irlo dubt over trapveldje: oningbouw of dorpsplein Piet Jacobs Lid van Verdienste Gerrit Lemmens betreurt besluit Joost van de Vorle r Politiek hoopvol over behoud circuit De Peel Wk Actie tegen langparkeerders in Franciscanerpark Voorlopig geen woningen op parkeerplaats Hoenderstraat ode centrum ost eindigt ials hij begon 'eel en maas Kinderdagverblijf Poeh-beer peel en maas Controles Bedrijfsongeval peel en maas Len maas Donderdag 17 april 2003 - Pagina 3 dorpsraad van Oirlo wil l£n: todelijk een beslissing urn „over het trapveldje aan puté Petersstraat. Wordt (oaingbouw of toch een [Oiententerrein? Met het fige bedrijf Saweco was !rpsraad er bijna uit het fldje te verplaatsen om parkeerplaats annex Knententerrein/dorps- Hran te maken waar ook Kjiiis kan worden gehou- i. ipsraadvoorzitter Patrick van roeck legde dinsdagavond het collegebezoek de voor aan wethouder Ruv- 5 actie Van de Vorle). Die [het meeste voor woning- er is plek voor vijf of zes igen - maar door cumulatie jnkcirkels kan momenteel in Oirlo gebouwd wor- Dorpsbewoners wezen ook hindercirkel van Saweco. mengvoederbedrijf heeft oor al enkele nabijgelegen opgekocht vanwege ishinder en stof- en stank- st hoek Hoofdstraat-Pastoor dsstraat is een andere plek Ij, woningbouw mogelijk is. ™;ouook het nieuwe dorps- kunnen komen. Volgens i A i de Mooiste Mode IfSt St. Lambertusplein 12 077-3986464 Involg voorpagina ramens, De la Roy en Derks jarenlang raadslid zijn staan Ken enkele manier geregis- tdals lid bij de partij. Met de ten in de hand is het voor w inu makkelijk om zijn partij rde arm mee te nemen. Hij a daarmee de cirkel rond. In mber 1983 splitste hij zich af ik PvdA en ging toen als een- fractie verder. De lokale par- s nu uitgegroeid naar vijf Is Bij de verkiezing van 6 12002 was 'stemmenkoning' 1 m zijn eentje goed voor j t dan 2000 stemmen wat |l lis voor drie zetels. 'de breuk definitief is wil hij natrappen. Hij roemt Gerrit mens om zijn enorme inzet. zijn fout is dat hij zich er: Kl aan Ruyten optrekt." Van Ageren Derks en De la Roy hij meer verwacht. Hij had °°pt dat zij wat meer struc- inde partij konden brengen, tik heb steeds overal alleen 'gestaan. Ik moest zorgen dat ensen op de lijst kwamen, dat 'en website kwam en ga zo fdoor. Ik moest alle klusjes "typen maar ik ben geen slaaf de partij." jij zegt het te betreuren dat hij l^'sie tijd geen enkele steun partij kreeg. "Ik heb daar lietpm gevraagd. Ik ga alleen fer en dat is het beste wat ik doen. Ik eindig zoals ik «noen ben. In maart 2006 pi ik af als raadslid maar ik zal «tussentijd nog zeker van me "horen." niet ontvangen? Bel 582877! n«g tussen 9.00-17.00 uur secretaris Toon Ewals is dit een van de laatste kansen dat Oirlo nog een dorpsplein in het cen trum krijgt. In december 2002 heeft een afvaardiging van de dorpsraad hierover een gesprek gehad op het gemeentehuis met Ruyten en twee ambtenaren. De dorpsraad drong dinsdag opnieuw aan op medewerking. Het dilemma van de stankcir kels speelt op bijna alle dorpen en brengt ook in Oirlo de woning bouw in een impasse. De laatste bouwkavel in het uitbreidings plan zuid-west is vijf jaar geleden uitgegeven. Het nieuwe vooront werp-bestemmingsplan biedt evenmin soelaas. Toon Ewals deed daarom een beroep op Ruy ten om alle particuliere bouwmo gelijkheden er alsnog in op te nemen. Maar aan dat verzoek kon de wethouder van Stedelijke Ont wikkeling niet voldoen omdat dit wettelijk niet mag. Ruyten zei het onaanvaardbaar te vinden dat de dorpen momen teel op slot zitten. Oirlo mag tot 2006 nog elf woningen bouwen. In mei verandert er iets in de berekening van de grootte van de stankcirkels. Ook zou de stankcir kel van een bedrijf aan de Hoofd straat kunnen vervallen. De wet houder beloofde de twee mogelijke bouwlocaties opnieuw te zullen doorrekenen. "En als dit mogelijkheden biedt voor woningbouw dan zullen we dit direct benutten." Voor de