lorpsraden niet te spreken iver gemeente och subsidie voor larticuliere kinderopvang Denktank voor opwaardering centrum [•THTi/echt 'Ruyten voert ing-titel terecht' Pilotproject wijkbeheer in Venrayse wijken Samen sterk deskundige partner voor succes A&A Belediging •Ier erkgroepen 9/) gionella in luches iWetteling |1 EN ibtenaar biedt excuses aan 'namens alle 350 medewerkers op gemeentehuis' uibtenaar Henk Versteegen dit maandagavond een jek aan het dorpsraden- ,|eg. Hij is projectleider (het gebiedsgericht wer- |n wijken en dorpen wat j [ineente wil invoeren. Hij weinig voor de dorpen in I Het pilotproject IBOR [graal Beheer Openbare D(e) gaat eerst van start in rijken Brukske, Antonius- |en de Brier. De tien dor- komen pas over een paar jan de beurt. vertegenwoordigers van de gaden grepen de aanwezig van Versteegen aan om hun ooegen te uiten over de werking op het gemeente- Bijna gelaten hoorde de [cntelijk projectleider alle kri- m, "Ik hoor dit niet voor het en ik word er niet vrolijk Ik verontschuldig me nog teer namens alle 350 mede- kers op het gemeentehuis, jlnu doe ik dat niet meer. We len naar de toekomst kijken MAAS Donderdag 10 april 2003 - Pagina 3 maar ik begrijp jullie scepsis." Alle dorpen beschikken over gekozen dorpsraden. Twee leden per dorp zijn vertegenwoordigd in het dorpsradenoverleg dat maandelijks vergadert. In tegen stelling tot veel wijken in Venray - die niet over een wijkraad beschikken - is de organisatie graad bij de dorpen hoog. De dorpsraden zijn buitengewoon actief en weten wat er speelt. "De dorpen hebben het uitstekend geregeld", vond ook Versteegen "De dorpsraden functioneren tot ieders tevredenheid. Ik heb zelfs het gevoel dat de gemeente daar bij achterloopt. De dorpen zijn vaak een paar stappen verder dan wij. We moeten proberen op het zelfde niveau te komen." De dorpen hadden in ambte naar Willie Sassen één aanspreek punt op het gemeentehuis voor klachten of opmerkingen over de openbare ruimte. Volgens Theo Zegers (Merselo) is Sassen niet meer in beeld sinds het IBOR-pro- ject van start is gegaan. Hij vroeg zich af hoe dit nu geregeld is. Ver steegen meldde dat Sassen in functie blijft totdat er een nieuwe oplossing gevonden is. "Jullie mogen nu niet tussen wal en schip vallen." De dorpen komen vermoedelijk pas in 2006 in aanmerking voor integraal wijkbeheer. Versteegen beloofde met een plan te komen 'dat geen panklaar verhaal is' en waarbij de dorpsraden inbreng kunnen hebben. Ook wil hij een betere communicatie bewerkstel ligen. Jan Classens (Vredepeel) vond dat de gemeente eerst de zaken goed op orde moest hebben. "We willen weten hoe met onze voor stellen wordt omgegaan. Bij de operatie Keerpunt zouden er dcelplannen per dorp komen. Daar is nooit iets van terecht gekomen. Nu vrees ik weer veel nota's maar weing wol. Het zal weer jaren duren en ik ben bang dat er weer niets uitkomt." Louis Vroemen (Castenray) zei dat de dorpen al jarenlang vragen om een leefbaarheidscoördinator zoals die ook in de gemeenten Horst aan de Maas en Boxmeer functioneert. "Maar Venray laat het afweten", zei dorpsraadvoor zitter Vroemen die aantekeningen is bijhoudt over alle telefoontjes met de gemeente. "Het is een was lijst van niet nagekomen afspra ken. Als ik bel krijg ik telkens als antwoord dat ik morgen word teruggebeld. Maar daarna hoor je nooit meer iets. Ik ben al twee jaar aan het bellen om een blok hut te krijgen op de JOP-plek in Castenray. Het klink cru maar er is helemaal geen communicatie vanuit het gemeentehuis. Op deze manier worden de dorpsraden de nek omgedraaid", aldus Vroemen. Patrick van der Broeck (Oirlo) zei dat communicatie geen doel op zich is. "Kom gewoon je afspraken na." De dorpsraadvoor zitter van Oirlo wees erop dat er ooit een bijeenkomst is geweest