endrix (CDA) oogst applaus oor inzet leerlingenvervoer Een titel krijg je niet zo maar" Twee aanrijdingen met gewonden Nieuwe speeltoestellen in Venray Multiflex lenzen Twee van de vier planschadeverzoeken Leunen ingewilligd Aan de slag op zorgboerderij Automobilisten op de bon in Venray CONTACTLENZEN Donderdag 6 maart 2003 - Pagina 5 De komende weken worden op verschillende speellocaties binnen de gehele gemeente Venray nieuwe toestellen geplaatst. Er zijn de afgelopen jaren nogal wat toestellen ver wijderd die verouderd waren en/of niet meer voldeden aan de wettelijk gestelde veilig heidseisen. Toch zijn er de afgelopen jaren al vele nieuwe geplaatst, maar door de hoge aanschafkosten lang niet zoveel als er verwijderd zijn. De werkzaamheden starten in eerste instantie direct na de carna valsdagen, als het weer dit toelaat, met het aanpassen van de valon- dergronden. Dit houdt in het ver vangen van gras ip een zandbed. Het is wettelijk verplicht dat bij toestellen waarbij de valhoogte meer is dan één meter, grasonder grond niet meer toegestaan is. De leveranciers van de verschillende toestellen beginnen vanaf week 12 met het plaatsen van de speel toestellen. Dit houdt in dat een of meerde re toestellen geplaatst worden op vijf locaties in het Brukske, drie locaties in het centrum van Ven ray (dus het gehele gebied binnen de singels) en het vervangen van een muur/wand langs een trap veld aan de Kruitweg door een ballenvanger, twaalf locaties in Landweert, drie locaties in Vel- tum en in drie dorpen Er worden in verhouding veel toestellen geplaatst in Landweert en' Brukske. omdat hier nogal wat verouderde locaties zijn, waar veel verwijderd is en weinig teruggeplaatst. In de overige wij ken en dorpen hebben we de afgelopen jaren al redelijk wat nieuwe toestellen geplaatst. Meer en uitgebreidere informa tie hierover zal in de eerstvolgen de Gemeentekrant van maart aan de orde komen. Voor vragen kunt u echter altijd terecht bij onze afdeling Publieks diensten tijdens de normale open stellingsuren. Het bedrijf Milon Milieuon derzoek diende voor vier bewoners aan de Albionstraat in Leunen een verzoek voor planschade in vanwege de nieuwbouw in De Korenmo len aan de overzijde van de straat. De gemeente wil alleen Martens en Claessens, bewo ners van de huisnummers 4 en 6, een vergoeding geven. De andere twee verzoeken kwamen van Linders en Willems die op Albionstraat 8 en 8a wonen. Zij zitten iets verder van het nieuwbouwproject af en hun verzoek werd door de gemeente afgewezen. De vier Leunenaren wilden een schadevergoeding omdat het uitbreidingsplan de bestemming agrarisch gebied had. Na enkele vrijstellingsbesluiten van het bestemmingsplan buiten gebied werd woningbouw toch mogelijk gemaakt. Door de nieuwbouw voelen de bewoners van de Albionstraat zich beknot in hun woongenot, privacy en uit zicht. Zij vrezen een waardeling van hun woning en verwachten een toename van de verkeers- en geluidsoverlast. De gemeente schakelde advies- bureau Van Montfoort uit Amers foort in om de vier planschadever zoeken te beoordelen. Het college nam de adviezen over. De gemeenteraad neemt op 25 maart een besluit. Martens krijgt een schadever goeding van 4.537,80 euro en Cla essens ontvangt 2.268,90 euro. Beide bedragen worden ver meerderd met de wettelijke rente vanaf 22 november 2001 tot de dag van uitbetaling. Alle kosten komen ten laste van de exploita tie van De Korenmolen. II EN MAAS <gé< [et komt zelden voor dat irfün commissielid tijdens een gadering applaus oogst, rige week in de commissie itschappelijke Diensten pen! eg Jeanne Hendrix (CDA) iniej handen van de commissie- 'vte cn en het publiek op 'N aar. Zij kreeg deze bijval irhaar inspanningen voor (Ife i betere regeling van het