ïsus Christ Superstar i Schouwburg Venray Kunst Cultuur Confetti speelt op Venray Proms rcheologische pgravingen spergefestival in e Locht Doe mee met het Literair Café Dialezing flora van Brabant Janse Bagge Band in 't Podium Uit van Carl Hiaasen Inloopavond Fibromyalgie Jera on Air Fanfareconcert Jubileumtocht Natuurvrienden Concert harmonieorkest EN MAAS Donderdag 24 april 2003 - Pagina 13 i Christ Superstar is op don- |8. vrijdag 9 en zaterdag 10 m 20.00 uur te zien in uturg Venray. De voorstel- vormen een onderdeel van 'nj mee die tot en met 31 mei Is. In deze periode worden in het land meer dan zestig dlingen gespeeld. s Christ Superstar wordt oerd door een Amerikaanse it, dus in de originele taal. concept, regie en chore ic tekent de internationaal iimeerde producent, cho- lafen regisseur Baayork Lee. de Hongarije geboren archi- toneel- en kostuumontwer per Attila Csikós is verantwoorde lijk voor het toneelbeeld en de kostuums. Jesus Christ Superstar, dat in 1971 zijn première beleef de, is de grote succesmusical van Tim Rice en Andrew Lloyd Web ber. Vanaf de opening van de show op west End trekt Jesus Christ Superstar volle zalen. De verrassende en eigenzinnige bena dering van Christus' laatste dagen in combinatie met de prachtige muziek, spreken een zeer groot publiek aan, gelovig of niet. het controversiële karakter van Jesus Christ Superstar bracht in de eer ste jaren emotionele reacties teweeg. Alle aandacht leidde tot overvolle zalen. Toen vrij snel na de première de rockopera op eigentijdse wijze werd verfilmd, werd het succes alleen maar gro- Wercldwijd zijn miljoenen men sen in de ban geraakt van dit aan grijpende verhaal vol menselijk drama en emoties. Voor Tim Rice en Andrew Lloyd Webber gold de religie niet in de eerste plaats als uitgangspunt. Zij baseerden zich eenvoudig op het verhaal van de aangrijpende gebeurtenissen rond Christus tijdens de laatste dagen van zijn leven, die uiteindelijk tot zijn kruisiging leidden. Jezus' zoektocht naar de menselijke en goddelijke waarheid wordt in De musical is drie keer te zien in de Schouwburg Venray (foto: Gijs Haak Jesus Christ Superstar met emotio nele intensiteit en vlijmscherpe ironie in muziek en tekst ver woord. Met een rollercoaster van rauwe, energieke, flamboyan te en gepassioneerde fragmenten worden de hoofdrolspelers geka rakteriseerd. Het muzikale drama toont ook aan dat er tot op heden geen eenvoudigè oplossingen zijn tegen geweld, agressie en vreem delingenhaat. Jesus Christ Super star is een productie van Times Squares Productions in samen werking met Stairway Produc tions. maandag 28 april organi- de Geschied- en Oud- iar undige Kring Venray e.o. lialezing over de meest He archeologische opgra- in Venray: namelijk de aving op het toekomstige jventerrein De Hulst EL lezing wordt verzorgd door Ddc Velde. lezing zal vooral ingaan op cente onderzoek op het toe- (ige bedrijventerrein De 1. Daar heeft het Archeolo- Dienstencentrum samen smeurarcheologen sporen Ijzertijd en de Romeinse gegraven Aan de hand van firavingsresultaten zal een worden geschetst van de leving gedurende de IJzer- de Romeinse tijd in Venray en omgeving. Het zal met name gaan over de manier van leven van de toenmalige bewoners van De Hulst. Tijdens de avond kunt u ook informatie verkrijgen over het jubileumproject van de Geschied en Oudheidkundige Kring Venray e.o.: namelijk de vervaardiging van een maquette van de kom van Venray omstreeks 1930. De reali sering van dit project is alleen mogelijk met de steun van allen die de historie van Venray een warm hart toedragen. Maandag 28 april 2003 (19 30) in zaal Het Trefpunt'. Aanvang lezing: 19 30 Locatie: zaal 'Het Trefpunt in verpleeghuis Beukenrode (Beu kenlaan 1). De lezing is gratis toegankelijk voor belangstellende niet-leden. (zondag 27 april viert muse- Si; Locht in Melderslo het se aspergefestival bij gele- cid van het begin van het geseizoen. De twee hoofdat- op deze dag zijn ongetwij- het aspergepreuvenement verij) en het hoedengala in ge-stijl, waarbij allerlei fraaie fncreaties