Nieuwe speeltoestellen Lezing Omgaan met de dood Bekendmakingen gemeente Venray Bekendmaking Commissies Internet website gemeente Venray TAXATIES Woningwet Wet ruimtelijke ordening Bekendmaking Provinciale Staten verkiezingen... u komt toi ook? Confetti Collegium Vocale Venray's Mannenkoor Zangers van St. Frans Het Zonnelied Venrode Aostrumse Zangkompeneej Griekse feestavond Apollo Venray's Gregoriaans Koor Oud papier Oostrum Leunen en Brukske PEEL EN MAAS Donderdag 6 maart 2003 - Pagjr De genoemde aanvragen en meldingen en alle op de aanvra gen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis. Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kun nen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. AM.v.B.-meldingen Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-meldingen zijn binnen gekomen van: - Gemeente Venray, Raad huisstraat I te Venray voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit woon- en verblijfsge- bouwen milieubeheer aan de Raadhuisstraat I te Ven ray; Maatschap Bosgoed, Lor- baan 2a te Veulen voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbe drijven milieubeheer aan de Lorbaan 2a te Veulen. De meldingen kunnen worden ingezien van 6 maart 2003 tot en met 20 maart 2003 (2 weken) in het gemeentehuis. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hier voor geldt een bijzondere pro cedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuurs recht staat beschreven. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescherming van het milieu de vergunning geheel wensen in te trekken van: P.M.M. Cornelissen, Teeu- wenhofweg 18 te Leunen voor het geheel intrekken van de milieuvergunning voor een varkensmesterij, gelegen aan de Teeuwen- hofweg I te Leunen. Het ontwerp van de besluiten en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 6 maart 2003 tot en met 20 maart 2003 in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Ven ray, op maandag van 12.00 uur tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdien sten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stuk ken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indienen bij het college van burgemees ter en wethouders beden kingentermijn). Deze kan hier bij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Er bestaat geen mogelijkheid tot het inbrengen van monde linge bedenkingen of een mon delinge gedachtewisseling. Alleen degenen die bedenkin gen hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Venray, Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen (artikel 80 Onteigeningswet jo artikel 3:12 Algemene wet bestuursrecht) In verband met het bepaalde in artikel 80 van de Onteige ningswet ligt voor eenieder ter inzage: Ontwerpbesluit Onteigeningsplan Het ontwerpbesluit van het plan tot onteigening ten behoe ve van de realisering van het bestemmingplan "Bedrijventer rein Smakterheide 2 e.o.", betreft vier percelen in de omgeving van de Spurkterweg te Venray, een en ander zoals is aangeduid op de ter inzage lig gende stukken. Het ontwerpraadsbesluit met bijbehorende kaart en de lijst van te onteigenen onroerende zaken, de zakelijke beschrijving, het bestemmingsplan met bijbe horende kaart en de verkave- lingsopzet, liggen voor eenieder ter inzage van 10 maart 2003 tot en met 6 april 2003 bij de afdeling Publieksdiensten op het gemeentehuis te Venray aan de Raadhuisstraat no. I, op maan dag van 12.00 uur tot 20.00 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot en met 13.00 uur. Bestemmingsplan De onteigening geschiedt ten name van de gemeente Venray ter realisering van de bestem mingen Bedrijfsdoeleinden, Water en Verkeersdoeleinden. Aard en strekking van de werken waarvoor wordt onteigend De ontwikkeling van deze uit breiding van het bedrijventer rein Smakterheide voorziet in de realisering van 30 ha bedrij venterrein en een brede groen- zone tussen het bestaande bedrijventerrein en de geplande woonwijk Brabander, gelegen aan de noordzijde van de kern Venray. Zienswijzen Gedurende de termijn dat het ontwerpbesluit en bijbehorende stukken ter visie liggen (tot en met 