dorpsvergadering in gemeenschapshuis De Linde bracht het college een bezoek aan sportpark Heesakker waar sport vereniging SVOC'01 huist. De fusieclub van korfbal en voetbal uit Oirlo en Castenray is na SV Venray de grootste sportvereni ging van de gemeente. De perike len rond de uitbreiding van de kleedaccommodatie en kantine zijn nog steeds niet opgelost. Ook kampt SVOC al langer met par keerproblemen. De bouwcom missie van SVOC uitte forse kri tiek op het gemeentebestuur en de ambtelijke organisatie. Wethouder Emonts (PvdA) zei onder de indruk te zijn van het enthousiasme bij de sportclub en de saamhorigheid die de fusie heeft gebracht tussen beide dor pen. Emonts verwachtte dat bin nen drie weken de provincie groen licht geeft zodat de accom modatie eindelijk uitgebreid kan worden. De wethouder van sport zaken moest SVOC teleurstellen over het aantal nieuwe kleedloka len. De gemeente heeft geld toe gezegd voor twee lokalen. De sportvereniging heeft er echter vier nodig. "Gezien de normen heeft de club daar ook recht op. Maar gezien de financiële situatie van de gemeente zie ik het don ker in", verklaarde Emonts. De huidige parkeerplaats wordt gerenoveerd en bij het nieuwe korfbalveld komen zo'n 25 nieu we parkeervakken waarmee de totale parkeergelegenheid straks uitkomt op tachtig auto's. Wethouder Driessen (CDA) wil beide plekken tegelijk onderhan den nemen. Dat kan pas als de nieuwbouw helemaal klaar is. Het bestuur van de sportclub had graag eerder het bestaande par keerterrein opgeknapt. De dorpsraad was niet te spre ken over het onderhoud dat vorig jaar aan de straten Haalakker, Depute Petersstraat en Hoofd straat is uitgevoerd. Dorpsraadlid Sassen noemde barsten dwars over de weg. te diepe putten en kapotte troittoirtegels. "Het weg dek is er alleen maar op achteruit gegaan. Dat bedrijf heeft heel slecht werk geleverd." Wethouder Driessen zei dat het geen renova tie was maar slechts een eenvou dige oppervlaktebehandeling. "Het is slechts voor een beperkt aantal jaren. Maar de slotinspectie met de aannemer moet nog gebeuren. Dan zullen we hier goed naar kijken en zorgen dat de zwakke plekken worden her steld." Voorzitter Van der Broeck vroeg of de straatbewoners niet betrokken konden worden bij deze inspectie omdat de situatie nu onveilig is. Dat vond Driessen geen goed idee. "Laten we dat als jeblieft aan de vakmensen over." Het buitengebied van Oirlo wordt in het najaar op de riole ring aangesloten. Oirlo vormt samen met Oostrum en een gedeelte van Leunen een cluster. Vanwege de vogelpest is de geplande voorlichtingsavond niet doorgegaan. Aansluiting op de rio lering is verplicht en kost dit jaar 3465 euro per pand. Er kwamen nog vragen over de onveilige fiet- sersoversteek - vooral voor groe pen scholieren - op de Oirlose- weg richting Oostrum. "Als ze het fietspad nog honderd meter had den doorgetrokken tot aan het bedrijf van Custers dan was er geen probleem geweest", merkte een dorpsbewoner op. Driessen dacht aan trekken van fietssugges- tiestroken. Tevens meende hij dat de conifeer in de voortuin van Kurvers gekapt moest worden. "Want die conifeer belemmert het uitzicht behoorlijk. We zullen met mevrouw Kurvers in overleg tre den zodat de situatie er veiliger wordt." Professionele kinderopvang in een huiselijke sfeer! Tel: (0478) 569706 E-mail: kdvpoehbeer@hetnet.nl De commissieleden van Ste delijke Ontwikkeling zijn hoopvol gestemd dat circuit De Peel wellicht toch kan wor den behouden. In het gesprek dat het college (vertegenwoor digd door Waals, Driessen en Ruyten) op 31 maart op het provinciehuis voerde werd duidelijk dat provincie en VROM-inspectie géén veto uit spraken Afgesproken is dat er eerst een quick-scan wordt uitgevoerd naar een alternatieve locatie. Daarbij wordt gezocht in zowel Noord als Midden-Limburg. De uitslag is voor 1 juni bekend. Hierbij wordt ook het rapport van Grontmij uit 1995 'Regionale