zullen worden unvd scala aan activiteiten maakt intrekkelijk om op deze dag jezoek aan het museum te gen, Tal van activiteiten zijn jong én oud in het program- ogenomen om de Koningin groente op een waardige te begroeten. Het preuvene- ;biedt iedereen gelegenheid 'genieten van allerlei door inteerde koks samenge- aspergc-lekkernijen tegen intrekkelijk prijsje van een Natuurlijk zorgt De Locht [voor de speciale vers gebak- :rge-vlaai. Alle wetens- leden over de asperge- tt kunt u op deze dag zien, voelen en proeven. Het .sorteren en veilingklaar zal door een kweker wor- Igedemonstreerd. Maar ook uur schillen van asperge door specialisten worden flonstreerd. Aan de originele |0! tgklok kunnen de echte lief tors bieden op een pakketje igc vers van het veld. Wijn- fll 'ersgilde 'Dionysos' prepa- weer allerlei wijnen uit ver lende vruchten. De echte 'ers weten uit ervaring dat 1 en asperge een ideale culi- e combinatie vormen. Ter pletering kunt u in de stand Staanstokerij 'de Ijsvogel' een Tge- of andere toepasselijke likeurtje uitproberen. De kinde ren die op bezoek komen worden uitgenodigd om broodjes in de vorm van een asperge mee te bak ken. Een ervaren bakker zal daar bij de nodige aanwijzingen geven. Het authentieke bakhuisje is hier voor gereserveerd. Bovendien kunnen kinderen onder deskundi ge leiding lente-hoedjes maken en showen. Kunstschilderes Lisa Bartsch schildert aquarellen met als bijzonder thema 'asperge'. Vooral in de schilderkunst is de romantiek en 'emotie rond de aspere-cultuur al vele eeuwen lang een geliefd thema. Wie na al deze gezellige drukte nog tot bezinning wil komen, kan een bezoek brengen aan de net geo pende wisseltentoonstelling 'Die rennamen in de bouw', in het kader van het jaar van de boerde rij. Voor toepasselijke muzikale omlijsting wordt gezorgd. Muse um De Locht, Koppertweg 5 in Horst-Melderslo is open van 13.00 tot 17.00 uur. Als u wat meer informatie wilt over fibromyalgie, of u wilt eens een praatje maken met lotgenoten en/of contactpersonen van de Nationale Vereniging voor Fibro- myalgiepatiënten dan bent u van harte welkom op de inloopmid- dag. Deze vindt plaats op dinsdag 29 april in De Kemphaan aan Het Kennedyplein 1 in Venray. De middag begint om 14.00 uur. Er zijn contactpersonen van de FES aanwezig. Voor inlichtingen: Nel lie Verkoeyen, tel. 077-3875201. Het volgend fragment is de opgave voor de maand april: "Ergens ter wereld /even vrije menschen. Geen veldgrijs en geen groen besmet hun straat. - Het lijkt zoo ver, zoo buiten aüe wensehen. Alsof het op een vreemde ster bestaat. Wie is de dichter van bovenstaand kwatrijn en hoe luidt de titel? Ant woorden op deze vragen kunt u insturen naar het secretariaat van het Literair Café Venrav-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, tot vrijdag 23 mei a.s. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er ook dit jaar weer een nieuwe opgave. Poëzieliefhebbers kunnen dus weer aan hun trek ken komen! Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! Door het fragment, dat de opgave vormde voor de maand maart, wer den de lezers uitgenodigd de vlag uit te steken. Helaas, niemand her kende aan de zes regels het gedicht Primavera7'over de lente, van de hand van de dichteres met de welluidende naam lna van Vondel. Geen reden tot feestvieren dus. Het is een modem, humoristisch en optimis tisch loflied op de lente, "t Voorjaar gaat zijn kunsten tonen." Ina van Vondel - Primavera Laten we de vlag uitsteken nu het spoedig lente wordt, ga het ijs met handen breken maak een rugzak van uw deken, keer de kussens, schud de bedden, raag de spinnen en de webben. Weg met de elfstedentochten, 't klef gedoe met warme worsten, weg met stofnest, afgunst, leugen, weg met kerels die niet deugen. Laat een nieuw geluid beginnen, werk vers groentesap naar binnen Halleluja, spek met bonen 't Voorjaar gaat zijn kunsten tonen. Deelnemers aan de poëziewedstrijd: niet getreurd, een nieuwe maand biedt nieuwe kansen. De stand is wel ongewijzigd gebleven maar de spanning blijft erin! Op de eerste plaats staat het kwartet mevrouw H. van Beek. mevrouw R. van Daal, mevrouw L. Colsen en de heer J. Craghs met 20'punten. De heer Kroft heeft 10 punten. 