isselend succes inloopavonden jestemmingsplan Diepste punt Vredeskerk ouw parkeerkelder ouden Leeuw tart voorjaar 2004 Opnieuw vertraging renovatie Dingus 'Xenter wordt niet in fases gebouwd' 'Straatverlichting brandde dag en nacht' Dingus krijgt tijdelijk onderkomen &U I NOT Mest niet afgedekt Niets! tuigen zocht Geluidsoverlast Dingus Ovk een strak tHtH.VH.tway> biedt minte voor sj eels e waneer Als lid van Tophoveniers' staat Rien van Mierlo garant voor een hoogwaardig tuinontwerp en dito aanleg. Vakmanschap en artistiek inzicht bepalen het eindresultaat: Een strakke vormgeving, zo u wilt, met subtiele accenten. Die elke tuin, groot of klein, zo'n heel eigen sfeer geven. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmcwdseweg 111 Deurn'e Tel.0493 314393 m MAAS Donderdag 10 april 2003 - Pagina 5 je afgelopen weken heb- thouder Ruyten (Stede- Intwikkeling) en zijn •en alle tien kerkdor- icht met een zogehe- topavond. Voorafgaand jj reguliere dorpsraad- ng konden de bewo- et voorontwerp bestem- [plati van hun dorpskern sommige dorpen is deze Wond op een teleurstelling ■open. Want de mensen |n dat de gemeente kwam Jen waar op hun dorp nog jSouw mogelijk was. Ter- Piet pas geactualiseerde pngsplan niets anders was dan het in kaart brengen van de bestaande situatie in ieder dorp. Sieb Nijssen, voorzitter van het dorpsradenoverleg, herinner de eraan dat ambtenaar René Bladder dat in januari ook duide lijk heeft uitgelegd. Toekomstige ontwikkelingen worden niet mee genomen in een bestemmings plan. Behalve de al uitgewerkte uitbreidingsplannen voor Oos trum en Leunen. In Ysselsteyn en ook in Merselo was er geen sprake van teleurstel ling bij de bezoekers omdat in de dorpsblaadjes duidelijk de bedoe ling van de inloopavond was aan gekondigd. De belangstelling was overigens in de meeste dorpen groot. Joos Linskens, dorpsraadvoor zitter van Oostrum, zei dat in zijn dorp de boodschap ook niet dui delijk was overgekomen. "De mensen dachten wat te horen over toekomstige bouwplannen maar dat bleek een misvatting. Daarover waren ze inderdaad teleurgesteld want ze hadden wat anders verwacht", aldus Linskens die het wel positief vond dat iedereen het bestemmingsplan kon inzien en er opmerkingen over kon maken. In Veulen was volgens voorzit ter Harrie van Rijswijck 'de kater ontzettend groot'. "De ambtena ren waren heel slecht op de hoog te. Ze hebben ook flink de wind van voren gehad. Ik snap niet waarom de gemeente hiervoor naar de dorpen is gekomen. Ze hebben alleen maar oude bestem mingsplannen uit de kast gehaald. Het was schandalig." Louis Vroemen (Castenray) bemerkte ook andere verwachtin gen bij de dorpsbewoners. "Alhoewel de bedoeling toch dui delijk bekend was gemaakt. Het was nu meer een in- en uitloop avond. Er waren enkele jongeren die kwamen kijken waar ze nog konden bouwen. Zij hadden toch wat anders verwacht." Jan Classens, dorpsraadvoorzit ter van Vredepeel, was erover ver baasd dat er drie bouwkavels uit het bestemmingsplan geschrapt waren. Deze kavels liggen binnen de milieucirkel van een gasvul- punt. Vredepeel heeft verzocht de bouwkavels weer op nemen. Ook heeft het dorp bezwaar gemaakt tegen de rooilij nen. Bij ieder huis is deze lijn opgeschoven van de straatkant naar de voorgevel waardoor het bouwen van erkers, dakkapellen of carports veel moeilijker wordt. Patrick van der Broeck (Oirlo) zei het positief te vinden dat dankzij de inloopavonden toch de fouten uit de bestemmingsplan nen gehaald konden worden. De tien bestemmingsplannen worden momenteel bijgewerkt waarna nog voor de vakantie de inspraak en de behandeling in de commissie plaatsvindt. INSTITUT PARIS OPEN DAG zaterdag 26 april 10.00-16.00 uur Thuiszorg in september in nieuw kantoor aan contract In Oirlo heeft een pluimvee houder een proces-verbaal gekre gen omdat hij zijn pluimveemest niet had afgedekt. In heel Neder land is men verplicht de mestop- slag van vogelpestgevoelige die ren af te dekken om te voorkomen dat wilde vogels of andere dieren ermee in aanraking komen. In totaal heeft de AID vanaf het begin van de uitbraak 4.191 controles verricht en heeft daarbij 178 processen-verbaal uit gedeeld. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Gemeente houdt projectontwikkelaar hes professionalisme van ascn geselecteerde en 2txgvul- «ostede Guinot-schconheiOs- b Benieuwd7 Maak dan ee «sk en overtuig uzell! Suinot. wereldleider in i, schoonheidsinstituut mdverzorgingsinstituut Merseloseweg 80 tel. 0478-589295 politie Deurne-Asten-Some- oekt getuigen van een zaak p woensdag 2 april. Op die ceft omstreeks 21.15 uur de irdcr van een tractor, merk kleur groen, met daarach- tkoppeld een kiepbak, een (asbesthoudende golfplaten apt in de berm van de Nach- Iweg, in het buitengebied filberg. Het ging om onge il) asbesthoudende golfpla- Bienkele doorzichtige plastic aten De golfplaten waren verpakt in stevig zwartkleu- udbouwplastic. Door een Se is waargenomen dat de van dit misdrijf weer met actor vertrokken is via de dijk in Deurne en vervol richting Ysselsteyn. De iirder heeft gebruik gemaakt IcZeilbergseweg, Ringweg, «rmansweg. Puttenweg, Dweg en Volen. Op de Yssel- seweg ter hoogte van de neweg heeft de getuige de urder van de tractor uit het trioren. De politie verzoekt van dit misdrijf zich te cn via het landelijk telefoon- ner van de politie, 0900- De verbouwing van de Vre deskerk vordert gestaag. Als de werkzaamheden volgens planning blijven verlopen, wordt de bouw volgens Huub Lichteveld, adjunct-directeur van de Thuiszorg, in juli opge leverd en het kantoor van de Stichting Thuiszorg Noord- Limburg in september in bedrijf genomen. Na de vie ring van het hoogste punt in januari, werd maandag het bereiken van het diepste punt van het project onder grote Onder grote belangstelling werd maandagmorgen het diepste punt van de Vredeskerk bereikt. belangstelling gevierd. Om 10.00 uur maandagmorgen werd op de bouw van de Vredes kerk namelijk gestart met het boren van twee honderd meter diepe putten, die dienen voor het oppompen van water uit de grond ten behoeve van de kli maatregeling in het gebouw. Daarbij wordt gebruik gemaakt van grondwater, dat vervolgens met behulp van een waterpomp weer teruggepompt wordt. Dit concept is vrij nieuw in Neder land en wordt uitgevoerd door Thissen Installatietechniek uit Ble- rick. De centrale verwarmingsinstal- latie is uitgevoerd zonder gebruik te maken van een cv-ketel en radiatoren. De airconditioningsin stallatie is uitgevoerd zonder gebruik te maken van een koelma chine. De duurzame installatie ont trekt 75% tot 80% van de benodig de energie uit de bodem om het gebouw te verwarmen en te koe len. Het grondwater wordt met een constante temperatuur van circa elf graden onttrokken op een diepte van honderd meter. De warmtepomp waardeert deze energie op naar een bruikbare temperatuur, waarmee het kan toor van de Stichting Thuiszorg Noord-Limburg wordt verwarmd en in de zomer wordt gekoeld. Het duurzame warmtepompsys teem is een relatief nieuwe manier van gebouw- en comfort- beheersing. Het warmtepompsys teem in combinatie met het laag temperatuur comfortsysteem en balansventilatiesysteem is niet alleen energiezuiniger, maar geeft ook een aanzienlijk beter ther misch comfort dan voorheen met een traditionele installatie met topkoeling kon worden gereali seerd. 