motorsportac commodaties' betrokken. Inpas sing van het racecircuit in het bestemmingsplan buitengebied en het reconstructieplan blijft na 1 juni nog mogelijk. Gerrit Verkoeijen (Samenwer king) was blij dat het rapport van Grontmij weer boven water is. "Want daarin komt De Peel als Koninklijk Horeca Nederland heeft voormalig bestuurslid Piet Jacobs benoemd tot Lid van Verdienste. Burgemeester Jos Waals overhandigde afgelopen maandag de versierselen en een oorkonde aan Jacobs. Piet Jacobs is 22 jaar bestuurslid geweest binnen de horeca. Voor de fusie van Horecaf en Horeca Nederland in 1992, was hij bestuurslid van de kring/district Noord-Limburg. Ondanks zijn aanvankelijke scepsis heeft hij deze fusie tus sen beide landelijke verenigingen tot Koninklijk Horeca Nederland op lokaal niveau met veel inzet begeleid. De laatste zes jaar was Piet Jacobs secretaris van de afdeling Venray. En niet zo maar een secretaris. De afdeling kent een onafhankelijk voorzitter. Dit geeft de functie van secretaris een extra dimensie. Nooit is er door de drie voorzitters die hij bege leidde tevergeefs een beroep op hem gedaan. "Ik heb steeds geloofd in een oplossing" Gerrit Lemmens betreurt het ten zeerste dat Joost van de Vorle zich heeft afgesplitst van de partij. "Dit doet pijn. Ik heb steeds geloofd in een oplos sing. Ik was ervan overtuigd dat we samen verder konden", reageert de fractievoorzitter. Na het uitstappen van Joost zal de lokale partij met de overige vier raadsleden doorgaan. "De coalitie blijft keihard overeind staan. Ook blijven we met z'n allen achter Ruyten staan", zegt Gerrit Lemmens, die het jammer vindt dat Joost zo uithaalt naar Frits Ruyten. Onder welke naam de groep van fractievoorzitter Lemmens verdergaat is nog niet bekend. "We zullen ons moeten houden aan de kieswet. Wij waren kieslijst nummer twee onder de naam van fractie Van de Vorle. Ik weer niet of Joost deze naam mag mcennemen nu hij emit is gestapt." Lemmens wil claar ook geen halszaak van maken. Hij zegt Van de Vorle respectvol te zullen behandelen. In de jaren zeventig leerden Gerrit en Joost elkaar ken nen in de werkgroep Woonlasten. 'We stonden samen op de barrica des en streden voor iedere cent die we van de gasprijs konden afkrijgen", vertelt hij. Vanaf 1986 vormen Lemmens en Van de Vorle het hart van de fractie. Zij trokken veel samen op en waren vrienden. Hun vriendschap is door alle consternatie van de laat ste tijd stevig bekoeld. Dat doet Lemmens pijn. "Laatst ging Joost op zondagmorgen in de Kemp haan met de rug naar me toezit- ten." Hij moet even slikken. Hij zegt steeds open te hebben gestaan voor Joost.. Lemmens vindt dat Van de Vorle zelf de deur naar de fractie heeft dicht gegooid. Sinds dat Joost boos wegliep toen de fractie voor cri sisberaad bij elkaar zat op het PLIV-kantoor. "Iedereen zei toen dat het zo niet verder kon. En toen ging Joost weg. Maar ik blijf respect voor hem tonen. Wij mogen er niet aan voorbij gaan wat hij allemaal voor de Venrayse mensen betekend heeft." Ondanks het vertrek van Joost zal de 'groep Lemmens' de begin selen van de partij blijven uitdra gen. "Ook al is dat niet altijd gemakkelijk nu we in de coalitie zitten. Ik denk zelf ook nog vaak vanuit de oppositie zoals we dat altijd gewend waren. Maar we gaan gewoon door, daar hoeven de burgers echt niet aan te twij felen." Dinsdag stuurde Joost van de Vorle een aangetekende brief aan bestuurslid Martien Manders waarin hij zijn vertrek officieel bekend maakt. De andere fractie leden willen pas reageren nadat ze de brief hebben gelezen en er gezamenlijk over hebben gespro ken. Raadslid Tiny Grebenjak spreekt het gerucht tegen dat ze zich eveneens zou afsplitsen en alvast voor de nieuwe partij van ex-PvdA'er Henk van Egmond in de raad zou gaan zitten. "Nee, daar is geen sprake van. Mijn grote wens is dat we bij elkaar blijven. Want de onderlinge ver houdingen