6 april 2003) kunnen belanghebbenden hun zienswij ze met betrekking tot het ont- werp-onteigeningsplan naar keuze schriftelijk of mondeling bij het gemeentebestuur naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen die nen per brief te worden gericht aan de gemeenteraad van de gemeente Venray, p/a Afd. Eco nomische Ontwikkeling, post bus 500, 5800 AM Venray. Mondelinge zienswijzen kun nen -binnen de termijn van ter- visielegging - naar voren worden gebracht nadat hiervoor een afspraak is gemaakt met de afdeling Economische Ontwik keling, mevrouw mr. M. Van Bergen, tel. 0478- 523538. Nadere informatie Nadere informatie over deze onteigening kan worden verkre gen bij de gemeente Venray, afdeling Economische Ontwik keling, mevrouw mr. M. van Bergen. Venray, 6 maart 2003 Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray Stedelijk beheer De raadscommissie Stedelijk Beheer vergadert op maandag 10 maart 2003, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis, Raad huisstraat I, alhier. Belangstel lenden zijn van harte welkom. De agenda luidt: ONDERDEEL A 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. Notulen van de openbare vergadering van de commis sie Stedelijk Beheer gehou den op 10 februari 2003. 6. Ingekomen Stukken. ONDERDEEL B 7. Algemeen vragenuur. Verzocht wordt, overeen komstig de afspraak, eventu ele vragen voor dit agenda punt uiterlijk vrijdag 07-03-2003, 9.00 uur, in te dienen van de griffier van de commissie. ONDERDEEL C 8. Presentatie afdeling Geo. 9. Raadvoorstel onttrekking weg aan het Openbaar Ver keer (Paul Burgmanstraat). 10. Gewestzaken. 11Rondvraag. 12. Sluiting. Middelen De raadscommissie Middelen vergadert op dinsdag I I maart 2003, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I, alhier. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt: ONDERDEEL A 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. Notulen van de openbare vergadering van de commis sie, gehouden op 8 januari 2003. 6. Gewest. 7. ingekomen stukken. ONDERDEEL B 8. Algemeen vragenuur. ONDERDEEL C 9. Herstructurering en huisves ting Publieksdiensten. 10. Schadeafwikkeling Merselo. I (.Bestuursovereenkomst Reconstructiewet Concen tratiegebieden. 12. Rondvraag. Sluiting. Vooraankondiging De Internet website van de gemeente Venray gaat op maan dag 17 maart operationeel. Vanaf die dag kan iedereen via www.venray.nl informatie raad plegen van de gemeente Venray. De website bevat informatie over: bestuur en organisatie, bezoek gemeente Venray, nieuws en actueel, vacatures, ondernemen in Venray, bouwen aan Venray en producten en diensten. De wethouder communicatie, Lei Heidens, zal 's middags om 14.00 uur het officiële startsein geven in het gemeentehuis. Hierbij zijn de voorzitters van de dorps- en wijkraden, de gemeenteraadsleden en de leden van de commissie Midde len uitgenodigd. In de burgerzaal van het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat staan computers waarop de Internet website bekeken kan worden. Deze blij ven hier staan, zodat alle geïnte resseerden maandagavond tij dens de openingstijden van het gemeentehuis, tot 20.00 uur, een kijkje kunnen komen nemen. Maar iedereen kan natuurlijk vanaf elke computer via www.venray.nl te allen tijde de Internet website van de gemeente Venray bekijken. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING D€ VOORDELIGSTE TARIEVEN fiAw&l Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 De komende weken zullen er op verschillende speellocaties binnen de gehele gemeente nieuwe toestellen geplaatst worden. Er zijn de afgelopen jaren nogal wat toestellen verwijderd die verouderd waren en/of niet meer voldeden aan de wettelijk gestelde veiligheidseisen. Toch zijn er de afgelopen jaren al vele nieuwe geplaatst, maar lang niet zoveel als er verwijderd zijn. Dit heeft alles te maken met de hoge aanschafkosten. De werkzaamheden zullen in eerste instantie starten - direct na de carnaval als het weer dit toelaat- met het aanpassen van de valondergronden. Dit houdt in het vervangen van gras in een zandbed. Het is wettelijk ver plicht dat