'er een jaar wordt .jbegon- 1 niet de bouw van een II 'e ondergrondse parkeer- U Jge in de Gouden Leeuw. En k'der krijgt 650 parkeer den en vergt een investe- !van 11,8 miljoen euro. jf wordt de allereerste par- folder die de gemeente Ven set bouwen. Omdat het op flneentehuis aan deskundig- ontbreekt wordt een project- gevormd die de bouw gaat leiden en financiële risico's zien te voorkomen. Hier- i worden externe deskundi- ■ngehuurd. De totale kosten kn geraamd op 2 miljoen 'n de commissie Middelen f de aanvraag van een voorbe- ingskrediet van 500.000 euro jnet projectteam behandeld, 'en Samenwerking vroegen 1 hoe dit bedrag is opge- Bernie van Lierop 'erking) kon niet instem- jnet het krediet. "Het is een •lijke projectgroep en een •le onderbouwing- önt- Ijouw vindt in twee gedeel- jaats. De eerste fase bestaat e bouwlagen - voor onge- F'OO auto's - die onder de laagbouwwonfngen aan dc ach terzijde van de Kempweg gereali seerd worden. Tijdens de bouw blijft de huidige bovengrondse parkeerplaats (280 vakken) gro tendeels intact. Als de eerste fase klaar is dan verdwijnt deze par keergelegenheid direct onder de grond. Daarna wordt gestart met de tweede fase -150'parkeerplaat sen - die aangelegd wordt onder de geplande hoogbouw en het plein. Projectontwikkelaar 3W Vast goed koopt 111 plaatsen die bestemd zijn voor de nieuwe bewoners van de Gouden Leeuw. 3W heeft een optie voor nog twintig parkeervakken voor bewoners met eventueel een tweede auto. De gemeente hoopt 68 parkeerplaatsen te kunnen ver kopen aan de winkels en kanto ren die zich in de Gouden Leeuw gaan vestigen. Lukt dit niet dan worden deze toegevoegd aan de openbare parkeerruimte die dan zal toenemen met 519 parkeer plaatsen. Dit kost de gemeente ruim 9,4 miljoen euro. Uitgaande van een afschrijvingstermijn van veertig jaar bedraagt de jaarlast aan rente en afschrijving 755.000 euro. Om deze investering te kun nen doen worden de parkeertarie ven jaarlijks met 5% verhoogd. In de commissie werden vragen gesteld over de financiële bijdrage van 1,36 miljoen euro die 3W Vastgoed heeft toegezegd voor de bouw van de parkeergarage. Dit bedrag is nog niet meegenomen in de berekeningen. Wethouder Heidens (CDA) kon hier geen dui delijkheid over geven. Wel verze kerde hij dat 3W Vastgoed dit bedrag overmaakt op het moment dat de bouw van start gaat. René Francken (WD) vond de samenstelling van de project groep onjuist. Want de construc teur, installatiedeskundige, ver keerskundige, ontwerper en beheerder rapporten aan een externe bouwkostendeskundige. "Zij moeten rechtstreeks rappor teren aan de gemeentelijke pro jectleider want die is eindverant woordelijk", aldus Francken. Heidens zegde toe de project- structuur aan te passen. PEEL EN MAAS een abonnement waard Uit een cultuur-historisch onderzoek is gebleken dat het pand van Dingus meer monu mentale elementen bevat dan werd gedacht. Dit leidt tot ver traging van de renovatie van het jongerencentrum. Wethouder Emonts (PvdA) meldde in de commissie Maat schappelijke Diensten dat deson danks de onderhandelingen in 'een goede sfeer' plaatsvinden. Het oorspronkelijke bouwplan moet op enkele punten aangepast worden voor de Welstand- en monumentencommissie. Dingus- voorzitter Pieter Gijsbers onder streepte dat het jongerencentrum zeer te spreken is over het bouw plan dat door een effectievere ver deling van de ruimte betere exploitatiemogelijkheden biedt. Tijdens de verbouwing zal het jongerencentrum tijdelijk elders worden gehuisvest. Gijsbers bevestigde dat er over eenstemming is over de geluidsi solatie. De zaal krijgt 103 dba en het cafégedeelte 90 dba. Oor spronkelijk werd nog uitgegaan van 110 dba en later van 105 dba voor de concertzaal. "We hebben veel water bij de wijn gedaan. Met 103 dba kunnen we uit de voeten alhoewel het moeilijk zal zijn dit aan onze achterban uit te leggen", aldus Gijsbers. Volgende maand komt het onderwerp Dingus