Robert van Ratingen verlaat Ondiep Moeders Wil is Wet in Blitterswijck Meerlo-Wanssun Echtpaar Meerlo legt toeristen in de watten^ Pastoor Kemmere Koor kent een zeer rijke traditie Dolf Verhaegh koning 't Trefpunt bedrijfsautomatisering bv Keizersveld 25, 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl PEEL EN MAAS Donderdag 17 april 2003 - Pagjr g JD5 Populaire band driftig op zoek naar nieuwe bassist De in 1992 opgerichte Wanssumse feestband Ondiep (voorheen Diep Sjit) heeft een bewogen maar ook erg rijke historie achter de rug. Optre dens op bijvoorbeeld Funpop, de Tuinfeesten van Lierop, Wanssum-live en het optreden in de Ll-studio's zijn slechts enkele van de vele hoogtepun ten die de bandleden in de afgelopen jaren meemaakten. De formatie speelt Limburgse folk. oftewel tex-mex. Ierse folk en folkrock. Maar ook nummers met country-invloeden, al dan niet met een gevoelige ondertoon, worden niet gemeden door Ondiep. De band kende in de afgelopen tien jaar al behoorlijk wat bezettingswisselingen en nu neemt ook bassist Robert van Ratingen afscheid. Robert van Ratingen gaat name lijk verhuizen naar Midden-Lim burg. "Mijn vriendin en ik komen allebei uit Midden-Limburg en hebben vorig jaar zomer al beslo ten terug te gaan naar onze roots. En dan is het repeleren en het bij wonen van diverse bijeenkomsten met de band natuurlijk niet meer op te brengen. Ruim zes jaar gele den ben ik bij Ondiep gekomen en heb al die tijd met erg veel ple zier muziek gemaakt met de rest van de jongens. We hebben veel meegemaakt en dat maakte het natuurlijk alleen maar moeilijker om er voorgoed mee te stoppen, maar soms moet je keuzes maken. Ik heb de jongens van Ondiep al eerder verteld dat ik ga verhuizen en er dan ook mee wilde stoppen." Ondiep is vrijwel meteen driftig op zoek gegaan naar een vervan ger en sinds drie repetities heeft de band een bassist gevonden. "Een ervaren Venlose muzikant", vertelt Ratingen. "Hij heeft nu al enkele repetities meegedaan met de band en ik heb er het volste vertrouwen in. Het enthousiasme en de muzieksmaak zijn al oké, dus hopen we maar dat het alle maal gaat lopen." Hoogtepunten maakte Robert genoeg mee bij Ondiep. "De cd- presentatie van ons derde album is voor mij een absoluut hoogte punt. In Garage Janssen in Wans- sum werd de presentatie gehou den en we rekenden op een slordige driehonderd man. Uitein delijk telde de organisatie zeshon derd jassen. Afgeladen vol dus. Ja, het was een prachtige tijd." Ondiep staat overigens binnen kort weer voor een nieuw spekta kel (zie elders op deze pagina). Samen met alle fanfares en zang koren uit de gemeente Meerlo- Wansum speelt Ondiep het dia lectlied 'Doje of Vrieze' tijdens de grote derdewereldmanifestatie op zondag 18 mei van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum. Of de nieuwe bassist tijdens dit festijn zijn debuut zal maken, kan Robert nog niet helemaal zeker zeggen. "Dat ligt er maar aan of hij de nummers al onder de knie heeft. Maar mocht de band mij nog een keer tje nodig hebben, dan sta ik met alle plezier voor ze klaar." Avondvullend blijspel van toneelvereniging Wat is Perfect op 2 en 3 mei Muziekproductie Meerlo-Wanssum en de Derde Wereld 1 jg Vakantiestudio en twee chalets aan de Molenbeek JJ Door een ongelukkige samenloop van omstandighe den ging er in november vorig jaar een grote streep door de geplande uitvoeringen van toneelvereniging Wat is Per fect. Aangezien het niet moge lijk bleek om met de beschik bare toneelspelers van nu het ingestudeerde stuk van toen op de planken te brengen, koos het Blitterswijckse gezel schap voor een nieuw blijspel. De klucht 'Moeders Wil is Wet' is op 2 en 3 mei te zien in het Gemeenschapshuis in Blitters wijck. De verwachtingen zijn hooggespannen. Want de toneelvereniging heeft een ambitieuze en gedreven regis seur in de arm genomen: Frans van de Pas uit Yssel- steyn. Een goede regisseur betaalt zichzelf terug. Het is het adagium van veel regisseurs. Ook Frans van de Pas huldigt die gedachte. En de docent van een basisschool in Deurne heeft het aan den lijve ervaren. Drie jaar geleden begon hij met regisseren bij een toneel gezelschap in Rips. Het aantal bezoekers van de voorstellingen verdubbelde in drie jaar tijd. "Bij een goed product komen bezoe kers gegarandeerd terug." Ook Wat is Perfect uit Blitters wijck hoopt op een spin-off met Frans van de Pas als regisseur aan het roer. Het blijspel 'Moeders Wil is Wet' wordt het eerste resul taat van de samenwerking. Van de Pas werkt met plezier met het kleine gezelschap uit Blitterswij ck. "Gemotiveerde en enthousias te mensen. Ze bezoeken trouw de repetities, ze kijken reikhalzend uit naar de voorstellingen begin mei." f BALANS ZOEKEN In Blitterswijck heeft de regis seur uit Ysselsteyn naar balans moeten zoeken tussen ambities en mogelijkheden. "Ik ben heel ambitieus. Ik wil het uiterste uit een stuk en uit de mensen halen. Ik leg de lat daarom hoog. Bij Wat Regisseur Frans van de Pas uit mijn zin in Blitterswijck" is Perfect heb ik moeten zoeken naar de juiste hoogte van de lat. Er zit veel groeipotentieel in het gezelschap, maar ik merk dat sommigen al bijna op hun tenen moeten lopen om het te kunnen bijsloffen. Ik heb het de spelers ook regelmatig aangegeven: 'vraag ik niet teveel van jullie?' Het is in ieder geval voor iedereen hard werken om het gewenste niveau te halen. En het siert de spelers dat ze het beste uit zich- Ysselsteyn: "Ik heb het goed naar zelf willen halen." 'Moeders Wil is Wet' is een avondvullend blijspel in drie delen. Het verhaal van de klucht: sinds Brigitte Held het boek van professor Schoonman over vrou wenemancipatie in handen heeft gekregen, is er geen land meer met haar te bezeilen. Bert, haar man, staat nu in de keuken terwijl Brigitte vanaf de sofa aanwijzin gen geeft. De komst van Fred, de compagnon van Bert, en zijn vrouw Hannie brengt enige ver lichting omdat Hannie het getob niet langer kan aanzien. Bert ont hult aan zijn compagnon welke tegenactie hij heeft ondernomen om aan deze onhoudbare situatie een einde te maken. Een en ander verloopt echter heel anders dan Bert had gedacht. Hieruit vloeien allerlei verwikkelingen voort die garant staan voor een heerlijk avondje toneelplezier. KEUZES MAKEN Of de samenwerking tussen toneelvereniging Wat is Perfect en Frans van de Pas wordt gecon tinueerd, zal mede afhankelijk zijn van het tijdpad dat het gezelschap uit Blitterswijck uitstippelt. Van de Pas: "Wat is Perfect heeft aan gegeven graag met mij verder te willen. Ik heb het goed naar mijn zin in Blitterswijck, maar ik moet keuzes maken. Ik krijg regelmatig verzoeken om een stuk te regisse ren. Als het past in de planning en ik zie een uitdaging in het stuk, dan zeg ik 'ja'. Ik heb begrepen dat de toneelvereniging uit Blit terswijck met het volgende stuk naar november 2004 wil. Dat is voor mij niet haalbaar, dan kom ik in de knoei met andere toezeggin gen die ik al heb gedaan." TOPAMATEURGEZELSCHAP Frans van de Pas richt zich na de voorstellingen in mei op zijn volgende grote uitdaging: de car navalsproductie van St. Genesius uit Helmond. "Een topamateurge- zelschap. Ambitieus, veel moge lijkheden, hoog niveau. Ze heb ben stukken van mij gezien in Rips en hebben mij nu gevraagd om hun carnavalsstuk voor vol gend jaar te regisseren. Een grote uitdaging. Enerzijds omdat het gezelschap veel van mij verwacht, anderzijds omdat St. Genesius een topvereniging is en een naam heeft hoog te houden. Maar eerst steek ik mijn energie en aandacht in 'Moeders Wil is Wet'. Ik wil samen met de toneelspelers uit Blitterswijck een zo goed moge lijk product neerzetten." Jaarlijks hoogtepunt handboogvereniging Dolf Verhaegh is de nieuwe