bnnissers in de tartblokken Meerlo-Wanssum 'Samen op koers...' Zangvereniging met veel internationale ervaring angplek voor jeugd Gaellus in Rock XI Service rubriek EN MAAS Donderdag 20 maart 2003 - Pagina 11 0e Gagel klaar voor opening zomerseizoen ^Vv'-V - t I ïi jÉHÉR ÉkA MÜLéLi L prachtige gravelbanen, n vier met verlichting, jk in het groen gelegen, ehele jaar bespeelbaar, finensen die meer willen bewegen, voor mensen imen sporten belangrijk a, voor iedereen die zijn |cht wil beheersen, voor ïlui met balgevoel, voor n die graag op tijd bui- je wervende tekst konden iwoners van de dorpen :ren, Blitterswijck, Meerlo frissum deze week in een i huis verspreidde brief |lnde fel geel gekleurde 'fol- jfomoot lawntennisclub de Izichzelf en de tennissport algemeen, om zo nieuwe te werven en mensen uit te m eens een bezoek te bren- in de tennisbanen in Wans- k zo vinden voorzitter iPoels en competitieleider Jn der Heijden, tennis is een Ivoor Jan en alleman, en ■het imago van elitesport al :n jaren terug van zich afge- De 240 leden tellende mse tennisclub staat mid- E)de gemeenschap en is hele- I klaar voor het nieuwe •seizoen, zo blijkt. In de lopen week zetten de Jndsmen' van de vereniging iijk de laatste puntjes op de anen werden van verse gra- borzien, mooi gesleept en irlijk werden ook de onmis- rnen op de zes banen geïn- 1. In de afgelopen weken ■ongeveer tien ton aan nieu- Jnvel gebruikt, om de banen Jiimale kwaliteit te brengen, ggen er weer prachtig bij", in van der Heijden trots. I banen zijn ruim op tijd ■want op dinsdag 8 april gaat trictscompetitie dames Ivan start en op zaterdag 12 lag 13 april begint ook |de vele andere tennisliefheb- p ons land de zomercompe- De 'groundsmen van tennisvereniging de Gagel zorgen ervoor dal de zes banen in optimale conditie zijn voor de start van de zomer competitie titie weer. Zo ook in Wanssum, waar 82 tennissers en tennissters in zestien teams in diverse compe titieklassen aan de slag gaan. Een week eerder, op zondag 6 april, wordt het zomerseizoen in Wanssum officieel geopend met het traditionele Garage Janssen Wanssum Toernooi. Op zaterdag 5 april krijgen alle teams weer de kans om de competitietraining te volgen. Voor alle leden van de club natuurlijk een mooie gele genheid om de wellicht nog wat stramme tennisspieren alvast wat los te gooien. VRIJWILLIGERS In de afgelopen weken staken vele leden van de club de handen flink uit de mouwen om de kanti ne, de banen en de omgeving weer tiptop in orde te maken. De dub is vooral trots op het feit dat tennisliefhebbers het hele jaar door op de zes gravelbanen kun nen tennissen. "Het is dus niet zo dat je bij ons in de winter niet kunt spelen", legt Jan van der Heijden uit. "Want dankzij het uitstekende werk van ons onderhoudstcam kun je bijna altijd op de banen terecht. En van die vele vrijwilli gers moeten wij het toch hebben. Zonder zelfwerkzaamheid redden we het gewoon niet. We moeten creatief met ons geld omgaan. Maar gelukkig is de Gagel een hechte vereniging, iedereen heeft nog iets voor de club over." En dat is te zien ook. want een rondleiding over het terrein van de Gagel Iaat de verslaggever zien dat de vereniging, die in 2000 haar 25-jarig jubileum vierde, in de afgelopen jaren absoluut niet heeft stilgezeten. Zes gravelba nen, gelegen in een natuurrijke omgeving, doemen op achter een groene haag van keurig geknipte bomen en struiken. Een kantine op maat. groot genoeg om de eigen leden en de bezoekende teams op een nette manier te kun nen ontvangen, en ruimte genoeg om in de zomermaanden een gezellig terras in te richten. Want gezelligheid en saamho righeid zijn toch wel twee woor den die de club karakteriseren, vindt Sraar Poels "Net als bij elke vereniging heb je ook bij ons enkele leden die de kar