20 punten zijn er ook voor de deelnemer die zich schuilhoudt onder een pseudo niem: Ik ben blij dat niemand weet. dat ik Repelsteeltje heet! Op zondag 25 mei sluit het Literair Café het seizoen af met het bezoek van Leon de Winter aan Venray, Plaats: Theehuis. Tijd: 11.30 uur. Noteert u deze datum vast in uw agenda! Tijdens het Kunstfestival op zondag 18 mei zal het Literair Café het programma voorliet nieuwe seizoen presenteren. Er komen weer top pers naar Venray! Als u donateur wilt worden van het Literair Café Venray-regio - mini male bijdrage van 16,00 euro per jaar - dan krijgt u het programma toe gezonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Ven- rayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY, Telefoon: 0478-582948 maar ook op onze website: www.iiterair-cafe-venray.nl De voorbereidingen voor Jera on Air 2003 zijn in volle gang en inmiddels is het programma geheel bekend. En wat voor een programma. Dit jaar staan er alleen maar toppers uit de Neder landse muziekscène op het festi val. Ook wordt er weer aan twee bands uit de regio een kans gebo den zich aan een groter publiek te presenteren. Jera on Air vindt ook dit jaar plaats op Hemelvaartsdag, donderdag 29 mei. De line-up zal bestaan uit winnaar Fight For Fame. Ook dit jaar werd er weer het open podium festival Fight For Fame. Eind maart konden alle lokale artiesten/bands die zich hadden aangemeld strijden om de eerste prijs. De winnaar van Fight For Game, The Last Crewsaders, opent dit jaar Jera on Air. Vervol gens is het de beur aan Clover, Peter Pan Speedrock, Dreadlock Pussy, Green Lizard, Osdorp Posse en als afsluiter Feuerengel (D). Het festival vindt plaats op het terrein gelegen naast de Jera. Het terrein is vanaf 14.30 uur toe gankelijk en het eerste optreden zal beginnen om 15.00 uur. Prij zen in de voorverkoop €12,- en dagkassa: 15,- De voorverkoop duurt tot 22 mei. Voorverkoop adressen: Jera'70 Ysselsteyn, Tankstation Ysselsteyn, Cafetaria Forest Ysselsteyn, Plus, G.v.Dijck Landweert Venray, Hans v Bree Muziekinstrumenten Venray, Mikroshop Horst, Expert Deume, Ticketservice: jeraonair@planet.nl Kijk voor meer informatie op de websites www.ysselsteyn.com/jera70 of www.jera-on-air.tmfweb.nl of bel:0478-54l6l3 Zaterdag 26 april geeft Fanfare Vriendenkring, Overloon een con cert samen met Fanfare de Voor uitgang uit Stiphout in het Gemeenschapshuis Overloon. Aanvang 20.00 uur. Toegang gra tis. Fanfare Vriendenkring o.l.v. Phil van Landeghem zal het eerste deel voor haar rekening nemen. Op het programma staan werken van o.a. Franco Cesarini, Dirk Brossé en Miguel Pascual. Naast deze fanfare werken zal zangeres Renée van Wegberg De Zee van Trijntje Oosterhuis en I' got the music in me. Kiki Dee Elton John ten gehore brengen. Verder werken mee Joep van Leeuwen, piano en Robert Lemmens, piano en synthesizer. Vervolgens zal Fanfare de Vooruitgang uit Stip hout o.l.v. Bram Sniekers op het podium plaatsnemen. Hun pro gramma bestaat uit werken van o.a. Richard Strauss, Jan 'V.d. Roost, Franz v. Suppé. en Jeu Weijers. Wandelsportvereniging De Natuurvrienden in Merselo viert dit jaar haar 40-jarig jubileum. Op zondag 27 april houdt de vereni ging haar jubileumtocht, zoals altijd door de mooie natuur in en om Merselo. Afstanden en starttij den: 40 en 30 km: 7.00 tot 10.00 uur, 20 en 15 km: 7.00 tot 12.00 uur, 10 en 5 km: 7.00-14.00 uur. Startplaats: Zaal 't Anker Merse lo, Grootdorp 73, tel: 546217. Inschrijfgeld: twee euro met medaille, 1,20 euro zonder herin nering. Op de rustplaatsen zijn tegen een redelijke vergoeding belegde broodjes, koffie, thee, soep en chocomel verkrijgbaar. Het inschrijfbureau sluit om 18.00 uur. Inlichtingen, tel: 546496. Op vrijdag 16 en zaterdag 17 mei houdt Venrav's Koninklijke Harmonie Euterpe de inmiddels befaamde Venray Proms. Het eve nement vindt dit jaar plaats in ten- nishal De Schaapskooi in Venray. Naast