€18, :én tarief voor toeristenbelasting Meerlo-Wanssum ij wedstrijdvissen igt de lat hoog' 'Pak papier gefaseerd opsturen' "College doe je huiswerk over" 'Vluchten kan niet meer' Service rubriek Vlooienmarkt in Wanssum Versnipperen tuinafval elen maas Donderdag 27 maart 2003 - Pagina 11 Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. I Naam: - I Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peei en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld^^ van mijn bank- of girorekening af te haten. handtekening stlJur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) DA en PK willen compensatie voor jeugdaccommodaties Een meerderheid van de olitieke partijen in de emeente Meerlo-Wanssum is ft eens met het advies van ft college van B en W om af fzien van verschillende tarie- en voor de toeristenbelas- ing. Ook de meeste fracties celen niets voor tariefsdiffe- entiatie van de toeristenbe- sting, zo bleek maandag- rond in de commissie inanciën en Algemene aken. Wel vinden het CDA en PK leerlo-Wanssum (een meerder- etd in de raad, red.) dat de jeugd- ccommodaties van Stichting Jon- cnskoor Swolgen, Open togdwerk Doema, Stichting ^accommodatie De Broek- berg, Scoutinggroep De Meuie- berg en Ruiterclub Rijdt met Beleid, die hun gebouw jaarlijks enkele dagen verhuren aan groe pen toeristen om op die manier het hoofd financieel boven water te kunnen houden, gecompen seerd moeten worden voor de invoering van de toeristentax. Want ook zij moeten voortaan gaan betalen voor de overnachtin gen van toeristen in hun jeugdac- commodatie, wat ten koste gaat van de clubkas. In de subsidieverlening aan de vijf verenigingen moet daarmee rekening worden gehouden, zo vinden CDA en PK. "Deze stich tingen hebben al moeite genoeg om hun eigen toko te runnen. Ik vind dat we dit op redelijke basis moeten rechttrekken in de subsi dieverlening', vond T. Francken (PK). CDA'er Kuijpers was het hele maal met hem eens. "Het gaat om niet-commerciële instellingen zonder enig winstoogmerk, die werken met vele vrijwilligers Het is nodig dat ze voldoende finan ciële armslag houden." NADELEN De fracties waren het met het college van B en W eens dat er teveel nadelen en onzekerheden kleven aan differentiatie. Het col lege heeft de voor- en nadelen van de verschillende tarieven laten onderzoeken. Uitgangspunt was dat de opbrengst gelijk zou blij ven. Eén tarief is het eenvoudigste en het beste voor de gemeentekas en daar is de heffing uiteindelijk voor bedoeld, oordeelde de poli tiek in navolging van het college. Iedere toerist betaalt een bedrag per dag voor het gebruik van fietspaden, wegen, wegwij zers en andere openbare voorzie ningen in de gemeente, net zoals in plaatsen als bijvoorbeeld Val kenburg al jaren gebeurt. Meerlo-Wanssum rekent dit jaar op 183-283 euro aan toeristenbe lasting. De gemeente verwacht in 2003 254.560 overnachtingen a 0,72 euro per persoon. Vooral bungalowpark Roekenbosch in Blitterswijck doet een aardige duit in het zakje met circa 163.750 overnachtingen, goed voor 117.900 euro. Rutten, bestuurslid HSV De Vriendenkring Tienray aftellen is begonnen, een week of twee en dan it het visseizoen. Hengel- fhebbers en wedstrijd je maken zich op voor seizoen vol krachtmetin- uitdagingen. Tienrayse zal dit jaar echter niet jren zijn bij provinciale !pioenschappen of een "ïlijke titelstrijd. HSV De ^denkring zet vooral in de onderlinge clubstrijd - Koningsvissen - en onder bes met naburige hengel- irtverenigingen. Jeu Rutten, rent visser en bestuurslid De Vriendenkring, ver vliet niet. "De lat van het dstrijdvissen op niveau ligt te hoog voor bijna al te leden." fct laatste lid van HSV De mdenkring dat deelnam aan Limburgs kampioenschap? Jeu jen (55) zucht en zwijgt. Na tele tellen: 'ik zou het niet ien. De laatste jaren heeft nie- ndvan onze vereniging deelge- aan een kampioenschap provinciaal niveau of aan een delijke titelstrijd. De animo om »edstrijdvissen is sowieso niet