trekken. Maar je kunt bijna op iedereen een beroep doen om een handje te helpen. Zo hebben bijvoor beeld alle mannen die deelnemen aan de competitie geholpen bij het in orde maken van de banen. De vrouwen regelen tijdens de competitiedagen namelijk de bar diensten en de lunch. Zo hebben we de taken toch eerlijk ver deeld." TOEKOMST Het vaandelteam van TV de Gagel komt uit in de hoofdklasse van de landelijke zaterdagcompe titie en bestaat uit Rob Brandsma, Ramon Engels, Peter Francken, Elroy Janssen, Rob Knoben en reserve Peter van Baal. Een team dat zich in de hoofdklasse moet kunnen handhaven, menen Jan van der Heijden en Sraar Poels. "Bij ons gaan prestaties en gezelligheid hand in hand", zegt Poels. "We hebben veel competi tietennissers, maar ook beginners en mensen die puur voor de lol tennissen. Onze leden komen onder meer uit Wanssum, Meerlo, Venrav, Tienray, Swolgen, Maas hees en Lottum. Vandaar dat we ook lawntennisclub De Gagel Meerlo-Wanssum heten, we zijn een intergemeentelijke vereniging met tennissers uit de hele gemeente. We hebben nu 240 leden, maar kunnen best nog wat nieuwe mensen gebruiken. Dat zou de vereniging ook wat meer financiële armslag geven." PRIVATISERING Want sinds de privatisering enkele jaren geleden, moet de vereniging geheel op eigen kracht haar eigen toko runnen. En wordt elke euro als het ware twee keer omgedraaid. Zo werd bijvoor beeld het interieur voor de kanti ne tweedehands aangekocht, en het terrasmeubilair werd in België op de kop getikt. En als er iets gerepareerd moet worden, dan doen de leden van de club dat in 99% van de gevallen zelf. "We hebben genoeg handige leden, dus dat is geen probleem", lacht Van der Heijden. Naast het bestuur telt de tennis vereniging nog een technische commissie, beheercommissie kan tine, jeugdcommissie en sponsor commissie. Twan Lensen is de trainer van de club en er is ook een redactie (die trouwens op zoek is naar versterking) voor het eigen clubblad Gagelslag. "We zijn druk bezig met de toe komst", zegt Sraar Poels. "We hebben bijvoorbeeld een jeugd commissie die erg actief is, ook in de wintermaanden met een instuif en toernooien. Maar jonge ren vanaf zes jaar kunnen bij ons niet alleen spelenderwijs met ten nis aan de slag, ook worden er regelmatig andere activiteiten, zoals droppings en spellenmidda- gen, georganiseerd. Ja, het is ook voor onze vereniging ontzettend belangrijk om nieuwe leden te werven. Want alle clubs vissen toch in dezelfde vijver. Wil je jon geren aan je club binden, dan moet je ze toch wat extra's bie den." Mensen die lid willen worden van de tennisvereniging, kunnen voor meer informatie contact opnemen met Henriëtte Lensen, Beemdweg 8 in Wanssum, tel: 532351 of Gérard Bruijsten, Hoofdstraat 65 in Meerlo, tel: 692362. Op dit moment biedt de tennisvereniging nieuwe leden een aantrekkelijk kennismakings pakket. gemeente Meerlo-Wans- I kijkt in de omgeving van Ihal 't Brugeind naar een pikte locatie voor een jplek, een ontmoetings- ts waar jongeren bijvoor- d kunnen volleyballen, pballen, tafeltennissen en Jetballen. Dat maakte wet- Ner Beterams maandag- pil in de commissie Bur ls bekend, na vragen van rerj. van der Heijden. f gemeente wil bekijken of jroogelijk is om op een stuk ■bouwde grond in de buurt van de sporthal op korte termijn een ontmoetingsplek 'voor de iets oudere jeugd' te realiseren. De gemeente wil de grond inzaai en met gras en ter plaatse enkele voorzieningen voor de jeugd oprichten, zoals een picknicktafel met banken. "Daarmee denken we tegemoet te komen aan de wensen van de jeugd", zei wethouder Beterams. "Dit is grofweg het idee dat we nu hebben." Voorheen ontmoetten de jongeren elkaar op het basket balveld, op de plek waar nu het speelterreintje van de Stichting Speeltuin Meerlo is gevestigd. De