rliogenvervoer. anleiding was het inspreken Marion Brown en Paulien Pee- - tijdens de commissievergade- in 9 januari. De beide van gehandicapte kinde ken hun ongenoegen over leerlingenvervoer In de tte Venray maken hier 170 :n gebruik van waarvan de meesten speciaal onderwijs vol gen in de regio Nijmegen. Hel mond en Venlo. Het vervoer is uit besteed aan Munckhof Taxi uit Horst en het staat met een budget van 715.000 euro op de begroting voor dit jaar. Jeanne Hendrix vormde met de twee ouders een werkgroepje die de verordening leerlingenvervoer onder de loep nam. De lange reis- en wachttijden leverden de mees te discussie op. Het CDA-commis- sielid wilde geregeld zien dat de kinderen maximaal tien minuten voor schooltijd worden afgezet en binnen tien minuten na afloop van de schooldag weer worden opgehaald. Volgens Hendrix kun nen sommige - autistische of heel drukke - kinderen niet tegen onre gelmatige tijden. "Als kinderen veel te vroeg opgehaald worden heeft dat vervelende gevolgen. Ze moeten een half uur of langer op het schoolplein vertoeven. Kinde ren raken hun structuur kwijt bij wisselende ophaaltijden. Dit leidt tot stress bij het kind en in het gezin." Leonie Cals (WD) had er moeite mee de tijden zo strikt in de verordening op te nemen. Tom van den Hoek (fractie Van de Vorle) meende dat deze strakke tijden praktisch gezien ook niet haalbaar zijn. Over de bekostiging was de commissie het snel eens. De eigen bijdrage van ouders van leerlingen van speciaal basison derwijs moet geschrapt worden. De veiligheid in de bus is een heet hangijzer. Van den Hoek pleitte voor begeleiding in de bus zodat de chauffeur zich volledig op het verkeer kan concentreren. Volgens Hendrix komt het wel eens voor dat een busje met acht kinderen door de chauffeur in paniek langs de weg wordt gezet. Er moeten daarom vaste zitplaat sen komen waardoor kinderen met uiteenlopende problematiek zonder pesterijen en bedreigin gen toch in één bus vervoerd kun nen worden. De stoelen moeten voorzien zijn van gordels die ook gebruikt worden. Er dienen kwali teitseisen aan de bstuurder te worden gesteld. Er wordt een adviesraad ingesteld die dient als overlegorgaan tussen gebruikers en gemeente. Ook moet er een betere communicatie komen zodat afspraken met de vervoer der duidelijk zijn en ouders weten waar ze met hun klachten terecht kunnen. Dit moet worden ver woord in een goed leesbare bro chure met de spelregels. Hoofd welzijn Frits Vossen meldde dat al deze wensen wor den meegenomen in het overleg tussen ambtenaren en de wethou der, "We zoeken uit wat de orga nisatorische en financiële gevol gen zijn en rapporteren dit aan het college. Daarna komt de ver ordening leerlingenvervoer terug in de commissie waarna formele besluitvorming volgt." Ahmet Kociygit (PvdA) sprak zijn waardering uit voor het uit stekende werk van Jeanne Hend rix waarna een applaus volgde. logelliefhebber Theo Versieyen tweede van de wereld zijn putters behaalde Versieyen dit jaar uitzon- lijke resultaten. De vogel- fhebber uit Oostrum werd or zijn prestaties beloond >or de twee verenigingen aarvan hijn lid is: volierever- Ilging Vogelvriend en vogel- reniging De Huisvriend, eo Versieyen, een bevlogen illiefhebber et gebeurt allemaal in de te. Even rust na een jachtige Veel mensen houden ervan, I mensen hebben ze ook. iels. In alle maten en soorten, tentoonstellingsexemplaren de huis- tuin en keukenmus. oewel, door onze netheid is s de huismus geen huis- tuin keukenmus meer. Bij de mees- mensen blijft het bij genieten een zingend vogeltje in huis 'en prachtig ingerichte volière de tuin. Een enkeling gaat ver- r met zijn hobby. Hij kweekt gels op formaat, kleur of zang. i laat de beste exemplaren keu- P op tentoonstellingen, ver- 0Pf koopt nieuw