trdreven groot. Het gros van te leden vindt het leuk om Kalief te vissen. Het wedstrijd- iect is van ondergeschikt mg, het gaat om het eigen ple- f i'reemd vindt Jeu Rutten dat "Sportvissen op niveau is een ie aangelegenheid, vergis je irniet in. Het lijkt voor de bui- nacht zo eenvoudig: koop een en voer, ga langs de water- it zitten en wacht tot de dob- rondergaat. Maar er komt veel tr bij kijken. Want waarom ok je dat bij de ene visser de sen wél bijten en bij zijn buur- n, vijftig meter verder, niet? t heeft veel te maken met tac- en met de kwaliteit van het eren het materiaal. Voor een afessionele vishengel tel je enwoordig enkele honderden o's tot 2500 euro neer. En ook tdvoer is duur. Bovendien: ver niet dat je verschillende irrondes moet vissen voordat aan bijvoorbeeld een Neder- ds kampioenschap mag deelne- :n. Zoveel geld kunnen en wil- veel vissers niet uittrekken ar hun hobby. Dat houdt in dat o! sponsors moeten komen, of (de visser kiest voor recreatief isen. Die laatste ontwikkeling eft zich in onze club voorge- an. De lat ligt gewoon te hoog op niveau te kunnen wed- ijdvissen." BSCHEIDEN SCHAAL Maar dat, zo onderstreept Jeu itten, wil niet zeggen dat HSV Vriendenkring een 'ingedutte kleurloze vereniging' is. "Zeker et. Wij hebben onze eigen inter- litelstrijd die bestaat uit meer der wedstrijden: het Koningsvis sen. En verder organiseren wij onderlinge wedstrijden met zus terverenigingen in Meerlo, Blit terswijck, Swolgen en Lottum. Dus het competitie-element is in onze club zeker aanwezig, maar op een meer bescheiden schaal." Een tikkeltje bezorgd is Jeu Rut ten wel over de leeftijdsopbouw binnen De Vriendenkring. "Wij hebben een dertigtal jeugdleden en veel senioren. In totaal zo'n 120 leden. Maar in de leeftijdsca tegorie 25-40 jaar hebben we amper vissers. Die groep is moei lijk te vangen. Dat geldt niet alleen voor ons, dat geldt voor meer sportclubs. Ik hoor die geluiden ook bij naburige hengel sportverenigingen. De hamvraag is: hoe betrek je die leeftijdsgroep bij het vissen? Ik zou het ant woord niet weten, dat is moeilijk. Maar tegelijkertijd zie ik dat men sen na hun veertigste wel weer geïnteresseerd raken in vissen." Jeu Rutten werd ooit tot koning van De Vriendenkring getooid. Ook dit seizoen heeft hij zijn zin nen gezet op de clubtitel. Het Koningsvissen is er voor jeugdvis- sers, mannen en vrouwen, die ieder hun eigen titelstrijd uitvech ten. D,e wedstrijd bij de mannen telt vier ronden. Dé (beste) resul taten van drie viswedstrijden tel len mee voor de eindrangschik king. "Het gewicht van de gevangen vissen wordt opgeteld. Degene die het meeste gewicht aan vissen heeft gevangen, is dat jaar de koningsvisser. Of er voor mij een favoriet is dit jaar? Poeh, meerdere vissers maken een goede kans. Maar als ik mijn geld zou moeten inzetten, dan koos ik voor Jan Smits. Een goede en erva ren visser, met een verleden als wedstrijdvisser." Op zondag 6 april vindt weer de jaarlijkse vlooienmark' plaats in de nishal op sportpark de Broekberg in Wanssum. De organisatie van deze markt is in handen van Kindervakantiewerl Wanssum-Geijsteren. De opbrengst van deze vlooienmarkt komt ter goede aan de Wanssumse en Geijsterse jeugdigen die deelnemen aar de kindervakantiewerkweek in augustus 2003- Zoals gewoonlijk zijn er weer allerlei spullen te koop, voor zowe jong als oud. Te denken valt bijvoorbeeld aan serviesgoed, porselein glazen, kleine meubelen, elektronica, radio's en tv's, fietsen, grasmaai ers, speelgoed en allerhande gebruiksvoorwerpen. Verder worden er ook vanaf het podium nog versehillende artikelen per opbod verkocht De opbod-verkoop begint om 13-40 uur. De vlooienmarkt vindt plaat: van 13.30 tot 16.00 uur. Voor slechts één euro mag iedereen naar bin nen, kinderen tot twaalf jaar hebben gratis toegang. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken j kunt u het beste bellen op dins- dag, woensdagmorgen of donder- dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: 1 Het Groene Kruis Noord-Lim- 1 burg. Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur, volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum leest U in PEEL EN MAAS Overvolle agenda discussiepunt in commissievergadering De commissieleden van de politieke partijen in de gemeente Meerlo-Wanssum kregen maandagavond in de commissie Financiën en Alge mene Zaken een overvolle agenda voor hun kiezen. Geen wonder ook, want het was vanwege het ontbreken van voldoende agendapunten alweer ruim drie maanden geleden dat er voor het laatst door deze commissie werd vergaderd. En dat was te merken ook, want met een dik pak papier onder hun armen kwamen de commissieleden maandagavond de raadzaal van het gemeentehuis ingesjouwd. De agenda bevatte liefst dertien agendapunten, waar onder enkele heikele, zoals Het Nieuwe Wanssum en de discussie nota differentiatie toeristenbelas ting. De vergadering kon wel eens tot in de late uurtjes gaan duren, zo hadden enkele politici thuis op de bank al berekend. Voor aan vang van de echte vergadering werd dan ook al uitgebreid gedis cussieerd over het meest effectie ve verloop van de vergadering. Om te voorkomen dat de commis sie nachtwerk zou worden. RESERVEDATUM J. Kuijpers (CDA) zwengelde de hele discussie aan met zijn stelling 'dat er enkele onderwerpen op de agenda staan die zo'n impact heb ben voor de gemeente Meerlo- Wanssum dat ze te zwaar zijn voor één agenda'. "Als er om 22.30 uur nog geen zicht is op het einde van de vergadering, dan stel ik voor dat we de vergadering afkappen en op de reservedatum verdergaan", aldus Kuijpers. T. Francken (PK Meerlo-Wans sum) vond dat de agendapunten 'Het Nieuwe Wanssum' en 'Dele gatie van bevoegdheden aan het college van B en W' beter naar de reservedatum verschoven konden worden, omdat 'zulke zware pun ten veel tijd kosten'. "Ook ik heb er geen behoefte aan om tot 23.30 uur te vergaderen", zei Francken, die tevens vond dat hij te weinig tijd had gehad om de stukken over 'Het Nieuwe Wans sum' goed te kunnen bestuderen. "Dat is een pittig stuk waarover ik nog zoveel vragen heb. Het lijkt me niet verstandig om dat stuk nu al te beoordelen. Met alleen de behandeling daarvan ben je vol gens mij al tot 22.30 uur bezig. Verder lijkt het me beter dat we in de toekomst zo'n pak papier eerder gefaseerd opgestuurd krij gen, zodat we beter ons voorbe- reidingswerk kunnen doen." Na overleg met alle fracties besloot voorzitter Van der Heijden de normale agenda te vol gen en om 22.30 uur te kijken hoever de vergadering gevorderd is. Ook zegde hij toe te bekijken of het in de toekomst mogelijk is om bij het naderen van een verga dering met een volle vergadering de stukken die gereed zijn voor advisering door de commissie eer der gefaseerd naar de commissie leden te zenden, zodat ze meer tijd krijgen om zich goed voor te bereiden op de vergadering. Harde kritiek PvdA op plan Het Nieuwe Wanssum Oppositiepartij PvdA uitte maandagavond in de commis sie Financiën en Algemene Zaken van de gemeente Meer lo-Wanssum harde kritiek op het plan voor het project Het Nieuwe Wanssum. "Wezenlijke onderdelen ontbreken. Uiter lijk op 1 januari zouden we al een afgerond en haalbaar plan ontvangen, met een duidelijke financiële onderbouwing, maar dat is dus duidelijk niet gelukt. En het is al maart. Ik zou zeggen: college doe je huiswerk over en kom met een duidelijk stuk, want dit kan de toets der kritiek abso luut niet doorstaan", sprak Marcel de Groot ferm. Ook PK Meerlo-Wanssum had nog tal van vragen over de door het college opgestelde nota, die ook in de ogen van commissielid Francken 'geen afgerond verhaal bevatte'. Hij vond, evenals de andere partijen met uitzondering van GP'94, dat het beter was om in de vergadering van maandag 14 april dieper op het project Het Nieuwe Wanssum in te gaan. Afgesproken werd dat alle fracties hun vragen over Het Nieuwe Wanssum op schrift zetten en die naar burgemeester