gemeente wil de ontmoe tingsplek nu in de buurt van de sporthal realiseren en zo, aldus Beterams, 'een 'natuurlijke schei ding creëren', zodat de jongere en iets oudere kinderen geen last van elkaar hebben. In de raadsverga dering van december meldde Van der Heijden namelijk dat hij had gezien dat middelbare scholieren op het speelveldje kinderen van 6 jaar met modder aan het bekoge len waren. De gemeente zegde eerder al toe dat ze op zoek zou gaan naar een andere locatie voor een hangplek. Een jaarabonnement kost u slechts 00" Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. 1- Woonplaats: *ns machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgei it bank- of girorekening af te halen. 'dtekening Ban krek nr.: lfdeze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Het festival Gaellus in rock vindt dit jaar plaats op 28, 29 en 30 maart. Op 28 maart begint het festijn met de M&M avond., die wordt verzorgd door twee Tien- rayse top dj's. Dit optreden wordt voorafgegaan door een optreden van de band Shyster. De zaal van OJC Gaellus gaat deze avond open om 19.00 uur. Zaterdag 29 maart verzorgen de dj's Sinn, Rongoe en de regionaal bekende Luke V een avondvullen de tranceparty met een geweldige lichtshow. De zaal is open om 20.00 uur en de party begint om 20.30 uur. Gaellus in Rock XI wordt op zondag 30 maart afgesloten door een viertal bands. De eerste band van deze avond is Shoarmaged- don uit Sevenum, een band die ska speelt. Na Shoarmageddon staat de Roermondse band Verona Beach op de planken. De muziek die Verona Beach speelt bestaat uit een mix van newschool hard core. metal en emo. De derde band van de avond is Linked, afkomstig uit Tilburg. Deze band speelt moderne elektronische muziek. De avond wordt afgeslo ten door de band Concubine Deze band is afkomstig uit Roer mond en speelt een geheel eigen stijl. Zoals wellicht bekend is, schrijven de bandleden al hun muziek en teksten zelf. De zaal is geopend om 16.00 uur, het festi val begint om 18.00 uur. Europees jaar voor mensen met een handicap feestelijk geopend In een stralend zonnetje werd vrijdagmiddag op het parkeerterrein van zaal 't Bru geind in Meerlo door wethou der Leo Beterams, portefeuil lehouder van Welzijn in de gemeente Meerlo-Wanssum, de opening verricht van het Europees jaar voor mensen met een handicap. Ook mevrouw Riny Hahn, echt genote van burgemeester Joep Hahn, was hierbij aanwezig, even als tal van andere belangstellen den. Truus Knoops, voorzitter van het gehandicaptenplatform Meerlo-Wanssum, legde in haar toespraak uit wat het doel van het Europees jaar is. Zij pleitte voor zoveel mogelijk integratie van mensen met een functiebeper king in sport, welzijn, onderwijs, werk en vrije tijd. "Bewustwording en begrip moeten voorop komen te staan", aldus Knoops. Hierna vond de onthulling plaats door wethouder Leo Beterams, samen met Femke Coenders, Bart Nabben, Tommy Verhaeg en Luuk Wagenaar, vier kinderen met een functiebeper king uit de gemeente Meerlo- Wanssum. Samen trokken ze langzaam een groot doek naar beneden, waarna het bord van drie bij drie meter zichtbaar werd met de afbeelding en de tekst: 'Samen op koers in het Europees jaar voor mensen met een handicap'. BORD Dit bord was door enkele bestuursleden van het gehandi captenplatform en Marijn Poels, grafisch ontwerper en fotograaf uit Meerlo, géschilderd en ont worpen. De feestelijke opening van het Europees jaar vond plaats onder luid gejuich van kinderen, leer krachten en overige aanwezigen, met tromgeroffel en muziek van de kinderen van basisschool Sint Willibrordus uit Geijsteren. Naast deze uitbundigheid was er echter ook stilte bij het voorle zen van een gedicht, getiteld: 'Dromen zoeken een weg in Meerlo-Wanssum' Er werden tevens ballonnen opgelaten met