bloed en pro eft het het komend jaar nog 'er te doen. Hij of zij is ook lid neen vereniging waar ervarin- n worden uitgewisseld, voor ging wordt gegeven, studie feriaal voorhanden is. Een van hen is Theo Versieyen. Theo is beslist geen onbekende meer in vogelland. Ruim 40 jaar houdt hij al vogels bij zijn woning aan de Geysterseweg. "Ik ben op mijn twintigste begonnen met vogels", aldus Theo. "Hoe deze liefhebbe rij is ontstaan weet ik eigenlijk niet eens. Niet, zoals zo vaak, overgenomen van mijn ouders, maar op eigen houtje gestart. De laatste jaren hou ik me voorname lijk bezig met de Europese cul tuurvogels. Vogels dus die ook nog 'in het wild' in Europa voor komen." Met zijn putters (of distelvink) heeft Theo dit jaar uitzonderlijke resultaten geboekt. In Zutphen is hij Nederlands kampioen gewor den, in Eindhoven Europees kam pioen en eind januari van dit jaar tweede op de wereldshow in Amiens in Frankrijk. Een beloning voor vele jaren intensief bezig zijn met zijn vogels. Want kampioen wordt je niet zo maar. "Het is niet zo dat je twee vogels (man en pop) bij elkaar zet en de rest gaat vanzelf', vertelt Theo. "Om te beginnen moet je al prima ouder vogels hebben. Goed van formaat en kleur, behept met goede oudereigenschappen. Met juiste voeding en huisvesting probeer je de meest ideale omstandigheden te bereiken. Natuurlijke omstan digheden zoveel mogelijk na bootsen, dat is de kunst. En dan allesbepalend, maar hopen dat man en pop die jij hebt uitge zocht, elkaar mogen. Want is dat niet het geval dan kunnen alle uit gedokterde strategieën in de prul lenbak." Theo brengt dan ook menig uurtje door in zijn volière. "Geduld en heel goed kijken is de enige manier om goed kweekkop- pels bij elkaar te krijgen. Gedra gen ze zich al een beetje ills paar tje of moeten ze niks van elkaar hebben. Valt dan alles op zijn plaats dan komen er nakomelin gen. Putters broeden meestal twee keer per jaar. Een legsel bestaat uit vier tot vijf eitjes. Lang niet alles komt uit. Lang niet alles wordt grootgebracht door de ouders. Juiste voeding is daarbij heel belangrijk. Ook de hygiëne in de kooi moet optimaal zijn. Met vier jongen op stok per jaar, per ouderpaar ben ik dik tevreden, heb ik een meer dan prima sei zoen gehad", verzekert de Oos- trumse bogelliefhebber. "Zit daar dan ook nog een potentiële kam pioen bij dan kan het niet meer kapot. Trouwens ook die kam pioen in spe moet nog veel leren, want die titel krijg je niet zomaar. Hij moet 'zich laten zien' als hij bij de keurmeester op tafel staat. Dit is zijn moment." BESTE VOGEL De vogel moet rustig maar actief zijn, kracht uitstralen, strak in de veren zitten. De juiste kleur op de juiste plaats. Geen wild, nerveus fladderen vogeltje, maar ook geen angstig hoopje veren weggekropen in een hoekje van zijn tentoonstellingskooitje. Vele uren training gaan hieraan vooraf. Theo Versieyen: "In een tentoon stellingskooitje op de keukentafel. Veel beweging, veel mensen die komen kijken met de neus tegen de tralies. De vogel w ent er zo aan dat hij wordt bekeken en dat hij weinig heeft te vrezen van al die rare snuiters. Die keurmeester krijgt zo een vogel tegenover zich met een uitstraling van 'kom maar op ik ben niet bang'. En dat moe ten wc nou net hebben. En clan is er natuurlijk nog de concurrentie. Want iedere liefhebber heeft uiteraard de beste vogel op de show. In Amiens waren dat er liefst 29.000. De mooiste belo ning voor al die uren werk is dan natuurlijk als de keurmeesters jouw vogel er uit halen als de mooiste van de tentoonstelling." Met het Nederlands- en Euro pees kampioenschap en daarnaast de tweede plaats op de wereld show levert Theo Versieyen dan natuurlijk een meer dan puike prestatie. Geen triomfantelijke inhaal met harmonie