met Frans Wilms, toenmalig direc teur Maatschappelijke Zaken. "Daar zijn heel veel ideeën uit voort gekomen zoals over de rol van de wijkcoördinator. Ik vraag me af waarom hiermee nooit iets gedaan is. Haal dit plan eens uit de kast en stof het af. Het zal goed bruikbaar zijn." Wil Weijers (Merselo) zei dat de dorpen, in navolging van de wij ken Brukske en Veltum, ook behoefte hebben aan een wijkinf- opunt. Elly van Dijck vond dit voor Smakt een goed alternatief omdat er geen gemeenschapshuis is. Smakt werkt veel samen met het Brabantse Holthees dat valt onder de gemeente Boxmeer. Van Dijck vroeg opnieuw om een betere communicatie en samen werking tussen beide gemeenten over de twee dorpen. Theo Zegers constateerde dat er nu veel geld in de Venrayse wij ken gestoken wordt. "Terwijl daar weinig van de grond komt en de dorpen wegkwijnen." Henk Versteegen beloofde nog voor de vakantie met een plan van aanpak bij het dorpsradenoverleg terug te komen. Krachten worden gebundeld. bepaalt u de strategie. Wij kennen het spel, de regels. Weten dat winnen of verliezen afhangt van een nauwe samenwerking. Het resultaat: uw bedrijf op voorsprong. GROEP ACCOUNTANTS EN ADVISEURS ACCOUNTANCY - BEDRIJFSKUNDIGE ADVISERING - FISCAAL ADVIES - JURIDISCH ADVIES - LOONSERVICE - PZ-CONSULTANCY AUTOMATISERING REGIOKANTOOR VENRAY LEUNSEWEG 51. POSTBUS 60. SSOOAB VENRAY. TEL. (0478) SI 72 90, FAX (0478) 5115 66 OVERIGE KANTOREN: HEERLEN HORST MAASTRICHT PANNINGEN - ROERMOND - SITTARD VALKENBURG - VENLO - WEERT Limburgs grootste! De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 23-jarige man uit Someren bekeurd, nadat hij de politie had beledigd. Ook krijgt hij een verbaal voor balda digheid en het opgeven van een valse naam. Een politiepatrouille zag kort na 01.00 uur hoe de man bij het tege moetkomen van de politie op de Hoenderstraat, zijn beide middel vingers tegen de politie opstak. Toen de politie achter hem aan ging, zagen de politiemensen ook nog hoe hij een glas kapot gooide tegen een muur op de School straat. Nadat de man was aange houden gaf hij op bureau een valse naam op. Na verhoor is hij in vrijheid gesteld. Tegen hem wordt een snelrechtprocedure gestart. College reageert op aantijgingen Van de Vorle Wethouder Frits Ruyten voert de titel 'ing' met recht, Dat schrijft het college in een brief aan fractie Van de Vorle. deelnemende belangen- geringen die betrokken zijn t opwaardering van het cen- zijn voorlopig ingedeeld in olgende werkgroepen: trkgroep Economie: Venray iraal, LOZO, Koninklijke tea afdeling Venray (1), len Venray en Wijkplatform rum trkgroep Leefbaarheid: Poli- [ticliting Synthese, Senioren- Wonen Venray, Wijkplat- Centrum, OJC Dingus trkgroep Bereikbaarheid: ndicapten Platform, LOZO, iv Centraal, Wijkplatform fv trkgroep Beeldkwaliteit: Iplatform Centrum, St. Stad- Venray Monumentaal (2), JHoreca (2), Venrav Cen- OJC Dingus (3). j «e indeling is nog niet litief, het kan zijn dat andere ijen zich nog melden. Ook - het gebeuren dat de it! icmde belangengroepen straks gaan focussen op een ree van de deelgebieden. Onder voorbehoud Een van de twee [)/|l Betrokken op het momenl rr raakvlakken ontstaan. 5/1 'douches in sporthal de Heling in Venray zijn zeker komende maandag geslo- Die maatregel is geno- h, nadat vorige week dins- de legionellabacterie in e douchekoppen werd ïlekt, waarna de ruimtes leen werden gesloten. torige week woensdag is het lingnet door een gespeciali- rdbedrijf chemisch gereinigd, li er absoluut geen bacteriën f overblijven. Maandagmor- werd een contra-expertise evoerd. Het duurt volgens van ^en ^ssc'" I t een landelijke organisatie iportaccommodaties waaron- U ook de Wetteling in Venray, tijf tot zeven dagen voordat uitslag van die controle Bid is. üe sporters moeten zich