bij toestellen waarbij de valhoogte meer is dan I meter, grasondergrond niet meer toegestaan is. De leveranciers van de verschil lende toestellen zullen vanaf week 12 beginnen met plaatsen. Dit houdt in dat een of meerde re toestellen geplaatst worden ?P: 5 locaties in het Brukske 3 locaties in het Cen trum van Venray (dus het gehele gebied binnen de sin gels) en het vervangen van een muur/wand langs een trapveld aan de Kruitweg door een ballenvanger 12 locaties in Landweert 3 locaties in Veltum in 3 dorpen Er worden in verhouding veel toestellen geplaatst in Land weert en Brukske, omdat hier nogal wat verouderde locaties zijn, waar veel verwijderd is en weinig teruggeplaatst. In de ove rige wijken en dorpen hebben we de afgelopen jaren al redelijk wat nieuwe toestellen geplaatst. Meer en uitgebreidere informa tie hierover zal in de eerstvol gende Gemeentekrant van maart aan de orde komen. Voor vragen kunt u echter altijd terecht bij onze afdeling Publieksdiensten tijdens de nor male openstellingsuren. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het bouwen van een dakka pel aan de Buitenweg la te Venray tnv F.J.W. Driessen, Kroonkruid 82; het vergroten van de woning aan de Kardinaal van Rossumstraat, kavel 21 te Venray tn.v Janssen De Jong Planco'rdinatie B.V., Post bus 131 te Son en Breugel; - het vergroten van de woning aan de Kardinaal van Rossumstraat, kavel 19 te Venray tnv Janssen De Jong Planco'rdinatie B.V., Post bus 131 te Son en Breugel; - het gedeeltelijk veranderen van de gevels aan de Mgr. Nolensstraat te Venray tnv Janssen De Jong Plano'rdi- natie B.V., Postbus I3I te Son en Breugel; - het vergroten van de woning aan de St Servatius- weg 11 te Venray tnv A.A.M. Tinnenbroek, St. Servatiusweg 11 Ingekomen sloopaanvragen Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelo pen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingeko men sloopaanvragen. - het slopen van dakbedek king aan de De Boterpot 7 te Merselo tnv Maatschap Loonen, De Boterpot 7; - het gedeeltelijk slopen van varkensstallen aan de Over- loonseweg 95 te Venray tnv W. Sikes, Overloonseweg 95; - het slopen van dakpannen en dakbeschot aan de St. Jozeflaan 38b te Venray tnv L.G.M. van Dijck, St. Jozef laan 38b. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. - het bouwen van een garage aan de Laagheidseweg I te Venray tnv J.G.H.H. Reijn- ders, Laagheidseweg I; - het vergroten van de woning aan de Rosa Manus- straat 47 te Venray tnv O.O. Boshoven, Rosa Manusstraat 47; - het bouwen van twee woningen aan de Molenpad 6 en 8 te Venray tnv Van Nieuwenhuizen Jongen, Van Coehoornstraat 10 te Venlo; - het veranderen/vergroten van de melkveestal aan de Ossendijk 12 te Merselo tnv J.J.G. Verhoeven, Ossendijk 12; - het plaatsen van een tijdelijk kantoor aan de Ripseweg I (artikel 80 Onteigeningswet jo artikel 3:12 Algemene wet bestuursrecht) In verband met het bepaalde in artikel 80 van de Onteige ningswet ligt voor eenieder ter inzage: Ontwerpbesluit Onteigeningsplan Het ontwerpbesluit van het plan tot onteigening ten behoe ve van de realisering van het bestemmingplan "Brabander" deelgebied Laagheide, betreft 19 percelen of perceelsgedeelten in de omgeving van de Laagheidse weg en de Buitenweg te Venray, een en ander zoals is aangeduid op de ter inzage liggende stuk ken. Het ontwerpraadsbesluit met bijbehorende kaart en de lijst van te onteigenen onroerende zaken, de zakelijke beschrijving, het bestemmingsplan met bijbe horende kaart en de verkave- lingsopzet, liggen voor eenieder ter inzage van 10 maart 2003 tot en met 6 april 2003 bij de afdeling Publieksdiensten op het gemeentehuis te Venray aan de Raadhuisstraat no. I, op maan dag van 12.00 uur tot 20.00 uur, en op dinsdag tot en met yrijdag van 9.00 uur tot 13.00 uur. Bestemmingsplan De onteigening geschiedt ten name van de gemeente Venray ter realisering van de bestem mingen Verkeersdoeleinden, Woondoeleinden -W I en W II- Groen/Water, Groenvoorzie ningen en Verblijfsdoeleinden in het deelgebied Laagheide van het bestemmingsplan "Braban der". Aard en strekking van de