Euterpe treedt er een keur van Venrayse artiesten op. Zeker niet de minste daaronder is Close Harmony Group Confetti, die ook al te beluisteren was in eerdere edities van de Venray Proms. Sinds de oprichting op 10 mei 1990 staat Confetti onder de bezielende leiding van Gertie Cre- mers. Zo'n twintig zangers en zan geressen werken enthousiast aan een modern, grotendeels Engels talig populair repertoire. Tijdens de concerten wordt dan ook een uitgebreid aanbod uit dit repertoi re ten gehore gebracht met muziek uit de jaren '50, '60, '70, '80 en '90, dat variëert van luister- muziek, musical en disco tot pop muziek. De voorkeur gaat echter uit naar het close harmony reper toire. Daarbij wordt veelal a capel- la gezongen, maar men treedt ook op onder begeleiding van een eigen combo en nu op de Proms zelfs met ondersteuning van het harmonie-orkest van Euterpe. Confetti stemt haar presentatie bij concerten af op de stijl van de muziek. Zo worden choreografie en aankleding telkens aangepast aan de muziek die ten gehore wort gebracht zodat het optreden niet allen een genot voor het oor, maar ook een lust voor het oog is. Voor liefhebbers van zang en show7 zijn de concerten dus een echte aanrader. Confetti treedt ook regelmatig op tijdens gala voorstellingen en bij uitvoeringen met zusterverenigingen Boven dien werkt het koor tweejaarlijks aan een thematisch opgezet con cert. Ook deelname aan grotere projecten wordt niet geschuwd. Het (zoveelste) optreden tijdens de Venray Proms is daarvan een levend bewijs. Op zaterdag 26 april geeft het Harmonie Orkest Noord- Limburg in samenwerking met het Caeciliakoor uit Tege- len 'n concert in cultureel cen trum De Haandert in Tegelen. Aanvang 20.00 uur. Entree vijf euro, donateurs heb ben gratis toegang.' Het Caeciliak oor uit Tegelen staat ondér lei ding van Paul Jansen. Het koor zal in enkele werken begeleid wor den door de pianiste Lianne Lan- gen-Heunen. Het Harmonie Orkest Noord-Limburg beleeft met dit concert zijn Tegelse pre mière. Mag het harmonie orkest dan voor Tegelen nieuw zijn, hun dirigent is dat beslist niet. De naam Sjef Klinkers zal bij de oude re leden van de Koninklijke Har monie St. Cecilia zeer bekend in de oren klinken. Herinneringen aan eind zeventiger- begin tachti ger jaren zullen boven komen. Bezoekers zullen 'n boeiend pro gramma voorgeschoteld krijgen. Het orkest zal enkele werken samen met het koor uitvoeren. Daarnaast heeft het koor 'n belangrijk eigen aandeel in dit concert. Bij enkele werken die door het harmonie orkest ten gehore worden gebracht zal Ankie Titulaer, studente aan het conservatorium in Maastricht, als sopraan haar solistische bijdrage leveren. Welke aanleiding er voor u ook geldt, hetzij liefhebber van koor- en/of harmonie muziek, het zij 'n nostalgisch weerzien met 'n bekende dirigent. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Op donderdag 24 april (van avond) houdt de Kring Venray van het Natuurhistorisch Genoot schap Limburg een dialezing over de flora van Brabant. Bert Brons wijk zal deze avond op een uitste kende manier verzorgen. De avond wordt voorafgegaan door de Algemene Ledenvergadering van het Natuurhistorisch Genoot schap. De avond begint om 20.00 uur in het Gemeenschapshuis van Oostrum, Watermolenstraat 1 (tegenover de Rabobank). De toe gang is gratis en ook geïnteres seerden zijn van harte welkom. De planten van de Pleistocene zandgronden van Brabant heeft zijn hoogtepunt bereikt rond 1900. Brabant was rijk aan droge en natte heidevennen, beken en beekdalen. De stroomgebieden waren lustoorden van de eerste orde. Hierbij ging het vooral om beken als de Mark, de Domme, de Kleine Dommel, de Astense AA, de Beerze en de Tongelreep. In totaal was er zo'n 400 km aan meanderende beken in Brabant, waar nu nog slechts 13 km van resteert. Meanderende laagland beken traden in het najaar regel matig buiten haar oevers. Hier door konden de graslanden dicht bij de beek maar éénmaal per jaar gemaaid worden. Zo ontstonden (ongewild) de blauwgraslanden met zijn vele planten en dieren. Ook de