tot flirü '^u's douchen of bij voet- lub SV Venray. Scholieren J111 bet Raayland College kunnen isol ehool terecht. ehoi :he and Vier werkgroepen moeten concrete voorstellen en ideeën gaan uitwerken voor de opwaardering van het cen trum in Venray. Vertegen woordigers van diverse belan gengroeperingen zoals onder andere Venray Centraal, de Kamer van Koophandel, de Seniorenraad, politie, het Gehandicaptenplatform en de VW gaan zitting nemen in de werkgroepen leefbaarheid, beeldkwaliteit, economie en bereikbaarheid die de plan nen verder gaan uitvoeren. Afgelopen maandag werd in de raadszaal van het gemeen tehuis het startsein gegeven. De gemeente Venray had twin tig belangengroperingen uitgeno digd om meé te denken over de opwaardering van het centrum. Uiteindelijk woonden vijftien van hen de bijeenkomst bij. "Een aan tal dat we ongeveer verwacht Fietsenrekken in het centrum en de aanpak van reclame-uitingen zijn eenvoudige voorbeelden van nieuwe ideeën voor de opwaardering van het centrum hadden", zegt Edwin Eggen, die namens de gemeente Venray fun geert als projectmanager. "De opkomst bevestigt dat de belan gengroeperingen het nut van con crete voorstellen inzien om het centrum aantrekkelijker te maken voor bewoners en bezoekers. De werkgroepen hebben zo een breed draagvlak." De vier thema's horen integraal bij een opwaardering van het cen trum en vloeien voort uit zaken als overlast, veiligheid, winkelaan bod en toegankelijkheid. Het cen trum is een plek die feitelijk iede re inwoner aangaat, zowel bezoekers, bewoners, onderne mers als werknemers. Het kan daarmee ook geen project zijn dat alleen bestaat uit een steden bouwkundige visie van een geren ommeerd bureau, aldus de visie van de gemeente. "Als gemeente Venray hechten we aan het geven van een kwaliteitsimpuls aan het centrum. Het is het economisch hart en het is belangrijk dat het op een goede manier blijft klop pen. Het versterken van de func tie van het centrum is tevens een uitstekende vestigingsfactor voor nieuwe bedrijven", aldus wethou der Lei Heidens. "De gemeente kiest in het kader van de visie die is vastgelegd in de Perspectiefno ta voor een andere aanpak. We willen voortaan anders werken met partners. Als gemeente kun je niet meer alles zelf doen. Door met partners samen vanuit een collectief te werken, willen we resultaten boeken. Al stellen we ons dan soms ook kwetsbaar op." Uiteindelijke doel van de denk tank is om de regionale functie van Venray te behouden en te ver sterken. Heidens: "Het centrum is een complex verhaal met belan gen van ondernemers, bewoners en bezoekers. En economische belangen. Met de samenstelling van de vier werkgroepen willen we concreet aan de slag. Zaken snel uitvoeren, die we kunnen doen. Het moeten geen praatgroe pen worden, maar doegroepen." De liefde moet volgens Heidens van twee kanten komen. Aan de ene kant de gemeente Venray en aan de andere kant de participan ten in de vier werkgroepen. Zo dienen de financiële middelen voor de concrete voorstellen wor den opgebracht door de gemeen te en de belanghebbende partijen. "Ik ben ontzettend blij met dit ini tiatief waarin we creatief zullen moeten samenwerken. Ook wat betreft het inzetten van midde len." Volgens Edwin Eggen heeft het initiatief tijd nodig om een kans van slagen te hebben. "Het moet niet zo zijn dat we na drie maanden stoppen, omdat we geen korter termijn succesjes heb ben kunnen boeken. Bovendien moeten er gelden vrijkomen voor concrete plannen. Niet dat we ideeën aan de kant moeten schui ven omdat er geen geld voor is." Toch denkt wethouder Heidens dat het initiatief snel enkele suc cessen nodig heeft. Alleen al als stimulans voor de werkgroepen en om naar de buitenwereld te laten zien dat deze opzet kans van slagen heeft. "Praten is