Je kunt echt wat voor de ensen betekenen en doen 1 Norbert Poels wil zich irominenter als opamateur profileren Meerlo-Wanssum Buurt De Hei wint optocht Geijsteren €18, LENSSEN Motorrijder dodelijk verongelukt Optocht De Wiendbuul trekt weer veel publiek ■vF I »i Knokke om te Rokkuh Service rubriek SS Op A (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum ag jgL EN MAAS Donderdag 6 maart 2003 - Pagina 9 - hsi ickie Minken, plaats 1 K)e Partij van de Arbeid staat ,r sterk en sociaal. Voor ■i samenleving waarin men- i kansen kunnen benutten, i samenleving die zorgt jr mensen die dat echt idig hebben en niet lijdzaam kijkt hoe rechtvaardige liten worden aangetast, nsen bij elkaar houden, dat de opdracht die de PvdA k stelt. Een opdracht waar- jok Dickie Minken-Jansen uit Wanssum, nummer 3 de lijst van de PvdA, zich 1 goed kan vinden. Een tret. ickie Minken-Jansen woont al r in Wanssum en voelt zich jict Maasdorp goed thuis, zo kt. Twaalf jaar zat ze bijvoor- Idvoor de Progressieve Kom- itie (PK) in de gemeenteraad de gemeente Meerlo-Wans- i, waarvan acht jaar als fractie- Bitter. Vrij snel kwam ze ook e medezeggenschapsraad van lasisschooi. Ook haar vijf kin- en groeiden op in Wanssum. lordat ik hier kwam, heb ik ien met mijn man Ben, die arts drie jaar in de tropen roond. in Nieuw-Guinea. Daar en we het enige blanke gezin zagen we met eigen ogen dat iedereen het, in materieel icht. zo goed had als bij ons in Ierland. Het is volgens Dickie iken dan ook niet vreemd dat liijd op de PvdA stemde en al :nlang lid is van die partij, lerhalf haar geleden kwam ze vertegenwoordiger van de IA in Provinciale Staten, in de omissies Welzijn, Zorg en Cul- ren Verkeer en Waterstaat. PvdA staat voor sterk en soci- voor een samenleving waarin isen kansen kunnen benutten, inden als Nieuw-Guinea bij- rbeeld hebben de mensen oon erg weinig tot geen kan- in tegenstelling tot Neder- d. Bij de PvdA staat de mens iraal, ik kies voor dat sociale icht." STANDPUNTEN c PvdA is volgens de politica partij die opkomt voor de ogen van mensen die dat echt 3 op provinciale lijst PvdA: nodig hebben en niet lijdzaam toekijkt hoe rechtvaardige rech ten worden afgebroken. De PvdA in Limburg staat onder meer voor een sterke economie, meer werk en een sociale zekerheid die streng maar rechtvaardig is. Voor meer toegankelijke natuurgebie den, een gezonde landbouwsec tor, meer biologische landbouw, meer investeren in landschapsbe heer, meer nieuwe (huurwonin gen voor jonge gezinnen, jonge ren, ouderen en mensen die aangewezen zijn op zorgwonin- gen en goedkope koopwoningen voor starters. Maar ook wil de partij bijvoor beeld multifunctionele wijk- en dorpscentra stimuleren, waarin onderwijs, verenigingsleven, bank en poskantoor, zorgvoorzienin gen en kinderopvang (de Brede Scholen) een plaats hebben. Ook meer aandacht voor jeugdcultuur, behoud van stadswachten, klas- senassistenten en conciërges. Daarnaast kan nog veel verbeterd worden aan de bereikbaarheid van huisartsen, maar ook van huis artsenposten, voor opvang en hulp aan patiënten buiten kan tooruren en in het weekend. Meer geld en meer handen aan het bed voor kortere wachtlijsten in de zorg zou ook veel bijdragen aan een gezonde gezondheids zorg. "Het leuke van het statenlid Zijn is dat je werkelijk wat kunt bete kenen en doen voor de mensen", weet Dickie Minken inmiddels uit eigen ervaring. "Je kunt echt zaken in gang zetten. Daarom is het ook zo belangrijk dat iedereen gaat stemmen." De reconstructie van de land bouw, het ziekenhuis in Venray, de Maas. Allemaal thema's die de gemeentegrenzen overstijgen. "De items die in de provincie aan de orde komen zijn breder, maar erg belangrijk voor de woon- en leefomgeving van de mensen. De PvdA staat bijvoorbeeld voor een veilige Maas waarvoor de kosten niet alleen op Limburg afgewen teld mogen worden. Wij zijn voor stander van een verruiming van de rivier, en kiezen niet voor nog hogere kades, zoals het CDA. Want als het water maar blijft stij gen, is het steeds maar verhogen van de kades geen oplossing." Op zaterdag 8 maart is een Pvda-delegatie op campagne in Noord-Limburg. Ook in hartje Venray kunt u die