werken waarvoor wordt onteigend In het deelgebied Laagheide zullen de Verlengde Westsingel en I40 nieuwe vrijstaande woningen met bijbehorende voorzieningen worden gereali seerd. Zienswijzen Gedurende de termijn dat het ontwerpbesluit en bijbehorende stukken ter visie liggen (tot en met 6 april 2003) kunnen belanghebbenden hun zienswij ze met betrekking tot het ont- werp-onteigeningsplan naar keuze schriftelijk of mondeling bij het gemeentebestuur naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen die nen per brief te worden gericht aan de gemeenteraad van de gemeente Venray, p/a Afd. Eco nomische Ontwikkeling, post bus 500, 5800 AM Venray. Mondelinge zienswijzen kun nen -binnen de termijn van ter- visielegging - naar voren worden gebracht nadat hiervoor een afspraak is gemaakt met de afdeling Economische Ontwik keling, mevrouw mr M. Van Bergen, tel. 0478- 52 35 38. Nadere informatie Nadere informatie over deze onteigening kan worden verkre gen bij de gemeente Venray, afdeling Economische Ontwik keling, mevrouw mr. M. van Bergen. Venray, 6 maart 2003 Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray te Vredepeel tnv D.G.W. en T., directie Zuid, Postbus 90195 te Breda; - het plaatsen van een loop deur/raamkozijn in de gara ge aan de Clara Wichman- nstraat 29 te Venray tnv J.H.G.C.P. Vermeulen, Clara Wichmannstraat 29. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergun ning verleend. het slopen van een bedrijfs gebouw aan de Laagheidse weg I te Venray tnv J.G.H.H. Reijnders, Laag heidseweg I; - het slopen van drie gebou wen en een mestput aan de Lollebeekweg te Castenray tnv Jansop B.V., Heesweg 9 te Meerlo; - het slopen van dakpannen en dakbeschot aan de St. Jozeflaan 38b te Smakt tnv L.G.M. van Dijck, St. Jozef laan 38b. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bez\ indienen en wel binnen na de dag, waarop de fc king is toegezonden of^j reikt. Die termijn wordt in ieder in acht genomen, wannef bezwaarschrift binnen Sm na dagtekening van deze catie wordt ingediend. 2-t Bekendmaking b bouwplannen eg fJ' gebruiksverzoeks (in procedure) 'nlP nnej Burgemeester en wethoi zijn in beginsel voornemen de volgende ingekomen b meldingen, bouwaanvrage gebruiksverzoeken, voori nodig met toepassing var, 15, 17, I9.I, 19.2 of I9.3« f Wet op de Ruimtelijke Q ning en artikel 50, lid 4,5 van de Woningwet, medi \e\ king te verlenen. - het veranderen/verpE- van de woning aan c j. Catharinastraat 13 te nen tnv C.J.M. de V* Wethouder Reintjea 13; het vernieuwen van dei aan de Sambastraat I Venray tnv H.P.O.W. ters, Sambastraat II; - het bouwen van een 'a scheiding aan de Largos 21 te Venray tnv A tn Hermans, Largostraat 1 cl° De op de verzoeken betre hebbende stukken lia ingang van 7 maart 2003 rende 4 weken voor eeri y0 ter inzage bij afdeling Pub diensten. Gedurende deze termijn nen eventuele bedenking burgemeester en wethc. worden ingediend. Venray, 6 maart 2003 ^r( Burgemeester en wethos van Venray, namens dezen hoofd van afdeling Bouwt 0 Milieu, C.Th. van Velzen iel Alle kiesgerechtigden voor de Provinciale staten verkies hebben een oproepkaart thuis bezorgd gekregen. U heeP1 woning ook een kandidatenlijst ontvangen. Wie mag stemmen? Kiesgerechtigd voor de Provinciale Staten is iedereen die maart 2003 18 jaar of ouder is, op 27 januari 2003 stond schreven in de GBA (bevolkingsadministratie) van Venray Nederlandse nationaliteit bezit. Stemmen bij volmacht Indien u bent verhinderd dan kunt u uw stem uitbreng* volmacht. U kunt daarvoor iemand machtigen die in uwi stembureau zijn of haar stem moet uitbrengen. De oproef* geeft ruimte om dit te regelen. Degene aan wie u de vo' geeft kan dan uw stem tegelijk met zijn of haar eigen sö brengen. Als gemachtigde mag iedere kiezer slechts twee volmac aannemen! Mocht u verder nog vragen hebben dan kunt u bellen m afdeling Publieksdiensten: 523333. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Woensdag 12 maart: repetitie 20.15 uur. Confetti is een enthou siast koor. Het repertoire is varilrend van close harmony tot popnummers. Ze repeteren op de woensdagavond. Zij streven ernaar om voor elke stempartij een extra stem te hebben, dus geen vijf, maar zes stemmen per partij. Op dit moment is er bij Confetti plaats voor een enthou siaste tenor. Heb je zangervaring? Neem dan contact op!! Bekijk voor informatie ook website www.confetti.zingt.nl of neem contact op met secretaris: Henk Mijnster, tel. 512082. Voor afmel ding: Gerti, tel. 631306. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Repetities in het gebouw van de Zangers van St. Frans aan de Lan- geweg Elke maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Repetities: 10 maart. 12 april: Passieconcert in Sambeek, 20.00 uur. 18 april: Goede Vrijdagviering in de Paters kerk in Venray. Er is nog plaats voor een tenor. Kom eens luiste ren tijdens een repetitie en proef de kwaliteit van mooie kamer- koormuziek. Inlichtingen: bel dan: 569412 of 584986. Donderdag 6 maart 20.00 uur repetitie gehele koor, na afloop herringschelle, alleen voor leden. Donderdag 13 maart 19.30 uur repetitie baritons en bassen, 20.00 uur repetitie gehele koor. Programma: 10 maart: Commissieleden-bijeen komst aanvang 20.00 uur. 22 maart: Opluistering 25-jarig huwelijksmis VMK-lid. 3 april: Algemene Ledenvergade ring. 6 april: Goederen- en dienstenvei ling in Witte Hoeve. Afmelden bij Cees van Kreij, tele foon 589775. Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molen hofweg. Repetitielokaal: Partycentrum De Witte Hoeve. Website: http://lis- ten.to/VMK Vrijdag 7 maart: 19 00 Repetitie voor sopranen en alten; 20.00 Bassen en tenoren komen daarbij; 20.45 uur Einde repetitie sopra nen en alten. Zaterdag 8 maart: Mogelijkheid tot het inleveren van oud papier in container Euro dump tegenover Inalfa. Zondag 9 maart: 10.00 uur Inzingen in pas toriezaaltje; Hoogmis in de Paters kerk. Dinsdag 11 maart: 19.00 uur Repetitie alten en sopranen. Repetities maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zondag 16 en 23 maart, 6 en 27 april: zingen om 10.30 uur in de Paterskerk. Zondag 30 maart; zingen om 09.30 uur in de Grote Kerk. Deze H. Mis wordt lokaal uitgezonden door Omroep Venray. Bij verhindering afmelden Iny Kuypers, tel. 585226. U bent altijd welkom op onze repetitieavon den voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmelding, afmelding kunt u bellen: José Bak- kum, tel. 0478-582767 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Seniorenkoor Crescendo Gemengd Seniorenkoor Crescen do is nog steeds groeiende, zowel in kwaliteit als in ledenaantal. In de prachtige kapel van St. Anna heeft het koor afgelopen maand hun eerste cd opgenomen en dankzij de goede akoestiek van de kapel is het koor zeer tevreden. Voor de komende tijd staat op het programma: Zondag 23 maart: H. Mis Beuken rode om 10.30 uur. Donderdag 27 maart: H. Mis in Smakt i.v.m. bedevaart Schutters veld om 14.00 uur, in uniform. Zaterdag 29 maart: H. Mis Paters kerk om 18.00 uur. Verplicht afmelden bij T. v. Dijck, tel. 581955. Inlichtingen bij D. v. Stiphout, tel. 586721, Eerstvolgende repetitie woensdag 12 maart. Deze zal niet bij zaal Thielen plaatsvinden, maar op een nader af te spreken locatie. Afmeldingen bij Annemie Vousten, telefoon 513135. Z ondag 9 maart om 11.00 uur zon dagochtendconcert i'n de schouw burg van Venray, samen met har monie de Peelklank uit Yssselsteyn. De leden worden ver zocht om 10.15 uur aanwezig te zijn om in te zingen. Het concert zal rond 13 30 uur afgelopen zijn Agenda: 9 maart; Voorjaarsconcert. Heb je ook zin om te zingen in een koor met lichte muziek of wil je meer weten over de vereniging, neem dan gerust contact met Dora Garson, telefoon 585371 of bezoek website www.venrode.nl De Aostrumse Zangkompeneej is een zangkompeneej van circa 20 leden. Wekelijks wordt er gerepeteerd in 't Allemanscafé in Oostrum en wel van 21.00 tot 23 00 uur. Zijn er mannen die belangstelling hebben om ook eens zo'n repetitieavond mee te maken. U bent van harte welkom. Meer informatie nodig? Neem de telefoon en bel 0478-511251 De Griekse vereniging Apollo houdt op zaterdag 22 maart een Griekse feestavond in partycen trum de Witte Hoeve