leuk. maar vooral het uitvoeren is nu belang rijk. Op heel korte termijn kun je concreet ideeën ontwikkelen en realiseren. Ik denk dan bijvoor beeld aan fietsenrekken of open bare toilette in het centrum, of de aanpak van de reclame-uitingen." gemeente Venray is Jn afgestapt om alle subsi- v0or kinderopvang door te naar de Stichting inwerkende Kinderop- 8 (SSK). Vanaf dit jaar jjj-n ook de particuliere ktopvangorganisaties ^subsidie in aanmerking. kindercentrum De Nis- hel ^en kinderdagvcrblij- Poeh-beer, OUie en tints. rsH jaar klopte De Nissehoff Vergeefs aan voor subsidie. de gemeentelijke subsidie- lening het niet toelaat-om Naties met winstoogmerk te bieren. Maar met ingang van %i 2005 gaat er veel veran- met de invoering van de ""'oorziening Kinderop vang (WBK). Alle organisaties voor kinderopvang worden dan gelijk geschakeld zodat concur rentie en marktwerking worden bevorderd. Ook vervalt dan de rol van de gemeente als doorgeefluik van overheidssubsidie; de subsi dierelatie met SSK wordt beëin digd. De nieuwe wet beoogt een grotere keuzevrijheid van de ouders. Het ministerie wil daarom dat de gemeenten alle organisa ties, ook die met een winstoog merk, laat delen in uitbreiding van de kinderopvangcapaciteit. De gemeente Venray geeft hier nu gehoor aan. Daarbij maakt het SSK met ingang van 2004 de over stap van een non-profit naar een commerciële organisatie. Het kabinet heeft geld beschik baar gesteld om 10.000 extra plaatsen voor kinder- en buiten schoolse opvang te realiseren in 2003. Venray komt in aanmerking voor een uitbreiding van 38 kind plaatsen. SSK wil hiervan graag gebruik omdat het voor buiten schoolse opvang aansluiting heeft gezocht bij de basisscholen Coninxhof en De Keg. Gezien de verbouwing is het de vraag of dit nog lukt in 2003. De extra kind plaatsen moeten in dit jaar gereali seerd zijn want anders vervalt de subsidie. Ook de andere Venrayse kinderdagverblijven willen graag voor uitbreiding in aanmerking komen. Jeanne Hendrix (CDA) stelde voor de extra subsidie bij voor rang aan de andere kinderdagver blijven - en niet aan SSK - te geven. Zij vond het vreemd dat in een half jaar de zaken helemaal gekeerd zijn. Ook Elly van'Dijck (PvdA) reageerde verbaasd dat vorig jaar nog 'nee' werd gezegd tegen De Nissehoff. "Het lijkt een zwaktebod. Concurrentie is juist goed en dit had al een half jaar eerder gemoeten." Tom van den Hoek (fractie Van de Vorle) en Leonie Cals (WD) juichten het toe dat alle kinder dagverblijven voortaan subsidie krijgen. Van den Hoek geloofde niet dat SSK extra opvang kan realiseren en stelde voor de 38 plaatsen te verdelen over de ande re kindercentra. Daar was Martin Wijnhoven (Samenwerking) het mee eens. "Ik had liever gezien dat dit een half jaar eerder was gebeurd." Wethouder Emonts (PvdA) zei de verbazing bij de commissiele den te kunnen begrijpen. Hij wees erop dat commerciële orga nisaties volgens de verordening niet voor subsidie in aanmerking kunnen komen. Voor de kinder opvang wordt nu een uitzonde ring gemaakt. De gemeente had niet voorzien dat er dit jaar nog extra geld zou komen. Nu het ministerie marktwerking eist heeft de gemeente alle kinderdag verblijven aangeschreven om een bod te doen op uitbreiding. "Er moet sprake zijn van rechtvaardig heid", aldus Emonts. "Het gaat daarom te ver om SSK te passeren ten gunste van de andere organi saties. Er zijn meer criteria die een rol spelen." De commissie wilde wel van Emonts weten hoe hij het extra geld nu gaat verdelen. De PvdA-wethouder raakte wat geirri- teerd. "Ik heb de commissie goed gehoord en dat speelt mee in de beoordeling van de offertes. Maar ik ga me niet tot achter de komma verantwoorden. U heeft mij vorig jaar toch het vertrouwen gegeven als wethouder." ,\N\eveis Eindstraat 12, tel. 