drassige heide en de voed- selarme .Brabantse vennen van weleer toonde haar schoonheid in al haar vormen, met een ongeken de flora en fauna. Helaas is van al dat schoons weinig overgebleven. Grondwaterdaling, kunstmest, ruilverkaveling, nivellering en ver vuiling hebben hier hun werk gedaan. Toch zijn een aantal natuurgebieden aan deze vernieti ging ontsnapt. In de diaserie ligt de nadruk op de flora, maar ook de fauna wordt niet vergeten. De Janse Bagge Band is al sinds 1983 actief in de Limbo pop. Ze mag met recht 'de mooder' van de Limburgse dialectpop genoemd worden. In 1983 maakten ze hun eerste singletje Sollicitere en in een paar weken tijd stoomde het nummer door naar de achtste plaats in de Nederlandse hit parade. In België kwam het nummer tot de vijftiende plaats. Tot op heden is geen enkele limbo-band gelukt om dit te evenaren. Janse Bagge heeft in de afgelopen decennia ongeveer elke feesttent en sport hal van binnen gezien, zelfs ver schillende theaters werden unplugged bezocht. Een van de hoogtepunten was natuurlijk het optreden tijdens het Pinkpopfesti val in 1983- Maar de veteranen van de limbo-pop zijn niet kapot te krij gen. Sinds een jaar zijn ze bezig met hun 'kort bie d'n tap toer'. In plaats van grote zalen en hallen worden nu kroegen en kleine zaaltjes bezocht. Na jaren op podia te hebben gestaan met dranghekken voor de bühne-en security in de ruimte ervoor,wil de band nu weer back to the roots zoals het jaren gele den begonnen is. De band speelt op zaterdag 26 april in café 't Podium. Kaarten a 7,50 zijn verkrijgbaar bij café 't Podium en Frieties in Venray en café De Beurs in Horst. Boekrecensie in Peel en Maas Roy Eberhardt is recentelijk en niet erg gelukkig met zijn ouders verhuisd naar Florida. Het is niet zijn eerste verhui zing en Roy is eraan gewend dat hij altijd het nieuwe kind in de klas is op wie de grootste pestkoppen zich uitleven. Hij is dan ook niet verbaasd als de bullebak Dana Matherson het in de schoolbus op hem heeft voorzien. Bovendien, is het eigenlijk niet aan Dana te danken dat Roy de mysterieuze jongen ziet? Hij rent van de bus vandaan, zonder schooltas, zonder boeken en, wat misschien nog wel het vreemdste is: zonder schoenen. Roy heeft het gevoel dat hij een groot mysterie op het spoor is en hij besluit de onbekende jongen op te sporen. Zijn speurtocht brengt hem in aanraking met een aantal uitzonderlijke figuren: een gefrustreerde opzichter van een stuk braakliggend terrein, een politieagent met een missie, een sinistere pr-medewerker van een keten pannenkoekenrestaurants en. niet in de laatste plaats, enkele tientallen kleine üiltjes die in hol letjes in de grond-leven. Tegelij kertijd leert hij de mysterieuze jongen kennen en raakt hij bevriend met zijn beresterke stiel zus. En als Roy dan samen met zijn nieuwe vrienden een milieu schandaal aan het licht brengt en de bedreigde uiltjes redt. lijkt het leven in Florida zo slecht nog niet. Met Uil schreef Carl Hiaasen, auteur van vele bestsellers voor volwassenen, een kinderboek dat tegelijkertijd mysterieus, span nend en onweerstaanbaar grappig is. De stoet van gedenkwaardige CARL HIAASEN personages die hij in zijn verhaal opvoert, hebben alles in zich om van Uil een moderne klassieker te maken. Op www.lemniscaat.nl kunt u een mooie screensaver van Uil downloaden.Carl Hiaasen schrijft verhalen over Florida sinds zijn vader hem op zesjarige leeftijd een typemachine cadeau gaf. Des tijds waren het verhalen over voetbal voor zijn vriendjes, tegen woordig schrijft Hiaasen columns voor de Miami Herald' en is hij de auteur van vele bestsellers voor volwassenen. 'Uil' is zijn eerste kinderboek: het is geschreven in dezelfde humoristische stijl die zijn romans voor volwassenen hun enorme populariteit heeft bezorgd. Het boek is een groot succes in Amerika en staat op de tweede plaats op de Children's Best Sellers Lisst van 'The New York Times Book Review. Er ver schijnen vertalingen in Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië en Spanje. I

Peel en Maas | 2003 | | pagina 13