koning van handboogvereniging 't Trefpunt Tienray. Van de 26 deel nemers toonde hij zich zaterdag de sterkste schutter met 461 pun ten. John Willemse werd tweede (459 ptn) en Albert Willemse, de koning van 2002, derde (458 ptn). De vierde plaats was voor Twan Cleven (451 ptn), vijfde werd Joost Jansen (445 ptn). Het koningschieten is het jaarlijkse hoogtepunt van de vereniging, want natuurlijk wil iedereen zich wel een jaar lang koning van 't Trefpunt noemen. Die eer is dit jaar dus weggelegd voor Dolf Ver haegh. De schutters van 't Trefpunt lieten zich afgelopen weekeinde van de beste kant zien. Op zondag 18 mei wordt in Meerlo-Wanssum het tienjarig jubileum gevierd van de Stich ting Ontwikkelingssamenwer king Meerlo-Wanssum. Daar aan leveren onder andere de zes gemengde koren en vijf fanfares uit deze gemeente hun medewerking door samen in en groot koor en orkest de volksliederen te spe len van landen aar de stich ting projecten heeft gesteund en nog steunt. Peel en Maas portretteert de komende weken al deze gezelschappen; Vandaag de laatste in de serie van zes koren, het Pastoor Kemmere Koor uit Geijsteren. De gemengde zangvereniging van Geijsteren werd op 31 okto ber 1968 opgericht, Allerheiligen- avond (voor onze protestantse broeders reformatiedag) tegen woordig meer bekend onder de naam Halloween. De eerste repe titie vond plaats op 5 november van datzelfde jaar onder leiding van Sef Adams. Groot animator en tevens beschermheer was de zeer geliefde pastoor G. Kemmere. Zijn plotselinge dood op 19 januari 1970 was voor het koor een groot verlies. De band was zo hecht dat het gemengd koor de plechtige uitvaart muzikaal ver zorgde. Het koor bestaat inmid dels bijna 35 jaar en heeft een rijke traditie met veel muzikale hoogtepunten, zoals de nachtmis in 1976 waar de Krönungsmesse van Mozart ten gehore werd gebracht met als een van de solis ten Marie-Cecile Moerdijk, en het bijzonder fraaie spel van fluitiste Veronica Steinbach. In de loop der jaren werd het koor nogal eens gevraagd een Eucharisteviering op te luisteren of om een zanguitvoering te geven. Daarvoor werden concert reizen ondernomen die "tot een zekere mythevorming hebben geleid. Dat de inmiddels gereno- meerde dirigent Ad Voesten met dit koor zijn praktijkexamen afleg de zegt iets over kwaliteit en sfeer. Tegenwoordig repeteert het koor op donderdagavond in zaal De Kei van 20.00 - 22.00 uur, met een kwartier pauze. Daarna is er voor 'die-hards' de derde helft aan de tap, tevens de plek van inspira tie voor latere uitvoeringen of optredens. Met het zilveren jubileum werd onder leiding van Ad Voesten de eerste musical uitgevoerd. Vijf jaar later was de beurt aan de musical 'Grenzen' nu onder lei ding van Wim v.d. Meer. Het was laatstgenoemde dirigent die het koor ook op het spoor zette van het moderne kerstoratorium "Als Appelbloesem in de Winter" wat in 1999 met de koren van Meerlo- Wanssum en in 2000 met het gemengd koor van Meerlo werd ten gehore gebracht. Nu het koor het zevende lus trum gaat vieren is er weer een musical in voorbereiding. Plaats van handeling is ditmaal nacht club "de Gelaarsde Engel". Natuurlijk dragen de koorleden de Stichting ontwikkelingssamen werking een warm hart toe. Niet voor niets ging de opbrengst van de vorige musical naar Sulawesi, het boerenproject dat de Stich ting SOS Meerlo-Wansum toen steunde. Het gebeuren in 'de Gelaarsde Engel' sluit bij het thema van de vorige musical aan. Het pastoor Kemmere Koor is het zesde koor in de gemeente Meer lo-Wanssum dat meedoet aan het grote koor en orkest dat op zon dag 18 mei in manege Megel- sprong te Meerlo de volksliederen brengt van landen waarin Meerlo- Wanssum projecten heeft gehad en nog heeft. Vanaf volgende week: portretten van de vijf fanfa res uit de gemeente Meerlo-Wans sum. Het eerste portret is van fan fare Eendracht