in Venray. De muzikale begeleiding is in han den van het orkest Duo I Ellines en het eten wordt verzorgd door restaurant Sirtaki. De avond begint om 20.00uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. De entree bedraagt 16.50 euro inclusief maaltijd. De kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar op onderstaan de adressen. In verband met de organisatie verzoeken zij u vrien delijk om uiterlijk voor 19 maart de entree kaarten te bestellen en af te halen bij: mevr. T. Bosma, Sambastraat 21Venray, telefoon 0478-584226 of mevr. K. Fer- mont, Dagoberthof 31, Venray, telefoon 0478-510917. PEEL EN MAAS een abonnement waard Repetities maandag 10 en zondag 30 maart. Aan- en afmelden bij: J. v. Loon, secretaris, tel. 0478- 585422. Gerrit Arts van Uitvaartverzor ging Briensveld uit Leunen geeft op donderdag 13 maart een lezing in de bibliotheek Venray over omgaan met de dood. Deze lezing maakt onderdeel uit van de boekenweek 2003 met het thema: Styx, leven en dood in de letteren. Bij een overlijden komen er ont zettend veel zaken op de naaste familieleden af. Terwijl het rouwproces net begint, moet er een begrafenis of crematie geregeld worden. Gerrit Arts zet allerlei praktische zaken op een rij en bespreekt wat een persoon voor zijn overlijden al kan regelen of vastleggen. Er is ook aandacht voor nieuwe keuze- Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier op in Wijk Zuid; tussen Zuidsingel en Prins Bemhardstraat en Nassauplein tussen 18.00 en 20.00 uur. De eerstvolgende datum is vrijdag 7 maart. Wij verzoeken U vriende lijk Uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Openingstijd: dins dags van 18.00-20.00 uur, zater dags 09 00-12.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel. 588411) of Peter Bouwmans (tel. 589134). mogelijkheden met betrekking tot het afscheid nemen. Als de dood in de directe nabij heid van iemand opdoemt kan de confrontatie hard zijn. Juist op zo'n moment kunnen boeken een enorme steun vormen, als welko me bron van troost voor rouwen den en achterblijvers. Gerrit Arts gaat hier tijdens de lezing dieper op in. Speciaal voor deze lezing zijn er keuzelijsten samengesteld met toepasselijke boeken en websites. De boeken zijn te leen bij de bibli otheek. Deze lezing is de eerste van een uitgebreid lezingenprogramma van de bibliotheken, Venlo, Roer mond, Weert en Venray. Een der gelijke lezing is ook op andere data in de andere plaatsen te vol gen: op 11 maart in Roermond, op 18 maart in Blerick en in Weert. De lezing omgaan met de dood vindt plaats op donderdag 13 maart van 19 30 tot 21.30 uur in de bibliotheek, Merseloseweg 59. Entree is A 3,00 per persoon. Betalen op de avond zelf. Liefst vooraf aanmelden, aan de balie, telefonisch (0478-581970) of via e-mail obvenray@obvenray.nl De bibliotheek is geopend dins dag t/m donderdag van 11.00- 18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Voorbereiding! besluiten Burgemeester en wethou van Venray maken bekend 1 de gemeenteraad van Venn zijn vergadering van 25 feb' 2003 heeft besloten te vei ren dat een herziening va' bestemmingsplannen Ooso Leunen en Brukske wo' voorbereid. De voorbereidingsbesli treden in werking op vrijd maart 2003 en liggen met inj van die datum voor een ie ter inzage bij de afde publieksdiensten in het gen* tehuis, Raadhuisstraat I te* ray, geopend op maandag 12.00 tot 20.00 uur en op' dag tot en met vrijdag van tot 13.00 uur en buiten des 1 den op afspraak met de afó publieksdiensten, telefoonr mer 0478-523333. Tegen bovengenoe besluiten kunnen belangheb den van 7 maart tot en n* april 2003 ingevolge de Al? ne wet bestuursrecht gemotiveerd bezwaarsd indienen bij de Gemeente van Venray, Postbus 500,5 AM Venray. Indien bezwaarschrift is ingediend tevens een verzoek om voorlopige voorziening wff ingediend bij de voorziend rechter van de Rechtbai* Roermond, Sector Besta recht, Postbus 950, 6040 Roermond. Venray, 26 februari 2003 Burgemeester en wethoij voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals meester dhr. P.M.H. Lucassen, secrd

Peel en Maas | 2003 | | pagina 20