zijn verder heel goed." Martien Manders had gehoopt tot een oplossing zonder scher ven te komen. "Helaas is dat niet gelukt. Ik vind het heel erg dat het op deze manier moet afgelo pen.." Ton Teeuwen, fractievoorzitter van de grootste partij het CDA, denkt niet dat de coalitie in gevaar komt. Na het vertrek van Joost bezit de coalitie nog 16 van de 25 raadzetels. "Want fractie Van de Vorle heeft altijd construc tief meegewerkt. Vergeet niet dat die partij een grote omslag heeft moeten maken van oppositie naar coalitie. En daar kwam ook nog het dualisme overheen. Dat vergt nogal wat en ik vind dat die omslag binnen een jaar toch aar dig gelukt is", zegt Ton Teeuwen die hoopt dat de rust weer terug keert. "De afgelopen periode heeft veel energie gekost. Voor Joost op zijn leeftijd is het ook niet gemakkelijk. Hij heeft altijd het vuur uit zijn sloffen gerend voor de Venrayse burgers. Het is toch een teleurstelling wat er nu gebeurd is. Maar hopelijk keert nu bij hem de gemoedsrust weer terug en kan de rest van de fractie ook verder." een abonnement waard Leden van het verkeershandha- vingsteam hebben in het politie district Venray in de afgelopen week in totaal 11.416 automobi listen gecontroleerd op hun snel heid. Hiervan hebben 1264 weg gebruikers een proces-verbaal gekregen. De controles vonden plaats in Castenray, Horst, Oos trum, Sevenum, Venray en Yssel- steyn. De hoogste snelheid die met de laserauto werd gemeten, was op maandag 7 april op de Midden Peel weg in Sevenum: ongeveer 130 km/u waar 80 km/u de limiet is. Bij controles met staande houding werden 47 bestuurders geverbaliseerd voor de volgende feiten: het niet dra gen van de verplichte autogordel: 44; het niet dragen van de helm door bromfietsers (1) en geen bromfietscertifikaat hebben (1), handheld bellen (1). Bij een alco holcontrole werden 229 automo bilisten aan een blaasproef onder worpen. Een 58-jarige man uit De Mortel raakte vrijdagmiddag gewond bij een bedrijfsongeval. De man was aan het werk in een bedrijf aan de Metaalweg. Het slachtoffer ver klaarde dat hij over een afvalluik wilde stappen. Op dat moment gleed hij weg en viel door het luik ongeveer vijf meter naar beneden. De man is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Hij heeft bij de val vermoedelijk een botbreuk opgelopen. beste locatie naar voren. Een voordeel is ook dat de quick-scan voor 1 juni moet zijn afgerond. Dan is er maar weinig tijd om naar een andere locatie te zoeken." Victorine Derks (fractie Van de Vorle) vond dat het college de raadsmotie goed verdedigd heeft in Maastricht. Ze zei het jammer te vinden dat er nu eerst een alter natief in de regio wordt gezocht. "Ik snap niet dat provincie en inspectie daar zo star aan vasthou den." René Francken (WD) meende dat er eerst binnen de gemeentegrenzen gezocht moest worden en pas daarna in de regio. Patrick van der Broeck (CDA) wilde weten waarom de VROM- inspectie het circuit per se niet in de EHS-zone wil hebben terwijl de gemeente toch heeft aangege ven dat het verlies aan natuur elders gecompenseerd wordt. Wethouder Ruyten (fractie Van de Vorle) zei dat het college de visie van de raad duidelijk heeft overgebracht in Maastricht. "Het zoeken naar een alternatieve loca tie zorgt voor maatschappelijke onrust. We hebben daarom aange drongen op inpassing van het bestaande circuit. Daar zijn de provincie en inspectie verder niet op ingegaan. Ze willen eerst een alternatieve locatie onderzocht zien. Daarover is nu snel duidelijk heid." Al geruime tijd zijn er klach ten over parkeeroverlast in Franciscanerpark. De gemeen te beweert dat er voldoende parkeergelegenheid is. Er zijn 127 plaatsen aangelegd terwijl volgens de normen van het bestemmingsplan 124 par keervakken nodig zijn voor deze nieuwbouwwijk. Theo Bonants sprak maandag in bij de commissie Stedelijk Beheer namens de bewoners van het Franciscanerpark. Hij bevestigde