581553 B en W reageren hiermee op de beweringen van partijlei der Joost van de Vorle dat zijn wethouder Ruyten geen 'ing' zou zijn. Voor Joost van de Vorle, die ontevreden is over het functione ren van Ruyten, is de brief van het college geen reden om zijn onder zoek te staken. De raadsnestor, die afgelopen maandag 72 jaar werd, zegt voldoende aanwijzin gen te hebben dat Frits Ruyten geen ingenieur is. Hij zegt over twee weken zijn onderzoek - waarbij hij een derde heeft inge schakeld - te hebben afgerond. In de brief, die ondertekend is door burgemeester Waals en secretaris Lucassen, staat dat er bij het college geen enkele reden was om te twijfelen aan de ing- titel van Ruyten. 'Teneinde elke twijfel te vermijden hebben wij onderzocht of de heer Ruyten de titel 'ing' terecht hanteert', aldus B en W. Op verzoek heeft Ruyten zijn originele diploma's overlegd en deed het college navraag bij de betreffende onderwijsinstellin gen. Daar werd de bevestiging gekregen 'dat deze documenten inderdaad aan de heer Ruyten zijn uitgereikt'. Dat er twee verschillende geboortedatums op de drie diplo ma's voorkomen - 23 september en 28 september - doet het colle ge af als een typefout. 'De echt heid van de documenten is aan geen twijfel onderhevig', aldus B en W. Joost van de Vorle heeft kopieën van de diploma's in han den. "Buiten de verschillende geboortedagen klopt er nog meer niet. De voorletters wijken af en ook de voornamen en de achter naam worden telkens verschil lend geschreven", zegt hij. De brief van het college noemt Van de Vorle veel te voorbarig. "Die brief berust niet op waarheid. Dat kan het college niet maken om de fractie zo op het verkeerde been te zetten. Ik houd mijn twijfels." C ENTRUM m Struikmargriet Mooie volle struikmargriet, 040 cm. TIP: Als u de uitgebloeide bloemen telkens verwijdert, dan zal deze plant rijkelijk doorbloeien. Exclusief rieten mand. Boxmeer - Provincialeweg 5 (A77 - afslag 1) Beuningen -Claudiuslaan 60 (A73 - afslag 1, Shoppingpark De Heuve) De gemeente kiest voor een andere manier van werken bij het beheer en onderhoud van de openbare ruimte. De drie wijken Brukske, Antoniusveld en de Brier zijn aangewezen als pilotproject. Het onderhoud van straten, pleinen, trottoirs, verlichting en openbaar groen wordt daarbij aangestuurd vanuit één centraal punt op het gemeentehuis. Nu gebeurt dat nog door verschillen de afdelingen. Bij de nieuwe aan pak kunnen de werkzaamheden beter op elkaar worden afge stemd, zijn er kortere lijnen en kan beter worden ingespeeld op wensen van de bewoners. Het pilotproject draagt de naam IBOR (Integraal Beheer Openbare Ruim te) en loopt over eën periode van anderhalf jaar. Er is voor de proef gekozen voor een oude wijk (Brukske), een nieuwe wijk (Antoniusveld) en een bedrijventerrein (de Brier). Aan de hand van de erva ringen met dit pilotproject wordt het IBOR in de toekomst ook in andere wijken en dorpen inge voerd. De nieuwe manier van werken mag niet meer geld gaan kosten. "We proberen met hetzelfde geld de dingen beter te doen. Inte graal. vraaggericht en met meer mogelijkheden voor inbreng van burgers en andere partners. Voor heen was dit onmogelijk", zegt projectleider Henk Versteegen. "Het zal een proces van jaren wor den voordat we in de gehele gemeente volgens IBOR kunnen werken. We gaan het eerst oefe nen en uitproberen in de drie pilotwijken. Daarbij is een goede communicatie met de bewoners van groot belang." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vaitdenmunGkhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582827 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Spon- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,- (postcode 58..) 30,- (overige binnenland)

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3