een boodschap, zoals wensen en dromen van de gehandicapte medemens. Over een lieve wereld, zonder drem pels, met begrip en respect, naar en vóór elkaar. Integratie zoals integratie bedoeld is. Nadat wethouder Beterams had afgeteld, lieten Femke, Bart, Tommy en Luuk de touwtjes los om hun ballonnen de lucht in te laten gaan 'voor hun reis door de wereld die in de toekomst hope lijk ook de hunne zal zijn', aldus Truus Knoops. Aan het einde van deze feestelij ke opening kregen ze alle vier een blanco boekje aangeboden om hun gevoelens in dit jaar, blije en verdrietige, een plaats te geven. Op hun eigen manier. Aan het einde van dit jaar zullen hun tek sten gebundeld worden in een boekwerk. Tegelijk werden ze benoemd tot ambassadeurs van dit Europees jaar voor mensen met een handicap in de gemeente Meerlo-Wanssum. Er worden dit jaar door het gehandicaptenplatform nog meer activiteiten gepland en uitge voerd. Zeker is al dat er een spor tevenement met gehandicapten sportverenigingen, scholen en sportclubs uit de gemeente op touw wordt gezet. Erato uit Blitterswijck: Zondag 18 mei vindt in Meerlo-Wanssum een unieke manifestatie plaats met als titel: Meerlo-Wanssum en de Derde Wereld. Alle fanfare korpsen en gemengde zangko ren van Meerlo-Wanssum doen aan dit festijn mee, als mede diverse andere topat tracties uit binnen- en buiten land. Peel en Maas portretteert de komende weken de fanfa res en gemengde koren uit de zes kerkdorpen van Meerlo- Wanssum: vandaag de Gemengde Zangvereniging Erato uit Blitterswijck. Het Blitterswijcks zanggezel schap werd op 16 juli 1967 opge richt. De toen 44-jarige Thei Hendrix was een van de eerste leden en hij is er vandaag de dag nog bij. De tachtigjarige Hendrix is nog steeds een van de trouwste leden. 'Daar zijn we allemaal even trots op', laat het bestuur van Erato weten. Het aantal leden van het Blitterswijcks gemengd koor schommelt de laatste jaren tussen de 32 en 35 leden. Onder leiding van dirigent Jos Wilmer wordt er wekelijks gerepeteerd in het gemeenschapshuis van Blitters wijck. De vereniging treedt vrij actief naar buiten. Zo werden regelmatig optredens verzorgd in Wellerlooi, Velden, Blerick en Gmbbenvorst. Het koor is ook steevast een van de zes koren uit de gemeente Meerlo-Wanssum die jaarlijks deelnemen aan het gemeentelijk koorconcert Meerlo- Wanssum. In 1998 deed de gemengde zangvereniging Erato met succes mee aan de regionale koordagen in Roermond en in 2000 maakte het koor een onvergetelijke muzi kale reis naar Brugge en Gent in België. Erato zong daar in de Onze Lieve Vrouwekerk en de St. Geil- liskerk van het historisch stadje Brugge. In Gent gaf het koor een openluchtconcert in een muziek- kiosk. Twee jaar geleden waren de Blitterswijckse zangers en zan geressen gastkoor bij het jubi leumconcert van het 125-jarig bestaansfeest van het Gemischter Chor Frohsinn in Bad Salzig. In deze Duitse plaats is het Blitters wijckse koor overigens kind aan huis. De leden hebben er al vaker opgetreden en hebben met de Duitse stad uitstekende muzikale en vriendschapsbanden. Verleden jaar heeft Eratyo een mis muzikaal opgeluisterd in de kathedraal van Sint Jan in Den Bosch en voor dit jaar staat in juni nog een uitvoe ring .op het programma in de kathedraal van de bisdomstad Roermond. Maar voor het zover is maakt Erato deel uit van het mam moetkoor dat op zondag 18 mei meewerkt aan de muzikale, mon diale manifestatie rond het tienja rig jubileum van de Stichting Ont wikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30. 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726. fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51. 5866 BG Swolgen, tel: 0774632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a. 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11