dag kennisma ken met Dickie Minken en de standpunten van haar en haar par tij et bal van de wielerkoer- in Noord-West Europa is ipend. De beroepswielren- s traden het voorbije week- de in België aan, en ook de ateurs lieten de eerste wed- jdkilometers onder hun len doorglijden. In het oton van de topamateurs nkt ook Blitterswijckse igval. Norbert Poels, jong en beloftevol, heeft zijn nen gezet op minimaal drie vier overwinningen dit sei- :n waaronder een grote e, het liefst een klassieker, wil me dit jaar prominen- als topamateur profileren." Iet is de middag van Omloop Volk, de semi-klassieker die wielerseizoen in Noord-West opa opent. Norbert Poels volgt oeid de schermutselingen van betaalde vakbroeders. Een later kruipt de gedreven ama- rwielrenner uit Blitterswijck op de fiets voor zijn openings- ran het jaar. Een seizoen waan Poels weer een stapje dichter zijn doel wil komen: beroeps- Irenner worden. Nog een jaar wee gunt hij zichzelf de tijd. 2005 moet duidelijk zijn of profcarrière voor mij is weg- gd." oroepswielrenner worden, droom is het niet meer. Het is levensinvulling. Norbert fis leeft voor het wielrennen. 's is daar op afgestemd: zijn iaal leven, zijn studie. Hij volgt opleiding commerciële econo- cn sportmanagemeni aan de "an Cruijff University in Amster- Op maandag en dinsdag zit |in de schoolbanken, de rest de week studeert hij thuis en fit hij vooral veel trainingskilo- ters. Zijn sociaal leven kleurt roet mate in. "Ik heb een hech- tiendengroep in Venray en die ester ik. Als het even mogelijk dan bezoek ik ze. Uitgaan? Nee, ens het seizoen niet. Ik lig niet laat in bed, zij gaan tot in de rbehoü tne "urtje door. Gelukkig snap- n en respecteren zij mijn IZe Want ik maak weer jeunenissen mee die zij nooit jen beleven. Tijdens het WK elrennen voor junioren in Lis- ton, twee jaar geleden, was ik derhalf uur op televisie te zien. relatief dichtbij en de parcoursen in België liggen mij. Ik kan rede lijk goed bergop." EK IN ATHENE Norbert Poels had zijn zinnen gezet op de Ronde van Limburg. Maar die wedstrijd gaat niet door. "Eind april, begin mei komen voor mij de eerste serie belangrij ke koersen. Dan wil ik er staan." In zijn achterhoofd heeft hij het Europees kampioenschap voor beloften onder 23 jaar, in augus tus in Athene. "En wie weet: als ik daar goed presteer mag ik mis schien wel naar het WK wielren nen." Norbert Poels heeft een per soonlijk trainer: Géne Janssen uit Roermond. Sinds een jaar werkt het duo samen. "En dat klikt prima. Het is belangrijk om een persoonlijk trainer te hebben." Doping is voor Poels geen issue, ook al mijdt hij het onderwerp verbaal niet. "Doping hoort bij de wielersport, het is een probleem van alle jaren. Maar het lijkt soms of alle dopingverhalen worden gefocust op de wielersport. Ik geloof niet in de magische kracht van een pilletje. Ik zweer bij een harde en gerichte trainingsaan- pak: dat is de basis voor succes." Bij een verkeersongeval op de Maasheseweg is afgelopen vrijdag rond 17.15 uur een 35-jarige motorrijder uit Geijsteren dode lijk verongelukt. Het ongeluk gebeurde toen hij geen voorrang kreeg van een 34-jarige automobi list uit Venray die van de A73 afkwam en het kruispunt wilde oversteken. Het slachtoffer botste tegen de zijkant van de auto en was op slag dood. Zaterdag 8 maart vindt de derde editie van Knokke om te Rokkuh plaats in OJC Merlin in Meerlo. Het mini-festival, inmiddels ook wel beter bekend als het kleine broertje van Merlinpop, stelt elk jaar nieuwe upcoming bands in de gelegenheid zichzelf in de pic ture te spelen. Via deze weg kun nen de deelnemende bands eeh felbegeerde plaats in de line-up van Merlinpop 2003 verkrijgen. Vorig jaar is gebleken uit het aan tal opgaves dat er veel interresse bestaat, vanuit regionale bands maar ook van bands buiten de regio, voor dit soort festivals. Merlin opent zijn deuren vanaf 20.00 uur en is gevestigd op de Peschweg 1 te Meerlo. Voor meer specifieke informatie: www.listen.to/knokke of tele foonnummer: 0478-691769. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Dat de voorbije weken weer vele vrije uren besteed waren aan de uitmonstering van de diverse personen en wagens, was op carnavalsmaandag ook in Wanssum te zien. Tijdens een grootse carnavals optocht bij de Wiendbuule in Wanssum werden weer plaatselij ke, regionale en algemene gebeur tenissen van het afgelopen jaar op de korrel genomen. Het weer was tegen de ver wachting in op de hand van de circa tweehonderd deelnemers: individuen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. De publieke belangstelling was weer erg goed. De kijkers werden dan ook verrast door een zeer goed verzorgde optocht. Hierdoor stond de jury voor een zware taak. Maar ook voor de toeschouwers, die een keuze moesten maken voor de publieks prijs, was het een moeilijke opga- De uitslag is als volgt: Jeugd: 1) K 3: Iris, Esmee, Demi, Aron, Roel Eenling/duo's: 1) Ut got van en leie dakske: Sjaak en Job Gielen KI. groepen: 1) Deeltaxi pasjes: RVF Gr.groepen: 1) De Bakker: 't Zootje Wagens: 1) Joos mit viper ien de graaf: De Katsköp De publieksprijs werd dit jaar gewonnen (evenals vorig jaar) door De Kwatsköp met hun 'Joos ien de graaf wagen. Uitslag optocht: Buurten: 1) De Hei: Containervervoer 2) Tobbers: Indianen 3) Krangspie:Hangplek 4) Sleutelmennekes: Barend en van Dorp Vrije groepen 1) de Broajers: Chinees in Geistere 2) de Klungels: Racebaan 3) Muts: wej hebbe niks Junioren 1) de Body's 2) de Knallers De optocht was van hoog niveau met veel deelnemers en veel toeschouwers. De onderwer pen waren veelal op de plaatselij ke problemen gebaseerd. BEJAARDE PLETJE Het bejaarde pietje ging dit jaar naar Nellv Weijers-Jilisen De boerenbruiloft werd dit jaar verzorgd door de leden van buurt vereniging de Krangspie, voor hun de elfde keer. Het bruidspaar werd gevormd door de ongetrouwde Annet Jans sen en Fons Jakobs. Voor Fons (nog vrijgezel) was dit huwelijk geen probleem, maar voor Annet wel een beetje. Ze pleegde voor dit huwelijk een dag overspel zoals beambte Angela Jeuken het noemde. Ange la is tevens de eerste vrouwelijke ambtenaar in het 43-jarig bestaan van de Geijsterse boerenbruiloft. Als getuige dienden Anouk Klee- ven en Peter Janssen. Zij maken deel uit van de vrien dengroep de 'Mokke en wonen ook nog in de Krangspie Buurt. De boerenbruiloft kende het grootste aantal deelnemers ooit met ongeveer 100 personen. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder- Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.0(M2.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15. 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg, Hanna van de Voortplein 7, 5865 BH Tienray, tel: 692039- Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray. tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219. 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Die race hebben zij gevolgd. Daar kan ik dan over vertellen." NATIONALE SELECTIE Norbert Poels rijdt dit jaar in dienst van de Löwik Meubelen/Tegeltoko ploeg. Een sterk en geroutineerd team dat in de topcompctitie voor amateurs uitkomt. Poels heelt zich binnen de ploeg een duidelijk doel gesteld: "Ik wil me dit jaar promi nenter als topamateur profileren. Het vorig seizoen heb ik twee overwinningen behaald en een aantal keren op het podium gestaan. Dit seizoen wil ik niet alleen meer koersen, maar ook belangrijkere koersen winnen. Een klassieker zou mooi zijn. En in 2004 moet het weer een trapje hoger. Bovendien zijn overwin ningen heel belangrijk voor de motivatie. Een zege geeft een enorme stimulans." Norbert Poels maakt ook deel uit van de nationale selectie, die een Europees programma rijdt. Een uitgelezen podium voor Poels om zijn kwaliteiten te etaleren. Maar de belangen van de nationa le ploeg lopen niet altijd in de pas met de belangen van de Löwik Meubelen/Tegeltoko ploeg. "Het kan gaan wringen. Als ik een koers rij voor de nationale selec tie, heeft de ploegleider van mijn team niets aan mij. Het is zaak om programma's goed op elkaar af te stemmen." Poels zal vooral in Bel gië koersen. "Het is voor mij als wielrenner uit Noord-Limburg Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres- Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. rhandtekening A V J Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9