en open koets. Geen rondtoeterende auto's alsof de plaatselijke voetbal club kampioen is geworden. Ook geen nominatie voor sportman van het jaar. De versierde straat verraadt de aanwonende prins of boerenbruidspaar. De vogelsport speelt zich af in de luwte, maar is voor velen niet minder belangrijk. De receptie die de twee venravse vogelverenigingen Theo in ver band met de behaalde prestatie hebben aangeboden was dan ook meer dan verdiend. Van heinde en verre kwamen ze naar Oos trum om Theo te feliciteren. Een zeer succesvol seizoen wordt afgesloten. Straks, in april begint het spel opnieuw. Misschien moet de huidige kampioen wel zijn beste beentje voorzetten bij de kweek van weer een nieuwe kampioen. "Maar", besluit Theo, "Automatisme in deze tak van sport niet aan de orde. Je kunt de natuur een beetje helpen maar gelukkig maakt ze nog altijd zelf de dienst uit en dat maakt het juist zo interessant." Theo Versleven is een winnaar onder de vogelliefhebbers De politie heeft tijdens ver keerscontroles op de Metaal- weg zes automobilisten bekeurd. Twee van hen droegen geen gordel, een had de hulpkoppeling van de aanhangwagen niet goed bevestigd, een had een gladde band en een automobilist had een aanhangwagen zonder losbreek- reminrichting. In totaal werden 50 controles uitgevoerd. De politie heeft dinsdagmorgen op de Kempweg een 22-jarige bromfietser en zijn 28-jarige pas sagier, beiden uit Venray, bekeurd. De bestuurder droeg geen helm en had geen bromfiets certificaat en de passagier droeg eveneens geen helm. PEEL EN MAAS een abonnement waard Op de Deurneseweg in Yssel- steyn zijn donderdagmiddag bin nen drie kwartier twee aanrijdin gen gebeurd waarbij gewonden vielen. Bij de eerste aanrijding rond kwart over drie, raakte 2 mensen (personalia nog niet bekend) gewond. Dat gebeurde doordat een 45- jarige vrachtwagenchauffeur uit Melderslo een stilstaande auto te Iaat zag, hard moest remmen, en bij het uitwijken frontaal tegen een tegemoetkomende personen auto botste. Hier zaten de slacht offers in. Zij raakten waarschijn lijk niet ernstig gewond maar zijn wel met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De tweede aanrijding gebeurde wat verderop om vier uur. Toen reed een nog onbekende man met zijn auto tegen boom. Ook hij raakte zo als het er nu uit ziet slecht licht gewond. Ook dit verkeersslachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht. De politie onderzoekt nog hoe de aanrijding heeft kunnen gebeu ren. Ze waren donderdagmorgen al vroeg in de weer. De tuin- ploeg van DAC Venlo en de bezoekers van DAC Venray die de erfbeplanting aanbrachten bij Boer Hans in Heide. Sinds juli 2002 heeft Boer Hans een samenwerking met de Stich ting Zorgcircuits waardoor bezoe kers van de DAC's en andere (ex- )psychiatrische patiënten drie dagdelen per week op de boerde rij kunnen werken. Zij kunnen dan onder andere de kippen voe ren, eieren rapen, op het land werken of een handje meehelpen in de boerderijwinkel.Donderdag gingen ze samen aan de slag om een groot deel van de erfbeplan ting bij de zorgboerderij in de grond te zetten. De handen wer den flink opgestroopt, want nog voordat de samenwerking tussen CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND K U R S T JENS VENRAY - NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 WIJ HEBBEN BUIME ervaring EN hoog ct°JSIspeciausten,1 Tevreden konden de bijna twin tig werkers en de begeleiding van de tuinploeg achterover leunen toen, W. de Cloe, voorzitter van de Raad van Bestuur van Stichting Zorgcircuits, symbolisch een perenboom plantte. zorgboerderij Hans Boer en de Stichting Zorgcircuits 's middags een officieel tintje kreeg, waren de werkzaamheden al klaar.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 5