3 tot 12 jaar, en is uitermate geschikt voor kinderfeestjes en schoolreisjes. Het multifunctionele vergadercentrum met rond de 20 verga derruimtes beschikt over moderne vergader- en communicatie technieken en is daarom uitermate geschikt voor een succes volle vergadering. Of u nu wel of niet sportief bent, Kernwasser Wunderland biedt u zeer veel vrijetijdsmogelijkheden. Daar waar men een aan tal jaren geleden nog stroom wilde produceren, speelt men tegenwoordig tennis, volleybal, badminton, basketbal, tafelten nis, minigolf, biljart of snooker,. Alle arrangementen in Kernwasser Wunderland richten zich op een all-in formule, waarbij de overnachting(en), de sport- en vrijetijdsfaciliteiten, de maaltijden en de drankjes bij de entree prijs inbegrepen zijn. Het bezoekersaantal liegt er dan,ook niet om. Zo trok Kernwasser Wunderland in 2001 rond de 500.000 bezoekers, in 2002 is dit aantal gestegen tot 530.00Ó! De hotelgasten eten in het Egyptische Büffet-Restaurant. In dit gemoedelijk ingerichte restaurant met groot zonneterras, winter tuin, Egyptische schilderijen en kunstwerken, wordt er dagelijks aan de gasten heerlijke gerechten geserveerd. Drie specialiteitenrestaurants maken het aanbod van Kernwasser Wunderland compleet. Hier genieten de gasten in een stijlvolle ambiance van verschillende soorten vlees, zoals buitengewone kipspecialiteiten, lekkere steaks of een avondje gourmetten. Bijzonder trots is men in Kernwasser Wunderland op de Weinkeller. In een aangename sfeer kunnen de gasten zich lekker ontspannen en genieten van een groot aanbod van de heerlijkste wijnen uit de gehele wereld. Er bestaat de mogelijkheid om aan een wijnproeverij deel te nemen. - Van de omvang van de investeringen hadden 20.000 huizen met een waarde van 200.000 per stuk gebouwd kunnen worden. - Het gezamenlijke terrein heeft een oppervlakte van 55 hec tare. Dit komt overeen met een oppervlakte van 80 voetbalvelden. - In het gehele complex zitten zoveel kabels dat deze de aardbol twee keer zouden kunnen omvatten. - Er is zoveel beton op het terrein verwerkt dat er een snel weg van Amsterdam tot Maastricht aangelegd zou kunnen worden. - 4 miljard is in de bouw van de kerncentrale geïnvesteerd. 's Avonds kan men in één van de 7 gezellige kroegen verblij ven. Wie graag kegelt, bowlt of danst op live muziek, vermaakt zich prima in de "Barstraat". Plezier voor groot en klein in Kernie's Familienpark in Kalkar. Op het terrein van de voormalige kerncentrale Schneller Brüter" heeft Hennie van der Most een hotel-, vergader-, en vrijetijdscentrum van bijzondere klasse gecreëerd: Kernwasser Wunderland. Een onderdeel van dit complex is het pretpark Kernie's Familienpark. Daar vindt men 36 attracties, zoals bijvoorbeeld een achtbaan, een draaimolen, trampolines, een wildwaterbaan en nog veel meer. Kernwasser Wunderland hanteert een ali-in formule wat betekent, dat bij de entreeprijs van 16 alle drankjes, friet en ijs onbeperkt inbegrepen zijn.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 20