en wethou ders opsturen. Ook vroegen de partijen zich maandagavond af of het plan wel in het openbaar in de commissie kan worden bespro ken, omdat er nogal wat vertrou welijke informatie in vermeld staat. Dat was ook de reden dat alleen de politiek (en dus niet de pers, red.) het stuk ontving. LICHT OP GROEN De wethouders Holl en Derikx deden maandagavond nog hun uiterste best om het licht voor het- immense project, dat onder te verdelen is in woningbouw aan de haven, de aanleg van een nieu we randweg en de uitbreiding van het industrieterrein in Wanssum, op groen te krijgen. Want de part ners van de gemeente willen graag vooruit, zei wethouder Derikx, die stelde dat de gemeen te op dit moment weinig tot geen financieel risico loopt omdat de risico's vooral bij de partners van de gemeente liggen. "Er is geen probleem dat de voortgang ernstig belemmert of doorkruist. We willen snel verder gaan met onze partners. Zij willen ook duidelijkheid hebben over het wel of niet doorgaan van het plan. Ik denk dat we op dit moment niet meer kunnen laten zien en vraag me af of we bij een volgende vergadering wel kun nen. Op de technische vragen kunnen we altijd nog een ant woord geven." Ook wethouder Holl vond dat de commissie vooral moest kijken naar de hoofdlijnen in het plan. "De technische details zijn op dit moment niet relevant." Op zaterdag 29 maart kunt u van 9.00 tot 11.30 uur weer gratis grof tuinafval/ snoeihout (geen stronken en wortels) inleveren op het ter rein bij het overslagstation, Kulertsweg 4 in Wanssum. De gemeente heeft daar weer een machine laten plaatsen waarin het aft-al kan wor den versnipperd. Deze snippers worden daarna afgevoerd en verder bewerkt tot er een compost ontstaat dat weer gebruikt kan worden in bijvoorbeeld plantsoenen. Mimus brengt blijspel op de planken Ook dit jaar brengt Toneel vereniging Mimus weer een toneelstuk op de planken en wel het blijspel 'Vluchten kan niet meer', geschreven door Neil Simon en onder regie van Huub Schreurs. De uitvoeringen vinden plaats in het parochiehuis, aan de Ber- nadettelaan in Tienray en wel op vrijdag 11 april, zaterdag 12 april en zondag 13 april. De aanvang voor alle avonden is 20.00 uur en de entree bdraagt 6 euro per per soon. Het blijspel speelt zich af in een dorp in de Peel, waar de familie Molenkamp verwikkeld raakt in een financieel probleem. Met een bezetting van dertien spelers (sters) en toevoeging van geluid en lichteffecten wordt het een groot spektakel. Kaarten voor de voorstelling kunnen worden gereserveerd via telefoonnummer 0478-692196 fam. Snellen) of via mail mimus@wanadoo.nlOm teleur stelling aan de kassa te voorko men is reserveren gewenst. RISICO'S IN BEELD Maar de fracties, met uitzonde ring van GP'94, bleken onver murwbaar en waren het duidelijk niet eens met de twee wethou ders. Voordat ze een advies aan de gemeenteraad geven, willen ze eerst van alle ins en outs op de hoogte zijn en de risico's en con sequenties van dit project goed in beeld hebben, zo bleek maandag avond. Alleen GP'94 verleende zijn goedkeuring aan het door het col lege gepresenteerde plan, dat de partij ziet het als een 'tussentijdse rapportage'. "De gemeente is bijna niet risicodragend, we wachten af wat er in de volgende rapportage staat", legde Erik Tis- sen uit. John van Putten (CDA) waar schuwde GP'94 echter. "Want dit is geen tussentijdse rapportage. We beslissen of we nog een euro aan dit plan uitgeven of niet." Ook de PvdA toonde zich verbaasd over de reactie van GP'94. Het CDA complimenteerde het college echter ook voor het vele werk dat verzet is, maar gaf tevens aan enkele cruciale punten in het plan te missen. Vandaar dat de grootste politieke partij in de gemeente Meerlo-Wanssum het ook beter vond om het stuk in de commissievergadering van maan dag 14 april opnieuw te bespre ken, nadat alle ingeleverde vragen door het college zijn beantwoord.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11