uitgebreid terug in de commissie Maatschap pelijke Diensten. Het door de raad in 1997 toegekende krediet van 750.000 gulden voor de verbou wing is al lang niet meer toerei kend. Ook wil Emonts in mei het jeugd- en jongerenbeleid opnieuw ter discussie stellen. De gemeente en Dingus verschillen van mening over de invulling van het openjongerenwerk. Dingus wil straks zelfstandig verder ter wijl de gemeente een vinger in de pap wenst te houden. Ook moet de gemeente nog een besluit nemen of het nog in beroep gaat tegen de rechterlijke uitspraak van november 2002 waarin het jongerencentrum op de meeste punten in het gelijk werd gesteld in het al jaren voortslepende con flict. Er is nog geen overeenstem ming bereikt over het voorschot van 60.000 euro dat Dingus graag wil hebben. Omdat het gebouw al jarenlang niet meer exloitabel is is het jongerencentrum in de rode cijfers beland. De rechter heeft bepaald dat Dingus voor het omzetverlies een schadeclaim kan indienen bij de gemeente. Voor uitlopend hierop eist Dingus een voorschot om de komende tijd te overbruggen. Emonts heeft steeds aangegeven niet bereid te zijn het gevraagde voorschot uit te keren. Woonboulevard Xenter op bedrijventerrein de Hulst II moet in één keer worden gebouwd. De gemeente gaat niet in op het verzoek van projectontwikkelaar 3W Vast goed om het winkelgebied van 29-000 vierkante meter in fases te mogen bouwen. Dat meldde wethouder Heidens (CDA) in de commissie Midde len op vragen van Henk Bis- schops (PvdA). In februari is de bouwvergun ning verleend. 3W Vastgoed is contractueel verplicht om binnen een half jaar met de bouw te star ten en de gemeente 5,67 miljoen euro te betalen voor hét totale perceel van 61.430 m2. Door de verslechterde economische situ atie denkt de Maastrichtse pro jectontwikkelaar dat de woon boulevard gedeeltelijk leeg zal blijven staan. Vandaar dat 3W Vastgoed in eerste instantie een kleiner winkelcomplex wil bou wen. "We houden vast aan het contract", zei Heidens. "Dit bete kent binnen zes maanden starten met de bouw die binnen twaalf maanden voltooid moet zijn. We accepteren niet dat het winkel complex in fases gebouwd gaat worden." Het verlenen van de bouwver gunning heeft vijf maanden ver traging opgelopen - dit betekent een extra renteverlies van 115.000 euro - omdat bouwmarkt Fixet aan de Zuidsingel in septem ber 2002 een bezwaarschrift had ingediend. Fixet heeft haar bezwaren inmiddels weer van tafel gehaald omdat de gemeente het bedrijf tegemoet is gekomen door het een vrijstelling te geven voor detailhandel en medewer king toe te zeggen voor uitbrei ding. "Dit is het resultaat van de onderhandelingen", lichtte Hei dens toe. "Indien Fixet naar de Raad van State was gestapt dan had het nog wel jaren kunnen gaan duren. Deze vertraging zou heel veel geld hebben gekost." Jeu de Wit (WD) waarschuwde voor een precedentwerking nu de gemeente toezeggingen aan Fixet heeft gedaan. "Andere bedrijven in dat gebied kunnen nu ook om vrijstelling vragen." Wethouder Heidens erkende dat de gemeente dit gevaar heeft laten meewegen. "Maar het was van een te groot belang om met Fixet tot een rede lijke oplossing te komen." Henk Bisschops (PvdA) vond de opstel ling van Fixet onacceptabel. "Want zij hebben misbruik gemaakt van de situatie waarin de gemeente verkeert." Als 3W Vastgoed in augustus 2003 gaat starten met de bouw dan is dit negentien maanden later dan oorspronkelijk gepland. Het maandelijkse renteverlies bedraagt 23 000 euro zodat de gemeente nu al voor 437.000 euro het schip in is gegaan. In de gemeente Venray heeft de straatverlichting enkele dagen ook overdag gebrand. Volgens Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) wel twee weken lang. "Daar kan ik mij gloeiend boos