dat er vooral overlast is van lang parkeerders. Op maandagmiddag zijn dat mensen die naar de markt gaan. Op andere dagen zijn het bezoekers en ondernemers van het winkelcentrum en leraren van het Raayland College die in Fran ciscanerpark parkeren. De wijk ligt precies tussen de school en het winkelcentrum in. Bonants wees erop dat het Raayland College een eigen par keerplaats heeft bij sporthal De' Wetteling waarvan maar heel wei nig gebruik gemaakt wordt. "Ook liggen er tegen de speelplaats van de school elf parkeervakken die ook zelden gebruikt worden. Wel licht uit vrees voor vandalisme." Daarnaast zijn er bewoners van de appartementen die hun voer tuigen op de vrije parkeerplaatsen zetten. Terwijl de flat een eigen parkeergarage heeft en een par- keerstrook langs de Leunseweg. De bewoners willen samen met de gemeente en het Raayland Col lege een oplossing zoeken. Ze vre zen straks de dupe te worden indien er betaald parkeren wordt ingevoerd terwijl de overlast door automobilisten van buiten de wijk wordt veroorzaakt. De onverharde parkeer plaats aan de Hoenderstraat hoeft voorlopig niet te wijken voor woningbouw. Ondanks dat de gemeente een overeen komst heeft gesloten met pro jectontwikkelaar Hurks die er uiterlijk op 1 april 2004 mag beginnen met de bouw van veertig woningen. Wethouder Driessen (CDA) meldde maandag in de commissie Stedelijk Beheer dat het parkeer terrein aan de Hoenderstraat voor lopig niet bebouwd wordt. Hij reageerde daarmee op enkele commissieleden die zich zorgen maken over een tekort aan par keergelegenheid in het centrum. Vooral nu het college afziet van een parkeerplaats in de zuid-oost hoek tussen Patersstraat en Julia- nasingel. De parkeerkelder in de Gouden Leeuw wordt in twee gedeelten opgeleverd. Fase één - vijfhonderd plaatsen - wordt in de loop van 2005 geopend en de tweede fase - 150 vakken - wordt in 2007 opgeleverd. Tegelijkertijd verdwijnt de grote bovengrondse parkeerplaats in de Gouden Leeuw die ruimte biedt aan 280 auto's. In 1999 sloot de gemeente een overeenkomst met Hurks dat deze projectontwikkelaar binnen vijf jaar veertig woningen mag bou wen op het onverharde terrein aan de Hoenderstraat dat een capaciteit heeft van 95 - gratis - parkeerplaatsen. Jacques Lamers (Samenwerking) verbaasde zich hierover. "Niemand weet hier iets van. In de commissie Stedelijke Ontwikkeling is ook nooit een wijziging van het bestemmings plan aan de orde geweest." Indien de projectontwikkelaar er niet mag bouwen dan moet de gemeente een gelijkwaardig alter natief bieden waar binnen dezelf de tijd evenveel woningen gebouwd kunnen worden. John Niessen (WD) zei de draad kwijt te zijn over de par keergelegenheid in het centrum. Hij merkte op dat op vrijdag en e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl zaterdag er bijna geen parkeer plaats meer te vinden is. Volgens Roland Zwiebel (PvdA) staat de Kempweg op piekmomenten helemaal vol met auto's die wach ten voor de slagboom van de Gou den Leeuw. Hennie Okie Daalhuis (fractie Van de Vorle) en Fons Emonts (CDA) drongen erop aan het terrein aan de Hoenderstraat te verharden en geschikt te maken voor betaald parkeren. Ambtenaar André Jansen zei dat bij de invoering van het betaald parkeren in 1993 ook voor een gratis parkeergelegenheid geko zen is. "Het terrein is eigendom van de gemeente. Het is toen voor een periode van vijf jaar aange legd. En het functioneert goed als parkeerterrein want er is veel behoefte aan gratis parkeren." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. adverientie@vandenmunckhoi.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond B e zor gklach ten Verspreidingsbureau Penödiek - Tel. 0478-582872 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot: uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,- (postcode 58 30 - (overige binnenland)

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3