Meerlo. Ton (44) en Trudy (40) .de Boer-Steeghs hebben hun leven lang gereisd met hun motor. Door Europa, Amerika en Nieuw-Zeeland bijvoor beeld. Daarnaast heeft Ton jarenlang bij het loonbedrijf van zijn broers in Lottum gewerkt. Sinds kort is een droom voor Ton en Trudy in vervulling gegaan, want ze wonen sinds twee jaar in Meerlo in een van de oudste en beeldbepalende herenhui zen van het dorp en zijn in hun pittoreske optrekje een vakantiestudio begonnen. Een vakantiestudio speciaal voor Pieterpatters en toeristen die Noord-Limburg per rijwiel aandoen. Het pand ligt langs de kerk, in de schaduw van de kerktoren. Het monumentale herenhuis dateert van 1771. De nieuwe het echtpaar Ton en Trudy de Boer-Steeghs en overbuurvrouw Anja Rutten op het balkon van een van de twee chalets aan de Meer- lose Molenbeek. Op de achtergrond 't Kasteelke. vakantiestudio is een onderdeel van dit herenhuis. De studio bevat veel historische elementen en heeft een markante plek. In de vakantieruiitite is plaats voor twee personen. Sinds kort heeft Ton achter het huis, aan de rand van de meanderende Molenbeek, ook twee fraaie chalets gebouwd. De toerist die daar logeert bevindt zich in een oase van rust en natuur. De vakantieganger heeft uitzicht op het in 1619 daterend Kasteelke van Meerlo en op een fraai moerasgebied. "Ik heb altijd al iets willen doen in het toeris me. Een camping of zo. Maar een camping kost erg veel tijd en je moet ook beschikken over veel grond. Voordat we in Meerlo van start gingen, hebben we ons ook in andere toeristische plaatsen geörienteerd", legt Ton de Boer enthousiast uit. PIETERPAD Ton de Boer zocht wel naar 'iets toeristisch' langs het beroem de, mooiste en langste wandelpad van ons land: het Pieterpad. Dit 480 kilometer lange wandelpad loopt van het Groningse Pieterbu- ren (bekend van de zeehondjes) naar de Pieterberg in Maastricht. Het wandelpad doet in Meerlo- Wanssum de dorpen Geijsteren, Wanssum, Meerlo en Swolgen aan. Het Pieterpad speelt ook een belangrijke rol in de voorlichtings documentaire van de gemeente Meerlo-Wanssum. En midden in het dorp Meerlo aan het Pies cn vonden Ton en Trudy de Bot eindelijk wat ze zochten. 1 15 een unieke locatie", zegt To 101 dan doelt hij niet alleen o prachtige locatie langs hetP pad aan de Molenbeek, maai n' op de unieke samenwerkin de plaatselijke bedrijven, zijn overbuurvrouw Anja R: van café Oud Meerlo verzot 1 morgens het ontbijt voordo ten en de buurvrouw, Hanr x Pasch van slagerij Rinusp 'l Pasch, verzorgt op verzoekt 1 gasten een smakelijke barbo f Bovendien ligt warme baklf bers om de hoek en sind> kunnen de gasten van Tot Trudy ook terecht bij des Ul winkel van Ovivo, in de voot ge winkel van De Schot Bovendien is achter de slage groenteman gevestigd en Hl de apotheek en de pinauto aan de andere kant van het 6 I plein. Kortom: toeristen vakantiestudio De Boer aand worden op hun wenken bed Ton en Trudy de Boer doen ca zelf. De twee chalets hebbt de ook zelf in elkaar getimmerd cu echtpaar bezit in Broekhu k vorst ook nog een zespers di vakantiewoonboerderij, dit 111 600 meter ligt van Kasteel Of to De Noord-Limburgse to nj komt Ton de Boer overigens alleen in Meerlo tegen, man o op het veerpont tussen Brod te zen en Arcen. Twintig uur; 13 week zet de veerman daar !o| sen over. Mensen die van hei ft gebruik maken en interesse ei ben, krijgen van Ton steevii v verhaal over zijn vakantiestw ïi Meerlo te horen en een tl kaartje in de hand gednikt.1i d'ji verzorgt ook de eigen welt "u www.home.hetnet.nl/" ~(lcb# "It meerlo. E-mailen kan ook: val Ier tie.meerlo@hetnet.nl Ton Trudy hebben drie kinderen. I tweeling van vijf jaar en eend V ter van zeven jaar. "We hel het in Meerlo erg naar onzeE hopen dat veel toeristen nachtje komen logeren", zeg de twee in koor.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 14