over maken. Want overdag was alle verlichting vol aan. Terwijl iedereen moet bezuinigen. Deze onnodige kostenoverschrijding moeten wc wel met z'n allen beta len. We moeten de PLEM (tegen woordig Essent, red.) maar eens stevig aan de tand voelen", zei Lemmens in de commissie Midde len. Volgens een woordvoerder van Essent was er in een verdeelsta tion in Venray een relaiskastje defect gegaan. "Dat kastje is ver vangen maar daarbij is de verkeer de code ingesteld of helemaal niet geactiveerd. Vandaar dat de ver lichting niet werd uitgeschakeld. Maar het probleem is inmiddels opgelost", aldus woordvoerder De Lange die meldde dat de oorzaak bij Essent ligt en de gemeente de extra branduren niet hoeft te betalen. Tijdens de verbouwing van Din gus - die zes tot negen maanden in beslag neemt - wordt het jonge rencentrum gehuisvest in contai ners. Die worden geplaatst vlak achter de huidige locatie op de parkeerplaats aan de Hoender straat. De zoektocht naar een alternatieve locatie elders in Ven ray heeft niets opgeleverd. Het DAC-gebouw aan de Bevrijdings- weg zou een goed alternatief zijn. Maar dit pand wordt halverwege dit jaar gesloopt tegelijk met het De zo succesvol verlopen hardcore impact van afgelopen weekeinde krijgt voor Dingus nog een vervelend staartje. Zondagochtend om half zes constateerde de politie geluidsoverlast bij het pand aan de Hoenderstraat Buiten tegen de muur werd 51 dba gemeten en dat is teveel voor de nachtelijke uren. De politie deed de geluidsmeting na een klacht van omwonenden, "Het feest was bijna afgelopen. De grootste drukte was weg", vertelt voorzitter Pieter Gijsbers. "ik lag boven op de bank te slapen toen de poli tie aan de deur stond. Er is inderdaad teveel geluid geproduceerd." Het jongerencentrum kreeg een proces verbaal en wacht een fikse geldboete. Volgens Gijsbers was de geiuidsbegrenzer defect. "En binnen merk je het niet als de muziek iets te hard staat. Maar de dj die aan het draaien was had het kunnen weten. Hij merkt dat hij de schuiven hoger kan zetten dan normaal. Omdat de limiter niet reageerde is hij doorgegaan. Hij zal hiervoor een straf krijgen", aldus Gijsbers die het voorval uiterst vervelend vindt. "Maar 51 dha is niet echt veel. Je kunt het ermee vergelijken dat je zestig rijdt in de bebouwde kom." Het geluidsincident van afgelo pen weekeinde heeft de discussie over de hoogte van.de geluidsisolatie in het nieuwe gebouw weer ineen ander daglicht geplaatst. Dingus is voor de zaal accoord gegaan met 103 dba en 90 dba voor in het café. Pie ter Gijsbers weet dat de achterban van Dingus minimaal 105 dba wenst. "We hebben inderaad veel water bij de wijn gedaan door in te stemmen met 103 dba. Maar de bouwplannen kunnen nog aangepast worden. Om problemen zoals in het weekeinde te voorkomen neig ik er na om toch weer op 105 dba te gaan zitten." aangrenzende schoolgebouw van de voormalige KTS. De verbou wing van Dingus zal wellicht in augustus 2003 aanvangen. De oplevering is gepland in februari 2004. Maar een strenge winter of andere tegenvallers kunnen voor vertraging zorgen. Voorzitter Pie ter Gijsbers kan zich vinden in het voorstel van de gemeente om vlak achter het gebouw containers te plaatsen. "Dat is wel een goede plek. Want onze mensen gaan niet graag weg van deze locatie. Zo kunnen we de boel ook een beetje in de gaten blijven hou den." In de tijdelijke ruimte is alleen plaats voor een café-gedeel te en een kantoor. "Verwarmd met koud en warm stromend water en toiletten. Meer eisen we niet", zegt Gijsbers. "Er zijn tegen woordig containers te krijgen die goed als vervangende huisvesting voldoen. We hoeven echt niet in een schaftkeet te gaan zitten." Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 2003 | | pagina 5